Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Хъски или тигров боксер?

Хъски или тигров боксер?

Мнениеот slun4y_sun » Вто Апр 27, 2010 6:22 pm

Здравейте!Решила съм да си взимам куче,но се двуомя между две породи : хъски и тигров боксер.Исках да чуя вашето мнения.Кое според вас е по-доброто решение?
slun4y_sun
Животинче с въпрос

Re: Хъски или тигров боксер?

Мнениеот sasin » Вто Апр 27, 2010 7:49 pm

Хъскитата са красиви но само ще се мъчат в тия жеги тука. Да не говорим че изобщо не биха им се осигурили нужните натоварвания и движение.
офис без хартия е химера в болното въображение на консултантите по фирмено управление
sasin
Пчела майка

Мнениеот Nadivtov » Вто Апр 27, 2010 8:04 pm

Аз съм за боксера. Първо мисля ,че са по-уравновесени като характер ,късокомсети. Всяко куче си иска разходките и грижите ,но мисля че при боксера е по-лесно. Ти си избираш ,но това са нашите съвети. :ab:
Идвам време, когато някой спира да ти липсва .. Но не защото не го обичаш, а защото си свикнал него вече да го няма.... <33333
Аватар
Nadivtov
В пасажа

Мнениеот m_m_m » Нед Юни 27, 2010 12:03 pm

Според мен си вземи хски те са верни приятели!
Аз не само обичам животните ,аз ги обожавам !
m_m_m
В стадото

Мнениеот jaspermmm » Сря Юли 14, 2010 9:45 am

Малко късно се включвам. Двете породи са много различни, с различни нужди и различни като темперамент.
Едно хъски изисква повече време, има нужда от по-голямо физическо натоварване. На ден поне трябва да му се осигурят 8км бягане, най-малко. Според мен е добре, когато за едно куче могат да поемат грижи двама човека от едно семейство. Хъскито е любвеобвилно куче, доверчиво към хора, не е куче пазач. Определено са своенравни, когато се възпитава трябва и търпение и индивидуален подход. Хъскитата не обичат да остават сами, често си "отмъщават" с някоя поразия в къщи. Забавни са, порода която запазва "детското" през годините. Би било добре ако съгласуваш вземането на такова куче с останалите членове от семейството си.
jaspermmm
В стадото

Мнениеот petio » Нед Фев 24, 2013 7:47 pm

незнам защо пишете такива глупости хъски да бяга 8км минимум боксер е един от най най най енергичните кучета на света пишите без да мислите боксер е семейно куче то обуча вниманието !!! товае от мен дано съм помогнал :)
Аватар
petio
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Нед Фев 24, 2013 7:49 pm

Хората се бъркат заради филмите с кучешки впрягове. Все пак там се тича над 6 часа и достаааа над 8 км - и накрая ти мятат една замразена риба за вечеря, няма гранули няма нищо :ai: :ag:
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот petio » Нед Фев 24, 2013 9:17 pm

okay разбирам но поне да гледат животно като хъски или боксер, да имат някаква представа за какво става дума.... аз съм 14 годишен и мога да кажа че имам повече опит от всички тук.....
Аватар
petio
Животинче с въпрос

Назад към Общ форум