Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Как да накараме родителите си да ни вземат куче.

Как да накараме родителите си да ни вземат куче.

Мнениеот Ezio » Съб Юли 24, 2010 2:58 pm

Аз съм на 13 от 5 години искам куче, но родителите ми не се пречупват.Постоянно ме дразнят.Направо ми идва да fing23.Дали някой е попадал в подобна ситуация и дали се е справял с нея.
Ezio
Животинче с въпрос

Re: Как да накараме родителите си да ни вземат куче.

Мнениеот zoomaniak » Съб Юли 24, 2010 3:11 pm

Какво куче искаш :ab:
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Чехълче » Съб Юли 24, 2010 5:17 pm

Повярвай на родителите си, те виждат, че не си готов.
Пътят е да порастнеш в истинския и в преносния смисъл на думата, да им покажеш, че си отговорен, че можеш, искаш и си достаъчно мотивиран да гледаш кучето, без да ти омръзне след около 3 години.
Всеки ден умират десетки кучета от човешка ръка. Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си!
Чехълче
В пасажа

Мнениеот Ezio » Съб Юли 24, 2010 7:46 pm

Искам хъски а, за това че не съм достатъчно голям разбирам.
Ezio
Животинче с въпрос

Мнениеот Ezio » Съб Юли 24, 2010 7:50 pm

На братовчедка ми и взеха шар-пей, а тя полага грижи колкото да не умре.Сега кучето е при нас и баба ми го гледа.Много се чеши и има рани.Страх ме е да не се инфектират чееееее....... нали.Е така.
Ezio
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Съб Юли 24, 2010 7:56 pm

Полагай грижи за Шарпея - да тренираш. Заведи го на Ветеринар, сама - сам и ще научиш много. До 5 години или 2-3 може да станеш добър стопанин. Но ако се учиш от всичко.
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот slipknot_1996 » Съб Юли 24, 2010 8:27 pm

Понякога родителите не разсъждават като вас.Че не е готов и т.н.За да имаш куче са нужни постоянни разходки и разходи по ветеринар,поддържане и така.Може дори да си мислят че ще цапа у дома така че има доста причини за да не ти позволяват куче. :ajaaski: :ap:
!!!...Never Back Down...!!!
Аватар
slipknot_1996
Пчела майка

Мнениеот Bunny Boo » Съб Юли 24, 2010 8:39 pm

Ezio написа:Аз съм на 13 от 5 години искам куче, но родителите ми не се пречупват.Постоянно ме дразнят.Направо ми идва да fing23.Дали някой е попадал в подобна ситуация и дали се е справял с нея.

Аз съм попадала :ab: все още не съм се справила :ac: Презентации, разчуствания, всякакви начини съм пробвала, но засега само с едното родителско лице имаше успех другото е 50/50 :ap: и тези 50% ми изглеждат най-трудни :ac:
ИзображениеИзображение
Bunny Boo
В пасажа

Мнениеот cat_13 » Съб Юли 24, 2010 8:49 pm

Охх, аз искам от 8 години куче ииии.....
Помагай на животните ще ти помагат и те!

Всеки ден в България умират десетки животни от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен свят!
cat_13
В глутницата

Мнениеот meri » Съб Юли 24, 2010 8:52 pm

Ezio написа:На братовчедка ми и взеха шар-пей, а тя полага грижи колкото да не умре.Сега кучето е при нас и баба ми го гледа.Много се чеши и има рани.Страх ме е да не се инфектират чееееее....... нали.Е така.

Кучето има спешна нужда от лекар,заведете го ,за да не се мъчи,или поне го обезпаразитете външно и вътрешно, защото може да има много бълхи,което е изключително опасно.
Много често родителите не искат животно, не защото детето не може да се справи, а защото на тях не им се занимава, не само да чистят, но и нямат време, друг път не обичат точно такова животно..........причини да искаш......
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот slipknot_1996 » Съб Юли 24, 2010 8:52 pm

И аз исках но вече се примирих,може би са прави. :ajaaski: :ab: :ay: :ag:
Аватар
slipknot_1996
Пчела майка

Мнениеот Bunny Boo » Съб Юли 24, 2010 8:54 pm

При мен причните се сменят :ap: Докато опровергая едната и се съгласят (мълчаливо :ap: ) се появява нова :bu:
ИзображениеИзображение
Bunny Boo
В пасажа

Мнениеот meri » Съб Юли 24, 2010 9:07 pm

В такива случаи не е лошо да си зададете следния въпрос: след като родителите не искат......как ще се държат с животното, ако въпреки всичко успеете да ги накарате да ви вземат. Дали ще бъде желано и обичано животното от тях, защото понякога и това се случва.Също така ако откажат грижи и помощ,пари.....доста трудно е преодоляването на всичко, защото пък и всичко се случва, понякога има непредвидени неща.

Да не стане така,че някой ден да кажат :" Аз казах ли ти, сега се оправяй ", особено е тежко,когато няма пари, а животното има нужда от лекар .

Така, че помислете си добре, защото желание и някакви възможности може да има, но почти винаги са временни.А след това?
Човек носи отговорност за това животно, а понякога децата колкото и да им се иска , не могат да се справят сами, защото и всякакви родители има ( за жалост).

Така че, не проявявайте егоизъм, а добре помислете и за самото животно.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Bunny Boo » Съб Юли 24, 2010 9:42 pm

По тези въпроси съм сигурна :ay: Съдя по заека - не го искаха, но ги накарах :ap: и се държат прекрасно с него, щом трябва отиваме на ветеринар, обичан е, даже получи подарък за Коледа :ab: , когато ме няма се грижат за него :ab: ... и аз не знам какъв е проблема :ajaweki:
ИзображениеИзображение
Bunny Boo
В пасажа

Мнениеот meri » Съб Юли 24, 2010 9:54 pm

Bunny Boo написа:По тези въпроси съм сигурна :ay: Съдя по заека - не го искаха, но ги накарах :ap: и се държат прекрасно с него, щом трябва отиваме на ветеринар, обичан е, даже получи подарък за Коледа :ab: , когато ме няма се грижат за него :ab: ... и аз не знам какъв е проблема :ajaweki:

Което съвсем не означава, че всички родители са такива. :ag:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Bunny Boo » Съб Юли 24, 2010 10:00 pm

Е много ясно :ab: Говорех за моите :ab:
ИзображениеИзображение
Bunny Boo
В пасажа

Мнениеот meri » Съб Юли 24, 2010 10:05 pm

Офтопик:
А аз говоря за всички видове,има ги всякакви. :ag: Понякога колкото и силно да желаете нещо, по-добре изчакайте, за да няма проблеми.Защото трябва да се мисли и за животното, а когато е куче, не всеки родител желае да го разхожда, особено в дъжд, студ, когато си е пийнал малко, закъснява за работа....... :ajaweki: И даже в такива случаи пак е потърпевшо животното ,защото си го изкарват на него.Много сложна ситуация е това, да не говорим ако направи някоя пакост и трябва да се почисти,как е съсипало еди какво си........знаете си го,няма да изброявам.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот sisity » Нед Юли 25, 2010 1:29 am

Bunny Boo написа:Е много ясно :ab: Говорех за моите :ab:

Офтопик:
И моите са така. Не искаха папагали, най - вече майка ми, а сега тя най - много ходи при тях да им свирка и т. н. Не искаха нито едно канарче, но говорих с чичо си и той ми уреди няколко... такъв е чичо. Сега като запеят, отварят вратите да ги слушат, като млъкнат и само питат кога ще запеят. Риби мама не искаше, тати започна да ми говори за тях и виждах, че искаше скрито, но не си казваше заради мама. Със сестра ми отидохме до таванската стая, взехме аквариум и всичко необходимо от принадлежности за акваристика на баща ми (той преди много се занимаваше с риби), купихме каквото още трябва, купихме и самите риби, хоп изненада. Вече даже си имаме няколко аквариума :ag: . А сега кой мислите, че най - много ходи да ги гледа и почуква по аквариумите - мама.
За кучето ни беше трудно със сестра ми да ги разубедим. И те постоянно си измисляха някакви причини, на едната намирахме решение, но се появяваше друга. Накрая баща ни се съгласи, мама въобще не искаше. Обаче ни беше достатъчно, само още едно нещо за да се съгласят и двамата. Ограбиха ни, може да бяхме без телефони тогава и да ни беше гадно, но веднага се възползвахме от възможноста, да кажем, че то ще ни е като жива аларма. За съжаление кучето ни вече го няма [mood_feelings_hurt.gif] . Ще почакаме малко да ни мине мъката, ако може да мине и ако те не искат, ще използваме една тема на meri.
Аватар
sisity
В глутницата

Мнениеот Ezio » Нед Юли 25, 2010 8:30 am

meri написа:
Офтопик:
А аз говоря за всички видове,има ги всякакви. :ag: Понякога колкото и силно да желаете нещо, по-добре изчакайте, за да няма проблеми.Защото трябва да се мисли и за животното, а когато е куче, не всеки родител желае да го разхожда, особено в дъжд, студ, когато си е пийнал малко, закъснява за работа....... :ajaweki: И даже в такива случаи пак е потърпевшо животното ,защото си го изкарват на него.Много сложна ситуация е това, да не говорим ако направи някоя пакост и трябва да се почисти,как е съсипало еди какво си........знаете си го,няма да изброявам.

Имаме доста голям двор пък родителите ми не вярвам да го извеждат извън двора.Иначе аз живея до едно училище и ще ходя да бягам с кучето.
Ezio
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Нед Юли 25, 2010 8:45 am

Но преди да започне да живее на двора, първо трябва да е вътре особено в карантинния период на ваксините. Тогава може да е проблем, малкото куче няма място на двора, а разхождането в училищата е забранено,ако това е идеята.
Има родители,които винаги си измислят причини.....за всичко,други няма как да ги накараш да си променят мнението, ама оиптай де.

Ще почакаме малко да ни мине мъката, ако може да мине и ако те не искат, ще използваме една тема на meri.

Офтопик:
Тя мъката почти не минава, много съжалявам за кученцето ти. Коя тема мислиш да използваш иначе,ако мога да ти дам съвет,разбира се не срещу родителите, пиши ми.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Ezio » Нед Юли 25, 2010 8:50 am

То в нашето училище има и улични кучета.
Ezio
Животинче с въпрос

Мнениеот sisity » Нед Юли 25, 2010 1:53 pm

meri написа:
Офтопик:
Тя мъката почти не минава, много съжалявам за кученцето ти. Коя тема мислиш да използваш иначе,ако мога да ти дам съвет,разбира се не срещу родителите, пиши ми.

Офтопик:
http://forum.zoomania.org/viewtopic.php?f=21&t=12983 - Рунд 11
"Кучетата също отнемат напрежението,могат да намалят кръвното налягане и нивото на холестерина."
Точно този цитат. Знам, че почти не минава мъката, не е ни първата загуба, но раната все още е прясна.
Аватар
sisity
В глутницата

Мнениеот meri » Нед Юли 25, 2010 1:56 pm

Офтопик:
Нека мине малко време , зависи от хората разбира се, иначе тя мъката си е там завинаги... :ac: А може би сами ще стигнат до извода.....
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот sisity » Нед Юли 25, 2010 2:00 pm

meri написа:
Офтопик:
Нека мине малко време , зависи от хората разбира се, иначе тя мъката си е там завинаги... :ac: А може би сами ще стигнат до извода.....

Офтопик:
Ние това чакаме, въобще не бързаме. Мислим чак догодина да е това, а може и след две. Когато усетим, че сме готови отново напълно. Мъката наистина си остава завинаги, не отричам това. [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
sisity
В глутницата

Мнениеот meri » Нед Юли 25, 2010 2:51 pm

Офтопик:
Зависи,понякога по-бързо е по-добре, ще си прецените.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Ezio » Пон Юли 26, 2010 9:35 am

Ако успея да навия баща си съм готов :bs:,но иначе незнам.
Ezio
Животинче с въпрос

Мнениеот archy » Съб Юли 31, 2010 11:45 am

Ezio написа:На братовчедка ми и взеха шар-пей, а тя полага грижи колкото да не умре.Сега кучето е при нас и баба ми го гледа.Много се чеши и има рани.Страх ме е да не се инфектират чееееее....... нали.Е така.

Добре де искащ куче-имаш куче.Нали е при вас- вие се грижите за него.Хем искаш куче, хем като искаш баба го гледа.Да гледаш куче не е само да го изведеш и да го нахраниш.По-добре се съгласи с родителите си или поне се опитай да се грижиш подобаващо за това,което при вас.
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот stefi_komsiiska » Съб Юли 31, 2010 12:20 pm

Аз скоро си взех морско свинче, на 14 съм и изобщо не съм ги питала какво искат, аз си имах пари, отидох и си го купих и като го видяха много го харесаха :ajaweki: Същото стана и с кученцето ми Бени, сега ми помагат и за 2 те, нямам проблеми :bp:
Бени, Почивай в мир! Няма да те забравя!

Изображение

Изображение
stefi_komsiiska
В стадото

Мнениеот stefi_komsiiska » Съб Юли 31, 2010 12:22 pm

Съгласна съм с archy :ay:

Изображение

Изображение
stefi_komsiiska
В стадото

Мнениеот archy » Съб Юли 31, 2010 12:27 pm

stefi_komsiiska написа:Аз скоро си взех морско свинче, на 14 съм и изобщо не съм ги питала какво искат, аз си имах пари, отидох и си го купих и като го видяха много го харесаха :ajaweki: Същото стана и с кученцето ми Бени, сега ми помагат и за 2 те, нямам проблеми :bp:

Абе и про мен беше така,НО това не е начинът... :av:
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот stefi_komsiiska » Съб Юли 31, 2010 1:38 pm

archy написа: Абе и про мен беше така,НО това не е начинът... :av:

Да съгласна съм, но много исках да си имам свинче! :ag:

Изображение

Изображение
stefi_komsiiska
В стадото

Мнениеот Ezio » Нед Авг 01, 2010 6:31 pm

Прави сте, че трябва да тренирам с шар-пея, но няма да мога да го разхождам, защото много се дърпа пък ако види котка ще ми изтръгне ръката. [smile016.gif]
Ezio
Животинче с въпрос

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Нед Авг 01, 2010 8:41 pm

Ezio написа:Прави сте, че трябва да тренирам с шар-пея, но няма да мога да го разхождам, защото много се дърпа пък ако види котка ще ми изтръгне ръката. [smile016.gif]

Ммммнеее.Не си готов за куче :ac: .
Да помагаш значи емоция, труд, болка , сълзи , безсъние, непосилна умора,време, енергия ... Да помагаш означава да обичаш , да раздаваш любов, да даваш по една частичка от сърцето си на всяко животинче . ..
http://www.db-tierhilfe.de/index.php
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот valnata » Нед Авг 01, 2010 9:27 pm

_KaTeNcEtO_ написа:Ммммнеее.Не си готов за куче :ac: .

Защо реши така? :ajaweki: Сигурно защото не може да разходи шарпея.. А дали ако кучето полудява като види котка ние ще можем да се справим. :ag:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Нед Авг 01, 2010 10:02 pm

valnata написа:Защо реши така? :ajaweki: Сигурно защото не може да разходи шарпея.. А дали ако кучето полудява като види котка ние ще можем да се справим. :ag:

Ами нали има куче.Защо не го гледа?Ааа защото много се дърпал.Ем ако случайно кучето му се окаже агресивно или пък голям инат,сигурно пак ще каже,че не може да се справи и ще го натири някъде.Когато реши,че може да поеме опасността да има куче което дърпа,лае,скимти и така на татък е готов за куче.
Да помагаш значи емоция, труд, болка , сълзи , безсъние, непосилна умора,време, енергия ... Да помагаш означава да обичаш , да раздаваш любов, да даваш по една частичка от сърцето си на всяко животинче . ..
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот Ezio » Сря Авг 04, 2010 11:25 am

Ами нали има куче.Защо не го гледа?Ааа защото много се дърпал.Ем ако случайно кучето му се окаже агресивно или пък голям инат,сигурно пак ще каже,че не може да се справи и ще го натири някъде.Когато реши,че може да поеме опасността да има куче което дърпа,лае,скимти и така на татък е готов за куче.[/quote]

Шар-пея е на 3 години.Вече и да искаш трудно ще го научиш да не се дърпа, а като е малко може да се научи.
Ezio
Животинче с въпрос

Мнениеот archy » Сря Авг 04, 2010 12:23 pm

А сигурен ли си,че развъдчика ще те одобри като стопанин?НЕ вярвам родителите ти да ти позволят...Имаш куче,но не го гледаш.Обърни се към учител,за да ти покеже как да превъзпиташ кучето и си го гледай...Не вярвам и да искаш да си закупиш хъски да те одобрят като стопанин.
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Сря Авг 04, 2010 6:22 pm

Ezio написа:
Шар-пея е на 3 години.Вече и да искаш трудно ще го научиш да не се дърпа, а като е малко може да се научи.

И какво от това,че е на 3 години.Всяко куче може да се научи независимо на колко години е.Разбира се,че е по трудно,но може.Мисля,че просто искаш друго куче за да се фръцкаш с него а не защото искаш куче.Ако копнееше да имаш куче щеше да се радваш,че имаш шар-пеи и да се грижиш за него,а не да правиш безмислени теми във форумите.
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот Ezio » Пет Ное 26, 2010 7:24 am

Аз Сара много си обичам.Тя мене ме слуша повече от колкото баба ми дето я храни и обикновенно ми е много приетно когато трябва да свърша нещо свързващо кучето.
Ezio
Животинче с въпрос

Мнениеот viktoria981 » Пет Ное 26, 2010 10:29 pm

Ти имаш късмет че в баба ти имаш а аз куче не съм виждала никога.....родителите ми все го овъртат и не искат да ми купят друго животно освен заека дори една рибка..... icon_crazy а пък те на моите години са били бъкани с животни просто много ме изнервят от доста времее fing23 fing23 и нищо не ги пречупва тези хора [smile101.gif] [smile054.gif]
Аватар
viktoria981
В глутницата

Мнениеот viktoria981 » Пет Ное 26, 2010 10:36 pm

ммммм родителите няма начин да ги накараш да ти купат куче ако те не искат......моите не мога да ги накарам да ми купат нищоо [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
viktoria981
В глутницата

Мнениеот love PET » Пет Ное 26, 2010 10:45 pm

Мама казва: събери си пари и си купи куче, но при мене събирането на пари трудно става.
[mood_feelings_hurt.gif]
Всеки ден може да си известен, за това днес бъди себе си!
Аватар
love PET
В пасажа

Мнениеот Arty » Пет Ное 26, 2010 11:04 pm

А защо се спря на Хъски ? Не си ли чел че те са едни от най трудните кучета (обучение) !!! Прочети много за кучетата и си избери някоя по дребна порода като : Мопс,пинчер,кокер,йорки,френски булдог и т.н .. И тогава може и да ти разрешат да имаш куче :ad:
Arty

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Съб Ное 27, 2010 12:26 am

Всяко едно куче си има свойте особености.Едни са твърдоглави,други се поддържат трудно,трети са предразположени към много болести.
Аз предлагам на момчето да спре да мрънка,ами да отиде и да се грижи за шар-пея който има.Има куче,но не се грижи за него,друго иска. :bu:
И на мене ми казаха така,събери пари и си купи куче.Да видите как за 2,3 месеца събрах около 300 лева.Когато найстина искаш нещо,намираш начин да го постигнеш. :ad:
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот Maritoo6 » Съб Ное 27, 2010 8:19 am

Тати искаше,и затова сега си имам Саба :ba:.Евентуално,когато Саба роди през лятото(ако роди) може да си запазим едно кученце.Ама не е сигурно :ab: Oколко 4-5 месеца съм ги врънкала,накрая се пречупиха и имах куче за Коледа :bs:
Even death can't cure an idiot.
Аватар
Maritoo6
Пчела майка

Мнениеот viktoria981 » Съб Ное 27, 2010 9:57 am

при вас е било по-лесно а при мен не казват събери пари и си вземи куче за мен е по добре така да кажат отколкото да кажат по нататъка ще видим просто отбиват номера за да не
мрънкам до извесно време и така fing23 и да добре е да се задоволиш със шар пея защото все пак си го виждаш :bu:
Аватар
viktoria981
В глутницата

Мнениеот slipknot_1996 » Съб Ное 27, 2010 10:09 am

Според мен не си взимай куче,щом не искат знам от опит.Не са парите толкова проблема,те ти казват събери пари защото знаят че това няма да стане.Дори и да събереш пари и си вземеш куче ще търсят причина да ти кажат "Защо не слушаш като ти говоря казах ли ти че е трудно да имаш куче"при всяка негова беля.На сила хубост не става!Понякога и родителите а прави. [wo1rry.gif] :ac:
Аватар
slipknot_1996
Пчела майка

Мнениеот tonci » Съб Ное 27, 2010 10:24 am

Моите не искаха морски свинчета и до ден днешен не ги харесват, инати бре... :ap: :ap: :ap:
Най-ценното се вижда само със сърцето!
Аватар
tonci
В глутницата

Мнениеот viktoria981 » Съб Ное 27, 2010 10:33 am

:az: дано някой ден да има съгласие
Аватар
viktoria981
В глутницата

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Съб Ное 27, 2010 11:35 am

Понякога родителите са прави.Те познават детето си добре и знаят дали то може или не може да се грижи за куче.
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот viktoria981 » Съб Ное 27, 2010 2:26 pm

А понякога родителите просто не искат куче или каквото и да било животно в къщата :bu:
Аватар
viktoria981
В глутницата

Мнениеот Ezio » Пон Дек 06, 2010 6:05 pm

Аз пари събирам бавно , но сигурно.Предложих една сделка.Аз плащам за самото куче, а те ваксините и другите нужни неща и ако преценят, че аз не се грижа за кучето ще го продам и парите, които взема ги давам на родителите си, за да бъде всичко честно откъм финансовата страна.
Ezio
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Пон Дек 06, 2010 7:31 pm

Ezio написа:Аз пари събирам бавно , но сигурно.Предложих една сделка.Аз плащам за самото куче, а те ваксините и другите нужни неща и ако преценят, че аз не се грижа за кучето ще го продам и парите, които взема ги давам на родителите си, за да бъде всичко честно откъм финансовата страна.

А факта,че това е живо същество, а неговите чувства,все пак кучето не е стока, която щом не ти харесва, не я искаш,или не можеш да отглеждаш........да я продадеш.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот sweet_candy » Пон Дек 06, 2010 8:02 pm

съгласна съм с meri не бива да се играе с чувствата на животинчето сега сигурно си мислиш че то е животно и няма чувства ако си мислиш така грешиш ТО Е ЖИВО СЪЩЕСТВО постави се на негово място постоянно да те купват и продават дали ще ти е приятно мммм не мисля относно как да накараш вашите защо не вземете Шар-пея у вас и вашите ще преценят дали може да се грижиш за куче и все пак имаш куче-не можеш да се грижиш за него а искаш ново еми трудно ще се съгласят!!!
What doesn't kill you makes you stronger !!
This is your life and your life is your story ..write it !
Аватар
sweet_candy
В глутницата

Мнениеот valnata » Пон Дек 06, 2010 10:26 pm

Какво според вас е кучето? Кучето се продава в развъдник x за 10,000 лева(примерно), 'иван' го продава за 15 хиляди. Кучето си е стока, която е на пазара. всеки купува-продава. Според вас трябва да го подари ли? Нали момчето е дало парички за него. :ai: Чувството на животното никой не ги знае и в развъдници успешно се продават кученца на 1-2 години и за няколко дни свикват с новото семейство.. Моето куче го взех на 6 месеца.. Ох, как плака :ag: (шегичка, беше железен и не пусна дори една сълза) [wo1rry.gif]

По-добре да го продаде на съвестни стопани(ако види зор) отколкото да го закове на двора и да си мисли, че се справя.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот slipknot_1996 » Пон Дек 06, 2010 10:34 pm

Нали това е ако не може да го гледа ще го продаде на някой,който иска да го гледа ще го купи--ще даде пари съответно той ще се грижи за кучето.Животните са стока за хората и развъдниците така е,при добри разходки и кучето е щастливо,чувствата на повечето кучета са само добрите разходки и веселби,а не собственика само,хората си мислят така.Кучето свиква с стопаните,които се грижат за него. :ab:
Аватар
slipknot_1996
Пчела майка

Мнениеот sweet_candy » Вто Дек 07, 2010 4:28 pm

Да не все пак мисля , че щом има куче трябва да се грижи за него и ако се справя и мисли че е готов тогава да си купи не знам това е моето мнение по въпроса
Аватар
sweet_candy
В глутницата

Мнениеот valnata » Вто Дек 07, 2010 4:50 pm

Едно е да мислиш, съвсем друго е на практика. Теорията-четенето не помага много.. Така че ако досега е нямал/а куче няма как на 100% да разбере какво е, само от разни статийки и книжки.. И ако се окаже, че не се справят е по-добре да го продаде на способен-съвестен човек.
Ама те още не са го взели, пък ние ще вземем да им го продадем. :av: :ag: Дано има успех и се гледат дълги години. :ag:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот sweet_candy » Вто Дек 07, 2010 5:02 pm

приятели ама ние така и не разбрахме техните съгласили ли са се и вече спорим да купва или не :ag: :ag: :ag: :ag: :ag: :ag: :ag:
Аватар
sweet_candy
В глутницата

Мнениеот tonci » Вто Дек 07, 2010 5:03 pm

Прочети заглавието и ще разбереш. :ab: :ab: :ab:
Аватар
tonci
В глутницата

Мнениеот Ezio » Вто Дек 07, 2010 5:39 pm

Не са се съгласили.Искам да видя какво ще стане на коледа.Може и да имам късмет, но според мен...
Ezio
Животинче с въпрос

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Вто Дек 07, 2010 5:56 pm

Дам,ако е лесно кучето остава.Но ако се изпиша на килима и скъса един тапет,веднага се оказва,че е трудно и се продава.Бедните животинки :ac: .Дано поне найстина го продадът,а не изхвърлят като много други хора разбрали,че кучето е сериозна и трудна мисия.
Вална,добре,че не те чува някой управител на развъдник.Това което каза беше найстина ужасно и обидно.За развъдниците,кучетата били стока...Случайно бъркаш с фермите за кученца.Ако за развъдниците кучетата бяха стока,нямаше да ги хранят с най-високия клас храна,да ги третират с най-скъпата козметика,да ходят на редовни изследвания,да подбират внимателно стопаните.Щяха да натикат като във фермите кучетата в клетки,да им мятат храна един път на ден и щом кученцата порастнат да ги продадът.Твоя от къде е?Магазин,частно лице,развъдник?Едва ли си сългасен твоето куче да е просто стока,само където ако е от зоомагазин или частно лице,за тях е бил точно това.
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот valnata » Вто Дек 07, 2010 6:20 pm

Че какво като ме чуе управител на развъдник. Ти още ли не си разбрала, че кучето е стока и че хората с това си изкарват хляба.. Или си мислиш, че развъдниците продават на загуба, или от любов ги продават.. Да не говорим че всеки втори с родословна женска си регистрира развъдник и гледа да я заплоди.. развъдник с едно куче в апартамент :ajaweki: Ако не беше стока за тях щяха да ги подаряват. Това, че хранят с висок клас и че ходят на изложби е хубаво. Затова цените им са високи. :ag:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот love PET » Вто Дек 07, 2010 6:22 pm

Ако подаряваха така кучетата всеки щеше да има куче.
Всеки ден може да си известен, за това днес бъди себе си!
Аватар
love PET
В пасажа

Мнениеот valnata » Вто Дек 07, 2010 6:25 pm

Да, значи според вас ги продават на загуба? Ако не е така значи се печели, а това според мен е вид търговия(в което няма нищо срамно). Ама да тръбиш, че всичко е лИбов а в същото време да си обявил цени от 2000-3000 лева е малко нелепо..
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот archy » Вто Дек 07, 2010 6:41 pm

Вална не съм съгластна с теб... Едно куче от ферма/ борса/ зоомагазин е 200-300 лв. За тези пари кучето е било хранено с каквото намерят, условията са били под всякаква критика и тн... Ако са отделили 100 лв за кученцата и ги продават за 300, печелят. Развъдниците хранят с добра храна, осигуряват нужните условия и тн... Да има и такива, които не го правят, но не е правилно да слагаме всички под общ знаменател. Да и хора като теб и други тук с непородисти кучета ако ги използваме за разплод ще си ги гледаме добре и тн... но според мен безразборното размножаване по съседски крие рискове... Я си представи един от родителите на твоето куче да носи някаква наследствена болест, която да бъде предадена на твоето куче? Щом твърдите, че развъдниците са печалбари, а не искам да вземам от ферма/ борса/ зоомагазин/ частно лице и искам да е породисто, от къде да си взема куче? Да изключим варианта осиновяване...

Иначе по темата. Ezio нали сега имаш куче. Шарпейът при теб ли е? Най- доборото решение, според мен, е да осъзнаеш, че вече имаш куче... :ab:
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот sweet_candy » Вто Дек 07, 2010 7:23 pm

Не знам аз не мисля,че кучето е стока,да хората печелят от това,че продават кучета,но не бих се изразила точно с тази дума.Моят бултериер го взехме от развъдник и грижите полагани за него бяха перфектни кучето си е здраво и печелим конкурси :bp: ,но ако за развъдчиците това беше просто стока дали щяха да се грижат за него ммм не мисля :av:
Аватар
sweet_candy
В глутницата

Мнениеот valnata » Вто Дек 07, 2010 10:32 pm

archy кой говори за рискове? Рисковете ги знаем, но тук става дума за продажба на куче. Дали този развъдчик ги гледа на загуба и защо по дяволите се приема за срамно да кажеш, че печелиш.. Ма това е съвсем нормално и няма нищо лошо. Човека има развъдник, полага грижи и е нормално да иска цена и да печели.

Значи морското свинче, папагалите и прасето може да се продават и се определя цена-печалба а кучето не. Да ми говорите, че го правят за тоя дето духа супата и от любов е смешно. Няма значение под кой знаменател ги слагаш.. Няма нормален човек, който да се занимава с дадено нещо и да работи на загуба. Както и да ги наречеш(стока продукт и др) кучетата са средство за печелене на пари(както всяко друго животно) и затова се размножават.. Никой няма да ти подобрява дадена порода само за едно БРАВО..
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот Ezio » Сря Дек 08, 2010 4:09 pm

Аз не бих се ядосал и в ръката ми да се испусне.Малките кученце трудно се контролират.Той шар-пея още е у нас.Той е тук още от началото на лятото,но едно нещо много ме дразни.Когато братовчедка ми идва на гости виждам колко много се радва Сара скача, лае не смогва лапа да даде от радост, а аз като се прибере идва души ме и си тръгва.
Ezio
Животинче с въпрос

Мнениеот rinusha » Сря Дек 08, 2010 4:12 pm

Да обичаш животните и да се грижиш за тях с любов не изключва варианта да печелиш от това :ad:
archy написа:Вална не съм съгластна с теб... Едно куче от ферма/ борса/ зоомагазин е 200-300 лв. За тези пари кучето е било хранено с каквото намерят, условията са били под всякаква критика и тн...

Пак ще кажа - не навсякъде е така
rinusha
Пчела майка

Мнениеот Ezio » Пон Дек 13, 2010 9:10 pm

Ще си взимам куче , ще си взимам куче :ajaweki: :ag: :bs: :ap: :av: :ay: :bp: :bp: :bp: :bp: :bp: :bp: :bp: :ba: :ba: :ba: :az: :az: :az: [friendship.gif] [friendship.gif] [friendship.gif] [friendship.gif] .С много помощ от майка ми, която не иска куче, успяхме да навием баща ми. :bp: :bp: :bp: :bp: :bp: :bp: :bp: :bp: :bp: :bp: :bp:
Ezio
Животинче с въпрос

Мнениеот tonci » Пон Дек 13, 2010 9:48 pm

Еее, браво!!! :ab: :ab: :ab:
Аватар
tonci
В глутницата

Мнениеот sweet_candy » Пон Дек 13, 2010 10:40 pm

Честисто
Аватар
sweet_candy
В глутницата

Как да го направя?

Мнениеот mini_hami » Пет Яну 28, 2011 7:17 pm

Искам куче-померан много са сладки ( прочетох темата за този който се опитваше да накара техните да му вземат хъски,но не ми помогна ) та много искам такова куче. Всеки ден казвам на майка си,но тя не иска понеже си мисли,че няма да се грижа за него а аз ще се грижа за него и понеже започвам училище от 8:00 часа ще ставам ако трябва в 5:00 за да го разходя и после ще ходя на училище,но майка ми не ми вярва и се чудя как да я накарам да си купя такова куче или може и йорки,това са едни от любимите ми породи и много искам някое от тях моля ви помогнете ми. Благодаря предварително :ax:
mini_hami
Животинче с въпрос

Re: Как да го направя?

Мнениеот sweet_candy » Пет Яну 28, 2011 7:24 pm

Виж mini_hami да гледаш куче не е лесно :av: и не е игра така,че помисли дали наистина искаш кучето и ще се грижиш за него и тогава се опитвай да караш майка си да ти го взима,не знам не мога да ти помогна сигурна съм,че някой друг форума ще ти пише и ще се опита да ти помогне :ax:
Аватар
sweet_candy
В глутницата

Мнениеот viktoria981 » Пет Яну 28, 2011 7:38 pm

Ами то е трудно да ти помогнем в тва отношение.....и аз съм в същото положение......родителите ми не искат и да помислят за животно.Ако родителите ти са хора които не се отмятат ще е трудно и няма нужда да си докарваш излишни скандали в къщи от опит ти го казвам кво ли не правих тръшках се ревах....нищо не стана так че....най добре просто леко подмятай че искаш куче просто го върти прави добро впечатление да речем мий чиниите или прави нещо което попринцип не правиш и ще забележат че наистина го искаш ли незнам питай ги как можеш да докажеш че ще се грижиш за кучето. :ay:
Аватар
viktoria981
В глутницата

Мнениеот top4o » Пет Яну 28, 2011 8:16 pm

[smile3537.gif] Еми мойте ми дават, но аз ще си правя всичко за него и ще го обочавам! :ajatki: Те само ще му купуват храна, но само се караме за породи! :ajaweki: Сестра ми иска хъски, а майка ми пекинез, аз искам санбернар и изобщо... :ajaaski: Ту спрем на дадена порода, ту те пак почват с претенции! :ab: Поне ще ми купят куче, но за рождения ден, а той е чак през август, но ще си почакам малко! :ap: Кажи, че ще се грижаш за него, посърди се малко, разреви се,мойте така се съгласиха! :bs: Подобри си оценките, учи и не седи на компютара, чети си,не излизай преди да си научиш! :ag: Почисти стаята, подреди всичко, помагай вкъщи! :ad: Само да те питам от калко време мрънкаш, на каква възраст си и имаш ли др. животни, ако да какви? :bi: За да знам каква тактика да ти дам! :bp: Видях, че имаш хамстер, а знаеш ли дали родителите ти имат възможност за куче? :ay: Ако не... :av:
Чал! icon_wavey
Куче което храниш те уважава повече от човек на които помагаш! Правете си изводите и се замислете преди да помогнете. При мен нямаше смисъл.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Пет Яну 28, 2011 9:08 pm

Да се грижиш за куче далеч не е толкова лесно колкото си мислиш.Това е същество което ще бъде с теб средно 10 години,ще зависи изцяло от теб и ти ще си отговорен за него.И аз молех за куче много и вярвах,че не е толкова трудно.Получих куче което е моето слънце и я обичам ужасно много,но найстина грижите за нея изобщо не са малко и не е много лесно.
И сега я си представи,че получаваш кученце.То е малко,отделено от майка си и уплашено. Първите няколко дни ще скимти и ще бъде уплашено.Това минава след няколко дена.Но ще се наложи да се примириш,че е бебе и незнае къде да ходи по нужда.Ще трябва да чистиш след него и да му ''обясниш'' къде може(което хич не е лесно).Понеже не излиза а и е бебе ще има мноо енеригя,което значи,че ако не му обръщаш много внимание,има вероятност да съсипе голяма част от покъщината ви от скука.Ваксините,бебешката храна и допълнителните джунджурий от който ще се нуждае няма да ви излязат много евтино.Щом минат 3-те му ваксини ще може да излиза.Ще трябва да му ''обесняваш'' отново,само,че този път,че не можа да се пиша и ака вкъщи а трябва на вън(също не лесно).Ако е момиченце ще се разгони за първи път някъде около 6 месеца.Почти един месец ще има кървави капки след нея,ще ви преследват мъжки и ще иска да бяга.Ако е момченце ще преследва разгонените женски,има голяма вероятност да избяга както и да се сбие с някой друг мъжки и да се нарани серизоно.Това може да се предотврати чрез кастрация.
След като се научи да ходи по нужда само на вън ще трябва да излизате най-малко 2 пъти на ден в горе-долу еднакво време.Независимо лято,зима,студ или жега вие ще трябва да сте на вън.Не е особено приятно да излизаш на минус 11 градуса или при плюс 40,но няма как,кучето се нуждае от разходка.
Кученцето вече голямо което значи,че трябва да започнете с елементарно възптание.Седнии,легн,стой,тук и подобни лесни команди трява да знае всяко куче.
Кучето вече е голямо и с утвърден характер.Сега си представи,че не е много дружелюбно,което не е особенно приятно .Ще ти дам пример с моята:Мрази всички домашни кучета надвишаващи 10 килограма и им се хвърля на бой,което си е много опасно най-вече защото е едва 5 кила.Мрази също така цигани,клошари,колелета,мотори и камиони.Вкъщи ако влезе чужд човек без ние да го посрещнем,бива директно нападнат.Чужди кучето много трудно могат да ни дойдт на гости.
Като човек живееш с нея от 2 годни и обичащ я ужасно много ще ти кажа,че хич не е прятно.
Така...сега си представи,че кученцето има здравословни проблеми.Трудно е псхически и физически.Ще ти дам за пример отново моето куче:Тя има свръхчуствтелен стомах,което значи,че ако изяде и хапка храна с подправки различно от сол и захар,следват най-малко 2 дни със силни стомашн болки.Безсънни и уморителни дни и нощи за нея и мен.Стигало се е до случай кокгато трябва да и се бият инжекций,толкова е зле.Найстина ми е трудно,най-вече психически защото я обичам и ме боли да я гледам болна.За това в момента сме на диета.
Освен тези неща който написах ще трябва да се примирите да не ходите на хотели когато сте на почивка,поне не с кучето.Ще се наложи да давате голяма сума пари за храна,аксесоари и ветеринарно медецинска грижа.Ще трябва да спазвате закона който гласи кучето да е регистрирано,чипирано,да ходи на повод и да чистите след него.
Може да съм изпуснала някой неща...

Гржите не са малко,но любовта им си струва всчко това.Ако ти и родителите ти сте готови за това да имате куче-супер,но ако те не са,по добре не си взимайте защото сама няма да се справш.Успех!
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот valnata » Пет Яну 28, 2011 9:19 pm

Изброените по-горе проблеми може да ги избегнеш лесно, като си вземеш Йорки(примерно) от истинсдки развъдник. Ще получиш кучето здраво, с изградени навици, всички ваксини, чип, характер и др.. Остава ти да му се радваш, да го извеждаш на разходки и да му взимаш храна. Нито ще те ръмжи, нито ще яде мебелите, нито ще има развален стомах. [wo1rry.gif] Това обаче е възможно ако вашите са готови да се разделят с 800-900 до 1000-1500 лева. иначе ако взимаш някой паткан на 30-35 дни от зоомагазин ще имаш изброените ядове. И парите пак ще са същите де. :ajaweki:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот Koset0 » Пет Яну 28, 2011 9:23 pm

Офтопик:
И ако може някой малко да промени заглавието :ajaweki:

По- добре си вземи някое късокосместо, като за първо куче, ама не знам ти си преценяваш. Успех с убеждаването и да пишеш ако има успехи (дори и да няма) ! :ab:
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Пет Яну 28, 2011 9:24 pm

valnata написа:Изброените по-горе проблеми може да ги избегнеш лесно, като си вземеш Йорки(примерно) от истинсдки развъдник. Ще получиш кучето здраво, с изградени навици, всички ваксини, чип, характер и др.. Остава ти да му се радваш, да го извеждаш на разходки и да му взимаш храна. Нито ще те ръмжи, нито ще яде мебелите, нито ще има развален стомах. [wo1rry.gif] Това обаче е възможно ако вашите са готови да се разделят с 800-900 до 1000-1500 лева. иначе ако взимаш някой паткан на 30-35 дни от зоомагазин ще имаш изброените ядове. И парите пак ще са същите де. :ajaweki:

Какво е ''паткан''?И значи искаш да ми кажеш,че няма да плаче за мама,няма да се разгонва,няма да има вероятност даа стане агресивно и да получи здраволсловни проблеми само защото е от развъдник?Ехеееее...Ама как така?От развъдник,магазин,приют все е куче ,нали?.А и ако знаеш какъв доминантен и съсипващ покъщината и най-вече нервите Йоркшир познавм...малеее!
И тази дразнещата емотиконка до ''разваления стомах'',хич не ми е приятна.
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот Koset0 » Пет Яну 28, 2011 9:30 pm

То май е "петкан" трябва да е :ad:
Според мен е хубаво да си вземеш кучето от място с гаранция за здраво, ваксинирано куче. Трябва да имаш достъп до родителите. Има куп фактори... Понякога има кучета с вродени заболявания и не винаги развъдникът най- правилното място.
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот slipknot_1996 » Пет Яну 28, 2011 9:40 pm

Koset0 написа:То май е "петкан" трябва да е :ad:
Според мен е хубаво да си вземеш кучето от място с гаранция за здраво, ваксинирано куче. Трябва да имаш достъп до родителите. Има куп фактори... Понякога има кучета с вродени заболявания и не винаги развъдникът най- правилното място.

Е тогава кое е най-правилното място след като всички места са неправилни? :ag:
Аватар
slipknot_1996
Пчела майка

Мнениеот valnata » Пет Яну 28, 2011 9:43 pm

_KaTeNcEtO_ написа:Какво е ''паткан''?И значи искаш да ми кажеш,че няма да плаче за мама,няма да се разгонва,няма да има вероятност даа стане агресивно и да получи здраволсловни проблеми само защото е от развъдник?Ехеееее...Ама как така?От развъдник,магазин,приют все е куче ,нали?.А и ако знаеш какъв доминантен и съсипващ покъщината и най-вече нервите Йоркшир познавм...малеее!
И тази дразнещата емотиконка до ''разваления стомах'',хич не ми е приятна.

Забравил съм кавичките за "паткан"-куче на 30 дни от зоомагазин.

_KaTeNcEtO_, защо говориш глупости? Как ще плаче за Мама като в развъдниците има напълно израснали кученца на по 4,5 месеца, даже и годинка-две? И там ще го получи здраво и СОЦИАЛИЗИРАНО. Това означава, че няма да е разрушителя, който ти познаваш. Няма да го вземе със здравословен проблем, защото там не е зоомагазин, който ги дава на 30 дни а лъже че са на два месеца.. И ако е пет клас ще е кастрирано(какво ще му се разгони) Поне истинските развъдчици на тази порода не са мошеници. Сега, че след 5 години може да се разболее е друг въпрос, но не мисля, че това е мотив да се откаже от куче.. Може и да не се разболее,нали?

Освен това получава помощ от развъдчика по всяко време.. От това какво повече може да иска човек? Няма смисъл да купува куче от зоомагазин на 30 дни и да си мисли, че ще си го обучи, защото нищо няма да направи.. а парите ще са същите.. Хората отдавна предлагат кучета минали най-трудният период.
Последна промяна valnata на Пет Яну 28, 2011 9:51 pm, променена общо 1 път
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Пет Яну 28, 2011 9:50 pm

valnata написа:

Забравил съм кавичките за "паткан"-куче на 30 дни от зоомагазин.

_KaTeNcEtO_, защо говориш глупости? Как ще плаче за Мама като в развъдниците има напълно израснали кученца на по 4,5 месеца, даже и годинка? И там ще го получи здраво и СОЦИАЛИЗИРАНО. Това означава, че няма да е разрушителя, който ти познаваш. Няма да го вземе със здравословен проблем, защото там не е зоомагазин, който ги дава на 30 дни а лъже че са на два месеца.. И ако е пет клас ще е кастрирано(какво ще му се разгони) Поне истинските развъдчици на тази порода не са мошеници. Сега, че след 5 години може да се разболее е друг въпрос, но не мисля, че това е мотив да се откаже от куче.. Може и да не се разболее,нали?

Ако вземе кученце на 2 месеца,то ще е свикнало с майка си и с братята си и ще плаче.Белите ги прави всяко малко куче защото е БЕБЕ,не защото е несоциализирано.
Здравословнте проблеми на моето куче не са в следствие на това,че е от зоомагазин :ab: .
За това да ли ги дават кастрирани или не,незнам.Не разбирам от развъдници,изложби и породисти кучета.

Не съм карала момичето да си взема от зоомагазин.Не харесвам зоомагазните продаващи кучета и котки и го смятам за нехуманно.Знам колко породисти излизат и какви проблеми имат.

Йоркшира който познавам е от развъдник.Характерът му го описах по-горе.
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот valnata » Пет Яну 28, 2011 9:56 pm

Ако вземе куче от истински развъдник ще го получи напълно социализирано и няма да плаче и да се напикава. дали ще е кастрирано или не си решават двете страни. защото ако си купи Шоу клас и даде 2000 лева няма нужда от кастрация.. Това куче ще ражда и ще се налага да се разгонва.. И там кучетата получават някаква гаранция за здравето. Двете страни ще се изяснят. За болестите и "АКО" "ако" не ми се спори. Ако утре има земетресение може да измрем.. защо да работим днес и да се мъчим.. :ag:

Ами кажи кой е развъдника на познатото ти куче? Щото има доста хора, които се наричат такива. От сега действащите развъдници две дами са точни(за тях знам де.може и другите да са) Ако има интерес може да го насочим човека.. какво да го плашим с измислени болести. И чихуахуа има готови изгледани на по годинка.. идеални за начинаещи. :ay:

Тези хора(твоите познати) като взеха разрушител защо не го върнаха? Имат право ако е от истински развъдник. Друг е въпроса ако сами са решили да си го обучат и са развалили кучето.
Тук става въпрос за това че може да си вземе големичко кутре с изграден характер и навици. Много по-удобно е и спестява доста нерви.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Пет Яну 28, 2011 10:11 pm

Кучето е доминантно,не разрушител.Какво си правят си е тяхна работа не се меся.Мисля,че кучето беше от Yorkibows ,но може и да се лъжа.С момичето вече не сме много близки.А и кучето е член на семейството.Лошо или не,те си го обичат.

А и отново ти казвам,че не разбирам много от развъдници и породисти.Занимавам се с безпородни и приюти. :ab:
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот valnata » Пет Яну 28, 2011 10:20 pm

Е, добре де. :ag: Явно са го взели малко и не са го обучили правилно(качило се е на главите им) ОК. Обаче сега в развъдниците предлагат напълно обучени кутрета. То си има навици, има си изграден характер(не доминира, спи на негово легло, ходи на повод, не напада други кучета и др.) Това опитвам да кажа. Има си даже всички ваксини, чипове.. Готово изгледано куче на цена много близка до тази в зоомагазините.. Само че в зоомагазина ще го излъжат(пак ще му вземат 600-700 лева) и ще го набутат с бебе на 30 дни, което няма ваксина, няма нищо. :ag:

Ако техните един ден се съгласят поне да знаят какво да купят.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Пет Яну 28, 2011 10:46 pm

valnata написа: Обаче сега в развъдниците предлагат напълно обучени кутрета. То си има навици, има си изграден характер(не доминира, спи на негово легло, ходи на повод, не напада други кучета и др.) Това опитвам да кажа. Има си даже всички ваксини, чипове.. Готово изгледано куче на цена много близка до тази в зоомагазините.. Само че в зоомагазина ще го излъжат(пак ще му вземат 600-700 лева) и ще го набутат с бебе на 30 дни, което няма ваксина, няма нищо. :ag:

Ако техните един ден се съгласят поне да знаят какво да купят.

Съгласна съм :).
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот valnata » Пет Яну 28, 2011 10:53 pm

Офтопик:
:bp:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Пет Яну 28, 2011 11:05 pm

valnata написа:
Офтопик:
. :bp:

Офтопик:
. :ag:
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот mini_hami » Съб Яну 29, 2011 9:14 am

Да ви кажа честно,ако успея да убедя майка си да ми вземе куче то ще е от където тя иска :bs: ,но проблема ми е как да я накарам ,а не от къде да го взема :ap: а и знам,че е трудно и sweet_candy сподели знам,че се искат много грижи,но отдавна искам кучето сигурно от преди около 2 години,но не знам как да накарам майка си да ми го купи :ajaaski: иначе ще се грижа за него като за бебе (човек) може и повече,но майка ми е пречка icon_bawling моля ви някой ако има идея как да я накарам да ми го вземе ще му благодаря много,ако го сподели :bi: :ay:
mini_hami
Животинче с въпрос

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Съб Яну 29, 2011 7:00 pm

И като реши майка ти,защото ще и е втръснло да и мърмориш и напише в гугала ''обяви за померан'' и хареса най-евтиното.И ти го получиш,само където кучето НЯМА да е померан и ще се сблъскаш с повечето неща който писах по горе.Ко ще правиш?
Защо не изкакаш да пораснеш и можеш сама да се грижиш за куче?
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Съб Яну 29, 2011 7:06 pm

http://forum.dog.bg/topic/29897-%D0%BA% ... %B5%D1%81/
Много полезна тема,макар да не вярвам да се замислиш над нея.
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот mini_hami » Съб Яну 29, 2011 7:19 pm

Кой ви е казал,че няма сама да се грижа за него и майка ми няма да хареса просто най-евтиното куче,защото ако ще ми взима куче,то ще е хубаво и породисто и моля темата ми да бъде заключена :ac:
mini_hami
Животинче с въпрос

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Съб Яну 29, 2011 7:23 pm

''защото ако ще ми взима куче,то ще е хубаво и породисто'' [toothy2.gif] [h040.gif]
Съжелявам,днес ми е забавен ден [h040.gif].
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот sweet_candy » Съб Яну 29, 2011 7:26 pm

Още един който се отказва от форума и тя не ни издържа :ag: :ap:
Аватар
sweet_candy
В глутницата

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Съб Яну 29, 2011 7:32 pm

Ние тука сме ужасни и всички гоним :ag: .
Офтопик:
Днес ме спира едно момче и ме пита дали искам да съберем Чери и неговото куче да си направят бебета.Обясних,че не е породиста и е кастрирана.И последва реакция:Ама,защо,толкова е хубава?Какво като не е породиста. [h040.gif]
И след сутрешния разговор и лаенето на многото кучета в приюта,мозъкът ми взе да блокирва :ag:
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот viktoria981 » Съб Яну 29, 2011 7:55 pm

:sunny: аз ще издържа на всичко...
Аватар
viktoria981
В глутницата

Мнениеот slipknot_1996 » Съб Яну 29, 2011 7:57 pm

Аз да съм и аз ще се откажа защо натоварвате хората пак с вашите работи?Още като някой напише тема и почвате ама тва много трудно не е за всеки.Незабавно го кастрирайте защото такива като вас са виновни за уличните,а трябва да е породисто,и да е купено от развъдник,иначе не е от породата и трябва да се ограничава от другите кучета.Запрете се! :ag: :av: icon_dontknow
Аватар
slipknot_1996
Пчела майка

Следваща

Назад към Общ форум