Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Как да накараме родителите си да ни вземат куче.

Re: Как да го направя?

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Съб Яну 29, 2011 8:17 pm

slipknot_1996 написа:Аз да съм и аз ще се откажа защо натоварвате хората пак с вашите работи?Още като някой напише тема и почвате ама тва много трудно не е за всеки.Незабавно го кастрирайте защото такива като вас са виновни за уличните,а трябва да е породисто,и да е купено от развъдник,иначе не е от породата и трябва да се ограничава от другите кучета.Запрете се! :ag: :av: icon_dontknow

Ама приятел,ти забелязал ли си положението в България?Ако не си излез на вън или отиди в някой приют.После ще си говорим пак. :ad:
Да помагаш значи емоция, труд, болка , сълзи , безсъние, непосилна умора,време, енергия ... Да помагаш означава да обичаш , да раздаваш любов, да даваш по една частичка от сърцето си на всяко животинче . ..
http://www.db-tierhilfe.de/index.php
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот slipknot_1996 » Съб Яну 29, 2011 8:18 pm

Офтопик:
Не,не ми трябва приют за да видя положението във форума. :ag: :ay:
!!!...Never Back Down...!!!
Аватар
slipknot_1996
Пчела майка

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Съб Яну 29, 2011 8:25 pm

slipknot_1996 написа:
Офтопик:
Не,не ми трябва приют за да видя положението във форума. :ag: :ay:

Тва не го разбрах,но заеби.Аз ги пиша тези,само защото знам колко е зле положението.Колко съм си напатила аз и тези за който съм се грижила,представа си нямаш.
Не ми се иска момичето да получи някакво куче,което да се окаже непородсто.Вероятноста да го изхвърлят е голяма.Така както изхвърлиха Лъки който е бил уж дакел.Колко си е изпатило детето на улицата,не ми се говори.
Да помагаш значи емоция, труд, болка , сълзи , безсъние, непосилна умора,време, енергия ... Да помагаш означава да обичаш , да раздаваш любов, да даваш по една частичка от сърцето си на всяко животинче . ..
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот slipknot_1996 » Съб Яну 29, 2011 8:52 pm

Разбирам те,но ако аз се регистрирам във форума и искам инфо за нещо ще се радвам да ми отговорят за това,което питам,не за проблемите на обществото. icon_dontknow И няма да ми е приятно някой да ми каже,че не ставам само от 2 написани реда от мен...Прибързани изводи.Всеки е започнал от някъде,всеки се учи.
Аватар
slipknot_1996
Пчела майка

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Съб Яну 29, 2011 8:54 pm

Не съм и казала,че не става.Отговорих й,че ако родителите и не искат,значи не са готови за куче.Сама няма да се справи.А и тя е част от обществото,нали ?
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот slipknot_1996 » Съб Яну 29, 2011 9:02 pm

Съгласен съм с това,че щом родителите не искат нещата няма да се получат.Не може напълно сам. smiley24
Аватар
slipknot_1996
Пчела майка

Мнениеот l0veanimals » Съб Яну 29, 2011 9:07 pm

Наистина проблема с бездомните кучета и котки в Б-я е голям.... А пък и масово се развъждат .. такива кучета наподобяваща някоя порода.. само и само да може някой като те пита да кажеш това е еди какво си куче.. icon_dontknow Не ги разбирам.. тия хора който дават по 200-300 лв за куче което не прилича на нищо... но се води уж от дадена порода и си ги лъжат както искат icon_crazy Тва куче ще им излезне много по-скъпо от породистото куче с документи за родословие произход на майката, бащата и т.н Май изпаднах в много подробности ама icon_dontknow Та.. нали моя Чарли е плод на междусаседско развъждане.... :ac: Ако не го бях взела... щеше да отиде и той вързан в някой двор или.. обикалящ улиците... но няма значение.. та така по темата и съм съгласна с Катенцето :ay:
Нищо на може да се сравни с отглеждането на първото куче...
l0veanimals
В ятото

Мнениеот mini_hami » Съб Яну 29, 2011 9:17 pm

Общо взето направих темата за друго но няма значение :ac: надявах се някой да ми помогне със съвети и все пак никой не се е родил научен да гледа куче :bu: но това е друг въпрос. Кате (предполагам,че така се казваш),защо си мислиш,че ако се окаже непородисто ще го изхвърля на улицата hsuh за мен лично няма значение дали е породисто или не :ac: защото аз ще го обичам каквото и да е и то ще е живо същество [dontuu.gif] и не мога да разбера какви са тея изроди които си биха взели куче и щом се окаже непородисто да го изхвърлят на улицата аз се смятам за добър човек :ap: :ah: и ако мога дори бих си осиновила непородисто захвърлено кученце,но нямам приятели които да се занимават с това и явно ти си ми единствената надежда,но ти май не ме харесваш много :ajaaski: така че май няма да успея да направя добро. Честно казано може би бих го обичала повече ако го осиновя защото ще е преживяло много и аз ще съм надеждата му за добър живот :bs:
mini_hami
Животинче с въпрос

Мнениеот sweet_candy » Съб Яну 29, 2011 9:20 pm

Не,че не те харесва просто изразява мнение и се опитва да направи добро и евентуално да спаси кученце което може да се окаже на улицата спокойно ние тук сме гадни ама не се мразим :ag: :ajaweki:
What doesn't kill you makes you stronger !!
This is your life and your life is your story ..write it !
Аватар
sweet_candy
В глутницата

Мнениеот sweet_candy » Съб Яну 29, 2011 9:38 pm

Между другото ако толкова искаш да осиновиш кученце питай майка си защото вчера когато се прибирах от училище забелязах до "баня пиперка" едно кученце женско е не знам на каква възраст точно,но не е бебе.Черно и кафяво две момчета малко по-големи от мен го ритаха и аз им се развиках (с което се гордея...иначе би ме било страх :ag: ) и те си тръгнаха кученцето е добре докато стоях до него иго успокоявах понеже беше много уплашено минаха няколко деца някои го наричаха Пена,а някои Джулия не знам точно как се казва,но то отговаряше и на двете имена. Кученцето е много дружелюбно и ще се опитам да кача снимки,ако не ти позволят да го вземеш ще пусна обяви,но се надявам да ти разрешат защото кученцето е с наистина прекрасен характер :ay: :bp:
Аватар
sweet_candy
В глутницата

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Съб Яну 29, 2011 9:58 pm

mini_hami написа:Общо взето направих темата за друго но няма значение :ac: надявах се някой да ми помогне със съвети и все пак никой не се е родил научен да гледа куче :bu: но това е друг въпрос. Кате (предполагам,че така се казваш),защо си мислиш,че ако се окаже непородисто ще го изхвърля на улицата hsuh за мен лично няма значение дали е породисто или не :ac: защото аз ще го обичам каквото и да е и то ще е живо същество [dontuu.gif] и не мога да разбера какви са тея изроди които си биха взели куче и щом се окаже непородисто да го изхвърлят на улицата аз се смятам за добър човек :ap: :ah: и ако мога дори бих си осиновила непородисто захвърлено кученце,но нямам приятели които да се занимават с това и явно ти си ми единствената надежда,но ти май не ме харесваш много :ajaaski: така че май няма да успея да направя добро. Честно казано може би бих го обичала повече ако го осиновя защото ще е преживяло много и аз ще съм надеждата му за добър живот :bs:

Не е нужно да познаваш някой.Просто посети приюта или изолатора в твоя град и избери кучето което искаш да е твой домашен любимец.Живея в Русе и немога да ти кажа как стоят нещата при вас в Стара Загора.Да осиновиш бездомно животно е много добро и хуманно решение.Те ще са ти вечно блгодарни.
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот valnata » Съб Яну 29, 2011 10:13 pm

Абе трябва да направи разликата между породисто и ПОРОДИСТО. :ag: Много хора не я правят и се набутват от някой зоомагазин с куче, което е пълно с проблеми.. Няма изградени навици, проблеми с характера и др проблеми. А сега е толкова лесно, защото в развъдниците седят и чакат готови обучени кучета. icon_dontknow

И въпреки, че се пише и пише и пише, съм сигурен, че ще цъфне някое мелезче на 30 дни, купено от зоомагазин и ще се почне с вайкането.. "ма то пикае навсякъде" "Ама защо става толкова голямо".. изобщо няма мислене в тая държавица. :ajaweki:

И ако родителите сега не искат представи си какво ще стане ако се окаже някой 'разрушител".. Което е 99% сигурно като се вземе предвит техния опит.. :ag:

Тоя път съм съгласен с _KaTeNcEtO_ !! И от тези за осиновяване има с изградени навици, подходящи за начинаещи кучкари:ay:
преди две седмици имаше един дакел на 3 години.. Гледан до последно в домашни условия. :ay:
mini_hami, ако решат да ти купят не взимай куче от Зоомагазин.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот l0veanimals » Съб Яну 29, 2011 10:34 pm

Попаднах на един много интересен блог.... то1но за тези животни от борси и зоомагазини http://kiflaiboza.blogspot.com/2008/10/ ... st_29.html ето тва е линка прочети историите на невинни и незнаещи хора.. и ако ти позволят куче си помисли от къде ще бъде... tongue А иначе колкото до това как да накараш майкати да ти вземе.... ами досаждай и говори и само за кучета... казвай и всяка сутрин че си сънувала ... кучета :ag: ии така.... нашите така се съгласиха.... :bp:
Нищо на може да се сравни с отглеждането на първото куче...
l0veanimals
В ятото

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Съб Яну 29, 2011 10:39 pm

Това е темичката на изолторът в Стара Загора :) http://forum.dog.bg/topic/24455-%D0%B8% ... e__st__360 .

Хора,не е начина да ги накара.Ще им умръзне по едно време да мърмори и ще и купят пале от зоомагазин или обява и ще си изпатят.И те и кученцето.Нека родителите и решат кога са готови за куче.
Офтопик:
Парвовирозата е много опасна,а често се случва кученца купени от зоомагазин да са болна от нея.От тази болест почти няма управия.А недай си боже-Гана...
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот Ezio » Съб Яну 29, 2011 10:42 pm

Моята тема ли си чела или не се сещаш?
Ezio
Животинче с въпрос

Мнениеот bu6i » Съб Яну 29, 2011 11:36 pm

smiley24 и аз съм съгласен с Катенцето :ax: ...който и да е трябва да разбере ,че кучето не е КАПРИЗ...и не може току така да го метнеш, кат не ти отърва....,
bu6i
Пчела майка

Мнениеот sweet_candy » Нед Яну 30, 2011 12:08 am

Ама буши ти не виждаш ли,че момичето не я интересува дали ще е породисто тя си каза,че ще си обича кучето каквото и да е
Аватар
sweet_candy
В глутницата

Мнениеот bu6i » Нед Яну 30, 2011 12:15 am

sweet_candy написа:Ама буши ти не виждаш ли,че момичето не я интересува дали ще е породисто тя си каза,че ще си обича кучето каквото и да е

smiley24 не говоря за това....а за отговорноста която трябва да се поеме...и ако родитете решат ,че не го искат...кво прайм icon_dontknow
bu6i
Пчела майка

Мнениеот sweet_candy » Нед Яну 30, 2011 12:22 am

Е да съгласна съм,че не е добре на сила да се карат родителите,но aкo техните го вземат предполагам и те ще се привържат към кутрето не знам hsuh
Аватар
sweet_candy
В глутницата

Мнениеот bu6i » Нед Яну 30, 2011 12:59 am

smiley24 да..може и да се привържат..даже може и много добре да си го гледат smiley24 ...ама МОЖЕ...лошото е ,че в повечето случай не става така...Катето :ba: е права..нека родителите преценят ,кога са ГОТОВИ за куче smiley24
bu6i
Пчела майка

Мнениеот sweet_candy » Нед Яну 30, 2011 9:37 am

Да Катето е права,защото има възможност да се озове и на улицата и тя иска да предотврати това,но пък от друга страна може да се грижат перфектно за него,но наистина когато родителите решат,че са готови тогава :bv: аз съм в същото положение взеха куче на сестра ми сега то си живее при нея (тя живее отделно защото се мисли за голяма :ap: ) ,а майка ми реши,че апартаментът ни е малък за куче :ajaaski: и за това ще се задоволя да помагам на бездомните да си намерят дом :bs:
Аватар
sweet_candy
В глутницата

Мнениеот mini_hami » Нед Яну 30, 2011 9:45 am

Абе хора вие не разбрахте ли,че ще си гледам кучето и ако вземем куче майка ми ще се привърже към него и после и аз да искам да го изхвърля на улицата {което никога няма да стане} тя няма да ми позволи да го направя и sweet_candy знам,че не се мразите,но усещам че се заяжда с мен
P.S. Ако обичате пишете по темата
mini_hami
Животинче с въпрос

Мнениеот top4o » Нед Яну 30, 2011 9:51 am

Пиши на лс!
Куче което храниш те уважава повече от човек на които помагаш! Правете си изводите и се замислете преди да помогнете. При мен нямаше смисъл.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот sweet_candy » Нед Яну 30, 2011 9:53 am

Съжалявам видях,че трябва да се пише по темата ама не се сдържах
Офтопик:
Защо реши,че се заяжда с теб аз лично не мисля така Катето просто иска да предотврати още една история с лош край нищо повече :ajaweki:
Аватар
sweet_candy
В глутницата

Мнениеот meri » Нед Яну 30, 2011 10:07 am

Каква е причината майка ти да не иска куче. Не бъди сигурна, че ще се привърже,понякога когато човек не иска нещо, и особено едно бебе,което пишка, ака и руши като всяко бебе,никак не е обект на любов.Как лично ти ще можеш да накараш някой да заобича нещо, даже и да се намира в къщата?

Породата не е от особено значение в случаите,когато човек знае какво иска, но повярвай никой не може да спре един родител да мрази,изхвърли.......и т.н.И дали този родител има време да обучава кучето,или не му се занимава.
Понякога и на децата им омръзва,въпреки всичко,което си приказват.
Грижите са си доста, чистенето също,не всеки издържа на това, да не говорим че трябва да отделя време да го обучава, да играе , да си учи уроците,да излиза с приятели,да се лишава от някой неща.......не всичко е песен.
Друг път е по-добре да изчака човек, защото си мисли ,че е готов,но не е.
Иначе със съгласна с всичко казано от Катето, кучето е сериозна отговорност и ако е нежелано макар и от един човек усеща,не е добре за психиката на животното,защото в зависимост от отношението към него се изгражда и характера му......страхливо, агресивно и т.н.

Добре си помисли, защото отглеждането на куче е свързано и с разходи.......хубава храна, вет.грижи,аксесоари и др.Не само извеждане и любов.Как ще се справиш с обучение,послушание..все важни неща.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот mini_hami » Нед Яну 30, 2011 10:49 am

Е ако сте искали това отказахте ме макар,че още копнея за куче вие ме отказахте доволни ли сте... :bu: hsuh моля темата ми да бъде изтрита
mini_hami
Животинче с въпрос

Мнениеот top4o » Нед Яну 30, 2011 10:54 am

Стига си се сърдела... Попитай защо не ти дават!
После опровергай казаното от тях!
На другия ден пак и пак!
Ако толкова не дават помислете за коте!
Куче което храниш те уважава повече от човек на които помагаш! Правете си изводите и се замислете преди да помогнете. При мен нямаше смисъл.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот Koset0 » Нед Яну 30, 2011 11:55 am

Оох ми да не сте искали съвети тогава :bu: Като толкова искаш куче, все едно не си пускала тема и не си чела отговоите. Те не са случайни тея хора, дето си отделят от времето, за да ти дадат съвети и да ти помогнат с избора за най- качествено и добро за вкъщи куче. А пък аз ще ПОМОЛЯ темата ДА НЕ СЕ ТРИЕ, защото има толкова полезни съвети и стана много интересна и полезна на ВСИЧКИ. :ab:
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот mini_hami » Нед Яну 30, 2011 12:53 pm

До сега се сдържах,но вече се изнервих тотално :bu: аз направих темата за да ми помогнете да накарам майка си да ми купи куче,но вие веднага започнахте да ме упреквате :bu: :bu: . Не искам котка а куче защо които имат идеи не ги споделят а другите да не ми дават съвети да се откажа [dontuu.gif]
mini_hami
Животинче с въпрос

Мнениеот sweet_candy » Нед Яну 30, 2011 12:59 pm

Е стига си се сърдила хората от добро сърце искат да ти помогнат а ти само се цупиш [dontuu.gif]
Аватар
sweet_candy
В глутницата

Мнениеот meri » Нед Яну 30, 2011 1:06 pm

И как по-точно ние ще въздействаме на майка ти, че да ти купи куче?
Я се замисли ,че може да си има сериозна причина за това.
И кой от нас ти е крив,та се нервиш?
Да не мислиш, че това е някакъв моден аксесоар за известно време?
Понякога родителите са прави, нито познаваме теб, нито майка ти, че да даваме съвети.
Гледай си учението и не се нерви толкова, ако си от типа ,който все настоява и иска.........няма да получиш, майка ти може да си има основание за да не дава.

Ето ти подобна тема.
viewtopic.php?f=1&t=13001
Аватар
meri
Пчела работник

Re: Как да накараме родителите си да ни вземат куче.

Мнениеот zoomaniak » Нед Яну 30, 2011 1:15 pm

Темите са обединени. forum_simp0065
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот mini_hami » Нед Яну 30, 2011 1:24 pm

Мери тази тема съм я чела над 10 пъти мисля,че още в началото го споменах Езио а на теб взеха ли ти куче,и аз мисля да постъпя като теб ще кажа,че ако не се справям ще го продам и ще дам парите на майка си и ще гледам да посъбера пари за да платя поне половината от кучето мисля,че така майка ми ще се съгласи вие как мислите? hsuh
mini_hami
Животинче с въпрос

Мнениеот bu6i » Нед Яну 30, 2011 2:27 pm

:bu: :bu: :bu:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот sweet_candy » Нед Яну 30, 2011 2:38 pm

bu6i написа::bu: :bu: :bu:

Офтопик:
:ag:

Не знам пробвай от опит глава не боли,макар че ако ядосаш вашите може и доста да те заболи,ама това е друг въпрос :ajaweki: наистина Езио на теб взеха ли ти хъскито?
Аватар
sweet_candy
В глутницата

Мнениеот bobi_galabov » Нед Яну 30, 2011 2:55 pm

Само искам да кажа че от личен опит знам че ако поискаш съвет в интернет какво да направиш, много малко хора го приемат насериозно а повечето започват да говорят директно по въпроса, да си вземеш ли или не. Не се сърди хората искат да помогнат но просто забравят за какво е темата.
А относно нея:
Пишеш домашни, вършиш домашни задължения.
Събираш пари "бавно но сигурно"
НЕ натякваш постоянно
Грижиш се за кучето което в момента го има
Грижиш се за него
Извод:И така ако се държиш като ангелче, може би, вероятно някой ден биха могли евентуално да се съгласят да си купиш куче.
bobi_galabov
Животинче с въпрос

Мнениеот bu6i » Нед Яну 30, 2011 3:00 pm

bobi_galabov написа:Само искам да кажа че от личен опит знам че ако поискаш съвет в интернет какво да направиш, много малко хора го приемат насериозно а повечето започват да говорят директно по въпроса, да си вземеш ли или не. Не се сърди хората искат да помогнат но просто забравят за какво е темата.
А относно нея:
Пишеш домашни, вършиш домашни задължения.
Събираш пари "бавно но сигурно"
НЕ натякваш постоянно
Грижиш се за кучето което в момента го има
Грижиш се за него
Извод:И така ако се държиш като ангелче, може би, вероятно някой ден биха могли евентуално да се съгласят да си купиш куче.

smiley24 :ax:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот sweet_candy » Нед Яну 30, 2011 3:28 pm

Toва се отнася и за Езио и за мини_хами само,че мини хами махни последното и после пиши как еминало вкъщи и вашите дали поне малко са се размекнали :ba: ще добавя,че дори да вършиш неща,за които родителите ти не са съгласни нека не те хващат защото това за което си се борила един месец може да рухне за 10 минути,а това чувство не е приятно :ac: Грижи се за хамстера си чисти му защото може следващия път когато кажеш а майка си купи ми куче тя да ти каже та ти дори и за хамстера си не се грижиш а остава и за куче има много идеи дръж се идеално повиши си оценките има и още,но няма да ни стигне времето и мястото :ay: опитай тези и после пиши как е минало :bs:
Аватар
sweet_candy
В глутницата

Мнениеот meri » Нед Яну 30, 2011 3:32 pm

Изпускате една много важна дреболийка, не винаги родителите мислят като децата.
А много често самите деца когато видят,че нямат свободно време или грижите започват да им тежат,защото не остава свободно време,гадничко е, причини да искаш, тогава какво.

А да купиш животно и после да му търсиш нов дом и да връщаш парите на родителите си не е добра идея.Може би по този начин съвсем ще загубиш доверието и няма да получиш никога .

Не съм привърженик на психическия тормоз към родителите, често дава обратен ефект.
А тези родители,които взимат животно само за да угодят.....няма да коментирам.

Вие децата много често не виждате нещата, така както ги виждаме ние възрастните,когато едно животно е нежелано в дома,даже и от един член на семейството, по-добре изчакайте.Това се отнася не само за куче, за всякакъв вид животно.

Децата много често са припрени,искат едва ли не на мига нещо, обаче с тази разлика,че честичко забравят ......животното не е вещ,или дреха, която сменяш,когато ти омръзне или се скъса.

Много неща има,за които и не предполагате, също така не винаги можете да вземете правилно решение в ситуации,особено медицински, операции, казвам го,защото има и родители,които предоставят изцяло всичко на децата с думите: " така се бяхме разбрали", което е изключително погрешно.

Детската психика не е устроена да носи отговорност както възрастните,без помощ от възрастен едно дете не може да се справи само напълно с кучето.
Представете си как ще го обучавате, как ще го разхождате, в зависимост от породата и големината,как ще се справите с разгонването, гоненето на женски, проблемите произтичащи от това.Едно дете не може да се справи,нито да вземе решение.

Да си го кажем и така.....грижите за едно куче са тежки, те изискват много повече от храна,разходка и обич.
Неправилно или никак не обучено куче си е и опасно,едно дете не може да предоврати не само нападание,ухапване,а да не говорим по време на разходка кой кого разхожда.
И да не забравим много важната финансова част,никое дете няма средства за грижите по едно куче,което също е много важно.

Каквото и да си говорим,не подценявам никой,защото има младежи от форума,които се грижат за животните си, но нека си признаят честно, че само дете е трудно да се справи с много неща в отглеждането на куче, без помощта на родителите си,каквато и да е тя.

Най-малкото когато се налага не може да го превози,пренесе,заведе на лекар, не говорим и за спешни случаи,нужда от помощ,някой манипулации,които могат да извършат възрастните, но децата не.
Нека никой не се обижда,но отглеждането на животно си изисква не само отговорност........реално погледнато всичко е важно.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот slipknot_1996 » Нед Яну 30, 2011 3:48 pm

Съгласен съм с това,което каза Мери. :ay: Искам да ти кажа,че дори и да ти го купят постоянно ще има:виж пак какво е направило кучето ти. :ag:Няма да искат да го разхождат или други неща за всичко ще е виновно и чашата ще прелее един момент.Някои родители просто не харесват куче у дома и това е...не можеш да направиш...НИЩО! :ac: :bs: После ще ти е гадно и на теб.Та това си е до психика всеки е различен.Тук никой не може да ти даде обективен отговор или пък никой няма да накара вашите да искат дадено куче.Това не става чрез нета,най-много всеки да те занимава с това което му е на хала и това е. :ajaweki: Та трябва вашите да са съгласни иначе от кеф може да стане неприятност. :ab: :ax: smiley24Така мисля аз де,ти реши с времето как да постъпиш. :ab:
Аватар
slipknot_1996
Пчела майка

Мнениеот meri » Нед Яну 30, 2011 6:17 pm

Кратък откъс от ежедневието на един тинейджър с куче(има и изключения),допълвайте и вие. :ap: :ag:

Дъжд, студ, жега, сняг, минусови температури- различни атмосферни условия, които нямат никакво значение,кучето трябва да се изведе на разходка.

Топло легло,мързел, телевизия, хубав филм,излизане на разходка, на кино, с приятели,на заведение......кучето се нуждае от разходка,от храна, от лекар,от друго......

Нови дрехи, обувки,телефон,компютър......трябва да купим необходимото за кучето.

Почистване, за кой ли път днес, изгризани мебели, обувки, накъсана хартия, пакости,пакости......какво да правим, да го гледаме,или да го подарим,че вече всичко ми омръзна, не мислех,че чак толкова грижи има.

Започвам да хитрувам,правя се че не чувам зова за навън, за храната, за почистване, дали няма някой друг да се погрижи, искам на кино, с приятели навън, на дискотека........а трябва да се прибера навреме,кучето да разходя, да го нахраня.

Днес се сбило, наранило, аз го водя ,то не слуша,уж команди давам, а не чува, напада де що види, аз си викам,то не идва.....как ги възпитават тия кучета, ей го на сега ме влачи за повода и не ще да спира.

Кучето е болно, ходи на инжекции, всеки ден превоз търся,решение взимам, тежко е пеша да ходя,да го нося не мога, повръща, не яде, какво да правя?

И ето нова беля, кучето се разгони, ами сега,как постъпват другите и как се справят,нападнаха ни няколко мъжки, аз какво да правя,пуснах кучката от повода сама да се оправя, обаче после ....май кученца ще има,е нашите ще ми откъснат главата, какво ще ги правя, уж приятелите искаха, но се оказа че не им разрешават, ами сега,какво да правя? Някой ги подаряват,други в кашон ги слагат, аз как да постъпя, защо ли ми трябваше женско куче,зор ,на ти сега.

Кучката роди, е сега да чистя и на още кучета, да ги храня, а после накъде? Днес реших, сложих ги в кашон и ги занесох в градинката, не мога вече ,сили нямам,искам да спя,да ям,да изляза,да живея, забравих и приятелите си даже.

Нямам време да уча,нямам време да гледам любимия си филм, как да си купя нова блуза,телефон,искам и аз като другите,а то.....всичките си пари давам за кучето.

Много обичам животни,обаче повече не искам да чувам думата куче.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот slipknot_1996 » Нед Яну 30, 2011 6:24 pm

meri написа:Кратък откъс от ежедневието на един тинейджър с куче(има и изключения),допълвайте и вие. :ap: :ag:

Дъжд, студ, жега, сняг, минусови температури- различни атмосферни условия, които нямат никакво значение,кучето трябва да се изведе на разходка.

Топло легло,мързел, телевизия, хубав филм,излизане на разходка, на кино, с приятели,на заведение......кучето се нуждае от разходка,от храна, от лекар,от друго......

Нови дрехи, обувки,телефон,компютър......трябва да купим необходимото за кучето.

Почистване, за кой ли път днес, изгризани мебели, обувки, накъсана хартия, пакости,пакости......какво да правим, да го гледаме,или да го подарим,че вече всичко ми омръзна, не мислех,че чак толкова грижи има.

Започвам да хитрувам,правя се че не чувам зова за навън, за храната, за почистване, дали няма някой друг да се погрижи, искам на кино, с приятели навън, на дискотека........а трябва да се прибера навреме,кучето да разходя, да го нахраня.

Днес се сбило, наранило, аз го водя ,то не слуша,уж команди давам, а не чува, напада де що види, аз си викам,то не идва.....как ги възпитават тия кучета, ей го на сега ме влачи за повода и не ще да спира.

Кучето е болно, ходи на инжекции, всеки ден превоз търся,решение взимам, тежко е пеша да ходя,да го нося не мога, повръща, не яде, какво да правя?

И ето нова беля, кучето се разгони, ами сега,как постъпват другите и как се справят,нападнаха ни няколко мъжки, аз какво да правя,пуснах кучката от повода сама да се оправя, обаче после ....май кученца ще има,е нашите ще ми откъснат главата, какво ще ги правя, уж приятелите искаха, но се оказа че не им разрешават, ами сега,какво да правя? Някой ги подаряват,други в кашон ги слагат, аз как да постъпя, защо ли ми трябваше женско куче,зор ,на ти сега.

Кучката роди, е сега да чистя и на още кучета, да ги храня, а после накъде? Днес реших, сложих ги в кашон и ги занесох в градинката, не мога вече ,сили нямам,искам да спя,да ям,да изляза,да живея, забравих и приятелите си даже.

Нямам време да уча,нямам време да гледам любимия си филм, как да си купя нова блуза,телефон,искам и аз като другите,а то.....всичките си пари давам за кучето.

Трябва да ходя на тренировки,пак ли тва куче,само ми губи времето.ЯЯ ква игра излезе за компа. :ag:
Аватар
slipknot_1996
Пчела майка

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Нед Яну 30, 2011 7:09 pm

meri написа:Кратък откъс от ежедневието на един тинейджър с куче(има и изключения),допълвайте и вие. :ap: :ag:

Е,Мери стига де.Не всички сме такива.Кучето ми е пред всичко друго.Пред прятели,пред дисктоеки,пред нови дрехи....Пред всичко :ab: .
Офтопик:
Но много хора ме мислят за луда,така,че може и от това да е :ag: .

Но разбира се,повечето са такива.Лично познавам такива и много ме е яд :ac: .
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот meri » Нед Яну 30, 2011 7:32 pm

(има и изключения),

Там на където сте тръгнали, ние вече сме били, не мислете,че нещо се е променило чак толкова, повечето младежи си мислят,че първи са се сблъскали с тези проблеми,не е точно така.
За жалост на много хора (не само на децата, на възрастните също) ,много често им омръзват определени грижи,ако не беше така,дали щеше да има толкова животни без дом?
И най- различни "уважителни" причини за изоставяне и търсене на нов дом.

Много деца изобщо не си представят НАИСТИНА, какво точно означава да отглеждаш животно,и когато проблемите настъпят......???
А други искат само защото някой си имал или пък за да се гордеят с определена порода пред другите, като омаловажават важните и основни неща.Колко от тях вземат насериозно факта, че кучето има предимство пред новата блуза да речем,или че кучетата от малките породи изискват обучение....повечето биха се изсмели.
Какво да изброяваме всичко, не виждам смисъл.
Колото и ентусиазиран човек да е ,всичко има край.......
Кате, а колко деца познаваш,които биха отишли в приют, биха се погрижили за животно в беда.......истината е,че повечето биха ти се присмели, колко биха приели реланите факти или да помислят за важните и основни неща,които се изискват за отглеждането на куче.
За теб може кучето да е с приоритет, но така ли е за други?
Децата са различни.......мързеливи,работни,лентяи,готованци,материалисти, колко пък биха заделили пари за ......куче???да го заведат на лекар,да се погрижат за него?.........и т.н.

Когато домашното куче се разболее,свърши храната или друго.......е родителите са насреща, даже и да не са желали животното в началото,не вярвам да го оставят да умре от глад или болест(въпреки,че и това го има).За почистването е друг въпроса,много родители мислят,че така децата им ставали отговорни.....аз не съм съгласна,така не се носи отговорност за живот.
Лично аз мисля, че за всичко си има време....
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Нед Яну 30, 2011 7:41 pm

meri написа:

Там на където сте тръгнали, ние вече сме били, не мислете,че нещо се е променило чак толкова, повечето младежи си мислят,че първи са се сблъскали с тези проблеми,не е точно така.
За жалост на много хора (не само на децата, на възрастните също) ,много често им омръзват определени грижи,ако не беше така,дали щеше да има толкова животни без дом?

Много деца изобщо не си представят НАИСТИНА, какво точно означава да отглеждаш животно,и когато проблемите настъпят......???
А други искат само защото някой си имал или пък за да се гордеят с определена порода пред другите, като омаловажават важните и основни неща.Колко от тях вземат насериозно факта, че кучето има предимство пред новата блуза да речем,или че кучетата от малките породи изискват обучение....повечето биха се изсмели.
Кате, а колко деца познаваш,които биха отишли в приют, биха се погрижили за животно в беда.......истината е,че повечето биха ти се присмели, колко биха приели реланите факти или да помислят за важните и основни неща,които се изискват за отглеждането на куче.
Децата са различни.......мързеливи,работни,лентяи,готованци,материалисти, колко пък биха заделили пари за ......куче???да го заведат на лекар,да се погрижат за него?.........и т.н.

Когато домашното куче се разболее,свърши храната или друго.......е родителите са насреща, даже и да не са желали животното в началото,не вярвам да го оставят да умре от глад или болест(въпреки,че и това го има).За почистването е друг въпроса,много родители мислят,че така децата им ставали отговорни.....аз не съм съгласна,така не се носи отговорност за живот.

:ax:
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот Maritoo6 » Нед Яну 30, 2011 7:52 pm

meri написа:

Аз винаги като имам пари ги харча за кучето.Никога няма да отида и да си купя нещо за мене. Винаги ще купя или лакомство или каишка.....Ако кучето се нуждае от нещо веднага започвам да събирам пари. :ab:
Even death can't cure an idiot.
Аватар
Maritoo6
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Нед Яну 30, 2011 9:10 pm

:ac: ....да не говорим ...като остарее кучето :ac: ....щото не всичко е игри и закачки..... :ac: ....много е кофти....ама мнооооого :ac:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот rANdi » Чет Фев 03, 2011 9:39 pm

Искам да си взема куче,обаче си личи от темата в която пиша,че не ми позволяват icon_bawling .Всъщност си е трудничко да се заемеш да се грижиш за кавказец :ah: разбирам ги.Обаче много искам да си взема.Тук има съвети ама мисля,че за огромно по размери куче си е по-трудно отколкото за едно чихуахуа.Имам си двор,имам и още 2 кучета :ah: .Доста дълго мислих за кавказеца,обаче само с моето мислене не стига [mood_feelings_hurt.gif] Това,че направих отделно мнение,а просто не четох мненията-моля ако искате да престана да питам просто кажете стига или нещо от сорта,а не да започнете-за какво ти е това куче,защо просто не прочете мненията и др... icon_dontknow
Помогнете на такива животни http://vimeo.com/10152570 ,като попълните тук http://www.ptroa.co.il/petition/
;(
rANdi
В ятото

Мнениеот Бела » Нед Апр 17, 2011 10:01 am

И аз съм в същото положение в момента!Родителите ми не искат да ми вземат куче!И още не съм се справила за жалост! [smile3537.gif]
Бела

Мнениеот bobi_galabov » Нед Апр 17, 2011 12:47 pm

Аз бих могъл да кажа и друго. Като ги уговарях мойте за котка айде айде съгласиха се. И сега котката направила нещо чисти, гледай котката къде е, и прочее мрънкане и досаждане. Тъй че който ще си взима по-голя дом. любимец да знае 4е мама и тати могат да ти го изкарат през носа че си им досаждал за животното. Но все пак си струва!
bobi_galabov
Животинче с въпрос

Мнениеот vikito40491 » Пон Апр 18, 2011 8:31 am

Оххх тази тема много ми напомня на мен самата като бях на 7-8 годинки. Хем тогава имах пекинез, но той нито обичаше да играе, нито да излиза на разходки, нито да го гушкам - и въпреки това много го обичах, ноо исках да си имам приятелче. Единствената причина да се съгласят да ми вземат ирландски сетер като бях на 8 беше, че просто майка ми от дете мечтае за такова куче и най-накрая е решила, че има финансовата възможност да си вземе, иначе просто нямах шанс - тропане с крак, подмазване, мрънкане, рев, сърдене - докато тя не си реши за себе си, не ми взеха Лиза. Така, обаче настъпи и този слънчев летен ден, в който ме събудиха с новината за бебо. Изпаднах в еуфория - първата седмица огромни разходки по няколко часа, 24 часа вниманието ми беше насочено към нея, игри, обучение, възпитание, чистене - абе всичко както си му е реда (имам късмет, че живея в провинцията, иначе по начина, по който разхождах Лиза в началото не знам как не ни е блъснала някоя кола или дори по-лошо), нооо след първата седмица вече не бях толкова ентусиазирана - писна ми да бърша пишкано, вонята на акита, изчерпа ми се търпението да я обучавам на всякакви неща, мързеше ме да я разхождам, омръзна ми да ходя все с нахапани ръце от игри. Исках да се грижа за нея, само когато ми беше удобно и, естествено, майка започна да върши всичко вместо мен, докато аз го ударих на живот - игри с приятели от сутрин до вечер, следобедна дрямка... Извода, деца, е че колкото и да се ентусиазирани, вярвайте ми - този ентусиазъм с времето се изпарява - минала съм по този път и не можете да си представите колко бях надъхана да се грижа за куче. За щастие, след година някъде дръпнах на височина и на акъл :ajaweki: МАЛКО и отново поех грижите за животните или поне тези, които ми бяха по силите. След известно време, когато тъкмо бях решила, че аз с всичко се справям и нямам нужда от нашите по този въпрос, сякаш съдбата се намеси и Лиза се разболя - повръщане, разстройство, много зле й беше. Аз се паникьосах, не знаех какво да правя: ветеринарите в нашия "град" разбират повече от едър добитък, отколкото кучета и бих им поверила някое мое куче само за 1 ваксина, например, а джипи-то на Лиза се намира в съседния град - на 40 км от нашия. Парите, които бях събрала от закуски, далеч не бяха достатъчни за лечение и ща не ща се примирих, че без наще тоя път няма да се оправя и звъннах на майка - закара я Лиза до вет-а, плати лечението и Лиза се оправи. Купи храната, която препоръча доктора и готово. Доверете ми се - това да гледаш куче като домашен любимец много се доближава до гледането на човешко бебе - а не случайно природата е решила, че 7-8-9-10-11-12 годишните не трябва да имат деца. Представата за кучето като домашен любимец е страхотна - безкористен приятел, който отговаря на всяка една твоя команда, който е винаги там, за да те подкрепи, не те критикува и т.н., но в замяна на това, ти трябва да му отвръщаш като му задоволяваш нуждите от храна, ветеринарни грижи, разходки, социализация и т.н., а това не е ФИЗИЧЕСКИ и психически възможно да се осигури от едно дете. За това, помислете на 1во място за бъдещото куче - ако искате да му е добре и да му осигурите максимално най-добрите грици, изчакайте. Ако успеете да се откажете от мечтата си ЗА ИЗВЕСТНО ВРЕМЕ (а то минава бързо), значи вече сте 1 идея по-зрели и по-близо до сбъдването на мечтата ви. Ето, аз съм вече на 16 и имам много животни - всички ги обичам, но понякога миидва нанагорно да се справям сама. Имаме уговорка с майка ми аз да плащам за храната, защото мое изискване е да е супер-премиум клас, докато майка ми няма против и да им дава само премиум. Изобщо не ям на училище, лишавам се от да кажем билет за рок-феста в Каварна, който беше ( :bu: ), излизане по кафета, супер яките слушалки за 70 лв. ( :ak: ) и все пак аз нямам приходи, които НЕ идват от родителите ми и често се случва майка да доплаща, защото просто 3 големи кучета ядат доста. Разходките също са сложни, абе изобщо не е лесно. Ако Жужа и Нора ми бяха оставили избор (Жужа направо се натресе, докато Нора ни омагьоса чрез обява :ag: :ba: ), сега щях да съм само с Лиза и сигурно ПАК нямаше да се справям напълно сама. Кой щеше да плати кастрациите (за женските те хич не са евтини) и как щях да се справям с 30 килограмово куче в полу-съзнание от упойката, което не стига това, ами и го боли? Дори да оставим въпроса с кастрацията настрана, защото не е задължителна (но МНОГО, много препоръчителна!!!), може да се наложи, пази боже, оперативно лечение. Е, тогава какво правим, деца?
You're watching your dog chase its tail and think that dogs are easily amused, right then you turn around look at the time and realise you just watched your dog chase its tail for 10 min...
Аватар
vikito40491
В пасажа

Мнениеот vikito40491 » Пон Апр 18, 2011 8:47 am

Забравих да добавя и че децата не могат да се справят с обучението, колкото и книжки и статии да са прочели по въпроса - имам чувството, че кучето разбира, че детето не е много по-високо в йерархията от него - резултат: Лиза няма никакви обноски за това как да се държи сред много хора и сред себеподобни, далеч е от понятието "дама" като се изкенза на метеното и колкото и да чистя след нея, ако трябва и с телена четка, 1 път изядох един тупаник с метла от една истерясала баба, с извинение (изобщо не я разбирам - колкото и непривлекателно да изглеждат теменужките пред къщата ѝ с аки по тях, все пак Лиза им направи услуга, като ги натори, не е ли така?). Отделно, колко пъти са ми викали стопани на малки кученца, че Лиза без малко да ги осакати (без да иска, разбира се, тя си играеше, пък и те се завират в нея) и как един път бях по средата на схватка между Лиза и един дог. Да ви кажа, хич не беше забавно, ама добре че се разминах само с един-два зъба в ръката.
You're watching your dog chase its tail and think that dogs are easily amused, right then you turn around look at the time and realise you just watched your dog chase its tail for 10 min...
Аватар
vikito40491
В пасажа

Мнениеот snow-flake » Съб Май 28, 2011 12:13 pm

Ezio написа:Аз съм на 13 от 5 години искам куче, но родителите ми не се пречупват.Постоянно ме дразнят.Направо ми идва да fing23.Дали някой е попадал в подобна ситуация и дали се е справял с нея.

Да при мен е абсолютно същото и аз съм на 13 и от 5 години искам куче,обаче не мога да навия майка ми :ag: сега ми е обещала ама да видим. Ти каква порода куче искаш???
Аватар
snow-flake
Животинче с въпрос

Мнениеот german » Съб Май 28, 2011 12:24 pm

С ревове наистина не става.Само помага :ag:.Те май родителите ако не искат и те куче няма как да стане.Защото ако някой родител не вижда нищо смислено в това да отглежда куче което да му направи цялата къща на бойно поле едва ли ще вземе просто ей така на детето си.На повечето деца им омръзват всичките тези грижи и в много случаи мама се грижи за кучето а ако и на нея и омръзне отива на улицата [mood_feelings_hurt.gif]
Ако ти се смеят,защото си различен,ти им се смей,защото те са еднакви
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот djuli » Пон Юли 04, 2011 6:57 pm

Здравейте решена съм да си взема куче. Но моля ви кажете ми как да накарам мама да ми разреши.Мама и татко са разведени живея с мама тате е навит той ще ми купи куче обаче за мен е по-трудната част-трябва да накапам мама за разрешение. smiley23 Така баба живее с нас това е лошото.Защото тя е казала категорично, че куче в къщи няма да влезе...Ако мама разреши баба няма какво да каже,но има още една лоша новина-и мама не разрешав. Е аз ще го почиствам ще го къпя ще го храня -и т.н

Пишете нормално.Модератор.
djuli
Животинче с въпрос

Мнениеот selgomez97 » Пон Юли 04, 2011 7:16 pm

Трябва да поговориш с всички, които живеят в къщата ти! И да видиш дали всеки един член на семейството може да живее с куче. Защото все пак има и алергични хора. После...отначало всички деца казват едно и също - "Ще се грижа, ще го храня, ще го разхождам и т.н...", но дали наистина осъзнават какво е да имаш куче? Това е като да имаш още един член на семейството, на когото трябва да обръщаш огромно внимание. Наистина ли можеш по 3 пъти на ден поне да разхождаш кучето. Можеш ли да ставаш рано, за да разходиш кучето...а на обяд, ще има ли кой да го разхожда... а през вечерта? А по всяко време на годината - дъжд, сняг... другото, което трябва да се попитате е дали ако заминете за дълго и няма да ви има вкъщи, какво ще направите с това куче? Имате ли нужните възможности да купувате всичко нужно на кучето... имате ли ЖЕЛАНИЕ... и дали ще му давате обичта, която е нужна на едно такова животно... ? И има още мноооого въпроси, на които трябва да си дадеш отговор! :ab: И най-важното - ВСИЧКИ в къщата ви трябва да са съгласни с това, да имате домашен любимец и то КУЧЕ!
Успех! :ba:
"Love is when a puppy licks your face... even after you left him alone all day."
Аватар
selgomez97
В пасажа

Мнениеот djuli » Пон Юли 04, 2011 7:38 pm

selgomez97 написа:Трябва да поговориш с всички, които живеят в къщата ти! И да видиш дали всеки един член на семейството може да живее с куче. Защото все пак има и алергични хора. После...отначало всички деца казват едно и също - "Ще се грижа, ще го храня, ще го разхождам и т.н...", но дали наистина осъзнават какво е да имаш куче? Това е като да имаш още един член на семейството, на когото трябва да обръщаш огромно внимание. Наистина ли можеш по 3 пъти на ден поне да разхождаш кучето. Можеш ли да ставаш рано, за да разходиш кучето...а на обяд, ще има ли кой да го разхожда... а през вечерта? А по всяко време на годината - дъжд, сняг... другото, което трябва да се попитате е дали ако заминете за дълго и няма да ви има вкъщи, какво ще направите с това куче? Имате ли нужните възможности да купувате всичко нужно на кучето... имате ли ЖЕЛАНИЕ... и дали ще му давате обичта, която е нужна на едно такова животно... ? И има още мноооого въпроси, на които трябва да си дадеш отговор! :ab: И най-важното - ВСИЧКИ в къщата ви трябва да са съгласни с това, да имате домашен любимец и то КУЧЕ!
Успех! :ba:
Добре но има проблем ние живеем в апартамент който е двустаен тоест спалня хол кухня една тераса която не е заградена и една заградена имаме и баня.

Не пишете с големи букви и не пускайте двойни постове.Модератор.
djuli
Животинче с въпрос

Мнениеот Бела » Пон Юли 04, 2011 8:09 pm

какво куче иссаш?Щом живеете в двустаен апартамен можеш да се насочиш към по-дребничка порода :ab:
Бела

Мнениеот top4o » Пон Юли 04, 2011 8:13 pm

Може би, затова не искат. Може да мислят, че ще му е тясно. Аз също исках куче, но сама се отказах, защото реших, че с чинчилите ми е добре. :ajaweki: Не воювай, не спори, а просто намеквай. Помоли баща ти да поговори с майка ти. Може би, не искат заради разноските по кучето. :ay: Какво куче искаш? Кучето не е лека работа на мен мама ми каза, че само аз ще се грижа да му чистя, да го развеждам и др. и се отказах. Реших, че няма да се справя сама. :ah: Не реви и не се тръшкай - така никога няма да ти дадът. Поговори питай защо не ти дават и пиши какво са ти казали. Помисли още един път дали ще се справиш. smiley24 Аз имах куче преди и макар и да беше малко и аз да не се грижех за него освен да го милвам друго не правех, сега осъзнавам, че това не е лека задача. :ab:
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот dibabu » Пон Юли 04, 2011 10:09 pm

Ако бях на място на родителите и аз нямаше да ти разреша куче особено едра порода като хъски в апартамент с 2 стаички.Трябва да помислиш дали ще имаш време за разходки, обучение, ходене по вет ...А ти трябва и да учиш
Живей за нищо или умри за нещо...
Аватар
dibabu
В ятото

Мнениеот Бела » Вто Юли 05, 2011 3:27 pm

Щом родителите ти не искат няма как да стане.
Офтопик:
не виждам голям смисъл в темата сума ти страници и в резултат на което-НЯМАШ КУЧЕ
Бела

Мнениеот top4o » Вто Юли 05, 2011 5:58 pm

И аз искам, ама като знам, че няма да се справя и ще мъча само животното и престанах да мрънкам. То не е само да викам искам. Аз пак искам, но животното ще страда. Сега се отказах, а след няколко години ще подновя. И аз съм имала куче ама само го галех, а то от галене и обич няма да живее. Послушай родителите ти. Да не мислиш, че говорят за лошо?
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот kitana » Вто Юли 05, 2011 8:28 pm

И аз така се тръшках "искам ИСКАМ!!", но като дойдох на мястото на майка ми и разбрах много неща. :ag:
ЕЙ ся като ви треснат хормоните и като залетите по дискотеки и клубченца, родителите ви ще бъдат тези, върху които ще падне допълнителната тежест на почистването, нервите и разхождането в дъжда. Е пожалете ги малко!
Боже, дъщеря ми иска малък носорог... Какво ще стане с мен, не знам...
Fortuna fortes metuit, ignavos premit
Аватар
kitana
Пчела майка

Местоположение: на Зеления път към Стария Светльо,като всички други

Мнениеот Animals_huggie » Вто Юли 05, 2011 8:53 pm

Не всички са безотговорни :ab: Аз например от както кучето е при нас всички грижи за него ги поемам аз.Никога не съм се оплаквал или съм карал някой да ми върши задълженията :ab: Родителите ми го гледаха само една седмица когато го взехме докато бях на училище защото майка ми имаше повече време от мен.Пък и то е приятно да го извеждаш хем дишаш свеж въздух,то се забавлява и се срещаш с нови хора.Но наистина има деца които искат,искат и след 1 месец кучето никой не го поглежда!Но съм сигурен че има и като мен които обичат кучето си и правят всичко сами за него! :ab: Преди да вземете куче не плачете на родителите си и те имат право явно виждат че няма да успеете!И стига със съветите че по дребните породи са по добре,напротив по големите т.е средните са по подходящи за подрастващи деца.Малките са в повечето случаи своенравни и злобни.Най подходящи за деца по мое наблюдение е са Лабрадори,НОК-овете,Боксерите.Естествено и други кучета стават но това е моето мнение! :ab: :ax:

Хайде успех!Ако наистина искате куче поговорете с родителите си но ако е каприз по добре се откажете!
Аватар
Animals_huggie
В пасажа

Мнениеот slipknot_1996 » Вто Юли 05, 2011 8:57 pm

Живей си живота,гледай си хамстери и папагали и зайци и риби,чиста работа не по цял ден да се занимаваш с глупости особено отначало-не можеш да спиш,стаята кочина,телефона сдъфкан...остай. :ag: :ai:Друг въпрос е ако си имаш дворче,ама в къщи си е постоянна занимавка,особено ако си младеж-учене,спорт,гаджета,кафета. :ajaweki: smiley24 :bl:
Аватар
slipknot_1996
Пчела майка

Мнениеот top4o » Вто Юли 05, 2011 9:00 pm

Моето куче беше пекинез и не съм имала проблеми. Нито е било злобно, нито своенравно! Всеки казва, че неговата порода е най-добра. Поправка: Пекенезоподобно! Просто малко куче е по-подходящо за малък апартамент или ако родителите не могат да си позволят разходи за голямо. Аз например исках санбернар, но не ми дадоха и се задоволих с пекинез. Пак е куче.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот Animals_huggie » Вто Юли 05, 2011 9:04 pm

Чети статии за животни (кучета подходящи за деца).Пекинез няма,Боксер и Лабрадор има!
Всеки си харесва кучето и ти правиш така.Аз казвам какво съм чел и кое е вярно.
Всеки си има мнение но не може да спорите за всичко.

А за коментара на slipknot_1996 ...
Може да имаме време за всичко малко за гаджето,малко за приятели и малко за кучето.Като малко наистина трябва доста усилия за да се научи на всичко,но е хубаво да си имаш куче.
На мене пък риби и такива малки животни не ми дават :ag: :ag: :ag:
Аватар
Animals_huggie
В пасажа

Мнениеот kitana » Вто Юли 05, 2011 9:09 pm

Как немска овчарка за дете бре, момче?! Боксер?? Ама верно не мислите много... Как ще ги разхождате и възпитавате тези животни? Нали уж ще се грижите сами за тях?...
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот Animals_huggie » Вто Юли 05, 2011 9:12 pm

kitana написа:Как немска овчарка за дете бре, момче?! Боксер?? Ама верно не мислите много... Как ще ги разхождате и възпитавате тези животни? Нали уж ще се грижите сами за тях?...

Щом аз съм можал всички ще могат... Не съм казал дете на 7 говоря за деца над 14 ... Искаш да ми кажеш че Боксера не е за деца ?? Тва че има агресивни не значи че всички са.Много лоши изводи си вадите за породите.Нок-а го казах защото лесно се обучава и е подходящ стига да имаш време,а за Лабрадора ако ми кажеш че не за деца просто ще си ми още по забавна :ajatki: :ajaweki:
Аватар
Animals_huggie
В пасажа

Мнениеот top4o » Вто Юли 05, 2011 9:13 pm

Е, като е малко кво ще ми направи ще се бие с мен. Аз ти казах, че голямо куче в малък апартамент не става. Ето това също е факт. Факт е , че не всеки разполага за куче"подходящо за дете" - боксер и лабрадор. Аз не мога да говоря за породата пекинез,защото моето е смесица, но повечето деца в форума са с малки кучета и не съм чула някой да се оплаква, че са злобни. Злобен може да ги направи стопанина. Ако взираш мен, че се заяждам за всичко - не е така. Просто аз си имам мнение като всеки човек във форума. Това, че не споделям еднакво мнение с някой не означава, че споря!
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот Animals_huggie » Вто Юли 05, 2011 9:21 pm

Пак не ме разбра.Казах че се случва да има агресея не че всички са агресивни!И аз съм имал по малко куче и ти казвам че беше по своенравно от Боксера,причината не беше в мен а защото си е до породата или пък може да не са го възпитали тогава добре родителите ми.Имал съм и Ирландски сетер и за тях имам хубаво мнение.Командите си ги изпалняваше просто перфектно!!!Боксера е куче което е способно да даде живота си за стопанина,повечето кучета не биха го направили.
Имай си мнение нищо не съм казал!За това е форума всеки да си изразява мнението :ab:
Аватар
Animals_huggie
В пасажа

Мнениеот kitana » Вто Юли 05, 2011 9:24 pm

Animals_huggie написа:Щом аз съм можал всички ще могат... Не съм казал дете на 7 говоря за деца над 14 ... Искаш да ми кажеш че Боксера не е за деца ?? Тва че има агресивни не значи че всички са.Много лоши изводи си вадите за породите.Нок-а го казах защото лесно се обучава и е подходящ стига да имаш време,а за Лабрадора ако ми кажеш че не за деца просто ще си ми още по забавна :ajatki: :ajaweki:

Дечко, представям си как като види котка те развява като прани гащи из квартала. ДА не говорим ако се сбие с друго куче... Пък да не говорим, че ако съм гадната ти съседка и викна общинарите и те хванат без писмено разрешение да ми се разкарваш с тоя боксер, ще се наложи после да молиш мама и тати да задържите кучето.
Няма ли някой по-голям да се включи, щото не се чувствам добре като споря с деца. :ag:
НОК-а се обучавал по-лесно :ag: :ag:
Не, не се обучава лесно.
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот top4o » Вто Юли 05, 2011 9:30 pm

Ми не всички боксери са еднакви да ти кажа. Агресивни също има. Това, че си попаднал на едно малко куче което е било своенравно не прави и другите . За дете е по -лесно да отглежда малко куче. Може би, породите който спомена се държът по-добре с деца, но на детето няма да му е лесно с голямо куче да се справя само. Детенцето което писа, че иска куче и , че са му взели миналото няма 11год. Смяташ ли как ще се справя само с голямо куче?
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот Animals_huggie » Вто Юли 05, 2011 9:33 pm

Не живея в България.В България правилата са ... И какво като е Боксер?Тва ми е чудно в България имате много странни разбирания за кучетата ... Тука е пълно със хубави,умни и всякакви породи а в България са ... Права си че съседите ми ги е страх от кучето :ag: Те са толкова глупави че ... Котките не ги гони.А че се бие се,само със тези които го предизвикват.Тука не е България събираме се 30 човека със кучета пускаме ги в парка и си тичат а като си бях в БГ Сетера ми щеше да умре заради един Ротвайлер... Не подценявайте децата ! :ab:
Аватар
Animals_huggie
В пасажа

Мнениеот top4o » Вто Юли 05, 2011 9:39 pm

Не подценявам децата просто те не са възрастни и някой не могат да поемат грижите за куче въпреки,че искат. Те няма да се справят с малко, а с голямо е невъзможно.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот valnata » Вто Юли 05, 2011 9:54 pm

Още не съм срещнал дете, което да се грижи самостоятелно за куче. :ai: Тъй че щом мама и тате не дават-няма да се гледа куче. Породи като НОК, Боксер, Ротвайлер и др. едри кучета не трябва да се оставят в ръцете на дете. В смисъл трябва задължително присъствие на адекватен човек над 20 годинки. :ag: Той трябва да се занимава с обучението и да разхожда кучето. Статиите, които така лесно посочват подходящите и неподходящите породи няма да ги коментирам. smiley23 те все са писани от "експерти".
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот rinusha » Вто Юли 05, 2011 9:56 pm

kitana написа:
Няма ли някой по-голям да се включи, щото не се чувствам добре като споря с деца. :ag:

Да се включа,ама като не ми се чете цялата тема - може да се изкажа неподготвена :ag:
valnata написа: В смисъл трябва задължително присъствие на адекватен човек над 20 годинки. :ag:.

Е айде сега - аз първата овчарка си я взех като бях на 17-18г и стана прекрасно куче. :ba:
Последна промяна rinusha на Вто Юли 05, 2011 10:06 pm, променена общо 1 път
rinusha
Пчела майка

Мнениеот Animals_huggie » Вто Юли 05, 2011 10:00 pm

Еми ела ме срещни де :ag: Има деца един мой приятел има женски Ротвайлер и нямат проблеми,но само където живее в лоши условия .. Със желание сичко се постига.И пак ти казвам valnata сам се грижа са кучето.Когато имахме училище го извеждах 2 пъти а сега през ваканцията 3.Винаги аз си го храня,извеждам и му чистих като беше по малко.Просто не искам да занимавам родителите си със моите задалжения като съм казал че ще се грижа за куче го правя,но някои деца не мислят като мен.За децата под 12 са по малките кученца 100%.Но за вече по големите са средните кучета.Ако детето има желание и питбул може да направи ангел.
Аватар
Animals_huggie
В пасажа

Мнениеот kitana » Вто Юли 05, 2011 10:02 pm

:ag: Няма да си единствена, Ринуша.

И ... КОгато почнете сами да изкарвате пари за прехраната на едно куче, тогава може да пищите, че искате или да се правите на големите гъзарчета като "животинската прегръдчица" . ЩОто е много лесно мама да меси, тате да носи, а дребното да дебелее пред компютърченцето и да си мисли, че е бог. :ag:
Ех, пак бях груба... Сори. НИщо де, схванахте смисъла. :ag:
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот top4o » Вто Юли 05, 2011 10:07 pm

Animals_huggie написа:Еми ела ме срещни де :ag: Има деца един мой приятел има женски Ротвайлер и нямат проблеми,но само където живее в лоши условия .. Със желание сичко се постига.И пак ти казвам valnata сам се грижа са кучето.Когато имахме училище го извеждах 2 пъти а сега през ваканцията 3.Винаги аз си го храня,извеждам и му чистих като беше по малко.Просто не искам да занимавам родителите си със моите задалжения като съм казал че ще се грижа за куче го правя,но някои деца не мислят като мен.За децата под 12 са по малките кученца 100%.Но за вече по големите са средните кучета.Ако детето има желание и питбул може да направи ангел.

Е, като ти казвам, че детето няма 11год., но не голяма порода трябва. Не мисля, че аз като съм на 12 ще се справя с голямо куче. На 13 нещата няма да стоят по-различно. С малко ще ми е трудно, но ще се справя. Боксера не е добра идея.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот Animals_huggie » Вто Юли 05, 2011 10:08 pm

Ако имаш предвид мен грешиш.
Ти си тази която има задължения да си гледа децата,работата и брака.Компютъра е за нашата възръст а не за вас.
Може да не давам пари за кучето,но всичко останало си го правя аз!Родителите ми са доволни,аз съм доволен и всичко си е ОК.
Аз не си мисля че съм Бог (имаш грешка Бог се пише с главна буква) :ag: Достатъчно съм голям за да имам Боксер тази "опасна" и "ядяща деца" порода :ajaweki: Всеки си има мнение но вашето си го изказвате по начин който е нешодходящ за възръста ви!
Стига обърквахте децата,а ги оставете сами да направят избора си не после да съжаляват :ab:
Аватар
Animals_huggie
В пасажа

Мнениеот Animals_huggie » Вто Юли 05, 2011 10:10 pm

Е как от 4 породи които съм имал,съм най доволен от Боксера? Защото да не са подходящи за деца гледайте клипчета в YouTube информирайте се недейде да говори ваши си неща ... Боксера е едно НЕВЕРОЯТНО куче и е много подходящо за деца и никой няма да ми промени мнението!
Аватар
Animals_huggie
В пасажа

Мнениеот kitana » Вто Юли 05, 2011 10:11 pm

Затова гледам, че децата на вашата възраст са заприличали на човечето на Мишлен :ag: .
Бог се пише с главна буква когато аз реша така. Кой начин е подходящ за изразяване пак решавам аз. :ag:
Детето може да прави избор, когато почне да си изкарва само прехраната, а не да трупа само паласки от стоене пред комп-а.
А за моето дете не се притеснявам - едно, че е достатъчно умна и второ, че за ваша завист е попаднало на родители, които сами влачат животните вкъщи. tongue :ag:
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот rinusha » Вто Юли 05, 2011 10:19 pm

Animals_huggie написа:Стига обърквахте децата,а ги оставете сами да направят избора си не после да съжаляват :ab:

А ако децата направят грешен избор,не за друго,но съгласи се,че детската преценка не винаги е точна,та,ако направят грешен избор,кой ще сърба попарата после?
Последна промяна rinusha на Вто Юли 05, 2011 10:21 pm, променена общо 1 път
rinusha
Пчела майка

Мнениеот valnata » Вто Юли 05, 2011 10:20 pm

Animals_huggie написа: Със желание сичко се постига.За децата под 12 са по малките кученца 100%.Но за вече по големите са средните кучета.Ако детето има желание и питбул може да направи ангел.

Само със желание не става. Трябват и пари, трябва опит, трябва и сила, понякога. Едно дете може да направи питбула звезда. Ще е поредният питбул изял дребно куче или нахапал човек. Тия закони и наредби не случайно забраняват на деца да разхождат големи кучета. :ag: Преди няколко месеца една госпожичка с Дого молеше за помощ едно момче. Догото озверя и искаше да проникне в двор, откъдето го лаеха две помиярчета.. Тръшка се по вратата, а тя милата се мъчи ли мъчи. [mood_feelings_hurt.gif] И добре, че момчето отиде и го дръпнаха :ag: и пак добре, че тази агресия не беше насочена срещу някой човек, че щеше да стане мазало. Така че оставете децата да си играят игрички, а родителите да преценят кое може и кое не.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот rinusha » Вто Юли 05, 2011 10:24 pm

kitana написа:А за моето дете не се притеснявам - едно, че е достатъчно умна и второ, че за ваша завист е попаднало на родители, които сами влачат животните вкъщи. tongue :ag:

:ay: :ag: :az:
rinusha
Пчела майка

Мнениеот valnata » Вто Юли 05, 2011 10:28 pm

Animals_huggie написа:Е как от 4 породи които съм имал,съм най доволен от Боксера? Защото да не са подходящи за деца гледайте клипчета в YouTube информирайте се недейде да говори ваши си неща ... Боксера е едно НЕВЕРОЯТНО куче и е много подходящо за деца и никой няма да ми промени мнението!

Подходящи са ако има някой да им го обучи. Освен това в България са много малко малко Боксерите. Аз съм имал Боксер и докато не навърши 7-8 годинки и не се кротна не беше подходящ за дете. Всичко опира до характера а при тези мелези той е непредвидим. Клипчетата са хубаво нещо, но истината понякога е съвсем различна. :ag:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот top4o » Вто Юли 05, 2011 10:45 pm

Бе то и аз мога да кажа, че кавказката е подходяща за деца, ама дали е вярно....
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот meri » Вто Юли 05, 2011 10:56 pm

Едно дете не може да се грижи пълноценно за куче,това е.
Когато станете родители ще разберете защо.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот valnata » Вто Юли 05, 2011 11:00 pm

top4o написа:Бе то и аз мога да кажа, че кавказката е подходяща за деца, ама дали е вярно....

:ay:
Те затова са майките и бащите. Те да преценят кое е подходящо и кое не е. Не е нужно детето да се захваща с обучението на своите родители и техните кучета. :ajaweki:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Вто Юли 05, 2011 11:13 pm

Изчакайте докато роделите ви преценят,че искат куче.Казвам ви го като човек който мрънкаше от малка за куче.Получих го чак когато родителите ми решиха,че и те искат куче.И им благодаря,защото сама нямаше да се справя.(И за тяхно нещастие се оказах,от децата мъкнещи всякакви животинки вкъщи,все спасяване от някъде.Не бяха кученце,мишленца(щяха да ги дадът на котка :( ) и в момента един малък черен звяр.Ама им благодаря,че са такива прекрасни и не само,че ги търпят ама ми и помагат. :ba: )
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот Animals_huggie » Вто Юли 05, 2011 11:46 pm

kitana - Aко децата ти приличат на него не значи че и ние сме като тях :ajaweki:
Ти решаваш всичко естествено нали си "велика"
Всяко дете има право на избор!И спри да даваш примери защото не всички са правилни!
Не се притеснявай аз не завиждам като теб tongue :ab:

rinusha - Децата си имат родители и ще им попречат да направят грешния избор,но и те трябва да изкажат мнение
защото ако му вземат куче което не харесва как очакваш че то ще се грижи за него ?

valnata - Не всичко е пари,желанието е по важно.Казах ви че не всяко дете е подходящо за такива кучета
но има и такива които имат желание и питбула да направят звезда!
За този случай който разказваш си прав казах че тези породи са за отговорни хора а тази млада госпожица не е
също и децата които няма да направят нищо с кучето и ще го оставят след месец!
Точно така в България Боксерите са малко за това ти казах че са глупави хората,във Гърция Боксерите са като Хъскитата в България.Гърците може да са прости,но за избиране на куче имат повече акъл от Българите :ax:
Боксерите са диви и за това са за дете което ще може да го извежда на разходка и да изразходват заедно енергията а не да вземе някои Мопс и да не може да се мръдне от леглото.

top4o - Аз не ти го казвам ей така казвам ти истината ти си защитавай твоята породата аз моята.
Казах ти каквото и да ми кажеш за Боксера знам повече от теб за породата и не ми дреме ти какво си мислиш,просто искам
в България поне кучетата да са добри породи.. :ab:

meri - А аз как оспявам като съм дете ? Един косур не можете да ми намерите :ab:

_KaTeNcEtO_ - Права си родителите трябва сами да преценят че децата им могат да се справят!

P.S Какво и да кажа вие ще продължавате да си хвалите вашото и да не виждате колко по добри породи има.
Нормално е и аз съм така,но когато греша си замълчавам а не отварям голяма уста.
България никога няма да се оправи нито от към музика,нито от към кучета нито от към каквото и да било.
Радвам се че не живея в тази държава защото бъдещето ми щеше да е да продавам домати на пазара!
Аватар
Animals_huggie
В пасажа

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Вто Юли 05, 2011 11:53 pm

Animals_huggie косура който аз мога да ти открия е,че не ти даваш пари за храна,медицинска грижа и аксесори за кучето.И аз моята госпожица си я разхождам,храня,къпя и тн.,но парите ги осигуряват родителите ми и съм сигурна,че и при теб е така.
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот Animals_huggie » Вто Юли 05, 2011 11:56 pm

Това не е косур.Това им е задължение те са приели кучето,обичат го и парите не са никакъв проблем.
Парите да ми бяха проблем :ajaweki: На всяко дете родителите му дават пари.Като пораснем ще си осигуряваме всичко сами
но сега те трябва да ни помагат нали за това са родители! :ab:
Аватар
Animals_huggie
В пасажа

Мнениеот meri » Вто Юли 05, 2011 11:57 pm

Има отговорни деца и те не са малко, но има и такива,които искат животно от моментна прищявка или за да се покажат пред приятелите си.Такива хора не могат да носят отговорност за живот.
И не маловажния факт...финансовия,колкото да има желание едно дете и даже да се справя само в някой ситуации, за жалост поради възрастта си не печели.Парите идват от родителите,за добро или лошо........те имат думата,не децата.
Също така да не говорим и за безотговорните родители,които оставят всичко на детето.Но какво разбираме под думата дете...възрастта е изключително важна в случая.Децата от различните възрасти подхождат различно,което си е напълно нормално.Не може да се иска от едно дете на 11-12 г. да разсъждава и постъпва като такова на 17-18 г, да не говорим и като възрастен.Има и изключения,никой не го отрича.
Но дадена порода куче не е за всяко дете,особено големите и не за друго, а за тяхната безопасност, едно дете не може да обучи куче,ако родителите не го направят, знаем какво куче става от такова....
Също така за разходките......много е правилно, че забраниха на деца под определена възраст да разхождат кучета,защото ако не е обучено, детето не може да се справи с него и кучето е опасно за околните.
Колкото и голямо желание да има едно дете.......то си остава дете......

Да ме говорим,че необученото куче трудно се контролира и от възрастен....
А някой породи стряскат хората само с вида си..не можем да ги виним,че се страхуват.И каква картинка е дете,което разхожда такова куче?
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Сря Юли 06, 2011 12:01 am

Но ето,ти не отглеждаш кучето сам.Парите са важна част от гледането на едно куче.
Разбира се,че всяко дете има джобни,но пък ако мислиш,че джобните ми стигат да изхраня всички животинки вкъщи,а и храня тези от вън.
Никое дете не се грижи изцяло за кучето си и така трябва.Кучетата са отговорност,ние сме деца и не можем да я поемем.
И Мери в правя,че в някой ситуации децата не могат да реагират правилно.Ако кучето ти е нападнато,блъснато,натровено...В някой ситуации и секундите са важни и няма време за мислене.
И не смятам,че големи породи кучета са зa деца.Такива гледки съм виждала как деца ''хвърчат'' след кучето си,което стремглаво се спуска към нас...(В приюта често ми се случва и мене да ме ''возят'' така някой кучовци,но това е друго).
Последна промяна _KaTeNcEtO_ на Сря Юли 06, 2011 12:09 am, променена общо 1 път
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот Animals_huggie » Сря Юли 06, 2011 12:06 am

Че има и неотговорни така е.Но има и такива които могат да се справят.Моите родители не са безотговорни като
не правят нищо за кучето вкъщи просто това си е мое задължение и искам да ми имат доверие и за това си го гледам сам!
Незнам какви закони има във България но тук никой нищо не ми казва.Освен някоя луда бабичка да почне да крещи че я е страх друго няма.Най често купуват малки породи на децата но и това е грешка по добре да ги изчакат да пораснат и да им купят ПОРОДА те бързат и накрая всички съжаляват.Аз харесвам всички кучета но всяко куче си има косур.Имат обаче и добра странна!Боксерите и Лабрадорите са невероятни кучета за деца над 14(задължително) защото по малките не осъзнават че не е шега работа да имаш Питбул,Боксер,Доберман или Ротвайлер.За по малките са дребните породи.Но определено по големите са повече от малките!
Аватар
Animals_huggie
В пасажа

Мнениеот meri » Сря Юли 06, 2011 12:07 am

И не всички родители пък имат много средства, за да осигуряват и допълнителни разходи.Също така парите,които имаш в джоба си, не са лично твои,а изкарани с труда на родителите(не говорим за тези,които не си знаят парите),но пък такива понякога се интересуват от други неща важни според тях и не дават пари за ......куче.

Не всеки може да си позволи куче от развъдник и т.н.

Също така медицинските разноски не са евтини,понякога решенията са трудни, едно дете не може да вземе такова решение.
Има си граници и възможности, предел за много неща......
И най-важното, децата не мислят като родителите си, защото не виждат нещата като тях, така е с всичко....

Родителя мисли за много неща,и не на последно място за живота и здравето на детето.А едно зле обучено или невъзпитано куче е опасно и за стопанина си.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Animals_huggie » Сря Юли 06, 2011 12:11 am

Така е за това като си купуват децата куче трябва да поговорят с родителите си за в бъдеще.
Аз така направих и сега проблеми няма.Наистина е по добре децата да навършат определена възраст и после да си избират куче
дали пинчер дали санбернар.Родителите са за това да помагат на детето,а тези които са затрдунени финансово по добре да не взимат никакво куче :) :ab:
Аватар
Animals_huggie
В пасажа

Мнениеот meri » Сря Юли 06, 2011 12:13 am

Родителите са за това да помагат на детето,а тези които са затрдунени финансово по добре да не взимат никакво куче :)

Не е така,всеки има право на животно, това че има ограничени средства не го прави лош стопанин.
Аватар
meri
Пчела работник

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум