Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Как да накараме родителите си да ни вземат куче.

Re: Как да накараме родителите си да ни вземат куче.

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Сря Юли 06, 2011 12:49 am

Напълно съм съгласна с Мери за всичко.
Някой Ротвайлери,Добермани и други големи кучета,тежът повече дори и от момиче на 14,15 години(Една прекрасна овчарка,така забавно ме влачеше по едни камъчки и така отвратително се надрах цялата :ag: .Чак не знам от къде я намери тази сила,пък беше болен и с три крака).Обичам големите кучета,но не съм способна да разхождам и контролирам такова куче.Освен това живеем в град,в апартамент и не смятам,че голямо куче би се чувствало комфортно в такава среда.Моята госпожичка е мъничка(но пък си наваксва с характера :ag: ) и е перфектна и за апартамент,за среда с много различни животни и изобщо за живот в градът.В момента това ме устройва перфектно.
Знам какво е да разхождаш и контролираш голямо куче и смятам,че не съм готова за това.И определено не е шега работа едно голямо и силно куче.Попадала съм в ситуации на бой между големи кучета и макар,че съм на 14,съм безсилна да се справя.
Да помагаш значи емоция, труд, болка , сълзи , безсъние, непосилна умора,време, енергия ... Да помагаш означава да обичаш , да раздаваш любов, да даваш по една частичка от сърцето си на всяко животинче . ..
http://www.db-tierhilfe.de/index.php
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот top4o » Сря Юли 06, 2011 6:07 pm

Аз не си защитавам породата, защото не съм я имала. Моето куче не беше чисто, а смесица с пекинез и хин. Ти си гледай кучето, но ще ти кажа, че има родители на който децата като станат на 14год. пак не могат да дават пари за голямо куче. Няма кучета за различни възрасти. Кучето си е куче. Какво като детето е над 14 и задължително трябва да има голямо куче. Това, че твойте родители могат да поемат разходите не означава, че всички го могат. Някой ще прочете темата и ще се тръшне, че иска голямо куче, щото бил над 14год. или щото е по-подходящо и родителите като нямат пари как да му обяснят. Така, че от едно куче от дадена порода извод не се прави.
Куче което храниш те уважава повече от човек на които помагаш! Правете си изводите и се замислете преди да помогнете. При мен нямаше смисъл.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот meri » Сря Юли 06, 2011 6:22 pm

Особено важно е кучето да е добре възпитано и обучено,даже и едно куче дребна порода може да подлуди човек, именно защото смятат, че като е малко и не трябва да се обучава.
Няма подходящи кучета за деца,всяко едно има остри зъби.
И да не забравяме, че кучето винаги си остава куче и реагира като такова, даже добре обученото, в даден момент може да "превърти",никой не може да гарантира за нищо.
Детето не винаги осъзнава отговорността в цялата му степен.
Материалната страна е важна и не чак толкова, защото парите не правят обучението,нито учат децата на отговорност към кучето, а напротив.
Това,че има единици деца,които се грижат за кучета,не означава, че всички трябва да го правят. Лично за мен не е редно,родителя е този,който трябва да контролира,обучава и да се грижи за животното.
Детето може само да помага,нищо повече.
А и много деца разбират съвсем погрешно грижата за едно животно,няма значение какво е то.
През погледа на децата нещата съвсем не са такива каквито са в действителност, те също така не забелязват много важни и на вид незначителни неща,които понякога могат да се окажат фатални. А родителя,напротив,той е отговорен за детето и никога не би позволил да му се случи нещо.
Детската психика е различна от тази на възрастния и децата не възприемат нещата с цялата им тежест и реалност.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Сря Юли 06, 2011 7:47 pm

Хайде по-спокойно - към всички.
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот valnata » Сря Юли 06, 2011 7:55 pm

Родителя решава. Точка. :ag: "Ама аз така" "ама аз мога" "една комшийка каза" "един приятел имал.. ама то така леко" Всичко това сме го чували. Повечето нормални родители отдавна са минали по тоя път, така че детето трябва да се съобразява и да не мрънка. :ag: :ay: :az:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот Бела » Сря Юли 06, 2011 7:58 pm

Хора,ако родителите ви не искат да ви вземат куче,значи няма да имате куче.ПРИМИРЕТЕ СЕ!Аз го направих...
Бела

Мнениеот valnata » Сря Юли 06, 2011 7:59 pm

Teddy написа:Как да не мранкъм........

С мерак и силна воля! Като те преценят, че можеш да поемеш тази отговорност ще ти вземат куче. Едно куче не се гледа с желание. Знаете ли колко пари отиват за лечение? Питате ли вашите дали ги имат, дали за храна имат. Кучето е огромна отговорност.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Сря Юли 06, 2011 8:17 pm

Ако покажете, че може да сте отговорни млади хора - ще ви дават всички отговорности в живота.

Ако не можете да си оправите леглото и да имате среден БАЛ поне 5 - какво искате от родителите си....

Съветвам ви да почнете от дребни животни и да се докажете с тях - после едри и отговорни животниииииии [mood_feelings_hurt.gif]

Отивам да гледам д-р Хаос :ag:
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот dibabu » Сря Юли 06, 2011 8:18 pm

Ти какво искаш да се обадим на родителите и да ги накараме да ти вземат куче... Аз бях така преди всеки казва ще се грижа и така, но рано или късно ще се наложи кучето да го откараш на вет и ще потрябват пари, а тези пари ще са от родителите...Да не говорим, че кучето трябва да се храни с качествена храна това пак са пари.
Живей за нищо или умри за нещо...
Аватар
dibabu
В ятото

Мнениеот top4o » Сря Юли 06, 2011 8:18 pm

А защо родителите ти не искат да ти купят куче?
Куче което храниш те уважава повече от човек на които помагаш! Правете си изводите и се замислете преди да помогнете. При мен нямаше смисъл.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот valnata » Сря Юли 06, 2011 8:55 pm

Animals_huggie ти мислиш ли, че има куче НЕподходящо за деца? Аз не мисля, че такова куче съществува(остави статиите). Което и куче да вземеш, даже от улицата да е ще бъде подходящо за дете. Важното е да бъде правилно социализирано. Това е всичко. Тук за друго иде реч. Едно куче както казахме не се гледа така лесно. Има разходи, които никак не са малко. А хората си правят някакви сметки, нали така? :ay: Не всички имат възможност да отделят този месец 200 лева за операция, или 100 лева за храна. Това е е дна от причините. Другата е детето. Хората, които знаят най-добре как то мисли и дали е готово за куче са неговите родители!

Офтопик:
не е хубаво така да се обижда. кой има пари, кой няма.. кой умен кой прост.. не е тук мястото :ag:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот top4o » Сря Юли 06, 2011 8:57 pm

Повече няма да коментирам, че пак ще се развихри буря в тази темичка!
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот Animals_huggie » Сря Юли 06, 2011 9:01 pm

Всяко куче става за дете но не всяко се привързва.Щом има статии и дават по Анимал Планет че Боксера е в топ 10 значи е така.Няма кво да спорите хората са го доказали и много им пука кво казвате вие.Има и диви Боксери но има и кучета които полудяват за децата.Нок-а също става за дете.Като кажа дете не казвам някое бебе на 5-6 говоря за деца които разбират от 14 нагоре.Не вярвам кой нормален ще купи кворо и да е куче на дете под 10 :ab: Айде много здраве ...
Аватар
Animals_huggie
В пасажа

Мнениеот top4o » Сря Юли 06, 2011 9:06 pm

Офтопик:
Много ми се иска да коментирам, но вече обещах...
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот meri » Сря Юли 06, 2011 9:10 pm

Правилата се определят от родителите, докато детето живее заедно с тях, другото са детинщини......прищевки и т.н.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот valnata » Сря Юли 06, 2011 9:20 pm

А това, че не всяко куче се привързва е най-невярното нещо. :ag: Няма нужда да се заблуждават децата! Мери твоите как са се снимали с децата не знам :ag: Те сигурно имат порода и затова са се привързали..ами моето?? Или пък на Animals_huggie е Боксер :ajaweki:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот meri » Сря Юли 06, 2011 9:25 pm

valnata написа:А това, че не всяко куче се привързва е най-невярното нещо. :ag: Няма нужда да се заблуждават децата! Мери твоите как са се снимали с децата не знам :ag: Те сигурно имат порода и затова са се привързали..ами моето?? Или пък на Animals_huggie е Боксер :ajaweki:

Офтопик:
Не ми се коментира, само се ядосвам.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот dibabu » Сря Юли 06, 2011 10:35 pm

Няма за какво да се ядосваш.... Просто кучето е голям разход и родителите ти знаят това
Живей за нищо или умри за нещо...
Аватар
dibabu
В ятото

Мнениеот Бела » Чет Юли 07, 2011 10:34 am

Изобщо НЕ Е невярно че кучетата не се привързват.Кучатата са най-добрите приятели на човека.И се привързват към него по-силно от всяко друго животно
Бела

Мнениеот top4o » Чет Юли 07, 2011 12:46 pm

То всяко се привързва независимо дали има порода. Само дето - Animals_higgie твърди, че не всяко порода се привързва, а това не е вярно.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот Бела » Чет Юли 07, 2011 12:58 pm

Породата не е от значение за привързванетолКато гледаш куче дълго време то те обиква и те смята за господар и за приятел.Поне това е моето мнение
Бела

Мнениеот top4o » Чет Юли 07, 2011 1:41 pm

Бела - подкрепям тезата ти.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот meri » Чет Юли 07, 2011 2:45 pm

Разбира се, че породата няма никакво значение, кучетата се привързват към стопаните си,а котките към дома в който живеят,което не означава че не обичат стопаните си.
Даже кучетата много обичат децата,въпреки че малките деца са досадни и кучето трябва да ги търпи. :ag:
Важно е правилното отношение към животното,от децата и възрастните(които трябва да научат детето как да се държи с тях).
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот berkitom » Чет Юли 07, 2011 2:47 pm

Породата в един смисъл има значение а в друг не!
Например любовта няма порода, но ако живееш в апартамент няма да можеш да гледаш куче от големите породи.
Аватар
berkitom
В глутницата

Мнениеот meri » Чет Юли 07, 2011 3:12 pm

Говорим за привързване, не за условия на отглеждане. :ah:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот djuli » Пон Юли 25, 2011 10:27 am

Бела написа:какво куче иссаш?Щом живеете в двустаен апартамен можеш да се насочиш към по-дребничка порода :ab:

искам мини шпиц той не е голям :ba:
djuli
Животинче с въпрос

Мнениеот Vik4eto » Пон Юли 25, 2011 1:29 pm

Ууу, тука яка буря се е разярила и аз съм изпуснала... Всяко куче може да се привърже към стопаните си. Просто има породи които не е препоръчително да се гледа сред малки деца, като Чау-Чау, например. Но с повече търпение и то може да се научи... ВИНАГИ ИМА ИЗКЛЮЧЕНИЯ :ag: затова спорът е просто смешен..
I live for the animals...if they doesn't live...I can't live too...

This also applies to plants...
Аватар
Vik4eto
В стадото

Мнениеот vikito40491 » Пон Юли 25, 2011 2:46 pm

Няма куче, което не може да стане перфектен домашен любимец, просто има породи, които са по-доминантни и поради това вероятността едно дете да се справи с тях е почти нулева. За тяхното обучение се изисква по-твърда ръка (нямам предвид бой), а пък като се сетя аз как учих Лиза да дава лапичка :ag: "Лизиии, дай лапичка на кака хубавицата! Виж как аз ти давам ръка тъй и ти ми дай лапичка!" :ajaweki: Добре, че случих на разбрано куче - иначе с пекинеза нищо не се получи. Беше си злобничък до последно ама поне беше малък и като стана дзвер не беше болка за умиране :ag: Докато ако един ротвайлер (примерно) ако не се обучи както трябва, голяма беля може да стане.
You're watching your dog chase its tail and think that dogs are easily amused, right then you turn around look at the time and realise you just watched your dog chase its tail for 10 min...
Аватар
vikito40491
В пасажа

Помогнетеми

Мнениеот junior » Вто Авг 02, 2011 9:20 pm

Бихтие ли ми помогна ли как да обедиа наште да ми вземат куче но ние живеем в апартамент но аз искам малка порода като: ПОМЕРАН ШАР ПЕЙ БЯЛ ТЕРИЕР ЛАБРАДОР И ФРЕНСКИ БУЛДОГ бяхами обештали като си дигна успеха и така и стана но не получих а аз разбирам от кучета молиави даитеми съвед
junior
Животинче с въпрос

Re: Помогнетеми

Мнениеот Animals_huggie » Вто Авг 02, 2011 9:36 pm

junior написа:Бихтие ли ми помогна ли как да обедиа наште да ми вземат куче но ние живеем в апартамент но аз искам малка порода като: ПОМЕРАН ШАР ПЕЙ БЯЛ ТЕРИЕР ЛАБРАДОР И ФРЕНСКИ БУЛДОГ бяхами обештали като си дигна успеха и така и стана но не получих а аз разбирам от кучета молиави даитеми съвед

Незнам аз моите ги навивах 10 години ... И накрая ми казаха и на мен тва за успеха направих го и ето имам.Обаче кой ти каза че Лабрадора е малка порода ??? :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki: Също ся навивам скоро за Бигъл ииии може би др лято ще имам :ab: Естесвени с някоя др лъжа :ajaweki:
Аватар
Animals_huggie
В пасажа

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Вто Авг 09, 2011 8:59 pm

И какъв е смисълът от ''някоя друга лъжа''?Защо хората не разберат,че кучетата са отговорност а не прищявка :( .
Да помагаш значи емоция, труд, болка , сълзи , безсъние, непосилна умора,време, енергия ... Да помагаш означава да обичаш , да раздаваш любов, да даваш по една частичка от сърцето си на всяко животинче . ..
http://www.db-tierhilfe.de/index.php
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот mirella300899 » Сря Авг 17, 2011 9:30 pm

Да и аз от малка искам да си взема куче, но за жалост родителите ми не се съгласяват! Пробвах всякакви начини да ги убедя, че ще се грижа добре за него и ще бъда отговорна към него, но не ми разрешават и това е. Някакви идеи как да ги накарам да се съгласят?
mirella300899
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Сря Авг 17, 2011 9:33 pm

Зависи какви са причините за отказа.Всичко с времето си. :ag:
Аватар
meri
Пчела работник

родители

Мнениеот roki » Вто Авг 30, 2011 2:51 pm

как да на накарам родителите си да ми вземат куче :ba:
Аватар
roki
Животинче с въпрос

Мнениеот valnata » Вто Авг 30, 2011 3:11 pm

Прочети темата от самото начало!
Аватар
valnata
Пчела майка

как да ги убедя да си вземем куче

Мнениеот dido.sarymov » Съб Сеп 10, 2011 8:08 pm

Аз съм на 12 години и наистина много искам да си взема куче но баба ми и дядо ми не ми да си взема (живеят в същата къща)а родителите ми не искат ако и те не са съгласни, знам че това не е проблем защото като видят кучетата на съседите ни много им се радват но като заговоря за кучета те казват как носели много болести и хапели ... става въпрос за пинчер който ще взема от вуйчо ми (на 3 месеца е кученцето)Помогнете ми моля :((( (забравих да добавя че имам доста свободно време и няма да е проблем да го разхождам да си играя с него и да му чистя/сменям храна и вода)
dido.sarymov
Животинче с въпрос

Мнениеот top4o » Съб Сеп 10, 2011 8:18 pm

Помоли вуйчо ти за помощ.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот berkitom » Съб Сеп 10, 2011 8:24 pm

Как ще носи болести ако го ваксинириаш ?
Аватар
berkitom
В глутницата

Мнениеот dido.sarymov » Съб Сеп 10, 2011 8:24 pm

[mood_feelings_hurt.gif] той знае за този проблем просто незнам как да ги убедя казвам им 'ама той като те опознае от малък няма да те хапе-не', 'ама като го ваксинираме няма да има болести-не' нямам представа какво да направя а ние и преди сме имали 3 кучета за жалост 2 преди да се родя и другото като бях много малак :(
dido.sarymov
Животинче с въпрос

Мнениеот berkitom » Съб Сеп 10, 2011 8:25 pm

От кой град/село си ?
Аватар
berkitom
В глутницата

Мнениеот top4o » Съб Сеп 10, 2011 8:29 pm

Има ли значение!? Ние не сме убедили ничий родители за куче.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот berkitom » Съб Сеп 10, 2011 8:31 pm

Много зависи какъв е родителя, ако е от тези които мислят кучето за звяр който става само да пази и трябва
да се върже на синджир никога не се убеждават да си вземеш куче.
Аватар
berkitom
В глутницата

Мнениеот dido.sarymov » Съб Сеп 10, 2011 8:32 pm

от Нова загора съм
dido.sarymov
Животинче с въпрос

Мнениеот dido.sarymov » Съб Сеп 10, 2011 8:33 pm

Не маика ми много обича кучетата (малките :Д) а баща ми също иска да си вземем а бабини не ги мислят за зверове даже точно саседката ни има пинчер който много рядко ги лае. аз знам че веднъж да го вземем и ще го заобичат и ще свикнат с него проблема е как да ги навия да го вземем ;(
dido.sarymov
Животинче с въпрос

Мнениеот dido.sarymov » Съб Сеп 10, 2011 9:06 pm

нмз
Последна промяна dido.sarymov на Съб Сеп 10, 2011 9:15 pm, променена общо 1 път
dido.sarymov
Животинче с въпрос

Мнениеот top4o » Съб Сеп 10, 2011 9:13 pm

Еми незнаем, 9стр за нищо защо да съветваме когато родителите ти искат тогава!
Аватар
top4o
Пчела майка

Наще не ми дават куче как да ги убедя?

Мнениеот пинчер » Чет Май 10, 2012 1:33 pm

Не искам голяма порода промерно мини пинчер защото те са и малки и сладки но наще не ми дават моля ви за помощ [lock1.gif]
Много искам мини пинчер
пинчер
Животинче с въпрос

Мнениеот sweet_candy » Чет Май 10, 2012 6:44 pm

пинчер ,щом родителите ти не искат куче значи няма начин да ги накараш да ти купят независимо колко много го искаш ..както виждаш установихме вече ,че няма начин ,но ти все пак си мрънкай и се надявай да се получи ..покажи им че си достатъчно отговорен/отговорна :ab:
What doesn't kill you makes you stronger !!
This is your life and your life is your story ..write it !
Аватар
sweet_candy
В глутницата

Мнениеот viki-Ivanova1 » Чет Май 10, 2012 10:05 pm

Виж сега ти си още малка и може би не осъзнаваш че родителите ти не го правят защото не искат а защото може би нямат възможност да го гледат.Все пак едно куче не е като рибка и си има много отговорности не само да го гледаш и гушкаш.Родителите ти трябва да отделят много време за това куче а те може би нямат възможност да го правят.И ти да беше на тяхно място чистене разходки разходи време грижи нерви!Не е лесно!Лесно е само за този който гледа!
Аватар
viki-Ivanova1
В ятото

Мнениеот Милето » Съб Май 12, 2012 5:34 pm

Била съм в ролята на искащо дете, сега съм в ролята на неразрешаващ родител. :ajaweki:

Много искахме с брат ми, майка и татко накрая се съгласиха и ни взеха куче. Бабата, като го видя, заяви: Или кучето, или аз! А ние с братлето: Кучето! :ajaweki: Това в кръга на шегата. Факт е, че за нас бяха повече гушките, а за нея грижата. Помагахме с разходките, а аз, като пораснах още малко - с карането на кучанка с автомобил на ветеринар, което също си е неприятно и отнемащо време, когато си без кола.
Когато кучето почина, майка най-много страда, беше й като детенце.

Сега моето момиченце иска. Много иска. Куче засега не можем да вземем. Спряхме се на зайче. Много си го обича, чурулика му, но , както се досещате - грижите, чистенето (което е основното при зайчетата) си е моя работа.

Така че, мили дечица, имайте търпение. И бъдете толерантни, не се сърдете. Решението трябва да е взаимно. :ba:
Аватар
Милето
В ятото

Мнениеот viki-Ivanova1 » Съб Май 12, 2012 7:36 pm

Милето много си права и искам да изясня на децата който искат животни че не е лесно да се отделят 200 лв че и повече за едно животно не е лесно всеки месец да отделяш по 50 лв за него и не е лесно всеки ден да се занимаваш със него.Когато пораснете ще го разберете и тогава вече когато вие се грижите за животното не само със гушкане и игра тогава съм сигурна че родителите ви ще се съгласят!
Аватар
viki-Ivanova1
В ятото

Мнениеот valnata » Съб Май 12, 2012 7:42 pm

Минимум 200 лева за да го купят родителите. После всеки месец по 50 лева за храна и обезпаразитяване(това ако е кучето е до 3кг). Ако е над тези килограми разходите скачат на 100+ лева, а ако има дълга козина още 50 за подстрижка всяко лято. Всеки ден най-малко по три пъти на ден трябва да излиза(няма събота, няма неделя, няма празник). На почивка да отидеш трябва да мислиш и за него. Да не забравяме посещенията при вет. лекар, които никак не са рядкост и са доста скъпи.. :ab: И това в продължение на 15-17 години. :ab: На децата им убягва тази смета.
Аватар
valnata
Пчела майка

Re: Ако родителите не искат да ни вземат куче?

Мнениеот 4ixuaxua » Нед Май 13, 2012 8:58 pm

Аз от доста време се опитвам да ги убедя .. не съм се тръшкала ,но аз съм гледала много животни в къщи и все пак мама и тате мислят че не съм готова не ми дават .. или по точно не им се занимавало ама аз 100 пъти им казах че аз ще се грижа за него .. помогнете ми :( как да ги убедя !!!

ползвай буквичката Ч вместо 4. модератор
Аватар
4ixuaxua
Животинче с въпрос

Мнениеот valnata » Пон Май 14, 2012 5:49 am

Прочети 1-2 странички назад и ще ги разбереш.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот 4ixuaxua » Пон Май 14, 2012 9:16 am

Аз съм на 11 години .. и също искам куче ( чихуахуа ), но проблема е там че мама и тате пътуват много и не мислят , че ще успея сама .. но аз съм гледала много животни в къщи ( хамстери .. зайчетаа :* .. риби и др. ) но те не се пречупват помогнете ми !!! :(
Аватар
4ixuaxua
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Пон Май 14, 2012 9:25 am

Много ясно,че няма да успееш да гледаш куче сама.
Имаш ли си на идея какво може да стане и как би могла на 11 г. да водиш кучето на лекар или да го разхождаш,освен това е забранено на деца да разхождат кучета.Да не говорим и какво точно куче може да имаш........малко,голямо,средно.
Лесно ви е на децата....Кучето е отговорност и то голяма, освен това му трябва обучение....едно дете не може да обучи кучето.То не е като да го гледаш.......като на снимка.

И престани да пишеш с 4 ,има буква ч.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот 4ixuaxua » Пон Май 14, 2012 9:45 am

Много ясно,че няма да успееш да гледаш куче сама.
Имаш ли си на идея какво може да стане и как би могла на 11 г. да водиш кучето на лекар или да го разхождаш,освен това е забранено на деца да разхождат кучета.Да не говорим и какво точно куче може да имаш........малко,голямо,средно.
Лесно ви е на децата....Кучето е отговорност и то голяма, освен това му трябва обучение....едно дете не може да обучи кучето.То не е като да го гледаш.......като на снимка.

Аз скороще ставам на 12 ,но все пак .. ако може да ми помогнете с нещо бих ви била благодарна .. те мама и тате ми имат ф=доверие ,но мислят че ще ми омръзне .. аз обаче искам да поема тази отговорност :ah: ,но просто не мога да ги убедя .. icon_bawling .. чела съм много и мисля да си почета още (естествено) , но те не искат ... а според мен както казаха изобщо НЕ трябва дете да си взима куче само .x-mas024.gif.. тове е недопустимо .. трябва първо да се чуе "ДА" от родителите
Аватар
4ixuaxua
Животинче с въпрос

Мнениеот 4ixuaxua » Пон Май 14, 2012 9:48 am

А пък парите ... това изобщо не е проблем за тях ! :ay:
Аватар
4ixuaxua
Животинче с въпрос

Мнениеот viki-Ivanova1 » Пон Май 14, 2012 10:24 am

4ixuaxua-Да ти не можеш да се справиш знаеш ли какво е да гледаш куче сама не е никак лесно не е като зайче и риба всеки ден 6 часа ставане и разходка в 12 също в 8 вечерта също чистене храна вода.Да не говорим че това куче което искаш е 1000 лв да може и малко да ти се струва може би майка ти и баща ти изкарват по 1000 лв на месец и мисляш че за тях не е проблем но е 1000лв са ви тока водата и храната за 1 месец ако не и 2 месеца това са много пари!А и кучето ще трябва да го водиш и на ветеринар и ако се разболее а вашите ги няма?Какво правим?Като станеш на 30 си купи сега си много малка за куче още не си пораснала за такава голяма отговорност!
Аватар
viki-Ivanova1
В ятото

Мнениеот meri » Пон Май 14, 2012 10:51 am

Животно не се гледа с четене,то е само да помогне за някой неща.Освен това децата не могат да се грижат сами за кучето,защо не го проумеете.....при първия проблем,който възникне ......какво правите?
Не може да обучиш и поемеш отговорност за кучето,разбери го.......парите не били проблем,ми добре,обаче,ако кажат,че не дават пари за куче......? И както казваш, пътували,тогава ......какво?
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот 4ixuaxua » Чет Май 24, 2012 4:51 pm

... Май сте прави .. аз ще почакам още малко да порасна ако оспея да ги убедя после .. но мерси много ;) наистина съм още малка и чак сега го осъзнах , но благодаря ви за съдействието :) аз ще продължавам да чета тук !!!
Аватар
4ixuaxua
Животинче с въпрос

Мнениеот viki-Ivanova1 » Пет Май 25, 2012 2:23 pm

Това е възможно най доброто решение което може да вземеш.Радвам се че си осъзнала каква голяма отговорност е едно куче и се надявам да изчакаш поне 5-6 години
Аватар
viki-Ivanova1
В ятото

Мнениеот 4ixuaxua » Съб Май 26, 2012 8:42 pm

Aко трябва ще дочакам чак докато порасна , но наистина осъзнах каква гржа е това .. за съжаление ;(( .
Но няма да се отчайвам .. понеже аз много обичам животните :) мерси все пак !!!
Аватар
4ixuaxua
Животинче с въпрос

Мнениеот 4ixuaxua » Съб Юни 02, 2012 7:19 pm

Може ли пак ДА ми ПОМОГНЕТЕ !!! : )
Аватар
4ixuaxua
Животинче с въпрос

Мнениеот 4ixuaxua » Съб Юни 02, 2012 7:26 pm

Нуждая се от съвет ?
Така днес си поговорих повече с майка ми .. тя каза че мислила, че ще се грижа за него(вече нямам опасения за това) .. а това е голяма крачка за мен !!! : ) Също така каза, че наистина (както предположих ) парите не били голям проблем ...
: ( НО ! Каза че щяло много да лае и т.н. .. не искала животно на 4 крака в къщи
Следователно аз и казах, че като правя тренировки и ще го дресирам до колкото мога да не лае и че ще измислим нещо и също и казах : АКО ИСКАШ НЕЩО НАИСТИНА МНОГО , ЩЕ НАМЕРИШ НАЧИН !!! ... но пак нищо .. ПОМОЩ !!! :(
И между другото на септември ставам на 12 :)) само да кажа .. тя знае че съм много отговорна и ми има доверием но на кучето не ... SOS
Аватар
4ixuaxua
Животинче с въпрос

Мнениеот viki-Ivanova1 » Съб Юни 02, 2012 8:18 pm

Ами виж на 12 си не можеш и отговорна да си и каквото и да е не можеш да се справиш кучето е голяма грижа то е като дете сега си казваш СЛАДКО МИЛИЧКО ЩЕ СЕ СПРАВЯ
но за съжаление няма при първия проблем 1 път да те ухапе и като те накара 1 път майка ти да му почистиш веднага ще го изгониш нали си знам ОТКАЖИ СЕ ДЕТЕ НЕ МОЖЕШ РАЗБЕРИ!Малка си!Това не ти е играчка трябва да му чистиш 3 пъти на ден разходка храна вода!
Аватар
viki-Ivanova1
В ятото

Мнениеот 4ixuaxua » Съб Юни 02, 2012 8:35 pm

Не искам да се отказвам сега .. искам го от толкова много време :((( гледала съм зайци .. малки котета и други .. но аз обожавам животните и няма да се откажа сега .. има и други деца като мен с кучета, защо пък аз да не съм отговорна :( !!! Това не ми е прищявка, а аз искам да се боря и да го гледам !!! Аз не го взимам за да се фукам а защото ще го обичам ще му чистя и др .. родителите ще ми помагат също ! Затова аз реших да не се откавам !!!! И ще съм ви благодарна да ми помогнете а не да ме разубеждавате :)
Аватар
4ixuaxua
Животинче с въпрос

Мнениеот iv24 » Съб Юни 02, 2012 10:33 pm

Ако родителите не дават, ние не можем нищо да направим. Всеки родител сам решава дали детето му наистина иска животно, или е прищявка (аз се надявам да не е), също така дали имат възможност да го гледат. Големите кучета се нуждаят от повече храна, а качествената харана е доста скъпа. Ако се разболее ще трябват пари и за лечение, също. Щом не се съгласяват за куче, може да се спреш на по-лесно за гледане животно, за което няма да се харчат толква пари. Можеш да храниш някое улично куче, например. Предполагам, че близо до вас живее някое куче, с което би могла да се занимаваш. :ab:
Аватар
iv24
В пасажа

Мнениеот viki-Ivanova1 » Съб Юни 02, 2012 11:57 pm

Виж аз съм сигурна че го искаш и не искам да те разубеждавам а да те вразумя като родителите ти ги няма а те нали често пътували какво ще правиш ако се разболее или побеснее?Това не е зайче или коте то се нуждае от МНОГО МНОГО грижи и трябва за собственик да има един поне 15 годишен минимум човек!А и как да ти помогнем като то щом вашите не искат няма да ти купят те плащат така че...
Аватар
viki-Ivanova1
В ятото

Мнениеот 4ixuaxua » Нед Юни 03, 2012 9:27 am

iv24 написа:Ако родителите не дават, ние не можем нищо да направим. Всеки родител сам решава дали детето му наистина иска животно, или е прищявка (аз се надявам да не е), също така дали имат възможност да го гледат. Големите кучета се нуждаят от повече храна, а качествената харана е доста скъпа. Ако се разболее ще трябват пари и за лечение, също. Щом не се съгласяват за куче, може да се спреш на по-лесно за гледане животно, за което няма да се харчат толква пари. Можеш да храниш някое улично куче, например. Предполагам, че близо до вас живее някое куче, с което би могла да се занимаваш. :ab:

Ами аз затова искам чихуахуа .. но идеята не е лоша .. искам само да им покажа че съм отговорна, но не знам как ?! [mood_feelings_hurt.gif] . Като цяло си прав/а ... [7456.gif] [newsm05_20.gif] [smile3523.gif]
Аватар
4ixuaxua
Животинче с въпрос

Мнениеот 4ixuaxua » Нед Юни 03, 2012 9:29 am

viki-Ivanova1 написа:Виж аз съм сигурна че го искаш и не искам да те разубеждавам а да те вразумя като родителите ти ги няма а те нали често пътували какво ще правиш ако се разболее или побеснее?Това не е зайче или коте то се нуждае от МНОГО МНОГО грижи и трябва за собственик да има един поне 15 годишен минимум човек!А и как да ти помогнем като то щом вашите не искат няма да ти купят те плащат така че...

Да аз наистина го искам много ... но явно няма да имам куче скоро .. и както казах преди това аз искам просто да разбере че съм отговорна ... и тогава ще го мислим :az: :ay:
Аватар
4ixuaxua
Животинче с въпрос

Мнениеот iv24 » Нед Юни 03, 2012 10:24 am

Както казах, грижи се за улично куче. Така родителите ти ще видят че си отговорна и можеш да се справиш. Но недей всеки ден да им натякваш че искаш куче, защото няма да се съгласят, а по-скоро ще се разубедят и ще ти кажат че ще си помислят само за да ги оставиш.
Аватар
iv24
В пасажа

Мнениеот 4ixuaxua » Нед Юни 03, 2012 10:43 am

Ами ... идеята е добра .. но проблема е там че ние сме в къща в една вилна зона е там няма бездомни кучета : (
и незнам тогава къде може ... :((
Аватар
4ixuaxua
Животинче с въпрос

Мнениеот Liya » Нед Юни 03, 2012 4:14 pm

:)
Защо не попиташ родителите си, дали можеш да станеш доброволец в някой приют за кучета? :) До колкото разбрах, си на 13 години, така че може би ще трябва някой от тях (или друг възрастен) да идва с теб, но все пак ще можеш да се занимаваш с кучета, а и ще е за добра кауза ;) :)
Liya
Животинче с въпрос

Мнениеот Animals_huggie » Сря Юни 06, 2012 8:58 am

Много сте ми странни...
Повечето имате породисти кучета,а давате съвети на другите да си вземат бездомно.
Според мен да си вземеш куче от улицата има и своите недостатъци - не знаеш колко голямо ще стане,ако се вземе на по-голяма възръст,ще е по-трудно за обучение,има вероятност да е страхливо или агресивно,може да има някаква болест и да се дадат сумати пари по ветеринари..Но само може.Иначе има и своите плюсове - уличните кучета боледуват по рядко,като го вземеш от улицата му спасяваш живота,живят по дълго(повечето),повечето са свикнали с хора и други кучета,което ги прави социализирани...Не знам
Аватар
Animals_huggie
В пасажа

Мнениеот 4ixuaxua » Съб Юни 09, 2012 7:31 pm

Така е .. но незнам дали ще са съгласни да е от улицата .. защото идва с редица болести знам ли ;дд
Но аз още не мога да я убедя : ( но като че ли има напредък : ) АКо може давайте още съвети .. благодаря ви !!!
Аватар
4ixuaxua
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Нед Юни 10, 2012 9:29 am

Кучетата от улицата не идват с болести,освен с бълхи,което може да се каже и за много домашни животни.Разликата е там,че тези на улицата няма кой да ги обезпаразити,а домашните са така,заради стопаните си.Погрешно е разпространеното мнение,че кучетата на улицата са болни.Не съм видяла някой в нашето семейство да е пострадал от такова куче.
Освен това,за домашните кучета,за които не се полагат грижи и не се водят на лекар,също са опасни за околните,особено,ако не са и ваксинирани.
Така,че това оправдание е меко казано.....тъпо.
Когато един родител не иска дадено животно си има причина за това.А децата винаги искат много неща,които не винаги могат да бъдат осъществени.Така че.......за всичко си има време. :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот 4ixuaxua » Нед Юни 17, 2012 6:40 pm

Да знам .. но аз наистина съм сигурна, че ще се грижа за него ... и да това оправдание е наистина тъпо, но аз много харесвам тази порода и ...
Няма да пропусна нито една разходка или хранене .. аз ще му купувам храна, защото имам мнооого спестявания и аз държа да я купувам ... но най- важното е, че просто аз обожавам животните и това винаги ще е така ! Но аз толкова ще го обичам и ще се грижа за него .. все ще намерим решение :
" Ако искаш нещо твърде много .. винаги има начин ! " : ) не си заслужава да го взимам ако наистина на съм готова, но аз съм се грижила за толкова животни .. и много искам пак да го направя, ще го ОБИЧАМ толкова много .. защото ще знам, че въпреки всичко и той ще го прави : ( .. !
Аватар
4ixuaxua
Животинче с въпрос

Мнениеот valnata » Нед Юни 17, 2012 8:30 pm

Спести си 1000 лева за да си го купиш първо, после още 200, за непредвидени разходи и тогава ще имаш по-голям шанс. Храната ти е най-малкият проблем, понеже със 70-80 лева ще изкара 3 месеца. :ab:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот meri » Нед Юни 17, 2012 9:01 pm

Момиче, обичта не храни и не лекува...... :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот valnata » Нед Юни 17, 2012 9:09 pm

Спокойно, след някой друга годинка ще ти позволят. После ще разбереш за какво става въпрос.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот Archi123 » Пон Юни 18, 2012 10:31 am

meri написа:Момиче, обичта не храни и не лекува...... :ab:

Това е абсолютно вярно!Не с любов печелиш пари за храна и ветеринар... Вярно, ти можеш много да искаш и много да обичаш някое куче, и дори и ти да го извеждаш, купуваш храна, водиш на ветеринар и др.-все пак с това не се изкарват пари!
Офтопик:
Това е моето мнение!Ако някой (meri) мисли друго, моля да не ме напада!
Ако животните проговорят, хората ще изгубят и последните си приятели!
Аватар
Archi123
В ятото

Мнениеот 4ixuaxua » Пон Юни 18, 2012 4:13 pm

Но там е въпроса, че аз имам възможност да изкарвам пари ... (няма сега да обяснявам) при това когато искам и имам нужда ! И да арчи и мери ... прави сте, но все пак аз наистина мисля, че съм готова, а и какъв по-хубав начин да стана отговорна... от това да се грижа за кучето ?! :ab: ... Аз мисля,че въпреки това колко е голяма тази отговорност..(както беше споменато в една тема) родителите трябва да помислят преди да кажат "НЕ" на своите деца ... : (((
Аватар
4ixuaxua
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Пон Юни 18, 2012 4:16 pm

До голяма степен си зависи и от самите родители,това е.Няма как никой да ти помогне,защото не може да повлияе или да каже на родителите ти какво да правят.Ти може да не смяташ така,но много често децата не виждат нещата като възрастните,което си е съвсем нормално явление. :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот 4ixuaxua » Пон Юни 18, 2012 4:50 pm

Да аз знам, че ще е много трудно ... осетих се,че може и да се проваля ... НО! Аз няма да се откажа от кучето !!!!
Просто искам да ми позволят да опитам :(((
Аватар
4ixuaxua
Животинче с въпрос

Мнениеот 4ixuaxua » Пон Юни 18, 2012 4:52 pm

Също така майка ми беше казала, че ще ни промени живота .. А аз казах, че няма да е към лоша страна ..и т.н.
Железни сааа :(
Аватар
4ixuaxua
Животинче с въпрос

Мнениеот Archi123 » Пон Юни 18, 2012 4:57 pm

Така е!Вярно е че ще промени живота ти!
Аватар
Archi123
В ятото

Мнениеот 4ixuaxua » Пон Юни 18, 2012 5:11 pm

Знам това .. но все пак не е нужно да е към лоша страна .. а и аз искам да се грижа за кучето ;((
Аватар
4ixuaxua
Животинче с въпрос

Мнениеот 4ixuaxua » Вто Юни 19, 2012 9:08 am

Да .. но аз знам какви грижи ще иска ... нали затова го искам .. а не само да лежи .. нали трябва да тича, да яде, да спи пак и т.н. .. но аз го искам точно за това че иска много грижи .. понеже искам да се грижа за него ... да го правя щастливо ит.н. .. :ab:
Аватар
4ixuaxua
Животинче с въпрос

Мнениеот Archi123 » Вто Юни 19, 2012 9:16 am

Има една книга "как да манипулираш хората", вземи си я! :ag: Може да помогне! :ag:
Офтопик:
То сигурно следващата такава книга аз ще я напиша! :ag:
Аватар
Archi123
В ятото

Мнениеот meri » Вто Юни 19, 2012 10:56 am

Манипулациите на родителите много рядко са успешни,зависи...... :ajaweki:
Всеки родител добре познава детето си и много добре знае кога манипулира и кога - не.Освен това,когато едно животно е нежелано от останалите.....то не е щастливо. Както се казва......" Ние вече сме минали по този път, не сте единствените"........така, че сме наясно. :ag:
Никой не казва,че животното променя живота от към лошата страна,но когато има такова не само някой навици се променят,но и всичко останало, а някой хора не искат да променят нищо.Когато човек пътува,излиза отпуск и ако няма кой да се грижи за него е голям стрес и за самото животно.А освен това как ли ще се чувства животното,когато усети,че е нежелано? Едва ли някой,който не го иска,ще започне да го обича.....не става.
Ти може да се грижиш и да го обичаш,но това не е достатъчно.Когато се взима някакво животно,без значение какво......всички в жилището трябва да са съгласни,иначе освен тормоз и стрес.....животното е нещастно,защото те много добре усещат всичко.Така,че остави мераците за по-късно,понякога родителите знаят по-добре от децата кое е по-добре за тях,колкото и да не ви се вярва.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Archi123 » Вто Юни 19, 2012 11:28 am

Знам, шегувах се! :ajaweki:

Макар че при мен манипулациите винаги са успешни...
Аватар
Archi123
В ятото

Мнениеот 4ixuaxua » Вто Юни 19, 2012 4:34 pm

По принцип .. цялото семейство сме големи почитатели на животните .. А пък дори ги имаме и в доста .. но те са - на мама папагал(кралско жако-Барби).. на тати морски аквариуми ( няколко от които на големия 750л.) и още 2 кучета отвън .. 2-ве кустенурки .. и доста рачета .. та дори аз си имам NANO АКВАРИУМ .. [ca.gif] .. Аз все им казвам че не е чесно .. всеки с своите мании .. ( той баща ми ме зарибява с аквариумите ) .. но проблема е че те си взимат много животните, а аз нямам за какво толкова да се грижа ... а колкото до тати .. той харчи сумати пари на месец и на година за аквариума .. то не са риби .. храни и др. ... и на него му харесва ... даже още иска ама не на детето няма да купим животно ... той пък дори мисли че тези "ЧИЛАЛА" (както ги нарича :ag: ) са много смешни .. ама на мен ми е писнало да ми говори така вече ... и все му викам да може и да са му смешни .. ама целта не е ли аз да си го харесвам .. и нали е животно аз ще го обичам дори като мишка да изглежда .. просто живота у нас е много кофти, като почнат с тези разправии ... :ab:
Аватар
4ixuaxua
Животинче с въпрос

Мнениеот Archi123 » Вто Юни 19, 2012 5:34 pm

Виж сега, с толкова други любимци, трудно ще ги убедиш!
Аватар
Archi123
В ятото

Мнениеот valnata » Вто Юни 19, 2012 6:07 pm

Търпение се иска.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот 4ixuaxua » Сря Юни 20, 2012 9:28 am

.. Уфф .. не е чесноо ;( и аз пък искам да си имам само една животинка ( по възможност да е куче :ag: ) която да ми е истински приятел .. моля вии ! помогнете ми ... знам, че може би си мислите, че ще зарежа кучето още 1 месец ... но аз няма да го направя .. гледала съм си зайче и хамстери(но тате не иска щото много миришели) Но аз му казвам че .. има ароматизатори и други .. но НЕ те няма да ми позволят ... а пък мама просто не искала куче .. е добре и аз може да не искам толкова морски аквариуми ама ... как целия ни хол е в аквариуми и джунджуриите на тате .. между другото ние живеем в къща съвсем близо до пловдив .. : ) Ако имате идеи ще се радвам да ги споделите .. !!! МЕРСИ за вниманието

ПС : Извинете ако има правописни грешки .. защото много бързам ! :ab:
Аватар
4ixuaxua
Животинче с въпрос

Мнениеот Maritoo6 » Сря Юни 20, 2012 9:32 am

Офтопик:
В моя апартамент имаме 4 аквариума. Единият е 730 литра.(другите са около 150-200 литра).
Кажи на родителите си, че искаш да им докажеш(като се грижиш за куче), че си отговорна и могат да разчитат на теб. :)
Even death can't cure an idiot.
Аватар
Maritoo6
Пчела майка

Мнениеот 4ixuaxua » Сря Юни 20, 2012 5:53 pm

Пробвах преди доста време но без резултат ... : ( .. Ще видим какво ще кажат сега ... !
Аватар
4ixuaxua
Животинче с въпрос

Мнениеот Archi123 » Сря Юни 20, 2012 6:03 pm

Всичко с времето си...
Аватар
Archi123
В ятото

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум