Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Куче в автобус?

Куче в автобус?

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Вто Апр 12, 2011 3:58 pm

Допускат ли се кучета в автобусите?Ако да,какво трябва да нося?Паспорт,такива други работи.Имам предвид за градските автобуси.
Да помагаш значи емоция, труд, болка , сълзи , безсъние, непосилна умора,време, енергия ... Да помагаш означава да обичаш , да раздаваш любов, да даваш по една частичка от сърцето си на всяко животинче . ..
http://www.db-tierhilfe.de/index.php
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Re: Куче в автобус?

Мнениеот zoomaniak » Вто Апр 12, 2011 4:09 pm

Паспорт. Намордник на кучето. Билет да му се извади. По принцип не се допускат. Зависи от кондукторите. Или всяка община си има собствени разпоредби по тези въпроси. Виж попитай във вашата община по телефона примерно.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Вто Апр 12, 2011 4:17 pm

Разбира се,на повод,с паспорт,ако трябва с намордник ще бъде и билетче ще извадим.Дано само позволят.Благодаря.Ако някой русенец се е возил с кучо в автобус,нека да сподели дали правят проблеми.
Да помагаш значи емоция, труд, болка , сълзи , безсъние, непосилна умора,време, енергия ... Да помагаш означава да обичаш , да раздаваш любов, да даваш по една частичка от сърцето си на всяко животинче . ..
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот top4o » Вто Апр 12, 2011 5:48 pm

Аз съм се возила в София, а и съм виждала хора да пътуват с кучета! Не, не са го правили на проблем! Ние пътуваме с билет,паспорт и наморник!
Куче което храниш те уважава повече от човек на които помагаш! Правете си изводите и се замислете преди да помогнете. При мен нямаше смисъл.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Вто Апр 12, 2011 7:13 pm

Радвам се,че не правят проблеми.Само да не ни вдигнат някой скандал,че съвсем да уплаша животинката.
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Вто Апр 12, 2011 8:21 pm

Виж на профилът ми във Facebook има интересни коментари по тази твоя тема.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Вто Апр 12, 2011 8:30 pm

Благодаря,видях коментарите.Попринцип нямам нищо против да вървя пеша,но ми се иска да разходя Ради до града,а да вървя пеш с куче по междуднародното не е добра идея.Хммм...ще попитам в някой друг автобус,ще купим и билетче.Дано само позволят,че малко да разходя детето някой ден.
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Сря Апр 13, 2011 2:00 pm

Виж пак в профила ми. Има писано по твоята тема.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Сря Апр 13, 2011 2:19 pm

Въй,доста различни коментари.Ще попитам,ще проверя пък дано позволят.
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот Misho » Сря Апр 13, 2011 5:11 pm

Ей сега,гледах по бтв че са разрешили возенето на кучета и домашни любимци в рейса.Ще кажат и цената на билета.
Аватар
Misho
В пасажа

Мнениеот Maritoo6 » Сря Апр 13, 2011 6:43 pm

Цената е 1 лев за сега.Кучето трябва да е чипирано,с наморник и да е обезпаразитено и с паспорт.Това са изискванията :)
Even death can't cure an idiot.
Аватар
Maritoo6
Пчела майка

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Сря Апр 13, 2011 7:13 pm

Звучи добре,много даже.Малко тъпо това с намордника.Ради би ухапала някого,само ако го вземе за гигантска гранула.Както и да е.Скоро не ми се очертава да мога,но в някой хубав,топъл ден ще се разходим с нея.Благодаря на всички :).
Случи ми се един път да се возя с писана в автобус(но пък тя беше в клетка) и бяхме голяма атракция.Хората много ни се радваха.Дано и куче така приемат.
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Сря Апр 13, 2011 7:41 pm

http://www.dnesplus.bg/News.aspx?n=527179
Общо взето,добре.Това,че трябва да мъкна цяла папка документи,когато излизам с кучето си е малко тъпо.Това за повод 1,5 м. хич,не ми харесва.Не стига пък,че нямаме поляни,ся вземете и скъсете повода толкова,че кучето ми дори да не стъпва.Забранено разхождането на кучета в градски паркова :о-защо?Също,това и,че ловните кучета се освобождават от такса.Ловът е хоби,а кучетата им са си нормални кучета,ако са некастрирани-такса!Но е много добре,всичко останало.Сега ДАНО наистина се спазва и България е нормална държава.
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот Koset0 » Сря Апр 13, 2011 9:01 pm

Само създават неудобство на хората. Гледам, качват се едни хора в тролея с дребна порода кутре и си го държат в ръцете и контрольорката ги накара да платят билет. Разбирам да е едро куче и да заема място, но ... Аз не мисля, че ще ви проверят за паспорт и т.н, но за всеки случаи носете. Само ми е интересно, ако човек си намери някое кутре и иска да го прибере какво става. Ще го накарат да ходи пеша до другия край на града?
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот vitaminka » Сря Апр 13, 2011 9:11 pm

Бравооооо!
Ако нямаш опашка, размахвай усмивки.
Аватар
vitaminka
В пасажа

Мнениеот slipknot_1996 » Сря Апр 13, 2011 9:30 pm

Аз пък се чудя как ще пътувам и някой ще се качи до мен с 20 кучета из автобуса.Добре,че не пътувам.Но пък се налага така че съм раздвоен,но съм от малък град и не пътувам с градски транспорт така,че ми е все тая де,само изразявам мнение. :ajaweki:
!!!...Never Back Down...!!!
Аватар
slipknot_1996
Пчела майка

Мнениеот Koset0 » Сря Апр 13, 2011 9:34 pm

slipknot_1996 написа:Аз пък се чудя как ще пътувам и някой ще се качи до мен с 20 кучета из автобуса.Добре,че не пътувам.Но пък се налага така че съм раздвоен,но съм от малък град и не пътувам с градски транспорт така,че ми е все тая де,само изразявам мнение. :ajaweki:

Аз дори понякога не ги и забелязвам хората с кучета.. :ajaweki:
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Сря Апр 13, 2011 9:59 pm

И аз не вярвам някой да ме провери,но все пак ще носим.Пък още по-малко вярва,че котрольорката ще извади четец и ще провери дали кучето ми има чип 24emo .
Често се возя с автобуси(макар,че хич не обичам,но пък да се мъкна пеша толкова много ще ми дойде множко) и кучета няма да ми правят никакво впечатление,аз съм свикнала с тяхното присъствие :).И наистина,ако забравиш документите на кучето си(който попринцип аз не нося със себе си,все пак са документи и ще ги загубя) а трябва бързо да се придвижите,остава и да не ви пуснат.Но все пак е приет и това е най-хубавото.Остава и да се спазва и ще взвема да се гордея,че живея в България.
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот Maritoo6 » Пет Апр 15, 2011 6:08 pm

Днес със Саба се возихме в автобус :) Една бабичка вика:
-Горкото (защото Саба беше с наморник) ;(
Аватар
Maritoo6
Пчела майка

Мнениеот mzi » Пет Апр 15, 2011 6:11 pm

А дали в Пловдив можем да се возим с кучето си в рейса?
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Пет Апр 15, 2011 6:26 pm

С твоето според мен можеш :ag: просто ако се качите и всички ще слезнат и няма да има проблеми :ah: :ajatki: :ajaweki:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Maritoo6 » Съб Апр 16, 2011 11:54 am

А в метрото може ли ??
Аватар
Maritoo6
Пчела майка

Мнениеот Maritoo6 » Съб Апр 16, 2011 12:52 pm

Кажете плс ;( Метрото влиза в в градския транспорт ??
Аватар
Maritoo6
Пчела майка

Мнениеот archy » Съб Апр 16, 2011 1:36 pm

Не. Баба ми е ходила с Арчи, но не са я пуснали.
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот vikito40491 » Пон Апр 18, 2011 9:54 am

Добре, че не пътувам с градски транспорт, защото живея в малък град :ag: . Иначе трябва да е наистина нещо МНОГО важно, за да кача кучето си в тези мръсни и пълни с недоброжелатели автобуси.
You're watching your dog chase its tail and think that dogs are easily amused, right then you turn around look at the time and realise you just watched your dog chase its tail for 10 min...
Аватар
vikito40491
В пасажа

Мнениеот german » Сря Апр 27, 2011 4:03 pm

С приятели сме виждали една жена с голямо куче в автобуса и не искаха паспорт и намордник.Пак си зависи от хората дали обичат кучета или искат да спечелят някой лев или пък ако не обичат няма да те пуснат.
Ако ти се смеят,защото си различен,ти им се смей,защото те са еднакви
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот lidity » Съб Май 07, 2011 10:18 pm

Във Варна пускат ли кучета във автобусите?
lidity

Мнениеот Para_Noir » Пон Май 23, 2011 5:47 pm

Много често возя кокера си в автобус и никога не са ми правили проблеми ,но не са ме и проверявали контрольори.Даже с едно приятелка с Голден Ретривър си ги возим и двете кучета,държим си ги плътно до нас и без намордници,но сме 1000%сигурни ,че не хапят и не са агресивни.Днес за първи път ни направиха проблем качваме си се ние и шофиора ни каза да слезем от автобуса ,че не можело с кучетата.Слязохме и си хванахме следващия там никакъв проблем ! :ay:
Птиците умират сами !! <3
Аватар
Para_Noir
Животинче с въпрос

Мнениеот vitaminka » Вто Май 24, 2011 5:53 pm

Аз в метрото съм влизала с Рая, особено когато беше малка, взимам я на ръце и направо си минавам, никой не ме забелязва, даже и контрола мина в метрото и и се нарадваха.
Като по-голяма също съм я взимала в метрото, пак я гушкам и я обличам в дъждобранчето :ag:
Ако нямаш опашка, размахвай усмивки.
Аватар
vitaminka
В пасажа

Мнениеот k0ra » Сря Май 16, 2012 8:59 pm

И аз с Кора съм влизала в метрото веднъж попаднах на контрольорки и те ми викат пази се от други контрольори че може да те свалят и това беше но веднъж ми се скараха долу на входа
В българският език има четири форми на степенуване:
-Далеч
-По-далеч
-Най-далеч
-На майната си
k0ra
В стадото

Назад към Общ форум