Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Съвети за малко кученце

Съвети за малко кученце

Мнениеот BioSphere » Вто Авг 23, 2011 11:43 am

Здравейте ,

Снощи бях изненадан когато приятеля ми каза "Аз ти обещах куче в замяна на котето ,което ми даде .Ела когато си искаш ,за да си го вземеш .Женско е ,но мисля,че за теб не е проблем пола" .От колко време исках куче ,но бях забравил за това мое желание.Ето,че приятелят ми го припомни.Кучето е на един месец ,женско ,породата ще кажете вие когато го взема и кача снимки (мисля ,че е някакъв вид пинчер ,защото е дребничко като майка си).Сега,та въпроса ми е !Кога да го взема ?Имам предвид когато стане на 2 или 3 месеца .Не съм отглеждал кучета ,само котки .Някой може ли да ми каже отговора на въпроса .

Благодаря предварително!
Аватар
BioSphere
В стадото

Re: Нов Приятел!

Мнениеот damned » Вто Авг 23, 2011 12:14 pm

Повечето бебета ги взимат от майките им на 45 дена. :) Поне моето беше на толкова когато го взех :)
Аватар
damned
В стадото

Мнениеот valnata » Вто Авг 23, 2011 1:32 pm

Трябва да стане поне на два месеца. Не го взимай на 35-45 дни. smiley23 За всичко друго има статии, може да ги разгледаш.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот BioSphere » Вто Авг 23, 2011 1:33 pm

Струва ми се доста малък,но може да е от породата .В началото на септември някъде ще го взема .Става ли?
Аватар
BioSphere
В стадото

Мнениеот valnata » Вто Авг 23, 2011 1:39 pm

Ако може си го вземи на 90 дни. Като му поставят всички ваксини може да го вземеш. Не е хубаво да се отделя от майката на 30-40 дни.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот BioSphere » Вто Авг 23, 2011 1:51 pm

Не е ли? Добре така ще направя .Каза ,че е имало много хора които ги искат .Женската е родила 5 кученца -3 мъжки 2 женски .Двете мъжки и едната женска ги е продал ,и е оставил едно мъжко за себе си и едно женско за мене .Добре ,че ми е приятел ,иначе нямаше да ми го даде безплатно .Много е сладичко и мисля ,че все още се опитва да се ориентира и да свикне с външните условия .Искам да питам,когато го вземе в клетка ли да го сложа или да го оставя на свобода из къщата ?Хич не ме бива с тези неща .И след колко месеца вече ще мога да го разхождам,да знам да купя каишка ?И кога да започна да давам гранули ,с какво да го храня в началото? Какви видове гранули препоръчвате да се дават ?Къде ще се изхожда ,вънка ли да го изкарвам или да купя легенче и да сложа вътре пясък ?Това ще действа ли?Ще цапа ли ?Ще лае ли ?Ще спи ли спокойно? Имам тооооолкова много въпроса ,че чак ги забравих
Аватар
BioSphere
В стадото

Мнениеот damned » Вто Авг 23, 2011 3:20 pm

Кучаранчето почва да излиза на разходки 10-15 дена след поставяне на 3-тата ваксина. Клетка лично на мен не ми звучи добре. Не познавам никой, който да си държи кучето в клетка. След отбиване от майката се захранва с бебешките храни и гранули пак за бебета желателно е да са първо класни. Лично аз храня моя с Роял Канин /гранули/ и съм доволна. Сега ще навърши 2 месеца и няма проблем с храносмилането им. Расте здрав и силен пес. Давам също калций, защото е едра порода. В периода на растеж и на малките породи може да се дават. Да станат по-силни кокалите му. За спането спокойно първите няколко нощи не се надявай. След като е било отделено от майка си и брат си, ще му е мъчно и ще скимти. Слагай си ръката върху него докато е на земята или го вземи в леглото си за да се успокой.
Аватар
damned
В стадото

Мнениеот BioSphere » Вто Авг 23, 2011 3:27 pm

Мисля че първоначално ще спи с мене в леглото .Мисля ,да му направя легло ,но не ме бива в майсторството .Ще помоля някой друг да го направи .Ройал Кънин ,чувал съм ги .Горе долу каква е цената ?
Аватар
BioSphere
В стадото

Мнениеот meri » Вто Авг 23, 2011 3:30 pm

Когато се дава висок клас храна не се дава никакъв калций,защото предозирането е много опасно.Храната съдържа всичко необходимо.
Можете да прочетете темите ни в информационния раздел,ще намерите отговори на всичките си въпроси.
И следете кученцето да бъде обезпарзитено и ваксинирано.
Друга груба грешка е поставянето на кученцето в леглото ,това не се прави в никакъв случай.
Поставят се играчка или бутилка с топла вода,която временно замества майката докато свикне.
Кучето се изхожда вътре,гризе всичко като всяко малко куче,за това трябва да се пази да не погълне нещо,също така когато стане време за разходка ,в началото се извежда за кратко,за да знае за какво излиза и да прави всичко навън.Купете му кучешко легло.

Давам също калций, защото е едра порода. В периода на растеж и на малките породи може да се дават. Да станат по-силни кокалите му.

Това е груба грешка,по-добре спри да даваш калций,щом яде хубава храна,посъветва ли се с доктор, няма значение колко голямо ще стане кучето.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот BioSphere » Вто Авг 23, 2011 3:35 pm

Това за играчката и бутилката много ме развълнува .Ще сложа една играчка куче .Дали ще го хареса ?Ще се залъгва с нея?Ами ако не?Ще трябва аз да съм му майка или баща !
Аватар
BioSphere
В стадото

Мнениеот damned » Вто Авг 23, 2011 4:24 pm

meri написа: Това е груба грешка,по-добре спри да даваш калций,шом яде хубава храна,посъветва ли се с доктор, няма значение колко голямо ще стане кучето.

Посъветвала съм се да. Няма проблем и калций да се дават. Нищо че храната е хубава. Не му даваме чист калций, а сбор от витамини, които съдържат и калций. За по-сигурно, че кучо ще е добре когато порасне.
Аватар
damned
В стадото

Мнениеот valnata » Вто Авг 23, 2011 5:16 pm

Калций се дава само след изследване на кучето. Ако така с погледе го преценя вет. лекар и продава калций-бягайте от него. Това с даването на калций отдавна е отречено! На другите ти въпроси вече е отговаряно и има много информация във форума.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот BioSphere » Вто Авг 23, 2011 6:40 pm

Здравейте ,пак съм аз .
При малко бях при кученцето и не мога да спра да му се възхищавам .Тъкмо майка му щеше да го нахрани ,когато ние пристигнахме .Видях и баща му който пак е пинчер ,но е по-голям от него .Видях по-големия му брат и не ми се иска да го отделя от тях .С приятеля ми решихме ,че ще го взема към 2-рия месец .Така добре ли е?
Аватар
BioSphere
В стадото

Мнениеот valnata » Вто Авг 23, 2011 8:13 pm

Добре е. :ag: Да пуснеш снимки като го взмете.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот BioSphere » Вто Авг 23, 2011 10:29 pm

Ще пусна разбирасе .Сега имам малко въпроси ,които са повече свързани с условията и атмосферата на отглеждане .Искам да питам, пинчерите шума ли обичат или тишината,светлината или тъмнината,мекото или твърдото,топлото или студеното,присъствието на повече хора от познатия човек притеснява ли ги или не ,игриви ли са или мързеливи ,апетитни или не чак толкова ,плашливи или не ,страхуват ли се ,когато са в неизвестни територии ,лесно ли се залъгват с играчки ,които приличат на майка му ,през повечето време спят или стоят будни ,деня ли обичат или нощта ,зимата или лятото ,обичат ли да се къпят или предпочитат да си стоят сухи .Може би някои въпроси са твърде странни ,но лично на мене ми трябва ужасно много информация за такава порода кучета .
Благодаря предварително!

Послепис:Мога ли да отворят друга тема за да го представя ,тъй като тази тема съдържа съвсем различни от целта (е не съвсем) информации .
Аватар
BioSphere
В стадото

Мнениеот damned » Сря Авг 24, 2011 7:35 am

Има цял под форум за Пинчарите: viewforum.php?f=166 Мисля, че там ще намериш всичко което ти трябва.
Аватар
damned
В стадото

Мнениеот meri » Сря Авг 24, 2011 7:42 am

Когато си вземеш кучето,тогава направи нова тема в представяне, за сега няма смисъл,след като все още нямаш куче.
Почети малко , то само с питане не става?
Офтопик:
Надявам се да не се окажаш поредния веселяк,който губи времето на хората с въпроси,а се оказва,че лъже.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот valnata » Сря Авг 24, 2011 10:57 am

Гледай да го срещаш повече хора и животни(кучета) за да се социализира. Кучетата като твоето, моето, изобщо мелезите наречени от нас пинчер(а те нямат нищо общо с Пинчера) са с отвратителен характер. Това се дължи на безконтролното размножаване на агресивни, истерични, страхливи и болни животни, които предават своите недостатъци и на поколението. Посягат на хора и животни ако не се социализират. Така че гледай да е сред кучета и хора от малко. На другите ти въпроси вече е отговаряно многократно.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот BioSphere » Сря Авг 24, 2011 12:25 pm

Не аз не казвам ,че е чист пинчер .Баща му поне не е .Прилича на дакел ,но и дакел не е.Някакво странно куче .Но за майката мога да кажа че е чист мини пинчер .Значи мъничето е мелез .Вече тази тема може да бъде затваряна,защото нямам нужда от нея .Получих отговора на въпросите си .Ще отворя нова тема ,когато го взема .Благодаря ви на всички ,които ми помогнаха .Нека да порасне още малко и ще го запозная с вас .Честна клетва . :ay:
Аватар
BioSphere
В стадото

Re: Кучето ми скимти нощем

Мнениеот BioSphere » Съб Авг 27, 2011 6:30 pm

Ето ,че научих нещо важно .Аз не знаех ,че се ваксинират само здрави кучета .Аз си мисля ,че ваксината е задължителна .Задължителна ли е все пак?
Аватар
BioSphere
В стадото

Мнениеот meri » Съб Авг 27, 2011 6:51 pm

Много задължителна даже,но преди това кучето също задължително се обезпаразитява (външно и вътрешно) и се преглежда от ветеринар,който прави схема на ваксините.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот BioSphere » Съб Авг 27, 2011 8:00 pm

Схема ?!Значи той преценява по вида на кучето кога ще се ваксинира .А трябва ли едно куче да има личен ветеринар .
Аватар
BioSphere
В стадото

Мнениеот valnata » Съб Авг 27, 2011 8:06 pm

Да, доктора преценя, според това на каква възраст е животното. Трябва да има ветеринар. Трябва му и отговорен собственик, който да му го намери и при нужда да го заведе на преглед. :ab:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот BioSphere » Съб Авг 27, 2011 8:09 pm

Ветеринарите денонощно ли работят .Ако неща стане през нощта ще мога ли да го заведа ли на него .И трябва ли да му направя лична карта за да го возя в кола или друго пътно превозно средство ,като автобус .След колко месеца се издава лична карта .Оф май нищо не съм разбрал от тва гледане на кучета . [smile3537.gif] [smile3537.gif]
Аватар
BioSphere
В стадото

Мнениеот valnata » Съб Авг 27, 2011 8:12 pm

На кучето се слага чип, доктора му дава паспорт в който се нанасят ваксини, операции и обезпаразитяване. Регистрира се общината. В големите градове има клиники, които работят и вечер. Това е. Недей да спамиш а прочети елементарните неща, които трябва да знаеш преди да вземеш куче. Кое кога се слага и как се дава ще ти обясни ветеринаря. Всичко е описано от "А" до "Я".
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот BioSphere » Съб Авг 27, 2011 11:31 pm

Така е по-добре .Благодаря !
Аватар
BioSphere
В стадото

Мнениеот BioSphere » Нед Авг 28, 2011 5:18 pm

Здравейте ,
Пак аз !Понеже темата е отворена искам да знам ,от какво се нуждае кучето .На 30 или на 31 ще отида да попазаря за "бъдещето" ми куче .Някой ,който е гледал куче ,може ли да ми каже какво е най-най-важно да се купи за кучето .Благодаря предварително! :ajatki: :ay: :ah:
Аватар
BioSphere
В стадото

Мнениеот valnata » Нед Авг 28, 2011 7:39 pm

Висок клас храна-Роял,Eukanuba, arden grande и др. Купичка за вода, за храна, играчки и памперси.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот Koset0 » Нед Авг 28, 2011 7:48 pm

valnata написа:Висок клас храна-Роял,Eukanuba, arden grande и др. Купичка за вода, за храна, играчки и памперси.

А защо не и легло ?
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот valnata » Нед Авг 28, 2011 7:53 pm

Да. Ако бъдещия собственик не се напъне малко.. няма смисъл да взима и да мъчи животното.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот BioSphere » Нед Авг 28, 2011 8:00 pm

Еми за леглото мога да кажа ,че като гледам онлайн колко са скъпи ми се присвива стомаха .Не знам за колко са в Зоомагазините !Утре ще отида да погледна,ако е скъпо мога аз да изобретя нещо просто и с домашни материали !Така става ли ?А и какво представлява памперса ,и горе долу на каква цена са ?
Аватар
BioSphere
В стадото

Мнениеот german » Нед Авг 28, 2011 8:04 pm

За леглото може ти да си направиш.Като моето беше малко му бях постлал в едно старо чекмедже,бях сложил възглавница.Като попорасна и не се побираше просто му направих местенце на земята с възглавници и отгоре едно одеало.Сега като е топло спи до леглото ми на земята.
Ако ти се смеят,защото си различен,ти им се смей,защото те са еднакви
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот valnata » Нед Авг 28, 2011 8:11 pm

От аптека може да вземеш пелени за възрастни хора. Вършат същата работа и не са толкова скъпи. :ay: Леглата за пинчери тук по магазините варират от 15-20 до 60-70 лева. Зависи каква глезотийка искаш за твоя декоративен приятел. :ajaweki:

Нищо не пречи да си направиш легло с подръчни материали.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот german » Нед Авг 28, 2011 8:13 pm

Аз не се съобразих,че е дребна порода и няма да порасне кой знае колко.Може да вземеш легълце,не гледай дали е луксозно,важното да е удобно на кученцето.То няма да стане 50кг,така че няма да има нужда от огромно легло или да го сменяш като порасне.
П.п.Зависи,ако кученцето не го унищожи :ag:
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот BioSphere » Нед Авг 28, 2011 8:16 pm

Аз всъщност за леглото съм мислел и преди това .Значи ,аз измислих да направя както казах нещо елементарно .В случая под ръка нямах много инструменти ,но имах доста предмети .В склада намерих една много стара поставка за обувки мисля ,че ,която беше адски мръсна .Преварих много вода сложих го в един леген и сложих поставката вътре .Колкото и да е трудно започнах да го мия със шампоан (понеже нямах нищо друго под ръка) и го изтърках докато не стана като нова .Крачетата му бяха много дълги ,около 15,5 см и ги скъсих ,до 11,5 ,колкото да не му стане нещо ако случайно падне .За декорация използвах обилен памук и върху него сложих един плат ,една парцалка .Върху парцалката сложих тънък полиетилен (за да не пропусне ако се напикае или изака нощем )върху полиетилена сложих една хавлийка и върху хавлийката сложих едно кърпа .Хавлийка сложих понеже памука е твърде мек и има вероятност от изкривяване на гръбначния стълб .Та така ще стане ли ?
Аватар
BioSphere
В стадото

Мнениеот valnata » Нед Авг 28, 2011 8:29 pm

Става, само гледай да не извади памука, че ще има да чистиш... а и то ще се нагълта с памук. :ag: Дай 15 лева и вземи готово ушито легло, и не си създавай ядове. Нищожна сума на фона на това което ти предстои да похарчиш. :ag:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот BioSphere » Нед Авг 28, 2011 8:36 pm

Май така е по-добре .Еми нашийници и поводи кога да купя !
Аватар
BioSphere
В стадото

Мнениеот valnata » Нед Авг 28, 2011 8:40 pm

Когато ти е удобно. :ay: Може да ги вземеш сега и като наближи време да излиза(примерно седмица-две) да му слагаш повода за кратко, за да свиква с него. Не трябва да го държиш цял ден с каишката.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот german » Нед Авг 28, 2011 8:42 pm

Може би като вземеш кученцето е по добре,за да предцениш размера на нашийника/нагръдника.
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот BioSphere » Нед Авг 28, 2011 8:46 pm

Ми аз съм виждал кученцето и все още е малко за поводи и нашийници .Ако имам евентуално въпрос ще се обръщам към вас!
Аватар
BioSphere
В стадото

Мнениеот german » Нед Авг 28, 2011 8:49 pm

Като минат ваксините ще излиза,но наистина е по добре повода да не е нещо ново за него,така че вземи каишката когато си предцениш и тренирайте първо вкъщи.
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот BioSphere » Нед Авг 28, 2011 8:52 pm

Еми добре .Ваксините са общо три нали .Кучето е било ваксинирано за първи път преди 2 дни .Значи ни остават 2 ваксини .То ветеринарят ще реши кога ще дойде и тяхното време .Тук в Силистра ,не се намират добри ветеринари ,но нали и толкова имаме .
Аватар
BioSphere
В стадото

Мнениеот german » Нед Авг 28, 2011 8:56 pm

Всеки вет знае за ваксините,спокойно.Те се слагат на определен период,но не си спомням на колко време.Излиза след 2 седмици след 3тата ваксина.
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот BioSphere » Нед Авг 28, 2011 8:58 pm

Бях прочел за ваксините ,но нали вета трябва да види кучето .А и женското куче на приятеля ми ,тоест майката на "бъдещето" ми куче при еструс е разкъсала леглото си .Направо го е унищожила .Да не би и при мен да стане така :ag: [smile3537.gif]
Аватар
BioSphere
В стадото

Мнениеот german » Нед Авг 28, 2011 9:00 pm

Възможно е.Кучето е непредсказуемо.Ако го разкъса може би ще купуваш ново :ab:
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот BioSphere » Нед Авг 28, 2011 9:04 pm

Еструса при кучетата е процес повтарящ се през 6 месеца .Значи ще трябва да сменям легла през 6 месеца .Ако го разкъса де?Може да стане като майка си ! :ag: И това се е случило малко преди да забременее .Мен не ме е жал за нея а за мъжкото ,защото тя спеше в леглото на мъжа си .А мъжкото трябваше да спи на килима .
Аватар
BioSphere
В стадото

Мнениеот valnata » Нед Авг 28, 2011 9:13 pm

Няма да се налага да сменяш легла. Май си правиш много далечни сметки.. Освен това женските е хубаво да се кастрират, за да не прави фалшива бременност, пиометра и за да не бълва нови нещастници. Айде първо вземи кучето, а дотогава гледай да прочетеш основните неща.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот BioSphere » Нед Авг 28, 2011 9:15 pm

Е то аз вече изгубих търпение .На 30 евентуално ако отида да попазаря на 31 ще взема кучето ,но ако на 30 взема кучето и на 31 отида да попазаря ще има ли някакъв проблем . [smile3537.gif]
Аватар
BioSphere
В стадото

Мнениеот valnata » Нед Авг 28, 2011 9:22 pm

Кучето трябва да има храна. Няма смисъл да говорим излишни неща. Направи си труда и прочети основното. Смятам, че достатъчно ясно ти се обясняваше последния час?
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот BioSphere » Нед Авг 28, 2011 9:41 pm

Само един последен жизненоважен въпрос .Добре ли е да се гледа куче заедно със бебе в една стая .Например ,аз имам братчета които в зимата ще се преместят в моята стая ,защото само тука гори печка .АЗ искам да отглеждам ,кучето в една стая с тях ,но не знам дали ще се отрази добре на децата !
Аватар
BioSphere
В стадото

Мнениеот BioSphere » Нед Авг 28, 2011 9:46 pm

Да добавя .Те са още бебета на 4 месеца . :ajatki:
Аватар
BioSphere
В стадото

Мнениеот german » Нед Авг 28, 2011 10:12 pm

Зависи,но едва ли ще е проблем.Някои лекари казват,че може да се появи алергия от кучето,но в повечето случаи не е така.
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот BioSphere » Нед Авг 28, 2011 10:16 pm

Ще трябва да се посъветваме с детски педиатър както и с ветеринар .Ако остане на майка ми ,тя си мисли ,че може да прихванат кучешка тения или някоя друга зараза .Тя е най-притеснената и за това питам .
Аватар
BioSphere
В стадото

Мнениеот top4o » Нед Авг 28, 2011 10:27 pm

То на бебетата едва ли ще навреди. Много хора отглеждат бебета и куче заедно. Друг е въпросът, че да възможно е и да прихванат нещо, но е минимален шанса. То кучето няма да ги ближе и да им се навира, така че зараза и такива неща, едва ли. Аз като съм се родила сме имали куче от което имах алергия която лекувах с години, но това е в редки случай и при вас сигурно няма да има проблем. Когато кучето няма пряк контакт с бебето всичко е наред.
Ще чакаме да си вземеш кученцето и да сложиш снимки.
Куче което храниш те уважава повече от човек на които помагаш! Правете си изводите и се замислете преди да помогнете. При мен нямаше смисъл.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот BioSphere » Нед Авг 28, 2011 11:16 pm

Точно това казвам и аз .То е куче колкото едната ми ръка .Аз й казвам ,но тя казват ,че ще се движат по въздуха и ще достигнат бебето .То няма ли да се пръсне по въздуха .Дифузията е бърза между газовете .Има да се оправям с нея .
Аватар
BioSphere
В стадото

Мнениеот top4o » Пон Авг 29, 2011 9:51 am

Ако кучето се разболее вие ще го лекувате, пък и не всяка болест е заразна. Ако болестта на кучето е заразна докато го лекувате просто няма да седи при бебетата. Алергията се предизвиква от пърхута по козината на кучето, но толкова малки деца едва ли ще прихванат. Аз съм я прихванала на две години когато вече съм можела да играя сама с кучето, а те няма да могат за сега да го правят. Преди трета ваксина кучето няма да излиза на вън, така че до тогава няма вариант нито то, нито бебетата да се разболеят.
Куче което храниш те уважава повече от човек на които помагаш! Правете си изводите и се замислете преди да помогнете. При мен нямаше смисъл.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот meri » Пон Авг 29, 2011 11:32 am

Каква тения, нали кучето именно заради това се обезпаразитява редовно,на всеки 2 месеца.Може да живее с бебета ,нищо им няма.Вземи почети в темите на форума,особено раздел информационен и ще видиш как има отговор на всичко.
Те лекарите само си знаят да казват Не, но това не е вярно,кучета и деца си живеят заедно без проблем.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот valnata » Пон Авг 29, 2011 11:37 am

Може да си живеят без проблем. Няма опастност ако се спазва хигиена и кучето се обезпаразитява. А ако толкова ви е страх може да вземете кучето с уговорката ако има проблем(алергия) да го върнете. И без това го взимаш от познат човек.
Аватар
valnata
Пчела майка

Re: Съвети за малко кученце

Мнениеот BioSphere » Пон Авг 29, 2011 12:07 pm

Аз ще го взема ,но ще трябва да нося и последиците за това куче .
Аватар
BioSphere
В стадото

Мнениеот valnata » Пон Авг 29, 2011 12:20 pm

Няма как. Вземеш ли го носиш отговорност поне 15 години. :ag:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот BioSphere » Пон Авг 29, 2011 12:23 pm

Преди 1 час ходих до зоомагазина ,за да видя на каква цена продават кучешките легла .Няма кучешко легло под 30 лева .Има едни луксозни за 70-80 лева има едни по-прости за 40-50 лева а най-простите са за 30-40 лева .Струва ми се доста скъпичко и си мисля ,че ще трябва да използвам собственоръчно направеното легълце .Не съм се сетил да взема пари при себе си ,за да купя храна .Така ,че пазаруването остава за сряда а кучето ще го взема утре .С каква храна да го нахраня за този кратък период ?
Аватар
BioSphere
В стадото

Мнениеот valnata » Пон Авг 29, 2011 12:30 pm

Вземи малко храна от стария собственик. Легло и храна може да си поръчаш от тук-

http://shop.zoomania.org/Za-kucheta/Aks ... Legla.html

При вас леглата са доста скъпички. :ag: Ако поръчаш от сайта ще ти излезе по-евтино :ay: Виж за 14 лева какво хубаво легло има.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот Koset0 » Пон Авг 29, 2011 12:43 pm

Плюс това zoomaniak каза, че доставката за хора от форума в България е безплатна. (Има едни неща, които трябва да напишеш при поръчката).Аз вече ще почвам оттук да си пазарувам. Има супер легла за 15 лева. Все пак цял живот може да си го ползва. Просто малко следи от зъби на подрастващо кутренце. : )
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот meri » Пон Авг 29, 2011 1:06 pm

Но трябва да имаш предвид,че докато е малко може да се изпусне в леглото си, за това временно може да спи на дебела постелка и след няколко месеца да вземеш и креват.
И внимавай,че храните за бебета са по-различни от тези за големи кучета(купува се според възрастта) и се спазва стриктно грамажа,даже да ти се струва и малко,не е повярвай.Прехранването води до повръщане и др.проблеми.
Също така задължително обезпаразитено външно и вътрешно,и преди ваксина(около 7-8 дни преди васкината се обезпаразитява вътрешно).
Бълхите(ако има такива)са много опасни за кучетата,причиняват анемия.
Задължително първоначално го храниш с храната, с която е било хранено до сега и ако не те устройва и искаш да я смениш,го правиш постепенно,като увеличаваш новата и намаляваш старата,поне за 10 дни се прави прехода.
И най- важното ,трябва да бъде висок клас.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот BioSphere » Пон Авг 29, 2011 1:55 pm

Той ги храни с еукануба .Ще взема малко гранулки .А за леглото не ме бива в поръчките .Предпочитам да купя .Все още не съм отишъл в останалите зоомагазини .
Аватар
BioSphere
В стадото

Мнениеот BioSphere » Вто Авг 30, 2011 8:14 pm

Здравейте .
Днеска бях на посещение .Щях да го взема ,но не знаех ,че все още е кърмаче и не яде нищо друго .Ще ме извините ,но ще чакам докато започне да яде твърда храна .Утре ще попазаря някои неща за кучето . :ajatki: Не знам доколко ще ми стигнат парите ,но ще се мъча да купувам по-евтини нещица ! :ay:
Аватар
BioSphere
В стадото

Мнениеот meri » Нед Сеп 25, 2011 7:31 am

И какво стана,взе ли си кучето? :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот rosko » Сря Дек 28, 2011 10:57 pm

Взе ли го имаш ли снимки?
Обичам те Макси
Аватар
rosko
Пчела майка

Мнениеот jaskata125 » Вто Фев 28, 2012 3:45 pm

вле ли кучето ? Ако да искаме снимки!
Аватар
jaskata125
В ятото

Мнениеот Bunninny » Вто Фев 28, 2012 7:04 pm

Искаме снимки. :)
Kathrine

Мило мое Зайче Байче.Аз винаги ще те обичам.Ти винаги ще останешс мен.Никога няма да те забравя,бебчо...
Аватар
Bunninny
В глутницата

Мнениеот марина » Пет Мар 02, 2012 8:36 am

Не го притискайте. Когато го вземе ще ви усведоми. Да ти е живо и здраво кутрето и без произшествия :ag:.
Аватар
марина
В ятото

Мнениеот марина » Нед Апр 15, 2012 9:07 am

Какво стана с кучето - доста време мина. Поне ни дръж в течение.
Офтопик:
Дано не досаждам :ah:
Аватар
марина
В ятото

Назад към Общ форум