Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Бременност и раждане

Re: Бременност и раждане

Мнениеот andaluz » Съб Яну 03, 2009 1:21 pm

Офтопик:
А можеш ли да качиш снимки и на раждаща котка? pls
Когато порастне, малкото на маймуната става маймуна, прасенцето става свиня, магаренцето става магаре, козлето - козел и т.н. Човекът е единственото същество в природата, чийто деца, когато порастнат, могат да се превърнат в едно от гореизброените животни.
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот vikito40491 » Съб Яну 03, 2009 6:48 pm

Офтопик:
Мне, в нито една котешка моя книжка няма снимки :ab:
You're watching your dog chase its tail and think that dogs are easily amused, right then you turn around look at the time and realise you just watched your dog chase its tail for 10 min...
Аватар
vikito40491
В пасажа

Мнениеот marti » Сря Яну 14, 2009 4:51 pm

Здравейте, аз имам кокерка (Кара), тъмна като млечен шоколад, с пъстри очи, много красива и рошава. :ag: :bi: :ay: На 2 годинки и 3 месеца ще се разгони за четвърти път. Намерили сме й съпруг на 2 годинки и 7,8 месеца. Възраста добра ли е, колко кученца раждат кокерите и трудно ли им е ? Всякаква информация ще ми е от помощ.
marti
Животинче с въпрос

Мнениеот mommovet » Сря Яну 14, 2009 5:19 pm

Възрастта и на двамата е добра. Бебетата се раждат 60-65 дни след заплождането. Средно кокерите раждат по 6-9 кученца и са една от породите, които се справят най-лесно и безпроблемно и са добри майки. До средата на бременността няма нищо особено, след това леко трябва да се завиши количеството храна. Ако бъдещата майка се храни с качествена кучешка храна няма нужда от никакви добавки.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот sasin » Чет Яну 15, 2009 3:41 pm

И аз искам да попитам - има ли значение като при хората дали е първо раждане, когато кучето е на 4-5 години и на каква възраст вече е късно да ражда, т.е. има по-голяма опасност от усложнения да речем.
офис без хартия е химера в болното въображение на консултантите по фирмено управление
sasin
Пчела майка

Мнениеот alex_alex » Нед Апр 12, 2009 10:59 am

Здравейте,може ли да ми кажете от къде мога да си взема родилен сандък за ротвайлера ми ? Колко кученца ражда един рот ? Благодаря предварително за отговорите !
alex_alex
Животинче с въпрос

Мнениеот Galiadogs » Нед Апр 12, 2009 11:04 am

Можете да си направите сам такъв сандък.Пишете на лс на benib.Тя може да обясни.
Aкo можех само пътя да открия.Ония ,между двата свята...Вечен пътник щях да бъда.Да се лутам между световете.Да ви търся и да ви откривам.Вярвам!

Дея,Тангра,Жар и Гард,ще ви нося в сърцето си винаги...
Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Нед Апр 12, 2009 11:09 am

Пример:

Изображение

Размер 120х120 - квадрат - височина на страните поне 30см

Може и заграждение от специална мрежа да се направи

Но в БГ най-използвано е "сандък"
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Нед Апр 12, 2009 11:13 am

Алекс - ако не са ви ясни нещата - недейте се занимава. Наемете си или доктор или някой който поне 10 години се е занимавал с ротове или кучета....а най-добре и доктор и кинолог. Ще ви струват около 100-300лв

Рискувате да загубите дори кучката ако не сте на ти с ражданията и т н.......а да не говориме че едно цезерово раждане е 800лв най-малко на място, не в кабинет на доктора. А после дали ще оцелеят всички не е ясно....

Успех....дано нещата са ви наред - сандъка ви е най-малкият проблем....
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот alex_alex » Нед Апр 12, 2009 5:56 pm

zoomaniak написа:Алекс - ако не са ви ясни нещата - недейте се занимава. Наемете си или доктор или някой който поне 10 години се е занимавал с ротове или кучета....а най-добре и доктор и кинолог. Ще ви струват около 100-300лв

Рискувате да загубите дори кучката ако не сте на ти с ражданията и т н.......а да не говориме че едно цезерово раждане е 800лв най-малко на място, не в кабинет на доктора. А после дали ще оцелеят всички не е ясно....

Успех....дано нещата са ви наред - сандъка ви е най-малкият проблем....

Аз повечето неща ги знам,но исках да разбера дали и другите са на това мнение ! Ветеринаря ми е се занимава с ротове от 13 години ! Не знам как да направя сандъка .... ! Исках да роди и моята кучица за да се почувства майка и тя ! Колко кученца може най много да роди ? Аз вече съм намерил стопани на 7 кученца ! И то не някакви дето ще си държат кучето на синджира ами такива които ще си го гледат вътре и ще се отнасят с уважение към него !
alex_alex
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Нед Апр 12, 2009 6:02 pm

Алекс никой, който е на ниво и развъжда на ниво, достааа над средното ниво кучета не го вълнува КОЛКО може или ще роди женската.

Съвсем други неща го интересуват... :bu:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Нед Апр 12, 2009 6:04 pm

Забременее ли женската - си има видеозон - и си задоволявате любопитството за броя им :bu:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот drebcho i glamcho » Нед Апр 12, 2009 6:20 pm

Исках да роди и моята кучица за да се почувства майка и тя !
[mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот Fabregas » Вто Май 05, 2009 11:15 am

Ротчетата ми днес стават на 24 дни вече имат зъбки, мога ли вече да почна да им давам допълнителна храна ? Днес мисля да им направя ''манджа'' от топла вода и гранули и да ги намачкам до получаване на нещо като каша ?
Fabregas

Мнениеот bu6i » Вто Май 05, 2009 8:37 pm

:ab: можеш Махорец smiley24 ...или поне може да опиташ.....малко по малко ще се научат smiley24
bu6i
Пчела майка

Мнениеот Fabregas » Вто Май 05, 2009 10:50 pm

Днес опитах и се справиха добре... моя любимец (който ще си го запазя) беше много активен. :ajaweki:
Fabregas

Мнениеот ku4ence=] » Пет Май 29, 2009 1:15 pm

[quote="osama79"]Може да е тъп въпрос, но може ли да се разхожда майка на малки кученца /на 7 дни/, ще има ли някакъв риск за тях?
няма да има никакъв риск ни6то няма да им стане :ab: icon_dontknow :ay:
[smile096.gif]
ku4ence=]
В глутницата

Мнениеот iliq » Вто Юни 23, 2009 7:12 pm

Здравейте,аз имам ротвайлер на 3 години и проблема е че искаме малки и кучето е разгонено днес й е 11 ден обаче когато мъжкият пробва да я качи тя веднага сваля задницата и това е ! Кучетата си играят даже тя му се качва и имитира движенията обача той като пробва да се качи сваля задницата.Какво можем да направим ? Има ли някакво значение че досега не сме я пускали никога на мъжки и я е страх ? Мъжкото е прекрасно и е пълно с енергия и постоянно пробва да се качи на моето но то веднага сваля задницата.Събираме ги двете кучета от осмия ден досега и никакъв резултат.Тя му се качва и имитира движенията ама той като пробва.. Моля,помагайте !!!!!!!!
iliq
Животинче с въпрос

Мнениеот mommovet » Сря Юни 24, 2009 12:30 am

Щом подхожда игриво към ситуацията, а не се опитва да го яде, значи просто още не й е време. Ако все пак се окаже, че женската е твърде страхлива и не дава на мъжкия на следващото разгонване направете прогестеронов тест за определяне на овулацията и ако и тогава не иска - изкуствено осеменяване.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Съб Авг 15, 2009 3:13 pm

Може ли кучето ми да забременее без да е разгонено?Страх ме е защото преди няколко дена чери си игра с едно нейно приятелче,момченце на 4 месеца,и по време на играта тоя я качи ама савсем за малко.И сега ме е страх. :bh:
Да помагаш значи емоция, труд, болка , сълзи , безсъние, непосилна умора,време, енергия ... Да помагаш означава да обичаш , да раздаваш любов, да даваш по една частичка от сърцето си на всяко животинче . ..
http://www.db-tierhilfe.de/index.php
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот Fabregas » Съб Авг 15, 2009 3:24 pm

_KaTeNcEtO_ написа:Може ли кучето ми да забременее без да е разгонено?Страх ме е защото преди няколко дена чери си игра с едно нейно приятелче,момченце на 4 месеца,и по време на играта тоя я качи ама савсем за малко.И сега ме е страх. :bh:

Първото което е, момченцето е прекалено малко :ajaweki: на 4 месеца е, абсурд да направи деца. :ad:
Fabregas

Мнениеот kokerka » Съб Авг 15, 2009 4:34 pm

Не, не може да забременее без да е разгонена. А и кучето е още бебе, надали са започнали да се развиват сперматозоидите. Освен това само качване до нищо не води, трябва да се "заклещят" и тогава да има опастност от забременяване.
В случая бебето се е опитало да се налага на кака си. Детски опит за доминиране.
Животните са По-добрите приятели на човека!
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Съб Авг 15, 2009 4:53 pm

Благодаря ти кокерка :ax: ,успокоих се.
Да помагаш значи емоция, труд, болка , сълзи , безсъние, непосилна умора,време, енергия ... Да помагаш означава да обичаш , да раздаваш любов, да даваш по една частичка от сърцето си на всяко животинче . ..
http://www.db-tierhilfe.de/index.php
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот Fabregas » Пон Мар 08, 2010 11:54 pm

Проблем ли е, ако мъжкото куче е малко по младо от женското? В случая става дума за 7-8 месеца разлика...
Fabregas

Мнениеот zoomaniak » Вто Мар 09, 2010 7:44 am

Може да се окаже проблем. Тоест - тука нещата са на ниво психика и решение на наблюдаващите стопани скачката да преценят бързо той дали ще се справи - мъжкарят или няма да се справи. Ако оставят да се развие скачката ама мъжкарят не е готов ще прецакат мъжкарят...

Доста са сложни нещата според мен.

Ако мъжкарят е на ниво - пак ще стане скачката. Трябва да се прецени и характера на женската.

Пък ако помагат хората нещата стават и по-лесно.
Ама не си е работа.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Fabregas » Вто Мар 16, 2010 11:48 pm

Всичко мина добре, взеха се младите. :ap:
Fabregas

Мнениеот kitana » Сря Мар 17, 2010 4:46 pm

Красьо,ако почнеш да работиш дал няма да изкараш повече пари? icon_dontknow
Fortuna fortes metuit, ignavos premit
Аватар
kitana
Пчела майка

Местоположение: на Зеления път към Стария Светльо,като всички други

Мнениеот Fabregas » Пет Мар 19, 2010 1:43 pm

Китанче, какво си мислиш, че правя. :ab:
Кученцата няма да се продават и от тях приходи няма да имам, само разходи. По принцип ни трябват 3-4 кученца (пазачи), ако роди повече.... не е проблем, ще седят и по две на обект. :bs: Може и някое при мен да остане :)
Fabregas

Мнениеот den4etoto » Пон Май 03, 2010 9:55 pm

Имам огромен проблем кучето ми е бременно, въпроса ми е какво мога да и дам за да абортира, защото наистина нямам нужда от повече кучета? Трябваше да я пазя, но тя ме разиграва, бяга и ме прави на луда.
den4etoto
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Вто Май 04, 2010 9:08 am

den4etoto написа:Имам огромен проблем кучето ми е бременно, въпроса ми е какво мога да и дам за да абортира, защото наистина нямам нужда от повече кучета? Трябваше да я пазя, но тя ме разиграва, бяга и ме прави на луда.

Ти лично не можеш да направиш нищо, зависи на колко седмици е и .......много, много други неща. Ако искаш да си убиеш кучето, давай.....

Защо не е кастрирано, така проблем няма да има........защо те разиграва, много просто.........изпуснали сте времето на обучение и възпитание, явно няма такова.

Чудя се на акъла ти, недей да даваш нищо, защото предполагам си наясно с опасностите за това, като не ти трябват повече кучета.........има начини за предпазване. [smile3537.gif]
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот egoistparty » Пон Май 24, 2010 7:09 pm

Здравейте.Имам пинчерче на 7 месеца и мисля ,че е разгонено.Качва се по всичко живо:)
Въпросът ми е дали вече можем да го пуснем на женски пинчер и на колко трябва да е той . Имаме си една приптелка от нашата порода,която е на 7 месеца.
Нямам представа кога се разгонват,пускат и забременяват кучетата.Има ли вероятност пинчерката да забременее на възрасста в която е? и другият ми въпрос е дали нашето момче е годно да става баща на неговите 7 месеца? :)
Изображение
egoistparty
В стадото

Мнениеот meri » Пон Май 24, 2010 7:22 pm

Мъжките не се разгонват.

Рано е за женската да има малки, тази възраст не е подходяща за раждане. Най- малкото може да има проблем при раждането,или бебетата , зависи, не пускайте кучетата толкова рано.

Малко по- нагоре има статия точно за това, всичко е описано,даже ако прочетеш всичко от темата ще разбереш.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот dmm » Вто Май 25, 2010 12:33 pm

egoistparty написа:Здравейте.Имам пинчерче на 7 месеца и мисля ,че е разгонено.Качва се по всичко живо:)

Имай предвид, че кучето ти сега съзрява (това е и като пубертета при хората) и започва да търси мястото си в йерархията. Но конкретно за твоя случай, това е поведенчески проблем, не сексуален нагон. :ad: Често кучетата използват движения, имитиращи сексуален акт, за да демонстрират високото си място в "глутницата", т.е. че са над даден човек, куче или дори играчка. Аз не бих поущрявала такова действие и бих туширала такъв опит на момента, ... а непознаването на тези знаци често кара хора да се забавляват, та дори им доставя и удоволствие да гледат какъв маджо е техния куч. [smile3537.gif]
Друг е въпросът, че кучетата не страдат ако не си направят бебета. При тях е чист нагон, без тези чувства, които ние хората им придаваме. Така, че не е проблем, ако куч не остави поколение след себе си, даже напротив защото ... При толкова изродени породи и пинчера не остава по-назад, тъй като вече всяко дребно, остромуцунесто и късокосместо куче, гордо е наричано от собствениците си пинчер, което много често е далеч от истината, защото всеки плоди за здраве или защото кучето му е разгонено, без дори собственика му да знае как изглежда истински представител на породата и да проследи какви болести може да предаде на поколението неговото "бижу". И всеки имащ пинчероподобно мислейки, че това е най-красивото куче на света, то ТО обезателно трябва да си има малки пинчироподобни дечица. После тези малки пак ще се предлагат за пинчери, ще порастнат и всичко ще се повтари. И така до безкрай... После идва голямото огорчение, че всъщност пинчера не е точно пинчер и разбира се пинчероимащия ще е обиден на вестоносеца.

П.п. Това за съжаление е при всички породи, не само при пинчерите. И затова сме на тоя хал - пълни улици с бездомни кучета, дивашките им убийства, тровенето им, масова истерия в хората.
И с безразборното плодене и ти ставаш част от това да расте популацията право нагоре. Ако не ти пука затова - ДЕРЗАЙ!
dmm
В стадото

Мнениеот laki1968 » Нед Юли 18, 2010 2:54 pm

Имам въпрос......кучката ми стана на година и 8 мес. а още не се е разгонвала-не е ли и време hsuh
laki1968
Животинче с въпрос

Мнениеот simeon.jekov » Пон Авг 15, 2011 9:23 am

имам немска овчарка и се чудех дали ще ми кажете кога ще роди моята немска овчарка ???
simeon.jekov
Животинче с въпрос

Мнениеот valnata » Пон Авг 15, 2011 10:01 am

Няма да роди.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот meri » Пон Авг 15, 2011 12:42 pm

simeon.jekov написа:имам немска овчарка и се чудех дали ще ми кажете кога ще роди моята немска овчарка ???

И колко е голяма, и защо трябва да ражда?Ние как да знаем? :ai:
"Когато целта не е ясна, пътят е погрешен." Балзак
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот летисия » Съб Окт 08, 2011 11:38 am

здравей

имам куче порода каракачанка име [ тара] тя е на 9м. можели да има кученца
летисия
Животинче с въпрос

Мнениеот valnata » Съб Окт 08, 2011 12:31 pm

Може, ако е била разгонена и е събирана с мъжко куче. Ако се съмнявате я заведете на лекар за да погледне на видеозон. Ако е бременна и плода не е развит можете да я кастрирате, докато е време.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот meri » Съб Окт 08, 2011 1:27 pm

Да,може,но ранната бременност е опасна.Заведете кучето на преглед навреме.Изпуснато ли е или е планирано,но кучето е доста малко още ,за да ражда.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот k0ra » Пон Фев 27, 2012 9:29 pm

Искам да ви попитам има ли някаква опасност за женската при раждането или при заплождането? Предполагам че познавате моето куче - Кора. Та ние мислим сега да я пуснем или другия път още не знам. Но се притеснявам при заплождането и раждането въпреки че както знаете тя е по-едричка моля ви кажете ми !
В българският език има четири форми на степенуване:
-Далеч
-По-далеч
-Най-далеч
-На майната си
k0ra
В стадото

Мнениеот Вероника » Вто Апр 29, 2014 5:24 pm

Здравейте! Имам женско куче кръстоска между канадски вълк и шар-планинец. Миналия месец роди. Ходих на ветеринар казаха ми, че разгонване скоро няма да има чак есента, обаче днес забелязах, че тя има течение от кръв както при разгонването. Дали се е разгонила по-рано или има някакъв проблем. Ще Ви бъда много благодарна ако отговорите, ако ли не отиваме на ветеринарен лекар и ще ни кажат.
Аватар
Вероника
Животинче с въпрос

Мнениеот vessi8 » Пет Май 02, 2014 10:02 pm

Боже ама направо съм потресена от въпросите които се задават........как е възможно такива хора да отглеждат кучета....не ми го побира акъла...и аз съм с първо куче но........направо не мога да повярвам на това което чета.... [smile3537.gif]
vessi8
Животинче с въпрос

Назад към Общ форум