Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Бременност и раждане

Re: Бременност и раждане

Мнениеот egoistparty » Пон Май 24, 2010 7:09 pm

Здравейте.Имам пинчерче на 7 месеца и мисля ,че е разгонено.Качва се по всичко живо:)
Въпросът ми е дали вече можем да го пуснем на женски пинчер и на колко трябва да е той . Имаме си една приптелка от нашата порода,която е на 7 месеца.
Нямам представа кога се разгонват,пускат и забременяват кучетата.Има ли вероятност пинчерката да забременее на възрасста в която е? и другият ми въпрос е дали нашето момче е годно да става баща на неговите 7 месеца? :)
Изображение
egoistparty
В стадото

Мнениеот meri » Пон Май 24, 2010 7:22 pm

Мъжките не се разгонват.

Рано е за женската да има малки, тази възраст не е подходяща за раждане. Най- малкото може да има проблем при раждането,или бебетата , зависи, не пускайте кучетата толкова рано.

Малко по- нагоре има статия точно за това, всичко е описано,даже ако прочетеш всичко от темата ще разбереш.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот dmm » Вто Май 25, 2010 12:33 pm

egoistparty написа:Здравейте.Имам пинчерче на 7 месеца и мисля ,че е разгонено.Качва се по всичко живо:)

Имай предвид, че кучето ти сега съзрява (това е и като пубертета при хората) и започва да търси мястото си в йерархията. Но конкретно за твоя случай, това е поведенчески проблем, не сексуален нагон. :ad: Често кучетата използват движения, имитиращи сексуален акт, за да демонстрират високото си място в "глутницата", т.е. че са над даден човек, куче или дори играчка. Аз не бих поущрявала такова действие и бих туширала такъв опит на момента, ... а непознаването на тези знаци често кара хора да се забавляват, та дори им доставя и удоволствие да гледат какъв маджо е техния куч. [smile3537.gif]
Друг е въпросът, че кучетата не страдат ако не си направят бебета. При тях е чист нагон, без тези чувства, които ние хората им придаваме. Така, че не е проблем, ако куч не остави поколение след себе си, даже напротив защото ... При толкова изродени породи и пинчера не остава по-назад, тъй като вече всяко дребно, остромуцунесто и късокосместо куче, гордо е наричано от собствениците си пинчер, което много често е далеч от истината, защото всеки плоди за здраве или защото кучето му е разгонено, без дори собственика му да знае как изглежда истински представител на породата и да проследи какви болести може да предаде на поколението неговото "бижу". И всеки имащ пинчероподобно мислейки, че това е най-красивото куче на света, то ТО обезателно трябва да си има малки пинчироподобни дечица. После тези малки пак ще се предлагат за пинчери, ще порастнат и всичко ще се повтари. И така до безкрай... После идва голямото огорчение, че всъщност пинчера не е точно пинчер и разбира се пинчероимащия ще е обиден на вестоносеца.

П.п. Това за съжаление е при всички породи, не само при пинчерите. И затова сме на тоя хал - пълни улици с бездомни кучета, дивашките им убийства, тровенето им, масова истерия в хората.
И с безразборното плодене и ти ставаш част от това да расте популацията право нагоре. Ако не ти пука затова - ДЕРЗАЙ!
dmm
В стадото

Мнениеот laki1968 » Нед Юли 18, 2010 2:54 pm

Имам въпрос......кучката ми стана на година и 8 мес. а още не се е разгонвала-не е ли и време hsuh
laki1968
Животинче с въпрос

Мнениеот simeon.jekov » Пон Авг 15, 2011 9:23 am

имам немска овчарка и се чудех дали ще ми кажете кога ще роди моята немска овчарка ???
simeon.jekov
Животинче с въпрос

Мнениеот valnata » Пон Авг 15, 2011 10:01 am

Няма да роди.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот meri » Пон Авг 15, 2011 12:42 pm

simeon.jekov написа:имам немска овчарка и се чудех дали ще ми кажете кога ще роди моята немска овчарка ???

И колко е голяма, и защо трябва да ражда?Ние как да знаем? :ai:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот летисия » Съб Окт 08, 2011 11:38 am

здравей

имам куче порода каракачанка име [ тара] тя е на 9м. можели да има кученца
летисия
Животинче с въпрос

Мнениеот valnata » Съб Окт 08, 2011 12:31 pm

Може, ако е била разгонена и е събирана с мъжко куче. Ако се съмнявате я заведете на лекар за да погледне на видеозон. Ако е бременна и плода не е развит можете да я кастрирате, докато е време.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот meri » Съб Окт 08, 2011 1:27 pm

Да,може,но ранната бременност е опасна.Заведете кучето на преглед навреме.Изпуснато ли е или е планирано,но кучето е доста малко още ,за да ражда.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот k0ra » Пон Фев 27, 2012 9:29 pm

Искам да ви попитам има ли някаква опасност за женската при раждането или при заплождането? Предполагам че познавате моето куче - Кора. Та ние мислим сега да я пуснем или другия път още не знам. Но се притеснявам при заплождането и раждането въпреки че както знаете тя е по-едричка моля ви кажете ми !
В българският език има четири форми на степенуване:
-Далеч
-По-далеч
-Най-далеч
-На майната си
k0ra
В стадото

Мнениеот Вероника » Вто Апр 29, 2014 5:24 pm

Здравейте! Имам женско куче кръстоска между канадски вълк и шар-планинец. Миналия месец роди. Ходих на ветеринар казаха ми, че разгонване скоро няма да има чак есента, обаче днес забелязах, че тя има течение от кръв както при разгонването. Дали се е разгонила по-рано или има някакъв проблем. Ще Ви бъда много благодарна ако отговорите, ако ли не отиваме на ветеринарен лекар и ще ни кажат.
Аватар
Вероника
Животинче с въпрос

Мнениеот vessi8 » Пет Май 02, 2014 10:02 pm

Боже ама направо съм потресена от въпросите които се задават........как е възможно такива хора да отглеждат кучета....не ми го побира акъла...и аз съм с първо куче но........направо не мога да повярвам на това което чета.... [smile3537.gif]
vessi8
Животинче с въпрос

Мнениеот archy » Съб Дек 12, 2015 12:06 am

Добър вечер. Аз пак пиша в стари теми, но май няма нужда от нова.

Става въпрос за кучето на родителите на приятеля ми. 3 годишна женска, която преди 3 седмици бяга от двора си, за да играе с бездомно куче. Не се знае разгонена ли е била, но най-вероятно да. В момента видимо е качила тегло (има си коремче), държи се прекалено лигаво към хора и има голям апетит. Според мен или е станала беля или е фалшива бременност. Кучето не е мое, не мога да обвинявам, да давам съвети за кастрация и тн.. Чета от няколко дни, мисля как да помогна, но не знам ще се справя ли. Бебетата ще се гледат до намиране на дом. Като цяло е поредната история за невнимание и изпуснато породоподобно.

Моите въпроси са:
-Евентуално без вет ще успеем ли да се справим? Притеснява ме да не е фалшива бременност. .
-Какви евтини витамини мога да и взема, защото финансово не можем да помогнем в момента с приятеля ми?
-Сандък, където да роди ще и направим с одеала вътре в къщата. Притеснява ме че ако има кученца ще се родят януари, а тогава е студено и не знам колко ще е топло помещението...
-Заемам се с информиране на собствениците и ще гледам да сме там като ражда..

Всякакви съвети как да помогнем с подръчни материали ще са от полза като цяло. Аз чета, но много от нещата няма как да ги осигуря за жалост..
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Съб Дек 12, 2015 8:46 am

Трябва по някакъв начин да сте сигурни в бременността като ситуация.
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Съб Дек 12, 2015 1:37 pm

Криси, за най-достоверно се прави ехография, иначе може да почакате и то ще си проличи. И все пак ако ги убедиш за кастрация ще бъде най-добре. А съгласни ли са да гледат бебета, защото ако не са и трудно се намери дом, не знам. Друг вариант е да се направи аборт навреме.А за храната, има достатъчно качествена за бременни, така че няма нужда от допълнителни витамини.Фалшивата бременност е опасна и не може без лекар.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот archy » Нед Дек 13, 2015 8:56 pm

Водихме я днес на вет. На ехографа видяха поне 3 кученца и се оказа, че до две седмици трябва да роди. На мен не ми изглежда толкова наедряла, но явно белята е станала по -рано и за Коледа ще си гледаме кученца. Ще им търсим домове и няма да останат на улицата със сигурност. После се надявам да я кастрираме ако не искат поколение с представител на породата и. Моите виждания са много по-различни, но не е мое куче и мога само да помагам с информация. Сега стискайте палци да мине всичко добре и да са здрави. :ab:
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот archy » Пон Яну 11, 2016 12:13 am

Аз се включвам в темата да се похваля, че си имаме 4 кученца на 20 дни вече. Три дни преди Коледа се родиха. Здрави са, растат страшно бързо и са прекрасни. Отвориха очички, но сигурно цвета на очетата ще се промени като станат малко по-големи. Разбрахме какъв микс ще са- м-у хъски и нок. Вече си харесахме с приятеля ми кутре и като пораснат още малко ще си го вземем при нас. :ba:
Аватар
archy
Пчела майка

Назад към Общ форум