Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Как да спра кучето ми да пикае вътре в апартамента?

Как да спра кучето ми да пикае вътре в апартамента?

Мнениеот zamimito@abv.bg » Съб Окт 20, 2012 1:48 pm

Моля ви помогнете ми кучето ми пикае на всякъде в апартамента.Всичко опитах: карах му се,наказание,пръскане на мястото където е пикал след като е избърсано.Моля ви дайте някакъв съвет.Ако не спре да пикае нашите ще го продадат,а ако искате години той е на една и няколко месеца.Моля ви дайте някакъв съвет. :| [mood_feelings_hurt.gif]
Не на кървавите кожи
Аватар
zamimito@abv.bg
Животинче с въпрос

Re: Как да спра кучето ми да пикае вътре в апартамента?

Мнениеот meri » Съб Окт 20, 2012 2:03 pm

Кучето е голямо вече,за да пикае вътре.Или го прави от страх,неправилно възпитание,или поради здравословен проблем.Постоянно ли го прави,или от време на време.Разкажи повече,ако може.
Извежда ли се редовно и колко пъти на ден?
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот zamimito@abv.bg » Съб Окт 20, 2012 5:26 pm

Разхождаме го най редовно. на ден по два или един път го извеждаме,ако е по един път е по два часа,а ако е по два по един час. Значи когато ни няма в къщи, а то става за около половин час или повече време.Кучето пикае върху играчките на сестра ми или върху мебелите.
Не на кървавите кожи
Аватар
zamimito@abv.bg
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Съб Окт 20, 2012 5:41 pm

Кучето не може да излиза само по веднъж до тоалетна,как ли би издържало толкова часове?
Как няма да пикае.Трябва да се извежда поне два пъти до тоалетна,сутрин и вечер задължително.Посъветвайте се и с лекар за евентуален здравословен проблем,ако не ....имате пропуски във обучението.Не мога да знам защо го прави,но причина има.И тази причина трябва да я откриете вие,и да я премахнете.Не знам как се държите с кучето,какво правите,когато извърши подобна постъпка и т.н.
Може би грешите някъде в отношението си към него,помислете добре каква е причината.От кога го прави,всеки ден ли?
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот zamimito@abv.bg » Нед Окт 21, 2012 8:50 am

Кучето ми ходи и на задната терасата да се изхожда,вратата винаги е на разположение.Когото той направи белята ние му се караме. прави го когото ни няма в къщи.Когато има някои от нас е в апартамента тоест в къщи неправи бели,когато не е сам неправи бели.
Не на кървавите кожи
Аватар
zamimito@abv.bg
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Нед Окт 21, 2012 10:54 am

Може би е страх от самотата.Променете режима и задължително извеждайте кучето,не да ходи на балкона.Ако има някакви забележими промени в поведението може да се консултирате и с лекар.Ако трябва ограничете мястото,където ходи кучето,когато ви няма.Не знам защо прави така,но може да проследиш,за да се открие причината.Ако кучето не получава достатъчно натоварване и разходка,може да скучае,но едва ли се изхожда заради това.Ако трябва потърсете помощ и от специалист,може би се нуждае от корекция на поведението,ако не е психологичен проблема.По някакъв начин трябва да се открие причината,за да се отстрани.А какво наказание прилагаш,защото ако е силово,не е добре никак.Има ли порода,колко е голямо на килограми?
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот valnata » Нед Окт 21, 2012 11:49 am

zamimito@abv.bg написа:Когато има някои от нас е в апартамента тоест в къщи неправи бели,когато не е сам неправи бели.

Кучето го е страх да стои само, затова прави така. Ако имаше друг проблем щеше да се напикава и във ваше присъствие.

Всеки се нуждае от малко време насаме понякога, освен ако не е куче, страдащо от страх от раздяла. Кучетата със страх от раздяла показват проблеми в поведението когато са оставени сами. Обикновено проявяват драматично тревожна реакция за кратък период (20-45 мин.) след като стопаните им ги напуснат. Най-често срещаните прояви са:
- копаене, гризене и дращене по вратата или прозореца в опит за бягство и присъединяване към стопанина;
- вой, лай и скимтене в опит да се накара стопанина да се върне обратно;
- уриниране и дефекация (дори при обучени кучета) като резултат от стреса.

Прочети тази тема-- http://forum.dog.bg/topic/3076-%D0%BA%D ... %BC%D0%B0/

Карането и др. наказания няма да ти помогнат, по-скоро ще задълбочат проблема.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот zamimito@abv.bg » Вто Окт 23, 2012 9:32 am

Благодаря ви ще пробвам някои от темата. Много благодаря на вас.
Не на кървавите кожи
Аватар
zamimito@abv.bg
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Вто Окт 23, 2012 11:18 am

Раздел кучета viewforum.php?f=275
Мед.статии viewforum.php?f=128
Чети,има теми за всичко.Все нещо ще помогне.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот cvetiborovanska » Нед Ное 18, 2012 7:16 pm

Всеки се нуждае от малко време насаме понякога, освен ако не е куче, страдащо от страх от раздяла. Кучетата със страх от раздяла показват проблеми в поведението когато са оставени сами. Обикновено проявяват драматично тревожна реакция за кратък период (20-45 мин.) след като стопаните им ги напуснат. Най-често срещаните прояви са:
- копаене, гризене и дращене по вратата или прозореца в опит за бягство и присъединяване към стопанина;
- вой, лай и скимтене в опит да се накара стопанина да се върне обратно;
- уриниране и дефекация (дори при обучени кучета) като резултат от стреса.

Прочети тази тема-- http://forum.dog.bg/topic/3076-%D0%BA%D ... %BC%D0%B0/

Карането и др. наказания няма да ти помогнат, по-скоро ще задълбочат проблема.

А моето,защо пикае в мое присъствие? [mood_feelings_hurt.gif] Сутрин в 8 часа я извеждам на едни полянки,където няма хора и тъкмо клекне да направи нещо и се разсейва от листо,котки,въздух и такива неща и се откаже.После пак се надупи и пак се разсейва.Като се прибереме я държа в стаята и отива и пишка на килима.Не й се карам,защото няма да разбере.Или пък,когато я държа в стаята я виждам,че започва да се върти,а това значи че й се прави нещо и я извеждам в двора,но не иска там,а като я прибера в стаята веднага го прави.Ваксинирана е,обезпаразитена е.1 седмица вече се мъча да я приуча да прави тези неща навън,но неможе.И да се изпишка на вън,пък немога да я наградя,защото навън неиска да яде лакомства.
Аватар
cvetiborovanska
В пасажа

Мнениеот mikibg » Нед Ное 18, 2012 7:42 pm

Не е нужно да я награждаваш с лакомство. Можеш да казваш "браво", или да награждаваш с играчка. Звучи странно, но имаше една немска овчарка, чиято най-любима наградка си беше любимата ѝ играчка. Вземи някоя любима играчки и ѝ я давай. Казвай браво, погалвай, покажи ѝ, че е направила нещо хубаво. :ab:
Аватар
mikibg
В ятото

Мнениеот cvetiborovanska » Нед Ное 18, 2012 8:14 pm

Е да,но тя още не е направила нещото навън и любимата й играчка е една голяма бяла мечка.
Аватар
cvetiborovanska
В пасажа

Мнениеот valnata » Нед Ное 18, 2012 8:45 pm

Ами ще я държиш докато не си свърши работата. Колко е голямо кучето? Още като е малко може да се извежда за 2 минутки, за да си върши тези работи, но много малко хора го правят.
След храна или след като се наспи го извеждай и докато не се изходи няма да го прибираш. Ако кучето е малко не може да се стиска дълго време и след няколко повторения ще схване. Не е нужно да награждаваш с нещо. Ако кучето е малко ще се изпуска поне до 5-6 месеца, но през това време трябва да тренирате и да го извеждаш. Аз се карах преди време, но само ако го хвана на момента. Има ефект. :ay:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот cvetiborovanska » Нед Ное 18, 2012 8:55 pm

Емиии голяма е,на 7 месеца.Пробвала съм да я нахраня и след 20 минути я извеждам.Тя иска да го направи,но се стиска.Онзи ден сме стояли 1 час и половина,но НЕ.Досега винаги е живяла в градинки и не съм си и мислила да я приучавам да се изхожда на вън,защото тези неща ги правеше в градината,но скоро ще се местиме в апартамент и затова се сетих да я уча,защото ще ми бъде проблем в апартамента.Поне да я науча на вестник да ака.
Аватар
cvetiborovanska
В пасажа

Мнениеот valnata » Нед Ное 18, 2012 9:08 pm

Ами като видиш, че се върти я извеждаш и чакаш, ако трябва и два часа. Тя няма къде да отиде.. Явно е объркано животното и сега ще са нужни тренировки. Това е начина според мен, стига да имаш време.

А в градината пробвала ли си да я изведеш?
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот cvetiborovanska » Пон Ное 19, 2012 11:23 am

Някой път прави в градината каквото се прави и готово,но някой път не иска.Иначе е умна,даже успях да я науча да спи в нейното легло,а не в моето.
Аватар
cvetiborovanska
В пасажа

Мнениеот meri » Пон Ное 19, 2012 12:37 pm

Изпуснала си момента на приучаване и сега ще бъде много трудно.Започвай тренировки както при малките кученца,иначе никога няма да се научи.Дори и да живее на двора,кучето по време на разходка трябва да се учи на навици,но от малко.Грешка е ,че никога не си го правила,сега е трудно за коригиране,кучето не е виновно,а по-скоро е объркано.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Adelina.Krasimirowa » Съб Фев 08, 2014 11:27 am

Моля ви кажете ми как да науча кокер шпаньола си който е на 3 месеца да ходи до тоалетна навън.Четох че трябва да му създам режим и се опитвам г/д да го спазвам и всеки път в който той почне да ходи до тоалетна някъде в апартамента ми го спирам и веднага излизаме навън но когато го изведа той само чака да се приберем за да си свърши работатта
Аватар
Adelina.Krasimirowa
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Съб Фев 08, 2014 12:35 pm

@Adelina.Krasimirowa - Разхождайте го. Движете го. Дайте му вода да пие като го поуморите от една купичка. Пак го разходете - и ще се изпикае задължително. Може определено да не се сеща, че може да пикае и на вън - на тревата и т н....

Кучетата помнят като слоновете :ag: и е запомнил по миризмата на урина в жилището ви къде да уринира.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Adelina.Krasimirowa » Съб Фев 08, 2014 12:40 pm

много благодаря, още сега ще опитам
Аватар
Adelina.Krasimirowa
Животинче с въпрос

Мнениеот Adelina.Krasimirowa » Пет Фев 14, 2014 7:08 am

Моят Джак продължава да си пика вкъщи... Нямам си никаква представа как успява като е с памперс... Опитвам се да му създам режим: сутрин в 6 и вечер към 18:30, вече постижението е че пика и ака и навън, но през деня се изпуска, ако продължава ще се наложи мама и тате да го ипратят при някоя баба ! кажете ми какво да правя, моля ви !!!
Аватар
Adelina.Krasimirowa
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пет Фев 14, 2014 9:28 am

С колко вода в милилитри зареждате купичката му. Ако той трябва да пие по 500 а вие сте му сложили 5 литра доста кучета пият повече от колкото имат нужда. Или ако яде повече от нормалното и ожаднява повече от необходимото.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Adelina.Krasimirowa » Пет Фев 14, 2014 4:31 pm

ами сутрин половин купичка и вечер половин след храненето точно преди да го разходя
Аватар
Adelina.Krasimirowa
Животинче с въпрос

Назад към Общ форум