Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

проблем с разстежа на хъски

проблем с разстежа на хъски

Мнениеот haskiaira » Нед Дек 30, 2012 10:09 pm

Имам женско хъски на 11 месеца. От около 5 месеца спря да расте. Направени са му всички ваксини, яде си нормално, много е игриво. Но височината й не отговаря на възрастта й (около 50 см, 13кг.). Има си достатъчно меясто и за самостоятелни разходки :ag: и въпреки това не порастна.
haskiaira
Животинче с въпрос

Re: проблем с разстежа на хъски

Мнениеот zoomaniak » Нед Дек 30, 2012 10:29 pm

Гени е отговора на въпроса ви - Гените - ДНК :ab:
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Пон Дек 31, 2012 10:03 am

От къде го имате,развъдник или не. :ab: Ако кучето не е чистокръвно,не можете да очаквате да отговаря на стандарта,също така много зависи и кои са родителите(гени,както Ви казаха). :ab: Сложете снимка,направете тема на кучето,ако желаете в раздел представяне да го видим. :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Пон Дек 31, 2012 2:23 pm

Организмите на този свят не се развиват еднакво :ab:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот haskiaira » Пон Дек 31, 2012 5:12 pm

Най-вероятно се дължи на ДНК-то. Но има и една подробност, която може и да е повлияла на растежа. Преди 5 месеца (от когато спря да расте) се разболя и около 1 седмица и слагахме инжекции. След малко ще кача и снимки на кучето. :ab:
haskiaira
Животинче с въпрос

Мнениеот haskiaira » Пон Дек 31, 2012 5:37 pm

ето няколко снимки
haskiaira
Животинче с въпрос

Мнениеот haskiaira » Пон Дек 31, 2012 5:37 pm

и още една
haskiaira
Животинче с въпрос

Мнениеот haskiaira » Пон Дек 31, 2012 5:39 pm

другото куче е на нейната възраст - разликата между двете кучета е очевидна
haskiaira
Животинче с въпрос

Мнениеот berkitom » Пон Дек 31, 2012 6:01 pm

По - скоро ми прилича на смеска между хъски и някакво друго куче. :ab:
Аватар
berkitom
В глутницата

Мнениеот mario7755 » Пон Дек 31, 2012 6:33 pm

berkitom написа:По - скоро ми прилича на смеска между хъски и някакво друго куче. :ab:

Повече е подобие на немска овчарка и има различни очи,много е красив! :ajatki:
Обичай повече… и мрази по-малко.
Аватар
mario7755
В пасажа

Мнениеот cvetiborovanska » Пон Дек 31, 2012 8:37 pm

Да красив е.Една жена има същото куче и е смесено с Хъски и Немска овчарка.
Аватар
cvetiborovanska
В пасажа

Мнениеот haskiaira » Пон Дек 31, 2012 8:51 pm

Може и да е кръстоска. Сигурно е само, че баща й е хъски. Иначе е много дружелюбна и е голяма чаровница. :sunny:
haskiaira
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Пон Дек 31, 2012 10:11 pm

Със сигурност не е чистокръвно хъски. :ab: Прилича повече на овчарка,отколкото на хъски.Така за жалост се развалят породите и се получават мелезите. :ab: И човек си мисли ,че има еди каква си порода куче.А то всъщност е само породоподобно.Това е и твоето куче,макар и хубаво,няма порода.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Вто Яну 01, 2013 8:55 am

Всеки организъм си израства според ГЕНИТЕ - израстването не зависи от ПОРОДАТА :ab:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Вто Яну 01, 2013 9:40 am

Като гледам гена на овчарката е надделял,кучето има телосложението на овчарка,не на хъски.Така,че не очаквай да стане на ръст като хъски. :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот haskiaira » Вто Яну 01, 2013 12:05 pm

Ако не очаквам ръста на хъски, ще трябва да е с ръст на немска овчарка, която е дори с по-голям ръст. и все пак, както е писал zoomaniak, израстването не зависи от ПОРОДАТА, а от гените. Аз си я обичам такава, каквото е, без значение от ръста. Само исках да разбера какъв е възможният проблем с растежа й.
haskiaira
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Вто Яну 01, 2013 12:40 pm

Проблем няма.Знаеш ли кои са родителите? Ако, да,значи може да предположиш какъв ще бъде ръста. Гените се наследяват от родителите....а всяка порода отговаря на различен стандарт.Така,че едва ли може да очакваш кой знае какво,особено,ако и родителите не са чистокръвни.
И за това е най-добре ,ако ти не я развъждаш,а я кастрираш след време,защото ще продължиш линията на .......породоподобните кучета,които само приличат на някаква порода,без значение какви са родителите.
А както предполагам знаеш,родословието е нещо различно...членство в клуб,документи,чипове или татуировки,легетимни документи и т.н.

Обичай си я,но не я размножавай. :ab: Развалят се породите така,а не се създава нова.Освен това е изключително важно и наследствените заболявания да се имат предвид.След време задължително направи снимка за тазобедрена дисплазия.Много пъти при такива чифтосвания кучетата не се подлагат на изследвания за различни заболявания,които след това могат да се предадат на поколението.
Не ме разбирай грешно,нито го приемай за заяждане,нито за много знаене......това е истината.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Вто Яну 01, 2013 12:40 pm

haskiaira написа:Аз си я обичам такава, каквото е, без значение от ръста

:ba: :ba: :ba: :ba: :ba: :ba:

Обожавам такива изречения в този форум :ah:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот haskiaira » Вто Яну 01, 2013 3:47 pm

Кучето ми е подарено и само е сигурно, че бащата е хъски - за майката не знам
haskiaira
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Вто Яну 01, 2013 3:50 pm

Какви трудности срещаш по пътя на общуването с твоето куче.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Вто Яну 01, 2013 4:20 pm

haskiaira написа:Кучето ми е подарено и само е сигурно, че бащата е хъски - за майката не знам

Именно за това се погрижи да следиш здравословното му състояние за наследствени болести.А с какво го храниш?
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот haskiaira » Вто Яну 01, 2013 5:28 pm

Храня го с гранулирана храна за кучета, редувайки с домашно приготвена храна - разнообразно меню [smile151.gif]
haskiaira
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Вто Яну 01, 2013 5:32 pm

haskiaira написа:Храня го с гранулирана храна за кучета, редувайки с домашно приготвена храна - разнообразно меню [smile151.gif]

С коя марка храна?
Гранулираната и домашната храна никога не се сместват.Освен това много от човешките продукти са вредни за кучетата.Това не се нарича разнообразна храна. :ab: След време може да има проблем със стомаха,храни се само с една,никога с двете заедно. :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот haskiaira » Вто Яну 01, 2013 5:41 pm

Аз не й смесвам храната, имам впредвид, че не й давам само 1 вид храна. В много сайтове пише дори, че е по-добре сами да приготвяме храната на кучето и да бъде разнообразна. Но не мисля, че проблемът й идва от храната (или основно от нея). Ясно е, че й е генетично заложено. :ab:
haskiaira
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Вто Яну 01, 2013 6:15 pm

Не казах,че има проблем в растежа заради храната.Но нали знаеш,че ако готвиш ти храната,в нея трябва да се съдържат всички необходими минерали,витамини и т.н.,което е много трудно,защото човек не може да определи количеството,за да бъде балансирана тази храна.
А имах предвид,че сухата храна никога не се смесва с домашна.
А,ако даваш различни марки гранули,сменяш ги непрекъснато, това е много погрешно,защото всяка храна е различна.Може да прочетеш темите и в нашия форум,раздел кучета.
Какви марки суха храна даваш,не каза?

viewforum.php?f=275

и тук
viewforum.php?f=218
viewforum.php?f=128
Неправилното хранене е залог за много заболявания в бъдеще,не го забравяй.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот haskiaira » Вто Яну 01, 2013 6:57 pm

Купувам насипна храна от магазина на ветеринарния лекар на кучето. Иначе благодаря за съветите :ab:
haskiaira
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Вто Яну 01, 2013 7:43 pm

Не знам защо избягваш да кажеш каква марка купуваш. :ab: Некачествената и евтина храна освен,че е боклук,и създава много здравословни проблеми.Тя и насипната си има име. :ajaweki:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот simona623 » Сря Яну 02, 2013 12:41 am

Защо гранулите и готвеното не се смесват? Моя го храня 2 пъти на ден, един път с гранули и един път със сготвена за него храна. Понякога му смесвам половин порция гранули с половин порция готвено. Така го храня вече от няколко седмици. Не искам да се натрапвам в темата, но ми стана много интересно защо не може. Сега ще погледна и темите, които сте дали, но знам, че в някои световноизвестни развъдници хранят смесено.
Аватар
simona623
В стадото

Мнениеот haskiaira » Сря Яну 02, 2013 6:17 pm

Не избягвам нарочно името на гранулите, просто не я купувам аз лично, а ми я носят и не съм се заинтересувала за името. Имам доверие на ветеринаря.
haskiaira
Животинче с въпрос

Мнениеот mifcho » Сря Яну 02, 2013 7:46 pm

Интересно ми стана :ag: .Може ли едно куче ако е боледувало често като малко и е приемало доста лекарства да спре растежа или? hsuh
mifcho
В ятото

Мнениеот haskiaira » Сря Яну 02, 2013 9:48 pm

преди малко ми потвърдиха, че кучето ми е чистокръвно. родило се е изтърсаче, преболедува лятото и това е допринесло за спирането на растежа й
haskiaira
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Сря Яну 02, 2013 9:58 pm

Чистокръвно куче е строго специфичен Термин - като да кажете за хората:

- Той има лична карта и е пълнолетен.

Знаете ли какви документи доказват чистокръвност при животните.

Моля - изрично подчертавам, че не желая да се заяждам с вас - просто искаме да помогнем на хората да си отворят очите и да разберат наравно с фразата ЛИЧНА КАРТА ПРИ ЧОВЕК - какво значи ЧИСТОКРЪВНО КУЧЕ.

Ако не ви е интересен въпроса ми ще млъкна - но темата Ви е полезна за доста хора, които ще си извадят изводи от диспута ни.

Тоест - всеки пример е от полза за всеки стопанин тук в този скромен форум ценим примерите от живота на стопаните на животни.

Опишете ми - вие как разбирате фразата ЧИСТОКРЪВНО КУЧЕ.

За мен е най-важно да го обичате и обичате - НО се нервя и дразня на онези, "които са ви казали" фразата..... защото или лъжат или просто не са информирани или и двете или не им пука за кучетата.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Сря Яну 02, 2013 10:04 pm

haskiaira написа:Имам доверие на ветеринаря.

Бъдете информиран стопанин - не доверчив. Винаги давам примери с хората: АКО вас ви храни някой на кого бихте се доверили............

После ако нещо се обърка виновните ще сте само вие - а плаща само животното, не ветеринаря.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Сря Яну 02, 2013 10:08 pm

mifcho написа:Интересно ми стана :ag: .Може ли едно куче ако е боледувало често като малко и е приемало доста лекарства да спре растежа или? hsuh

Може, ама трябва да се докаже това твърдение и диагноза.

АКО двама хора се развиват от малки различно е единият остане джудже а другият стане 180 см не означава че малките хора са болнави и се хранят с антибиотици за вечеря.

Правят се изследвания и се доказва всичко в медицината - но струва пари - Без доказателство само гадаем........
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Сря Яну 02, 2013 10:12 pm

Давам само пример - Мария да преведе нещо по темата ако намери :ab:

centralvetclinic.com - Портосистемен шънт - Резултатът е натрупване на токсини в кръвообращението или бъбреците, животните не могат да използват хранителните вещества идващи от червата и изостават в растежа си.
При някои животни, чернодробният шънт е вроден дефект- кучето се ражда със заболяването. Сьществуват и придобити порто-системни шънтове, които се появяват късно в живота, вследствие на тежко заболяване на черния дроб (като цирозата).
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот rinusha » Сря Яну 02, 2013 10:18 pm

Едното ни куче се разболя,когато беше едва на 4 месеца и боледува много дълго,беше на различни антибиотици.На 7 месечна възраст беше на половина на килограмите, нормални за възрастта й,при това без да е слаба,просто беше много дребна, но после си навакса и сега си е една съвсем нормална кучка.Е, от антибиотиците почти няма зъби,но иначе си е о.к.,тази година навърши 8 г
rinusha
Пчела майка

Мнениеот meri » Сря Яну 02, 2013 10:30 pm

От какво е било болно кучето.Не може ей така да не порасне.
Кучето не е чистокръвно,не се заблуждавай,много ясно,че те лъжат.Има ли документ и регистрация в клуба на цялото кучило?Има ли одобрение за родителите,че могат да се чифтосват?
Има ли татуировка кучето ти ,която доказва клубната му принадлежност?
Имаш ли документ с номер и всичко останало,за да се докаже,че е родословен?
И знаеш ли изобщо на кое му викат куче с родословие?
Определено не е кучето на Пена,което е минало покрай породата хъски,и кучето на Тошко,което пък кой знае какво е........и се е родило твойто.Но за тях кучето им е родословно,няма как да е иначе..... :bu:
Та, нашата цел не е заяждане,а само уточняване?
Това,че дадено куче прилича на някаква порода,не означава,че е чистокръвно,такова куче се нарича породоподобно.А твоето дори не знам как може да се нарече.
Не се обиждай,но това е истината.
А това,че кучето е изтърсак не е причина да не е пораснало.Кажи от какво е било болно.Освен това,предполагам трябва да се направи изследване на хормона на растежа и ще се види има ли причина.Освен това правилното хранене е изключително важно,калция,фосфора и всички микроелементи,витамини и т.н.,за да се каже,че кучето е хранено пълноценно и не му липсва нещо.Особено в периода на израстване.....
Ако е било хранене с нисък клас храна или домашна храна,нормално е да не е получило пълноценно хранене.
Човек дори да не е кинолог само от пръв поглед може да разбере дали кучето е мелез или чистокръвно.Няма как да се нарече чистокръвно едно куче,когато не е такова.А това,че единия родител е някакво подобие на порода,не го прави чистокръвно.
Освен това родителите също трябва да са клубни кучета с документ за родословие,тогава вече може да се говори за родословност.
Аватар
meri
Пчела работник

Назад към Общ форум