Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Хигиена при кучетата

Хигиена при кучетата

Мнениеот Miroslava » Съб Фев 02, 2013 9:03 pm

Здравейте, разглеждах темите, но мился, че точно талкава не видях, ако има се извинявам :ah: И все пак ме интересува каква козметика използвате за кученцата, ползвате ли балсами, сухи шампоани и т.н. От кои сте най-доволни?
Miroslava
В ятото

Re: Хигиена при кучетата

Мнениеот zoomaniak » Нед Фев 10, 2013 2:42 pm

Труден въпрос задаваш..... то кучето трябва да е доволно като остане чисто - не просто стопанина.

Цената е от значение.
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Miroslava » Сря Фев 13, 2013 7:13 pm

Ми то че е така, така е :ag: Но от толкова много козметика се чудя каква да избера, коя марка е добра и т.н, друго е да попиташ някой с опит не че е гаранция, но все пак :ay:
Miroslava
В ятото

Мнениеот meri » Сря Фев 13, 2013 7:47 pm

Какво по-точно,за лапи,козина.... :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Miroslava » Сря Фев 13, 2013 10:16 pm

Ами да шампоан, спрей за лапи, балсам и дали изобщо е необходимо (според мен не е, но все пак) :ay:
Miroslava
В ятото

Мнениеот vikito40491 » Съб Фев 16, 2013 10:56 am

Не мисля, че е от някакво голямо значение какъв точно ще е шампоана, просто да е кучешки :ag: . Освен, разбира се, ако кучето не участва в изложби, има дерматологичен проблем или просто е с чувствителна кожа. Аз купувам обикновен противопаразитен шампоан и честно казано не обръщам голямо внимание на марката, да не кажа никакво :ag: . То и без това по нашите магазини няма голям избор... Само веднъж докато чаках във ветеринарната клиника започнах да разглеждам и се събуди инстинкта ми за безцелно пазаруване и харчене на пари :ajaweki: таа освен всички джаджи, които накупих взех и един шампоан за 10 лева, не особено голямо шишенце (хич ме няма в мерките, може да 500 мл или 250..), който беше специално за махагонова козина (за моята ирландска сетерка) и направо много се впечатлих от резултата - мека, хубава, приятна, даже миришеше хубаво... Сега погледнах за марка, но единствените надписи по бутилчицата бяха: Tea Tree Oil (масло от чаено дърво или нещо такова), 8 in 1 :ag: , Shampoo и етикета, на който пише 10,31 лв. :ajaweki: Сигурно съм била от голяма полза :ajaweki:
Както и да е, аз избирам почти всичко по цената - колкото по-скъпо, толкова по-добре :ag: . Ии когато е нямало откъде да взема шампоан, а е било спешно използвам бебешки шампоани като Johnsons baby и пак съм доволна.
You're watching your dog chase its tail and think that dogs are easily amused, right then you turn around look at the time and realise you just watched your dog chase its tail for 10 min...
Аватар
vikito40491
В пасажа

Мнениеот Miroslava » Съб Фев 16, 2013 8:58 pm

Когато бях 5, 6 клас имах кокер и го изкъпах със бебешки шампоан и се разболя. Започна да и капе козината и избщо беше страшно, но тогава бях малка и не знаех за какво става въпрос. За това сега внимавам много и се отнасям отговорно и се интересувам много преди да взема нещо :ay:
Miroslava
В ятото

Мнениеот meri » Съб Фев 16, 2013 10:03 pm

Винаги трябва да cе знае какво cе купува и да cе чете cъcтава на продукта.Повечето cа боклуци за много пари,реклама и нищо повече.Кучето трябва да cе къпе c препарати,които не вредят,това cе отнаcя за цялата козметика,която cе използва.А прекалената употреба на някои продукти причинява проблеми.Най-доброто cредcтво е водата,бебешкия cапун и нищо друго. :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Miroslava » Нед Фев 17, 2013 10:37 am

Така е, трябва да се внимава :ay:
Miroslava
В ятото

Мнениеот Miroslava » Съб Фев 23, 2013 12:21 pm

Някой може ли да ми каже, от кой месец кученцето може да се къпе?
Miroslava
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Съб Фев 23, 2013 2:09 pm

Къпането не зависи от възрастта а от информираността на стопанина на кучето.

Тоест - не трябва да настива :ab:
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Miroslava » Съб Фев 23, 2013 9:09 pm

Аха, това беше важно оточнение :ag: мерси :ah:
Miroslava
В ятото

Назад към Общ форум