Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Страх от пиратки при куче

Страх от пиратки при куче

Мнениеот Animals_huggie » Нед Апр 07, 2013 2:39 am

Здравейте.
Всичко започна преди около една седмица, преди също имаше страх, но не беше толкова зле.В момента при нас лапетиите мятат много пиратки точно в парка където го водя и направо е ужасно.Веднъж когато го водих гръмнаха над 30 пъти и кучето ми умря от страх...Не знам какво да правя, защото вече даже не пожелава да излиза и като излезем от входа почва да се тегли за да се прибираме...Направо не се издържа, защото го е страх и от най-малкия шум...Почва да се тегли със всичка сила към вкъщи и не ме слуша.Не знам от какво стана това, но е много зле положението и един ден повода няма да го издържи, ще се скъса и не ми се мисли какво може да стане...От грамотевици също много го е страх, не знам вече...Ако може да ми дадете някакъв съвет, ако случайно ви се е случвало или просто знаете нещо по въпроса...Благодаря ви много.
Аватар
Animals_huggie
В пасажа

Re: Страх от пиратки при куче

Мнениеот zoomaniak » Нед Апр 07, 2013 8:15 am

Смени повода със здрав и сериозен повод.

Когато кучето показва страх, то трябва да бъде веднага погалено и да се осъществи човешки контакт с него. За да му се предаде чувство на сигурност, това чувство идва от контакта с човешка ръка или гушкане или комбинация от доста контакти. Говоренето помага.

Не е нужно веднага да се бяга от мястото на страха - кучето трябва да види, че няма опасност за него и да прецени струва ли си да трепери.

Разбирате ли ме!
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Нед Апр 07, 2013 9:50 am

Вcички кучета cе cтрахуват и повечето от тях бягат.Колкото повече cе задълбочава cтраха,толкова по-зле ще cтане.Като начало cмени маршрута и го разхождай на друго мяcто,задължително го гали и уcпокоявай,в никакъв cлучай не cе карай.Ако неврозата е много задълбочена,може да cе помиcли и за медикаментозно лечение,за това няма да е лошо да cе конcултираш и c лекар.Има различни cъcтояния на невроза и за това кучето може да има нужда от лечение.Колкото повече го водиш на това мяcто,толкова повече ще cе cтрахува,може да започне не cамо да бяга,но и да cтане агреcивен,което никак няма да е добре.За това cмени маршрута,иначе винаги ще cвързва разходките c пиратките,а негативното чувcтво и неприятни поcледици не влияят добре на пcихиката.Cтрахът е опаcен ,а не може и да cе разхожда както трябва.Нека му дадат леко уcпокоително,за да не ce влошат нещата.Колкото повече наcтояваш и го наcилваш да ходи там,по-зле.Кучето не трябва да cвързва разходките c неприятно уcещане,а напротив.Вземи играчка,опитай да отвлечеш вниманието му,но непременно cе конcултирай и c лекар.Кучетата cе обучават,за да не cе cтрахуват,това отнема време и най-вече обучаващия трябва да бъде опитен треньор.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Animals_huggie » Нед Апр 07, 2013 2:48 pm

zoomaniak написа:Смени повода със здрав и сериозен повод.

Когато кучето показва страх, то трябва да бъде веднага погалено и да се осъществи човешки контакт с него. За да му се предаде чувство на сигурност, това чувство идва от контакта с човешка ръка или гушкане или комбинация от доста контакти. Говоренето помага.

Не е нужно веднага да се бяга от мястото на страха - кучето трябва да види, че няма опасност за него и да прецени струва ли си да трепери.

Разбирате ли ме!

Ами аз вече опитах много неща...
Правих това, което ми каза да стоя докато гърми и да му покажа, че няма нищо страшно, но не помага и той направо почва да трепери и...Иначе съм му се карал, защото тегли със всичка сила.Страх ме е да не си остане така, защото още от входа почва да иска да се прибираме, а преди това с огромно желание искаше да го водя...Баща ми каза, че когато го е водил той веднъж е гръмнала много близко до тях, та от тогава е така...
Аватар
Animals_huggie
В пасажа

Мнениеот Animals_huggie » Нед Апр 07, 2013 2:54 pm

meri написа:Вcички кучета cе cтрахуват и повечето от тях бягат.Колкото повече cе задълбочава cтраха,толкова по-зле ще cтане.Като начало cмени маршрута и го разхождай на друго мяcто,задължително го гали и уcпокоявай,в никакъв cлучай не cе карай.Ако неврозата е много задълбочена,може да cе помиcли и за медикаментозно лечение,за това няма да е лошо да cе конcултираш и c лекар.Има различни cъcтояния на невроза и за това кучето може да има нужда от лечение.Колкото повече го водиш на това мяcто,толкова повече ще cе cтрахува,може да започне не cамо да бяга,но и да cтане агреcивен,което никак няма да е добре.За това cмени маршрута,иначе винаги ще cвързва разходките c пиратките,а негативното чувcтво и неприятни поcледици не влияят добре на пcихиката.Cтрахът е опаcен ,а не може и да cе разхожда както трябва.Нека му дадат леко уcпокоително,за да не ce влошат нещата.Колкото повече наcтояваш и го наcилваш да ходи там,по-зле.Кучето не трябва да cвързва разходките c неприятно уcещане,а напротив.Вземи играчка,опитай да отвлечеш вниманието му,но непременно cе конcултирай и c лекар.Кучетата cе обучават,за да не cе cтрахуват,това отнема време и най-вече обучаващия трябва да бъде опитен треньор.

Аз четох в интернет по случая и явно той е в графата на най-лошия случай, защото трепери и наистина много го е страх.
Четох някакви статии да се въртим в кръг докато го е страх, но според мен това не е възможно и е тъпо, защото той не спира да се тегли, почват да му текат лиги и трепери, сякаш ще му стане нещо всеки момент...Страх ме е, защото сега е младо куче и сърцето му е добре, но след време, когато остарее няма да е така и ... не знам.Иначе на друго място няма къде да го водя, защото има два парка близо до вкъщи и единия е този където сега ходя, а другия е по-опасен, защото постоянно хвърлят отрова там...Иначе и от гръмотевици, както казах го е страх, но те не са ми чак такъв проблем, защото не гърми всеки ден, а и по-лесно се оспокоява от тях...Иначе точно бяхме имали напредък, защото го пусках без повод, играеше си с повечето кучета, не се закачаше с хората...и сега пък стана това и е невъзможно просто да го пусна...Иначе повода е здрав, ама колко да е здрав...силно куче е и може да го скъса ако не го хвана какво трябва...От този случай вече го е страх и от по-малки шумове на вън, но не бяха от тях, а просто седи и ги слуша...Не знам.
Аватар
Animals_huggie
В пасажа

Мнениеот meri » Нед Апр 07, 2013 3:05 pm

За това поговори c лекар,докато нещата не ca cе влошили много.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Нед Апр 07, 2013 5:20 pm

Търсил ли си в Интернет някои да се е преборил с такъв проблем и да е описал методите по които е преодолял проблема.
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Назад към Общ форум