Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Поредното изхвърлено куче

Поредното изхвърлено куче

Мнениеот german » Пет Авг 23, 2013 10:10 am

Историята накратко.Вчера карайки и минавайки покрай едно село в близост имаше едно много мило куче,вероятно изхвърлено скоро тъй като белегът от нашийникът беше явен.Кучето ни придружи в 15км изкачване,но спазвайки дистанция,радваше ни се,но не доближаваше и се стряскаше от по резки движения.Вече като стигнахме една хижа,на която ресторантът не работеше и за кучето можеше да бъде предложен само хляб гладът му наддлеля и все пак се приближи.Когато тръгнахме да се връщаме вече по едни пътечки кучо не остана на хижата където поне можеше да получава по някое лакомство,ами отново ни следваше плътно.Мене си ме хареса защото много си го лигавех :ag:.
В момента щъка из квартала ,поне вече не е гладно...не може да се пази от коли явно защото е от броени дни на улицата.Тръгва след всеки който му вдъхне доверие и не знам колко ще се задържи тук.Поне за сега е абсурд да го взема,а и предполагам е на около 6-7 месеца и ще расте още...наподобява каракачанска овчарка [mood_feelings_hurt.gif] .Предполагам,че някой би го харесал за някой двор на село,но аз не искам да го давам на хора които ще го държат на верига,а и за пазач не става,освен,че е наплашено е много мило.Можеше да живее при дядо ми,но той има 2 гадини и едва с тях се справя,че и тая мечка ще му е в повече.Би станало чудесен другар,а не пазач,който се беси на веригата.
Мога да поема кастрация евентуално,тя не е скъпа-50-60лв,дори за женски да е малко повече не е проблем.Да,женски е кучо,за това явно е и спешна кастрацията,тъй като за тая възраст дето я посочих не е много сигурно,все пак не съм специалист.
Та ако някой го иска,да кажем от варненския регион,може и транспорт да предложим до там,но няма как да стане веднага.Забелязах,че знае команди от рода на седни и дай лапа,все пак някой го е учил на нещо.Не напада или лае други кучета,по скоро плашливо отстъпва.
Чудя се ако някой го иска за верига да не го давам,ами по ли е добре да се води улично и да си се грижим за него?
По-хубава снимка мога да дам по-късно,сега имам само тази,все пак ако някой изчете темата да види и кучето :ag:
http://prikachi.com/images/262/6476262T.jpg
Ако ти се смеят,защото си различен,ти им се смей,защото те са еднакви
Аватар
german
В пасажа

Re: Поредното изхвърлено куче

Мнениеот BarAbaniStchetO » Пет Сеп 06, 2013 8:22 am

здравей имам страница в фейсбук и може да ти помогна ти имаш ли фейсбук може да се разберем по подробно :ab:
Аватар
BarAbaniStchetO
Животинче с въпрос

Re: Поредното изхвърлено куче

Мнениеот german » Чет Сеп 12, 2013 7:19 pm

Фейсбука го изтрих.Да се отчета тук макар и малко късно.Кучето спи в двора на един приятел,аз може да го взема ако евентуално се преместим в къщата ни в едно село,но след ремонта.Имам още едно куче и в апартамент наистина е абсурдно за родителите ми да се гледат 2 кучета и то едрички :ay: .Кучето е обезпаразитено вътрешно и къпано,не ходи гладно,старата козина която беше образувала топове на опашката е почистена :sunny: .Снимка имам но на сайта където качвам снимките ми дава,че е твърде голяма да бъде качена,ако някой каже как да я кача ще съм му благодарен.
Ако ти се смеят,защото си различен,ти им се смей,защото те са еднакви
Аватар
german
В пасажа

Назад към Общ форум