Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

ВНИМАНИЕ! БОЛНИ КУЧЕТА ОТ ДИСПЛАЗИЯ ПРОДАВАТ В РАЗВЪДНИК НА

ВНИМАНИЕ! БОЛНИ КУЧЕТА ОТ ДИСПЛАЗИЯ ПРОДАВАТ В РАЗВЪДНИК НА

Мнениеот pepuzina » Чет Окт 03, 2013 10:47 am

ВНИМАНИЕ! БОЛНИ КУЧЕТА ОТ ДИСПЛАЗИЯ ПРОДАВАТ В РАЗВЪДНИК НА КАНЕ КОРСО GOD OF TROY В СОФИЯ
Здравейте на
всички. Казвам се Петя Савова от София.Купих си куче от развъдник GOD OF TROY в София преди около половин година. След няколко месеца започна ходене по мъките. Кучето ми започна да куца и скимти от болки. От клуба ме насочиха към техния ветеринар Стефан Ковачев, който ми гарантира на 100% , че кучето няма ДИСПЛАЗИЯ и аз естествено се доверих , защото до тогава никога не бях чувала за тази коварна наследствена болест. Д-р Стефан Ковачев каза диагноза тежък рахит и започна лечение с ударни дози калции, което се оказва изцяло противопоказно за ДИСПЛАЗИЯ. Когато видях, че няма подобрение а кучето ми се влошава, между другото тогава беше на 6 месеца, му направих ренгенова снимка и се оказа лакътна дисплазия. Тези снимки ги пратих на над 200 клиники в Италия, Русия, Чикаго и др., както и в клубове на Кане Корсо в тези държави. Диагнозата беше категорична: Лакътна дисплазия тип UPA. Д-р Стефан Ковачев въпреки мнението на специалистите и снимките каза , че не е ДИСПЛАЗИЯ. Направих операция на единия крак, а сега и на другия, колкото пъти ходих срещах кучета от същия развъдник с ДИСПЛАЦЗИЯ, но при тях беше ТАЗОБЕДРЕНА. Скоро ще публикувам и техните истории и премеждия, който са доста по-тежки от моите. Исега накратко: Този клуб, както и ветеринара всичко е една голяма мафия. Те съсипват както животните така и стопаните, става въпрос за непрекъснати болки за животинчето, а за стопанина сълзи, проблеми и много разходи. А забравих да спомена изчетох всичко за ДИСПЛАЗИЯ – видове лечения, хранене, тренировки, това са месеци на денонощно четене. И като за край: Развъдниците нямат право да развъждат кучета с дисплазия, а моито кученце го купих от прецедателката на клуба Диана Русева. Нея трябва Господ да я накаже. Оставям си кординати ако има хора с такъв проблем съм отворена за въпроси, коментари и съвети от моя и от Ваша страна. Тел. 0888707618
Аватар
pepuzina
Животинче с въпрос

Re: ВНИМАНИЕ! БОЛНИ КУЧЕТА ОТ ДИСПЛАЗИЯ ПРОДАВАТ В РАЗВЪДНИК

Мнениеот Stella_Popova » Чет Окт 03, 2013 2:24 pm

Здравей Петя,
ужасно е това, което преживявате ти и кучето. В коя клиника ходиш сега? Аз доколкото имам спомени, преди в КККБ се приемаха резултати само Син Кръст, така че може би там лекарите ще успеят да помогнат и да облекчат кучето. Ако не си ходила там, иди - поне ще ти дадат още едно мнение, а и са запознати с породата добре. Може да препоръчат добавки (ако вече не си започнала да даваш) - хондропротектори и тн. При всички положения калции не - независимо дали кучето е с или без дисплазия, калция не е много препоръчителен.
Аватар
Stella_Popova
Животинче с въпрос

Назад към Общ форум