Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Моля помогнете!

Моля помогнете!

Мнениеот Jordanka » Пон Яну 06, 2014 4:16 pm

Кучето ми изяде половин суров картоф,а знам че от него се вдига температура!
Така ли действа и при кучетата и трябва ли да търся ветеринар,моля ви дайте ми съвет :bu:
Няма нерешими проблеми,има пауза между две решения!
Аватар
Jordanka
В ятото

Re: Моля помогнете!!!!!!

Мнениеот meri » Пон Яну 06, 2014 4:53 pm

Не се вдига те-ра, това,което може да стане е да получи диария, защото не може да се храносмила.
А от толкова малко количество, най-вероятно нищо няма да стане.Успокой се... :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Re: Моля помогнете!!!!!!

Мнениеот Jordanka » Пон Яну 06, 2014 4:55 pm

А какво да правя,трябва ли да й дам нещо или да звъня на вет.Шашнала съм се и постоянно я наблюдавам.След като й го взех си легна,обикновено като излизам от стаята ме следи или тръгва след мен а сега нищо.Стана само като й показах бисквитка,изяде я и поиска още но сега пак лежи....
Аватар
Jordanka
В ятото

Re: Моля помогнете!

Мнениеот meri » Пон Яну 06, 2014 4:58 pm

Няма какво да даваш, все пак не са се проявили никакви симптоми. Може да е сърдита, не е задължително да й има нещо. :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Jordanka » Пон Яну 06, 2014 5:23 pm

Ами няма симптоми за каквото и да било.Току що прибрах малкия и на него реагира енергично,както обикновено.Мисля че вече няма за какво да се притеснявам.
Извинявам се ако темата ви се е сторила глупава,но след като го изяде започнах да чета в интернет и навсякъде пишеше различно,затова и се шашнах.А Рая е много важен член на семейството ни и не искам да й се случи нещо,само защото аз не съм внимавала. :ax:
Аватар
Jordanka
В ятото

Мнениеот meri » Пон Яну 06, 2014 5:45 pm

Няма нищо глупаво, не се притеснявай,просто я следи, ако започне диария, което е малко вероятно, дай сварен ориз и оризова вода.И малко на диета.Но едва ли ще стигне до там, ако случайно повърне, не се притеснявай, то ще е, защото картофа не може да се усвои. Дори ще е по-добре да се "върне" обратно. :ab: Но може и нищо да не се случи.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Jordanka » Пон Яну 06, 2014 5:51 pm

Благодаря meri,
за сега няма нито диария,нито повръщане.Отново е палава и енергична.Не забелязвам нищо от по-раншната й мудност.А и белите почнаха отново,така че за сега не се притеснявам вече.Отново благодаря за съветите :)
Аватар
Jordanka
В ятото

Назад към Общ форум