Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Хъски на двора?

Хъски на двора?

Мнениеот ФенкаНаХъскитата » Съб Юни 28, 2014 11:14 am

Здравейте! :)
Искам да си взема хъски..., но майка ми не иска животни в къщи. Предложи ми да го гледам на двора, но не съм сигурна дали тази порода става за отглеждане навън.. Какво ще ме посъветвате?
Аватар
ФенкаНаХъскитата
Животинче с въпрос

Re: Хъски на двора?

Мнениеот Koset0 » Съб Юни 28, 2014 2:20 pm

Става, но като малко трябва да се гледа вътре. Най- добре да живее пуснато на двора и да има къщичка. Ако ще живее на синджир- не си взимай каквото и да било куче.
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот german » Нед Юни 29, 2014 9:53 am

Ще и се наложи да заиска поне докато кученцето не укрепне и придобие имунитет след трите ваксини.Гледай да имате стабилни огради,че на кучо може да му доскучае и да реши да се разходи само,казвам го от личен опит-на вилата ни нашия като остане и за 5 минути сам на двора гледа да се измъкне под мрежата,която не беше особено стабилна.Научи ли се веднъж няма отърване,трябва да се укрепят оградите :ag: .Моето го гледаме в апартамент и може да се мери по размери с хъски,нашите също не бяха особено навити,но сега приеха космите,ранните призиви за разходка,парите,които се дават за хубава храна и т.н.Само наистина да не стане така,че да ти омръзне кучето и да е поредното на верига,както става с повечето "искани" от деца кучета и не толкова искани от родителите.
Ако ти се смеят,защото си различен,ти им се смей,защото те са еднакви
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот ФенкаНаХъскитата » Съб Авг 23, 2014 8:07 am

Понеже майка ми все още не иска куче вкъщи, решихме, че можем да си вземем малко по-пораснало кученце. Имам предвид на около 3 месеца. Но ме е страх, че ще е свикнало с предишните си стопани и няма да изпълнява моите команди..
Аватар
ФенкаНаХъскитата
Животинче с въпрос

Мнениеот german » Съб Авг 23, 2014 8:16 am

Бе и моето имаше предишни "стопани",които пък нямаха никакво отношение към него и както се досещаш,когато кучето попадне на по-хубаво място и е обградено с внимание то отвръща със същото и с удоволствие ще изпълнява,това на което го научиш(докато са малки обучението е под формата на игра,но не трябва да се прекалява с много задачи на ден,защото на кучето му писва и започва да не слуша).С едно изречение командите да са ти проблема :ag:
Ако ти се смеят,защото си различен,ти им се смей,защото те са еднакви
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот zoomaniak » Съб Авг 23, 2014 5:41 pm

На 3 месеца кви команди да е научило. 1-3 вида :) виж на 3 години да вземете куче - твърдението ви ще е вярно за стопаните и командите.
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот ФенкаНаХъскитата » Чет Сеп 04, 2014 2:22 pm

Много благодаря! :) Имам и още един въпрос.. Една приятелка имаше куче (самоед) и му слагаше нашийника само за разходка. Това задължително ли е? Имам предвид.. мога ли да му махам нашийника само когато ще го къпя например?
Аватар
ФенкаНаХъскитата
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Чет Сеп 04, 2014 4:56 pm

Ако кучето на двора не стои вързано не е препоръчително нашийника да стои постоянно на шията. Може да се слага само при разходка и след това да се свали, дори е желателно.Козината под него се сплъстява, понякога се появяват ранички, в зависимост от вида на нашийника. Закачаш повода за него и когато излизате на разходка го слагаш, след това го махаш.Кучето свиква много бързо, няма проблеми. :ab: Така знае, че отива на разходка. :ag:
Аватар
meri
Пчела работник

Назад към Общ форум