Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

DoggyDeluxe - Убиха кучето ми в хотел за кучета

DoggyDeluxe - Убиха кучето ми в хотел за кучета

Мнениеот Yunona » Съб Сеп 06, 2014 12:15 pm

Здравейте, в отчаянието и безсилието си не зная какво друго да направя освен да пусна тази тема в няколко форума, да поискам съвет и да се опитам да предпазя другите от своите грешки...

Ще се опитам да бъда кратка:
Пет години бяхме щастливи собственици на прекрасен йоркширски териер. Това лято за първи път ни се наложи да потърсим хотел за кучета. Избирахме дълго и внимателно и поверихме Инди на хотел близо до Пловдив, за който прочетохме само положителни отзиви. Когато отидохме да го видим, бяхме очаровани от отношението на собственичката и от обстановката там - хубаво зелено дворче, големите кучовци са отделно от малките (докъм 10 кг), няма клетки и т.н.
Оставихме кучо на 23 август и спокойно отидохме на море. Съгласно практиката си, собственичката пускаше във ФБ снимки и клипчета на гостуващите в хотела кучета, между които и нашето. Изглеждаше добре, играеше си, бяхме спокойни и доволни. На 25-ти сутринта ни се обадиха, че е "починал"...
Веднага се изстреляхме от Ахтопол, пристигнахме в хотела за кучета. Обяснението беше, че сутринта бил добре, играел си, но по едно време паднал край пътечката и не дишал. Правили му изкуствено дишане, закарали го и на ветеринар, но той само констатирал смъртта. Можело да е инфаркт, инсулт и т.н. Ние казахме, че със сигурност държим да знаем точната причина за смъртта, защото кученцето ни беше в перфектно здраве. Вечерта, когато разглеждах телцето, видях малка рана от ухапване близо до устата... По съвет на нашите ветеринари на следващия ден отидохме за аутопсия в Клиниката за дребни животни към Тракийския университет в Ст. Загора. Резултатите бяха категорични - животното е убито от друго животно. Има ухапна рана, но смъртта е настъпила в резултат на асфиксия. Серия вътрешни кръвоизливи показват, че любимото ни кученце е умряло в големи мъки.
Връчихме на собственичката на хотела копие от протокола за аутопсията. Тя беше много тъжна, сподели, че работи от 5 години, досега и ухапано куче не е имала... Не можела да разбере как се е случило това.... Обеща да ни съдейства с каквото може ?!?!
Всеки, който е виждал йорки, знае колко са нежни и крехки, спокойно могат да бъдат убити от друго куче с тегло 8 кг например.
Боли ме страшно много.... Обвинявам се непрестанно, че го оставихме там.
Мисля, че вината на собствениците е голяма - оказа се, младата жена съвсем сама се грижи за всички кучета (капацитетът на хотела е 12-13 кучета), а освен това гледа и детето си. От време на време и помагал мъжът и, каквото и да значи това "от време на време". Със сигурност, когато кучетата са пуснати, трябва да има постоянен надзор...
Със собственичката на хотела си писахме по ФБ, тя обеща да пусне някакъв пост, посветен на Инди... За мое огромно изумление видях само снимка на душичката ми с ангелски крилца и някакъв текст, гласящ колко е тъжно да загубиш приятел и как винаги ще помним доброто мило кученце. Нито дума за вина, извинение и каквото и да е от този род. Заболя ме ужасно.

Моля, посъветвайте ме какво да правя? Как бихте постъпили вие? Какво да направим, за да няма повече ненавреме минали по моста на дъгата кученца? Как да съдействаме да се засили контрола над хотелите за кучета?

Бележка от администратор: Доказателство е изпратено на администраторска поща - темата нека се приема за истинска - ще следим всичко.
Аватар
Yunona
Животинче с въпрос

Re: Убиха кучето ми в хотел за кучета

Мнениеот zoomaniak » Съб Сеп 06, 2014 12:20 pm

Направете аутопсия и така ще хванете дали хотела е виновен или кучето примерно е получило инфаркт.

А вие сте направили аутопсията. Търсете обезщетение по мирен път от хотела на цената на ново куче или си осиновете от приют.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Yunona » Съб Сеп 06, 2014 12:27 pm

Благодаря Ви.
Не искам пари за друго куче... И друго куче не искам, поне засега. Когато и ако се почувстваме готови за друго, ще си вземем. Иначе имам и осиновено - на работата е, прекрасна палавница, любимата колежка на целия екип!

Това, което искам е да се знае какво може да се случи в тези хотели, да се засили контролът върху тях, за да не страдат други животни и хора. Какво бих могла да направя в тази посока?
Аватар
Yunona
Животинче с въпрос

Мнениеот Bamo » Съб Сеп 06, 2014 1:15 pm

Съжалявам за случилото се, наистина е недопустимо!
Писни линк към ФБ, където те са качили въпросната снимка на твоето кученце, защото някой може да си помисли, че си от конкуренцията и само клеветиш. Направи и скрин шот, в случай че след време я свалят.
Ако имаш документи за настаняването на кучето в този хотел и с протокола от аутопсията, спокойно можеш да заведеш дело. Консултирай се с автокат.
Контролът в тази държава едва ли ще се засили. По-скоро е добре подобни хотели да имат камери и освен да записват престоя, 24 часа да има достъп и собственика да си гледа животното по интернет.
Не си виновна за случилото се, инцидент може да стане и пред блока ти - да го нападне друго куче. Виновни са от хотела, че не са осигурили безопасността на клиентите си. Щом раните са очевидни, а те ти твърдят, че нищо подобно не се е случило, заслужават си да ги осъдиш. Най-малкото за да не продължават дейността си подобни хора, защото може и на друг да причинят, това което ви причиниха и на вас.
Bamo

Мнениеот zoomaniak » Съб Сеп 06, 2014 1:41 pm

Най-правилно е да копирате този текст на Фен страницата им - ама като отзив за бизнеса им.

Тези отзиви са в ляво :ab: и никой не може да ги трие освен този, който е собственика им.

Скоро ще започнат да търсят контакт с вас :ajaweki: за да махнете отзива.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Koset0 » Съб Сеп 06, 2014 1:53 pm

Съжалявам за случилото се! Много безотговорна постъпка. Кой е хотелът? Трябва да се знае къде се е случило това нещо.
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Съб Сеп 06, 2014 2:03 pm

Без доказателства - нека не се споменава тука.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Съб Сеп 06, 2014 3:47 pm

Асфиския е задушаване, или по-точно попадане на чуждо тяло в дихателните пътища, храна и др. Е как е ухапано, след това е починало от асфиксия? На доста въпроси трябва да отговори въпросната съдържателка на хотела.
Как кучето е ухапано, задушило се е, имало вътрешни кръвоизливи?
От асфиския може да умре, ако някой го души или задушава,ако е нападнато от друго куче или човек?
Аз лично, ако съм на ваше място ще си наема адвокат и ще я съдя,като преди това пиша навсякъде да не си водят животните там.
Има доста съмнителни факти. То как няма да чуе,ако някой го е захапал по гърлото и го е душил. Вярно, че много бързо може да се случи, но преди това кучето е било ухапано, размятано от голямото куче, иначе не мога да си обясня как е получило тази рана или вътрешните кръвозиливи. А никой не е чул? Това е лъжа, гнусна лъжа, и това, че казва,че ще съдейства е лъжа.Не й вярвайте изобщо на думите, лъже за всичко тази жена.
Много съжалявам за това, което се е случило, не се обвинявайте, ако човек знае....
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Yunona » Съб Сеп 06, 2014 4:10 pm

Bamo написа:Съжалявам за случилото се, наистина е недопустимо!
Писни линк към ФБ, където те са качили въпросната снимка на твоето кученце, защото някой може да си помисли, че си от конкуренцията и само клеветиш. Направи и скрин шот, в случай че след време я свалят.
Ако имаш документи за настаняването на кучето в този хотел и с протокола от аутопсията, спокойно можеш да заведеш дело. Консултирай се с автокат.
Контролът в тази държава едва ли ще се засили. По-скоро е добре подобни хотели да имат камери и освен да записват престоя, 24 часа да има достъп и собственика да си гледа животното по интернет.
Не си виновна за случилото се, инцидент може да стане и пред блока ти - да го нападне друго куче. Виновни са от хотела, че не са осигурили безопасността на клиентите си. Щом раните са очевидни, а те ти твърдят, че нищо подобно не се е случило, заслужават си да ги осъдиш. Най-малкото за да не продължават дейността си подобни хора, защото може и на друг да причинят, това което ви причиниха и на вас.

Хотелът се казва "Доги делукс", намира се над с. Брестник, съвсем близо до Пловдив.

Тази сутрин имах неприятен разговор по ФБ със собственичката на хотела. Помолих публично да обяви какво е допуснала да се случи и да се извини. Тя ми каза, че била изразила съболезнования на когото трябва, т.е. на нас. Аз я обвиних, че повече мисли за бизнеса си, отколкото за важните неща - безопасност на кучетата и т.н.
Твърди, че не и било важно дали хотелът и щял да пострада или не, но махна всички снимки на кучето, както и клипчета. Аз обаче знаех, че може да стане така и по съвет на по-опитни от мен отдавна направих принтскрийнове, дори в присъствие на нотариус. Мога да докажа всяка своя дума.
Пак казвам - не искам да ги съдя за пари. Няма да ми върнат Инди. Искам проверка, искам контрол над тези хотели, искам никой да не го боли, както мен сега ме боли.
Аватар
Yunona
Животинче с въпрос

Мнениеот Yunona » Съб Сеп 06, 2014 4:11 pm

meri написа:Асфиския е задушаване, или по-точно попадане на чуждо тяло в дихателните пътища, храна и др. Е как е ухапано, след това е починало от асфиксия? На доста въпроси трябва да отговори въпросната съдържателка на хотела.
Как кучето е ухапано, задушило се е, имало вътрешни кръвоизливи?
От асфиския може да умре, ако някой го души или задушава,ако е нападнато от друго куче или човек?
Аз лично, ако съм на ваше място ще си наема адвокат и ще я съдя,като преди това пиша навсякъде да не си водят животните там.
Има доста съмнителни факти. То как няма да чуе,ако някой го е захапал по гърлото и го е душил. Вярно, че много бързо може да се случи, но преди това кучето е било ухапано, размятано от голямото куче, иначе не мога да си обясня как е получило тази рана или вътрешните кръвозиливи. А никой не е чул? Това е лъжа, гнусна лъжа, и това, че казва,че ще съдейства е лъжа.Не й вярвайте изобщо на думите, лъже за всичко тази жена.
Много съжалявам за това, което се е случило, не се обвинявайте, ако човек знае....

Според аутопсията асфиксията е причинена от друго животно, по-голямо. Трахеята е смазана. Починал е в ужасни мъки, милият.
Аватар
Yunona
Животинче с въпрос

Мнениеот Yunona » Съб Сеп 06, 2014 4:14 pm

zoomaniak написа:Най-правилно е да копирате този текст на Фен страницата им - ама като отзив за бизнеса им.

Тези отзиви са в ляво :ab: и никой не може да ги трие освен този, който е собственика им.

Скоро ще започнат да търсят контакт с вас :ajaweki: за да махнете отзива.

Спасих съвета Ви, благодаря!!
Поставих такъв отзив и за всеки случай направих принтскрийн, ако намерят начин да го махнат.
Аватар
Yunona
Животинче с въпрос

Мнениеот Yunona » Съб Сеп 06, 2014 4:35 pm

zoomaniak написа:Без доказателства - нека не се споменава тука.

Имам достатъчно доказателства, ако е необходимо да покажа нещо тук, само моля да ми кажете какво. Както писах вече, свалиха всички следи от присъствие на кучето ми в техния хотел, но аз имам принтскрийнове, клипчета, протокол от аутопсия и др. Ето линк към хотела, вижте последния отзив:

https://www.facebook.com/DoggyDeluxe?fref=ts
Аватар
Yunona
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Съб Сеп 06, 2014 5:58 pm

Протокол от аутопсията.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Съб Сеп 06, 2014 7:21 pm

Не смятам, че е редно във форум да се пускат такива важни документи,които след това могат да се използват в съда за дело. Консултирайте се с адвокат и не пишете много насам-натам какво ще правите.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Yunona » Съб Сеп 06, 2014 7:27 pm

zoomaniak написа:Протокол от аутопсията.

Вече писах, че имам протокол от аутопсията. Не искам да го пускам тук, там са всички лични данни на съпруга ми като собственик на кучето, адреса ни и т.н. Едва ли е редно да го правя. Ако е толкова важно, мога да пусна само част от него - където е описана причината за смъртта, но пък тогава някой ще се усъмни дали това е протоколът от аутопсията точно на това куче. Аз наистина още не мога да реша какво да правя и мисля, че meri има право със съвета си да не вадя на показ всичко това, което би могло да бъде доказателство в съда.
Аватар
Yunona
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Съб Сеп 06, 2014 8:22 pm

Много ясно, че не трябва да се показват такива данни, иначе няма смисъл след това да се използват като доказателство, може да ви обвинят,че са фалшифи. Както казах адвокат ще даде най-добрия съвет и непременно заведете дело, ако не друго, поне да затворят този хотел. Пак ще е нещо.
Аз мисля, че кучетата са пуснати на разходка без контрол и никой не е видял точно какво е станало,а дори и да са, не са луди да кажат истината. Зависи какво точно е било кучето, а явно е доста голямо и всичко е станало много бързо. И за да прикрият случилото се, не казват. А това дали е водено на ветеринар лесно се доказва, стига да не е техен човек, който може да ги прикрие. Всичко може да се докаже, стига да има кой да се захване. Кой знае и колко ги хранят там, и какви кучета приемат, агресивни, болни и всякакви.Нормално е да изопачават фактите.Но пред резултатите от аутопсията няма какво да направят.Така че действайте и не се отказвайте. Личните данни са под защита, от къде на къде във форуми ще показваш такива документи, където не се знае кой пише и какъв е. Аз лично нямам нужда от доказателство, че хората са безотговорни,щом са допуснали нещо подобно.Не може куче йорки да се разхожда с хъски или друго голямо куче без да се познават.А пък тази собственичка изобщо не познава темперамента и характера на кучетата, които са оставени. И както виждам не си дава много зор да ги пази. Търсете си правата и направете каквото трябва.Такива хора не трябва да останат ненаказани. Още веднъж много съжалявам за вашата загуба. [mood_feelings_hurt.gif]
Ужасно е просто...бих разбрала само ако се е случило внезапно заболяване със смъртен изход, има такива ситуации, но тази не е такава.Жалък опит да представят случая за такъв...
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Yunona » Съб Сеп 06, 2014 8:39 pm

meri написа:Много ясно, че не трябва да се показват такива данни, иначе няма смисъл след това да се използват като доказателство, може да ви обвинят,че са фалшифи. Както казах адвокат ще даде най-добрия съвет и непременно заведете дело, ако не друго, поне да затворят този хотел. Пак ще е нещо.
Аз мисля, че кучетата са пуснати на разходка без контрол и никой не е видял точно какво е станало,а дори и да са, не са луди да кажат истината. Зависи какво точно е било кучето, а явно е доста голямо и всичко е станало много бързо. И за да прикрият случилото се, не казват. А това дали е водено на ветеринар лесно се доказва, стига да не е техен човек, който може да ги прикрие. Всичко може да се докаже, стига да има кой да се захване. Кой знае и колко ги хранят там, и какви кучета приемат, агресивни, болни и всякакви.Нормално е да изопачават фактите.Но пред резултатите от аутопсията няма какво да направят.Така че действайте и не се отказвайте. Личните данни са под защита, от къде на къде във форуми ще показваш такива документи, където не се знае кой пише и какъв е. Аз лично нямам нужда от доказателство, че хората са безотговорни,щом са допуснали нещо подобно.Не може куче йорки да се разхожда с хъски или друго голямо куче без да се познават.А пък тази собственичка изобщо не познава темперамента и характера на кучетата, които са оставени. И както виждам не си дава много зор да ги пази. Търсете си правата и направете каквото трябва.Такива хора не трябва да останат ненаказани. Още веднъж много съжалявам за вашата загуба. [mood_feelings_hurt.gif]
Ужасно е просто...бих разбрала само ако се е случило внезапно заболяване със смъртен изход, има такива ситуации, но тази не е такава.Жалък опит да представят случая за такъв...

Така е, всичко се доказва лесно, а и ние сме от хората, които винаги търсим истината.
Иначе за храната се грижат, ние си носихме наша, но принципно там осигуряват, и то от добри марки. Собствениците не са някакви примитиви, напротив, изглеждат грижовни и мили. Иначе нямаше да си оставя кученцето там. За съжаление обаче не е по силите на една жена да се справи с всички задачи и да осигури безопасност. Проявили са безотговорност, да.
Мен лично най-много ме заболя от нежеланието им сами да признаят какво са допуснали и да дадат дума да направят каквото трябва, за да не се случи отново.
Аватар
Yunona
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Съб Сеп 06, 2014 8:43 pm

То грижата и милите очи понякога са фикитивни, за привличане на клиенти, трик, който добре работи.Хич не се предоверявай на милите очи, които правят на хората.Иначе кой ще ходи там.....прах в очите на хората е добър ход за привличане на клиенти.
Ако бяха отговорни, щяха да знаят поне елементарни неща и да поемат отговорност от случилото се. Има ли правила и условия, които трябва да се спазват при отглеждане на чужди животни.Да не стане накрая така, че вие да сте виновни, понеже не сте казали, че имате куче със скрито заболяване.....хората какво ли не измислят, за да отърват кожата. В такива случаи винаги нещата се изопачават.Бъдете много внимателни и не бъдете доверчиви....
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Нед Сеп 07, 2014 7:40 am

Гледах отзивите :-) мазало :-):-):-):-)

Аз съм болен и на легло :-) пратете протокола на stamen.stamenov@gmail.com надявам се си вярваме.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Koset0 » Нед Сеп 07, 2014 8:44 pm

Разбийте ги :) След като подадете жалбите пуснете доказателствата и съобщенията от хотела, в които казва, че кучето е мъртво! Името им ще се прослави с лошо и бизнесът им ще западне. Просто пълен ужас са тези хора, и как се заяждат във ФБ не е истина. И ги защитават някакви фалшиви профили (сигурно техни). Трябва просто да докладвате и да не се предавате, всичко , което докладвате по случая ще е от полза. Вземете имена, телефони, адреси на собствениците и хотела и разпространете навсякъде в случай, че пак решат да правят подобен бизнес. Силно се надявам да им разкажете играта. Толкова безотговорна постъпка и продължават да са супер нагли !!
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот Yunona » Нед Сеп 07, 2014 8:52 pm

Благодаря Ви, KosetO!
Оказва се, че има още потърпевши от хотела, които по една или друга причина не са се оплакали никъде. Ще видим какво ще постигнем заедно в търсене на справедливост...
Аватар
Yunona
Животинче с въпрос

Мнениеот Koset0 » Нед Сеп 07, 2014 9:01 pm

Видях във Фейсбук. Направете си един общ чат и обсъдете всичко добре, подайте колкото се може повече жалби. Това не може да продължава. Много жалко, че такива хора се занимават с подобна дейност. Аз не бих се подложил на подобно нещо. Просто знам какво е да се притесняваш за живота на чуждо животно. А очевидно на тези хора им пука само за парите и оставят кучетата да се оправят сами. С милите очи и жестове се посрещат и изпращат гостите, за да дойдат пак. По- точно да се върнат пак джобовете им. Повечето големи клиники имат стационар, където можете да си оставите кучето "на хотел". Поне знаете, че е в добри ръце.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот extext » Нед Сеп 07, 2014 10:18 pm

Чудя се какво става в тая държава. До къде стигаме...
Аватар
extext
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Пет Сеп 12, 2014 7:20 pm

Пишете до Господари на ефира или другаде, това трябва да има по-голяма гласност. Коментарите и псувните на въпросната госпожа, пишеща от различни профили по форумите са отвратителни.
Имате си солидно доказателство, така че няма от какво да се притеснявате. Поне хората да не ходят повече там. Тази госпожа явно има нужда от лечение, не е адекватна, и такъв човек ще гледа животни.....отвратително и жалко, наистина.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Yunona » Пет Сеп 12, 2014 8:30 pm

Koset0 написа:Видях във Фейсбук.

Намериха начин да се справят с отрицателните отзиви във ФБ. Докладват ги като съдържащи обиди и от ФБ ги махат служебно. Получих автоматично уведомление от ФБ, че отзивът ми е махнат по посочените причини. Същото се случи и с отзива на съпруга ми, както и с отзива на едно момиче, чието куче е било изгубено, докато е било в хотела.
Аватар
Yunona
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Пет Сеп 12, 2014 9:09 pm

Зарежете го тоя Фейсбук. Има и други начини, посъветвайте се с адвокат и пишете в телевизията, ако трябва.Разбира се пак ще лъже, но ако повече хора се съгласят да ви подкрепят, ще е чудесно.Такива, които са пострадали от този хотел.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Съб Сеп 13, 2014 7:37 am

Я тез умници :ag: не вярвам сами да са се сетили.

Сменете тактиката - щом не искат негатива да си го пазят при тях - нека да го изнесете в публичното пространство... :ag:

Купувате: DoggyDeluxe.info - Свободен - 19.50 лв.

Правите го като кампания в защита на кучетата от Хотелите за кучета - дреме ви, че доста народ ще ви намрази, но е крайно време тоя бизнес да бъде опознат правилно от народа ни.

Каните всички, които имат какво да кажат срещу хотел за куче, но и да го докажат да изпращат инфо на info@DoggyDeluxe.info - слагате яка полезна информация за всички шматки, които са решили да се предоверяват на хотелите....

Превеждате и какво е положението по света с истинските хотели за кучета.

Правите една ФБ страница и ако не я докладват и нея ще е супер.... но и без ФБ с подкрепата на чичо Г който търси ще попада на тази кампания. А който напише името на хотела им - ще попада на кампанията отново.

Шах и мат.

Домейна го регнете анонимно +5 лв или +3 лв не помня.
zoomaniak
Пчела работник

Re: DoggyDeluxe - Убиха кучето ми в хотел за кучета

Мнениеот meri » Съб Сеп 13, 2014 7:47 am

Темата тук има доста развитие вече :ab: http://forum.dog.bg/topic/60292-%D0%B2% ... 8bb2a0babe
Винаги има начини, ако човек ги знае, ако не...пита и прави. Такъв вулгарен език държи въпросната госпожа, че постепенно сама отблъсна хората. Пък и форумите се четат доста.... :ag:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Съб Сеп 13, 2014 7:56 am

дог.бг вече не е това, което беше преди години. Той е плювалник без контрол - кофа с лайна - гугъл не му обръща внимание и вече е в трета глуха заради това, че е занемарен проект - форум.

Там всяко чудо за 3 дни. Вече е в залеза си.............
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Съб Сеп 13, 2014 7:59 am

Ако си спомняте тука с 300 мъки успяхме да убием желанието на всеки да плюе по всеки - щото виждаш ли има право на безплатна регистрация и тема :ab:

Сериозните неща от живота с доказани качества ги подкрепяме.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Съб Сеп 13, 2014 7:59 am

Тук има интервю с жената http://zoomedia.baubau.bg/%D0%B8%D0%BD% ... 1%82%D0%B8
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Съб Сеп 13, 2014 8:01 am

Автора на темата се познава с колегите ни от бау бау :ab: :ab: всичко е наред там.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Съб Сеп 13, 2014 8:06 am

Слагам го, за да се прочете от хората, нищо повече, ако мога да помогна някак, защото доста хора не вярват на историята. :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Съб Сеп 13, 2014 8:10 am

То и по-добре да не вярват - :ab: без вяра се живее най-лесно. После става интересно :ab:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Yunona » Съб Сеп 13, 2014 9:10 am

meri написа:Темата тук има доста развитие вече :ab: http://forum.dog.bg/topic/60292-%D0%B2% ... 8bb2a0babe
Винаги има начини, ако човек ги знае, ако не...пита и прави. Такъв вулгарен език държи въпросната госпожа, че постепенно сама отблъсна хората. Пък и форумите се четат доста.... :ag:

Мери, твоят линк е към друг случай - някакъв новооткрит хотел в Шумен. Явно проблемът с този тип заведения е много голям...
Възмутително е поведението и на тази собственичка, представям си колко надеждна може да бъде.
Аватар
Yunona
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Съб Сеп 13, 2014 9:32 am

Нека се знае за всички, такива неща не трябва да се прикриват.Аз заради този коментар,по-точно...
Съгласна съм - истината е в коментарите. В съседната тема е описана нашата драма с хотел "Доги делукс" до Пловдив.
По същия начин в началото всичко изглеждаше страхотно, а собствениците бяха изключително мили и внимателни, излъчващи доверие и спокойствие. След като дадохме гласност на историята, поведението им е на отсрещната противоположност. Това е линк към фен сайта на техния хотел, долу вляво са отзивите, нашият е най-новият, а коментарите под него наистина заслужават внимание:
https://www.facebook...yDeluxe?fref=ts
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Съб Сеп 13, 2014 11:29 am

Зачетох се малко пак около защитниците на хотела :ag: колко ли от тях знаят, че този бизнес с хотели - учители и ала бала около кучетата е недосегаем от съд и съдилища.

Няма вкаран член в закона, който да инкриминира смърт на куче като престъпление. Може да се заведе дело на ниво ЖЕСТОКОСТ срещу животно - както с онова влаченото куче. Но няма да мине в съда.

Тоест дават кучетата си на хора, които могат и секс да правят с тях и пак ще останат извън закона.

На това ниво е и нахапан от куче - убит от куче. Не се лежи в затвор. Само глоби за стопани и общини / ако е бездомно кучето.

Много малко - адски малко по моите наблюдения под 1% от стопаните на животни знаят, че който и да нарани животното им - закона не го наказва със затвор.

Не го наказва. Поради този факт, бизнеса е спокоен. Търговията с животни е спокойна. Всичко е в сивата икономика - а народа ходи на протести срещу Пеевски :ag:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Съб Сеп 13, 2014 5:52 pm

По думата DoggyDeluxe темата вече е на 13 позиция в гугъл :ag: скоро и в топ 10 - а ако я споделите по Социалните мрежи и в топ 5.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Yunona » Чет Сеп 25, 2014 10:40 pm

Собствениците на "Доги делукс" нямат граници на нахалството. След като закриха ФБ сайта на хотела, защото им беше неудобно да им пишат отрицателни отзиви, са направили нов. Този път обаче е като нормален ФБ профил - трябва да помолиш за приятелство и да те приемат. Разбира се, неудобните хора предварително са блокирани:
https://www.facebook.com/DoggyDeluxe1
Аватар
Yunona
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пет Сеп 26, 2014 9:38 am

Закрили са не ФБ - сайт а ФБ страницата си. Това беше предвидено и очаквано - просто въпрос на време. То нямаш много възможности за маневриране във ФБ.

Сега е ваш ред - пишете на съпорта на ФБ има си официална поща - за този лъжлив профил. Забранени са БИЗНЕС профили във ФБ.

Преди да пишете докладвайте този акаунт/профил като фалшив. Нека всичките ви приятели го докладват - и ще го премахнат/деактивират от ФБ автоматично/служебно. Както направиха с Отзивите ви - уж били СПАМ и бля бля.

Ако ви се занимава де.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Yunona » Съб Сеп 27, 2014 8:19 pm

zoomaniak написа:Закрили са не ФБ - сайт а ФБ страницата си. Това беше предвидено и очаквано - просто въпрос на време. То нямаш много възможности за маневриране във ФБ.

Сега е ваш ред - пишете на съпорта на ФБ има си официална поща - за този лъжлив профил. Забранени са БИЗНЕС профили във ФБ.

Преди да пишете докладвайте този акаунт/профил като фалшив. Нека всичките ви приятели го докладват - и ще го премахнат/деактивират от ФБ автоматично/служебно. Както направиха с Отзивите ви - уж били СПАМ и бля бля.

Ако ви се занимава де.

Отново ми давате страхотни съвети, zoomaniak. Благодаря!!
Аватар
Yunona
Животинче с въпрос

Мнениеот Koset0 » Съб Сеп 27, 2014 8:22 pm

Аз докладвах, че е бизнес профил преди още онзи ден. Чудех се дали за бизнес или фалшив да докладвам. Ако се докладва от доста хора, бързо ще обърнат внимание. Споделете с всички приятели, които биха го направили, както и с другите потърпевши. Те също ще могат да споделят с познати. Ако се задействат нещата, съвсем скоро няма да съществува този профил!
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Съб Сеп 27, 2014 9:26 pm

Отново ми давате страхотни съвети, zoomaniak. Благодаря!!

Ако не знаете - всички вие да кажа рядко казвано нещо:

1 - Под 1% от потребителите в Интернет - правят Интернет полезен и правилен за всички останали 99%
2 - Това не е за гордост - тъжно е
3 - Интернет в дълбоката си древност на създаването си е създаден от група хора, които са искали да им е по-лесна комуникацията около университетските проекти на ниво учители и ученици и да могат по-бързо и правилно да помагат и отговарят на въпроси
4 - Помагайте и вие - един ден като умрете - знанията ви ще изчезнат с вас АКО не са в интернет.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Пон Сеп 29, 2014 8:40 pm

Нери и Радо много се надяват благородното им начинание, родено от любов към животните, да ги задържи в родината. Иначе ще се наложи да отпътуват към Холандия.

Четете от: http://goo.gl/gfD8GZ ако искате да сте спасението на определени Българи сетили се, че може да ви обясняват колко обичат животните и да ви правят пред вас замъци от пясък - оставете кучето си.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Пон Сеп 29, 2014 9:32 pm

Като намеря време - аз ще напиша следната публикация за в Портала:

"Как да не умре кучето ви в Хотел за кучета & DoggyDeluxe"
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Yunona » Вто Сеп 30, 2014 8:05 pm

Въпросният хотел "Доги делукс" си е направил нова страница във ФБ: https://www.facebook.com/DoggyDeluxe1?fref=ts
Нито следа от поне капчица съвест...
А собствениците на хотела в Шумен ми изглеждат от същата порода. Четох коментари на госпожата - агресия, простотия и пълна неграмотност... Ужас. Тя е страхотна антиреклама на бизнеса си. Сама си прави най-черния ПР.
Аватар
Yunona
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Вто Окт 14, 2014 6:36 am

8-ма позиция по DoggyDeluxe :ab: значи ще е полезна тема на доста хора. Ако я споделяте често - ще стане и на 1-ва позиция.
zoomaniak
Пчела работник

Назад към Общ форум