Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Промяна на собственост на куче

Промяна на собственост на куче

Мнениеот Klaralika » Вто Юли 21, 2015 3:41 pm

Здравейте. Имам следния казус: живях в чужбина и заедно с бившия ми приятел си взехме куче, което бе регистрирано на негово име тъй като той бе гражданин на съответната страна. След като се разделихме аз взех кучето в България без да се замислям за последици. В момента въпросът ми е как става смяната на собствеността на кучета от чужбина в България, и към коя институция е необходимо да се обърна?
Аватар
Klaralika
Животинче с въпрос

Re: Промяна на собственост на куче

Мнениеот meri » Сря Юли 22, 2015 8:25 am

Обърни се към ветеринарен лекар, който ще ти каже най-добре.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Сря Юли 22, 2015 9:19 am

В България чуждите документи - нямат - права - и ако вие не ги назовете - може спокойно да ви направят нови тука - Български.

А и принципно ще трябва да има нови - защото на чуждите няма да искат да слагат печати и ваксините и бля бля..... нашите ветеринари.

Запазете си старите. Направете му нови тука - плюс чип.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Klaralika » Сря Юли 22, 2015 9:47 am

Благодаря за съветите!
Вече се обърнах към няколко ветеринара, но те вдигат рамене. Можете ли да ми препоръчате някой ветеринар/ветеринарна клиника в София например?
Относно документите - същите ветеринари се съгласиха да й сложат ваксините в чуждестранен паспорт вече няколко пъти, тъй като кучето е вече тук половин година. И как става слагането на нов чип - т.е. стария премахва ли се или се сменя информацията?
Аватар
Klaralika
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Сря Юли 22, 2015 9:55 am

Не се слага нов чип :) освен ако Ветеринара не си затвори очите за тази злоупотреба - малко все едно крадете кучето..... и те се пазят от такива неща - ветеринарите.

Щом може да ползвате старият паспорт - супер.

Препоръчвам: Централна Ветеринарна клиника или Добро хрумване
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Назад към Общ форум