Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Въпрос за пишкането вкъщи

Въпрос за пишкането вкъщи

Мнениеот Elpida2015 » Нед Авг 30, 2015 7:31 am

Здравейте :)
От 4 месеца вече си имаме кученце - Елпида се казва, породата е неизяснена, но ще стане голяма.
Учим се вече да излизаме и да си вършим работата навън от доста време, но продължава да ми прави бели вкъщи и най-много си харесва мястото до пералнята. Въпросът е, че там има наклон и всичко отива на трудно достъпно място и ми е невъзможно да го изчистя. Пробвала съм да сложа играчки там, за да не ходи, да почистя мястото с препарат за под, да напръскам с дезодорант, но не и не... Наскоро закупих и отблъскващ спрей, но както гледам и от него няма смисъл. Имахме и капки за приучаване - слагах в банята, но и това не помогна.
Знаете ли някакви особени рецепти, нещо, което да премахне миризмата, защото явно готовите продукти на пазара не вършат работа, а мястото, където обича да ходи, е доста специфично и точно там не искам да ми мирише на пики...
Благодаря много!
Аватар
Elpida2015
Животинче с въпрос

Re: Въпрос за пишкането вкъщи

Мнениеот meri » Нед Авг 30, 2015 2:19 pm

Освен да заградите мястото с нещо,което да му попречи да достига до това място.Може да опиташ с ябълков оцет, но не знам дали ще свърши работа. :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Re: Въпрос за пишкането вкъщи

Мнениеот zoomaniak » Пон Авг 31, 2015 8:41 am

Не е нужно да ходи навсякъде.... това е един от методите да научите кучето къде му е неговото място и поетапно да му давате достъп до други участъци от жилището...........

Иначе кучето се обърква и сере и пикае навсякъде - защото всичко според него е негова територия.

Разделянето на човеци и кучето е много полезна тактика.
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Назад към Общ форум