Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Голдън ретривърче

Голдън ретривърче

Мнениеот gbojev » Сря Ное 18, 2015 12:33 pm

Здравейте! Вече 10 дни, Рино живее вкъщи, порода Голдън ретривър е на около 49 дни. Виждам, че повечето тук са добре информирани и имат известна доза опит затова, ако е възможно ударете едно рамо. :ab:

Имал съм до сега през годините 2 каракачанки, но са отглеждани предимно в двора на село, където са тичали, копаели, акат и пишкат където пожелаят. Тук нещата са малко друго яче. Рино е първото ми куче, което живее в апартамента и честно казано нямам опит в това. Нормално ли е докато е малко да налита да хапе, дори и на игра? Има около 4-5 играчки с които спи всяка вечер, но въпреки това, дърпа анцузи, килими и най-вече налита да хапе като играе, вярно малко е, но понякога се стига до кръв. Другото, което е знам, че не може да се изкарва навън преди 3-тата ваксина, първата я направихме преди няколко дни, втората трябва да е на 5-ти другият месец. Купих му пелени за кученца, но не винаги се изхожда на нея. В 7/10 от случаите, пишка или ака на нея, но има и моменти в които отива до нея, тръгва към кухнята например и пишка на килима там. И като за финал, понеже всички вкъщи работим, кученцето остава почти всеки ден само за период от време от 1-4 часа, като предимно спи, но няколко пъти забелязвам, че като ходи по голяма нужда, след това си яде изпражненията, това нормално ли е?

Благодаря за вниманието! :ab:
Аватар
gbojev
Животинче с въпрос

Re: Голдън ретривърче

Мнениеот german » Сря Ное 18, 2015 8:43 pm

Нормално е да налита да хапе все още, просто когато започне да дъвче вас прекратявайте това му действие с "Не!" и пренасочвайте хапането към играчка. Да, не трябва да се изкарва навън преди да му се е изградил имунитет и в никакъв случай не рискувайте, защото лесно може да стане беля и да си блъскате главата. Още е бебе, нормално е да се изпуска,където не трябва, щом в повечето случай си върши нуждите където трябва значи всичко върви по план, от ваша страна остава търпение. С каква храна храните куч? Често яденето на изпражнения се наблюдава при кучета хранени с неподходяща за тях храна или с нисък клас такава.
Ако ти се смеят,защото си различен,ти им се смей,защото те са еднакви
Аватар
german
В пасажа

Re: Голдън ретривърче

Мнениеот zoomaniak » Пет Ное 27, 2015 6:51 pm

Кучето ви може да излиза - до първата зелена площ и просто да се изпика и да се изходи...

Не знам защо в България всички доктори така информират стопаните. Куче не може да е затворник и да се обучава в затвор.

А ако докторите ги е страх от заразяване на кучето ви - трябва да ви кажат следното:

- Не правете контакти с никакви кучета
- При кучето влизайте само с калцуни на обувките си или в апартамента си...

Под фразата "не трябва да излиза" трябва сериозно да ви обяснят какво имат в предвид - защото подвеждат така всички. Гушкате го - слагате му нашииник с къс повод - изпикава се 2 пъти на тревата и ака 1 път образно казано и го прибирате без да се размотавате.

На фона на думите ми - какво става с кученцата родени в селски двор / къща / вила / плевня. Нима умират!!!

На фона на думите ми какво става с кученца, които дори не са ваксинирани до 4-6 месец - всички ли умират!!!
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Назад към Общ форум