Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Проблем с поведението

Проблем с поведението

Мнениеот jacqueline » Пон Ное 30, 2015 7:57 am

Здравейте! Имам нужда от мнението ви! Собсвеничка съм на 11-месечен цвергшнауцер, много игрив, енергичен, любопитен, смел. От около 1 свдмица обаче намирам коренна разлика в поведението му - постоянно лежи, свит на кравайче, отказва ми храна, каквато и да е, почти не пие вода. Мокрила съм муцунката му , за да се оближе, еми не! Когато го разиграя, играе, оставя ли го - ляга, къде спи, къде просто лежи! Когато сме навън, бяга, скача, играе с другите кучето, общо взето - нормалното му състояние, но приберем ли се - старата история! Водихме го на лекар, човекът каза, че според него е физически здрав. Остава проблемът да в психически! Някакви предположения?! Дали може да е влюбен, да му е скучно вкъщи, да пораства и да няма такова желание за игра, времето да го подтиска, както хората? Какво ли не ми минава през главата. Искам да му помогна, но не знам вече какво да правя! Ако някой се е сблъсквал с нещо подобно, нека се изкаже! Благодаря!
Аватар
jacqueline
Животинче с въпрос

Re: Проблем с поведението

Мнениеот meri » Пон Ное 30, 2015 10:35 pm

Да сте правили някаква промяна в жилището, да сте размествали мебели? Това прилича на тъга по някой или нещо.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот jacqueline » Вто Дек 01, 2015 12:08 am

Не съм размествала нищо вкъщи, нито да съм изхвърляла нещо негово любимо, почти не остава сам вкъщи. С приятелят ми сме на смени и когато единия работи, сругият почива, така работи, откакто сме го взеши и подобно поведение не е имало. В крайни случаи родителите ни помагат, но никой не се е оплаквал да е омърлушен.
Аватар
jacqueline
Животинче с въпрос

Мнениеот jacqueline » Вто Дек 01, 2015 12:10 am

Извиявам се за правописните грешки, пиша от телефон!
Аватар
jacqueline
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Вто Дек 01, 2015 9:26 am

Щом няма здравословни проблеми, друг вариант е да е срещнал някое женско разгонено куче...но дали това е причината е трудно да се каже.
Изключваме варианта да се страхува от някой член на семейството, за да се държи така.Много странно и необяснимо поведение. Проследете кога и как се случва, по кое време на деня, свързано ли е с прибирането в къщи, какво може да провокира такова поведение. Така е трудно да се каже само по описание, просто след като знаете какво е нормалното му поведение, опитайте да установите причината.
А лекаря направи ли някакви изследвания за всеки случай. Ако състоянието продължи, искайте кръвни изследвания, защото може да има скрита причина, която да не се вижда само с преглед. Постоянно ли не иска вода и храна или е еднократно.
Защото отказа от вода и храна също си има здравословни причини,които понякога се откриват по-трудно.Има ли склонност да яде някакви предмети, да е разкъсал някоя играчка и да е погълнал част от нея, има ли повръщане, гадене.Ваксинирано и обезпаразитено вътрешно/ въшно е нали?Проверете за бълхи,кърлежи...просто за каквото се сетите, за да се изключват причините една по една.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот jacqueline » Вто Дек 01, 2015 2:37 pm

Има всички ваксини, последно е обезпаразитяван преди около седмица и половина, беше повърнал една сутрин, имаше парчета от една играчка, но това беше еднократно, разхождаме се сутрин и вечер по около час, като се старая да му осигуря колкото се повече движение - бягане, скачане и т.н., ака си нормално въпреки 2-дневния му тотален отказ от храна. Мисля, че го изморявам достатъчно и би слвдвало да огладнява, но ... Започвам да си мисля, че му е станало тежко, въпреки че храната му я дозирам според указанията и не би трябвало да е "задръстен" така да го кажа! Днес е хубаво времето, слънчево и живна, яде, но колкото да не е без хич. Явно е нещо моментно, но понеже ми е първо куче и до сега такъв проблем не съм имала, се притесневям.
Аватар
jacqueline
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Вто Дек 01, 2015 4:06 pm

Има ли вероятност да не харесва храната, опитай с друга марка.Всъщност суха храна ли яде? Ако е така може да я овкусяваш с нещо(пастет, пауч, (кучешки), за да видиш дали ще яде. За водата не знам едва ли купите не са му удобни или е друга причината.Така както описваш всичко си е наред. Но имай предвид, че някои играчки са много опасни, за това не му давай такива, които може да разкъса и погълне парчета,опасно е. Ако въпреки всичко състоянието продължи още няколко дни или се появят някакви други симптоми, отидете на лекар и искай изследвания, дори рентген.И при най-малката промяна в състоянието, веднага го направи.Не вярвам нито да е депресия, нито нещо подобно. Провери дали не е разкъсал някоя играчка пак или друго, може да има вероятност да е погълнал нещо без да видиш.Моят съвет е да направите един рентген за всеки случай. Да му е променяна храната наскоро? Причините за отказ от храна са доста и много от тях опасни, не трябва да се изчаква повече от два дни, когато кучето не яде.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот jacqueline » Вто Дек 01, 2015 10:38 pm

Храня го с гранула, уж хубава, без зърно, 10 лв е кг, на др Клаудер с еленско. Понякога му я овкусявам с пауч. Яде я от няма и месец. В началото я хапваше. Когато соря да я яде му давах варено пилешко, отказа ми дори него. Сега му я овкусявам с пауч, започна да хапва по малко, ще я сменя с друга и ще го наблюдавам. Искрено благодаря за съветите. Когато има развитие по въпроса, пак ще пиша!
Аватар
jacqueline
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Вто Дек 01, 2015 11:41 pm

Опитай с храната, която си давала преди тази.Но въпреки всичко го заведи на изследване, дори да няма нищо....по-добре така, отколкото да се влошат нещата.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот jacqueline » Сря Дек 02, 2015 5:52 am

Благодаря!
Аватар
jacqueline
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Чет Дек 03, 2015 7:10 pm

Ренген за чужди тела. Проверка на устната кухина.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот jacqueline » Сря Дек 09, 2015 9:16 am

Вече сме добре. Кучо се оправи от само себе си. Иначе благодаря за всички мнения. Проблемът явно е бил на психична основа.
Аватар
jacqueline
Животинче с въпрос

Назад към Общ форум