Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

агресивни кучета

агресивни кучета

Мнениеот riho » Вто Юли 05, 2016 5:29 pm

Здравейте, имам следния проблем. Когато разхождам кучето има мисля двама стопани с грамадни ИЗКЛЮЧИТЕЛНО агресивни кучета и два пъти нападаха
моето куче без никакъв повод от моя. И двата пъти кучето на "стопаните" е на повод но се измъква без проблеми. Втория път го налагах с голямо дърво -
абсолютно никакъв ефект. Само можех да гледам от страни - съжелявам, че от ефекта не можах снимах. Просто ужасна гледка. Втория път по чудо кучето ми остана живо. Някакъв съвет какво мога да направя? Някой знае ли юридически как стои въпроса? Не казвайте само "говори със стопанина" - той е невменяем просто.
Аватар
riho
Животинче с въпрос

Re: агресивни кучета

Мнениеот meri » Пет Юли 08, 2016 8:54 am

Юридически нищо няма да стане, можеш да подадеш жалба,но дали ще има някакво решение, никой не знае.
По възможност не се разхождай по едно и също време с тях, а ако са там просто се махни.Не пускай кучето си да играе с техните.Смени мястото и времето за разходка, компанията....друго решение няма. Пази си кучето,за да не стане беля. А стопаните щом са такива, нищо не можеш да направиш, както ти казах подай жалба, но...
Аватар
meri
Пчела работник

Re: агресивни кучета

Мнениеот riho » Съб Юли 09, 2016 5:22 pm

Мерси. То се оказва, че дори да го бях записал с видео - няма да има сила в съда, такива са законите. Май ще си взимам кучегон, белким това спаси положението.
Аватар
riho
Животинче с въпрос

Назад към Общ форум