Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Проблем с моето любимо куче

Проблем с моето любимо куче

Мнениеот Боян Велев » Чет Апр 06, 2017 7:22 pm

Здравейте на всички, които обичате животните. Пуснах нова тема, понеже имам проблем и искам да получа колкото може повече съвети и мнения. Аз съм от Дупница. Миналата година ми подариха едно кученце, породата му е нещо като немски пинчер - нито от най-малките, нито от най-големите. В момента е на почти година. Тъй като януари дойдох да работя в София, съм на квартира и съквартирантите ми не бяха съгласни да го взема с мен. В Дупница живеех с баща си в къща, с който въобще не сме в добри отношения. Има още кучета при него, но той не се грижи добре за тях. Пуска ги да тичат в двора и около къщата за няколко часа и след това Чарли (пинчера) си е вътре в къщата , а другите 3 кучета са навънв двора. Докато си бях в Дупница, когато бях на работа - той ги хранеше само с хляб и вода. Иска ми се да ми дадете съвет как да постъпя, за да си взема Чарли при мен в София. Обмислях за някакъв хотел и училище (кучешки), понеже ще имам възможност да сменя квартирата чак към септември. И ми се иска хем да не е в приют, за да се грижат добре за него, хем да го науча да не лае ако занапред го оставя самичък в апартамента, хем да го виждам докато не съм на работа. Моля ви да дадете някой съвет. Не искам коментари от сорта - защо си го взел като не можеш да го гледаш и т.н. Благодаря на всички предварително!
Аватар
Боян Велев
Животинче с въпрос

Re: Проблем с моето любимо куче

Мнениеот meri » Съб Апр 08, 2017 12:36 pm

Преди да сте уредили жилищния си въпрос не може да се мисли друго. Когато се преместите и вземете кучето при Вас, тогава вече ще може да се говори за друго, трябва да се знае как ще се държи кучето, ще има ли хигиенни навици и т.н.
Важно е да се храни с качествена храна, да се извежда на разходка по-често, за да свикне с новата обстановка, да се заведе на лекар за обезпаразитяване, ваксини(ако няма такива).Не се бърза със събирането с други кучета, особено непознати в началото поне. За оставането в къщи, ще се говори след това, според обстоятелствата.Хотелите и училищата хич не са вариант, на тези места не се грижат добре за животните, освен това стреса ще му дойде в повече и след това може и да не се възстанови. Най-добрия вариант е да го вземете при Вас, когато си намерите жилище, в което допускат животни и няма хора, които не искат кучето. А на училище, аз лично не препоръчвам кучето да ходи или стои там само.Вариант с приют няма, трябва да се откажете от него, за да им прехвърлите правата, а те ще го предложат за осиновяване, което не е добър вариант. Поне аз не знам къде биха могли да го отглеждат като на хотел....всичко се заплаща, а пък и стреса за кучето е голям, някои се разболяват, не се хранят и т.н.
Аватар
meri
Пчела работник

Назад към Общ форум