Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Освен кастрация има ли друг начин да се предотврати разгон..

Освен кастрация има ли друг начин да се предотврати разгон..

Мнениеот meri » Сря Фев 13, 2008 4:11 pm

Блогът на drburlakov

ХАПЧЕТА ПРОТИВ РАЗГОНВАНЕ – НИМА САМ ПОЖЕЛАХ ?
От няколко години на българският фармацевтичен пазар се продават хормонални ветеринарно – медицински препарати на таблетки създадени за употреба при нашите домашни любимци – кучета и котки. Най-разпространените са”Нонестрон “ и “Ноновулин”, съдържащи мегестрол ацетат. Тъй като през последните години този медикамент намира широка употреба ( а по наше мнение тя е и безконтролна ) от собствениците на домашни любимци и поради оскъдното описание на страничните действия в приложените към продуктите листовки, ние намираме за необходимо да сведем до знанието на хората, които обичат своите четириноги приятели степента на риск, която се крие в употребата на Нонестрон и Ноновулин.
Системната употреба на мегестрол ацетат ( това е активното вещество на тези медикаменти ) неминуемо води след себе си до някой от следните странични ефекти:
> Пиометра – хронично цистозно – гнойно възпаление на матката
> Ендометрит – възпаление на маточната лигавица
> Повишен апетит – често не се забелязва от собствениците
> Летаргия
> Преходна хипергликемия – повишаване на стойностите на кръвната захар
> Захарен диабет
> Асперматогенеза – спира образуването на сперматозоиди
> Хиперплазия ( нарастване ) на млечните жлези – и при мъжките животни
> Аденокарцинома – злокачествен тумор на млечните жлези (и при мъжките животни)
> Алопеция ( опадване на козината), себорея и кожна атрофия
> Нарушение в дейността на надбъбречните жлези
> Промени в поведението
Противопоказанията за използването на препарата са следните:
> Мегестрол ацетат е противопоказан при бременни животни или при животни със заболявания на матката, захарен диабет или тумори на млечните жлези.
> Препоръчително е да не се използва при кучета преди първият естрален цикъл ( първо разгонване ) или при кучета с ненормално циклиране.
> Не бива да се използва за повече от две последователни третирания.
Пишем всичко това защото станичните ефекти на активното вещество са изключително често срещани – един или няколко от тях се явяват във висок % от случаите след неговата употреба..За последните две години при нас са зачестили случаите на хронично гнойно възпаление на матката и тумори на млечните жлези при кучета и котки. Тревога будят и зачестилите случаи на захарен диабет (за нашата клиника те са 3 за последните 8 месеца ). Лечението на захарният диабет след овладяване на острият стадий може както при хората да премине на доживотно поддържане с инсулин. Лечението на пиометрата и туморите на млечните жлези е хирургично и се явява животоспасяващо. В разговор със стопаните на заболели животни в около 90% от случаите установяваме, че те на един по-ранен или късен етап от живота им са третирали своите любимци с мегестрол ацетат. Добавете и факта , че в САЩ мегестрол ацетатът не е лицензиран за употреба при котки. Безконтролното предлагане на мегестрол ацетат ( можете да го откриете в почти всеки зоомагазин или магазин за храна за домашни любимци съпроводен с единственото упътване от страна на продавачите – “ Това са хапчета против разгонване”), както и ниската му цена го правят широко използван.
Имайки в предвид гореизложеното ние считаме, че производителите трябва да изложат в листовката на препарата ВСИЧКИ потенциални странични ефекти и противопоказания за неговата употреба. Производителят трябва да знае, че добрата производствена практика включва информиране на клиента за възможните странични ефекти на лекарството.Това позволява лесно откриване на ранни признаци на възможни заболявания причинени от хормоналният препарат. Считаме, че Вие, собствениците на домашни любимци сами можете да прецените ползата и вредата от т. нар. “хапчета против разгонване”, а ние като ветеринарни лекари Ви съветваме , когато решите да използвате подобен препарат да се консултирате с нас , поне докато производителят сметне за необходимо да Ви запознае с всички действия на медикамента.
Автор: drburlakov
Аватар
meri
Пчела работник

Re: освен кастрация има ли друг начин да се предотврати разгонва

Мнениеот little_didi4 » Нед Апр 13, 2008 7:58 pm

Аз не знам дали сам против кастрацията на моето куче..просто ме притесняват две неща...килограми и загуба на интерес за игра....

Да прочетох че няма такива опасности, но нали знаете българина се съмнява във всичко :))))

Благодаря.
little_didi4
В пасажа

Мнениеот zoomaniak » Нед Апр 13, 2008 8:01 pm

не сте информирани просто и ясно е
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот in4eto » Нед Апр 13, 2008 8:09 pm

кастрацията не е хубаво нещо информирайте се вие как се нарушава в последствие матаболитните процеси tongue tongue tongue tongue
Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот zoomaniak » Нед Апр 13, 2008 8:19 pm

in4eto написа:кастрацията не е хубаво нещо информирайте се вие как се нарушава в последствие матаболитните процеси tongue tongue tongue tongue

спокос - лейди - има си специални храни - има си специални медикаменти дори и хранителни добавки за маниаци дори - вет-медицината отдавна не приема кастрацията като проблем...за тва се кастрира сичко...и никой не реве и т н.....
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот MANUS » Нед Апр 13, 2008 8:51 pm

това че при кастрацията се махат вътрешните полови органи, а при хапчетата/инжекциите и тн хормонални препарати не, не променя факта че и в двата случая те НЕ функционират. във втория вариант заедно с куп вредни ефекти, водещи до преждевременна смърт на любимеца ви.
Аватар
MANUS
В ятото

Мнениеот COLUBER » Пон Апр 14, 2008 10:49 am

Освен кастрацията другия вариант са инжекциите. Те ДЕЙСТВАТ, но вета ни каза, че на всяка втора или трета инжекциа кучето ЩЕ се разболее от ъм...спин или рак на матката май..(е знам, че има голяма разлика между двете но не запомних кое е сори :ag: ). Така, че колкото и да не искам да го кажа - и аз ти препоръчвам кастрация.... :bu:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот kokerka » Пон Апр 14, 2008 2:16 pm

Рак е, или е възпаление, и двете са еднакво опасни и водят до едно и също - наложителна кастрация.

Хапчета и инжекции ИМА, но те са толкова вредни, че по-добре собственоръчно да застреляте животното преди да започнете да давате подобни неща, вместо да го оставите след тях да се мъчи.

Единствения най-малко вреден начин за предотвратяване на разгонване е кастрацията. Да, има повишаване на апетита /при някои индивиди само/ но това е адски лесно контролируемо /разбира се стига да не се мислите за много виновни, че сте го кастрирали и за реванширане да тъпчете животното с всевъзможни храни/. Обаче отказ от игра /или ставане на лениви/ е адски рядко срещано явление. Аз даже наблюдавам обратното. Мойте подивяха още повече. Играе им се като на 6 месечни. Българина наистина е склонен да не вярва, или по-точно да не вярва на неща, на които не му изнася да не вярва. ;)
Животните са По-добрите приятели на човека!
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот little_didi4 » Пон Апр 14, 2008 2:40 pm

добре относно тая кастрация....аз съм в испания и тук чета по форумите и така ме съветват да изчакам първото разгонване и след това да кастрирам,защото процента бил нулев за заболявания после и рак...а до колкото си спомням тук четох че колкото по рано толкова по добре..незнам не разбирам тая разлика..тук казват едно там друго....не искам да се карам с никого,просто ми е нужна информация.

благодаря

а всъщност аз не съм против кастрацията или пък тя да предизвиква в мен някакво чувство за вина..приемам я...просто незнам някои неща свързани с нея и се интересувам...това е :)
Последна промяна little_didi4 на Пон Апр 14, 2008 2:51 pm, променена общо 1 път
little_didi4
В пасажа

Мнениеот kokerka » Пон Апр 14, 2008 2:43 pm

Ами по принцип повечето лекари препоръчват да се кастрира ПРЕДИ първото разгонване, по този начин риска от рак се свежда до 3%, след първото разгонване риска започва да расте. И наистина засега повечето мнения са, че е най-добре преди разгонването да се кастрира. Особено ако става дума за женско.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот meri » Пон Апр 14, 2008 2:48 pm

Да ,изпревари ме с отговора. :ab: Аз също на моята не съм забелязала никакво повишаване на апетита, а вече мина цяла година от кастрацията, пак си е жизнена и енергична, все същото куче, което беше и преди.Сега има добри упойки, обезболяващи, няма нищо страшно, за ден -два всичко минава и забравят.Не е необходимо да им се вреди с хапове и инжекции, няма смисъл, риска е много по- голям от кастрацията.Поне за мен е така, всеки да си прецени как да постъпи. :ad:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот silla » Пон Апр 14, 2008 2:58 pm

Интересувам се от разгонването на мъжките кучета- как им действа и наложително ли е на всяка цена да му направя кастрация... hsuh
Зоо, кажи за Терориста кастриран ли е????
Какви проблеми създава разгонването при мъжките?!?!?
Бъди добър...отнасяй се благородно към природата !
silla
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Пон Апр 14, 2008 3:00 pm

silla написа:Зоо, кажи за Терориста кастриран ли е????

Не е - нямам 100% собственост над него и т н...
Проблеми няма - намалява им желанието да хойкат по женски и т н...
Стават по спокойни и т н...
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Пон Апр 14, 2008 3:11 pm

Освен женските, при мъжките също се получават заболявания, виж на темата за кастрации, там е описано всичко.Много е сериозен проблема при тях с простата, след време може да има много сериозни проблеми с уриниране, тумори др. неща и тогава пак ги кастрират по мед. показания.

viewtopic.php?f=104&t=2541
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот kokerka » Пон Апр 14, 2008 3:42 pm

Мъжките кучета не се разгонват. Те постоянно са "готови". Ако има женски разгонени наблизко веднага им се отключва тялото за сексуални желания. Кастрацията не е задължителна ако има каишка и стопанин който да контролира кучето, ако случайно е минала разгонена или наблизко такава. Кастрацията се прилага често за профилактика както вече спомена мери на отделителната система, простатата, за предотвратяване на агресия, бягане на кучето по разгонени женски или техните следи.

Мери, аз забелязах повишаване на апетита, но само на кучето. Но това за мен не е проблем. Тя яде толкова, колкото аз реша, движи се достатъчно и апетита не й влияе по никакъв начин.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот meri » Пон Апр 14, 2008 4:04 pm

Когато не се прехранва,и има повече движение, няма страшно ,кучето яде колкото му сложиш, иначе все е гладно. :ad: Много е важно да не му се дава хляб, защото тогава направо ще затлъстее, и да тича колкото може повече, ето това е което трябва да се прави, ми вероятно е и индивидуално, защото моята наистина не яде повече отколкото беше свикнала, даже в началото преди кастрацията хапваше по малко хляб сега сама се отказа от него, е аз давах незначително количество, но и от предното знам,че не трябва, защото като поостарее и се натоварват ставите започват пък проблеми и с тях.Затова движение, повече разходки и няма страшно да имате дебело и лениво куче, като някое дето все лежи и яде. :bp:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот kokerka » Пон Апр 14, 2008 4:08 pm

Ама аз даже и корички хляб й давам, тя ги има за лакомство. Ама не я тъпча с тях. Давам го като награда. Наистина всичко е индивидуално. Сара си беше лакома, просто стана още по-лакома. Котката на брат ми пък съвсем стана капризна на храна. Едвам си изяжда гранулките. Но си е екстра. Нито е слаба нито е дебела.
Е, Сара разбира се зимата качва по половин едно килце, но напролет бързо го стопява като излезем на поляната. Всичко е въпрос на баланс. Например предпочитам да й дам с 20-30 грама по-малко от дневната дажба отколкото да й дам цялата доза. Почти винаги правя така. Освен в дните когато не сме били на планина и тя не е сновала напред-назад цял ден. Тогава й се полага повече ядене.

Но с желание и знание животните си остават такива, каквито са били. Моите по характер не са се променили въобще. Затова проблеми няма.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот in4eto » Вто Апр 15, 2008 10:38 pm

tongue tongue tongue icon_crazy icon_crazy icon_crazy icon_crazy
Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот kokerka » Сря Апр 16, 2008 5:57 pm

Инчето, ако имаш нещо да кажеш на някой не са иконките начина. Сподели ако нещо те измъчва, ще поговорим. Но тези иконки на мен лично не ми харесват.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот in4eto » Сря Апр 16, 2008 8:39 pm

Мила kokerka това не са иконки а емотикони има огромна разлика :ag: а и това че на теб не ти харесват незначи че специално заради теб няма да си ги слагам и за напред :ai: :ai: :ai: :ai: :ai: :ai: :ai: :ai: :ai: :ai:
Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот kokerka » Съб Апр 19, 2008 3:47 pm

Виж какво, ако съвсем скоро не си промениш начина на говорене спрямо мен ще се ядосам много. Аз говоря с теб културно и с уважение, държа и ти да го правиш по същия начин. Факта, че имаме различия в мисленето не ти дава право да се държиш вулгарно и надменно с мен. Мисля, че ще си оправим комуникацията, иначе ще ми бъде жал.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот Стефка Баирова » Съб Юни 14, 2008 11:58 pm

AHASVER написа:
in4eto написа:кастрацията не е хубаво нещо информирайте се вие как се нарушава в последствие матаболитните процеси tongue tongue tongue tongue

...неможе някой който пита "Как така няма хапчета" да пледира за информираност... hsuh icon_crazy

Може колегата, прочита и разбира,че го премятат! И трябва да си мълчи и да слуша и вярва на глупости!
Стефка Баирова

Мнениеот Стефка Баирова » Нед Юни 15, 2008 12:00 am

kokerka написа:Виж какво, ако съвсем скоро не си промениш начина на говорене спрямо мен ще се ядосам много. Аз говоря с теб културно и с уважение, държа и ти да го правиш по същия начин. Факта, че имаме различия в мисленето не ти дава право да се държиш вулгарно и надменно с мен. Мисля, че ще си оправим комуникацията, иначе ще ми бъде жал.

Мнения "за кастрацията" се налагат много агресивно и безпардонно, при липса на каквато и да било коректност! Ето - някой изрази друго мнение - заплахи! Ами уплаши се и млъкни бе, човек, бъркаш им бизнеса с фондацийките!
Стефка Баирова

Мнениеот sasin » Нед Юни 15, 2008 12:44 am

Абе госпожо Баирова, как си позволявате да вадите думи от контекста? Така ли ще убедите някой в тезата си? Айде кажете още 1000 пъти че фондацийките са мафии или каквото там ви е мнението, някой може още да не е разбрал. Явно това ви е голям проблем щом идвате във форума да пишете само и едиствено за този си кахър, съмнявам се обаче че тук ще намерите решението. Всеки форум си има правила, моля прочетете ги, иначе не се учудвайте ако постовете ви бъдат модерирани.
офис без хартия е химера в болното въображение на консултантите по фирмено управление
sasin
Пчела майка

Мнениеот drebcho i glamcho » Нед Юни 15, 2008 12:13 pm

От една напаст се оттървахме, друга болест ни се натресе. 22emo :be:

Много жълти вестници чете явно госпожата. icon_crazy
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Нед Юни 15, 2008 5:03 pm

Много организации нямат усет за имидж и реклама и пиар и т н. Позволяват си да не са открити към общността и да има неяснотии. Страда реномето им и на живо аз винаги в разговори ги критикувам. Има какво да дялкат в себе си.
zoomaniak
Пчела работник

Re: За лекарствата против разгонване

Мнениеот meri » Чет Юни 26, 2008 2:19 pm

Публикувано от: gligan4o Mar 5 2008, 12:10

Природата си знае работата, така че най-добре е кучката да се остави при песа за наколко дена и да се наблюдава. Тя сама си решава кога да го допусне,а когато това стане-значи е настъпил подходящия момент. Няма смисъл да се гадае на кой ден точно да стане това. Един съвет към всички, които имат женски кучета : НЕ ИЗПОЛЗВАЙТЕ ИНЖЕКЦИИ ПРОТИВ РАЗГОНВАНЕ! Така щях да си уморя териерката, която се разгонваше тъкмо в началото на октомври и живееше с мъжкия в едно заграждение. Беше хем неудобно от гледна точка на започващия сезон, хем трябваше да я прибирам у дома на терасата. След такава инжекция (след това разбрах, че имала и странични ефекти) разви "пиометра"-възпаление на яйчниците и започна едно бяло слузесто течение, кучето се уморяваше бързо и не искаше да ходи надалеч, а покрай нея и мъжкия, чувствайки че няма подкрепа в гонките и той не искаше да се отделя много. Та се наложи да започнем лечение с един скъп препарат, на който едната инжекция струваше 20лв и за цялото лечение отидоха 140лв.Още от първата инжекция кучката сякаш живна. Другата алтернатива беше кастрация, но аз не я приех. След това се разгонваше нарядко и пропускаше единия път в годината. Така че умната! Удобството за нас е неудобство за кучетата! По-добре да я изтърпиш 1 месец на терасата, отколкото да даваш пари за лекарства или да я загубиш!

http://www.nalov.com/forum/index.php?ac ... 57&t=11382

ПРЕПАРАТИ ПРОТИВ РАЗГОНВАНЕ?

Относно инжекции против разгонване, трябва да се има в предвид, че те също като таблетните форми са хормонални препарати! Факт е , че до днес в медицината не е създаден ХОРМОНАЛЕН препарат без нежелани странични ефекти.
Разликата между инжекциите и таблетките е, че инжективните форми могат да бъдат по-точно дозирани спрямо килограмите на пациента. Всички останали рискове (т.е. мастопатии и възпаления на матката) са едни и същи.
Дори някои от инжективните препарати (Depo-promon) предизвикват скоротечни възпалителни процеси на матката, резултиращи в перфораци, перитонит и животозастрашаващ сепсис.
В моята практика съм имал 2 случая на този ефект на препарата след еднократното му приложение при куче и котка.
От друга страна трябва да спомена, че имам множество пациенти, при които от години прилагам Covinan (СПАЗВАЙКИ СТРОГО СХЕМАТА НА ПРИЛОЖЕНИЕ), които не са проявили нито един от описаните възможни странични ефекти. Въпреки това моето мнение е, че животни които не са предвидени за разплод трябва да бъдат кастрирани, вместо третирани с хормонални препарати.

http://dog.bg/forum/index.php?action=pr ... pic=9454.0
Аватар
meri
Пчела работник

Re: Взимам си куче-не знам как да го обуча да скача и да се тарк

Мнениеот margokk » Сря Окт 08, 2008 12:12 pm

in4eto написа:хахаха за пръв път чувам да иска някой да си научи кучето да се търкаля :ai: :ai: :ai: :ai: :ai: :ai: :ai: :ag: :ag: :ag: :ag: :ag: :ag: :ag: :ag: :ag:

А ти пък си за бой!!! (заради подписа ти имам предвид)
"Този, който търси ангел и следи само за крилата, рискува да се прибере вкъщи с гъска." Г.Лихтенберг
margokk
В ятото

Мнениеот Rottweiler » Сря Окт 08, 2008 6:19 pm

И аз съм против кастрацията tongue
Rottweiler

Мнениеот margokk » Сря Окт 08, 2008 6:32 pm

Ами то е ясно. Човек трябва да има поне минимално чувство за отговорност към обкръжяващата го действителност - настоящата и бъдещата, за да е за кастрацията. Ако не обича да мисли - няма как да е.
"Този, който търси ангел и следи само за крилата, рискува да се прибере вкъщи с гъска." Г.Лихтенберг
margokk
В ятото

Мнениеот Rottweiler » Сря Окт 08, 2008 6:34 pm

Айде сега всички да кастрираме любимците си :ag: въпрос на избор но явно според някои нямаш възможност да избираш
Rottweiler

Мнениеот margokk » Сря Окт 08, 2008 6:43 pm

То затова все едни и същи песни слушаме - кучката избягала, грешка станала, ама не искали, обаче я изтървали - и на ти ги поредните безпородни, улични кучета.
margokk
В ятото

Мнениеот kitana » Сря Окт 08, 2008 6:58 pm

Кастрацията не е необходима,ако стопанина е отговорен и културен човек!За жалост,това са малко на брой хора.
Fortuna fortes metuit, ignavos premit
Аватар
kitana
Пчела майка

Местоположение: на Зеления път към Стария Светльо,като всички други

Мнениеот Rottweiler » Сря Окт 08, 2008 7:28 pm

Да си културен човек какво означава че ако псуваш като хамалин трябва да си кастрираш кучето (Примерно) icon_dontknow
Rottweiler

Мнениеот EDINAKA » Сря Окт 08, 2008 7:36 pm

:ag: :ajaweki: :ag:
Ръце-преса,крака-танк,глава инжинер,целият съм машина за убиване! :ag:
EDINAKA
В ятото

Мнениеот in4eto » Сря Окт 08, 2008 8:30 pm

margokk
А ти пък си за бой!!! (заради подписа ти имам предвид)
.Ако ти стиска ела се пробвай icon_bowdown icon_bowdown
Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот kitana » Вто Окт 06, 2009 8:10 pm

Дефиниция на думата "култура" от уикипедия
Малко непълно,но....
И така....какво значи "културен човек" ?Т.е. защо не трябва да приемаме всичко буквално,а да помислим колко и какви (по-важното)неща се крият зад дадено понятие.
Fortuna fortes metuit, ignavos premit
Аватар
kitana
Пчела майка

Местоположение: на Зеления път към Стария Светльо,като всички други

Мнениеот animalprograms » Пет Окт 16, 2009 5:10 pm

kitana написа:Кастрацията не е необходима,ако стопанина е отговорен и културен човек!...

Изследване на WSPA (Световно дружество за закрила на животните) сочи, че има европейски страни с висок стандарт в контрола на популацията, напр. Швеция, където кастрацията не е разпространена. Хората са осъзнати. Една от застъпените алтернативи на хирургията е химическата стерилизация.

И другото условие, за което някой вече спомена, е кучетата да не излизат навън без надзор.

У нас опираме до кастрацията, понеже имаме както във Великобритания през 60-те "забележимо малцинство от кучета, пускани от стопаните си денем да блуждаят без надзор".
Броят на котенцата и кученцата, които ние развъждаме всяка година, определя броя на котките кучета, които ще загинат преждевременно. http://animalprograms.org
animalprograms
В ятото

Re: За лекарствата против разгонване

Мнениеот Д-р.Сурчева » Пет Яну 16, 2015 2:12 pm

meri написа:Публикувано от: gligan4o Mar 5 2008, 12:10

Природата си знае работата, така че най-добре е кучката да се остави при песа за наколко дена и да се наблюдава. Тя сама си решава кога да го допусне,а когато това стане-значи е настъпил подходящия момент. Няма смисъл да се гадае на кой ден точно да стане това. Един съвет към всички, които имат женски кучета : НЕ ИЗПОЛЗВАЙТЕ ИНЖЕКЦИИ ПРОТИВ РАЗГОНВАНЕ! Така щях да си уморя териерката, която се разгонваше тъкмо в началото на октомври и живееше с мъжкия в едно заграждение. Беше хем неудобно от гледна точка на започващия сезон, хем трябваше да я прибирам у дома на терасата. След такава инжекция (след това разбрах, че имала и странични ефекти) разви "пиометра"-възпаление на яйчниците и започна едно бяло слузесто течение, кучето се уморяваше бързо и не искаше да ходи надалеч, а покрай нея и мъжкия, чувствайки че няма подкрепа в гонките и той не искаше да се отделя много. Та се наложи да започнем лечение с един скъп препарат, на който едната инжекция струваше 20лв и за цялото лечение отидоха 140лв.Още от първата инжекция кучката сякаш живна. Другата алтернатива беше кастрация, но аз не я приех. След това се разгонваше нарядко и пропускаше единия път в годината. Така че умната! Удобството за нас е неудобство за кучетата! По-добре да я изтърпиш 1 месец на терасата, отколкото да даваш пари за лекарства или да я загубиш!

http://www.nalov.com/forum/index.php?ac ... 57&t=11382

ПРЕПАРАТИ ПРОТИВ РАЗГОНВАНЕ?

Относно инжекции против разгонване, трябва да се има в предвид, че те също като таблетните форми са хормонални препарати! Факт е , че до днес в медицината не е създаден ХОРМОНАЛЕН препарат без нежелани странични ефекти.
Разликата между инжекциите и таблетките е, че инжективните форми могат да бъдат по-точно дозирани спрямо килограмите на пациента. Всички останали рискове (т.е. мастопатии и възпаления на матката) са едни и същи.
Дори някои от инжективните препарати (Depo-promon) предизвикват скоротечни възпалителни процеси на матката, резултиращи в перфораци, перитонит и животозастрашаващ сепсис.
В моята практика съм имал 2 случая на този ефект на препарата след еднократното му приложение при куче и котка.
От друга страна трябва да спомена, че имам множество пациенти, при които от години прилагам Covinan (СПАЗВАЙКИ СТРОГО СХЕМАТА НА ПРИЛОЖЕНИЕ), които не са проявили нито един от описаните възможни странични ефекти. Въпреки това моето мнение е, че животни които не са предвидени за разплод трябва да бъдат кастрирани, вместо третирани с хормонални препарати.

http://dog.bg/forum/index.php?action=pr ... pic=9454.0

Преди да охулите всичко, погледнете има ли поне едно човешко лекарство без противопоказание. Съмнявам се, че ще откриете. Отрицателен ефект имат и противозачатъчните за жените и едни реагират по един начин, а на други, не се отразяват зле. Така, че трябва да се има предвид индивидуалната чувствителност. В медицината няма нищо константно! Всеки организъм реагира различно. И ние би трябвало да избягваме храни без соя, ама успяваме ли?
Аватар
Д-р.Сурчева
Животинче с въпрос

Re: Освен кастрация има ли друг начин да се предотврати разг

Мнениеот meri » Пет Яну 16, 2015 9:46 pm

Да, но можем да се предпазим поне, макар и минимално. А за животните има начин да не се дават контрацептиви, които много вредят и начинът е кастрацията, която не вреди на животното.
Аватар
meri
Пчела работник

Назад към Общ форум