Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Избор на куче

Re: Избор на куче

Мнениеот archy » Съб Май 29, 2010 7:45 pm

Ако си го възпиташ както трябва няма да е злобен...Пинчера ми никога не е ухапал чужд човек(мен ме е ухапал 2 пъти в живота си и то по моя вина)...Но Ари пуска косми...Ако не го изресваме всеки ден особено когато сменя...Може би е чертана друга порода все пак не е истински пинчеруга... :ag: Иначе за цени.. зависи какво търсиш...Чистокръвен пинчер-скъпичко,поне 500 евро според мен...Ей такъв като моя-100-400 лева вървят... :ad: Но има и риск...Арчето беше с гъбички,беше на 2 месеца и нямаше ваксини...При взимането на куче от зоомагазин (ако ще взимаш от зоомагазин) има голям риск... :ad:
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот kitana » Съб Май 29, 2010 8:25 pm

От днес още 2 мнения за пинчерите,че са зли.
Fortuna fortes metuit, ignavos premit
Аватар
kitana
Пчела майка

Местоположение: на Зеления път към Стария Светльо,като всички други

Мнениеот valnata » Съб Май 29, 2010 9:03 pm

kitana написа:От днес още 2 мнения за пинчерите,че са зли.

Просто има неспособни стопани, и затова кучетата им са зли. Няма значение майката, бащата, дядото. Няма значение и породата. :ag:

selgomez97 чихуахуа от развъдник може да вземеш за 1000 лева. Може и за 900 да намериш. icon_dontknow Борсите предлагат "чихуахуа" на същите цени. Направи си сметката от къде ще избереш куче. И пак ще ти кажа да не си даваш парите за чихуахуа, което не е от развъдник. Това е просто пинчер на много висока цена. Може да дадеш 700-800 лева и да получиш дори Бигъл насреща(има и такива обяви из нета) Бигъл се представя за чихуахуа.. :ag: smiley23
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот kitana » Съб Май 29, 2010 9:09 pm

В породната характеристика на пинчера е да е злобен.

Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот valnata » Съб Май 29, 2010 9:12 pm

Има доста клипчета->> бой между питбули,бултериери идр........... В породната им характеристика какво пише? Има некадърни собственици. :ag: Що ли не искат да забранят пинчерите... :ag:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот kitana » Съб Май 29, 2010 9:14 pm

Аз съм ЗА забраняването на пинчери и чихуахуа.
В породната характеристика на питбула "пише" ,че има огромна вероятност да се появи непоносимост към себеподобни.
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот meri » Съб Май 29, 2010 9:18 pm

Излишно спорите, просто можеше да си прочетеш характеристиката за кучето и да си прецениш.
Аз не се въздържах и намерих,ето:

Описание на Пинчер (миниатюрен гладкокосмест). Той е често срещано у нас стайно декоративно кученце, което прилича на красива плюшена играчка. Развъждането му започнало в Германия в началото на нашето столетие. След продължителна селекция се получило малко, много подвижно, грациозно и темпераментно кученце. По външен вид то е силно умалено копие на Доберман-пинчера. Покрито е с къса и гъста космена покривка, гладко прилепнала към тялото. Цветът и може да бъде различен. Височината при холката е около 25-30 см.
Характеристика на Пинчер
Интересното за тази порода е, че е съхранила всички положителни черти на своя по-голям събрат, като се започне с предаността към собственика и се стигне до агресивността и безстрашието. Невъзможно е да се опише стръвта, с която това малко кученце брани всичко, което е собственост на неговия господар. Не по-малко смел и агресивен е и миниатюрният пинчер към дребните домашни вредители (мишки и плъхове). Смело може да се каже, че в някои случаи той се справя с тях по-добре, отколкото котката.
http://www.kuche.evropea.com/pincher.html

Изображение

И още:
Характеристика

За да отглеждате породата Пинчер е желателно вече да имате опит в отглеждането на кучета. Преди да се решите да вземете такова куче вкъщи е добре да поговорите с други собственици на такива кучета и да си купите колкото се може повече книги за породата и да прочетете с какво ще си имате грижи за дълъг период.
Пинчерите обичат компанията на хората и са добър избор за активни възрастни хора. За по-стари хора са подходящи по-стари на възраст пинчери. С деца обаче пинчерите не бива да бъдат оставяни сами нито за момент. Нито малките деца знаят как да се държат с кучета, нито пък кучетата могат да ги разберат. Последиците от това могат да бъдат трагични. Въпреки, че са порода тип „Играчка” пинчерите съвсем не са играчки.
Действия като вдигане, щипане или внезапни движения биха предизвикали защитни действия в кучето. Но както децата, така и кучетата имат различни характери, така че съжителството между деца и кучета трябва да се определи индивидуално. Възрастните също трябва да внимават как си играят с тях, тъй като пинчерите лесно могат да счупят кости или дори нещо по-лошо.
Пинчерите се чувстват добре и в градски и селски условия. Докато им се предоставят много разходки те ще са щастливи навсякъде, където се намират техните собственици. Въпреки, че те са порода тип „Играчка” те не са разглезена порода. Във фермата пинчера ще се опитва да хваща плъхове, мишки или малки лисици. Бъдете внимателни с вашият пинчер когато е на открито, тъй като то ще преследва всичко, което се движи или може просто да тича за удоволствие. Ако ги оставите отвързани навън ще откриете, че те стават страхливи, превъзбудени, много любопитни и винаги пълни с енергия и сила, а това може да има и негативни последици. Специалистите по тази порода казват за тях, че са като малки деца, които никога не порастват и че това не е порода за начинаещи. Поради голямата им енергичност и любознателност те биха извървели големи разстояния, за да проучат всичко и затова се нуждаят от наблюдение от близо.
Ако го отглеждате вкъщи прибирайте всички малки предмети, до които пинчера може да има достъп. Никога не оставяйте и лекарства на открито. В противен случай може бързо да се озовете във ветеринарния кабинет.
Ако пък го отглеждате в двор също трябва да проверите цялото пространство. Ако има дупки, в които можете да си пъхнете ръката, веднага я покрийте защото пинчера също ще намери начин да се пъхне там.
http://chokopedia.com/index.php?option= ... Itemid=126
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот valnata » Съб Май 29, 2010 9:22 pm

Има огромна вероятност да попаднат на некадърни собственици. :ag: Питбула явно възприема децата като себеподобни. :ajaweki:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот kitana » Съб Май 29, 2010 9:30 pm

Локума почна да се разгъва.Аз не споря.За мен този въпрос не подлежи на спор.Особено при такива....опоненти.
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот valnata » Съб Май 29, 2010 9:37 pm

Че кой спори icon_dontknow То е ясно, че собственика възпитава кучето. :ay:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот sisity » Съб Май 29, 2010 10:10 pm

Аз не казвам, че пинчерите са зли. Преди време имахме пинчер, който въобще не сме го възпитавали да е зъл, но някой като почнеше да си играе с него или да го гали, той винаги го хапеше и след това почваше да лае, само мен никога не ме беше хапал. Иначе по принцип са си много милички, нищо че обичат да се правят на много "големи".
Аватар
sisity
В глутницата

Мнениеот kitana » Съб Май 29, 2010 10:19 pm

valnata написа:Че кой спори icon_dontknow То е ясно, че собственика възпитава кучето. :ay:

Естествено.И от един йоркшир с възпитание става служебно куче.И един мармот увиваше шоколада в станиол.
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот selgomez97 » Съб Май 29, 2010 10:32 pm

Добре пинчерчето става, ама някои неща... :av:
Например за това, дето не обича децата?!! icon_crazy
Или пък хапе иии незнам..много гадно ли хапят?
"Love is when a puppy licks your face... even after you left him alone all day."
Аватар
selgomez97
В пасажа

Мнениеот zoomaniak » Съб Май 29, 2010 10:34 pm

Така както ........................ няма да избереш куче скоро :ag: :ba: :ba:
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот selgomez97 » Съб Май 29, 2010 10:38 pm

ИСКАМ ЧИХУАХУА!!! :bp:
:ba:
"Love is when a puppy licks your face... even after you left him alone all day."
Аватар
selgomez97
В пасажа

Мнениеот sisity » Съб Май 29, 2010 11:37 pm

Вземи си пинчер като си го избрала. Тия дет хапят са частни случаи. Пък и кой каза, че не обичат деца.
Аватар
sisity
В глутницата

Мнениеот valnata » Нед Май 30, 2010 6:41 am

Еее това за децата е пълна глупост.. :ag: Моя като види дете полудява от радост. Възрастни много ясно че не допуска(което за мен е по-добре). Не обичам всякакви лелки и др. да се лигавят с него. :ag: Даже ако някой посегне да го гали казвам че е зъл.. Хората от които го взех имат две деца. Как тяхната женска не им е прегризала гърлата до сега. icon_dontknow :ajaweki:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот valnata » Нед Май 30, 2010 6:46 am

Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот selgomez97 » Нед Май 30, 2010 10:29 am

Четох някъде, че пинчерите не са подходящи за деца, понеже децата можело постоянно да ги взимат за играчка и да ги стискат, прегръщат и т.н. Но щом казвате сега това smiley24 супер! Колко струва едно бебе-пинчер?
Аватар
selgomez97
В пасажа

Мнениеот meri » Нед Май 30, 2010 11:10 am

Дали не е по-добре да мине малко време и да си изясниш какво точно искаш,да не стане после......сбърках, ами сега?

Когато човек не е наясно или не знае какво иска, по-добре нека обмисли нещата хубаво преди да взима животно,различните мнения са и като различните стопани, за едни е добра, за други не, определена порода, някак не трябва да се влияеш от други мнения, а да знаеш какви точно изисквания имаш , какво можеш да предложиш ти на кучето.......и т.н.

Иначе лесно купуваш, а после? Ако започнат проблемите?

Принципно характера на кучето зависи от стопанина, така както го възпита, но нека не забравяме и породните особености, защото гените се предават от родителите и ако не ги познаваш, няма и как да знаеш какво ще стане кученцето.
Ще го научиш и възпиташ, но все пак?

По- добре вземи, когато наистина знаеш какво искаш, иначе е загуба на време, да не съжаляваш после......
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот valnata » Нед Май 30, 2010 1:08 pm

Нали искаше чихуахуа :ag: Мери е права. Седни спокойно, помисли и тогава ако решиш, че си готов/а взимай куче. Цените на пинчерите почват от 150 и стигат до 350 лева. Такива са цените във Варна.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот selgomez97 » Нед Май 30, 2010 2:54 pm

Ха, нали сега вземам решение. Питам, чета и си правя моите сметки тука, кое мога да му дам и кое несъм сигурна и т.н. От няколко дена, наистина сериозно мисля за куче. :ag: Обаче имам нужда от повече информация и после което ми е по-изгодно и което повече отнася за условията у дома, ще обсъдя с мама и тате и така. Този развъдник за чихуахуа в София, е на добро ниво. Много ми хареса как се грижат за малките кученца. И понеже след няколко дена ще бъда в София и обмислям, дали като ще съм там още тогава да си взема чихуахуа или пък да помисля и за пинчера. И двете ми отговарят на условията :ag: Пускат малко косми и т.н. :ab: И незнам, защото за първи път ще имам куче, ако въобще ще го имам и като е за пръв път и незнам как ще се правя...дано добре! Затова сега чета каквото намеря пък после да му мисля.. :ag:
Аватар
selgomez97
В пасажа

Мнениеот archy » Нед Май 30, 2010 4:23 pm

Аз съм на почти 13.. имам пинчер...само аз се грижа за него(разходки,хранене,чистене,възпитание..)Родителите ми само помагат със паричките...Е Арчи слуша само мен...Веднъж се наложи баща ми да го гледа докато отида до кафенето в парка...Е резултатът Арчи си измуши главата от нашийника и веднага при мен...Седя с мен 20 минути докато чках без дори да помисли да избяга... :ad: Пинчерът ми никога не е ухапал брат ми,който е на 5,а той доста го тормозеше... :av:
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот selgomez97 » Нед Май 30, 2010 5:34 pm

smiley24 Арчи, добра си...
Само че при мен е по-трудно..на мен ми няма доверие мама за животно, иначе тате иска..ама icon_dontknow И друг път като имах хамстер и морско свинче съм се грижела за тях винаги! Сега само трябва да покажа на мама, че мога да гледам кученце, обаче как? icon_crazy И най-много мразя като ми кажат "Животното изисква грижи" аууу полудявамм... :bu: Това го знам..обаче като почнат да ми го натякват (приятели,мама...) :ab:
Добре..между пинчер и чихуахуа, кое е по-добро?
Аватар
selgomez97
В пасажа

Мнениеот valnata » Нед Май 30, 2010 9:28 pm

Между пинчер и чихуахуа от развъдник по-доброто е чихуахуа. smiley24 Ако вземеш чихуахуа от развъдник ще получиш едно куче с ваксини,чип, гаранция за произход.... Там знаеш родителите, знаеш тяхното поведение, агресивни и дефектни кучета няма да се допуснат до разплод( не че не се случва това в наща мила родина).. :ag: Всяко куче който и да е баща му, баба му и леля му трябва да се научи от собственика на някои неща. То може да се направи страшно агресивно ако желае неговия собственик. Пинчера може да бъде голямо лигаве,но ако попадне при некадърници може да нанесе сериозни поражения. Същото важи и за чихуахуа, и за питбул и др. Здравето на кучето не може да го гарантира никой развъдчик, никой човек. Кой ще тегли чертата и ще каже коя животинка колко ще живее? Дали ще се разболее след година две.. icon_dontknow

Плюса за чихуахуа е само това, че знаеш каква порода е. От там също като пинчера почваш да го учиш да ходи до тоалетна, пак може да стане злобно. Аз ти препоръчвам пинчер, и ще ти кажа защо. защото тук измамите са много, защото ако нямаш познати които да те насочат ще получиш куче, което е едно голямо НИЩО.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот Fabregas » Нед Май 30, 2010 9:29 pm

Още ли не сте избрали куче бе? :ai: :ag: :ag:
Fabregas

Мнениеот valnata » Нед Май 30, 2010 9:31 pm

Търсим точния характер. :ag: FCI GTI TDI..... :ag: Кавам им аз да си взимат пинчера ама.. :ajaweki:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот Fabregas » Нед Май 30, 2010 9:32 pm

TDI :ay:
Fabregas

Мнениеот Space » Нед Май 30, 2010 9:36 pm

icon_esvil stop1
Прости хора и силен ветър, немат спиране!
I'm a joker, I'm a smoker, I'm a midnight talker ...
Space
Пчела майка

Мнениеот valnata » Нед Май 30, 2010 9:40 pm

Спейс какво ти стана?? Тези дни само стопове раздаваш icon_dontknow :ag: Не искаш ли да помогнем на децата? AvatarSmileyFencing
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот Space » Нед Май 30, 2010 9:56 pm

Стига сте спамили, като дойде време да си купуват коли, тогава тези съвети :ag: Пък и трябва да си поддържам репутацията на зъл мод, да не ми отиде имиджа :ajaweki:
Space
Пчела майка

Мнениеот selgomez97 » Нед Май 30, 2010 10:43 pm

Ехх СПЕЙСИИ, ако знаеш чак се уплаших ,като видях че ти си написал последния пост в тази тема. Успяваш да запазиш репутацията на злия модератор... :ag:
Хех..а пък valnata мерси за информацията и за всичко..от тук нататък само трябва да чакам празници и рождени дни (парите) баба, дядо тоя-оня..и до 15 има време.. :ag:

Оххх...искам го това куче беее!!! :ba:
Аватар
selgomez97
В пасажа

Мнениеот Space » Нед Май 30, 2010 10:45 pm

:ap: :sunny: :bp:
Успех с песчето! :ay:
Space
Пчела майка

Мнениеот valnata » Нед Май 30, 2010 10:50 pm

:bi: И кое куче избра? Пинчер,чихуа,пинчер,чихуа.. :ba: :bi:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот selgomez97 » Нед Май 30, 2010 11:04 pm

Ахахах..смесено! :ag:
Абе незнам..като се замисля си казвам чихуахуха,после ненее пинчер,после не бе чихуахуа! Ама гледах един добър развъдник "Шолин.." нещо си и ми се стори доста такаа добро..развъдник за чихуахуа!И незнам..сега ще видим и ако има нещо ще пиша! :ay: :ba: Май пинчер ще да е ... icon_wavey
Абе верно ли е ,че чихуахуатата са пинчери, както и ,че пинчерите са чихуахуа?
Аватар
selgomez97
В пасажа

Мнениеот valnata » Пон Май 31, 2010 6:42 am

Чихуахуа и пинчер нямат нищо общо. Някои хора правят кръстоски и затова има пинчери, които лекинко приличат на чихуа. :ag: Той пинчера си е мелез... :bi:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот archy » Пон Май 31, 2010 9:10 am

Моито има прилика с чихуа по външност и характер на пинчер tongue tongue :ag: Иначе те и моите казваха така ама кой да слуша... :av: smilie8 Бълграските пинчера са нещо м/у чихуаподобно и пинчероподобни и са доста предлагани... :ad:
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот meri » Пон Май 31, 2010 9:54 am

Ще съжаляваш да знаеш, защото едва ли скоро ще си наясно какво искаш, и ако не ти хареса нещо в последствие, може и да ти мине мерака за такова куче. Като вземеш не му позволявай да те командва, нищо че е малко, иначе ......не ти завиждам, няма да имаш куче, а "звяр". :ag:

Space написа:Стига сте спамили, като дойде време да си купуват коли, тогава тези съвети :ag: Пък и трябва да си поддържам репутацията на зъл мод, да не ми отиде имиджа :ajaweki:

Офтопик:
Имидж , ами чисти темите тогава, не само се карай. tongue
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот selgomez97 » Пон Май 31, 2010 10:03 am

Мхм... icon_crazy
Това с командването ще е проблемче... :ajaweki: Ама ше види то. :ag:
Аватар
selgomez97
В пасажа

Мнениеот jenito98 » Вто Юни 01, 2010 4:21 pm

Ако искаш можеш да си вземеш пекинез-те са малки,не искат много упражнения,но също така са и игриви,а и са големи пазачи.Четох една статия в интеренет за един пекинез,който спасил стопанина си от мечка.Нямат генетични болести.Според мен пекинезът е идеален за апартамент(аз отглеждам моя пекинез в апартамент и според мен изобщо не е трудно.)
Аватар
jenito98
В глутницата

Мнениеот meri » Вто Юни 01, 2010 4:59 pm

Нямат генетични болести.

Внимавай какво пишеш.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот selgomez97 » Вто Юни 01, 2010 10:58 pm

jenito98 написа:Ако искаш можеш да си вземеш пекинез-те са малки,не искат много упражнения,но също така са и игриви,а и са големи пазачи.Четох една статия в интеренет за един пекинез,който спасил стопанина си от мечка.Нямат генетични болести.Според мен пекинезът е идеален за апартамент(аз отглеждам моя пекинез в апартамент и според мен изобщо не е трудно.)

Те имат обаче много косми, а най мен това е един от големите проблеми- космарлаците.
Аз затова гледам да е пинчери или чихуахуа, които имат къс косъм. Иначе кученца, които ми харесват-много...пекинез,померан ..и други,ама космите, космите... :bu:
Аватар
selgomez97
В пасажа

Мнениеот meri » Сря Юни 02, 2010 8:16 am

Офтопик:
Какъв ти е проблема с космите, не ти се чисти ли? Всяко куче пуска косми.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот radko1985au » Сря Юни 02, 2010 9:46 am

Вземи си доберман...няма косми и можеш да го яздиш :ag: Не разбирам как така искаш куче но нямаш идея какво icon_dontknow
Офтопик:
а и космите са най-малкият проблем
radko1985au
В ятото

Мнениеот selgomez97 » Сря Юни 02, 2010 10:20 am

Не, аз ще чистя..Обаче мама е алергична към косми. [dontuu.gif] И просто аз толкова много искам животинче и тя горката аз през 5 минути отивам на главата й и почвам да и разправям как така, така, унова.. и тя вече няма накъде и ми вика. Ем вземай си парите и си купи. И тогава ми каза да си взема парите да си купя чинчила. И само като гледам в интернет 100 лв. ии малее и толкова ме беше яд,че ми беше казала да си купя, пък...
:ag: Ся ше врънкам кученце..оня ден бях на косъмм! Сега отначало..обаче наистина аз ще му чистя на животното, ще го разхождам..но космите :av: Затова гледам да е някое късокосместо кученце и мъничко..А пък животно вкъщи-това е много деликатен въпрос у нас! [ideauu.gif]
Аватар
selgomez97
В пасажа

Мнениеот archy » Сря Юни 02, 2010 12:15 pm

Да те предупредя,че специално моето,което не е нито пинчер нито чихуа,но пуска косми...Ако някой от вашите е алергичен помислете добре преди да вземете решение дали ще взимате куче..пинчера както всички други кучета има косми и пуска,макар да не са дълги се забиват в килимите например и се чистят трудно... :av: Помислете добре :ad:
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот kitana » Сря Юни 02, 2010 12:17 pm

Ако майка ти е алергична към косми,по-добре забрави за куче.Не е важно колко козина ще пуска,въпроса е ,че ИМА косми.
radko1985au написа:Вземи си доберман...няма косми и можеш да го яздиш :ag: Не разбирам как така искаш куче но нямаш идея какво icon_dontknow
Офтопик:
а и космите са най-малкият проблем

Не,че добермана не е за нея.Тя не е за добермана.
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот radko1985au » Сря Юни 02, 2010 12:24 pm

Тва за добермана го казах на шега :ab:
Какво ще кажеш за френски булдог icon_dontknow много са готини но са доста парички. А ти как така искаш просто куче? За да го искаш не те ли "грабна" някаква порода?
Всяко куче сменя козината. Чувал съм, че примерно на самоеда козината се чисти по-лесно от тази на пинчера примерно. Без козина не става, сори ама май е най-добре да изчакаш докато се отделиш от родителите си.....така ще имаш и време да си избереш порода. :ab:
Успех!
Последна промяна radko1985au на Сря Юни 02, 2010 12:29 pm, променена общо 1 път
radko1985au
В ятото

Мнениеот meri » Сря Юни 02, 2010 12:24 pm

Офтопик:
А доказана ли е алергията или.....от къде знае, че е точно към куче, а не към някое друго животно? Най- добре забрави за сега за куче, хем не знаеш какво искаш, хем искаш нещо неосъществимо....всички кучета имат косми, колкото и да чистиш.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот kitana » Сря Юни 02, 2010 12:54 pm

Внимавайте с ..."шегите" ,че някой вземе да ви се върже .
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот selgomez97 » Сря Юни 02, 2010 7:12 pm

kitana не му се връзвай на Радко.. :ag:
Избрала съм си породата, не че незнам какво искам. :ad:
Е, много ясно, че всяко животно пуска косми. А аз търся куче, което да пуска по-малко косми, още ли не разбрахтее? :ajaweki: Все едно, оставете. Все някой ден, обещавам, ще ви се похваля с новото МИ куче. :thankyou: А пък сега като ще ходя в София, ще отидем да видим един развъдник за кученца, пък тогава може да се размекне. :ag:
Аватар
selgomez97
В пасажа

Мнениеот Space » Сря Юни 02, 2010 7:47 pm

Доколкото знам йоркитата са най-добре от гледна точка на падане на косми и алергии, защото нямали подкосъм .... icon_dontknow smilie8
Space
Пчела майка

Мнениеот valnata » Сря Юни 02, 2010 7:56 pm

Да спейс е прав. йоркитата стават, но пък искат доста грижи за козинката. Ако питаш мен най-добрия вариант е руски той-териер. Мисля има развъдник в София, може да влезнеш в гугъл и да потърсиш. :ay:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот Space » Сря Юни 02, 2010 8:05 pm

Ама нали ставаше въпрос и за алергии ...
Space
Пчела майка

Мнениеот Galiadogs » Сря Юни 02, 2010 9:31 pm

Я прочетете какво пише за пудел и неговите косми и ще се изненадате приятно. :ad: Освен това има и с малки размери от тази порода.
Aкo можех само пътя да открия.Ония ,между двата свята...Вечен пътник щях да бъда.Да се лутам между световете.Да ви търся и да ви откривам.Вярвам!

Дея,Тангра,Жар и Гард,ще ви нося в сърцето си винаги...
Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот rinusha » Сря Юни 02, 2010 9:35 pm

Galiadogs написа:Я прочетете какво пише за пудел и неговите косми и ще се изненадате приятно. :ad: Освен това има и с малки размери от тази порода.

:ay: Гледала съм пудел дълги години - изключително умни кучета,а при редовно подстригване не се скубят изобщо :bs:
rinusha
Пчела майка

Мнениеот selgomez97 » Чет Юни 03, 2010 3:19 pm

icon_crazy Йоркита ли? Ама с дългия косъм или тея с късите косми?
И какво за алергиите и козинката им?
Аватар
selgomez97
В пасажа

Мнениеот archy » Чет Юни 03, 2010 3:38 pm

selgomez97 написа:icon_crazy Йоркита ли? Ама с дългия косъм или тея с късите косми?
И какво за алергиите и козинката им?

Aми доколкото знам йоркитата не се скубят и май са най-добре за алергични хора...не съм сигурна нека някой по-компетентен да каже...Поне наши приятели,които детето им имеше алергия от козина си вззеха и нямат проблеми :ap:
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот radko1985au » Чет Юни 03, 2010 5:25 pm

Едва ли някой ще си вземе доберман, защото аз съм казал така icon_dontknow
то човек да не се обади тук....
radko1985au
В ятото

Мнениеот Fabregas » Чет Юни 03, 2010 6:28 pm

Откажи се от кучето, вземи си такава котка:

Изображение :ag:
Fabregas

Мнениеот CrimSon_CheRry » Чет Юни 03, 2010 6:36 pm

meri написа:
Офтопик:
А доказана ли е алергията или.....от къде знае, че е точно към куче, а не към някое друго животно? Най- добре забрави за сега за куче, хем не знаеш какво искаш, хем искаш нещо неосъществимо....всички кучета имат косми, колкото и да чистиш.

:ay:.....искаш ли да те разубедя, представи си една прекрасна събота сутрин и ти си спинкаш сладко :bv: ..и изведнъж идва майка ти с кучето и ти вика айде ставай кво чакаш да няма аз да го разхождам ти си обещала.. а и после като се върнеш да почистиш тука :ag: :ag: :ag:
''...but you’ll always be my hero even though you’ve lost your mind..''
http://vbox7.com/play:3e49c934#commentTop
CrimSon_CheRry
В стадото

Мнениеот CrimSon_CheRry » Чет Юни 03, 2010 6:38 pm

Fabregas написа:Откажи се от кучето, вземи си такава котка:

Изображение :ag:

на тая котка зимата доста ще и е студено ще и трябва елече :ag:
CrimSon_CheRry
В стадото

Мнениеот meri » Чет Юни 03, 2010 7:05 pm

.....искаш ли да те разубедя, представи си една прекрасна събота сутрин и ти си спинкаш сладко ..и изведнъж идва майка ти с кучето и ти вика айде ставай кво чакаш да няма аз да го разхождам ти си обещала.. а и после като се върнеш да почистиш тука

Офтопик:
Май не си видяла на колко съм години. :ag: И какво общо има това с алергиите?
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот CrimSon_CheRry » Чет Юни 03, 2010 8:03 pm

това за съботата сутрин го писах за selgomez97 :ag: :ag: иначе съм съгласна с теб за това да не си взима куче и аз много исках ама като минаха 2 седмици взех че се отказах защото само аз исках :ag:
CrimSon_CheRry
В стадото

Мнениеот selgomez97 » Чет Юни 03, 2010 10:38 pm

radko1985au, какво ще го правя това магаренце? icon_dontknow Не го приемай лично, но тази порода кучета не ми са симпатични.
Fabregas, как се казват тези котки? Да си почета малко.. :ag:
CrimSon_CheRry, абсолютно съм наясно, че кучето, ако е малко трябва да се разхожда поне 6 пъти на ден. Неможе да ме разубедиш. Ставам рано, приятно ще е да си направиш една обиколка около кея с кучето ммм.. [applauseuu.gif]
archy, мерси за информацията за йоркитата. :ay: :sunny:
Аватар
selgomez97
В пасажа

Мнениеот Palm » Пон Авг 02, 2010 2:33 pm

Здравейте!Преди време писах в тази тема,но се случиха някои неща и така и не си взех куче,но продължавам да търся.Реших да питам в тази тема,за да не създавам нова..Та попаднах на обява за мини пинчерче от р-к Империя.Искам да попитам дали някой знае нещо за този развъдник,защото не ми се иска да ме измамят.Благодаря предварително.
Palm
Животинче с въпрос

Мнениеот archy » Пон Авг 02, 2010 2:44 pm

Здравей Palm,
Браво на теб,че си решил да вземеш кученце от развъдник.В Б-я няма истински развъдник за мини пинчери за жалост.Ако искаш истинско кученце по-добре потърси в чужбина.Сега разгледах в гугъл за р-к Империя и искам да ти кажа,че са поредните продаващи кучета като парче месо...Късмет и ни дръж в течение ще взимаш ли куче и откъде. icon_wavey
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот Palm » Пон Авг 02, 2010 3:08 pm

archy написа:Здравей Palm,
Браво на теб,че си решил да вземеш кученце от развъдник.В Б-я няма истински развъдник за мини пинчери за жалост.Ако искаш истинско кученце по-добре потърси в чужбина.Сега разгледах в гугъл за р-к Империя и искам да ти кажа,че са поредните продаващи кучета като парче месо...Късмет и ни дръж в течение ще взимаш ли куче и откъде. icon_wavey

Само да отбележа,че съм от женски пол :ag: .
Ами всъщност от цялото това търсене месеци наред,чак сега попаднах на по-евтина оферта от развъдник и то именно тази.А като гледам снимките в обявата кученцата не ми изглеждат много истински,просто нещо не ми хареса в този р-к.Не знам дали има значение,но цената( 200 лв ) не е като за развъдник според мен,ако е лицензиран.От чужбина пък не съм убедена колко пари ще ми искат,не съм подготвила много,пък и честно казано ми се иска да го видя на живо.Не знам какво мислите тук,тези,които имате кучета и сте по-запознати,но намерих една обещаваща обява според мен,не е р-к,нито борса,просто един човек,който продава кученца и е от София,което ще ме улесни да отида да го видя.Някъде из форума четох,че и тези обяви,на частни лица са добри и повечето наистина продават здрави кученца...
Днес може би ще звънна да проверя и ако успея да видя кученцето,се надявам,че ще е моето и веднага ще разпространя новината.
Archy,мерси че ме светна за този т.нар. р-к Империя
Palm
Животинче с въпрос

Мнениеот archy » Пон Авг 02, 2010 3:21 pm

В Б-я няма развъдник за пинчери, а от развъдник в чужбина ще излезе бая солено.Може да се свържеш със стопанката на мисля,че единствените два породисти мини пинчера в Б-я.Тя пише в дог.бг темата за мини пинчерите.
Ето и къде има развъдници на мин пинове в чужбина. http://www.dogclub.co.uk/dogs/rowprofile-minp.php Ето и тук руски развъдници http://www.pinscherworld.com/miniature_pinscher/Russia/ . Ако просто търсиш своето приятелче и нямаш възможност от развъдник защо не усиновиш някое дребничко?Иначе ако си набелязал това място по-добре ходи и виж кученцето може това да е твоето.Късмет.
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот Palm » Пон Авг 02, 2010 3:29 pm

Благодаря ти,задължително ще проверя в дог.бг за тази жена.Но пък определено ще си пробвам късмета и при този човек,който съм избрала.Мерси! :))
Palm
Животинче с въпрос

Мнениеот archy » Пон Авг 02, 2010 3:33 pm

За нищо.Ето никнеймът на жената: trenertg icon_wavey
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот Palm » Пон Авг 02, 2010 3:58 pm

archy написа:За нищо.Ето никнеймът на жената: trenertg icon_wavey

Благодаря отново!
Palm
Животинче с въпрос

Мнениеот Palm » Пон Авг 02, 2010 4:22 pm

Archy,попитах жената направо по скайп,но цените,които ми спомена ме оставиха без думи-над 600 евро + транспорт до Б-я.Междувременно намерих още една обява,която я гледам отдавна,явно са раздали другите кученца,но е останало моето любимо,та вече имам около 2 варианта,остава да звънна на хората,мисля,че ще мога и да ги видя,така че се надявам да са здрави и страхотни.Мерси,все пак,че ме насочи към тази жена,тя ми поизясни това-онова.
Palm
Животинче с въпрос

Мнениеот archy » Пон Авг 02, 2010 4:30 pm

Доста скъпички са си наистина...А варианта да осиновиш някое приятелче? :ah:
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Вто Авг 03, 2010 9:48 am

archy написа:Доста скъпички са си наистина...А варианта да осиновиш някое приятелче? :ah:

Офтопик:
Внимавай с такива предложения.Веднъж когато предложих същото ме обвиниха в натякване на чуство за вина :bu: :ai:
Да помагаш значи емоция, труд, болка , сълзи , безсъние, непосилна умора,време, енергия ... Да помагаш означава да обичаш , да раздаваш любов, да даваш по една частичка от сърцето си на всяко животинче . ..
http://www.db-tierhilfe.de/index.php
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот Palm » Вто Авг 03, 2010 5:48 pm

Съгласна съм на всякакъв вариант,но не в мен е проблемът.Нашите искат да е много,много малка порода и да е чистокръвно,защото кучетата от приют не се поддавали на обучение,т.е. няма да ме слуша изобщо и ще скитори,както е свикнало.Те се водят по една приятелка,която има такова кученце и то непрекъснато бяга и яде разни неща от улицата,случвало се е дори мърша да яде,таа това ми е проблема с приютите,иначе аз с удоволствие ще спася някое.
Palm
Животинче с въпрос

Мнениеот archy » Вто Авг 03, 2010 5:57 pm

Ами късмет тогава,но знай че и породистите правят тези бели ако не се обучат правилно.Пък и едно бебе непородисто ,което е на 2-3 месеца лесно може да се възпита. :ad: Все пак ти си решаваш.
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот magity753 » Вто Авг 03, 2010 6:28 pm

Cherry написа:Хора и аз се чудя какво куче да си взема,някой може ли да ми предложи някво хубаво малко,пухкаво и да не е мн скъпо ,щото и живея в апартамент,а не в къща :(

и на двете предлагам голданче аз имам 1 и живея в апартамент с 2 стай така че аз смятам че голдана е много подходящ :ay: :ad: :ad: :ad:
magity753
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Вто Авг 03, 2010 7:14 pm

Palm написа:Съгласна съм на всякакъв вариант,но не в мен е проблемът.Нашите искат да е много,много малка порода и да е чистокръвно,защото кучетата от приют не се поддавали на обучение,т.е. няма да ме слуша изобщо и ще скитори,както е свикнало.Те се водят по една приятелка,която има такова кученце и то непрекъснато бяга и яде разни неща от улицата,случвало се е дори мърша да яде,таа това ми е проблема с приютите,иначе аз с удоволствие ще спася някое.

Кажи на родителите си че много бъркат, разликата в кучетата е в цената, е ако е родословно ще е и доста скъпо,иначе ще е породоподобно и все тая.
Кучето се научава в зависимост от стопанина си, то е такова, каквото го направи стопанина му.Това че е от улицата не означава че ще скита,ако вие не го позволите и го разхождате на повод и го пазите да не яде боклуци(което правят почти всички кучета),така че разлика няма.
То даже в някой приюти доста добре социализират животните, ама всичко зависи от вашето обучение и от нищо друго.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Palm » Сря Авг 04, 2010 5:10 pm

meri написа:Кажи на родителите си че много бъркат, разликата в кучетата е в цената, е ако е родословно ще е и доста скъпо,иначе ще е породоподобно и все тая.
Кучето се научава в зависимост от стопанина си, то е такова, каквото го направи стопанина му.Това че е от улицата не означава че ще скита,ако вие не го позволите и го разхождате на повод и го пазите да не яде боклуци(което правят почти всички кучета),така че разлика няма.
То даже в някой приюти доста добре социализират животните, ама всичко зависи от вашето обучение и от нищо друго.

Благодаря meri,ще пробвам и с тези аргументи,пък да видим.Аз също съм на това мнение и вярвам,че ако спася някое от приют то ще ми се отблагодари дори повече.Например спасените кучета,които ги показват по енимал планет са щастливи,че накрая все се намира някой,който да ги дари с любов и това им е достатъчно.Надявам се да ги убедя
Palm
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Сря Авг 04, 2010 5:39 pm

Пожелавам ти го, аз цял живот отглеждам такива кучета, те с нищо не отстъпват на никое друго куче. А иначе всяко куче се нуждае от дом и любов......
Ние сме тези,които градим кучето като личност, няма куче което да не се научи, зависи от стопанина му.....
Късмет и да се похвалиш скоро с нов член на семейството. :sunny: :thankyou:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Palm » Сря Авг 04, 2010 9:22 pm

Дано да е час по-скоро,че не ми се чака повече.Измина повече от година,откакто почина предишното ми куче :(((
Palm
Животинче с въпрос

Мнениеот ninka81 » Чет Авг 05, 2010 8:29 am

Здравейте,и аз си търся куче за апартамент.Искам да е малко/както повечето напоследък,които търсят за апартамент :) / Може и средно на ръст,макар да предпочитам малки ,защото и аз съм дребничка 158см :)))) Както една част от народа искам да не е мн.скъпо,не държа да е куче с родословно дърво.От няколко дена чета по форуми,обяви прелиствам нон стоп и нещо все не успявам да се спра на конкретна порода.Консултирах се с приятели,едни ми казват да си взема малтийска болонка,други пекинез .На сърцето ми винаги са лежали други породи като мопс,френски булдог и кокер шпаньол.Гледам и обявите за шпиц,но ... Мн.съм объркана в избора.Ако някой има желание да ме насочи,ще съм благодарна.Може да има някоя порода ,която съм изпуснала.Да не забравя да кажа,че досега не съм гледала куче,на 8 часов работен ден съм , живея сама и миналата година ми отрикриха алергия към котки и морски свинчета,на теста за кучетата- не бяха маркирани да имам алергия към тях.Знам,че и тези неща играят роля.Също да ми споделите колко излиза на месец издръжката на кученце?Гледах обяви и за малки /40-50 дни,3-4 месеца и за големи/около година кучета/дайте съвет и за подходяща възраст ,която да взема.Мн.дълго стана,дано не е и мн.объркано ... :( Благодаря на всеки, който ще ми помогне
ninka81
Животинче с въпрос

Мнениеот archy » Чет Авг 05, 2010 9:11 am

ninka81 написа:Здравейте,и аз си търся куче за апартамент.Искам да е малко/както повечето напоследък,които търсят за апартамент :) / Може и средно на ръст,макар да предпочитам малки ,защото и аз съм дребничка 158см :)))) Както една част от народа искам да не е мн.скъпо,не държа да е куче с родословно дърво.От няколко дена чета по форуми,обяви прелиствам нон стоп и нещо все не успявам да се спра на конкретна порода.Консултирах се с приятели,едни ми казват да си взема малтийска болонка,други пекинез .На сърцето ми винаги са лежали други породи като мопс,френски булдог и кокер шпаньол.Гледам и обявите за шпиц,но ... Мн.съм объркана в избора.Ако някой има желание да ме насочи,ще съм благодарна.Може да има някоя порода ,която съм изпуснала.Да не забравя да кажа,че досега не съм гледала куче,на 8 часов работен ден съм , живея сама и миналата година ми отрикриха алергия към котки и морски свинчета,на теста за кучетата- не бяха маркирани да имам алергия към тях.Знам,че и тези неща играят роля.Също да ми споделите колко излиза на месец издръжката на кученце?Гледах обяви и за малки /40-50 дни,3-4 месеца и за големи/около година кучета/дайте съвет и за подходяща възраст ,която да взема.Мн.дълго стана,дано не е и мн.объркано ... :( Благодаря на всеки, който ще ми помогне

Куче от дадена порода за малко пари няма...Има породоподобни.Не взимай от борса,зоомагазин или ферма за кучета.ТАм кучетата са болни, имат куп проблеми...Ако искаш породисто куче си вземи от развъдник.Има и пет клас, което значи че те стават само за домашни любимци.Ако не можеш да отделиш толкова пари можеш да осиновиш.Ето нещо което би ти помогнало.
viewtopic.php?f=1&t=9674 - Покупка на кучето
viewtopic.php?f=1&t=1929 - Куче от зоомагазин
viewtopic.php?f=1&t=6443 - Задължения и отговорности при отглеждането на куче
и тази тема тук.ДАно съм помогнала.
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот ninka81 » Чет Авг 05, 2010 9:30 am

Благодаря,за бързият отговор,но тези теми вече съм ги чела.Препочитам някой да ме насочи,ако не е проблем :( Дано и други се отзоват.
ninka81
Животинче с въпрос

Мнениеот valnata » Чет Авг 05, 2010 2:13 pm

Щом не искаш от развъдник си вземи кучето от обява. [ideauu.gif] Има хора които вадят по някое кучило и малките се дават на символични цени. Това не са БОРСИ а хора, които си гледат едно кучило от дадена порода у дома. При борсите има от всички породи и не са добре гледани.. Там повечето са болни. Аз бих взел Мопс или френски булдог :ay:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот ninka81 » Пет Авг 06, 2010 3:19 pm

Спрях се на американски кокер шпаньол .Надявам се да не съжалявам :)
ninka81
Животинче с въпрос

Мнениеот valnata » Пет Авг 06, 2010 5:39 pm

Има голяма вероятност да съжаляваш.. :ag:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот drebcho i glamcho » Пет Авг 06, 2010 5:41 pm

:ag: :ag: :ag: Ама поне ще е весело :ax:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот ninka81 » Пет Авг 06, 2010 7:17 pm

Защо ще съжалявам? Малко ме стреснахте...
ninka81
Животинче с въпрос

Мнениеот drebcho i glamcho » Пет Авг 06, 2010 7:22 pm

Трудно за обучение, да не кажа невъзможно :ajaweki: Но иначе е веселба с кокер у дома :ag:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот ninka81 » Пет Авг 06, 2010 7:43 pm

Ми какво кученце да си взема.... хм ... аз тъкмо се настроих
ninka81
Животинче с въпрос

Мнениеот drebcho i glamcho » Пет Авг 06, 2010 7:54 pm

Ризеншнауцер :ajatki:
Аз такова бих си взела :ag:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот ninka81 » Пет Авг 06, 2010 7:59 pm

Мн.голямо за гледане в апартамент...бих казала...
ninka81
Животинче с въпрос

Мнениеот drebcho i glamcho » Пет Авг 06, 2010 8:00 pm

Така е :ag: за това не си вземам :ac:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот ninka81 » Пет Авг 06, 2010 8:02 pm

и затова трябва да го натресеш на някой ,който не е толкова запознат :(
ninka81
Животинче с въпрос

Мнениеот drebcho i glamcho » Пет Авг 06, 2010 8:08 pm

Нещо не се разбрахме :ajaweki: Просто си изказах предпочитанията :ax: :ax: Решението, дали е подходящо във вашия случай, си е ваше :ax: Аз лично мопс-ове не харесвам icon_dontknow имахме кокер :ac: ... определено е забавно, но своенравно :sunny: Иска също много грижи по поддържане на козината. :ab:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот ninka81 » Пет Авг 06, 2010 8:12 pm

като гледам как стоят нещата ,май без куче ,ще ми е най-добре.... нещо всичко ми се обърква...
ninka81
Животинче с въпрос

Мнениеот drebcho i glamcho » Пет Авг 06, 2010 8:14 pm

:ag: :ag:
Запознай се "на живо" с породите, между които избираш :ab: на която ти трепне сърцето :ajatki: такова си вземи :ax:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот ninka81 » Пет Авг 06, 2010 8:28 pm

Около мен не щъкат много кучета,да не кажа,че хич ги няма,одеве се оглеждам около блока,не мога да видя никакво куче,макар да съм засичала едно куче в нашият вход,незнам му породата,и в съседен вход съм виждала пекинез,но нищо не ми трепва като го видя...
ninka81
Животинче с въпрос

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум