Вчера се натъкнах на ужасна гледка!!!

Вчера се натъкнах на ужасна гледка!!!

Мнениеот eli11 » Съб Ное 08, 2008 9:49 pm

Вчера се натъкнах на ужасна гледка. Аз и няколко приятели от училище отидохме във парка при Герена. Там видяхме едно много сладко бездомно куче. Ближеше ни, радва ни се. Изведнъж видяхме два пит була-мъжки и женски. Веднага се покатерихме, където можем. Мъжкото куче се затича към бездомното и се сбиха а женското идваше насам и след малко се присъедини. Стопанина на мъжкото куче дойде и го дърпаше, риташе, но кучето не пускаше. Другият стопанин-на женското куче, си вървеше толкова спокойно, толкова бавно ама все едно нищо не се случа. Беше невероятно, но накрая той дойде и вместо да си изгони кучето той започна да рита бездомното, коета се опитваше да се отърва от захапката на мъжкия, но не успяваше. Накрая се измъкна и изяга. Стопаните накрая си завързаха кучетата
(което е трябвало да направят още в началото на разходката) и си тръгнаха. Представям си ако моето куче беше там (то какво е малко вече нямаше да е сред нас).
....Everything is possible...
eli11
В стадото

Re: Ужас!!!

Мнениеот stefi » Нед Ное 09, 2008 12:25 pm

това са хората които не ги е жал за нищо и сега мойто куче се е збило с едно помярче кво толкова icon_bawling icon_crazy
stefi
В ятото

Мнениеот archy » Нед Ное 09, 2008 7:26 pm

за жалост това са всекидневни гледки [mood_feelings_hurt.gif] icon_bawling :ajaaski: :ajaaski: :ajafr5t6ki:
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот COLUBER » Нед Ное 09, 2008 10:12 pm

Не толкова да се връзват колкото да им се слагат намордници. Кучето не може да се разходи качествено ако стой през цялото време на каишка. То има нужда да тича. Агресивните породи трябва да се разхождат с намордници.
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Нед Ное 09, 2008 10:25 pm

COLUBER написа:Не толкова да се връзват колкото да им се слагат намордници. Кучето не може да се разходи качествено ако стой през цялото време на каишка. То има нужда да тича. Агресивните породи трябва да се разхождат с намордници.

По- точно агресивните кучета, трябва да са с наморднци smiley24 tongue :ab:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот COLUBER » Пон Ное 10, 2008 12:11 am

Е те хората ме разбраха :ag: tongue
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот meri » Пон Ное 10, 2008 9:42 pm

По-скоро трябва изобщо да ги забранят за отглеждане,именно заради такива хора,или най-малкото не всеки трябва да отглежда такова куче.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот mommovet » Вто Ное 11, 2008 2:59 am

Това не е вярно! Породата не е виновна, че разни хора си избиват комплексите с нея. Питбулите и изобщо така наречените "агресивни" породи всъщност са много добри домашни любимци и перфектни пациенти. При нормално отношение и елементарно възпитание животните са идеални. Сред тях има и по-ентусиазирани екземпляри, но ако стопаните приемат фактите, не се стига до ексцесии. Просто в нашата мила държава миниатюрните пишки,нечленоразделната реч и коефициента на интелигентност равен или по-нисък от стайна температура се компенсират с мускулест питбул, скъпа кола и последен модел мобилен телефон. Всеки ден лекувам "опасни" кучета - е, как пък за толкова години на нито едно от тях досега не му хрумна дори да се опита да ме ухапе? Виж, белези от пинчери, кокери, БОЛОНКИ и друга дребна гад имам колкото искаш. По логиката на общия знаменател /естествено, пълна глупост/ аз предлагам да се забранят кучетата с тегло под 15 кг. icon_dontknow
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот margokk » Вто Ное 11, 2008 10:32 am

mommovet написа: По логиката на общия знаменател /естествено, пълна глупост/ аз предлагам да се забранят кучетата с тегло под 15 кг. icon_dontknow

:ai: Леле - удвоявам дозата храна, че току виж ни забранили :ag: По-добре дебела от нелегална
"Този, който търси ангел и следи само за крилата, рискува да се прибере вкъщи с гъска." Г.Лихтенберг
margokk
В ятото

Мнениеот Galiadogs » Вто Ное 11, 2008 11:19 am

momowet smiley24 Виждала съм и НОК да изпадат в истерия във вет. кабинет,но питовете са железни.Имат здрава и стабилна нервна с-ма.Търпят и в отговор на болката,най-много да отвърнат с целувки. :ag:
Aкo можех само пътя да открия.Ония ,между двата свята...Вечен пътник щях да бъда.Да се лутам между световете.Да ви търся и да ви откривам.Вярвам!

Дея,Тангра,Жар и Гард,ще ви нося в сърцето си винаги...
Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот Nadq&Karma » Вто Ное 11, 2008 1:58 pm

meri написа:По-скоро трябва изобщо да ги забранят за отглеждане,именно заради такива хора,или най-малкото не всеки трябва да отглежда такова куче.

Eми сори ама заради тоя ти пост ми избледняха всички полезни неща, които си правила за форума. :av:

А това, че едно 90% от хората не правят разлика между пит, стаф, булдог и боксер го оставяме настрана...естествено, че са били питове. Ама естествено. [smile3537.gif]
Изображение
Представете си само каква тишина щеше да настане,
ако хората говореха само това, което знаят.
Nadq&Karma
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Вто Ное 11, 2008 2:01 pm

Вие мечтаете всички кучета - да са на едно ниво сред или В обществото ни. Това не може да стане никога :ab:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Вто Ное 11, 2008 2:25 pm

Изобщо не сте схванали мисълта ми.Трябва да има забрана именно заради доброто на кучетата, защото попадайки именно на такива стопани.......какво се случва?Това,ч е породата си е добра и като порода и като пациенти, не значи,че хората го разбират и какво правят с кучетата си?Според вас много ли е уместно да има такива хора........и да за жалост........страдат животните.И също така,вие любителите, стопаните на такива породи, не разглеждате нещата под този ъгъл .........на другите хора, замислете се защо именно тези породи винаги страдат от лошите си стопани, в какво точно ги превръщат и какви стават животните.Много често боевете са именно с такива кучета.........е след като някои са противници на боевете.......тогава ? Нека по- добре се замислим как да предотвратим ,да предпазим кучетата от такива стопани.........докато ги има,и породите ще страдат както от лоша слава,така и от неправилното си възпитание ,благодарение на стопаните си.Факт е , никой не може да го отрече,по принцип това са си опасни породи и стопаните трябва да се съобразят как да ги възпитат,как да ги разхождат........всички знаете нужните неща............не всички го спазват,стават инциденти...........после ето породата страдала.И да ще кажете.....не е така, те са добри,да ама не........добри са да речем вашите.......а останалите? Те може да са си добри като ваши домашни любимци........но така ли е?Стопаните са предубени и никога няма да признаят истината.......та нали и стопанина чието куче винаги печели в бой,казва същото за него, гордее се.......комплексар или не, лош или не, .........именно той като стопанин е длъжен да спазва някои правила и да се съобразява с това, че именно породата не е каквато и да е,че не може да се сравни с друга, да малките кучета също хапят и то по- често, но тях няма как да ги обучим да са бойни,да печелят пари на стопанина си, а когато не могат........знаете какво се случва с тях.Тук не говорим за това чий любимец е добър или не........не говорим коя порода е зла или не..........говорим какви именно са собствениците,и как да спасим животните от тях,защото ако има някакви ограничения, забрани, не всеки ще може да отглежда такъв любимец,не всеки ще може да си направи боец от него.........и тогава няма и да страда и името на породата.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот meri » Вто Ное 11, 2008 3:10 pm

Ето такова нещо имам предвид:

http://news.ibox.bg/news/id_924385716

Ако и тук се въведе, ще бъде добре, нека не забравяме,че в много държави някои породи са забранени със закон.....именно заради лошите си собственици.Така ще може да се предотвратят както инциденти,също така няма да страда породата,защото няма да се злоупотребява с тях.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот COLUBER » Вто Ное 11, 2008 7:03 pm

mommovet написа: По логиката на общия знаменател /естествено, пълна глупост/ аз предлагам да се забранят кучетата с тегло под 15 кг. icon_dontknow

:aja5tki: :aja5tki: :aja5tki: icon_thumb

meri написа:http://news.ibox.bg/news/id_924385716

"Сега собствениците на опасни породи ще трябва да докажат, че могат да ги контролират. Тези, които нямат такива разрешителни, рискуват да им бъдат наложени високи глоби и дори да влязат в затвор."

Епа съгласна съм със това. Ако можеше и тука да е така... ама не, ще чакат повече смъртни случай за да го направят. icon_crazy
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот Nadq&Karma » Вто Ное 11, 2008 9:20 pm

Ама само аз ли правя разлика между думите ЗАБРАНА и ОГРАНИЧЕНИЕ или просто пак си приказваме колкото да не е без хич. icon_dontknow
Изображение
Nadq&Karma
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Вто Ное 11, 2008 11:40 pm

И какво ограничение ще им наложиш на лудите :ag:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот bu6i » Вто Ное 11, 2008 11:51 pm

mommovet написа:Това не е вярно! Породата не е виновна, че разни хора си избиват комплексите с нея. Питбулите и изобщо така наречените "агресивни" породи всъщност са много добри домашни любимци и перфектни пациенти. При нормално отношение и елементарно възпитание животните са идеални. Сред тях има и по-ентусиазирани екземпляри, но ако стопаните приемат фактите, не се стига до ексцесии. Просто в нашата мила държава миниатюрните пишки,нечленоразделната реч и коефициента на интелигентност равен или по-нисък от стайна температура се компенсират с мускулест питбул, скъпа кола и последен модел мобилен телефон. Всеки ден лекувам "опасни" кучета - е, как пък за толкова години на нито едно от тях досега не му хрумна дори да се опита да ме ухапе? Виж, белези от пинчери, кокери, БОЛОНКИ и друга дребна гад имам колкото искаш. По логиката на общия знаменател /естествено, пълна глупост/ аз предлагам да се забранят кучетата с тегло под 15 кг. icon_dontknow

smiley24 smiley24 smiley24 Точно.....по любвеобвилни от питовете са май само малинките :ab: smiley24 ......и що ве Зоо ,що ве Мери ще ги забранявате........това ,че се използват за битки и за залагания ,кво са ти виновни песовете......или и ние като тъпите американци....всичко под ножа .......mommovet е права повече ухапани има от породите под 15 кила :ab: ...ама за тях не се говори щото пораженията са по-малки нали........не разбирам .....същото е като да искате да забраните автомобилите :ab: даже май за колите ще се намерят доста по убедителни доводи smiley24
bu6i
Пчела майка

Мнениеот Nadq&Karma » Сря Ное 12, 2008 12:20 am

Офтопик:
Tе колите замърсяват и природата. :ap: :ay:
Изображение
Nadq&Karma
В ятото

Мнениеот meri » Сря Ное 12, 2008 11:15 am

Аз не казах, че кучетата са ми виновни........кажете тогава някакъв вариант......как именно да предпазим кучетата от такива стопани.........нали това е идеята,ако имаше някакви норми,ограничения,ако можеше не всеки да притежава такова куче........може би нещата нямаше да са такива.Аз не съм против кучетата,всеки да си гледа каквото му харесва...............винаги казвам, че съм против лошите,лудите стопани,тези,които обучават,използват кучетата за комерсиални цели.Какъв е начина да ги спрем тогава? Та именно ,за да ги предпазим, за да няма неприятни ситуации,и понеже няма как да забраним да няма луди ,лоши стопани.........тогава какво ? icon_dontknow Просто е, ако има как да се контролира, да се направи така че не всеки да може да притежава такава порода.........какво лошо има в това, така и кучетата няма да страдат от лошо отношение, няма да ги ползват за користни цели, ограниченията,забраните ще са за хората........не за кучетата,това разберете,какво ще им навреди на кучетата,освен да им помогне да не попадат в лоши ръце.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Сря Ное 12, 2008 11:25 am

Мери smiley24 smiley24 GO GO - (както казва сасин)
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот sasin » Сря Ное 12, 2008 9:22 pm

Все едно чета майка ми..

Присъединявам се към НадяКарма - има разлика между ЗАБРАНА и ОГРАНИЧЕНИЕ, затова и много добре разбираме написаното, но няма да се съгласим с това:
meri написа:По-скоро трябва изобщо да ги забранят за отглеждане, именно заради такива хора, или най-малкото не всеки трябва да отглежда такова куче.
и това
Ако и тук се въведе, ще бъде добре, нека не забравяме,че в много държави някои породи са забранени със закон.....именно заради лошите си собственици.Така ще може да се предотвратят както инциденти,също така няма да страда породата,защото няма да се злоупотребява с тях.

Никой не твърди, че си казала че кучетата са ти виновни ("Аз не казах, че кучетата са ми виновни"), само беше направена забележка относно твоите предложения, защото в никакъв случай не е за доброто на кучетата да бъдат забранени някои породи, защото няма как тогава да съществува и да се развива породата, защото тя е създадена за да радва хората.

Съвсем отделен въпрос е че трябва да се регламентира законово надзора и да бъдат отнемани животни от хора, които не се грижат добре за тях (както е при хората) и на тези хора да им бъдат налагани наказания (не само глоби). Лесно ще се намира дом на такова куче, защото няма да струва майка си и баща си, така както е при жилищата и неспособността да се покрие ипотеката към банката.

Стамене, а ти пък хич не ми се хили tongue щото ще докажа че далматинците са опасни и като ги забранят, ще те видим тогава smilie8
"И какво ограничение ще им наложиш на лудите :ag: " - а какво ограничение е наложено на лудите дето се качват пили и трепят хора с колите си? Или по тази причина някой ще забрани колите, както беше даден пример.

Въобще и на мен ми се струва че само си правите весело и си чешете пръстите smiley23
офис без хартия е химера в болното въображение на консултантите по фирмено управление
sasin
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Чет Ное 13, 2008 12:27 am

Нищо не може да се направи срещу хората за които говориш meri,......в Америка са забранени в отделни щати но и това не ги спира......и ги трепят ......само това може да ги спре....за известно време..........а си имат зоо полиция и още кво ли не......Това ли предлагаш.....щото като ги приспиват и те казват ,че така спасяват кучетата от лошите стопани.......само че тези ...лошите са единици.....а тези които карат пили...без книжка .....луди и т.н. са хиляди.....и жертвите им са хиляди......е кое е за забрана тогава а......или само си галим чувството за отговорност....ама избирателно го галим.......като в онази другата тема.......и си зариваме главата .....щото е по-лесно.....като Сталин....".има човек има проблем,няма човек няма проблем".....замести думичките и ще се получи......пак намесвам "другата тема ама и там е така.....един и същи начин на мислене.......забрана и готово....и всички ще сме в рая.....да ама аз този рай го живях.....около 25 години и ми стига.......с забрани нищо не става Н И Щ О .....
bu6i
Пчела майка

Мнениеот mommovet » Чет Ное 13, 2008 4:24 am

momowet smiley24 Виждала съм и НОК да изпадат в истерия във вет.

Почти всички немски овчарки изпитват ужас от доктори и изпадат в истерия - няма по-страхливи и депресирани пациенти от тях /някои и похапват../. Недай се боже да решиш да боцнеш такова куче ще опищи света все едно си застанал насреща му с ударна бормашина или верижен трион... Дори чи-хуатата и шпицовете се държат по-достойно..
Но това не променя фактите, че заради изкукуригалите стопани дадени породи се нарочват за опасни и съществува реална възможност на някой да му хрумне да ги забрани изцяло за отглеждане. Хайде да попитам аз защо примерно едно дого води глутница в парка която напада човек? Какво прави това дого там? Явно не е било член на нечие семейство, а примерно куче пазач, което не е лаело достатъчно и е било изхвърлено.. Или вместо да изяде друго куче му е помахало с опашка и е било натирено като брак от "любящите" стопани?
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот Galiadogs » Чет Ное 13, 2008 10:30 am

Оф,за който моля да бъда извинена.Да това за НОК е така.Първо защото развъждането залитна изцяло в екстериорна насока,второ от криворазбраната представа за обучено куче на повечето собственици.За тях то трябва да е недоверчиво и агресивно/нали трябва да се избиват комплекси/защото видели невидели,че НОК работят защита/с две думи хапят/и решили,че ей така по селски ще го постигнат.Отиват в някоя градинка с пишман специалист,който си мисли ,че щом е с ръкав видите ли вече е ФИГУРАНТ-ин.Започва едно озлобяване,щипане на кучето и ред други велики простотии..Не ,че така учено куче би се представило добре на раздел защита.Никога,защото то не е учено да е борбено,а да захапе от страх.Хапе истерично,без да задържи здраво и да напълни устата,а само на предни зъби.Та такива кучета създават проблеми,но простотията човешка край няма.Дейзи/моята НОК/е перфектна в защитата и същевременно е много социална и нямаме проблеми във вет.кабинета.
Aкo можех само пътя да открия.Ония ,между двата свята...Вечен пътник щях да бъда.Да се лутам между световете.Да ви търся и да ви откривам.Вярвам!

Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот Galiadogs » Чет Ное 13, 2008 10:34 am

А породата,която най-много страда от великата човешка глупост,несъмнено е пита.Жал ми е ,че кучета с такъв потенциал се похабяват така.

Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот margokk » Чет Ное 13, 2008 10:53 am

Galiadogs написа:А породата,която най-много страда от великата човешка глупост,несъмнено е пита.Жал ми е ,че кучета с такъв потенциал се похабяват така.

Като бивш собственик на пит и на мен това ми е най-голямата болка. :ajaaski:
"Този, който търси ангел и следи само за крилата, рискува да се прибере вкъщи с гъска." Г.Лихтенберг
margokk
В ятото

Мнениеот meri » Чет Ное 13, 2008 11:10 am

Всеки защитава някаква теза,кога е прав,кога не, както и да е, страдат породите......а великата човешка глупост никога няма да спре.Само времето ще покаже кой за какво бил прав,кой бил крив. А Америка......тука сме в България и трябва да мерим със собствения си аршин.И със забрани и със ограничение ........да ще постигне чиста НУЛА.И то е защото хората си остават все едни и същи.Жалко е, защото не трябва да се постъпва по този начин с животните.......но,реалността е такава.Не че не я виждам, не че не я знам.........просто ми се иска някак да се сложи край на това безумие.Явно няма да стане......може би в бъдещето,кой знае? icon_dontknow "Всичко с времето си"........надявам се все пак да настанат и по- хубави времена,и да се спазват законите, а хората........ех,ако можеха да се променят................. smilie8
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот sasin » Чет Ное 13, 2008 2:03 pm

И аз казвам "ех ако можеха да се променят" - ех ако можеха да не превръщат градовете в бунища.

А това че "великата човешка глупост никога няма да спре", да така е, няма друг начин, въпроса е само да се ограничи, въпроса е само да не се оставят безнаказани глупаците и престъпниците, защото незнанието на закона не е оправдание, защото съгласно закона задължения имат не само водачите участници в ПТП, но и тези които не са участвали в дадено ПТП, но са минали покрай мястото на събитието.

Не може всеки да гледа само от своята камбанария, не може Пешо да получи закон, който забранява кучетата като домашни любимци, а Тошо съответно такъв който да забранява котките, защото нали се сещате че първия (като във виц) отглежда котка, а втория куче. Кого тогава ще устройват такива закони? Ако може за единия, ще може и за другия, дай тогава да забраним и дишането, та да не се пръкват повече идиоти.

След 3 години (дай Боже, както е по програма) като се справим със свръх популацията, вече няма да има причини за страх и паника. Още повече ако съумеят без едногодишни закъснения да приемат и останалите закони касаещи домашните любимци. То и на тротоара може да се спъне човек и да се пребие, трябва ли да забраним тротоарите..
офис без хартия е химера в болното въображение на консултантите по фирмено управление
sasin
Пчела майка

Мнениеот sasin » Чет Ное 13, 2008 2:25 pm

И със забрани и със ограничение ........да ще постигне чиста НУЛА. И то е защото хората си остават все едни и същи. Жалко е, защото не трябва да се постъпва по този начин с животните.......но, реалността е такава. Не че не я виждам, не че не я знам.........просто ми се иска някак да се сложи край на това безумие. Явно няма да стане......може би в бъдещето, кой знае?
Честно казано учудвам се че точно ти го казваш - откак приеха закона за защита от домашно насилие, хората видяха слънцето. И няма да се съглася с никой, който твърди че този закон, макар и млад, не се спазва - имам много добри впечатления от полицаите като цяло! (визирам не само този проблем, но и КАТ ако щете) Ако предварително решим, че дори да се направи някакъв закон, постигнатото ще е нула... тогава по-добре да лягаме да мрем. Според мен има много голям напредък и по отношение ЗЗЖ, което си работи, си работи, няма какво да си кривим душата, а останалото се постига с желание, труд и постоянство, нищо не става идеално от първия път.

Всеки защитава някаква теза, кога е прав, кога не, както и да е, страдат породите
Ако няма значение какво говорим тук, ако ще дигаме рамене и ще се надяваме за в бъдеще някак си да се оправят нещата, значи просто само си лаламе, оплакваме се и отлагаме проблема във времето.
Извинявай мери, но аз на твое място обикновено казвам "вярно, изразих се грешно, казах наистина не това което имах предвид" или пък "прави сте, това което предлагате наистина е по-удачно", а в случая, ти пишеш постове, но не виждам да предлагаш конкретно решение.
sasin
Пчела майка

Мнениеот meri » Чет Ное 13, 2008 7:50 pm

А кой е предложил такова решение? Моето становище е написано,а това, че се различава........всички не мислим еднакво,може пък да си имам основания да мисля така, а може би гледам много по- напред във времето........ще почакам времето да покаже......и може би ще дойде ден да мислим еднакво........кой знае?
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот sasin » Чет Ное 13, 2008 9:29 pm

А за какво е цялата тема, ако не за предлагане на решения. Да не би само да си чешем пръстите. Положението в момента не е приемливо, но както на много места е обсъждано, законите се създават за да потвърдят решението взето от специалистите, а специалист е всеки който е запознат с материята, не е критерий дали му се дава заплата за това или не.

Не се различава твоето становище мери, ти си противоречиш. Ако имаш причини да мислиш по определен начин, най-нормалното нещо е да ги споделиш.

Не е болка за умиралка дали някой мисли различно, нали точно в обсъждането картинката се изяснява. Нямаш причина да се засягаш от нечии забележки, защото те са по същество, а не лично срещу теб.

И да, времето ще покаже кой крив, кой прав, НО след като е взето някакво решение, дори и то да е да се изчака някакъв период от време, а не да си мислим че времето решава проблемите, защото не е така.
sasin
Пчела майка

Мнениеот Galiadogs » Чет Ное 13, 2008 9:50 pm

Как,наистина да се спрат нелегалните боеве?Аз нямам отговор,но следя с интерес мненията ви.Мисля си,че дори и да се наложи ограничение,то едва ли ще спре точно тези-биткаджиите.

Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот meri » Чет Ное 13, 2008 10:20 pm

Не съм засегната чак толкова, не приемам нищо лично, но нямам какво повече да кажа и се оттеглям, оставям на специалистите да направят каквото трябва,аз не разбирам нищо. А решения да предлагат.....моето беше да има някакви ограничения поне ,за да не може всеки да отглежда такова куче, за да го използва за комерсиални цели......не стана ли ясно до сега? И ако трябва и някак да се доказва,че могат, ще е най- добре.Но....това са химери, да чуем думата на специалистите,само дето те не пишат по форуми.Порода трябва да има......но безсъвестни стопани....не.....ако ми кажеш как точно може да се получи......sasin, къде е твоето предложение.......не видях такова досега,от многото написано не ми стана ясно какво точно предлагаш.Оттеглям се, защото много лични нападки започнаха срещу мен, съжалявам, че не ви харесва мнението ми......давайте по- разумни предложения тогава....чеше си някой пръстите......но не и аз. Времето не решава проблемите.....само спомага да се прецени след период от време къде точно е грешката и дали е било правилно решението, а знаейки как стават нещата у нас.......такова няма да има скоро.И да си предлагаме.....все тая........кой и какво ще направи, ти лично какво правиш по въпроса, аз си признавам, че не мога да предприема нищо.......не защото не искам, нямам възможност, не съм запозната с материята, и за това нека именно ,който е наясно да предложи, а подкрепа поне ще има от всички нас.Нямам какво повече да кажа.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот bu6i » Чет Ное 13, 2008 10:44 pm

Не си сама meri smiley24 и Зоо е на същия акъл :ab: .....как да се предложи решение като решение няма/или няма такова което да удоволетворява повечето от нас/.....затова ти дадох за пример Америка.....нали уж са най-великите ....а и там е същото че и по-лошо.......единственното що годе правилно решение е като в Швеция с полу сухия режим на алкохола :ab: .....демек има го, ама е толкова скъп ,че не всеки може да си го позволи.....ако стане същото и с кучетата в Б-я .....ще се променят поне малко нещата......ама и това е в сверата на моите мечти..... :ab:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот sasin » Чет Ное 13, 2008 10:46 pm

Е то на много места е обсъждано това. И въпроса не е че има шанс напълно да изчезнат - престъпленията са част от живота ни, но ако се затегнат законите, тогава ще се намали и бройката на занимаващите се с тези садистични зрелища. Както и ако се информират хората, ама за всичко около животните, дори ако щете и зоологическите ни градини като станат на ниво, нещата просто са навързани. Образованието не се ограничава до дипломата от университета, а най-вече човек да мисли с главата си и да отстоява правата си.

Те и огнестрелните оръжия не са забранени, просто има ограничения, както и за алкохола и цигарите да не се продават на малолетни. Въпроса е в адекватните последици, изразяващи се както в контрола, така и в определяне мерките които ще се взимат спрямо нарушителите.

П.П. Ся аз да си пусна постчето в отговор на Галя, пък ей ся ще напиша и относно следващите два.
sasin
Пчела майка

Мнениеот meri » Чет Ное 13, 2008 10:47 pm

bu6i,,Напълно съгласна и да разбрах те какво имаш предвид .
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот sasin » Чет Ное 13, 2008 10:59 pm

Както обикновено почвам отзад напред:
Със сух режим е ясно че не става, т.е. със забрани - и в Америка и в Русия са доказателствата, това просто може само да развие мафията, черната икономика и младежите да правят глупости, които намират за модерни.

Не съм засегната чак толкова, не приемам нищо лично.. Оттеглям се, защото много лични нападки започнаха срещу мен, съжалявам, че не ви харесва мнението ми
Тук пак си противоречиш, пак обвиняваш хората че са били груби и несправедливи, само защото са ти казали с какво не са съгласни - извинявай ама макар да не съм специалист психолог, ще си позволя да кажа че точно това е пример за пасивна агресия, пък ти ако искаш ми се обиждай.

да чуем думата на специалистите,само дето те не пишат по форуми
А кой мислиш че пише по форумите? За теб кои са специалистите? Това че тук сме хора които сме заинтересовани и се опитваме да изясним поне парченце от пъзела, не означава че точно така не стават нещата. Който и да е закон, освен да бъде написан, трябва да бъде приет и от обществото, а за да бъде приет, преди всичко трябва да бъде разбран.

давайте по-разумни предложения тогава....чеше си някой пръстите......но не и аз
Това и се опитваме да правим - всеки дава каквито може предложения, точно за да види дали другите ще се съгласят, дали не греши някъде. Няма такава приказка, да дойде ГОЛЕМИЯ специалист и да ни светне от до какво да правим.

sasin, къде е твоето предложение.......не видях такова досега, от многото написано не ми стана ясно какво точно предлагаш
Предлагам точно това което и ти спомена, с тая разлика, че не си противореча като теб. Моето становище е ясно и не мисля че някой друг има проблем да го разбере - аз съм за ОГРАНИЧЕНИЯТА, а НЕ за ЗАБРАНИТЕ, а на теб ти показах точно къде какво си написала, но ти просто отричаш че си сгрешила.
sasin
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Чет Ное 13, 2008 11:03 pm

Както обикновено почвам отзад напред:
Със сух режим е ясно че не става, т.е. със забрани - и в Америка и в Русия са доказателствата, това просто може само да развие мафията, черната икономика и младежите да правят глупости, които намират за модерни.

sasin :sunny: .....Аве ти четеш ли кво пиша icon_dontknow....полу сух... казах :ag: .....и това е ОГРАНИЧЕНИЕ ....ама наложено по друг начин.....доста по -добър .....и върши работа.....питай шведите :ag:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот sasin » Чет Ное 13, 2008 11:18 pm

Чета ами - затова се съгласявам с теб. Ти що реши че ти опонирам :ag:
Я ский колко българи отказват цигарите като поскъпнат :ajaweki:
За кво мислиш променихме правилата за обяви - да не шиткат мелези за 20-30 лв?
sasin
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Чет Ное 13, 2008 11:23 pm

Уфффф като почнеш да ги сучеш и ти губя мисълта :ax: :ba: :sunny:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот eli11 » Чет Ное 13, 2008 11:39 pm

Според мен на пит булите им е излезнала тази история, че са много злобни кучета и по-младите (не всички) нали се кефат на нещо злобно и си взимат такива и те самите ги озлобяван и се радват на това така, че вс. си зависи от стопанина жалко, че има такива хора, които смятат, че като кучето им е злобно това е нещо хубаво.
....Everything is possible...
eli11
В стадото

Мнениеот sasin » Чет Ное 13, 2008 11:42 pm

Хахаха - трябва да звучим научно :ag: Другия път ще използвам ей тия иконки smiley24 smiley23 за улеснение :aa:
sasin
Пчела майка

Мнениеот archy » Пет Дек 05, 2008 10:57 pm

По логиката на общия знаменател /естествено, пълна глупост/ аз предлагам да се забранят кучетата с тегло под 15 кг. icon_dontknow[/quote]

е значи мини пинчера ми е 3 кила значи трябва да забранят породата hsuh hsuh
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Re: Вчера се натъкнах на ужасна гледка!!!

Мнениеот vikito40491 » Чет Апр 16, 2009 5:20 pm

Не... Това момовет (мисля че това е цитат от нейното мнение) не го каза на сериозно - демек, ако забранят питовете, защото са опасни по същата логика трябва да се забранят и малките породи, защото те хапят къде къде по-често от питовете, но никой не мрънка, защото дребосъците не нанасят кой-знае какви поражения. :ab:
You're watching your dog chase its tail and think that dogs are easily amused, right then you turn around look at the time and realise you just watched your dog chase its tail for 10 min...
Аватар
vikito40491
В пасажа

Мнениеот 4umer_Master » Сря Апр 22, 2009 9:12 pm

Абе в Подуяне са станали толкова много бездомни кучета ми разправят,че не може да се ходи спокойно.Дааааааааааа и Герена там има 8-9 бездомни и са агресивни много тъпи съжелявам ама трябва да ги прибирет не може така някой че дойде както каза с домашни агресивни кучера и да ги претрепа и да ги убие.Нямам нищо против Питбулите ама не трябва да се учат на агресия.А имах един случей където бяха застрелари една добро куче голямо незнам защо ааа да ви кажа начи пред блока ми имаше едно бяло куче голямо много добричко понеже стопанинът му беще починал и го изхвърлила и дойде пред блока и си живя там и точно преди априската ваканция едни некви наркотрафиканти са го отрепали + един гълъб начи намерли са го пред стълбите във входа труп умряло УЖАС.А когато бяхме на Сандански един камион ********** беше премазал едно куче на едни хора и видяхме червата и баце цялото разпорено дори не видях кожата :ac: как може такова нещо.

Абе нямам думи и аз хора :ac:
Аз съм добро момче
Аватар
4umer_Master
В ятото

Мнениеот AdincetO » Сря Апр 22, 2009 9:16 pm

И при нас има много бездомни кучета... Жал ми е... Ходят из мръсотията :ajaaski: Днеска, като се прибирах от училище, на центъра видях едно кученце спеше, а на таза му се бяха "тагнали" с червен спрей...
AdincetO
В пасажа

Назад към Общ форум