Хранене на кучето

Хранене на кучето

Мнениеот emetic » Сря Май 18, 2005 4:51 pm

Кученцето е на 3-4 месеца, порода квартална подобрена. По всяка вероятност ще е доста едро, има огромни лапи. Женско. По съвет на ветеринарния му даваме калции. Какво друго трябва да правим за да се чувства добре?
Знам как се гледат малки котета, но не и малки кучета :oops:
emetic
Животинче с въпрос

Мнениеот bushkata » Сря Май 18, 2005 9:39 pm

За да расте кучето добре, а и на вас да ви е лесно (особено ако кучето порастне повечко - и ще хапва повечко) е хубаво да го научите отсега да яде всичко. Нямам предвид да е прасе, а да не свиква само с хубави консерви или суха храна. Малко куче трябва да получава много калций, както ти еказал лекарят, но и да яде: Извара, кисело мляко, яйца,сварени моркови, варена царевица,за "пълнеж" е добре да се използват макарони (не прекалявайте, защото кучетата затлъстяват) и ориз (следете кучето, след като е яло ориз-някои кучета се запичат, а колкото и да е странно - някои получават разстройство). НЕ ДАВАЙТЕ ПРЯСНО МЛЯКО! Малките кучета не могат да го усвояват и задължително получават диария, която може да е много тежка.
Най-хубаво е да купувате от зоомагазините храни за варене - пилешки обрезки, дроб (внимавайте и с него-също може да предизвика диария) и всякакви такива МЕКИ неща. КОКАЛИ-НЕ!ОСОБЕНО ПИЛЕШКИ! Най-хубаво е да сварите 1 пакет например пилешки обрезки, да добавите нарязан морков и царевица, ориз или макарони. Оставете повече бульон-кучетата обичат да лочат. Като стане една голяма тенджера, можете да я пазите в хладилника и да притопляте на малки порции, особено при малко куче, което трябва да яде по 5-6 пъти на ден. Суха храна му давайте само за "глезене" - не го свиквайте, а и гореизброеното е много по-полезно!
За сега не се сещам друго.Ако се сетя - ще добавя. Ако те интересува още нещо - питай, ще помогна (стига да мога).
bushkata
Животинче с въпрос

Мнениеот LudmilDo » Чет Май 19, 2005 7:30 am

Готов съм да поспоря за сухата храна (реномираните марки), защото за създаването й работят куп специалисти и следователно е съобразена с изискванията за съответните ръстова и възрастова група кучета. Не че подценявам нечии кулинарни способности, но вярвам не сме достигнали нивото на балансираност на кучешката храна, а какво по важно от това, животното да получава всичко необходимо и то в оптималните параметри?! Ще пожелая късмет на готвачите! Дано успеят по този начин да дадат на любимото си животно всичко, от което се нуждае! :idea:
I LOVE THIS BREED
LudmilDo
В стадото

Мнениеот bobo » Чет Май 19, 2005 11:01 am

извинете, темата е друга, но имам едно питане и попаднах на вас. смятате ли, че тримесечна дакелКА е нормално да се КАЧВА върху плюшената си играчка, като мъжко куче????
bobo

Мнениеот emetic » Чет Май 19, 2005 11:36 am

ами или не е на 3 месеца или не му се качва като мъжко куче а просто се бори с играчката
няма как на 3 месеца да има тези хормони които предизвикват това държане при женските

Мерси на хората, които ми отговориха. Нямам много доверие на гранулите поради две неща - иамс(лабораториите им, убиването на кучета в тях и доказаната вреда, не вярвам че производителите на кучешка храна трябва да убиват кучета!, тогава какво им пречи да правят други мизерии?) и котешките сухи храни от преди време, без значение реномирани.
Нямам много възможност да готвя - кучето го гледаме във фирмата в която работя, но ще му нося от време на време домашна храна(яйце, дробчета, пилешко), аз и сега го правя от храната на котараците ми.
Комбинирам със суха и консерви. И тук идва въпросът кои консерви да ползвам. До сега имаме наблюдения върху дарлинг, симба, чапи, фактор, хам-хам. Да не е нещо супер скъпо че кучето е тръгнало да става голямо(изяде половин голяма дарлинг от 1,2 кила) и шефовете да не се притеснят за парите ...:oops:
И коя марка суха?
И приемам още съвети за това какво мога и какво не да му давам.
Котараците ядът риба, но си мисля че за кучето няма да е толкова полезна?
Не знам, кавайте
Ако ми беше в къщи изобщо нямаше да му давам суха ама тук няма начин.
Колко излиза на месец хранене на едно голямо куче, примерно немска овчарка? Че нашто бебе е тръгнало да расте ...
Последна промяна emetic на Чет Май 19, 2005 11:40 am, променена общо 1 път
emetic
Животинче с въпрос

Мнениеот emetic » Чет Май 19, 2005 11:39 am

Между другото LudmilDo имаш голяма вятра в специалистите. Аз като специалист но не в тази област но все пак в нещо ..., та да ти кажа, като се знам какъв съм ..., ме е страх да отида на лекар :)
А като знам какви лекари има и тях ги е страх :twisted:
не бъди толкова доверчив освен ако не си дистрибутор на някоя от тези храни ;)
emetic
Животинче с въпрос

Мнениеот bobo » Чет Май 19, 2005 11:40 am

Дакелката наистина е на три месеца и буквално се "качва" не си играе. Това "качване" наблюдава ли се принципно при женски кучета?
bobo

Мнениеот emetic » Чет Май 19, 2005 11:42 am

да, при женските се наблудава когато са разгонени
много често се качват върху мъжкия имитирайки неговите движения
само че сте малки :oops:
emetic
Животинче с въпрос

Мнениеот bobo » Чет Май 19, 2005 12:02 pm

Много Ви благодаря за отговора. :roll:
bobo

Мнениеот LudmilDo » Чет Май 19, 2005 12:28 pm

emetic написа:Между другото LudmilDo имаш голяма вятра в специалистите. Аз като специалист но не в тази област но все пак в нещо ..., та да ти кажа, като се знам какъв съм ..., ме е страх да отида на лекар :)
А като знам какви лекари има и тях ги е страх :twisted:
не бъди толкова доверчив освен ако не си дистрибутор на някоя от тези храни ;)

Не съм дистрибутор, но храня кучето си с такава и честно да ти кажа изглежда супер. Пробвал съм и с готвена храна, но не е като с гранулата. Разбира се не всяка гранула става
I LOVE THIS BREED
LudmilDo
В стадото

Мнениеот emetic » Чет Май 19, 2005 12:37 pm

ами зависи
ако кучето ти е под 5 години ще изглежда отлично и на сух хляб
проблемите от неправилно хранене и т.н. излизат после
ние с котката ми имахме много проблеми преди години с какво ли не. И всичко от момента в който започна да яде суха храна. А не беше възрастна.
Просо ми е трудно да повярвам че някой ще слага качествено скъпо месо, като може да сложи и боклук и разликата няма да се види защото му слагат изкуствени аромати
Това че една стока е реномирана нищо не значи. Освен че имат добра рекламна кампания. Виж вискас - абсолютно противопоказано е за мойте котараци защото веднага се разгонват и започват да се бият. Или да вият в коридора. Не става просто. А каква реклама му дърпат ...

Сега имам 3 котарака вкъщи и ройал канин им се дава веднъж в седмицата, повече не смея
Правя им разни неща за ядене, гледам да спазвам количествата в разните статии за котки. Поне знам че им давам месо или яица и т.н. не само соя и царевица.
Между другото идеята че куче/котка трябва да яде царевица е от както съществуват сухи храни :)
И още нещо: Диатеичната кока кола е реномирана. И предизвиква рак. Освен това не е диетична - предизвиква глад за въглехидрати. Какво ще кажеш за специалистите работещи там?
Детските витамини с нутрасуит- за тях знаеш ли нещо, после родителите няма и да разберат от каде му е дошло
По добре не вярвай на реклами :)))
Едно време тръбите за вода са правени от азбест - рак на белия дроб
ккаде са специалиситте
в бг има още такива тръби :))

------------
Бтв за кои гранули стават за даване за куче?
Все пак явно че и това ще яде ама като не знам кое какво е :?
emetic
Животинче с въпрос

Мнениеот LudmilDo » Чет Май 19, 2005 12:43 pm

Абе хранете, както намерите за добре! Това за възрастта не съм съгласен, защото съм виждал и по-млади от мойто, но "хранени" и :?
I LOVE THIS BREED
LudmilDo
В стадото

Мнениеот emetic » Чет Май 19, 2005 12:51 pm

Чудя се ... как продавачите в зоомагазинчета които познавам, повечето са с домашни животни, и много ги обичат, та как тези хора продават хапчета против разгонване?
Пък и ветериинарите, как го правят? И инжекции

всъшност се чудя на дядо ми който може да целуне ярето и да го заколи след това. :roll:
emetic
Животинче с въпрос

Мнениеот bobo » Чет Май 19, 2005 1:30 pm

След като прочетох констатацията за разгонване на котки хранени с вискас - направих аналогия по повод разгонената тримесечна дакелка, която пък е хранена с педигрий - абсолютно е възможно :!: :?:
bobo

Мнениеот emetic » Чет Май 19, 2005 2:24 pm

ако е само това - не е разгонена, по натам, като порасне :)
сега още е повече игра

мойте котарачета от 4-месечни се самозадоволяват или по точно си правят свирки(повечето представители на мъжкия пол които познавам им завиждат ;) ама какво да ги правя
и това не е рагонване

ама може и да е помогнало педигрито
не знам
никога не съм гледала куче на такава храна и нямам представа
emetic
Животинче с въпрос

Мнениеот bobo » Чет Май 19, 2005 2:39 pm

грешно се изразих - не е разгонена, но има нещо в храната, което кара женско тримесечно куче да се"качва".... :oops:
bobo

Въпрос на вкус!

Мнениеот schnauzer » Пон Ное 07, 2005 9:48 am

Ако ви е интересно каква храна предпочитат вашите кучета, може да прочетете материала които съм пуснала в страницата на БШК, ето и линк:
http://www.schnauzer-bg.com/index.php?o ... 5&Itemid=2

очаквам коментари!!! и въпроси!
Изображение
Кучето - по-добрият човек
schnauzer
В стадото

Мнениеот HERZLE » Пон Ное 07, 2005 11:48 am

Отивам да чета, после коментарите и въпросите ;-)
HERZLE
В стадото

Мнениеот HERZLE » Пон Ное 07, 2005 12:10 pm

Страхотна статия! И пак от онази книга, сериозно трябва да я потърся! :-)
Много интересни неща пише за вкусовете на кучето! Това с рецепторите са вода не го знаех. абе, изобщо полезна информация!
HERZLE
В стадото

Мнениеот schnauzer » Пон Ное 07, 2005 12:21 pm

Виж, открих саита на автора на книгата - на първо време може да изчетеш откъсите от книгите му, които са публикувани там: http://www.stanleycoren.com/
Изображение
schnauzer
В стадото

Мнениеот HERZLE » Пон Ное 07, 2005 12:23 pm

Благодаря! Но той сайта на английски! :-( По-лесно би ми било с немски :-) Но ще го разгледам все пак! А самата книга също ли е на англисйки или е преведена?
HERZLE
В стадото

Мнениеот schnauzer » Пон Ное 07, 2005 1:05 pm

на английски е и аз правя первода, които разбира се не е дословен, защото иначе статията би била 3 пъти по-дълга ;)
Изображение
schnauzer
В стадото

Мнениеот HERZLE » Пон Ное 07, 2005 8:32 pm

Аааааааааааааааха, ясно! Тогава май ще ми е по-трудничко с тая книжка, но то не пречи все пак да я потърся :-)
Но ще се радваме на твоите преводи тук! :-)
HERZLE
В стадото

Мнениеот Iana » Вто Ное 08, 2005 6:47 pm

Статията наистина е много добра. И полезна.
Животинките са мили сладурчета.
Iana
Животинче с въпрос

Мнениеот schnauzer » Сря Ное 09, 2005 10:03 am

Radvam se! Ako imate nqkakvu wyprosi.......... pishete gi tuka!!!
Изображение
schnauzer
В стадото

С какво си храните кучетата!

Мнениеот zoomaniak » Сря Авг 29, 2007 12:53 pm

Ние Роял Канин - 20кг чувал по 500грама на ден - 0,250 на 1 хранене. Два пъти на ден за около 35кг куче. Роял - линия за развъдници.
Любима фраза: "Опитвам се да овладея Хаоса" Професия: "Управител" Тел: 0879 469 340
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот kokerka » Сря Авг 29, 2007 2:59 pm

Нутра Нугетс - Мейтенанс. Храна клас супер премиум, подвид за домашни кучета. 120 грама на ден, 40 на закуска, 80 на вечеря за около 15 кила лакома кокерка. :lol:
Животните са По-добрите приятели на човека!
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот Iwo » Пет Авг 31, 2007 4:31 pm

Ей сега кучкарите ще почнат да припадат.:D

Ярма или други фуражни смески разбъркани с вода. Есенно и зимно време попарена с вряла вода.
Понякога с добавки. Суроватка.

Понякога по половин хляб вечер. Кланични отпадъци без отбиране-от време на време.

Докато са малки - различни гранули за малки кучета, мляко или суроватка. Позтепенно се преминава на фуражни смески.
Iwo
В стадото

Мнениеот COLUBER » Пет Авг 31, 2007 6:10 pm

Iwo написа:Ей сега кучкарите ще почнат да припадат.:D

Ярма или други фуражни смески разбъркани с вода. Есенно и зимно време попарена с вряла вода.
Понякога с добавки. Суроватка.

Понякога по половин хляб вечер. Кланични отпадъци без отбиране-от време на време.

Докато са малки - различни гранули за малки кучета, мляко или суроватка. Позтепенно се преминава на фуражни смески.

Кучето ти няма да живее много дълго на тая вегетарианска диета.

Моите ядат пилешка супа с хлебче и понякога по кокал и други животински глупости :)
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот kokerka » Пет Авг 31, 2007 6:22 pm

Iwo, я кажи каква е тая фуражна смеска? Аз знам само за пилци и прасета, за кучешки не бях чувала..... я разясни, че да ти скочим :twisted:
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот Iwo » Пет Авг 31, 2007 6:22 pm

Май оживяват още. :oops:
И са в перфектна кондиция даже. :wink:

Изображение
Iwo
В стадото

Мнениеот Iwo » Пет Авг 31, 2007 6:24 pm

kokerka написа:Iwo, я кажи каква е тая фуражна смеска? Аз знам само за пилци и прасета, за кучешки не бях чувала..... я разясни, че да ти скочим :twisted:

Смеските за прасета са доста добри.
Пилешките не знам.

Май трябваше да уточня, че говоря за хранене на кучета, а не на манекени. :roll:
Iwo
В стадото

Мнениеот kokerka » Пет Авг 31, 2007 6:28 pm

Има много гооляма разлика между кучето на село и кучето у дома. най-малкото тези на село са плод на естествената еволюция, а на тези у дома хората много са бръкнали в генетиката.
Кучето ми у дома както споменах яде само гранули, по простата причина че стомахът й е толкова чувствителен, че друго не й понася.

Кучето ми на село живя 19 години на кокали, хляб, черва, сурови яйца и доматен сос.

И все пак, кучетата са хищници, не са като прасетата и пилета, имат нужда от други видове протеини и белтъчини.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот Iwo » Пет Авг 31, 2007 6:46 pm

Почти се доближихме.
Вълка е хищник.

Кучето не е продукт на естествената еволюция. То е моделирано от човека чрез насочена селекция.

Овчарските кучета не могат да бъдат сравнявани с изложбените манекени или северните кучета нпр.

Та тъй... :)
Iwo
В стадото

Мнениеот COLUBER » Пет Авг 31, 2007 7:27 pm

Iwo, братле, не може да си храниш кучето с фураж ние с тва си храним конете - растителноядни. Храносмилателната система на кучето не е по-различна от тази на вълка, то има нужда от животински протеини а не растения.
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот kokerka » Пет Авг 31, 2007 7:38 pm

Iwo, напълно съм съгласна, че овчарските кучета не могат да се сравняват с манекените, както им викаш, макар далеч не всички да са такива. Но COLUBER е прав, не може куче да се храни само с растителна храна, нуждата им /макар и наистина променена много от времето на вълка/ все още е от протеини от месен произход.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот Iwo » Пет Авг 31, 2007 7:44 pm

В този случай съм абсолютно съгласен с вас.

Сега остава да убедите и всички овчари отглеждащи овчарски кучета от старите породи, че не си хранят кучетата както трябва.

Проблема е, че тези кучета си се хранят така и се чувстват и изглеждат в перфектна кондиция.

Никой и не помисля за изцяло вегетарианска диета. Не знам от де ви е дошло.
Iwo
В стадото

Мнениеот kokerka » Пет Авг 31, 2007 8:06 pm

От смеските ни е дошло. И доколкото си спомням овчарите дават кокали, черва и тем подобни неизползваеми вътрешности от закланите овце, нали? ЗНачи все пак си хранят правилно кучето.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот Iwo » Пет Авг 31, 2007 8:11 pm

Iwo написа:Понякога с добавки. Суроватка.

Iwo
В стадото

Мнениеот COLUBER » Пет Авг 31, 2007 9:24 pm

"Понякога" doesnt'work! Трябва при всяко ядене кучето да приема поне част от правилната храна. Купувай му разни дреболии, вари ги и му ги давай с хляб, но да не е само фураж и такива stuff.
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот Anahronia » Сря Сеп 12, 2007 11:43 pm

COLUBER написа:"Понякога" doesnt'work! Трябва при всяко ядене кучето да приема поне част от правилната храна. Купувай му разни дреболии, вари ги и му ги давай с хляб, но да не е само фураж и такива stuff.
фуража е далеч по - полезен от ХЛЯБА, който е рафиниран, без никаква пепел и фибри-хляба в магазина, особено белия и Добруджата е вреден за хората камо ли за кучетата. Фуража за прасета е специално направен - прасетата са всеядни като хората, обичкат месце принципно, хапват си ако им дадеш, във фуражите за прасета има костно брашно, много калории и никакви консерванти, има протеини от животински произход, фуражите за животните, които после се ядат минават специални ветеринарномедицински контрол, през който кучешките гранули не минават. Това щоту да не се отрази после на хората попадането на някой отров. Кучетата на човека се хранят така както хората са хранили кучатата си хиляди години - откакто човек гледа кучета. Хлябът пък изобщо не е приоритет на кучето, по добре ориз, овес и прочие други зърнени неща отколкото хляб. Доколкото проучих въпроса за правилното хранене на всички породи то е именно такова - сурово месо, най-добре птиче и заешко, сурови зеленчуци и зърнените добавки само се бланшират. Гранулата се приема само в опаковките суперпремиум, които струват както проверих от 45 до 80 лева килограма -на едро куче му трябват около 15-20 килограма на месец най-малко, тъй като дневната доза за едно куче 50-60кила е към 700-800 грама на ден най-малко.. . Не ми казвайте, че освен няколко представители на мутренския елит в България друг може да си позволи да даде средно между 700 и над 1000 лева на месец за хранене на едно от кучетата си! Собствениците на едри кучета ги хранят с икономични гранули, а след като проучих въпроса с гранулите то икономичните гранули са доста по-зле от една качествена и далеч по-евтина смеска за прасета. ТАка, че Iwo не се впечатлявай, всъщност храниш кучето си както трябва - овчарите хранят кучетата си точно така от много столетия насам. Да не забравяме, че някога и то далеч в по-дълъг период отколкото съществуват "апартаментните" породи кучетата са се хранели по този начин живеейки от останките на човека в кюпа с останалите домашни животни! Всъщност завиждам на собствениците на дребни кучета - те наистина могат да си позволят премиум гранули...Но останалите изобщо да не се заблуждават, че дават най-доброто на любимците си, особено ако добавката е ХЛЯБ.
Когато погледна своя приятел в кучешките очи ми се усмихва цялата Вселена
Anahronia
Животинче с въпрос

Мнениеот COLUBER » Чет Сеп 13, 2007 10:32 am

Anahronia написа:
COLUBER написа:"Понякога" doesnt'work! Трябва при всяко ядене кучето да приема поне част от правилната храна. Купувай му разни дреболии, вари ги и му ги давай с хляб, но да не е само фураж и такива stuff.
фуража е далеч по - полезен от ХЛЯБА, който е рафиниран, без никаква пепел и фибри-хляба в магазина, особено белия и Добруджата е вреден за хората камо ли за кучетата. Фуража за прасета е специално направен - прасетата са всеядни като хората, обичкат месце принципно, хапват си ако им дадеш, във фуражите за прасета има костно брашно, много калории и никакви консерванти, има протеини от животински произход, фуражите за животните, които после се ядат минават специални ветеринарномедицински контрол, през който кучешките гранули не минават. Това щоту да не се отрази после на хората попадането на някой отров. Кучетата на човека се хранят така както хората са хранили кучатата си хиляди години - откакто човек гледа кучета. Хлябът пък изобщо не е приоритет на кучето, по добре ориз, овес и прочие други зърнени неща отколкото хляб. Доколкото проучих въпроса за правилното хранене на всички породи то е именно такова - сурово месо, най-добре птиче и заешко, сурови зеленчуци и зърнените добавки само се бланшират. Гранулата се приема само в опаковките суперпремиум, които струват както проверих от 45 до 80 лева килограма -на едро куче му трябват около 15-20 килограма на месец най-малко, тъй като дневната доза за едно куче 50-60кила е към 700-800 грама на ден най-малко.. . Не ми казвайте, че освен няколко представители на мутренския елит в България друг може да си позволи да даде средно между 700 и над 1000 лева на месец за хранене на едно от кучетата си! Собствениците на едри кучета ги хранят с икономични гранули, а след като проучих въпроса с гранулите то икономичните гранули са доста по-зле от една качествена и далеч по-евтина смеска за прасета. ТАка, че Iwo не се впечатлявай, всъщност храниш кучето си както трябва - овчарите хранят кучетата си точно така от много столетия насам. Да не забравяме, че някога и то далеч в по-дълъг период отколкото съществуват "апартаментните" породи кучетата са се хранели по този начин живеейки от останките на човека в кюпа с останалите домашни животни! Всъщност завиждам на собствениците на дребни кучета - те наистина могат да си позволят премиум гранули...Но останалите изобщо да не се заблуждават, че дават най-доброто на любимците си, особено ако добавката е ХЛЯБ.

Фуража не е храна за кучета! Това, че някой си храни кучето така не значи, че е правилно. Едно куче още от малко за да се превурне в куче трябва да яде месо - протеини, в хляба и фуража има въглехидрати. Да, те трябва да приемати тях и витамини от зеленчуците, но не трябва това да им е основна храна. Докато моето куче растеше ветеринарния лекар ми каза, че е най-добре за него да го храня със пилешко или телешко месо със ориз и това на всяко хранене, а ненекви фуражи и понякога месо... Протеините са основна храна за хищниците кучетата са хищници! Те не усвояват целулозата и др растителни продукти така добре като тревопасните. Фуража няма толкова хранителни качества за едно куче като месото. Не знам колко точно животински протеини има в смеските за прасета, но не мисля че са достатъчно за правилното хранене на едно куче. А и факта че кучето още е живо не значи че се храни правилно.
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот emetic » Чет Сеп 13, 2007 9:28 pm

Фуража не е добра храна за кучета но предполагам е добра разстителна добавка. А кучетата са по-скоро всеядни животни.

Между другото в Ройал Канина не вярвам да има повече месо отколкото в неговата диета. Та така.

Аз храня с варено пилешко + ориз + разни зарзавати + евентуално хляб като няма ориз + обезсолено сирене + всякакви неща които би яло + кучешки храни - накиснати гранули и консерви. Още не давам сухи гранули защото април месец го намерих със счупена горна челюст. Било е блъснато от кола, имаше ужасни травми.
Но кучето всички предвиждаха, че ще остане инвалид до живот ако оживее - след 3 седмици във вет кабинета не показваше изгледи да се стабилизира, камо ли да се възстанови. Сега е кипящо от енергия зверче, което се забавлява да лае по котките и да тича в галоп плашейки ги.
emetic
Животинче с въпрос

Мнениеот hyla » Съб Сеп 15, 2007 7:53 pm

Готина тема. Ами и ние на село като сме имали прасета, че сега няма пари за такава стока, хранехме кучето с подобни смески, също и хляб с разни домашни манжди. Иде реч за кучето на село, което живя поне 16 години.

Сега имаме една кучка, която като малка са хранели с яйца и пр. и като я пуснем ни прави пакост в кокошарниците.

За жалост в Монтана си нямам куче :roll:
Ако видите да се продават червенобузи костенурки в зоомагазин или другаде сигнализирайте на РИОСВ. Продажбата им е забранена!
hyla
Пчела майка

помощ кучето не иска да яде

Мнениеот BAUBAU » Вто Ное 27, 2007 8:51 pm

Имам куче на 3 месеца лабрадор черен и проблема ми е че не иска даяде всичко може ли някой да ми каже нещо по въпроса моля ПОМОЩ :(
BAUBAU
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Вто Ное 27, 2007 8:52 pm

какво значи да "яде всичко"
Любима фраза: "Опитвам се да овладея Хаоса" Професия: "Управител" Тел: 0879 469 340
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот kokerka » Вто Ное 27, 2007 8:55 pm

С какво храните кучето, то какво иска да яде, а вие какво искате то да яде? На лекар водено ли е за обезпаразитяване и ваксини?
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот BAUBAU » Вто Ное 27, 2007 9:41 pm

еми давам му гранулирана храна и от консервите за първи път ще гледам такава порода и не съм наясно с тези храни а той се мръщи на гранулите :cry:
обичам животните
BAUBAU
Животинче с въпрос

Мнениеот kokerka » Вто Ное 27, 2007 9:47 pm

Да не го прехранвате? Давате ли му правилната доза? Спрете с консервите, паучовете и каквото друго давате. Останете само на гранули. Да разбере, че друго освен гранули няма да има. Освен това може да накисвате гранулите с вряла водичка, да се размекнат, така ги хапват повече.
Какви гранули давате? Каква марка?
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот BAUBAU » Сря Ное 28, 2007 5:23 pm

не мисля че го прехранвам въпроса ми е дали ще прояде гранулите лошото е че направх грешка и купих 20кг. пакет а той не проявява интерес ясно е че вината е моя ама който не мисли навреме :lol:
обичам животните
BAUBAU
Животинче с въпрос

Мнениеот kokerka » Сря Ное 28, 2007 5:58 pm

Ще се научи, разбира се, даже това е най-добрия вариант. Само, че както вече казах спрете всичката останала друга храна, защото тя му харесва повече. Ако останете само на гранули ще се научи.
Отначало, както казах, накисвайте с вряла водичка. Освен това оставяйте купата в точно определен час /времето за хранене/ само за по 10 мин, после му я взимайте независимо дали е яло.

И не разбрах каква марка са гранулите?
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Сря Ное 28, 2007 6:06 pm

към казаното от коки - ще добавя

1 ползвайте пилешки бульон за леко овкусяване на гранулите - кисело мляко - половин лъжичка пастет дори - просто да "издразните" вкусовите му рецептори и после спирате дразненията...и нащо така не искаше ама свикна - капризничат като млади особенно ако са глезени...

2 храненето има психология :lol: точен час - точна храна и място и съд

Въобще имате ли неяснотии - за да пишем или всичко ви е ясно :idea:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот mommovet » Сря Ное 28, 2007 7:38 pm

Ако самата храна не му е вкусна може да пробваш да смесиш с други гранули, които по-му харесват .
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот valia24 » Сря Яну 02, 2008 7:06 pm

Аз имам дого аржентино,сега е на 2 месеца без една седмица.Опитах да го храня с гранули...но какво да ви кажа-първо животното не ги иска,палят го на вода и явно не му харесва вкуса.Правя му манджи с извара,яйце,пилешко или риба(без подправки и сол),дробчета.Картофи и царевица кучето не смила,изкарва ги цели,това всеки стопанин може да го забележи,а и го пише в книгите за кучета.Правя му и попари,каши с овесени ядки,плодове и зеленчуци(чушки,домати,грах,моркови задължително).Мляко или бульон в манджата,ако е мляко-адаптирано детско.
Мнението ми за сухата храна е отрицателно.все едно да се храниш с храна за космонавти.Освен това не можеш да храниш кучето си с храна,от която да не може да погълне дори милиграм вода.Опитайте вие да се храните само с чипс,колкото и вода да поглъща допълнителн-не е достатъчно.
И последно искам да питам за съвет за грамажа на порцията-храня го 4 пъти на ден,пълня по една от най-малките панички(около 300гр.)Кучето сега е 6кг.Качи 1 кг за седмица.Ако някой има съвет по този въпрос да каже.Давам и допълнително калций на"Вирбак",но се чудя,дали да го правя,защото ни го изписаха без обстойни изследвания и преглед.
valia24
В стадото

Мнениеот zoomaniak » Сря Яну 02, 2008 7:45 pm

Не мисля, че сте на прав път...но ми е интересно каква марка гранули сте му давали - преди да минете на "готвено"...
Пиенето на вода или "кара го на вода" си е нормално...защо ви притеснява това.

Пие и после пишка...водата си му е нужна...нека пие - само да е прясна и да я има :)

Има десетки начини да "излъжете" едно кученце да мине на каквато храна искате?

Това, че "ама то не яде това" - нищо не значи...само се изисква от вас да се замислите...

Но нека и другите да се искажат - ще стане интересен диспут...
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот kokerka » Сря Яну 02, 2008 9:11 pm

Единствения правилен начин за хранене на голямо куче пълноценно е BARF. Потърсете из интернет и ще намерите всичката информация, от която се нуждаете. Но да ви предупредя - за Дого аржентино ще ви излезе соленичко като апри и тогава вас ще ви кара на вода.
Да се гледа такова голямо и изискващо куче на готвено си е предизвикателство, което малко хора са си позволили.
Моя съвет /ако искате кучето ви да порастне правилно и здраво/ е освен готвено все пак да му купите КАЧЕСТВЕНИ гранули и да намерите начин да го научите да ги яде. В противен случай ви чака доста проблемно хранене. Най-малкото защото БАРФ е синоним на химически точно смесени хранителни съставки.
Можете да храните и с готвено и с гранули, ако не искате само гранули. Но ми е трудно да си представя как ще успеете правилно да дозирате нужните хранителни съставки за такова куче. А и как ще намерите някои витамини и минерали, които гранулите лесно осигуряват. Освен това като стане 30-40 кила кучето няма да се готви вече толкова лесно за него. Размислете за гранулите, макар и да ви е отрицателно мнението за тях. А водата наистина е полезна. А да сравнявате хората с кучетата е меко казано безсмислено, защото те нямат нищо общо. Гранулите не са храна за кучета космонавти, те са просто изсушения вариант на готвената храна. На кучетата им трябва пълноценно хранене, а не разнообразно. Лично моето куче яде вече 3 години гранули и всеки път ги очаква със същия ентусиазъм както и вареното пилешко. Всичко е въпрос на гранула и научаване.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Чет Яну 03, 2008 8:21 am

valia24

Смятам, че това ще ви помогне. Може би я имате вече...?

http://www.zoomania.org/forum/viewtopic.php?t=1372
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот valia24 » Чет Яну 03, 2008 10:50 am

Да,доста хора са на това мнение,че гранулите са по-добрия вариант...просто като гледамс какъв апетит яде готвено,изпражненията му са супер(като по учебник :))и ми е малко трудно да повярвам,Все си мисля,че е поредната търговска истерия,но сигурно не съм права.
Що се отнася до цената-може да поспорим,не мисля,че нито гранулите,нито готвеното са евтини решения-всъщност не вярвам и да има евтино решение за здраво куче.
Това за витамините и минералите ме притеснява и в това отношение почти ме убедихте..та въпросът ми е наистина ли няма вариант да се храни смесено?Той като почне по един два пъти на ден е лесно,но сега ядем по 4 пъти и сутрин му давам гранули,за да не отвикне от вкуса(когато е най-гладен).Яде ги на 3-4 пъти,хрупа недоволен,после дори не су чувства сит и му се играе,а знам,че не е добре за костите да играе веднага след хранене.
И за калция какво ще кажете,да го давам ли или да направя изследвания първо?
А книгата ще я купя,нямам я-само да разбера каква е системата с доставката.:)
valia24
В стадото

Мнениеот zoomaniak » Чет Яну 03, 2008 11:32 am

За книгата ми пишете на мен: stamen.stamenov@gmail.com

Ще ви обясна по мейла...
До 15.01.08г. ще пуснем онлайнзоомагазин към сайта и системата ще е кристално ясна...сега в момента е такава...и за клетката можем да се разберем :)
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот kokerka » Чет Яну 03, 2008 2:55 pm

Както казах единственото добро решение освен гранулите е хранене по системата на BARF, но съм убедена, че колкото и да имате пари, време и нерви доста бързо ще се откажете. Само в тази система можете да бъдете сигурна, че кучето получава ВСИЧКИ нужни му съставки. Колкото и да бутате зеленчуци и тестени изделия освен месото пак някои неща не можете да сложите в готвеното. Гранулите от своя страна имат всичко. Убедила съм се след като лично моето куче се преобрази /към по-добро/ след като от готвено мина на КАЧЕСТВЕНИ гранули. Качеството е от много голямо значение. В качествените гранули слагат истински суровини и почти никаква химия. В тях слагат всички необходими за кучето съставки и в-ва. Те имат вид за подрастващи, в който се съдържа даже и нужната доза калций за различните типове/породи кучета.
Само да кажа, че е логично кучето да яде готвено с ненаситност а да гледа гранулите на криво. Все пак гранулите не могат да се мерят с месото по вкус. Аз имах голям проблем докато науча моето на гранули, но с трикове и постоянство сега си ги яде с апетит.
Бебе куче не може да се контролира колко ще играе след ядене. Можете да не го насърчавате, но ще е трудно да го спирате. Не виждам кой знае какъв проблем в това.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Как избирате храната на кучетата си?

Мнениеот zoomaniak » Пон Яну 14, 2008 3:45 pm

По марка
По цена
По таблицата на чувала
По това как кучето ви "ви говори" на тема хранене...
По информацията, която има около храната?
Заради рекламата около храната...
Въобще знаем ли кое е важно да присъства в гранулата...или карай щото е маркова можем да и се доверим?
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот kokerka » Пон Яну 14, 2008 8:14 pm

Ъъъ, това защо имам чувството, че вече го обсъждахме?
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Пон Яну 14, 2008 11:28 pm

ПО вкус,как иначе...... :lol:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот kokerka » Вто Яну 15, 2008 12:07 pm

bu6i написа:ПО вкус,как иначе...... :lol:

Ти опитваш ли я?
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Вто Яну 15, 2008 11:04 pm

kokerka написа:
bu6i написа:ПО вкус,как иначе...... :lol:

Ти опитваш ли я?

Вече не ,ама като пиех... :lol: :lol: :lol:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот kokerka » Вто Яну 15, 2008 11:16 pm

Аз и на вкус я опитвам. А колко витамини съм краднала от Сарините... И това на трезво.... Най-много ми харесаха гранулите на Про План, ама ми дойдоха малко твърдички на зъбите ;) :lol:
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Вто Яну 15, 2008 11:29 pm

Сина ми като малък ,беше нагънал гранулите на кучето ,седяха си двамата и едно на тебе, едно на мене ... :lol:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот kokerka » Вто Яну 15, 2008 11:32 pm

Еее, ама те малките имат здрави зъбки.... уникум е детето :lol:
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Вто Яну 15, 2008 11:42 pm

Абе майка му ,имаше каво да каже... :evil: :evil: :evil: а аз се кафех на картинката :lol:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Сря Яну 16, 2008 8:06 am

И аз съм ял - то в днешно време в тях има бая полезни неща дет не ги ядем всеки ден :)
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот mommovet » Сря Яну 16, 2008 10:03 am

Преди мнооого години една вечер в къщи разправях на баща ми и сестра ми, че котешките гранули стават чудесно за мезе към бира. И двамата взеха, че се навиха да ги пробват!!!! Когато майка ми влезе в хола и видя, как тримата гризкаме котешки гранули и пийваме биричка окончателно й се затвърди мнението за психическото ми здраве...
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Сря Яну 16, 2008 11:01 pm

:lol: :lol: :lol: и за ракийка стават..... :lol: :lol: :lol:
bu6i
Пчела майка

ка4естжена храна за едно ку4е.

Мнениеот MARTI&JERRY » Вто Фев 12, 2008 10:08 pm

искам да кажа 4е наи хубавата храна за е дно ку4е зависи от раста са :гранулите а за малки естестженно 4е е меката храна .аз ли4но харесвам наи много PEDYGREE.това даже е наи хубавата храна за едно ку4е.за да живее палноценно трябва да се копувака4ествена храна аименно е PEDIGREE.
както казва Джери :всичко си е наред.
MARTI&JERRY
Животинче с въпрос

Re: ка4естжена храна за едно ку4е.

Мнениеот zoomaniak » Сря Фев 13, 2008 2:05 am

Опитай се да ни убедиш с какво е по-добра и внимавай за правописа icon_thumb icon_dontknow
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Re: Хранене на кучето

Мнениеот Nadq&Karma » Сря Мар 05, 2008 8:52 am

Royal Canin, БОШ и Purina ProPlan са с далеч по-добро съдържание от Педигрий-храна от среден клас.
Изображение
Представете си само каква тишина щеше да настане,
ако хората говореха само това, което знаят.
Nadq&Karma
В ятото

Мнениеот mommovet » Сря Мар 05, 2008 11:16 am

За качествата на БОШ мога малко да поспоря. Не съм забелязала да се отразява така добре на животните като РК, Еукануба, Проплан, Нутрам или Хилс...
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот Nadq&Karma » Сря Мар 05, 2008 11:37 am

Всъщност май имах предвид Хилс, но да бързам да се изкажа и... :ag:
Изображение
Представете си само каква тишина щеше да настане,
ако хората говореха само това, което знаят.
Nadq&Karma
В ятото

Мнениеот valia24 » Сря Мар 05, 2008 1:48 pm

Аз на моя откакто ме убедихте да не му готвя му давам на Virbac и другото е Royal canin.Определено първата е по-добра и са на една цена,но трудно се намира,аз я взимам от ветеринар,поради което ми се оскъпява доста,затова повее наблягам на рояла.
valia24
В стадото

Мнениеот meri » Сря Мар 05, 2008 3:35 pm

Мойте гранулките ги имат за десерт, защото си хапват и от нашата храна, но само това ,което е подходящо за тях иначе не.Аз съм на принципа щом не им вреди, защо да не ядат, е разбира се има строго забранени храни които не се дават никога, за да няма проблеми,но щом им се яде да ядат, никога не готвя нищо специално, случва се , но рядко.Щом е подходящо за тях защо да не ядат, не съм привърженик само на гранули, а пък знам от лекаря си, че само суха храна не е много полезна , но всеки си преценява. :av: и за толкова години съм се уверила, че постъпвам правилно, защото някой храни не влияят добре на стомаха, убедих се от личен опит. :ad:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот valia24 » Чет Мар 06, 2008 9:06 pm

Хора,дайте съвет!поръчах си 30кг.храна на Роял,за да хвана някаква тъпа промоция ,обаче вместо baby съм поръчала junior,а той е за след 8 месеца.Мисълта ми е да я давам ли тая храна сега,защото без да искам срязах чувала и чак като видях гранулата,че е странно голяма се усетих,а моя мъник много си я хареса.
От фирмата ми искат пътните ,кото са около 30лв.,след тия 250лв за храна съм във фалит,за да ми я сменят.Та мисълта ми е,да му я давам ли,той и без това си пие калций Делис,или да търся други варианти да я сменя.
valia24
В стадото

Мнениеот mommovet » Чет Мар 06, 2008 9:27 pm

Давай му я без да се притесняваш.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот meri » Вто Мар 25, 2008 4:55 pm

Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот sunshine girl » Съб Апр 05, 2008 1:23 pm

аз пак им прая парво попара а после слагам малко гранули с калции :ab: :ab:а да и ранулите са pedigree :ay:
sunshine girl
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Нед Апр 06, 2008 11:59 pm

sunshine girl написа:аз пак им прая парво попара а после слагам малко гранули с калции :ab: :ab: :ab: :ab: :ab: :ab: :ab: :ab:а да и ранулите са pedigree :ay: :ay: :ay: :ay: :ay: :ay: :ay: :ay:

Калция - как реши да го даваш - ей така просто ли :ai:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот sasin » Вто Юни 24, 2008 4:41 pm

Какво ще кажете за тази храна http://www.profilum.eu/pages/DogsProduc ... d=3&pid=24 ?
Била висок клас, но не видях да пише премиум например.. Цената е около 5 и нещо до 6 лв килото, в магазина към клиниката до Икономическата гимназия. Взех и книжка-брошурка на български. Ако трябва мога и да я сканирам, че на сайта уж има за България, пък гледам е на английски всичко..

Hill's вече продават в Аксис, но тя е малко по-скъпа.

Определено нито голямата, нито малките харесват цветните гранули - аз Мейбъл си я знам че е претенцийка, но и малките почнаха да плюят белите парченца :ap:
офис без хартия е химера в болното въображение на консултантите по фирмено управление
sasin
Пчела майка

Мнениеот kokerka » Сря Юни 25, 2008 5:09 pm

Profilum-a я пробвах, за мен е среден, не висок клас. Освен това гранулата беше толкова плоска, че Сара не можа да я сдъвче, а искаше. Не ми хареса особено тази храна, за тези пари има къде къде по-добър избор.

Ние следващите 4 месеца ще сме на Casa fera сензитив, че много се чешем напоследък, а пък гранулата е супер удобна за дъвчене. Взехме си чувалче, скоро ще драсна и някой коментар за самата храна как ни се отразява.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот sasin » Вто Юли 08, 2008 2:57 am

Аз щях да пиша в тая тема и съм забравила :ah: Ама нищо.. първо ще ви копирам нещо от библиотеката на догбг-то:

ХРАНЕНЕ НА КУЧЕТО
Автор: Милена Македонска

Кучето НЯМА нужда от разнообразна храна в смисъла, в който го разбираме ние, хората. На него няма да му омръзне да яде едно и също всеки ден, години наред. Има нужда от ПЪЛНОЦЕННА храна, т.е. - да получава необходимите за него вещества в необходимото съотношение, като се има предвид, че в различните периоди от живота му нуждите му са различни.

Който смята, че може да му осигури добър баланс (протеини, мазнини, въглехидрати, пепел, микро и макроелемени) с натурално хранене - чудесно, но затова се изискват много познания. Аз ги нямам, затова предпочитам качествените гранулирани храни, на чиято опаковка можеш да прочетеш точния състав и необходимата дневна дажба. Но ако кучето ви не е привикнало към гранулирана храна от малко - трудно ще го накарате да я приеме на по-късен етап. Може да се започне с нея веднага след отбиването, но подбирайте марката и предназначението. Например малкото куче се нуждае от доста повече протеини, мазнини и калций в сравнение с отрасналото.

Като говорим за сухи храни: различавайте пълноценна гранулирана храна от микс. Миксовете съдържат обикновено смес от зърнени храни с малка добавка от мазнини и имат ниска хранителна стойност. Те не са пълноценни - използват се за добавака или нека кажа пълнеж. Ако кучето ви е лакомо, то няма да се засити от порцията пълноценна храна, която му се полага, а миксът ще му даде чувство за ситост.

Моите съвети:
Гранулирана храна - да, консервирана - никога! Консервацията при гранулираните храни се постига чрез екструдиране и извличане на водата, а при консервираните (влажни и полувлажни) - чрез консерванти. Познавам куче от породата средноазиатска овчарка, което почина на 5 г. с масиран карцином на цялата храносмилателна система вследствие хранене с консерви (разбира се, това е крайно зловещ пример, имало е и други фактори, но ви казвам заключението след аутопсията). Освен това в консервите след отварянето дори за ден веднага започват да се развиват гъби, плесени и какви ли не микроорганизми.

За да изберете добрата за вашето куче гранулирана храна трябва да минете един период по метода "проба - грешка" - опитвайте различни, докато попаднете на тази, която най-много ще се хареса на вашия приятел.

Добри марки, но и твърде скъпи са: Royal canin, Purina Proplan, Eucanuba. Добри и средно скъпи: Фрискис, Пурина дог чоу (що стана с таз латиница, бе?!), Нутра нагетс, Даямонд, сигурно пропускам нещо. Евтини и с лоша репутация: Педигри, Чапи, български измишльотини.

Ако храните с гранулирана храна давайте строго определено количество, а не "нека да яде кученцето колкото му се иска" и осигурявайте много вода.

Хляб - да, но не бял.
Въобще въглехидрати - умерено. Никога продукти, съдържащи какао! (напр. шоколад)
Плодове и зеленчуци - да, но без лук и картофи.
Кости - да, без тръбни.
Субпродукти (карантия) - много внимателно.
Млечни продукти - съвсем малко (също като субпродуктите предизвикват стомашни разстройства).
Яйца - един-два пъти седмично.
Нуждата от сол на кучето е нищожна - не давайте солени храни. Задължително обезсолявайте рибата.
Ако храните натурално не забравяйте, че кучето е месоядно животно - храносмилателния тракт е доста по-къс от този на тревопасните и на всеядните (като човека). От останалите храни усвоява твърде малко, затова разчитайте просто на месото.

Две важни неща:
Кости се дават след 6 месечна възраст, когато зъбите са вече укрепнали. Първото ми куче счупи постоянен зъб на 4 месеца с кост, защото избързах.
И още нещо - храносмилателната система на кучето се "настройва" към вида хранене, който сте избрали. Не го сменяйте рязко. Ако решите да преминете от натурално хранене към гранулирани храни или обратното, добавяйте по малко от новата храна към предишната в продължение на седмица, да речем, като постепенно сменяте съотношението. Погрешно е например "за разнообразие" да давате един ден натурална храна, а на другия - гранулирана.

Забележка: Удебелявам по-важните моменти.. А подчертах това за костите, защото тук сме говорили че НЕ трябва да се дават НИКАКВИ кости на кучетата (нито на малки, нито на големи)..
офис без хартия е химера в болното въображение на консултантите по фирмено управление
sasin
Пчела майка

дайте мнения по вапроса

Мнениеот taira_lora » Чет Юли 24, 2008 5:48 pm

какво мислите за храните на diamond i nutram ,nutra nuggets
давайе мнения моля ви
Аватар
taira_lora
Животинче с въпрос

Re: дайте мнения по вапроса

Мнениеот kokerka » Чет Юли 24, 2008 5:49 pm

Марката е хубава. Храня с нея от доста време. Само Нутрам е друга марка. тя също е хубава.

Мястото на питането ти е за темата за храните...
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот taira_lora » Чет Юли 24, 2008 6:00 pm

ветериаря ми препоръ4а да сменя храната на мойта тримесе4на палавница от тази на роял с тази на диамонд за това питам подходящо ли е да го направя
Аватар
taira_lora
Животинче с въпрос

Мнениеот kokerka » Чет Юли 24, 2008 6:10 pm

Ми... не. Роял е по-хубава от Даямънд.... не виждам защо трябва да я сменяте?
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот taira_lora » Пет Юли 25, 2008 9:55 am

каза ми 4е си храни ку4ето с нея и е много доволен един познат ми препоръ4а и педигри но аз не съм сагласна
а ина4е тези на dimond хубави ли са 4е ми се струват много евтини за да са хубави
Аватар
taira_lora
Животинче с въпрос

Мнениеот kokerka » Пет Юли 25, 2008 1:15 pm

Виж сега, гранулите се делят на три класа - нисък, среден и висок. Храните от ниския клас /Педигри/ не са хубави, пълни са с химия и некачествени неща. Храните от средния клас са хубави /повечето/ но си остават среден клас. Храната на Даямънд е между среден и висок. Роял канин е висок клас. т.е. най-доброто, което можеш да си купиш. Не ти трябва да сменяш Роял канин с Даямънд, освен ако нямаш финансови проблеми. За малко кученце, подрастващо, Роял е много добра храна.
Твоя лекар щом храни с Даямънд и е доволен браво на него. И аз хранех моето куче с производна на Даямънд марка /Нутра нъгетс/ и аз бях доволна. Но щом може кучето ми да яде по-скъпа храна, взех по-скъпа, когато намерих пари. АКо можеш финансово да си позволиш Роял Канин не ти трябва да я сменяш.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот taira_lora » Пет Юли 25, 2008 2:15 pm

благодаря за савета имам и кокер само 4е е на 4 години и го храня с роял и е много добре няма да и я сменям
Аватар
taira_lora
Животинче с въпрос

Мнениеот Станиту » Нед Юли 27, 2008 11:23 pm

моето куче го храня с / Про план/ :ay:
Станиту
Животинче с въпрос

Мнениеот vikito40491 » Вто Сеп 16, 2008 11:25 pm

Хора, да знаете, че това със заливането с топлата вода действа. Вече минаваме на суха храна като основна и по принцип вечер давахме консервирана, но тая вечер дадох суха и отначало Лиза не искаше да я яде, ама като я залях с топла вода я изяде всичката, дори облиза купичката! :bi:
You're watching your dog chase its tail and think that dogs are easily amused, right then you turn around look at the time and realise you just watched your dog chase its tail for 10 min...
Аватар
vikito40491
В пасажа

Мнениеот portativ » Пет Ное 07, 2008 1:21 am

Аз давам суха храна като добавка към менюто,но ина4е мисля 4е е като при хората-по-добре е манджи и готвено,отколкот суха храна. [wo1rry.gif]
portativ
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пет Ное 07, 2008 1:23 am

Особенно пиле със зеле :ab:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот dg_yordanova » Пон Ное 10, 2008 12:34 am

Тука не съм съгласна,по-добре постничък зелен фасулец,да му объркат конците стомаха на горкото кученце...
Според мен,ако гранулираната храна е качествена,в нея има всичко необходимо.Аз например хранех кучетата 2 пъти на ден .Сутрин задължително гранули,а 3 пъти в седмицата вечер бяхме веднъж варена риба с ориз,веднъж пак варено пиле с много моркови/пилето задължително обезкостено!!!/ и веднъж черен дроб варен пак с ориз.
Между храненията,главно заради почистването на зъбите,давах сурови ябълка/обелена/ и морков. :sunny:
www.autotim.hit.bg
Аватар
dg_yordanova
В глутницата

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Нед Дек 07, 2008 9:17 pm

Аз храня мойта с Royal Canin Junior.
Да помагаш значи емоция, труд, болка , сълзи , безсъние, непосилна умора,време, енергия ... Да помагаш означава да обичаш , да раздаваш любов, да даваш по една частичка от сърцето си на всяко животинче . ..
http://www.db-tierhilfe.de/index.php
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Следваща

Назад към Хранене