Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

За първото разгонване

За първото разгонване

Мнениеот tyti_91 » Сря Яну 14, 2009 8:36 pm

Интересувам се кога горе-долу трябва да се разгони женската, защото моята вече е на 9 месеца и още не се е разгонвала. Породата й е американски стафордшир териер. Питах ветеринаря, той казва че е студено и затова още не се е разгонила. А вие какво ще кажете?
tyti_91
Животинче с въпрос

Re: американски стафордширски териер

Мнениеот mommovet » Сря Яну 14, 2009 8:55 pm

Ще Ви кажа, че всеки момент ще се случи или даже може и да се е случило, а да не сте забелязали. Понякога първото разгонване е атипично и както може да протече за два дни, така и за месец. Специално при стафовете обикновено първото разгонване е "по-пищно от нормално" и вероятно ви предстои в най-скоро време.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Re: За първото разгонване

Мнениеот fireking » Чет Фев 19, 2009 2:28 pm

моята овчарка също е на 9месеца...днес ги навършва.При тях как стои положението с първото разгонване...
fireking
В стадото

Мнениеот tyti_91 » Чет Фев 19, 2009 6:58 pm

еми моито вече се разгони и вече трета седмица е така
tyti_91
Животинче с въпрос

Мнениеот fireking » Чет Фев 19, 2009 7:06 pm

вътре ли го гледате кучето,защото моето е навън и няма как да го пазя :bu: [mood_feelings_hurt.gif]
fireking
В стадото

Мнениеот little_didi4 » Чет Фев 19, 2009 7:25 pm

аз да питам..кога е общо взето времето за първото разгонване на женско куче?

има тук един курцхар който е на 1,2 месеца и собсвеника ми се оплаква че още не и било дошло.за мен е малко непонятно защо не е станало,казах му че може да е минало без да разбере.тя кира и без това спи на терасата...но пък как се е "измъкнала "от мъжките кучета като тя винаги е пусната?????

та възможно ли е да не и дошло на толкова време нито веднъж?
да не би да има някакъв проблем?
little_didi4
В пасажа

Мнениеот mommovet » Чет Фев 19, 2009 8:35 pm

Щом курцхара живее навън и е на 12 месеца ако разбирам правилно, силно вероятно е да се е разгонила, че даже в скоро време и кученца да си имате щом не е пазена. Все още не може да се каже че е ненормално в случай че не се е случило.
Принципно кучетата се разгонват за първи път между седмия месец и година и 2-3 месеца. Обикновено, колкото е по-дребно на размер едно куче толкова по-рано се разгонва. Дребните породи приключват активния си растеж много по-рано от едрите и физиологично по-бързо се превръщат във възрастни.
Немските овчарки се разгонват някъде около десети - единадести месец най-често.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот little_didi4 » Чет Фев 19, 2009 9:00 pm

ясно,разбрах

кучето,курцхара не е мой....почти всяка вечер играем с нея.
на година и два месеца е ...значи най-скоро трябва да и дойде.

аз просто предположих дали не се е разгонила преди това и да не са я разбрали,но се зачудих защото винаги е пусната и ако е била значи почти невъзможно е да не се закачила някъде.
little_didi4
В пасажа

какво ще стане

Мнениеот maya_mai4ety » Пет Фев 20, 2009 1:00 am

какво ще стане ако забременее при първото разгонване има един случей в който е родило кучето на 7-8 месеца и до колкото знам нищо не се е случило та ще бъде ли проблем ако и при нас се получи това
п.п. ако е нужно изтрийте поста ако не си е на мястото
maya_mai4ety

Re: какво ще стане

Мнениеот bu6i » Пет Фев 20, 2009 1:10 am

maya_mai4ety написа:какво ще стане ако забременее при първото разгонване има един случей в който е родило кучето на 7-8 месеца и до колкото знам нищо не се е случило та ще бъде ли проблем ако и при нас се получи това
п.п. ако е нужно изтрийте поста ако не си е на мястото

Ами не е добре за кучето....проблеми може да има всякакви......от усложнения при раждането ,до проблеми с отглеждането......но може и да няма......и обикновенно няма......просто не е добре.....кучето още не е завършило растежа си smiley24
bu6i
Пчела майка

Мнениеот meri » Пет Фев 20, 2009 3:34 pm

Проблеми доста често има,защото възрастта е неподходяща, не можете да го опазите ли?
Има начини за предовратяване на забременяване, но не ползвайте хапчета и инжекции, едва ли не ги знаете,много често настъпат усложнения,които не са желателни, а се изисква толкова малко, за да го предпазите,не е трудно.Пък и не се знае дали всичко ще е наред и с кученцата все пак,никога не е гаранция, че всичко ще е наред, това си е все едно едно дете на крехка възраст да роди,не го причинявайте на кучето си.....просто го пазете, едва ли искате кучета толкова рано?
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот tyti_91 » Нед Фев 22, 2009 1:23 pm

еми ако го пуснеш още на първото разгонване няма да расте повече и ще си остане такова каквото си е и вобще не е хубаво и за самото куче аз моито го гледам вътре и на второто разгонване ще търся мъжки и я пазя много ако е изкарам навън седи заключена
tyti_91
Животинче с въпрос

Мнениеот dukessata » Пет Мар 26, 2010 10:13 am

Здравейте ...Аз искам да питам колко време им тече кръвта на женските разгонени кучета :) Имам си женска в къщи и за първи път ми се разгонва ама мноого цапа ( в апартамент съм ) сложих и гащета ,но тя си е свикнала да си ходи навсякъде и по легла и по мебели ...Та колко време горе долу ще ми цапа ...знам че не е през целия период на разгонване но не знам колко е :) ако може някой да ми каже да се подготвя :)
dukessata
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Пет Мар 26, 2010 10:34 am

Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Beili » Пет Юли 29, 2011 10:44 am

имам американ ескимо или може да се каже немски шпиц и се чуда кога ще се разгони
Beili
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Пет Юли 29, 2011 1:30 pm

Beili написа:имам американ ескимо или може да се каже немски шпиц и се чуда кога ще се разгони

На каква възраст е?
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот valeri _barbaros » Сря Фев 01, 2012 7:29 pm

Имам сибирско хъски на 8 месеца, но все още не се е разгонило. Дали може да ми кажете кога може да стане това.
valeri _barbaros
Животинче с въпрос

Мнениеот AnimaLBoy » Сря Фев 01, 2012 7:37 pm

Ambrosia,
ако направиш още един профил директно получаваш БАН. недей да лъжеш и да заблуждаваш потребителите. Модератор
Аватар
AnimaLBoy
Животинче с въпрос

Мнениеот jenowewkata_pz » Съб Окт 27, 2012 9:39 pm

Моята бигалка е на 7 месеца...кога ще и идва ,разгонването? [smile3537.gif]
Аватар
jenowewkata_pz
В стадото

Мнениеот meri » Съб Окт 27, 2012 10:10 pm

jenowewkata_pz написа:Моята бигалка е на 7 месеца...кога ще и идва ,разгонването? [smile3537.gif]

Полова зрялост: от 6-тия до 18-тия месец. Някои женски имат първо разгонване след 1 година.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот диди9836 » Сря Юли 24, 2013 12:08 pm

Здравейте! Имам женско кученце на 10 месеца.Първото и разгонване мина добре но забелязахме че зър ата на кученцето са набъбнали машко след това. Това норманло ли е?
Аватар
диди9836
Животинче с въпрос

Назад към Общ форум