Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Задължения и отговорности при отглеждането на куче

Задължения и отговорности при отглеждането на куче

Мнениеот Nadivto » Сря Яну 28, 2009 4:34 pm

zoo,
като за пример по повод горните ти твърдения, ще си оспамя малко темата като копирам какво съобщение лепнах на таблото в блока ни преди няколко месеца. Всеки да си вади изводите какво може и какво не може. Може да не е перфектна формулировката, но е по-добре от нищо.

Ако искаш, отдели темата от тук, дори ще бъда благодарна!

Ето го съобщението ми:

Уважаеми съседи – собственици на кучета,

Поради упреците към всички собственици на кучета в блока ни, като такъв бих искала да напомня на всички останали, че за да не предизвикваме излишни отрицателни емоции у останалите съседи, сме длъжни да спазваме някои правила.

Като за начало, всички сме длъжни да спазваме Наредбата за придобиване, притежаване и отглеждане на домашни животни на територията на Столична община (ако някой няма откъде да я прочете, с удоволствие ще му я предоставя), в която са дефинирани принципите на отглеждане на животни домашни любимци, например:

(2) Всеки, който отглежда животно домашен любимец или се грижи за такъв, е длъжен да му осигурява условията, грижите и вниманието, съобразени с естествените му нужди според вида и породата му, а именно:
...
3. Да осъществява контрол върху поведението на животното извън дома си.

... ... ...

(3) Собственикът на куче е длъжен:
1. Да води кучето винаги и навсякъде само на повод и с намордник, ако е агресивно.

Съответно за неспазването на тази Наредба има предвиден контрол и налагане на немалки глоби.

Също така, смятах че на всеки е ясно, че отговаря за това кучето му да не замърсява повече от обичайното общите части на сградата ни. Това означава, че ако Вашето куче направя някаква беля, не чистачката отговаря за почистването й, а Вие! Междувременно напомням и че съгласно горепосочената Наредба на СО сте длъжни и да почиствате навън след нуждите на кучето си по време на разходка, както и да не го разхождате на неподходящи места.

Искрено се надявам, че всички можем да изпълняваме задълженията си и да не пречим на останалите, за да можем да живеем без конфликти.

С уважение,
Надина Тошева

Нямам проблем да застана зад това с името си, въпреки че съобщението ми бе махано няколко пъти и пак го лепях. Първия път бе демонстративно разкъсано на парченца и парченцата- боднати на таблото на купчинка.
http://www.velvet-heart.net (Velvet Heart - Chinese Shar-Pei)

http://Park4Pets.com
Nadivto
В стадото

Re: „Срещу насилието – Жестокостта към животните е престъплениe"

Мнениеот Nadivto » Сря Яну 28, 2009 4:37 pm

zoomaniak написа:Така е [mood_feelings_hurt.gif]

Като си съгласен, недей веднага да започваш с крайните твърдения :ad:

Nadivto
В стадото

Мнениеот zoomaniak » Сря Яну 28, 2009 4:58 pm

Като си съгласен, недей веднага да започваш с крайните твърдения

Крайните твърдения не са угодни на никой - аз и без това заради такива крайни твърдения съм мразен от кварталните кучкари.

Щото сме стигали до бой :ag: повечето са олигофрени и не им пука и заради това ми е писнало от войни :ag: и кучета в парка........ :ag:
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Nadivto » Сря Яну 28, 2009 5:05 pm

зоо,
отдели, моля те, мненията в тема от сорта на "Задължения и отговорности при отглеждането на куче" или нещо подобно, както прецениш.

Nadivto
В стадото

Re: Задължения и отговорности при отглеждането на куче

Мнениеот zoomaniak » Сря Яну 28, 2009 5:08 pm

:ba:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Nadivto » Сря Яну 28, 2009 5:25 pm

Благодаря!

Та, мили приятели, спазвате ли си задълженията??

Nadivto
В стадото

Мнениеот little_didi4 » Сря Яну 28, 2009 10:14 pm

много си права Nadivto...така трябва да е...само ..ей тоя българин понякога е......
но знаеш ли при нас имаше подобен случай.
в парка бяха залепили как едно куче си чисти акотата след като се изходи в парка..за жалост много малко се задържа това листче там.
аз си чистя след кучето,задължително ,ако го е направило в парка или на тротоара.в полето да тори колкото си иска.
обаче за жалост доста хора не го правят тук..добре че има чистачки всяка сутрин да чистят вместо тях...а за парка да не ви разправям...има повеча мини отколкото трева
little_didi4
В пасажа

Мнениеот zoomaniak » Пет Яну 30, 2009 12:01 pm

трябва да се видим с теб Nadivto - рекламна агенция атера иска да предприемеме заедно кампания за предупреждение на стопаните които осирват южния парк и другите малки или голями паркове в софия

сега след топенето на снега е направо ужас
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот maya_mai4ety » Сря Фев 11, 2009 10:03 am

ах жалко че това не се спазва аз имам една немска овчарка която на вън не хапе но се спуща но ако влезе в двора ще го разкъса тоя човек за това винаги я водя с дебел повод че даже не със един а с 3 (нося си и резервен) с 3 строги нашииника и 2 душача както и наморник
а другата ми която не е чиста тя остана по дребничка и е много добродуша за това си позволявам да я пущам от време на време в парка когато няма хора ,НО един ден тя се измуши през вратата от двора и отиде до бункера където винаги има котки обаче там какво да види една огромна немска ама голяма като кавказка овчарка която е пусната без повод и наморник следователно се сбиха с моята малка лорка тя чисто беззащитна и ония хулиган я нахапа на крака icon_bawling и собсвтеничката си стои отстрани и гледа как се бият и нищо казвам й да си върже кучето тя нищо а аз се опитвах да ги разтърва :ai: но ако пак я видя тая ще й кажа да стой на възможно най голямо разстояние от нас иначе ще я съда ще издам ограничителна заповед аз съм от защита на животните в димитровград и хасково така че ще си има работа с мен само да я видя :bb:
maya_mai4ety

Мнениеот kitana » Сря Фев 11, 2009 10:09 am

maya_mai4ety написа:ах жалко че това не се спазва аз имам една немска овчарка която на вън не хапе но се спуща но ако влезе в двора ще го разкъса тоя човек за това винаги я водя с дебел повод че даже не със един а с 3 (нося си и резервен) с 3 строги нашииника и 2 душача както и наморник

Изображение Изображение Изображение 24emo Това да не е лъв бе Изображение
Fortuna fortes metuit, ignavos premit
Аватар
kitana
Пчела майка

Местоположение: на Зеления път към Стария Светльо,като всички други

Мнениеот maya_mai4ety » Сря Фев 11, 2009 10:40 am

Ем не ама е по голяма от нормалните но е адски силна е/знам от къде идва тая енергия ! Пу мани мани , ужас е . :ajaweki:
maya_mai4ety

Мнениеот HERITA » Сря Дек 09, 2009 4:09 pm

Опитвам се до колкото мога.Особено във Враца има много стопани които умишлено насъскват кучетата си да се завърже бой
Тогава става страшно един вика пусни друтия вика дръж....
AvatarSmileyFencing icon_crazy.А дали някой почиства след любимеца си ЕДВА ЛИ [dontuu.gif]
HERITA
В ятото

Назад към Общ форум