Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

За имената на кучетата Ви

За имената на кучетата Ви

Мнениеот КариНа » Пон Май 11, 2009 6:53 pm

Някой би ли ми предложил име как да се казва кученцето ми? :ab: Става въпрос за кокер шпаньол, но още не е сигурно дали ще е мъжки или жински. Ако не ви затруднявям може да ми предложите имена и за мъжко и за женско кученце :ad: ... Благодаря предваритилно :bs:
КариНа
Животинче с въпрос

Re: Името на моето малко кученце

Мнениеот danidoseva » Пон Май 11, 2009 6:57 pm

ми можеш да го кръстиш сякак,бети,рая,кали,рон,анджи и така нататък.помисли кое е парвото име за което се сещаш,а и ти харесва разбира се :bp: :bp: :bp: :bp:
Самоедите-уникални със своята усмивка http://media.snimka.bg/3019/012294109-big.jpg http://media.snimka.bg/3019/012294111-big.jpg
danidoseva
Животинче с въпрос

Мнениеот kokerka » Пон Май 11, 2009 9:17 pm

АКо кученцето си няма име, когато дойде при вас, то когато го видите ще се сетите и за името. Обикновено кучетата си "носят" имената, или при няколко споменати откликват на някое точно определено, без да е било тяхното досега.
Животните са По-добрите приятели на човека!
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот gabriela-roni » Пон Юни 15, 2009 6:52 pm

аз също имам кокер и го кръстих на предишния ни немски дог Рони -можете и вие да го кръстите на някой предишно куче или нещо такова
gabriela-roni
В стадото

Мнениеот 4umer_Master » Пон Юни 15, 2009 11:24 pm

Рони,Роки,Рая,Айра,Боя,Малина,Скариди,Рак,Прасе,Ориз,Бог,Райчу,Райманд,Спарти,Спи,Соколи,Камбана,Пени :ag: :ag:
Аз съм добро момче
Аватар
4umer_Master
В ятото

Мнениеот little_didi4 » Вто Юни 16, 2009 12:16 am

не знам от къде ми влезе това име "марли" под кожата(мн ми харесва).предното ми куче се казваше така,но аз съм на мнение,че не е хубаво да си кръщаваш всики кучета по един и същ начин.може би така се опитвате да не страдате за загубеният любимец или да ви липсва по малко.но определено аз не мога да сравня никое от 3 си кучета до сега.всяко си беше особенно и различно по свой си начин и името си остава само и едниствено.

аз съм фен също на по нестардантните имена като йори,жаба,абу,агбар,арагон,рейн,арвен.

приятелят ми искаше да кръстим кучето ни дрис,защото много щяло да дриска..:) не знам защо не се съгласих,сега това обикновенно арчи никак не ми харесва,но какво да се прави.

поуката мисли добре преди да го кръстиш
little_didi4
В пасажа

Мнениеот archy » Вто Юни 16, 2009 8:36 am

според мен името на кучето идява със самото куче като го видиш за пръв път се сещаш за името
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот hammy96 » Вто Юни 16, 2009 10:24 am

Аз за да избера име на животинките ми гледах само Animal planet :ag: и нали има много животни с имена и така си избрах.
Аватар
hammy96
В пасажа

Мнениеот AdincetO » Сря Юни 17, 2009 6:28 pm

Според мен, когато видиш кученцето, името му само ще си дойде :ay: :ad:
AdincetO
В пасажа

Как се казва вешето кученце?

Мнениеот Iveto » Съб Юни 20, 2009 12:59 pm

Моето са казва Аксел,ама е ловджийско.
Iveto
Животинче с въпрос

Re: За имената на кучетата Ви

Мнениеот summer_love » Пет Юли 03, 2009 3:42 pm

ами според мен Бъди за мъжко...няма ли да му отива ? ааа bTw моето каракачанче се казва така но мисля, че името е хубаво... Вие какво мислите ??? [a0108.gif]
summer_love
Животинче с въпрос

Мнениеот kanevska » Нед Юли 05, 2009 7:35 pm

Ами на мен едното ми куче се казва Линда другото Карабаш.Мисля да ти предложа на мен лично много ми харесва за мъшко Ричи а за женско ми харесва Сара.
ОБИЧАЙТЕ ВСИЧКИ ЖИВОТНИ
kanevska
Животинче с въпрос

Мнениеот maxxin » Нед Юли 05, 2009 8:49 pm

Аз си бях направила списък доста преди да взема кучето и повечето имена бяхя унисекс така да се каже, защото не бях решила какво ще взема, но в последствие се спрях на мъжко. Мислех, да е Чейс, но докато пътувахме с малкия към къщи го погледнах и бях сигурна, че го кръстя Честър. Затова изобщо не се притеснянвай, като вземеш бебо името ще си дойде от самосебе си.
П.П. Можеш да потърсиш и в гугъл аз намерих доста сайтове с имена там. Успех!
maxxin
Животинче с въпрос

Мнениеот infetka » Сря Юли 08, 2009 3:49 pm

аз също бях избрала Бела за име, но в последния момент стана Лала

трябва да решиш дали искаш стандартно име, което обаче може толкова често да се среща, че накрая като викнеш на полянката Лъки и при теб довтарясват 5-6 кучета; или някое по -изчанчено, на марка кола или алкохол или герой от филм или т.н

има на полянката едно хъски Бакарди, много ме радва името му

или тук бях чела за едно порче - Мокачино.

само внимавай, че аз например след като си кръстих бебето Лала и се оказа, че не казвам хубаво Л, а някаква странна Ула-ула. Та сега и на логопед остава да тръгна покрай нея
Аватар
infetka
В ятото

Мнениеот monkinka » Сря Юли 15, 2009 2:21 pm

gabriela-roni написа:аз също имам кокер и го кръстих на предишния ни немски дог Рони -можете и вие да го кръстите на някой предишно куче или нещо такова

Ами попринцип не е хубаво да се кръщава новото куче на старото (наи-вече ако е починало)Поне според мен де. :ab:
Можеш да влезеш в google и да напишеш most famous dog names и те ше ти излязат по азбучен ред там вече можеш да си избираш каквото ти хареса,а и те съветвам да изчакаш няколко дани докато го опознаеш ,така ще избереш това което му отива най-много :ab: :ab:
monkinka
Животинче с въпрос

Мнениеот cat_13 » Сря Юли 15, 2009 2:51 pm

Наистина името си идва от самосебе си като видиш кученцето и ще се сетиш аз преди да си взема кучето много мислих как да го кръстя инакрая се отказах защото не можах да избера, но докато го видях и реших, че името Лори много ще й отива.И така я кръстих. :bs:
Помагай на животните ще ти помагат и те!

Всеки ден в България умират десетки животни от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен свят!
cat_13
В глутницата

Мнениеот mushi_cat » Сря Юли 15, 2009 7:28 pm

Мойте се казват Арес и Джеки

ако е женско-Сара
Изображение

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен свят!
mushi_cat
Животинче с въпрос

Мнениеот Arven » Вто Авг 11, 2009 9:08 am

Аз бих избрала Сириус.Това е името на най-ярката звезда в небето и освен това е наречена кучешката звезда.Ремус също ми харесва но е по-подходящо,ако си отглеждаш вълче. :ab:
Arven
Животинче с въпрос

Мнениеот geri11 » Сря Авг 12, 2009 11:26 am

[prlt.gif]
badi mil kam jivotnite zashtoto i te imat chustva
geri11
Животинче с въпрос

Мнениеот Eve » Съб Авг 22, 2009 8:14 pm

Как кръстихте кученцето?
На мен името Кая много ми допада;)
Eve
Животинче с въпрос

Мнениеот Fabregas » Съб Авг 22, 2009 9:54 pm

Тейла също е добро име. :ad:
Fabregas

Мнениеот anthurium » Нед Авг 23, 2009 2:06 pm

Моята кокерка я взех на 6г от една колежка и беше кръстена вече , :ap: казва се Пресли понеже има много сладък перчем и така са решили ,а предното ми куче се казваше Тери то бше женско и всеки ми спореше че е мъжко име .Да не се учудвам ,че сега ми се падна Пресли ,а овчарката е Роки (дядо го кръсти така) хахахах само знаменитости около мен ,а като малка имах и едно Нерон и Караман на село :ag:
anthurium
Животинче с въпрос

Мнениеот zano » Нед Авг 23, 2009 2:23 pm

анджи? ако имах куче много бих искъла да го кръстя ХАДЕС :bp: или пък ХЕРКУЛЕС не харесвам банални имена като лъки и бъди.. :ad:
zano
Животинче с въпрос

Мнениеот devilswish » Чет Сеп 03, 2009 4:11 pm

Mоя малък сладур се казва Капи... Да, всички го свързват със соковете Капи или със сериала Колежани, но Не! Просто като ми го донесоха и видях колко е малко и реших, че името му също трябва да е един вид умалително.. :ah:
devilswish
Животинче с въпрос

Мнениеот simona_3 » Съб Окт 24, 2009 6:41 pm

Здравейте аз съм на 9г.Моето куче се казва Шийла и е френски булдог.Името и отива защото си е истинско шило.
simona_3
Животинче с въпрос

Мнениеот nelinka81 » Сря Окт 28, 2009 10:01 am

моето куче се казва АДА на 1 година порода немски дог
nelinka81
Животинче с въпрос

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Чет Окт 29, 2009 6:21 pm

Найстина е трудно да избереш име.Преди да имам Чери бях измислила безброй имена,но когато я получих никое не беше подходящо за нея.Когато отидохме за първи път при минала и ветеринарка,тя имаше тефтер с имена на животните който е лекувала,предложи ни няколко имена едно от тях беше Чери и така си остана с това име.Винаги мисли много преди да избереш име.

п.с.- И аз много харесвам нестандартните имена,пощи всичичките ми животни са имали странни имена:хамстер:Шоша,Дръгная,морско свинче:Ета,Памук :ay:
Да помагаш значи емоция, труд, болка , сълзи , безсъние, непосилна умора,време, енергия ... Да помагаш означава да обичаш , да раздаваш любов, да даваш по една частичка от сърцето си на всяко животинче . ..
http://www.db-tierhilfe.de/index.php
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот archy » Чет Окт 29, 2009 6:24 pm

Нашето семейство попринцип кръщава кучетата все с едно име,откакто баба ми е била малка всчки кучета са се казвали Арчу или Арчи :ag: Като традиция е станало :ag:
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот 4umer_Master » Чет Окт 29, 2009 10:33 pm

:ag: Аха майте па прекръщават.....................
И на мен ми е заплетено за имена но у края на краищата накрая става убаво име .........
Аз съм добро момче
Аватар
4umer_Master
В ятото

Мнениеот Borryslava » Пет Ное 27, 2009 3:08 pm

Аз пък мойта Меги я кръстих на героинята от любимата ми книга "Птиците умират сами"-Мегън Клийри tongue :ag:
Обичам, имената на любимците ми да имат някакъв смисъл, въпреки, че другата дакелка Мая, я кръстих просто ей така.Още в първия момент това беше единственото име, което ми идваше на ум.И мисля, че й отива.А името й всички го свързват с Пчеличката Мая :ajaweki: .
Borryslava
В стадото

Мнениеот inichka » Пон Ное 30, 2009 9:37 pm

Моите и двамата са кръстени на анимационни герои хаххахаха :ag: следвай примера , гледай Картуна icon_wavey и попивай информация :bi:
I love you like a fat kids loves pie.. ;D
inichka
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пон Ное 30, 2009 9:45 pm

:ag: :ag: :ag:
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот momo » Пон Ное 30, 2009 9:57 pm

Аз имам болонка, която още преди да видя, бях решила да кръстя Съни... след като го видях обаче веднага смених концепцията и сега се казва Аксел - много злобно и инатесто кученце, макар и малко... После горе-долу същото се случи с хъскито - бях си намислила Парис за момче, Аида за момиче... но в момента си имаме един Роджър - някой ми беше казал, че е добре в името на кучето да има ч, з или ж, че било по-звучно и по-лесно разпознаваемо от кучето, като го викаш... малко пресилено ми звучи. А кокерът на един приятел се казва Изабела - на кратко Иза, защото бил испански кокер, та затова с такова име... първо виж кучето и нрава му, името само ще се появи, успех :)
momo
Животинче с въпрос

Мнениеот valia » Съб Дек 05, 2009 8:02 pm

предлагам ако е женско Тара,ако е мъжко роки или Джако :aa: :aa: :aa: :aa: smile000 (18).gif smile000 (18).gif smile000 (18).gif icon_wavey icon_wavey :sunny: :thankyou: :thankyou: :thankyou:
valia
В ятото

Мнениеот m_m_m » Съб Дек 05, 2009 8:04 pm

МОЖЕ РЕКСИ,ТОПЧО,ПОНИЧКО,МИКИ,КИКИ,ПУХЧО,МЪХЧО,АНИ,ЧОЧИ,ШИШИ И ДРУГИ ТАКИВА :ap: :ad:
Аз не само обичам животните ,аз ги обожавам !
m_m_m
В стадото

Мнениеот valia » Съб Дек 05, 2009 8:06 pm

предлагам ако е женско Тара,ако е мъжко Джако или Роки smile000 (18).gif smile000 (18).gif smile000 (18).gif :aa: :aa: :aa: :thankyou: :thankyou: :thankyou:
valia
В ятото

Мнениеот m_m_m » Съб Дек 05, 2009 8:08 pm

valia написа:предлагам ако е женско Тара,ако е мъжко Джако или Роки smile000 (18).gif smile000 (18).gif smile000 (18).gif :aa: :aa: :aa: :thankyou: :thankyou: :thankyou:

ДАМ МОЖЕ А МОЖЕ И КОПЧО АКО Е КРЪГЛИЧКО :ah:
Аз не само обичам животните ,аз ги обожавам !
m_m_m
В стадото

Мнениеот HERITA » Съб Дек 05, 2009 10:13 pm

А
КариНа написа:Някой би ли ми предложил име как да се казва кученцето ми? :ab: Става въпрос за кокер шпаньол, но още не е сигурно дали ще е мъжки или жински. Ако не ви затруднявям може да ми предложите имена и за мъжко и за женско кученце :ad: ... Благодаря предваритилно :bs:

Ами то името ще си дойде отсамосебе си още щом га зърнеш :ad: Поне при мен така се получи .Особено при сегашният ми любимец.Имам ротвайлерче и щом видях големите и лапки веднага реших Хера като богинята :bs:
HERITA
В ятото

Мнениеот Рибчо » Пон Дек 07, 2009 11:53 am

Според обичая първата буква от името му трябва да е първата буква от майката на кученцето, като моя Блъф и майка му Бета.
Аватар
Рибчо
В ятото

Мнениеот Вики Зайчето » Вто Дек 29, 2009 10:42 pm

Моят пекинез се кава Маги. :ba: Но има и много други имена за кито ти би се сетил .Но те обеждавам ,че името на кучето ще си дойде с времето .Аз до последният момент кучето щеше да се казва Джиджи ,но като го видях .......
оБиЧкАм сИ мАгИчКо !!

[IMG]http://i52.tinypic.com/2rwnhh2.jpg[/IMG]
Аватар
Вики Зайчето
В стадото

Мнениеот valnata » Вто Дек 29, 2009 10:44 pm

Моят пинчер се казва Ричко. :ajaweki: Кокера на нашите е Серго. :ag:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот Bengi » Пет Яну 08, 2010 9:14 pm

Като за кокер шпаньол ако е женско Елза , Кари(на),Сара.. за мъжко Тоби, Рошльо, Джони

А колкото до това как да решиш прецени по характера който ти показва ...аз обикновено така правя и с кучетата че и с котките (на село имам няколко екземпляра с имена Мушмол, Шушумига,Рижо, Рошко, Мячо ( е женско!) :ag: ) .Моето куче съм го кръстила Рокса,защото е доста пъргаво куче като порода мисля че е родезийски ричбек но незнам със сигурност..може и само да си прилича и да не е ..но е много щура(макарче първоначално го мислихме за мъжко -Роко...в последсвие се оказа Рокла...но понеже е малко подигравателно реших да е Рокса..така де :ag: )..
Bengi
Животинче с въпрос

Мнениеот Nadivtov » Пет Яну 08, 2010 9:48 pm

Най-голямото ми куче е Берта - кръстена на майка си.
После Лорка - тя беше Лорета ама това го мразя вече :ajaweki: и за това е Лора - от Лорета - Лора :ag:
И най-малката мишка Жада - дойде си с името :ba:
Идвам време, когато някой спира да ти липсва .. Но не защото не го обичаш, а защото си свикнал него вече да го няма.... <33333
Аватар
Nadivtov
В пасажа

Мнениеот Fabregas » Пет Яну 08, 2010 11:46 pm

Един познат си кръсти двете мъжки бебета - Бенджамин Франклин :ag: Бенджи и Франк на галено. :ajaweki:
Fabregas

Мнениеот Vik4eto » Съб Яну 09, 2010 7:20 pm

Eve написа:Как кръстихте кученцето?
На мен името Кая много ми допада;)

Моята котка се казва така...а кученцето ми което за съжаление почина се казваше Сара...
Мога да ти предложа имена като:
ЗА ЖЕНСКО: Сара, Доли, Джеси, Тайна :ap:
ЗА МЪЖКО: Джеки, Съли или пък Мънки
Не знам от къде ми хрумнаха, но аз съм малко шантава и ме кефят :ab:
Но както казаха и други името идва заедно с животното...просто ще видиш кое му пасва най-добре :bv:
I live for the animals...if they doesn't live...I can't live too...

This also applies to plants...
Аватар
Vik4eto
В стадото

Мнениеот Lucyxena » Нед Яну 31, 2010 2:25 pm

Мойта я кръстих на любимата си актриса :ag: :ad:
Породата има значение само за егото на хората, не за качествата на кучето... !!!!
Аватар
Lucyxena
В глутницата

Мнениеот mzi » Пон Фев 01, 2010 10:05 am

В нашия парк водят един кокер шпаньол женски и се казва ДЕЙЗИ
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот GermanShepherd » Вто Фев 02, 2010 10:05 pm

Чувал съм,че кучетата отвръщат на звукови съгласни-Ричи,Сет,Зак,Роб,Бък много са !
GermanShepherd
Животинче с въпрос

Мнениеот anitka_2285 » Сря Фев 03, 2010 7:51 pm

моето куче се казваше Балкан (защото баща ми помисли че е мъжко) но му викахме Балки защото се оказа че е женско аз тези имена предлагам
anitka_2285
Животинче с въпрос

Мнениеот Bistra Tsoneva » Пет Фев 19, 2010 10:41 am

Хаха колко сладка тема :)

Нашите животни обикновено ги кръщаваме в момента, в който ги видим, посредствум някаква асоциация, която правим, и трансформираме в име.

Старата ми котка (бяхме малки, аз още не ходех на училище) ни я донесоха, докато гледахме "Плодчетата", и някак от само себе си котката си стана Кумба. И много ѝ отиваше! Нищо, че се оказа мъжкар. Остана си Кумба.

По-възрастния ни пекинез (R.I.P. мила моя) беше Дейзи (виждам и по-горе е споменато). Много ѝ отиваше, а всъщност цялото ѝ име беше "Дезинтерия" ама това в кръга на шегата, защото я спасихме да не я удавят глутница улични песове в двора на инфекциозна болница, докато ме лекуваха от гореспоменатото. :)

Малкия ни пекинез е Дребин, на галено му викат Дребко и мога да ви кажа, че адски му отива. Наречен е така в мига, в който (и той) е спасен от улицата на около година. Кръстен е така, защото е дребничък, и защото е с много светла козина - носи името на героя на Лесли Нилсън от "Голо Оръжие 3" заради бялата коса и смехотворния му облик. Дребин има и псевдоним - Радко. Не от Радослав или нещо подобно, а от Радост. Защото е най-радващото се куче, което сме имали. Всички кучета се радват, но този просто е недостижим в подскоците и песните, които пее при посрещане. :)

Сиамката ни се казва Джуфка (и за шега, "официалното" ѝ име е Джована). Това стана съвсем спонтанно, когато ми я донесоха като бебенце, побираща се в половин шепа, толкова се умилих и възкликнах "Олеле! Каква малка Джуфчица!" Та... си остана за име, и много ѝ отива.

Някои мъници остават без имена. Котката, която гледаме в момента, не са си направили труда да ѝ мислят име, и си остава така... както можете да се досетите за гален мацоран... той се казва Мацо. До ден днешен, а е дърт, но игрив все още.

Успех с името! :)
"Cheating is not a path to success!"
Bistra Tsoneva
Животинче с въпрос

Мнениеот Ivvy » Вто Фев 23, 2010 3:10 pm

Сиси,Диди,Рекс Бета .... много са
Ivvy
Животинче с въпрос

Мнениеот johnmotson » Чет Мар 04, 2010 6:51 pm

Aахахахахаа ... :ag: Ба*ти споровете !!! AvatarSmileyFencing Ами особено за кокершпаньола се подразбира бе ... :ay: Сложи го Коки и ще ти е кеффф... :bp:
johnmotson
Животинче с въпрос

Мнениеот reni_barry » Вто Май 25, 2010 2:46 pm

Чувала съм,че е хубаво в името на кучето да има "р".Така че,за мъжко-Бари,за женско-Рая или Мери. :ay:
Изображение
reni_barry
Животинче с въпрос

Мнениеот valnata » Вто Май 25, 2010 9:17 pm

За мъжко Ричко, за женско Райка. smiley24
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот Maritoo6 » Вто Май 25, 2010 9:37 pm

И?Как го кръстихте?
Even death can't cure an idiot.
Аватар
Maritoo6
Пчела майка

Мнениеот Вики Зайчето » Сря Май 26, 2010 7:21 am

Да наистина как го кръстихте
оБиЧкАм сИ мАгИчКо !!

Аватар
Вики Зайчето
В стадото

Мнениеот Вики Зайчето » Сря Май 26, 2010 7:25 am

Рибчо написа:Според обичая първата буква от името му трябва да е първата буква от майката на кученцето, като моя Блъф и майка му Бета.

Да и при мен е така .Майката на МАГИ се казва МАЯ :ag: :ag:
оБиЧкАм сИ мАгИчКо !!

Аватар
Вики Зайчето
В стадото

Мнениеот jenito98 » Чет Юни 03, 2010 9:11 pm

Аз предлагам ако е женско Амор(идва от Аморе на италиански-означава любов), а ако е мъжко Ари или Рим
Аватар
jenito98
В глутницата

Мнениеот еspinozza » Сря Юни 09, 2010 3:05 pm

За женски-Лейди,Сара,а не Зара , :ai: не се сештам за мъжки
еspinozza
Животинче с въпрос

Мнениеот vitaminka » Сря Юни 09, 2010 6:46 pm

Моето кокерче го кръстих Рая...
Другите ми фаворити бяха - Джоя, Джеси, Алис, Лизи, Моли... :ap:
Ако нямаш опашка, размахвай усмивки.
Аватар
vitaminka
В пасажа

Мнениеот Siberian Husky » Пон Юни 14, 2010 2:06 pm

Моето кученце:
Ако е женско Джеси :ajaweki:
Ако е мъжко Джони :ajaweki:

:ajaweki: :ajaweki:
Аватар
Siberian Husky
В ятото

Мнениеот jojo_F56 » Вто Юни 29, 2010 1:41 pm

Зависи дали искаш нестандартно или обикновенно име.И аз скоро ще си имам куче и ще си го кръста Голди.Ще ти предложа нестандартни имена като Стар,Даиманд,Мърфи, Бъди . Защо не и Пресли така се казва кучето на Америка
jojo_F56
Животинче с въпрос

Мнениеот jenito98 » Чет Юли 01, 2010 6:24 pm

Е как кръстихте кученцето?
Аватар
jenito98
В глутницата

Мнениеот сладкото ми кученце » Пет Юли 02, 2010 10:17 am

Тоби
сладкото ми кученце
В стадото

Мнениеот сладкото ми кученце » Пет Юли 02, 2010 10:18 am

сладкото ми кученце написа:Тоби

Това е мойто предложение ама закъснях
сладкото ми кученце
В стадото

Мнениеот toby » Пон Юли 05, 2010 9:35 pm

айк,тоби,чери,мони,арес,рекс,чък..... :ay:
toby
Животинче с въпрос

Мнениеот stefi_komsiiska » Нед Авг 01, 2010 11:04 pm

Моите се казват Бим и Бенджи smiley24 :ba: :sunny:
stefi_komsiiska
В стадото

Мнениеот pitbullfan » Пет Авг 06, 2010 10:13 am

Лъки!за мъжко
Всеки ден умират десетки кучета от човешка ръка. Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това в подписа си!
Породата има значение само за егото на хората, не за качествата на кучето...
pitbullfan
Животинче с въпрос

Мнениеот PoLeNcEtO » Пет Авг 06, 2010 10:39 am

Обичам грациозните имена,но хамстера ми се казва Бочо-Бочо :ag: Отначалото като го взехме баща ми реши,че е женски,аз не бях на неговото мнение,ама айде и го кръстих Фийби на предишното ми животинче,което почина-костенурката Фибияна,обаче после аз все говоря на наще,че е мъжко те не и накрая поотрасна и му пролича на пълно пола :ag: и от тогава е Бочо-Бочо,което _KaTeNcEtO_ измисли,идва от-Фийби-Фибочо-Бочо и накрая с малко лига Бочо-Бочо :ag: ,а кучето ми е Пуаро :ajatki: Имала съм и папагал,който се казваше Кики-Рики кръстен на магазина за дрехи :ag:
Аватар
PoLeNcEtO
В ятото

Мнениеот ninka81 » Пон Авг 09, 2010 1:55 pm

Предлагам Шантел за женско и РАфаело за мъжко :)
Аз сега умувам за моето,като го взема ...и се чудех дали да не го кръстя на морското ми свинче? ама да не стане комично,човек ще се чуди за кучето ли говоря или за свинчето :ajaweki:
ninka81
Животинче с въпрос

Мнениеот vani-nani » Сря Дек 15, 2010 8:44 pm

:ad: Хъни-на английски "миличко,скъпи/а" или "мед"
Става и за двата пола :ab:
More or less every day is happiness! :)
Аватар
vani-nani
В пасажа

Мнениеот Koset0 » Сря Дек 15, 2010 8:49 pm

за момиче- Санди (от sand- пясък), Лора
за момче нещо от думата светло на анфлийски- Лино, Лео, хубаво е да има "р", за да помни името, така че Роко, Арес, Рино, Роки, Майло, ... :ag:
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот detelinka_1998 » Вто Юли 26, 2011 7:36 pm

Моето е пинчер и се казва Джони.За кокер става Дара,Сара,Тили,Стела,Джипси(ако много обича да яде),Хектор,Майло,Рико,Рики,Вики,Суза,Джина,Джеса и др. :ah: :ag: :ay: :ba:
Аватар
detelinka_1998
В стадото

Мнениеот Crystal » Пет Авг 05, 2011 3:02 pm

Може да го кръстиш Blue,Crystal,Demon абе както си искаш измисли си едно решението е твое
които иска име за кучета си ето някои хубави - Blue,Crystal,Demon,Roki,Lucy,Rexi
Crystal
Животинче с въпрос

Мнениеот jork6irskisladyr » Пон Окт 03, 2011 8:03 pm

КариНа написа:Някой би ли ми предложил име как да се казва кученцето ми? :ab: Става въпрос за кокер шпаньол, но още не е сигурно дали ще е мъжки или жински. Ако не ви затруднявям може да ми предложите имена и за мъжко и за женско кученце :ad: ... Благодаря предваритилно :bs:

Ами има доста имена сиси,топчо,дидко,флъфи,рени,рокси и мн.др. ,но се пак въпреки,че тези имена са много хубави :sunny: някои не би било много хубаво да ги ползваш за име на куче примерно флъфи [25858.gif] страхотно много много сладко и хубаво име soppy_eyes то не става [mood_feelings_hurt.gif] ако кучето ви се загуби вие ще го викате :ay: но то се случва да не дойде при такова име.По-добре в името да се садържа буквата ,,Р " Animals_527 на нея кучетата обръщат три пъти повече внимание smiley24 .Имената които са подходящи ръфи,роки,рокси,рени,роко,греки и още мн. др. които вие можете да изберете за вашето куче :az: .
<a href="http://www.kefche.com/register/?link=1$Olzqc7MkExA">Влез в Кефче и се забавлявай!</a>
Аватар
jork6irskisladyr
Животинче с въпрос

Мнениеот Koset0 » Пон Окт 03, 2011 8:13 pm

Офтопик:
От 11 Май 2009 до сега предполагам си е кръстила кучето ..
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот elizabeth10 » Сря Окт 19, 2011 5:06 pm

Здравейте и от мен :) до 2 дена ще си взема хъски...(женско) и още немога да му избера име , падам си по нестандартните имена и съм се спряла на няколко...но все пак мисля че още може да измисля.....и това са ,Даная,Айра,Амбър,Рокси ... ако можете дайте ми някоя идея за това, благодаря!
Аватар
elizabeth10
Животинче с въпрос

Мнениеот emito » Сря Окт 19, 2011 5:58 pm

Рая или сноуи.
emito

Мнениеот emito » Сря Окт 19, 2011 5:59 pm

И като си вземеш да пуснеш тема в представяне кучета.
emito

Мнениеот jork6irskisladyr » Съб Окт 22, 2011 10:33 am

Мен името Рокси си ме кефи най-много,но за хъски не отива много.Е,то не много и за кокер,но ти като го видиш вече си знаеш неговото име. :ay:
<a href="http://www.kefche.com/register/?link=1$Olzqc7MkExA">Влез в Кефче и се забавлявай!</a>
Аватар
jork6irskisladyr
Животинче с въпрос

Мнениеот top4o » Съб Окт 29, 2011 12:53 pm

От горе изброените имена на мен ми харесва за хъски - Айра! Иначе нашето куче се казваше Сузана, малко човешко име ама...
Офтопик:
А топчо никога не бих си кръстила кучето, чинчилата ми се казва така. :ajaweki:
Куче което храниш те уважава повече от човек на които помагаш! Правете си изводите и се замислете преди да помогнете. При мен нямаше смисъл.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот Animals_huggie » Съб Окт 29, 2011 1:45 pm

Кучето ми се казва Арес следователно за мен е най-хубавото име!След това ме кефят Арон,Айра,Рекс,Роки,Рокси,Бъди :ab: Ако имам някой ден второ куче ще е с някое от горе посочените имена!А за потребителя който писа по горе че ще има Хъски му предлагам Айра или Рокси! :ab:
Аватар
Animals_huggie
В пасажа

Мнениеот Koset0 » Съб Окт 29, 2011 3:23 pm

Офтопик:
Koset0 написа:за момиче- Санди (от sand- пясък), Лора
за момче нещо от думата светло на анфлийски- Лино, Лео, хубаво е да има "р", за да помни името, така че Роко, Арес, Рино, Роки, Майло, ... :ag:

[offtopic]Английски * :ag:
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот Ambrosia » Сря Ное 16, 2011 9:37 pm

Аз моята я кръстих Рая, защото според мен от там ми я пратиха.. :) Намерих я изхвърлена и си я прибрах веднага.. та от там и името й :))
Ambrosia
В стадото

Мнениеот jork6irskisladyr » Пет Ное 18, 2011 6:39 pm

Аз моето съм си го кръстила Рокси
Аватар
jork6irskisladyr
Животинче с въпрос

Мнениеот Sunniity » Пон Яну 02, 2012 7:17 pm

Ето ви прост и лесен начин за избиране на име:
На лист чертаете 2 колонки:момичешки и момчешки.
Гледате тука имента,колко са много,търсите из Интернет..И така пишете си всичките.После си маркирате 'фаворити'.Питате близки,родители,приятели кои от избраните имена им допадат!Щом съберете гласувания започнете по 1,по 2 ,които не ви допадат да задрасквате!Аз направих така и си избрах страхотно женско име,а за мъжко още избирам!Е,ако моя кинг чарлз е момиче ще се казва ДЖЕСИ! :ba: :ajatki: А за момче ми харесва Марли и Оскар. :ajaweki:
:) Обичам животните!
Аватар
Sunniity
Животинче с въпрос

Мнениеот rosko » Вто Яну 03, 2012 2:15 pm

Аз за мъжко-Макс,Майк,Чък,Сам(Сами),Айс
Женско-Алис(Али),Сара,Фиби,Уини
Обичам те Макси
Аватар
rosko
Пчела майка

Мнениеот gandalf_hsr » Нед Яну 15, 2012 3:03 pm

като моят "звяр"-куджо
gandalf_hsr
Животинче с въпрос

Мнениеот jenifer » Сря Фев 08, 2012 6:19 pm

здравей те,аз съм на 11 и имам куче което се казва ИНДО порода немска овчарка,така че мисля че името е подходящо
за мъжко.предлагам още и НОТТИ,ГЕНО,ЛЪКИ,и т.н.,а за женско предлагам МИНИ,МОЛИ,КУЦУ,ЖУЖИ,и т.н.

то какво е мъжко [smile3537.gif] или женско :ajatki: :ajaweki: :ag: [lock1.gif]
jenifer
Животинче с въпрос

Мнениеот berkitom » Сря Фев 08, 2012 6:21 pm

Офтопик:
Само не разбах защо слагаш знака " [lock1.gif] " искаш да се заключи темата ли? :ag:
Аватар
berkitom
В глутницата

Мнениеот роки_дог » Пет Фев 10, 2012 8:38 pm

според мен най правлно е като вземеш кучето в ръце то само ще си избере име.в смисъл че като го погледнеш сам аще разабереш кое име ще му подхожда най много.аз също се чудех доста как да се казва моето и като го видях колко е борбен и мускулест го кръстих РОКИ :ajaweki: :ag: на роки балбоа от филма :ah:
роки_дог
Животинче с въпрос

Мнениеот Cashmoney » Съб Апр 14, 2012 11:50 am

Здравейте, след около 2 месеца ще си имам мъжко бебе хъски-албинос.. Много имена ми се въртяха в главата, много отпаднаха. Сега си оставих на челни позиции най-любимите: Алекс, Ари, Чар. Сега проблемът е , че наистина са ми много любими тези имена и немога да избера 1 от тях. Нека всеки да каже кое от тези 3 му харесва , приемете го като нещо като статистика :Д icon_dontknow [smile3529.gif] .. Благодаря предварително на всеки , който ще отдели внимание на тази тема :)
Every moment is another chance
Cashmoney
Животинче с въпрос

Мнениеот top4o » Съб Апр 14, 2012 12:13 pm

1 - Ари
2 - Алекс
3-Чар
Смятам, че ако е момиче му отива Чара, но в мъжки род не ми пасва много.
Куче което храниш те уважава повече от човек на които помагаш! Правете си изводите и се замислете преди да помогнете. При мен нямаше смисъл.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот марина » Съб Апр 14, 2012 12:22 pm

Според мен Алекс (но аз лично бих го кръстила Демон).
Аватар
марина
В ятото

Мнениеот Cashmoney » Съб Апр 14, 2012 4:04 pm

марина написа:Според мен Алекс (но аз лично бих го кръстила Демон).

Демон е името , което наистина ще му подхожда много и съм го имала като вариант, но кучето на близък приятел се казва така и не искаме да има повторения :ab:
Every moment is another chance
Cashmoney
Животинче с въпрос

Мнениеот марина » Нед Апр 15, 2012 7:30 am

(Видях го от списание къща и градина и много му отиваше.)
Аватар
марина
В ятото

Мнениеот Archi123 » Пет Май 25, 2012 1:04 pm

Наскоро кучето на една моя приятелка роди 4 прекрасни, здрави немски овчарчета и ме помоли за помощ в измислянето на имената.Не се знае колко са момиченца и колко са момченца, но ако имате предложения, казвайте! :ab:
Ако животните проговорят, хората ще изгубят и последните си приятели!
Аватар
Archi123
В ятото

Мнениеот viki-Ivanova1 » Пет Май 25, 2012 2:03 pm

Али
Ели
Аби
Нели
Деси

Дани
Джери
Томи
Аватар
viki-Ivanova1
В ятото

Мнениеот Archi123 » Пет Май 25, 2012 2:16 pm

Мерси!
Офтопик:
Някой да има още предложения?
Ако животните проговорят, хората ще изгубят и последните си приятели!
Аватар
Archi123
В ятото

Мнениеот bebzz_ » Вто Юни 05, 2012 10:03 pm

В името на кучето трябва да има буквата "Р". Моето се казва Рекс, но е голяма порода.
Ам като за теб ще ти предложа: Рая, Рина, Бижу ми харесва, нищо че няма буквата "р".
Относно viki-Ivanova1 и някои други, имената като Нели, Деси и т.н. не са подходящи..Кучето не е човек, за да му давате човешки имена!..
bebzz_
Животинче с въпрос

Следваща

Назад към Общ форум