Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Моля подарете ми куче

Моля подарете ми куче

Мнениеот slun4y_sun » Нед Май 24, 2009 4:09 pm

Здравейте всички! Аз съм на 13 години и много искам куче.Нашите искат но нямат възможност да закупят в момента защото аз искам мопс.Не искам да ставам нахална но ако някой има бебета мопсчета и реши да ги подарява да се свърже с мен.Много искам приятелките ми имат кучета и все от хубави породи и аз искам такова ако може да са от малките породи-чихуахуа,мопс,мини пинчер...
За предпочитане да е МоПс.
Благодаря предварително! :ad:
slun4y_sun
Животинче с въпрос

Re: Мопс

Мнениеот zoomaniak » Нед Май 24, 2009 4:22 pm

Мопса е трудна порода за дете на твоята възраст :ah:
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот slun4y_sun » Нед Май 24, 2009 5:32 pm

не мисля че е трудна за отглеждане порода а и виждам много момичета на моята възраст да разхождат мопсове.Не искам да споря но много искам мопс и това ми е една мечта защото ми е любимата порода куче.
slun4y_sun
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Нед Май 24, 2009 5:37 pm

много момичета на моята възраст да разхождат мопсове

Позволете да не се съглася с вас. Повярвайте ми но разходката не е съществената грижа за тази порода кучета. Тъй като я размножават много хора, кой със знания, кой без знания ако не внимавате можете да вземете куче, което да не е развъдено по правилата и да ви създаде куп проблеми. Дори може да се разочаровате тотално от тази порода, което не е желателно.

За съжаление никой не подарява такива породи. Защото са скъпи и хората обичат парите.

Съветваме ви да осиновите куче от улицата...то ще е подаръка на живота ви.

Мопса е отговорна порода и изисква да сте подготвена много информативно. Болести - Храна - Аксесоари - доктори...изисквания и т н....родословия и т н...

Но вие си знаете най-добре.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zver4eto_kari » Нед Май 24, 2009 6:16 pm

Съгласна съм със Зоо.Мопс няма кой да ви подари.И аз съм на 13 и да ти кажа чесно много грижи иска мойто независимо,че някой хора казват "То само спи,яде,разхожда се за 10мин.,после пак спи,яде,разходка..."Не е така.Мопсовете са от породите,който са много склонни към затлъстяване,също така и с дишането не е добре(заради бръчките).
Изображение
zver4eto_kari
В ятото

кокер шпаньол

Мнениеот slun4y_sun » Нед Май 24, 2009 6:46 pm

много искам да си взема кокер но нямам възможност така че ако някой има кокери и подарява да се свърже с мен и да пише в темата защото много искам.
моля свържете се и пишете в темата за предпочитане е да е в пловдив или близо до пловдив но ако не е също не е проблем.пишете нещо за малките красавци колко са големи имате ли .Слагайте снимки. [applauseuu.gif] forum_simp0065 :ba: :ab: :bi: :ad: :ag: :sunny: :sunny:
slun4y_sun
Животинче с въпрос

Re: Моля подарете ми куче

Мнениеот hammy96 » Нед Май 24, 2009 7:15 pm

Извинявай много, но и мопсовете и кокерите или което и да е друго куче струва пари.Сега гледам една обява за кокери.Струват 150 лева.А пък има една и за мопсове виж сама.
Черен мопс на 60 дни с ваксини и паспорт, обезпаразитен. 900 лв. Няма шанс някой да ти подари.
Аватар
hammy96
В пасажа

Re: кокер шпаньол

Мнениеот kokerka » Нед Май 24, 2009 7:21 pm

slun4y_sun написа:много искам да си взема кокер но нямам възможност така че ако някой има кокери и подарява да се свърже с мен и да пише в темата защото много искам.
моля свържете се и пишете в темата за предпочитане е да е в пловдив или близо до пловдив но ако не е също не е проблем.пишете нещо за малките красавци колко са големи имате ли .Слагайте снимки. [applauseuu.gif] forum_simp0065 :ba: :ab: :bi: :ad: :ag: :sunny: :sunny:

Айде реши Мопс ли искаш или кокер и може ли кокера да е полу кокер и може да получиш ЛС.
Животните са По-добрите приятели на човека!
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот ИНА » Нед Май 24, 2009 7:22 pm

Съветваме ви да осиновите куче от улицата...то ще е подаръка на живота ви.
Съгласна съм с думите на Зоо.Виждала съм такива прекрасни мъници навън,че ум да ти зайде.А те са много признотелни,любвеобилни и без пари :ad:
Аватар
ИНА
В пасажа

Мнениеот slun4y_sun » Нед Май 24, 2009 7:50 pm

не съм казала че не харесвам кучетата без породи.просто породите които най много ми харесват са мопс и кокери.не съм принуждавала никой да ми дава но просто исках да видя защото има хора които не само имат малки за да получат пари ами подаряват за да може и други хора да имат.
slun4y_sun
Животинче с въпрос

Мнениеот slun4y_sun » Нед Май 24, 2009 7:54 pm

знаете ли каква е разликата между американски и английски кокер.имат ли разлика или са еднакви.аз не знам много за кокерите но съм имала куче-лабрадор и не съм напълно не запозната с отглеждането на едно куче. :av:
slun4y_sun
Животинче с въпрос

Мнениеот kitana » Нед Май 24, 2009 8:05 pm

slun4y_sun написа:не съм казала че не харесвам кучетата без породи.просто породите които най много ми харесват са мопс и кокери.не съм принуждавала никой да ми дава но просто исках да видя защото има хора които не само имат малки за да получат пари ами подаряват за да може и други хора да имат.

Къде са тея хора??Покажи някой,който ще подари мопсче ,което струва почти четирицифрена сума.Абе кво ви става бе,деца?Самозабравяте се вече!
Fortuna fortes metuit, ignavos premit
Аватар
kitana
Пчела майка

Местоположение: на Зеления път към Стария Светльо,като всички други

Мнениеот little_didi4 » Нед Май 24, 2009 8:11 pm

slun4y_sun написа:защото има хора които не само имат малки за да получат пари ами подаряват за да може и други хора да имат.

никак не съм съгласна с теб.в нормалният свят където това куче струва не по малко от 800 евро,което е адски трудно за отглеждане,да не говорим и колко трудно се възпроизвежда(като англ.булдог)...съмнявам се някой да иска ей така просто заради самата доброта да си подари поколението.

защо всеки търси "ЗЛАТНИЯТ ПОДАРЪК"...и аз искам ей тъй някой да ми подари 1 000 000 евро,малко ли са богатишите,малко ли благотворителност дават...ама не става.

има кучкарници за тая работа,има и далеч по много обяви където се подаряват животинки...потърсете там
little_didi4
В пасажа

Мнениеот slun4y_sun » Нед Май 24, 2009 8:29 pm

ок добре мопса наистина никой не може да го подари.Аз искам кокер .Има хора които подаряват например предишното ми куче беше лабрадор и ни го подариха защото видяха че много искам куче и че ще бъда много добър стопанин.
slun4y_sun
Животинче с въпрос

Мнениеот kokerka » Нед Май 24, 2009 8:30 pm

А ще бъдете ли много добър стопанин?
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот little_didi4 » Нед Май 24, 2009 8:34 pm

http://www.bezdom.info/index.php?option ... 0&Itemid=0

ето тук можете да се влюбите в някое....просто разгледайте
little_didi4
В пасажа

Мнениеот slun4y_sun » Нед Май 24, 2009 8:46 pm

ще бъда много добър стопанин само дето не съм много по възпитанието защото кучетата които отглеждам стават много лигави но ако имам ще се постарая да го възпитам много добре.
slun4y_sun
Животинче с въпрос

Мнениеот 4o4incety » Нед Май 24, 2009 8:59 pm

Честно казано немога да започна поста си със смислено изречение!Миличка все си мисля,че трябва да преусмислиш нещата около кучето/кучетата!Първо беше мопс,после кокер,но след като ти казаха,че мопса е трудна порода ти се отказа!Има един сайт наречен гугъл,влез,порови се и намери информацията,която ще ти е от полза за бъдещия любимец.Честно казано всяко куче не е лесно за гледане!Ти си мислиш,че всичко се върти само около хранене и разходи,но не е така. Кучето трябва да се изкарва в определени часове,трябва да се внимава за разгонване,каишка подходяща за разходки,играчки,здравословно хранене,ветеринар,ваксини и още един милион неща,които трябва да знаеш и да спазваш!!А помислили за момента,в които кучето може да ти омръзне също толкова бързо колкото и идеята за мопс,коята вече е за кокер!А защо да не си осиновиш куче?Може би,защото това с породите е вид средство за "фукане"??

НАДЯВАМ СЕ ДА ОПРОВЕРГАЕШ МНЕНИЕТО МИ И ДА СИ ИЗГРАДИШ ОКОНЧАТЕЛНО СТАНОВИЩЕ ПО ВЪПРОСА!!!!И аз съм на 13,но колкото и бързо да ми се променят мненията точно по този въпрос за мен съществува само една възможност-е бъди и ти така!
Падна? Всички падат, важното е да можеш да се изправиш!
4o4incety
В пасажа

Мнениеот little_didi4 » Нед Май 24, 2009 9:03 pm

4o4incety написа:Честно казано немога да започна поста си със смислено изречение!Миличка все си мисля,че трябва да преусмислиш нещата около кучето/кучетата!Първо беше мопс,после кокер,но след като ти казаха,че мопса е трудна порода ти се отказа!Има един сайт наречен гугъл,влез,порови се и намери информацията,която ще ти е от полза за бъдещия любимец.Честно казано всяко куче не е лесно за гледане!Ти си мислиш,че всичко се върти само около хранене и разходи,но не е така. Кучето трябва да се изкарва в определени часове,трябва да се внимава за разгонване,каишка подходяща за разходки,играчки,здравословно хранене,ветеринар,ваксини и още един милион неща,които трябва да знаеш и да спазваш!!А помислили за момента,в които кучето може да ти омръзне също толкова бързо колкото и идеята за мопс,коята вече е за кокер!А защо да не си осиновиш куче?Може би,защото това с породите е вид средство за "фукане"??

НАДЯВАМ СЕ ДА ОПРОВЕРГАЕШ МНЕНИЕТО МИ И ДА СИ ИЗГРАДИШ ОКОНЧАТЕЛНО СТАНОВИЩЕ ПО ВЪПРОСА!!!!И аз съм на 13,но колкото и бързо да ми се променят мненията точно по този въпрос за мен съществува само една възможност-е бъди и ти така!

:bi: :bi: млад човек със съзнание,мислех че отдавна младото (сега) поколение е заминало "у барата",но явно все още има някой,който знае...
little_didi4
В пасажа

Мнениеот zoomaniak » Нед Май 24, 2009 9:04 pm

Радвам се за "децата" в този форум :ba:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот slun4y_sun » Нед Май 24, 2009 9:09 pm

мнението не ми се мени бързо.казах че това са ми любимите породи и искам да имам едно от тези кучета - все пак всеки си има любими породи които им харесват.не виждам какво лошо има в това.
не се отказах от мопса заради мненията в форума.Слушам съветите ви но избора е мой и аз казах че искам кокер.
slun4y_sun
Животинче с въпрос

Мнениеот 4o4incety » Нед Май 24, 2009 9:23 pm

Офтопик:
Благодаря Ви за милите думи! :ab:

От постовете Ви тук останах с друго впечатление!Да това Вие да имате любима порода въобще не е лошо,но защо да не си вземете куче от улицата?Грижите,които ще са нужни за мопса или кокера ще са същите каквито и за бездомното!Или може би,когато изведете кучето на разходка и някои Ви попита,каква порода е,и вие ще му отвърнете взето е от улица или приют ще Ви покори чувствато на срам?Това не трябва да е така!Напротив,когато видя човек направил нещо толкова благородно в мен прелива УВАЖЕНИЕ!Вместо да се почувствате засрамена във Вас трябва да кипи удовлетворение от стореното добро!
4o4incety
В пасажа

Мнениеот love PET » Нед Май 24, 2009 9:50 pm

Аз бих дала дом на всяко куче освен на ротваилер да не се убижда никои просто аз не ги харесвам
Всеки ден може да си известен, за това днес бъди себе си!
Аватар
love PET
В пасажа

Мнениеот 4o4incety » Нед Май 24, 2009 9:53 pm

Ако ротвайлер е блъснат от кола или има нужда от помощ не би го прибрала :ai:
4o4incety
В пасажа

Мнениеот Fabregas » Нед Май 24, 2009 9:54 pm

То е ясно, че детето иска куче само за ''гъзарията''... как така нейните приятелки ще разхождат мопсове а тя ще върви след тях с ръцете в джобовете. :ap:
Fabregas

Мнениеот meri » Нед Май 24, 2009 9:57 pm

А аз пък мисля, че все още не си готова да дадеш дом на който и да било,има още доста да се учиш,както и да бъдеш наясно с желанията си.Няма нищо лошо човек да харесва разни породи,но със или без порода.......грижите са все едни и същи,като изключим че някой породи имат по- специфични нужди.Не се обиждай,но се подготви добре и чак тогава вземи решение, родителите ти няма ли да помагат в отглеждането, все пак един човек на тази възраст не може да се справи с всичко от което се нуждае едно куче.(нека останалите на тази възраст не се чувстават засегнати, все пак хората и малки и големи са различни,така че....).
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот slun4y_sun » Нед Май 24, 2009 10:00 pm

не го искам само за да се хваля с него но решението си е мое дали ще си взема породисто или куче от приют.Не съм казала че не бих си взела куче от улицата но едва ли ще има любимата ми порода на улицата така че...
slun4y_sun
Животинче с въпрос

Мнениеот slun4y_sun » Нед Май 24, 2009 10:02 pm

разбира се че и родителите ми ще помагат в грижите.Не чак всичко да правят а аз нищо освен да го галя,но и те ще помагат :ag: :bs: smiley24
slun4y_sun
Животинче с въпрос

Мнениеот 4o4incety » Нед Май 24, 2009 10:03 pm

Тогава щом решението си е твое какво прави тази тема тук? Щом си толкова упорита и не се вслушваш в съветите........... [lock1.gif] [lock1.gif] [lock1.gif]
4o4incety
В пасажа

Мнениеот Fabregas » Нед Май 24, 2009 10:04 pm

за това ли искаш куче? За да си го галиш. :ag: :ag:

[lock1.gif] [lock1.gif] [lock1.gif]
Fabregas

Мнениеот meri » Нед Май 24, 2009 10:05 pm

Остава да разбереш, че не породата е важна, а самото куче, всяко едно живо същество дарява любов и очаква такава,без значение какво е.Пък това за породите.....то си е човешки прищевки.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот slun4y_sun » Нед Май 24, 2009 10:11 pm

ами какви съвети ми давате-да не си взимам куче каквото аз искам а на всяка цена да бъде от приют.Съветите ви са само такива и въпроса беше точно такъв - че няма по цял ден само да го галя като някои хора а ще се включвам в грижите за него.
slun4y_sun
Животинче с въпрос

Мнениеот 4o4incety » Нед Май 24, 2009 10:17 pm

Ахаа значи ти да си стоиш,а ние да ти търсим информация?Влизаш в гугъл и търсиш,тук има подфорум за кучета ПРОЧЕТИ!!Както каза Зоо светът е на една клавиатура разстояние!
[lock1.gif] [lock1.gif] [lock1.gif] [lock1.gif] [lock1.gif] [lock1.gif] [lock1.gif] [lock1.gif] [lock1.gif] [lock1.gif] [lock1.gif] [lock1.gif] [lock1.gif] [lock1.gif] [lock1.gif] [lock1.gif]
4o4incety
В пасажа

Мнениеот kokerka » Нед Май 24, 2009 10:19 pm

Миличка, не става тоя номер. Хем да е с порода, хем да е за без пари, хем само да се включваш в грижите. Затова куче се продава, и се продава само на възрастни хора, навършили 18. Отговорността е като за пълнолетен и затова пълнолетен трябва да я поеме. Разбери, че това е положението. Не може хем вълка да е сит хем агнето цяло.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот Nedko_Pomorie » Нед Май 24, 2009 10:31 pm

Явно за нея кучетата са важни само на външен вид [smile3537.gif] [smile3537.gif] Обзалагам се,че след като си вземе куче точно 3 дена ще и е мерака и до там нали знаете всичко за 3 дена ..... :bu:
Nedko_Pomorie
В стадото

Мнениеот 4o4incety » Нед Май 24, 2009 10:41 pm

Така е!Всяко чудо за 3 дена!
4o4incety
В пасажа

Мнениеот little_didi4 » Нед Май 24, 2009 11:16 pm

slun4y_sun написа:ами какви съвети ми давате-да не си взимам куче каквото аз искам а на всяка цена да бъде от приют.Съветите ви са само такива и въпроса беше точно такъв - че няма по цял ден само да го галя като някои хора а ще се включвам в грижите за него.

ама защо е тая нагласа...какво мислиш че в приюта примерно няма да намериш някое породоподобно.аз лично докато разглеждах сайта който ти дадох видях доста кучета които спокойно можеш да определиш към някоя порода...щом толкова те притеснява външният вид...разгледай...има една поговорка който търси намира!!!!

но наистина прекалено малка си за куче(с тази си нагласа).казвам го и от личен опит.първото ми куче го взеха заради мен на 10 годишна възраст.само че не знам де се извъдих такова отговорно ,че заделях джобните си пари за да го водя на вет,когато нашите ми казваха че кучето е здраво...а не беше.
little_didi4
В пасажа

Мнениеот hammy96 » Пон Май 25, 2009 10:49 am

Fabregas написа:То е ясно, че детето иска куче само за ''гъзарията''... как така нейните приятелки ще разхождат мопсове а тя ще върви след тях с ръцете в джобовете. :ap:

Приетелката на сестра ми един ден преди 3-4 седмици си прибра едно улично кученце без порода.Беше малко, а майка му я нямаше и нямаше да оживее самичко.На нея не и пука дали има порода.Сега си има всичко, от което се нуждае.Но да в повечето случаи децата искат куче, за да приятелите им завиждат.Или просто ги срам от кучетата без порода.
Аватар
hammy96
В пасажа

Мнениеот meri » Пон Май 25, 2009 11:01 am

Може пък и съвсем да не сме прави,това,че едно дете иска определен вид куче, добре, но проблема както винаги е избора на порода.Не може да се твърди със сигурност какви грижи ще се полагат,само поради това, че иска даден вид ,нито да сме сигурни,че това няма да стане.Според мен проблема на повечето деца като нея, е че видяли нещо,харесало им е и искат същото,без даже да подозират какво е необходимо,и ето така става сложно, защото ако кучето нааистина омръзне или няма време за него, децата все са заети, а едно малко куче докато върши всичко в къщи си е голяма грижа, също ако няма и кой да прекарва повече време с него.Такива неща добре се обмислят, всяко едно куче каквото и да е дарява любов ,но очаква и грижи на ниво.
А най-добре е да не взимат куче,по- добре коте ,някак е по- лесно с него,не че не се нуждае от грижи,но не се извежда, ама няма как да се хвали пък с него на улицата, мечтите и реалността са различни понятия.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот vikito40491 » Пон Май 25, 2009 1:49 pm

А аз не мога да разбера как се прехвърли от мопс на кокер??? Първо ти каза, че искаш малко куче, най-добре да е мопс, а сега искаш кокер. Какво общо имат двете породи?! Та дори кокера е средно-голямо куче а не малко като мопса! Както и да е... щом дори не знаеш каква е разликата между американски и английски кокер значи не си се информирала относно любимите си породи (колко дълго трябва да се разхожда, как трябва да се обучи, труден характер ли е и т.н.), а просто си ги избрала по външен вид...
You're watching your dog chase its tail and think that dogs are easily amused, right then you turn around look at the time and realise you just watched your dog chase its tail for 10 min...
Аватар
vikito40491
В пасажа

Мнениеот danidoseva » Пон Май 25, 2009 3:01 pm

Виж това(подаряват ги) я и са многоооооооооооооо сладки. :ax: Здравейте,търсим дом и грижливи стопани на две полу пинчерчета по на 45 дни братче и сестриче.Много са сладки и игриви,и биха вкарали много радост и любов в всеки дом [25858.gif] .Надяваме се да намерим любящи стопани за тези мили създания :bs:
Самоедите-уникални със своята усмивка http://media.snimka.bg/3019/012294109-big.jpg http://media.snimka.bg/3019/012294111-big.jpg
danidoseva
Животинче с въпрос

Мнениеот slun4y_sun » Вто Май 26, 2009 6:48 pm

ще пратиш ли линк за да я видя обявата.
slun4y_sun
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Вто Май 26, 2009 6:53 pm

В нашия форум е обявата.

viewtopic.php?f=13&t=7942
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот slun4y_sun » Вто Май 26, 2009 7:14 pm

мерси много
slun4y_sun
Животинче с въпрос

Мнениеот gabriela-roni » Чет Юни 11, 2009 8:50 pm

повярвай ` куче само с галене не живее [lock1.gif]
gabriela-roni
В стадото

Мнениеот archy » Пет Юни 12, 2009 11:39 am

Офтопик:
о габе ти почн съвети да даваш :bi: продължавай все така
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот ku4ence=] » Вто Юни 30, 2009 9:05 am

щом искаш куче значи трябва да поемаш предизвикателствата!съгласна съм с 4o4incety-кучето изизква грижи.хората не подаряват кучета ей така!щом искаш куче толкова много-ами направи жертви-спестявай пари.но също така според мен най-добра е идеята за осиновяване на куче.казвам ти кучето ти не е за да се фукаш,а за верен приятел!ако си осиновиш куче поне ще си сигурна че си направила нещо добро.
[smile096.gif]
ku4ence=]
В глутницата

Мнениеот levskarkata1 » Чет Мар 06, 2014 12:38 pm

[mood_feelings_hurt.gif] Аз съм момиче на 16 години и търся някой да ми подари кученце по възможност - Померан, Чихуа - хуа, кокер, пинчер, или друга подобна порода, кученцето трябва да е малка порода, защото нямам възможността да гледам голяма в момента. препорачително е кученцето да е до 3 месеца. Благодаря ви предварително :) [mood_feelings_hurt.gif] [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
levskarkata1
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Чет Мар 06, 2014 12:42 pm

Осиновете си от приют.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Чет Мар 06, 2014 2:39 pm

Вземи си котка. :ab: Никой няма да ти подари такова куче, освен ако не е изоставено. А породопобни на евтини цени и с рисковано качество и здраве има колкото искаш. Но не те съветвам да си взимаш такова. Има дребни кученца и от бездомните, прегледай обявите по форумите, в без дом.....
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Vicky_Bo » Вто Юни 10, 2014 2:19 pm

" Много искам приятелките ми имат кучета и все от хубави породи и аз искам такова ако може да са от малките породи-чихуахуа,мопс,мини пинчер... "

Само на мен ли ми звучи ми малко от рода на " Приятелките ми имат това и това, искам и аз ! " ? Ако ще взимаш кученцето, само защото приятелките ти имат - недей ! Разбирам, че искаш куче - и аз съм на 14 и разбирам желанието ти, но сигурна ли си, че наистина можеш да се справиш с отглеждането ? Нека имаме предвид горе споменатото, че родителите ти нямат голяма възможност . Добре, ако някой ти подари кутре - нали знаеш, че една ваксина е между 10 - 15 - 20 лева ? Е, зависи и от породата . Отделно храната / ТРЯБВА ДА Е ВИСОКОКАЧЕСТВЕНА / , каишка / нагръдник, шампоани, ветеринарят също си взима пари, играчки и още много, много други неща, абе - всичко си е свързано с портмонето . :ab: Недай си, Боже, ако се разболее кученцето - също са големи разходи . Но все пак всичко това си заслужава - кученцето е просто уникално приятелче, вярно до гроб ! :ay: Също така ми е доста странно, как ще се намери някое породисто кученце / било то мопс, пекинез, чихуа-хуа или др . / , което се подарява ? Имам предвид, те са породисти, не вярвам някой да ги даде без пари . Е, може и да има някой добър човечец, но ...
Не ме разбирай по грешно, не искам да те разубедя, просто искам да си сигурна, че ще осигуриш добър живот на кученцето и няма да остане на улицата или да живее нещастно . Успех !
Офтопик:
Също така бих те посъветвала да проучиш къде се слагат препинателни знаци / в твоя случай проблемът ти са запетаите / , защото така е доста грозно и неприятно . :ab:
" Спи докато не огладнееш,яж докато не ти се доспи . " - Найл Хоран .
Аватар
Vicky_Bo
Животинче с въпрос

Назад към Общ форум