Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Регистрация на влечуги

Регистрация на влечуги

Мнениеот constrictor » Сря Ное 25, 2009 9:07 am

Добър ден.Интересува ме как може да се регистрира питон ,купен преди няколко години без каквито и да е документи?Въобще възможно ли е това?А как може да се регистрира и озакони развъдник?
Ако някой наистина се е сблъсквал с това моля да пише.Мисля че ще е полезно за много хора.
constrictor
Животинче с въпрос

Re: Регистрация на влечуги

Мнениеот zoomaniak » Сря Ное 25, 2009 9:38 am

Какво ще е полезното действие на тая тема. Вместо да търсите животни с документи - вие търсите документи за животни без документи.

Ако имате познати в РИОСВ или правите подкуп - всичко е възможно за документация. Това е пътя - незаконен.

Законен път няма.
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот kreizo » Сря Ное 25, 2009 7:15 pm

Допуска се опцията "Начин на придобиване - намерен". Става и без подкуп... Стига чиновничката да е на кеф. Законово е допустимо, но не всеки път минава...
Разликата между форумите по света:
В английския - питаш и ти отговарят.
В руския - питаш, отговарят ти и теб те питат нещо.
В българския - питаш и 1000 човека ти казват колко си прост, че питаш.
kreizo
В глутницата

Мнениеот bu6i » Сря Ное 25, 2009 9:10 pm

constrictor написа:Добър ден.Интересува ме как може да се регистрира питон ,купен преди няколко години без каквито и да е документи?Въобще възможно ли е това?А как може да се регистрира и озакони развъдник?
Ако някой наистина се е сблъсквал с това моля да пише.Мисля че ще е полезно за много хора.

:ab: Аз съм далеч от тези вълнения...щото откровенно го заявявам...мен документи не ме интересуват smiley24 ...най- лесното е да им изфабрикувам на моите или да ги регистрирам...само че не ми е ясно защо трябва да го правя icon_dontknow ....иначе може да си го регистрираш без никакъв проблем питончето при заварено положение smiley24 ...помисли.....какво ще правят в РИОС-а....ще ти го вземат ли ,да си го гледат :ag: :ag: :ag: или ще го ефтанизират icon_crazy ...отиваш казваш ,че го имаш от 200години и нямаш грижа smiley24
....и какъв точно развъдник искаш да регистрираш icon_dontknow
bu6i
Пчела майка

Мнениеот constrictor » Пет Ное 27, 2009 7:41 pm

Доколкото знам,търговията с животни без доказан произоход е незаконна.Така че никой няма право да продава животни, ако такива случайно му се развъдят(имам предвид целенасочено развъдят),без да има документи за притежание.В други държави ,различни от нашата,животни без документи се конфискуват,а собствениците търпят немалки глоби.Сигурен съм ,че в далечно бъдеще това ще стане факт и у нас,а повечето екзотични животни са дълголетници.Не знам за другите любители,но Аз бих се чуствал далеч по-сигурен ако имах документи за питона си.
Ще съм благодарен ако някой ми даде инфирмация за хора ,които търгуват с влечуги и доказват произхода им със съответните документи.Благодаря.
Колкото до темата,мисля че сме били полезни поне на пет човека.
constrictor
Животинче с въпрос

Мнениеот drebcho i glamcho » Пет Ное 27, 2009 7:44 pm

Абе хора, защо продължавате да пренебрегвате институциите и се врете по форуми да задавате такива "фундаментални" въпроси?
Знаете ли поне, кой ще ви изисква такива документи за регистрация?
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот constrictor » Пет Ное 27, 2009 8:33 pm

Ако знаете коя е институцията, може да споделите.На мен лично ще ми е от полза.
constrictor
Животинче с въпрос

Мнениеот bu6i » Пет Ное 27, 2009 8:41 pm

constrictor написа:Доколкото знам,търговията с животни без доказан произоход е незаконна.Така че никой няма право да продава животни, ако такива случайно му се развъдят(имам предвид целенасочено развъдят),без да има документи за притежание.В други държави ,различни от нашата,животни без документи се конфискуват,а собствениците търпят немалки глоби.Сигурен съм ,че в далечно бъдеще това ще стане факт и у нас,а повечето екзотични животни са дълголетници.Не знам за другите любители,но Аз бих се чуствал далеч по-сигурен ако имах документи за питона си.
Ще съм благодарен ако някой ми даде инфирмация за хора ,които търгуват с влечуги и доказват произхода им със съответните документи.Благодаря.
Колкото до темата,мисля че сме били полезни поне на пет човека.

:ag: аве конструкторчето :ab: ,..нещо много добре си осведомен как стават нещата в 'белите" държави :ab: ...и защо в такъв случай си пропуснал да се заинересуваш в Б-я как са уредени тези въпроси icon_dontknow ..написъл съм ти какво се прави в твоя случай.....още колко пъти ще трябва да ти се отговаря icon_dontknow ...не се заяждам,ама нещо съм станал мнителен....някои хора се опитват да правят скандали и се надявам ти да не си от тях smiley24
bu6i
Пчела майка

Мнениеот kreizo » Пет Ное 27, 2009 8:59 pm

РИОСВ е институцията. http://www.riew-sofia.org/ Те ти сайта на софийската. Ако имаш питания най-добре към тях. Обаждай се по телефона за предпочитане е ....
kreizo
В глутницата

Мнениеот drebcho i glamcho » Пет Ное 27, 2009 9:06 pm

Даже телефони и имена съм дала наготово в една друга тема :ajaweki:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот kreizo » Пет Ное 27, 2009 11:21 pm

Поне там - файда :bu:
kreizo
В глутницата

Мнениеот constrictor » Съб Ное 28, 2009 9:01 am

Благодаря на всички,които се включиха в темата.Ако съм ви нервирал с нещо,моля да ме извините.Ако модераторите решат нека да я премахнат.Доскро.
constrictor
Животинче с въпрос

Мнениеот kreizo » Съб Ное 28, 2009 3:08 pm

Никой с нищо не си изнервил... или поне мен. То затова е форум, който не знае да пита....
kreizo
В глутницата

Мнениеот facy » Нед Ное 29, 2009 7:16 pm

constrictor кажи какво е станало накрая че ми е много интересно. И аз съм за животното да има документи.
facy
В стадото

Мнениеот constrictor » Пон Ное 30, 2009 8:50 am

В крайна сметка се разбра как може ,евентуално да се регистрира животно купено преди време ,без документи.А,че на някои хора като чуят за документи им става лошо ,това е друг въпрос.Още не съм ходил до РИОСВ,но ще отида и ще споделя в темата.Засега това е.
constrictor
Животинче с въпрос

Мнениеот bu6i » Пон Ное 30, 2009 9:12 pm

constrictor написа:В крайна сметка се разбра как може ,евентуално да се регистрира животно купено преди време ,без документи.А,че на някои хора като чуят за документи им става лошо ,това е друг въпрос.Още не съм ходил до РИОСВ,но ще отида и ще споделя в темата.Засега това е.

:ab: Ами да ..става ми лошо...и веднага ще ти кажа защо....защото сами се натикахме в тея простотии с документите....не те знам на колко години си ,нито от кога се занимаваш с тераристика,но ако беше малко по-наясно с нещата и не те интересува търговията с животни ,а си само обикновен любител като мен...и на тебе щеше да ти става лошо :ab: ....не ми се обсъждат простотиите ,които сътвориха и продължават да творят някои хора ....всички аргументи ЗА документите са ми известни..и не съм съгласен с нито един от тях :at: ....и последно....това са животни, които НЯМАТ допир с други хора освен със човека ,който ги гледа...те живеят в ТЕРАРИУМИ....и при добро гледане и съответната дискретност ...никой няма и да разбере ,че си имам 10 мамби....примерно :ag: :ag: :ag: ...а то и сега с документи ..пак мога да си ги имам ....и кво....какво означава документа...че животните са внесени легално icon_dontknow ....и това ви успокоява :ab: или ,че ще търсиш сметка на продавача ако животното ти даде фира [1255.gif] ...вярвай си :ab: ...в крайна сметка ...оправяйте се....мен не ме интересуват подобни изхвърляния...и с документи и без тях се ми е тая...ще си гледам каквото си пожелая и не ме интересува нито леля Сийка от съседния апартамент, нито РИОСИТЕ, нито споровете по форумите :ab:
....ако знаеш само ,колко животни с документи си отиват [1255.gif] ..ей така :ac:
bu6i
Пчела майка

Назад към Общ форум