Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Въпрос относно филтъра

Въпрос относно филтъра

Мнениеот pussycat_doll_nicole » Съб Ное 06, 2010 10:54 pm

Здравейте. Днес си купих едно филтърче за вода и имам въпрос за него.
Изглежда по абсолютно същия начин:
Изображение
На sunsun e.

Въпросът ми е как точно да го сложа във водата? На картинката върху кутията няма точни инструкции, пише само, че трябва да се потопи така, че горната част (това като антена, знам ли как да го опиша), трябва да е извън водата, а останалата част да е потопена. Тук идва въпросът ми - докъде да го потопя, при положение че там (точно в най-горната част) му отвора за кабела и самия кабел започва?
Знам, знам, трябва да чета по-внимателно инструкциите на кутията, но там е малко неясно. Пише, че няма да му стане нищо от водата (че е waterproof), но ме е страх да не оплескам нещата и да го повредя. За пръв път купувам филтър.

П.С. Няма начин да го поставя вертикално във водата, тъй като терариумът на малката е толкова дребен, че побира по-малко от педя вода.
pussycat_doll_nicole
Животинче с въпрос

Re: Въпрос относно филтъра

Мнениеот zoomaniak » Нед Ное 07, 2010 8:21 am

Сложи го така, че да има 5 см вода над отвора дето излиза водата (не "антената").
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот ca4ko1 » Нед Ное 07, 2010 10:03 am

този така наречен гребен трябва да е на повархноста постави го така че да е савсем леко потопен в водата
ca4ko1

Мнениеот pussycat_doll_nicole » Нед Ное 07, 2010 10:30 am

Не питам за гребена, а за отвора, от който излиза кабела. Нали няма да си изпържа костенурката с електрошок?!
pussycat_doll_nicole
Животинче с въпрос

Мнениеот ca4ko1 » Нед Ное 07, 2010 10:33 am

:ag: :ag: споко няма нищо да стане пускаи го в водата
ca4ko1

Мнениеот valnata » Нед Ное 07, 2010 5:54 pm

Филтъра трябва да бъде потопен. Ако го оставиш да стърчи над водата може да изгори. :bs:
Аватар
valnata
Пчела майка

Назад към Общ форум