Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Защо???

Защо???

Мнениеот bu6i » Съб Фев 23, 2008 11:02 pm

Защо специализираните сайтова за тераристика западат?Следа ги от известно време и забелязвам ,че пишат има няма 4-5 човека едни и същи по всичките 3 бр.форуми ,а и те вече не пишат или поне нищо смисленно..... icon_dontknow И пак кавги и пак кой е по по най ....Верно има хора които знаят ,ама много знаят....,но се държат меко казано,интересно......и защо така, пак..... icon_dontknow
bu6i
Пчела майка

Re: Защо???

Мнениеот COLUBER » Съб Фев 23, 2008 11:08 pm

Може да е защото сайтовете за тераристика са 3209573 толкова много и не може всеки да пише навсякъде. Така предполагам, може да не е за това. icon_dontknow
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Съб Фев 23, 2008 11:23 pm

В Б-я са 3бр.форуми за тях говоря....
bu6i
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Нед Фев 24, 2008 11:03 pm

Ей Марио и ти пусна тема... :ag: :ay: :ba:

Според мен - липсва организация. Липсва общуване във форма "ние" а не "аз"...липсва желание за развитие - обединение и целенасоченост?

Тук виж как нещата се променят - има алтернатива - и ще се променят за добро...всеки иска да е знаещ и да има само за него бизнес - не става така...требе да са открити нещата - да се знаят много неща...западането е факт... :ac:
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот bu6i » Нед Фев 24, 2008 11:40 pm

Ами пуснах....пуснах защото се поизнервих малко......Верно това е бизнес ,ама за малка Б-я с нищожно количество любители на екзотични животинки -3 специализирани форума ми се виждат много и като прибавиш факта ,че едно и също/в общи линии/ се пише и в трите и като прибавиш и още два сайта за продажби и като сложиш и кавгите и като си помислиш ,че в крайна сметка някои от екзотичните са най-айляк за гледане/паяци ,змии,костенурки/...почваш да се чудиш какво толкова има за писане и питане....от 6 години имам тарантула и змия и за тези години освен началните напътствия от Рости съм му задал не повече от 3-4 въпроса ,а тогава нямаше нито сайтове нито форуми....грешка май имаше един форум.....но не съм го ползвал за инфо....и животните са ми живи и здрави/да чукна на дърво/ Думата ми беше защо не пишат примерно тук. някои са били или все още са в форума ....освен Gorge/евала му правя/другите май си мислят ,че могат да забогатеят от търговия с екзотика или пък с знания/не всички де/....А иначе верно има много инфо насъбрано за 1-2 години по тези спец. форуми......и доста опит....Абе интересно ми беше какво мислите по въпроса... :ag: :sunny:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Нед Фев 24, 2008 11:49 pm

Ами не харесват "Общите форуми" - казват за своите, че са "Специализирани..." - но аз пък казвам, че харесват-нехаресват да стои на заден план. Требе да се мисли в дългосрочен план...искат да разделят - ние искаме да обединяваме. Пак Бизнес ще има за всички...дори у Бизнеса може да има ОБЕДИНЕНИЕ...

Де да ги знам...много не се замислям над този "проблем"...но се губи файдата... :ac:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот SIO » Вто Фев 26, 2008 4:44 am

Забелязала съм че тераристите или хората с много животни са ми меко казано противни... Живеят си в някакъв вътрешен свят, големи егоисти и се пазарят кат циганки от бит пазара... Страмни създания са ми... Или като започнат да се мислят за нещо повече и велико, защото виж тоя е гледал от колко много години еди какво си бил знаел, чел ти си новак и вече ааа ууу пренебрежения, макар че много често съм засичала неща под формата на информация която няма нищо общо с реалното, но да си тънат в простотията си... Силно не одобрявам поведението им... Ама за пореден и едва ли последен път МАНТАЛИТЕТ! Ам и са крайно неточни, некоректни... Абе кофти пичове са....
Е ся има и хора на които им правя евала ма те се броят на пръсти...

Да ви кажа честно когато се регвах, очаквах да срещна интелигентни миролюбиви хора, готови да помогнат на новаците... Ма се поведох от наивната си мисъл че те ся се занимават с животни обичат ааа уу... Крайна сметка излиза за тях това е стока... И много други неща...
И един станиол овиваше мармота в шоколад.
Вълка сит и агнето цяло!
Аватар
SIO
В ятото

Мнениеот bu6i » Вто Фев 26, 2008 9:26 pm

Това имах в предвид и аз.....а освен 5-6 човека в цяла Б-я ,незнам да има други да гледат от кой знае колко дълго време екзотични животинки.....а те май отдавна спряха да пишат.....и верно има двама-трима които обясняват и дават инфо....а другите, как си мислят ,че пари ще направят от това ,ума ми не го проумява....щастливци..... icon_wavey......и как само се държат и си вирят нослетата и се карат кой е по- велик:ag: ама не е хубаво да говорим зад гърба им,затова спирам ,все ще ми се отдаде случай да им го кажа очи в очи AvatarSmileyFencing А тераристиката е страхотно хоби и не е номера в това да гледаш безброй животи,ама кой както го разбира....лошо няма .....според мен трябва да се спори ,ама кавги и перчене с пари за големи и бързи колекции ....на мен поне не ми харесва.... :ac:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот mommovet » Сря Фев 27, 2008 12:17 am

Пропускаш и дребния факт, че 5-6-те човека, в БГ, които сериозно се занимават с тераристика не си говорят помежду си... 24emo Или ако от куртоазия си кажат "здрасти" след това две седмици се оплюват тайно..
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Сря Фев 27, 2008 2:24 am

Аха .....така е :bs: .....абе незнам.....чета там ,чета и тук.....има разлика.....някак си ,как да кажа......по-уютно е тук във форумите за игуаните и костенурките....по различено е отношението към животинките ,а и споровете са други.....и рядко има обидени.....май така трябва :ag: :ag: :ag:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот SIO » Вто Мар 04, 2008 12:35 am

Така е.. Наистина е по-уютно... Ама да ги питаш защо са такива дебили и не си говорят, не споделят и като цяло само опропастяват развитието на тераристиката във всякакъв план... Ма то тва конкуренция... аз имам по-добри змии от теб или не аз имам гущер дет ти го нямаш, моя е единствения на на на нека ти... Децка му работа... tongue
Вълка сит и агнето цяло!
Аватар
SIO
В ятото

Мнениеот bu6i » Вто Мар 04, 2008 2:05 am

Оффффф, дразня се от такива работи :ac: Ама това е ,няма да има промяна ....хей SIO ти ходиш ли на сбирките в пожарната.....аз от 2 месеца не съм ходил.....Аве интересно ми е ,ама като да не съм си на мястото там.... smilie8
bu6i
Пчела майка

Мнениеот SIO » Вто Мар 04, 2008 3:38 pm

Мне не ходя от отдавна... Събират се хора на много ниско ниво... Разправяли сам и какво ли не за държание и отношение а и аз кат съм била, двама си говорят останалите стоят и гледат като телета в железница - тръби... А и вече имам хора които ако нещо ми кажат на ти ще ги пребия като кучета... Това са толкова лицемерни, некоректни създания... Щом прецакаха много близък приятел представи си що за стока са.. tongue tongue tongue Вместо дам у помогнат се възползваха... tongue tongue tongue
Вълка сит и агнето цяло!
Аватар
SIO
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Вто Мар 04, 2008 4:46 pm

Чета темата с интерес но не знам какво да кажа, ще се получи или оплакване или оплюване.
Преди някои хора не искаха да пишат щото статиите в сайта били тъпи - после форума ни бил стара версия - иначе в Пловдив и аз съм бил на сбирки - не съм останал доволен, за едното ядене или пиене и в Слатина мога да го направя?

Дано нещата се променят - според мен се променят?

Една приятелка от форума ми каза, че ако форума се развие прекалено и тука ще стане кочина...аз съм оптимист - другото е божа работа.

Радвам се, че всички обичаме културознанието? :ag:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот SIO » Вто Мар 04, 2008 5:49 pm

Ти па не критикувай защото и ти излезе голям несеризоник... tongue tongue tongue Толкова го мъкнах тва узо и по изпити и знаеш ли как се опазва от жадни влажни очички... Такава мъка беше и накрая така да напраиш!... И не успях да го опазя полазиха го ма много грубо... До де са обърна и вече беше на половина... tongue tongue tongue
Вълка сит и агнето цяло!
Аватар
SIO
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Вто Мар 04, 2008 6:01 pm

Не съм за едното пиене - теб много си те ценя, но си чепата :ag: :ac: :ba:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот SIO » Вто Мар 04, 2008 6:47 pm

Може да съм чепата и своенравна, но за сметка на това съм справедлива... :sunny: И аз съм несъвършена кат теб ;) само че моето се проявява в други области :ag: :ag: :ag:

Чепат какво искаш да кажеш със чепат мухахах.... :bu:
Вълка сит и агнето цяло!
Аватар
SIO
В ятото

ама и аз една тарантула немам пък се обаждам ;)

Мнениеот sasin » Сря Мар 05, 2008 12:22 am

А според мен тука повечето сме чепати, но се уважаваме един друг и това е важното. Разбира се че не сме безгрешни :ab:
Иначе жалко че засега е такова положението с тераристиката в бг и дано скоро се подобри :ay:
офис без хартия е химера в болното въображение на консултантите по фирмено управление
sasin
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Сря Мар 05, 2008 1:00 am

SIO написа:Мне не ходя от отдавна... Събират се хора на много ниско ниво... Разправяли сам и какво ли не за държание и отношение а и аз кат съм била, двама си говорят останалите стоят и гледат като телета в железница - тръби... А и вече имам хора които ако нещо ми кажат на ти ще ги пребия като кучета... Това са толкова лицемерни, некоректни създания... Щом прецакаха много близък приятел представи си що за стока са.. tongue tongue tongue Вместо дам у помогнат се възползваха... tongue tongue tongue

Ехе ...хе и кого бе SIO ще прибиваш :ag: Ама кво си ангелче ... :aa:
А виждали ли сме се ,ве SIO hsuh ....Кво да ти кажа на мен Georg ми допада ....а и като не фиркам.....и ми доскучава :ac: Гледам Рости ако е там да отида да позяпам животинки или да си поръчам нещо....и така ...

Не ве sasin ... не е толкова кофти положението.....поне не е по различно от навсякъде в Б-я...Ти би ли гледала паяче??? Ако искаш ,ще ти подаря едно :sunny: :ba:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот SIO » Сря Мар 05, 2008 1:27 am

Рости от това което съм виждала от него е точен... А до колкото Георги... Ми той уж щеше да ми прави терариум та скици та планове та все отлагаше от тази седмица за друга и накрая излезе супер некоректен така и не ми го направи... tongue А до колкото да ли сме се виждали с теб ми да ти кажа едва ли... Не мисля че сме се засичали...
Вълка сит и агнето цяло!
Аватар
SIO
В ятото

Мнениеот bu6i » Сря Мар 05, 2008 1:40 am

Сигурно е имал причина ....Както и да е ...... Интересно ми беше и на живо ли си такова ... :aa: ама и аз мисля ,че не сме се засичали .....ОК, светът е малък ..... :ad: А и както е тръгнало ,май пак при Зоо ще се съберат всички.... :bi:
bu6i
Пчела майка

засега ще съм от фен клуба ;))))

Мнениеот sasin » Сря Мар 05, 2008 2:49 am

Много мило от твоя страна! :ab: :ax: Да те ухапе тарантула надали е по-страшно от ухапването от хамстер :ad: Но колкото и да обичам животните и колкото и голяма част от грижите да я е поел мъжо, пак на моменти ми идва малко нанагорно :ap: А се оказа, че той не си пада особено по паяци icon_dontknow и тъй като много си го обичкам, гледам да не го тормозя излишно с прищевките си :ag: Иначе той би могъл дори да го хване ако се налага :ad: Но пък аз споделям вашата радост, че гледате това или онова и е супер като има снимки, клипчета и дори уеб камера на живо :ag:
офис без хартия е химера в болното въображение на консултантите по фирмено управление
sasin
Пчела майка

Мнениеот SIO » Сря Мар 05, 2008 3:38 am

Мда същински ма леко шипесто такова боцка... Ма няма майтап наистина боцкам... Вече почвам да са чеша по гърба... или крилца или рокца ша излязат. :ag: :ag: :ag: :ag:
Вълка сит и агнето цяло!
Аватар
SIO
В ятото

Мнениеот Georg » Сря Мар 05, 2008 3:52 am

SIO написа:... А до колкото Георги... Ми той уж щеше да ми прави терариум та скици та планове та все отлагаше от тази седмица за друга и накрая излезе супер некоректен така и не ми го направи...

За което се чувствам много гузен и виновен... :oops: и за което те моля пред тези добри хора тук да приемеш искрените ми извинения. Така се случи в оня момент и съжалявам. Ако някой ден решиш да приемеш извиненията ми, честно - ще ми олекне много.
"...Събират се хора на много ниско ниво..." - с това не съм съгласен, но щом така си видяла нещата.
"... Това са толкова лицемерни, некоректни създания... Щом прецакаха много близък приятел представи си що за стока са.. Вместо дам у помогнат се възползваха..." - това, ако можеш да ми го припомниш на ЛС, че да не цапаме форума hsuh , а и не схващам нещо.
Жоро
Аватар
Georg
В глутницата

Мнениеот Georg » Сря Мар 05, 2008 4:17 am

bu6i написа: Ама кво си ангелче ... :aa:
А виждали ли сме се ,ве SIO hsuh

:ab: Не сте се виждали, ама каквото е писано ще стане... На живо си е ангелче :aa: вярно, ама тука малко прекалява.
Жоро
Аватар
Georg
В глутницата

Мнениеот SIO » Сря Мар 05, 2008 4:25 am

Номер 1: За по-горното ЛС... ;) Но иначе радвам се че такъв си каза... Приятно изненадана съм за кеото приемам извинението и задрасквам... :ay:

Номер 2: Мне е така... Разни хора ми сипаха не заслужено и ся ще си плащат вовекивеков... Не ме радва някой да ме прецква ей така защото виждашли той бил много велик ма крайна сметка си остава прос и ограничен и парадира и унижава други, не говоря за себе си просто е гадно да чета някой как нарежда друг щото виж го бил новак, или за него това е пишлеме или па не си е гледал животните уж Ми крайно несправедливо... Не зависимо какъв е другия трябва да уважаваш различи1та му а това липсва.. Барабар цигански кон с капаците... fing23 fing23 fing23

Тогава още не бях дялкан камък и не знаех за реалността и попрекалих с моята наивност... Ся обаче нещата се променят и съм крайно скептична към разни неща... Времето се променя хората с него вечния кръговрат ;)
Вълка сит и агнето цяло!
Аватар
SIO
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Сря Мар 05, 2008 10:00 am

Всички да бяха кат Georg - много си го уважавам него :ba: - яли сме и сме пили от една трапеза и съм спал в къщата му. Който е от великите българи е винаги скромен. Жалко, че няма той много време да пиши тук или статии :ax:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Georg » Сря Мар 05, 2008 9:08 pm

Благодаря SIO, сега вече ще ми е малко по-леко, но съвестта ми ще ме гложди дълго, познавам се :bu: .
И теб зоо за добрите думи. Където е текло пак ще тече. Що е живот все е пред нас :ab: . Ще има време и за писане, и за хапване и за пийване. Който го е "зачесала зоокрастата", все е харен човек. Жалкото е, че все не намирам начин да си организирам нещата така, че да разполагам с времето си самолично :ag: . Май ще трябва да се науча да казвам и "НЕ", че то няма оправия иначе.
Жоро
Аватар
Georg
В глутницата

Мнениеот SIO » Сря Мар 05, 2008 10:00 pm

Ей Съвсест спри са бе ... Ся дори направих нов упгрейд на терариума и стана много уютен и топличък :sunny: Всичко минало... :sunny: :ay:
Вълка сит и агнето цяло!
Аватар
SIO
В ятото

Мнениеот bu6i » Чет Мар 06, 2008 2:47 am

Те това имах в предвид като казах ,че тук е по-добре :sunny: :ba: .......и хората тук са по-наясно за какво си гледат гадинки из къщи :sunny:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Пет Мар 07, 2008 4:19 pm

Снощи по некое време спря нета на сървъра ни и сайта ни увисна и малко ми беше скучно и отворих 2-3 терариумни форума и гледам и в 3те едни и същи юзери стоят +- двама трима............а големината на форума все едно пишат 200-300 души :ai:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот bu6i » Пет Мар 07, 2008 11:09 pm

Ами аз нали това пея... :ag: .....Имало е и добри времена ....ама сега нещо са се закучили работите.... :ad:
bu6i
Пчела майка

Назад към Общ форум