Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

My new pet CROC :)

My new pet CROC :)

Мнениеот COLUBER » Съб Мар 01, 2008 10:53 pm

Това е кроко, взех си го днеска супер сладък е :ag: сам дето е малко слабичък, но ще навакса icon_smiwle
Още си няма име, тъй като не знам дали е момиче или момче, но приемам предложения за имена и за двата пола :ab:
Малко е грозно с тоя вестник, но аквариума все още подлежи на промени...

http://77.70.106.111:8080/

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Re: My new pet :)

Мнениеот zoomaniak » Съб Мар 01, 2008 11:21 pm

ЧЕСТИТО
хем ще расте хем че чете :ag:
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Re: My new pet CROC :)

Мнениеот bu6i » Нед Мар 02, 2008 12:08 am

чЕСТИТО COLUBER :ay: Ама ти верно си взе гущерче :ag: Не вярвах ,честно :ab:Ама като ти гледам сега аватара.... :ag: И какво се води в крайна сметка ...нилски или... icon_dontknow Плаче ли много, или не си му чула гласа още :ag:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот COLUBER » Нед Мар 02, 2008 12:19 am

Мерси :bp: :sunny:
Крокодилов кайман се води Caiman crocodilus icon_smiwle
До сега само съскаше и скимтеше тихо, не съм чула типичния за малките крокодили "вой", с който викат мама :ac:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Нед Мар 02, 2008 12:59 am

Успех с "майчинството" и като му нагласиш терариума ,щракни някое фото да го видим :ab:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот belqta666 » Нед Мар 02, 2008 9:17 am

Честито и от мен :) Да е живо и здраво :) Голямо да порасне :) :)

Ако не е тайна за колко го взе ?
belqta666
В стадото

Мнениеот COLUBER » Нед Мар 02, 2008 1:09 pm

viewtopic.php?f=69&t=1935
Или, който го мързи напрао:
Изображение

Изображение
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Нед Мар 02, 2008 2:09 pm

Ама вече излиза ли да се припича :ag: :ai: :ba:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот ZaZiUiLo2 » Нед Мар 02, 2008 5:19 pm

Охх... Как ти завиждам :ah: ... Да ти е жив и здрав! И да порастне голям (макар че това така или иначе ще стане :ag: ) и да те слуша много...
Съни :ba:
Аватар
ZaZiUiLo2
В пасажа

Мнениеот SIO » Вто Мар 04, 2008 12:45 am

Да ти е живо и здраво.... Симпатяга е но аз не бих си взела защото не ми се мисли като порасне къде ще го държа и с какво ще го храня... icon_wavey

Ае дано не те хапе много ма пази пръсти крака .;)
И един станиол овиваше мармота в шоколад.
Вълка сит и агнето цяло!
Аватар
SIO
В ятото

Мнениеот COLUBER » Вто Мар 04, 2008 1:03 am

Мерси :ab: и аз не бих си взела ако нямах къде да го гледам, даже ако се окаже, че е мъжки и стане 2,5м още не знам къде ще седи зимата....А нека си хапе, като отхапе един пръст аз имам още :ag: :ad:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот SIO » Вто Мар 04, 2008 3:28 pm

"мъжа ти" ще хване една бухалка и ще го пребие :ag: ... Как така ще разваля селекцията еи :ag: ... При мен големия искат да го сготвят "on stick" камо ли крокодил... Ма то е още бебенце... Ще има да расте... Само че не си спомням при тях процеса на растежа дали включваше сменяне на кожата... hsuh
Вълка сит и агнето цяло!
Аватар
SIO
В ятото

Мнениеот vikito40491 » Вто Мар 04, 2008 10:21 pm

:ai: Боже господи! Ти си взела кокодил?! Аре честито и наздрае! Да ти жив и здрав, ама не те ли е страх че като порасне може да стане опасничък?? AvatarSmileyFencing
You're watching your dog chase its tail and think that dogs are easily amused, right then you turn around look at the time and realise you just watched your dog chase its tail for 10 min...
Аватар
vikito40491
В пасажа

Мнениеот SIO » Вто Мар 04, 2008 11:12 pm

Schnappi, das kleine krokodil - песничка специален поздрав от мен... Мухахаххахаахха Ако си намерите клипчето още по-добре :bp:

24emo 24emo 24emo 24emo 24emo
Вълка сит и агнето цяло!
Аватар
SIO
В ятото

айде и от мен честито :Р

Мнениеот sasin » Вто Мар 04, 2008 11:34 pm

Вие внимавайте да не си взема такъв домашен любимец :ad: Че ще трябва да се пазите да не ви дойде на гости :ag:
офис без хартия е химера в болното въображение на консултантите по фирмено управление
sasin
Пчела майка

Мнениеот SIO » Вто Мар 04, 2008 11:42 pm

Тоя крок нещо явно не е бил ок... Ако беше нкакъв здрав щеше да се върти във водата и да го премаже... Може би това им е най-силната и атака и защита.. .А този тук въобще не опита да форсира... :ac: Гледала съм една много брутална сценка с ръка на човек, и с крак на азиатски елен... Въпросния елен е горе-долу с размерите на лопатара но по-едър... По-скоро миниатюрен благороден елен... Един среден на големина крокодил за секунди му откачи крака както си беше прав елена и си пасеше... Много агонизиращо пищя горкия хайван...
Вълка сит и агнето цяло!
Аватар
SIO
В ятото

може ти да намериш друго видео :)

Мнениеот sasin » Сря Мар 05, 2008 12:06 am

Ами аз попаднах и на тези:

офис без хартия е химера в болното въображение на консултантите по фирмено управление
sasin
Пчела майка

Мнениеот SIO » Сря Мар 05, 2008 12:26 am

Аз па гледай на какво попаднах :ag: :ag: :ag: :bp: :bp:

http://www.youtube.com/watch?v=izibSMAQhEY
Вълка сит и агнето цяло!
Аватар
SIO
В ятото

Мнениеот COLUBER » Сря Мар 05, 2008 5:00 pm

Много яки клипчета сте намерили smiley24 направо си кръщавам каймана Шнапи :bp: поне докато остановя дали не е женски :ab:
А на първото клипче, SIO, крокодила нито е болен нито му има нещо. Не е агресивен защото е алигатор. :ad: Алигаторите са много по-малко агресивни от повечето, да не кажа всички други крокодили. Такъв исках и аз да си взема ама те порастват много големи. :ac: На 3тото клипче е гребенест крокодил. Те определено са много агресивни. На второто не мога да видя какво е...
Дали ме е страх, че като порасне може да е опасен? Ами разбира се, че ме е страх crsy. Кайманите особено са големи гадини и са по-подвижни от някои други крокодили :ac:. Не знам как ше го опитомявам :bu:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот gerko » Сря Мар 05, 2008 6:28 pm

да ти е живо и здраво дзверчето :ay:
gerko
Животинче с въпрос

Мнениеот SIO » Сря Мар 05, 2008 10:07 pm

Честно да ти кажа много много не разбирам от крокодили, но ми е достатъчно да знам че могат да ме разчленят за броени секунди... Винаги съм бъркала крокодил алигатор и обратното... Ама просто ми се стори прекалено беззащитен пред пантерата, а той има всичките нужни потреби да я разкъса... Просто ми стои много неестествено, масивен хищник да бъде убит от 3пъти по-слаба котка... ся и пантерите не са за подценяване ама все пак говорим за наистина мощно влечуго... :ah:

А за Шнапи... Много сладка песничка... И гласувам за името Шнапи :)
Вълка сит и агнето цяло!
Аватар
SIO
В ятото

Мнениеот COLUBER » Сря Мар 05, 2008 10:15 pm

SIO написа:Честно да ти кажа много много не разбирам от крокодили, но ми е достатъчно да знам че могат да ме разчленят за броени секунди... Винаги съм бъркала крокодил алигатор и обратното... Ама просто ми се стори прекалено беззащитен пред пантерата, а той има всичките нужни потреби да я разкъса... Просто ми стои много неестествено, масивен хищник да бъде убит от 3пъти по-слаба котка... ся и пантерите не са за подценяване ама все пак говорим за наистина мощно влечуго... :ah:

Братле, алигаторите имат само силна захапка и мощни мускули най вече на опашката. Те нито имат такива дълги разкъсващи зъби като крокодилите, нито са толкова подвижни като кайманите например. Една голяма котка е много по-подвижна от един дебел алигатор. А освен зъби котката има и големи остри нокти, с които да разкъсва. Просто алигатора няма никакъв шанс, освен ако не е някой по малък и неопитен ягуар. :ad:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот ZaZiUiLo2 » Чет Мар 06, 2008 3:11 pm

COLUBER написа:
SIO написа:Честно да ти кажа много много не разбирам от крокодили, но ми е достатъчно да знам че могат да ме разчленят за броени секунди... Винаги съм бъркала крокодил алигатор и обратното... Ама просто ми се стори прекалено беззащитен пред пантерата, а той има всичките нужни потреби да я разкъса... Просто ми стои много неестествено, масивен хищник да бъде убит от 3пъти по-слаба котка... ся и пантерите не са за подценяване ама все пак говорим за наистина мощно влечуго... :ah:

Братле, алигаторите имат само силна захапка и мощни мускули най вече на опашката. Те нито имат такива дълги разкъсващи зъби като крокодилите, нито са толкова подвижни като кайманите например. Една голяма котка е много по-подвижна от един дебел алигатор. А освен зъби котката има и големи остри нокти, с които да разкъсва. Просто алигатора няма никакъв шанс, освен ако не е някой по малък и неопитен ягуар. :ad:
В южна америка ягуарите се хранят с каймани и костенурки... Като използват мощните си челюсти.... И тези писани не го правят от скоро :) . Това си е жив занаят наследствен от техните деди. А за предимството на ягуара пред алигатора не съм сигурен... Много зависи от физическото състояние на животните....
Аватар
ZaZiUiLo2
В пасажа

Мнениеот SIO » Чет Мар 06, 2008 3:38 pm

Ма все пак ми стои неестествено... Може би защото съм виждала такива крокодилчета и кайманчета какво правят и за това съзнанието ми го конфигурира по тоя начин... smiley24
Вълка сит и агнето цяло!
Аватар
SIO
В ятото

Мнениеот Georg » Вто Мар 18, 2008 2:53 am

Не сте забелязали най-интересния факт от първия клип - това са двойка ягуари, а не пантери (леопарди). Единият от тях е черен, а това е доста рядко явление, за разлика от меланизма при пантерите. Както казва ZaZiUiLo2, ягуарите редовно ловуват алигатори, блатни костенурки и др. животни обитаващи водата. Те и тигрите са едни от малкото котки и единствени от "големите" котки, които не се боят от вода. Учат се на това от малки. Ако проследите внимателно атаката, ще забележите етапите в подготовката на прецизната смъртоносна хватка. Това спасява живота на котката, освен това крокодилите и алигаторите се изморяват много по-бързо от бозайниците.
Жоро
Аватар
Georg
В глутницата

Мнениеот infetka » Вто Мар 18, 2008 7:33 pm

Уааа, честито
не знам дали си писала в др. теми, ама какво ще го правиш и къде ще го държиш като порасне?
сега с какво го храниш? с какво ще го храниш като порастне

мн. ми е интересно уау! :ai:
Аватар
infetka
В ятото

Мнениеот COLUBER » Вто Мар 18, 2008 10:39 pm

infetka написа:Уааа, честито
не знам дали си писала в др. теми, ама какво ще го правиш и къде ще го държиш като порасне?

Хахаха спокойно няма да стане много голям :ad: ако е момиче ще е макс 1,5м ако е момче - 2,5 но ако изобщо достигне тези максимални размери това ще е след около 10 години. Бтв или са ме излъгали на колко месеца е или е мъжко, те растът по-бързо. За сега хапва щурци, даже се опитвам да си ги развъждам, че мноо скъпи по магазините...като порасне ще яде сякво месо, по принцип е хубаво да му давам плъхове и мишки но едва ли. За момента живее в тоя аквариум, по натам като порасне малко ще иде в терариума на игуанката, а като порасне съвсем... сигурно ще му отделя стая само за него icon_smiwle
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот vikito40491 » Вто Мар 18, 2008 10:50 pm

Хахаха спокойно няма да стане много голям :ad: ако е момиче ще е макс 1,5м ако е момче - 2,5 но ако изобщо достигне тези максимални размери това ще е след около 10 години. Бтв или са ме излъгали на колко месеца е или е мъжко, те растът по-бързо. За сега хапва щурци, даже се опитвам да си ги развъждам, че мноо скъпи по магазините...като порасне ще яде сякво месо, по принцип е хубаво да му давам плъхове и мишки но едва ли. За момента живее в тоя аквариум, по натам като порасне малко ще иде в терариума на игуанката, а като порасне съвсем... сигурно ще му отделя стая само за него icon_smiwle

Предлагам ти да се изнесеш от къщата... :ai: :ag:
You're watching your dog chase its tail and think that dogs are easily amused, right then you turn around look at the time and realise you just watched your dog chase its tail for 10 min...
Аватар
vikito40491
В пасажа

Мнениеот COLUBER » Вто Мар 18, 2008 11:19 pm

vikito40491 написа:Предлагам ти да се изнесеш от къщата... :ai: :ag:

Аз ще гледам като порасне да не ме яде много. Защо да се изнасям icon_dontknow
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот vikito40491 » Сря Мар 19, 2008 12:22 am

Да има място за животните! :ag:
Аватар
vikito40491
В пасажа

Мнениеот COLUBER » Сря Мар 19, 2008 12:52 am

vikito40491 написа:Да има място за животните! :ag:

Има място има.... за сега
icon_rofl icon_thumb
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот infetka » Сря Мар 19, 2008 2:16 am

ам ти в къща или апартамент живееш
опитомява ли това животно въобще? можеш ли да го нау4иш на някой трик -примерно да не те изяде докато спиш :bp:

знаеш ли за други хора, които имат крокодили

и 1.5 и 2.5 метра не са малко за мен =)
уау
как се реши и как го приеха хората около теб?
Аватар
infetka
В ятото

Мнениеот bu6i » Сря Мар 19, 2008 2:27 am

COLUBER написа:
infetka написа:Уааа, честито

Ще ,ще......и плъхове и мишки :ag: :ag: :ag: ......и пилета и бутчета... :ag:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот COLUBER » Сря Мар 19, 2008 11:36 am

bu6i написа:Ще ,ще......и плъхове и мишки :ag: :ag: :ag: ......и пилета и бутчета... :ag:

Дааа да с крави и динозаври! Като порасне с теб ще го нахраня Изображение ще му стигнеш за цяла седмица smiley24

infetka написа:ам ти в къща или апартамент живееш
опитомява ли това животно въобще? можеш ли да го нау4иш на някой трик -примерно да не те изяде докато спиш :bp:

знаеш ли за други хора, които имат крокодили

и 1.5 и 2.5 метра не са малко за мен =)
уау
как се реши и как го приеха хората около теб?

Ми кайманите не се учат на много трикове...много са агресивни. Кой беше написал, че нилските крокодили са кротки кат агънца :ag: точно така си е. Опитвам се да го свикна с мен ама все още само ми зяпа и се праи на интересен. Не познавам други хора с крокодили, но мн искам да намеря. 2м не са малко за домашен крок, но не са много по принцип за крокодил. Винаги съм искала да си имам крокодил, но не съм си намирала до сега по-легално и с документи и да не е нилски (5-6м). Този уж има някви документи. От хората вкъщи никой не го искаше, но със сигурност и,м беше много интересно. И вече свикват :ab:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот kitana » Сря Мар 19, 2008 8:27 pm

Ей,COLUBER!!!Ти имаш ли представа като зарибяваш хората така какво им причиняваш :ag: Преди месец видях едни такива сладури,ама бяха нилски и сега .....Замислям се.... :ag: :ag:
Fortuna fortes metuit, ignavos premit
Аватар
kitana
Пчела майка

Местоположение: на Зеления път към Стария Светльо,като всички други

Мнениеот bu6i » Чет Мар 20, 2008 12:59 am

Дааа да с крави и динозаври! Като порасне с теб ще го нахраня Изображение ще му стигнеш за цяла седмица smiley24

Пак ще си говорим.... :ag: има време :ag: Аз ще му стигна поне за месец :ag: :ag: :ag:

kitana ,хич не се зарибявай.....голям зор е :ab: аз питон или боа не съм си взел още.....с това кръстосване насам натам ...а за кроки не мога и да си помисля даже....затова се шашкам на COLUBER smiley24
bu6i
Пчела майка

Мнениеот COLUBER » Чет Мар 20, 2008 11:42 am

kitana аз не целя да зарибявам който и да било, крокодилите са за хора напреднали много в материала на екзотичните животни. Вече малко съжалявам, че не си взех нилски, защото са кротки и можех просто да го дам в зоопарка след време... за тоя поне знам, че ще си стои при мен :ab:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот kitana » Чет Мар 20, 2008 2:15 pm

Да ти кажа,аз ако си взема нилски и той "успее"да порасне :ag: ще му направя местенце на село. :bp: Едно загражденийце,ще му изкопая басейнче....ще го храня с кокошки....домашни при това! :ag: абе кво съм се размечтала.И да имах средствата за терариума,едва ли...в една статия прочетох,че влечугите разнасят салмонела..То ако тръгна да си взимам,ще проуча по-основно нещата,ама вие как мислите по тоз въпрос?
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот COLUBER » Чет Мар 20, 2008 3:16 pm

kitana написа:Да ти кажа,аз ако си взема нилски и той "успее"да порасне :ag: ще му направя местенце на село. :bp: Едно загражденийце,ще му изкопая басейнче....ще го храня с кокошки....домашни при това!

Басейна който мислиш да изкопаеш трябва да е не само да се намокри крокодила, а да може да плува - минималните размери са ширина: 3 пъти колкото дължината на крокото, и дължина 6 пъти колкото неговата. Това в най-добрия случай при пораснал женски нилски крокодил дълаг 3-4м е около 10 м широко и около 20м дълго, и е добре да е толкова дълбоко, че крокодила да може да плува и вертикално! Това само за водната площ. Земната част може да е малко по-малка от водната icon_smiwle И имай предвид, че зимата не може да живее навън :wink:
Или накратко - не си взимай нилски крокодил!
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот kitana » Чет Мар 20, 2008 3:20 pm

Накратко,да :ag: А за салмонелата?Примерно,тоя твой любимец красив какви болести може да ти лепне и изобщо при тях има ли някаква профилактика.Абе,не съм запозната.Обясни като на лаик
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот COLUBER » Чет Мар 20, 2008 3:23 pm

Салмонела? :? Карантинния му период вече почти мина, ако от нищо не е болен не виждам от къде може да се зарази. icon_dontknow Водата му се поддържа чиста, ще почна да му фкарвам витамини и неща...
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот kitana » Чет Мар 20, 2008 3:26 pm

Разбирам.А на влечугите правят ли им се ваксинации?
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот COLUBER » Нед Мар 23, 2008 9:03 pm

Не съм се интересувала за ваксини на влечуги.
Ето снимки на кроко в новообзаведения му аквариум :ab:
(само дето тоя който снима не хване целия аквариум... :ac: )
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот hyla » Нед Мар 23, 2008 9:17 pm

Ау страхотно е!! Да ти е честито, живо и здраво, послушно и да дебелее ;)
Иначе си е сладур отвсякъде, чак ми се иде да му нацункам муцунката :aa: Ама какви зъбчета има .. . cat3
Ако видите да се продават червенобузи костенурки в зоомагазин или другаде сигнализирайте на РИОСВ. Продажбата им е забранена!
hyla
Пчела майка

абе друго си е да имаме фен с кроки, инфо от първа ръка ;))

Мнениеот sasin » Нед Мар 23, 2008 10:28 pm

Аз и с лупа почти не успявам да различа зъбчетата :ag: Абе хула май си пада мазохистка, щом иска да цунка такива зъбатковци :ad: :ag:
Сладък е наистина, ама ако си остане такъв мъничък :ag:
Хубави са снимките бе.. Чак се чудя камъните ли са по-хубави или крокито :ag: хехе шегувам се :ad:
Ама много ми харесват тия балончета, мехурчета, на първата снимка по камъка направо блестят :ab:
Хората плашат с кучета пазачи, а КОЛУБЕР ще казва "внимавай да не насъскам КРОКчо" :ag:
Ша стане екшък ако игуанчо отиде на гости на КРОКльо :ag:
sasin
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Нед Мар 23, 2008 11:29 pm

Готино е крокито :bi: COLUBER,хапа ли те вече....и силно ли стиска ...аз като се замисля май само крокодил не ме е хапал :ab: На морето Рости беше изкарал нилски крокита и се заиграх с едно, ама нещя да ме хапне да пробвам какво е hsuh
bu6i
Пчела майка

и зеленото ми е от любимите цветове ;)

Мнениеот sasin » Пон Мар 24, 2008 12:10 am

Що ли си мисля, че хапе като пинчер :ag: Егати смешката като се сетя само :ap:
sasin
Пчела майка

Мнениеот COLUBER » Пон Мар 24, 2008 2:32 pm

hyla къртиш мивки ей icon_thumb icon_rofl smiley20
Хапал ме е 3 пъти вече без ракавици. Това беше по в началото. Стиска здраво копеленцето и пуска кръв даже. :ac: Но от извесно време се научи като хапе да разтръсква глава, така че да откъсне парче месо. :bu: За щастие все още не ме е хапал без ръкавици по този начин. Но много ме е страх, че като порасне още малко все някога ще остана без някой друг пръст icon_bawling
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Пон Мар 24, 2008 3:08 pm

Сложи си тънки ивици месо около пръсто и нека захапе - нали още не е проял месо - ей ти идея - как да прояде...като разтърси ще откъсне месо и то ще му остане в устата и дори да не го глътне ще усети вкуса на месото и ще гледа на теб само като на храна вече :ag:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот COLUBER » Пон Мар 24, 2008 3:51 pm

Дааа да да да и като порасне да ме изяде ок! smiley24 icon_rofl icon_bawling
Но като съм му давала парчета месо той понеже се пази и хапе и ги захапва, после ги плюе! Мноо е зле :ac:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

твоето бебе хищник ;)))

Мнениеот sasin » Пон Мар 24, 2008 7:54 pm

Трябват ти от ония специални ръкавици дето предпазват и от захапката на акули :ag:
Като му даваш парченце месо стискаш ли го, та да му се налага да го дърпа докато го откъсне :ad:
sasin
Пчела майка

Мнениеот Georg » Пон Мар 24, 2008 9:39 pm

На тази възраст се хранят предимно с насекоми, дребни жабки и рибки. Пита ли продавача с какво е хранен и изобщо хранен ли е, откакто е внесен в България? И ако не, вносителя питал ли е за това, когато го е купил в чужбина? Това са важни въпроси, които обикновено се забравят при еуфорията от покупката.
Жоро
Аватар
Georg
В глутницата

Мнениеот bu6i » Пон Мар 24, 2008 11:09 pm

Абе и змията ми се пробваше да хапе ,ама само пред жена ми и мина номера и после я превъзпитах :ag: аз си мисля ,че сега докато е малко може да се пробва да му се налее мозък в малката главичка ...ако стане стане ....ако не и без това ще си е звяр и ще трябва да се внимава и то много :ab:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот COLUBER » Вто Мар 25, 2008 12:07 am

Georg написа:На тази възраст се хранят предимно с насекоми, дребни жабки и рибки. Пита ли продавача с какво е хранен и изобщо хранен ли е, откакто е внесен в България? И ако не, вносителя питал ли е за това, когато го е купил в чужбина? Това са важни въпроси, които обикновено се забравят при еуфорията от покупката.

Ти си втория човек днеска, който ми казва, че малките ядът главно насекоми. Ще опитам днеска за последно да му дам месо и ако не иска ще ви слушам и ще го уча по натам. :bs:
Много време мислих и обсъждах кога и как да го купя така че нищо не съм забравила да питам :ad:. Хранен е с щурци от както е отишъл при ония. Обаче чух противоречиви мнения от къде и как го е взел. Първо го бил взел като яйце, тъй като имало разрешен брой колко могат да се вземат от природата и го доизлюпил, НО не знае дали е момче или момиче hsuh айде може да мине...; после реши, че го е хванал вече излюпен на извесно време, но тогава от къде знае, че е на точно 4 месеца icon_dontknow ? Да не говорим, че кайман на 4 месеца от този вид не може да е 34см, колкото е моя, а "доста" по-малко, като 25-30 напр.
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот jordanmilchev » Чет Мар 27, 2008 7:36 pm

А постоянно ли му седи отворена устата или само за снимките си я отваря тъка ? Страхотна животинка!
jordanmilchev

Мнениеот COLUBER » Чет Мар 27, 2008 8:12 pm

А не тоя зяпа само като го снимам и искам да го хвана :ag: Сигурно знае, че изглежда по-готин и страшен така :sunny:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Re: My бейби pet CROC :) ;)

Мнениеот sasin » Пет Мар 28, 2008 10:55 am

Абе като се има предвид че си падам по космати сладурчета, ще ме разберете че едва сега като го поопознах ми стана симпатичен :ad: (тва за косматото важи и за мъжете :ag: стига да не са тип ангора :ap: )

Нали може на галено да му казвам Запльо :ad:

Кво стана с насекомите - прояде ли ги :ad:
sasin
Пчела майка

Мнениеот COLUBER » Пет Мар 28, 2008 11:00 am

Да бе той яде насекоми :) папа щурци. Снощи му дадох ено розово мишле и през ноща видях, че го е изял :ab: и е с пълен тумбак. Вече ще му давам по-често мишлета, колкото и да не искам icon_bawling
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Съб Мар 29, 2008 12:16 am

COLUBER написа:Да бе той яде насекоми :) папа щурци. Снощи му дадох ено розово мишле и през ноща видях, че го е изял :ab: и е с пълен тумбак. Вече ще му давам по-често мишлета, колкото и да не искам icon_bawling

:ag: :ag: :ag: :bi: :bp: :ay: :sunny: :ba:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Пон Мар 31, 2008 3:57 pm

Дават солидна награда за откриването на откраднат крокодил

DarikNews
Аквариумът в Берген, в западната част на Норвегия, обещава награда от 3100 евро на този, който помогне за откриването на откраднат крокодил, съобщи АФП, цитирана от БГНЕС.Директорът Кеес Оскар Екели заяви, че крокодилът, наречен Таген, е на възраст между 4 и 5 години и е дълг около 70 см. Според Екели влечугото вероятно е откраднато, за да бъде продадено нелегално. В Норвегия притежаването на подобни животни от частни лица е забранено, което прави цената им на черния пазар много висока, счита той.“Тези крокодили имат нужда от място, където да се скрият, от определена температура, от подходяща храна и не трябва да бъдат стресирани.

:ag: :ag: :ag:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот COLUBER » Пон Мар 31, 2008 5:48 pm

И как па го изчислиха на 3100 евро? Защо не 3200 или 2900???
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот rumi » Нед Апр 06, 2008 11:04 pm

Аз чак сега видях темата :ah: . Страхотен ти е крокодила! Честито!
Аватар
rumi
В пасажа

Мнениеот COLUBER » Пон Апр 07, 2008 9:58 am

rumi написа:Аз чак сега видях темата :ah: . Страхотен ти е крокодила! Честито!

10х :thankyou: :ab:
Аз вчера го теглих пак от както е при мен за един месец е качил 10 грама :ap:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

сякаш мина цяла вечност откакто си го взе ;))

Мнениеот sasin » Пон Апр 07, 2008 2:50 pm

А цункаш ли го по муцунката, за да разбере, че го обичаш и да не те яде :ag:
А на дължина кога ще порасне :ad:
Него пускаш ли го на свободни разходки :ag:
sasin
Пчела майка

Мнениеот COLUBER » Пон Апр 07, 2008 4:17 pm

Ами да целувала съм го няколко пъти вече и по муцинката и коремчето и тн, ама той винаги се дърпа :ac: Може би не ме харесва колкото аз него icon_bawling На дължина не съм го мерила почти съм сигурна, че не е мръднал и милиметър.
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот vikito40491 » Пон Апр 07, 2008 5:44 pm

Гушни го довечера и заспивайте заедно. Сигурна съм, че по този начин ще се научи да ти има доверие и няма да се дърпа. :ag: :ba:
Аватар
vikito40491
В пасажа

Мнениеот jordanmilchev » Пет Апр 18, 2008 12:21 am

Няма ли нови снимки на зверчето :) Да го видим колко е надебелял :) :ag: :az:
jordanmilchev

Мнениеот COLUBER » Пет Апр 18, 2008 9:55 am

Дааа ше се гушкаме, той нощем е активен и иска да яде. :ajaweki: А ако знаете къв томбак е отпрал! Нема нищо общо с преди един месец като го взех. Ше гледам да го снимам утре примерно, че днеска май 3ти ден няма да мога да се прибера до вкъщи :ag:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот COLUBER » Пон Апр 21, 2008 10:08 pm

Ей ги новите снимки на динозавъра, че някои много зор дават...има раничка на муцунката, някой ако има представа какво е icon_bawling не е толкова страшно де, но като намеря време ше ходим при чичо доктор :ag:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот jordanmilchev » Пон Апр 21, 2008 10:27 pm

Доста е пораснал кроко според мен! А какви зъби са му на никнали не е истина! :bi: Браво Наде :) :ax:
jordanmilchev

Мнениеот sasin » Пон Апр 21, 2008 10:33 pm

Той изобщо затваря ли си устата :ajaweki:
Ама верно е пуснал тумбак :ag: да не го храниш с малки слончета icon_rofl :sunny:
sasin
Пчела майка

Мнениеот COLUBER » Вто Апр 22, 2008 12:45 pm

Да бе вярно, че на всички снимки зяпа :ajaweki: ами предполагам, че се опитва всеки път да уплаши телефона като го снимам...но не стой постояно с отворена уста! :aja5tki:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот jordanmilchev » Чет Юни 19, 2008 4:45 pm

Няма ли да пуснеш нови снимчици на кроко да го видим не е ли станал вече 2.00 метра :ag:
jordanmilchev

Мнениеот COLUBER » Чет Юни 19, 2008 5:06 pm

Стига беее пораснал е с цял един сантиметър! Вече е 35! За 4 месеца :ajaweki: тая или другата седмица (зависи кога мъжа се здобие с кола) ще му взема ново жилище за навън да го грее слънце и ще го снимам обещавам! icon_smiwle
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот ViCToRy ; » Чет Юни 19, 2008 5:58 pm

Каймана е страхотен :bi: С нетърпение чакам нови снимки и на лятното му жилище :ab: Какви витамини/минерали му даваш?
Но никой не знаеше какво прави Ставри, че тайно в избата си гледа динозаври :)
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот jordanmilchev » Чет Юни 19, 2008 6:21 pm

Coluber нали знаеш ? Като порасне кроко голям и като не се събира в твоето езерце се мести в моето езеро заедно с теб :ag: Шегувам се :ad:
jordanmilchev

Мнениеот drebcho i glamcho » Чет Юни 19, 2008 7:49 pm

jordanmilchev написа:Няма ли да пуснеш нови снимчици на кроко да го видим не е ли станал вече 2.00 метра :ag:

След още малко време, като спреш да пишеш и да се обаждаш , ще знаем в чий търбух да те търсим .... :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki: :ad: :ba:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот jordanmilchev » Чет Юни 19, 2008 8:09 pm

Абре не знам ама да не стане обратното ... Аз да изям кроко на скара и тогава Coluber да ме убие :ag:
jordanmilchev

Мнениеот COLUBER » Пон Юни 23, 2008 11:47 am

ViCToRy ; написа:Каймана е страхотен :bi: С нетърпение чакам нови снимки и на лятното му жилище :ab: Какви витамини/минерали му даваш?

На него и на гекончето им давам от хей това нещо :ab: ---
Изображение
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот stam85 » Вто Юни 24, 2008 4:36 pm

Лелеееее а като порасне ??? :ai:
А с какво се храни крокодил ако не е тайна :ag:
Иначе жив и здрав да ти е :ab:
My blog sites at: http://stamen-tonchev.blogspot.com
My hi5 profile at: http://tonchev.hi5.com
I found it: precious,little and charming-the degu-the most adorable animal on the planet!
stam85
В ятото

Мнениеот COLUBER » Вто Юни 24, 2008 5:20 pm

Омфг.... яде парчета месо, рибки и щурци за сега :ab: а като пораснееее ами...вероятно ще яде по-големи работи.
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот ViCToRy ; » Вто Юни 24, 2008 5:34 pm

Младите се хранят основно с безгръбначни . Докато растът преминават към гръбначни, предимно риби , но и земноводни, влечуги и водни птици :ab:
Възрастните могат да изядът по едри животни , като диви прасета :ab:
Очилатите каймани не стават много големи - средно 2м за мъжките и 1,40 за женските :ay:
Доколкото знам не е известно кайман да е атакувал или убил човек :bi: :ag:
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот nority » Пет Юни 27, 2008 12:40 am

Хах колко е сладко с тая отворена уста :ag: чак искам да си тикна пръсчето в устенцата му :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki: ... какво ли ще стане hsuh hsuh icon_mergreen icon_mergreen icon_rofl icon_rofl
♥ .::The Animals Save the Planet::. ♥
nority
В ятото

Мнениеот drebcho i glamcho » Пет Юни 27, 2008 12:47 am

nority написа:Хах колко е сладко с тая отворена уста :ag: чак искам да си тикна пръсчето в устенцата му :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki: ... какво ли ще стане hsuh hsuh icon_mergreen icon_mergreen icon_rofl icon_rofl

Ами на ръчичките са 10 - ще ти останат 9.
Плюс на краченцата
:ap: :ap:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот nority » Пет Юни 27, 2008 1:03 am

Значи да си подам лявата ръка ... че дясната ми е по-важна :ag: :ag:
nority
В ятото

Мнениеот drebcho i glamcho » Пет Юни 27, 2008 1:09 am

nority написа:Значи да си подам лявата ръка ... че дясната ми е по-важна :ag: :ag:

Първо си свали часовника, ако ще подаваш цялата ръка :ajaweki: :ag:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот nority » Пет Юни 27, 2008 1:17 am

и да съм с потник ... че някое парче плат да не му се закачи между зъбите :ajaweki:
nority
В ятото

Мнениеот mommovet » Пет Юни 27, 2008 2:56 am

Нали знаеш, че рибките не са най-здравословната храна за крокодилчета?
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Пет Юни 27, 2008 9:14 am

Прах ТераВит

Мултивитамини и микроелементи за терариумни животни

JBL Прах ТераВит съдържа витаминен и минерален комплекс, специално съобразен с нуждите на терариумните животни ( амфибии, влечуги). Чрез него се усвояват основни аминокиселини и жизнено важни микроелементи. С това JBL Прах ТераВит се грижи продължително за запазването на здравето на всички терариумни животни и предотвратява проявлението на недостиг от всякакъв вид. Подпомага здравословния растеж, желанието за храна и естественото протичане на сменянето на кожата.

Прах JBL ТераВит е условно разтворим във вода, за това трябва да се дава само чрез храната. За използване чрез водата за пиене или чрез водата, в която живеят (при амфибиите) има и Препарат JBL ТераВит течен. Освен това за целенасочено снабдяване с калций има продукт в концентрирана и лесна за поглъщане форма - JBL Микро Калций.

Употреба:

При всички животни, които не се хранят с жива храна (например готов фураж, месо, плодове и зеленчуци), JBL Прах ТераВит може да бъде посипан върху надробената по необходимост храна. Леко овлажняване на храната способства за по-добро приемане. Живите насекоми, служещи за храна, могат да бъдат посипани с JBL Прах ТераВит, като се сложи една дозировъчна лъжица в съд и животното за храна се разклати докато по него полепне достатъчно прах JBL ТераВит.

Поради различието във вида на животните и техните навици на хранене не може да се даде точна дозировка. За изходна точка може да служи: Около една дозировъчна лъжица на 100 гр храна и за седмица. За големи животни ( при боа и др.), които ядат на по-големи интервали от време: ½-1 лъжица на хранене.

Указание:

Тази добавка към храната може да се дава спрямо самостоятелно хранително средство с по-голямо съдържание на Витамин D3 само на терариумни животни до 20% от дневния им порцион. Това указание важи за самостоятелни хранителни средства с мин. 88% суха маса.

Добавка към храната за осигуряване на витамини и минерали
Съдържание: 100гр
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот COLUBER » Пет Юни 27, 2008 10:37 am

mommovet написа:Нали знаеш, че рибките не са най-здравословната храна за крокодилчета?

Да, знам ама ходи му обясни, че трябва да ги яде. 4 рибки му бях пуснала - лигави се с тях няколко месеца докат ги изяде :ac: пак ще му пускам и когато иска тогава да ги папа.
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот mommovet » Пет Юни 27, 2008 12:51 pm

COLUBER написа:
mommovet написа:Нали знаеш, че рибките не са най-здравословната храна за крокодилчета?

Да, знам ама ходи му обясни, че трябва да ги яде. 4 рибки му бях пуснала - лигави се с тях няколко месеца докат ги изяде :ac: пак ще му пускам и когато иска тогава да ги папа.

Крокодилчето НЕ трябва да яде много риба, а семейство шаранови изобщо не трябва да се включва в менюто.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот COLUBER » Пет Юни 27, 2008 1:19 pm

mommovet написа:
COLUBER написа:

Крокодилчето НЕ трябва да яде много риба, а семейство шаранови изобщо не трябва да се включва в менюто.

Бях му пуснала 4 гупи. Надявам се че те са наред? Рибите само разнообразяват обичайната му храна :ab:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот mommovet » Пет Юни 27, 2008 11:04 pm

Само да не е системно - иначе няма проблем. Никакви златни рибки!
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот COLUBER » Пет Юни 27, 2008 11:06 pm

Да бе знам те златните рибки са към шараните :ad: спокс :ab:

Утре или в неделя ще гледам да пусна нови снимки на кроко на слънчице :sunny: :ba:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот ViCToRy ; » Пет Юни 27, 2008 11:53 pm

Ето едно полезно (според мен) линкче с информация за кайманите и по специално крокодиловият кайман :ab:
http://www.fao.org/docrep/t0750e/t0750e0b.htm
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот Den4ety » Съб Юни 28, 2008 11:18 am

Много е сладък или сладка!!Ама не разбрах искаш ли да ти предлагаме имена?
Аватар
Den4ety
Животинче с въпрос

Мнениеот COLUBER » Съб Юни 28, 2008 3:23 pm

ViCToRy ; написа:Ето едно полезно (според мен) линкче с информация за кайманите и по специално крокодиловият кайман :ab:
http://www.fao.org/docrep/t0750e/t0750e0b.htm

В целия интернет намерих само този сайт http://crocodilian.com/ в който имаше предостатъчно инфо за гледане на домашен крокодил :ab: но ще прочета и това 10х! :bs:

За имена... ами за сега е Шнапи, пък като навърши годинка или малко повече и разбера какъв пол е тогава ще мисля друго име и ще помагате :ad:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот COLUBER » Нед Юни 29, 2008 5:55 pm

Преместих половината животни в по-широки терариуми :sunny:

Ей го кроки:

Изображение

download/file.php?id=2580
download/file.php?id=2583
download/file.php?id=2582

Тва е на паячето:

Изображение

download/file.php?id=2586
download/file.php?id=2584

И гекончо:

Изображение

download/file.php?id=2588
download/file.php?id=2589
download/file.php?id=2590
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот ZaZiUiLo2 » Нед Юни 29, 2008 6:48 pm

Супер са! А този на каймана е много хитър, но не трябва ли да има повече суша?
Аватар
ZaZiUiLo2
В пасажа

Мнениеот COLUBER » Пон Юни 30, 2008 10:44 am

Ами не е необходимо, зашото до сега никога не е излизал доброволно на сушата. Или поне аз не съм го виждала. А и се побира спокойно целия на керемидата ако реши да се качи :ab:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Следваща

Назад към Общ форум