Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

My new pet CROC :)

Re: My new pet CROC :)

Мнениеот COLUBER » Пон Юли 21, 2008 10:20 am

Абеее то така се получи, че реших че и тая кофа му е малка ииии му купих басейн да си има :ab: остава само да го тунинговам с водни растения и по-читав остров :ap: :ag:

Изображение

Изображение
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот jordanmilchev » Пон Юли 21, 2008 10:30 am

Острова е супер :ag:
jordanmilchev

Мнениеот rumi » Пон Юли 21, 2008 1:26 pm

През нощта не го ли прибираш?
Аватар
rumi
В пасажа

Мнениеот COLUBER » Пон Юли 21, 2008 2:09 pm

Острова съвсем случайно го измислихме :ag:
Не го прибирам през ноща, а само слагам покривалото за басейна, то е с дупки по него и може да си диша. Слагам го за всеки случай защото той се раздивява през ноща и да не земе да измисли как да избяга :ajaweki:

А някой ако знае от къде мога да си намеря много голям корен, който да е за островче да каже!
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот jordanmilchev » Пон Юли 21, 2008 2:20 pm

Ами точно корен не ама някви кухи камъни ще свършат работа?
jordanmilchev

Мнениеот COLUBER » Пон Юли 21, 2008 2:24 pm

Кухи? Ами да ако измислиш от къде :ab:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот jordanmilchev » Пон Юли 21, 2008 2:45 pm

Ами ако няма там по складовете за строителни материали, си намери някой голям от някоя кариера за камъни и си го издялкай, не е толкова трудно.... Ама няма начин тука в Разград щом има в София да нямА!
jordanmilchev

Мнениеот ZaZiUiLo2 » Пон Юли 21, 2008 4:34 pm

Можеш да му направиш плаващо островче от няколко дъски сковани една за друга с две дълги летви отдоло които да ги държат...
Съни :ba:
Аватар
ZaZiUiLo2
В пасажа

Мнениеот ViCToRy ; » Чет Юли 24, 2008 9:50 am

Внимавай да не го спука :ay: Използвал съм такова басейнче за костенурки, спукаха го :bu: Инече идеята е добра :ay: Потърси "Детски Басейн С Твърд Борд" , не са много скъпи и са по подходящи според мен :ad: Също така го пази от кучета , котки, плъхове, грабливи птици и изобщо всякакви животни... :ay:
Но никой не знаеше какво прави Ставри, че тайно в избата си гледа динозаври :)
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот COLUBER » Чет Юли 24, 2008 10:05 am

ZaZiUiLo2 да възможно е, но ако измисля как да го закрепя за дъното за да стои само в средата. Ако отиде в единия край кроко може да избяга. :ag:

ViCToRy ; точно такива басейни с твърд борд гледах, но ми се стори недостатъчно голям. Беше висок около 30см и към 70 в диаметър примерно или малко повече. По принцип не гледам цената когато избирам неща за животните ми. Малкия басейн беше 25 кинта, а този който взех е към 70 + помпа и некво покривало, ено цветенце за тарантулата = близо 100 леа icon_bawling ама поне има в комплекта лепило и лепенки ако се спука :ag: Аз се надявам кроко да не го спука скоро :ac:

Един съвет от мен - НИКОГА НЕ ХОДЕТЕ В PRAKTIKER!!! В METRO И MR.BRICOLAGE ГИ ИМА СЪЩИТЕ НЕЩА - НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО С ПРАКТИКЕР!!!!!!
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот ZaZiUiLo2 » Чет Юли 24, 2008 10:24 am

COLUBER написа:ZaZiUiLo2 да възможно е, но ако измисля как да го закрепя за дъното за да стои само в средата. Ако отиде в единия край кроко може да избяга. :ag:

Сложи му котва. Един камък завързан за островчето и пуснат на дъното.
Съни :ba:
Аватар
ZaZiUiLo2
В пасажа

Мнениеот ViCToRy ; » Чет Юли 24, 2008 10:39 am

ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот COLUBER » Чет Юли 24, 2008 10:43 am

Явно не съм проверила навсякъде. 10х, ViCToRy ; сега няма да мога и да спя няколко нощи :ac:
Моя басейн поне е малко по-дълбок :ab:

icon_bawling icon_bawling icon_bawling
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот OT6ELNIK » Сря Юли 30, 2008 4:42 pm

Трябва да знаеш , че всички от този род (от крокодил до кайман и тем подобни гадинки ) обема на мозъка им е два пъти колкото най-големият му зъб , никога няма да се сближите толкова че да го погалиш без демидж , единствено може да разбере , че ще му даваш храна .
Основно инстинктивни чувства за самосъхранение и отцеляване така че си направи сметката хубаво дали ще го гушкаш .
OT6ELNIK
В ятото

Мнениеот COLUBER » Сря Юли 30, 2008 6:08 pm

OT6ELNIK написа:Трябва да знаеш , че всички от този род (от крокодил до кайман и тем подобни гадинки ) обема на мозъка им е два пъти колкото най-големият му зъб , никога няма да се сближите толкова че да го погалиш без демидж , единствено може да разбере , че ще му даваш храна .
Основно инстинктивни чувства за самосъхранение и отцеляване така че си направи сметката хубаво дали ще го гушкаш .

Прочети цялата тема, за да не се изказваш неподготвен.
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот OT6ELNIK » Сря Юли 30, 2008 6:18 pm

[/quote]
Прочети цялата тема, за да не се изказваш неподготвен.[/quote]

Само добавям едвали се изказвам неподготвен .
Това , че имаш едно крокодилче не те прави много подготвена , без да се обиждаш .
OT6ELNIK
В ятото

Мнениеот COLUBER » Сря Юли 30, 2008 6:26 pm

Сигурна съм, че си се сблъсквал с много неуки и необразовани хора, които просто искат животно, взимат го и после решават, че то трябва да яде и влизат по форуми да търсят информация, през което време животното се разболява или умира. Разбирам те, нашия форум непрекъснато се сблъсква с такива хора. Искам да те уверя, че аз НЕ съм от тях. Крокодил искам още от много малка, но едва сега имах необходимите знания, средства и място. Това, че имам само един крокодил наистина не ме прави напълно подготвена (защото ми е първия вкъщи), но достатъчно подготвена за да го гледам. Когато исках игуана, преди да си я взема научих всичко, което ми беше необходимо, но през тези 7 години със самата игуана научих много неща, които НЕ ги пише нито в книгите, нито в интернет. Човек се учи с опит. smiley24
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот OT6ELNIK » Сря Юли 30, 2008 6:49 pm

COLUBER написа:Сигурна съм, че си се сблъсквал с много неуки и необразовани хора, които просто искат животно, взимат го и после решават, че то трябва да яде и влизат по форуми да търсят информация, през което време животното се разболява или умира. Разбирам те, нашия форум непрекъснато се сблъсква с такива хора. Искам да те уверя, че аз НЕ съм от тях. Крокодил искам още от много малка, но едва сега имах необходимите знания, средства и място. Това, че имам само един крокодил наистина не ме прави напълно подготвена (защото ми е първия вкъщи), но достатъчно подготвена за да го гледам. Когато исках игуана, преди да си я взема научих всичко, което ми беше необходимо, но през тези 7 години със самата игуана научих много неща, които НЕ ги пише нито в книгите, нито в интернет. Човек се учи с опит. smiley24

С опит - и ефекта може да е фатален за животното повярвай ми .
Не искам да ти се карам нито да те стресна по-добре от някои специализиран сайт или литература за влечуги отколкото на самотек .
И друго насекомите са му нужни заради хитина , които е важен за правилното и без рахитично оформянето на екземпляра в ранните години , а думата „хитин“ идва от гръцката дума χιτών (хитон), която значи външна обвивка броня .
И за да знаеш от какъв пол е първо трябва да научиш какво е хемипенис .
И честно казано леко са те натоварили в цената .

http://terraristic.net/forum/index.php/topic,743.0.html - ПОГЛЕДНИ ТУК
OT6ELNIK
В ятото

Мнениеот COLUBER » Сря Юли 30, 2008 7:09 pm

Офффф не знам какъв ти е проблема наистина. С опит и куче може да умориш. Всичките тея форуми съм ги чела. Няколко човека имат нилски крокодили. Супер. Е? С цената не знам дали са ме натоварили не съм виждала да се продават каймани на друго място. Нилските крокодили са си по ефтини навсякъде където съм ги виждала. Имам информация, че се продава алигатор за около 1000 леа но не съм ходила да проверявам. Явно цената зависи от вида. Най-лесно щях да си взема нилски, но не искам да се разделя с него, когато порасне дори това да е след 10-20 години. Чела съм специализиран сайт за как се гледа кайман вкъщи, направен от Адам Бритън, а преди това, както казах от много малка се интересувам от такива животни и съм научила много неща от телевизията, интернет и тн. Знам много добре какво е хитин. Знам и че калциите се набавят не само от щурците ами и от мишките, калциите, които се продават в магазина, УВ лампите и слънцето, на което крокодила ми се пече всеки топъл ден. Щурците са по добър източник на протеини отколкото калции. Те наистина са добра храна и не липсват от менюто му. Знам какво е хемипенис и знам, че когато крокодила е малък е трудно да се определи и го може човек, който е виждал и двата пола на тази възраст. Не ми е спешно за това не си давам зор да разбера какъв пол е. Ще изчакам да поотрасне малко преди да го тормозия и да разбера.

Ако искаш да се правиш на умен не си уцелил мястото. Разгледай, има много теми, в които хората задават тъпи въпроси като как се гледа куче и тн. Давай акъл в тези теми, където го няма.
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот OT6ELNIK » Чет Юли 31, 2008 10:07 am

Пак ме разбра погрешно не се заяждам просто обяснявам.
За да се определи какъв е пола на каимана както и при крокодилите трябва да се бръкне в джоба между задните краиници . След като направиш това ако напипаш ....... значи е мъжки . За влечугите е казано ясно , че не трябва да се излагат на слънце поради вероятността от прегряване - в риродата влечугите си регулират температурата чрез слънцето но във всеки един момент могът да се преместят на някое сенчесто място , затова моя съвет е недеи да го водиш на плаж ако искаш да имаш кайман за напред .
За умен не съм споменал никъде ти го казваш , ако става на въпрос имам много повече опит от теб но не се хваля и не се заяждам за разлика от теб , при положение , че ти давам полезени съвети .

Ако става на въпрос по-голямо влечуго съм имал възможност да си взема още преди 5 години .
OT6ELNIK
В ятото

Мнениеот COLUBER » Чет Юли 31, 2008 10:23 am

Много добре знам как се проверява какъв пол е крокодила и ти казах, че ще проверя когато порасне малко повече. Сега да разбера нищо няма да се промени, не ми е спешно та от сега да го тормозя. Брагодаря за съветите, но как мога да ти обесня, че ако не знаех всички тези неща нямаше да си взема крокодил. Не казвам, че знам всичко, но това, което си написал до сега го знам, предвидила съм всички тея работи и го гледам както трябва. Има си и слънце и сянка. Ми имай си опит браво! И аз искам да го имам и ще го имам след извесно време. Тогава може и нилски крокодил да си взема защото се оказа, че и него имам къде да гледам когато порасне. ДА, знам че стават 6 метрови! Много е хубаво, че знаеш толкова работи, форума има нужда от знаещи. Иди да пишеш и на тях в другите теми. Те имат повече нужда от полезни съвети. Аз ако нещо се сетя, че не знам, ще имам предвид теб да питам!
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот OT6ELNIK » Чет Юли 31, 2008 1:29 pm

За разлика от теб не се заяждам и никъде не съм се правил на умен нито споменавал подобно нещо просто си изразявам мнението си - човек се учи докато е жив , докато ти се зъбиш на всеки цитат от моя страна .
OT6ELNIK
В ятото

Мнениеот COLUBER » Чет Юли 31, 2008 1:43 pm

Не се зъбя нито се правя на умна, нито се заяждам. Още с първия ми пост към теб се опитах да ти обесня, че ги знам тея неща и не съм от хората, които си зимат животни после научават как се гледат те, за каквато ме мислиш. Ако беше прочел цялата тема както ти казах щеше да видиш, че повечето такива неща, като хранене и тн са обсъдени вече и нямаше да има смисъл на всеки пост да ти казвам "да знам, да знам, предивила съм го...". Пак ти казвам - не се изказваи неподготвен.
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Чет Юли 31, 2008 2:45 pm

OT6ELNIK - чепата е да знаеш - ем убава ем войнствена - нещо като женски паяк [kiss14.gif]
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот botev_1912g » Чет Юли 31, 2008 3:22 pm

zoomaniak написа:OT6ELNIK - чепата е да знаеш - ем убава ем войнствена - нещо като женски паяк [kiss14.gif]

какво изказване само зоо :ag: много е готина :ax:
botev_1912g
В ятото

Мнениеот OT6ELNIK » Чет Юли 31, 2008 4:39 pm

zoomaniak написа:OT6ELNIK - чепата е да знаеш - ем убава ем войнствена - нещо като женски паяк [kiss14.gif]

Представям си днес в обедната почивка гоних една Poecilotheria оrnata из апартамента ми , и за малко ми се размина да ме накълве .
OT6ELNIK
В ятото

Мнениеот botev_1912g » Чет Юли 31, 2008 5:17 pm

OT6ELNIK написа:

Представям си днес в обедната почивка гоних една Poecilotheria оrnata из апартамента ми , и за малко ми се размина да ме накълве .

:ag: :ag: :ag: :ag: :ag: :ag:
botev_1912g
В ятото

Мнениеот COLUBER » Пет Авг 01, 2008 5:29 pm

http://shop.zoomania.org/component/page ... /vmcchk,1/

Мисля да сложа от това във водата на кроко, че взе да хваща цвят. Предназначено е уж за риби, но не знм как ще се отрази на влечуго. Ако някой има представа да сподели!
Обръщам се по-специално към ViCToRy ; и OT6ELNIK.
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот ViCToRy ; » Пет Авг 01, 2008 5:48 pm

Според мен няма да има приблем :ad: Щом е направено да за риби и съответно на тях не им пречи, не ми се вярва да навреди на кайманчето :ad: Все пак рибите са много по чувствителни към примесите във водата :ad: Друг е въпроса че според на него не му пречат водораслите (до определена степен де), все пак в естествената му среда обитава предимно такива води (застоели) :ap:
По добре изчакай и OT6ELNIK-а да се изкаже :ab:
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот COLUBER » Пет Авг 01, 2008 6:00 pm

Еми да знам, че такива води обитават, но той все пак пие от водата. Мисля да му слагам и растения и неща където да се крие така че няма да има нужда да се крие в зеленясала вода smilie8 а и на никой не му харесва зеленясалата вода на крокодилите в зоопарка...
Ще го изчакам и него да.
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот ViCToRy ; » Пет Авг 01, 2008 6:21 pm

Е да не би дивите крокодили/каймани да не пият зеленясала вода ? :ab: За растенията си е твой избор, според мен няма смисъл и да посъществуват дълго... Мисля че е по добре да сложиш един голям корен , по който да се катери и да може да се крие :ay: Няма нужда от особенна поддръжка и е естествено :ab: Това че не радва окото сигурно е така, но честно казано на мен по ми харесва терариума да копира естествената среда възможно най точно :ab:
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот COLUBER » Пет Авг 01, 2008 6:35 pm

Ох добре нави ме... няма да го слагам това. Ще се надявам растенията да поддържат горе долу бистра водата. За корен съм го измислила - при следващото ми ходене до Рила ще си изкореня от някое отсечено дърво :ab: но не знам кога ще е това :ac: до тогава ще наредя некви камъни да не седи стола във водата :ag:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот mommovet » Съб Авг 02, 2008 9:59 pm

Coluber, май конкурсът за най-красив кроки приключи, но виж моя:
Изображение
- не е ли сладък както се усмихва?
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот COLUBER » Съб Авг 02, 2008 10:17 pm

Аааааа имаш кроко и ти???? :bp: :bp: :bp: Я разкажи повече от кога ти е, къв е, колко е голям и тн, за колко... ??? :ab:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот hyla » Съб Авг 02, 2008 10:46 pm

Каква зъбата усмивка само :ajatki: :ba:
Ако видите да се продават червенобузи костенурки в зоомагазин или другаде сигнализирайте на РИОСВ. Продажбата им е забранена!
hyla
Пчела майка

Мнениеот mommovet » Съб Авг 02, 2008 10:52 pm

Ами купих го преди 6 години за 100 лв :ag: защото беше доста зле, както се вижда и на снимката. Оправи се, гледах го две години и след като надрасна всички поносими граници за апартаментско отглеждане /мина 1.20 см/ и няколко пъти си раздроби терариума го продадох за 1800 лв в цветущо здраве на един ентусиаст с къща с двор в Драгалевци, който му направи лична оранжерия с отопление и много други екстри. Явно кроки е добре, защото от доста време човекът не се е обаждал, а си го гледаше с мерак.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот COLUBER » Съб Авг 02, 2008 11:06 pm

А нещо не мога много да разбера от снимката ма тва нилско кроко ли е? hsuh Братле, ужасно е, че си го продала [mood_feelings_hurt.gif] аз не искам никога да се разделя с моя icon_bawling дано не ми се налага....
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот mommovet » Съб Авг 02, 2008 11:13 pm

Нилски крокодил е, да - момченце. Нямах условия за него повече - трябваше да бъде продаден..
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот ZUKI » Чет Авг 07, 2008 2:56 pm

COLUBER, имаш страхотен домашен любимец и като гледам как му угаждаш icon_wavey Крокодил че да си в днешно време :ag: А да те питам, колко ще порасне? И ако е много, какво ще го правиш? :ad:
Аватар
ZUKI
Животинче с въпрос

Мнениеот Deskata » Чет Авг 07, 2008 4:38 pm

Мале, крокоманяци!!!
Струва ми се страшничко...иначе така мънички са сладури. Няма ли декоративни крокодилчета :ag:
А как се възпитава крокодил? Нрава му не е ли твърде ... хищен? И как го учите да не ви напада докато се появите на хоризонта, т.е. вече като станат по-големки ? :ajatki: smilie8
Няма Начин Да Няма Начин
http://www.youtube.com/watch?v=23Cca-7UX-E
Deskata
В стадото

Мнениеот COLUBER » Чет Авг 07, 2008 4:44 pm

ZUKI написа:
COLUBER, имаш страхотен домашен любимец и като гледам как му угаждаш icon_wavey Крокодил че да си в днешно време :ag: А да те питам, колко ще порасне? И ако е много, какво ще го правиш? :ad:

Ако е момиче ще порасне около 1,5 м, а ако е момче в най-лошия случай ще е 2,5 м. Ще достигне почти максималните си размери за около 10 години. Сега е на около 8 месеца. Тогава ще му отделя вероятно цяла стая за през зимата, а през лятото ще седи на двора :ap:

Deskata написа:Мале, крокоманяци!!!
Струва ми се страшничко...иначе така мънички са сладури. Няма ли декоративни крокодилчета :ag:
А как се възпитава крокодил? Нрава му не е ли твърде ... хищен? И как го учите да не ви напада докато се появите на хоризонта, т.е. вече като станат по-големки ? :ajatki: smilie8

Няма декоративни крокодили. Крокодил не се възпитава. Обаче може да се почти самонаучи на някои навици. Няма как да го науча да не ме напада. Може най-много на ми отхапе пръст или ръка.
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот Deskata » Чет Авг 07, 2008 4:59 pm

Няма как да го науча да не ме напада. Може най-много на ми отхапе пръст или ръка.[/quote]
мм..мен ме е страх така :-) смел човек си ти явно :ad:
Няма Начин Да Няма Начин
http://www.youtube.com/watch?v=23Cca-7UX-E
Deskata
В стадото

Мнениеот ZUKI » Чет Авг 07, 2008 5:31 pm

COLUBER написа:
ZUKI написа:

Ако е момиче ще порасне около 1,5 м, а ако е момче в най-лошия случай ще е 2,5 м. Ще достигне почти максималните си размери за около 10 години. Сега е на около 8 месеца. Тогава ще му отделя вероятно цяла стая за през зимата, а през лятото ще седи на двора :ap:

Леле! Изумяваш ме! :ad: И все пак е в добри ръце крокито :ay: Дано се разбирате добре и не се налага да ти яде пръстите [54441.gif] [2144555.gif]
Аватар
ZUKI
Животинче с въпрос

Мнениеот COLUBER » Чет Авг 07, 2008 11:06 pm

ZUKI написа:Дано се разбирате добре и не се налага да ти яде пръстите [54441.gif] [2144555.gif] [/b][/center]

И аз на това се надявам :ag:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот ZUKI » Чет Авг 07, 2008 11:28 pm

Няма ли скоро да има нови снимки :ad: Между другото на колко си, как реагираха Вашите при новината, че ще си гледаш кроки :ad:
Аватар
ZUKI
Животинче с въпрос

Мнениеот COLUBER » Пет Авг 08, 2008 10:30 am

На 20 съм. А наще май разбраха когато го донесох вече... или поне майка ми. Бащата дойде на пазара за животни направо. Естествено бяха против, но аз не ги питам. Сега почти може да се каже, че му се радват.
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот ZUKI » Пет Авг 08, 2008 12:09 pm

COLUBER написа:На 20 съм. А наще май разбраха когато го донесох вече... или поне майка ми. Бащата дойде на пазара за животни направо. Естествено бяха против, но аз не ги питам. Сега почти може да се каже, че му се радват.

Е това е най-хубавото :ad: Щом са реагирали добре.. И все пак пред свършен факт е най-сигурно :ag: :ab:
Аватар
ZUKI
Животинче с въпрос

Мнениеот ViCToRy ; » Нед Авг 10, 2008 10:06 pm

Декоративни крокодили няма, но има няколко вида джуджета които достига до към метър :ab: Естествено са и много скъпи :ap: А инече ръка едва ли ще отхапе... пръст по може :ab: По принцип кайманите (има и изключения) не представляват опастност за човека - много сме им големи и не би нападнал освен ако не се защитава :ad:
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот Чародей » Чет Авг 21, 2008 9:55 am

COLUBER написа:
vikito40491 написа:Предлагам ти да се изнесеш от къщата... :ai: :ag:

Аз ще гледам като порасне да не ме яде много. Защо да се изнасям icon_dontknow

Ами наистина ще трябва да се внимава. Защото то не е куче да се научи да пази къщата и да си разпознава стопанина. В момента, в който изгладнее повечко и може да откъсне някой крайник, да чукнем на дърво!

Колкото до кайманите - като е гладно или ядосано, напада всичко.
I am SOoOoOoO~ sorry, that I loved you more than words can say... IP Checker.
Чародей
В стадото

Мнениеот COLUBER » Чет Авг 21, 2008 3:47 pm

Да, вярно е че кайманите са по агресивни от повечето други видове крокодили [mood_feelings_hurt.gif] но другия вариант е да си бях взела нилски крокодил, а аз разлика от всички, които имат крокодили мисля за бъдещето и смятам да си го гледам, а не да го давам на зоопарк. А той ще пази къщата, но ще пази и от мен :ag:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот Чародей » Чет Авг 21, 2008 5:03 pm

COLUBER написа:Да, вярно е че кайманите са по агресивни от повечето други видове крокодили [mood_feelings_hurt.gif] но другия вариант е да си бях взела нилски крокодил, а аз разлика от всички, които имат крокодили мисля за бъдещето и смятам да си го гледам, а не да го давам на зоопарк. А той ще пази къщата, но ще пази и от мен :ag:

О, определено ще опази къщата, ако изгладнее даже и от собствениците ;)
Колкото до вариантите - гледал съм около 2 години хамелеонче - пак си е зеленичко (и не само ;) ) , пак си е влечуго и не расте толкова :) Нито налита на хора...
Иначе за крокодилчето - какво да ти кажа - много е сладко! У хората има една такава психологичска особеност,че всяко малко животно им се струва сладко и буди желание за грижа и обич (поне у 90 % от хората, предполагам!)...Но, дано да нямате проблеми с него, когато е вече голям ХИЩНИК...
Виждаш ли, животът е суров...понякога хората ЧОВЕК си осиновяват (бебенце от детски дом), което, по зло стечение на обстоятелствата, после става голям психопат и даже убива осиновителите си (ДНК, какво да се прави?!), та камо ли крокодилче...Ами то, колкото и да иска милото, няма как да надскочи природата си...
Е, да имат значение и човешките грижи и възпитание - примерно котката, макар и да е ХИЩНИК, не по-малко от крокодила, може да бъде научена да яде само вегеарианско меню, но... дори и котки-вегетарианки, като видят движеща се мишка и си променят хранителните навици...А котката е с пъти по-интелигентна от каймана...
Това е, което искам да ти кажа и го казвам с чисто-човешка загриженост. Нищо повече. Иначе "детето" е сладко, спор няма :) :ba:
Чародей
В стадото

Мнениеот COLUBER » Пет Авг 22, 2008 11:45 pm

Много добре знам в какво ще се превърне каймана като порасте, точно затова си зех и кайман, за да не стане 5 метра и да не мога и да го храня :ag: А за котките... еми днескя в един зоомагазин, в който ще се пробвам да работя ми обясняваха как повечето храни, вкл Уискас нямат грам месо, а са само от соя + овкусители, оцветители и подобни глупости. Еми те котките са си вегетарианци само дето не го знаят :ag: и повечето домашни котки може да тръгнат след мишка, но познавам котки, които просто гледат мишката и не проличава да имат какъвто и да е инстинкт за да тръгнат да я гонят. icon_dontknow
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот Чародей » Съб Авг 23, 2008 12:49 am

COLUBER написа:Много добре знам в какво ще се превърне каймана като порасте, точно затова си зех и кайман, за да не стане 5 метра и да не мога и да го храня :ag: А за котките... еми днескя в един зоомагазин, в който ще се пробвам да работя ми обясняваха как повечето храни, вкл Уискас нямат грам месо, а са само от соя + овкусители, оцветители и подобни глупости. Еми те котките са си вегетарианци само дето не го знаят :ag: и повечето домашни котки може да тръгнат след мишка, но познавам котки, които просто гледат мишката и не проличава да имат какъвто и да е инстинкт за да тръгнат да я гонят. icon_dontknow

Абе то дали ще е 5 метра или 2 нещата са си подобни, ама...дано да се справите, дано!...
За котките - има си "особняци", но то и зависи дали има човек наоколо, особено, ако са къщни/домашни котки...Една сиамка така "не ядеше" гълъби...не яде, ама като я оставиха за 1 минутка насаме с гълъбчето и...остана само перушинка...Такива ми ти истории...
Чародей
В стадото

Мнениеот nority » Съб Авг 23, 2008 1:08 am

Чародей написа:Абе то дали ще е 5 метра или 2 нещата са си подобни

абе има значение то :ag: :ag:
♥ .::The Animals Save the Planet::. ♥
nority
В ятото

Мнениеот Чародей » Съб Авг 23, 2008 8:03 am

nority написа:

Е, има си. 5-метровото те изяжда веднага, а двуметровото на порцийки :icon_liplick:
Чародей
В стадото

Мнениеот nority » Съб Авг 23, 2008 12:05 pm

Чародей написа:
nority написа:

Е, има си. 5-метровото те изяжда веднага, а двуметровото на порцийки :icon_liplick:

eм да :ag: ако почне от краката ще имаш време да си напишеш завещанието :ajaweki:
♥ .::The Animals Save the Planet::. ♥
nority
В ятото

Мнениеот Чародей » Съб Авг 23, 2008 3:26 pm

nority написа:
Чародей написа:
nority написа:

eм да :ag: ако почне от краката ще имаш време да си напишеш завещанието :ajaweki:

Ох, абе да ядат децата, да порастнат големи и да имат онова, което ние-старите не можахме да постигнем! :bi: :ag:
Чародей
В стадото

Мнениеот ViCToRy ; » Съб Авг 30, 2008 7:06 pm

Крокодиловият кайман не представлява особенна заплаха за живота на човек , освен ако не е някой рекордно голям мъжки екземпляр. И пак е малко вероятно. А това че няма разлика между 2 и 5 метра е пълна глупост. Втория освен че физически е несравнимо по опасен от първия приема човека за част от обичайното му меню и напада с цел да те изяде :av: А и в крайна сметка един здрав възрастен човек без проблем може да отблъсне нападащия 2м кайман, особенно разбира от това което прави :ad: освен ако не го захапе за... де да знам... главата!? Но пак повтарям че е е малко вероято да нападне освен ако не е провокиран, заплашен,притиснат и тн. А за агресивността най - агресивни се водят крокодилите,после кайманите, алигаторите и накрая гавиалите :ay: Може да греша но доколкото знам до сега не е имало регистриран смъртен случай, причинен от кайман :bi: А черния кайман кайман например достига 7метра и около 1 тона :az:
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот mommovet » Съб Авг 30, 2008 10:33 pm

Мен, честно казано, слабо ме вълнува дали един представител от разред Крокодилови ще ме изяде или само ще си отхапе едната ми ръка.... При всички положения едно такова животно се гледа с изключително внимание и с постоянно "едно на ум". Никога няма да се превърне в гальовно морско свинче, като и да гледаме на нещата....
И не само това! Винаги мислете и за околните! Нали се сещате ако вашият кайман ви отхапе дори един пръст какво ще направи пресата от случая? Резултатът ще е някаква проява на криворазбрана цивилизация от типа на чиновник - олигофрен с тънко вратле и амбиции, който ще прокара законопроект за тотална забрана за отглеждане на "екзотични животни " в домашни условия... От това ще пострадат всички, така че - умната и с достатъчно знания и внимание!
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот Чародей » Нед Авг 31, 2008 9:05 am

ViCToRy ; написа:Крокодиловият кайман не представлява особенна заплаха за живота на човек , освен ако не е някой рекордно голям мъжки екземпляр. И пак е малко вероятно. А това че няма разлика между 2 и 5 метра е пълна глупост. Втория освен че физически е несравнимо по опасен от първия приема човека за част от обичайното му меню и напада с цел да те изяде :av: А и в крайна сметка един здрав възрастен човек без проблем може да отблъсне нападащия 2м кайман, особенно разбира от това което прави :ad: освен ако не го захапе за... де да знам... главата!? Но пак повтарям че е е малко вероято да нападне освен ако не е провокиран, заплашен,притиснат и тн. А за агресивността най - агресивни се водят крокодилите,после кайманите, алигаторите и накрая гавиалите :ay: Може да греша но доколкото знам до сега не е имало регистриран смъртен случай, причинен от кайман :bi: А черния кайман кайман например достига 7метра и около 1 тона :az:

Като стане белята, все е едно дали, примерно, 2-метров те е осакатил или 5-метров направо те е убил. Питай хора по улицата какво предпочитат - да умрат или да живеят, примерно, цял живот на инвалидна количка, без някой крайник, карайки околните даже да им помагат за елементаризми като ходенето по нужда, и ще видиш какво ще ти кажат.

"А и в крайна сметка един здрав възрастен човек без проблем може да отблъсне нападащия 2м кайман, особенно разбира от това което прави :ad: "

Ако е някой съвсем здрав като Милчев, примерно, може и 5-метров да отблъсне (а после 78-те му човека ще го потрошат от бой задето е нападнал Милчев, особено ако крокодилът прилича на някой от Разградските роми!), обаче това е ТЕОРИЯ НА ВЕРОЯТНОСТИТЕ. Има си хора умрели от някакво си куче и, такива, оцелели даже и след битка с тигър!

"Но пак повтарям че е е малко вероято да нападне освен ако не е провокиран, заплашен,притиснат и т.н. "

Сети се какво става, ако Крокито просто МУ СЕ СТОРИ, че е провокиран, заплашен, притиснат...То човек като си комуникира с друг човек, че, понякога изведнъж се чуди какво става, къде стъпил накриво...А такава примитивна (сравнително) психика като на каймана, като как ще й имаш доверие?

Нямало смъртен случай,причинен от кайман? То сигурно през последните 50 години няма и такъв случай, причинен от слон, но това не значи, че е безопасно да си гогледаш у вас.
Кайманите, при случай, убиват даже пуми и мечки.
Чародей
В стадото

Мнениеот Чародей » Нед Авг 31, 2008 9:10 am

mommovet написа:Мен, честно казано, слабо ме вълнува дали един представител от разред Крокодилови ще ме изяде или само ще си отхапе едната ми ръка.... При всички положения едно такова животно се гледа с изключително внимание и с постоянно "едно на ум". Никога няма да се превърне в гальовно морско свинче, като и да гледаме на нещата....
И не само това! Винаги мислете и за околните! Нали се сещате ако вашият кайман ви отхапе дори един пръст какво ще направи пресата от случая? Резултатът ще е някаква проява на криворазбрана цивилизация от типа на чиновник - олигофрен с тънко вратле и амбиции, който ще прокара законопроект за тотална забрана за отглеждане на "екзотични животни " в домашни условия... От това ще пострадат всички, така че - умната и с достатъчно знания и внимание!

1. МНОГО ТОЧНО И ВЯРНО! Радвам се на постове, по които няма просто какво да се оспори!

2. Бих формулирал нещата така - да се гледа, по подобен начин като питоните - в почти пълна изолация от хора, и качествено обгрижван. Защото е горе-долу опасен толкова, колкото един средно-голям питон.
Чародей
В стадото

Мнениеот ViCToRy ; » Нед Авг 31, 2008 5:00 pm

mommovet както винаги е напълно права :ay: Само за разликата между това дали съм с отхапан крайник или мъртъв няма да го коментирам... icon_crazy С поста си исках да кажа че има разлика между различните крокодили по отношение на агресията и опасността което представляват за човека . Естествено има и изключения ...
Няма нужда да казвам че за да отглежда подобно животно човек трябва да е с достатъчно голям опит и познания в сферата. И отговорност. В такъв случай едва ли ще имаш проблем да познаеш кога животното е изнервено,уплашено и тн.
А за питоните някак си не го разбрах? Като имам условията да отглеждам 8-9-10 метров питон дори, защо да не го правя, ако ще и в блок с още 200 души в него icon_dontknow
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот COLUBER » Пон Сеп 01, 2008 1:39 am

Едвам прочетох постовете, въпреки че не бяха толкоз много... спи ми се да коментирам, а утре пак ще пътувам така че на кратко:

ViCToRy ; както винаги smiley24 smiley24 smiley24 (само да ти вметна, че гавиалите са бая агресивни, алигаторите са най-кротки, а кайманите най-лоши)
mommovet smiley24 smiley24 smiley23
Чародей smiley23 не подценявам възможностите на различните видове крокодили, но преувеличаваш
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот jordanmilchev » Пон Сеп 01, 2008 9:40 am

Абре виж сега...
3ма човека са достатъчни за залавянето на един кроко...
2ма му се нахвърлят върху тялото като 1ния дъжи и затворена устата , а третия връзва с (някво здраво тиксо ,скоч и т..н.) И по принцип като ги побутнеш като акулите по носа бягат (акулите се парализират като ги държиш за "носа" ) Та мяташ кърпа отгоре на кроко и го хващаш , слагаш му наморника и каишката и излизаш на разходка по витошка и глейш как хората ти се радват... :ad: :ag:

Ае Чародей :ajaweki: 78 човека ги казах средно статистически :ag: па и те не са мой а приятели.... Движим се на равно не 1 да води другите да следват :ad: За някой приятели обаче това не беше така .... Водиха напред и подемаха с опашка... КАкто и да е :ad:

А Coluber кроко като порасне още 20-30 санта не ти бих блазял... Къв акватерариум трябва да му леиш от бетон за дан го чупи и къса :ad: :ag:
jordanmilchev

Мнениеот ViCToRy ; » Пон Сеп 01, 2008 10:52 am

Същински гавиал е само един вид, Индийския гавиал (Gavialis gangeticus) и въпреки огровните си размери ядъг предимно риба,а ог време на време и дребни птици и бозайници, като поне доколкото знам не са опасни за живи хора :ab: Обаче съм чувал че ядът трупове, които по традиция индииците погребват във водите на Свещената река Ганг icon_crazy
А Милчев, зависи и от кроко колко е голям - ако е като този на Надя и сам мога да го заловя :ad: Трима души стигат за някой средно голям алигатор или дребен крокодил. По начина по който го описваш много вероятно е ако не разбираш какво правиш да се простиш с някой крайник... Не си ли виждал как един не много едър (3-4m) гребенест крокодил размята покойния Стив и компания като парцали? А рядко са по малко от 5-6 души . Това че ако го бутнеш по муцуната ще избяга много ме съмнява... по вероятно е пак да останеш без ръка :ad:
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот jordanmilchev » Пон Сеп 01, 2008 11:05 am

ViCToRy ; написа:Същински гавиал е само един вид, Индийския гавиал (Gavialis gangeticus) и въпреки огровните си размери ядъг предимно риба,а ог време на време и дребни птици и бозайници, като поне доколкото знам не са опасни за живи хора :ab: Обаче съм чувал че ядът трупове, които по традиция индииците погребват във водите на Свещената река Ганг icon_crazy
А Милчев, зависи и от кроко колко е голям - ако е като този на Надя и сам мога да го заловя :ad: Трима души стигат за някой средно голям алигатор или дребен крокодил. По начина по който го описваш много вероятно е ако не разбираш какво правиш да се простиш с някой крайник... Не си ли виждал как един не много едър (3-4m) гребенест крокодил размята покойния Стив и компания като парцали? А рядко са по малко от 5-6 души . Това че ако го бутнеш по муцуната ще избяга много ме съмнява... по вероятно е пак да останеш без ръка :ad:

Като гледам базата на Стив за крокота и там с банбукуви пръчки ги удря средно леко по носса и се отдръпват... А Стив наистина много може да се научи от неговите познания!!!!!!!
jordanmilchev

Мнениеот Чародей » Пон Сеп 01, 2008 5:30 pm

jordanmilchev написа:Абре виж сега...
3ма човека са достатъчни за залавянето на един кроко...
2ма му се нахвърлят върху тялото като 1ния дъжи и затворена устата , а третия връзва с (някво здраво тиксо ,скоч и т..н.) И по принцип като ги побутнеш като акулите по носа бягат (акулите се парализират като ги държиш за "носа" ) Та мяташ кърпа отгоре на кроко и го хващаш , слагаш му наморника и каишката и излизаш на разходка по витошка и глейш как хората ти се радват... :ad: :ag:

Ае Чародей :ajaweki: 78 човека ги казах средно статистически :ag: па и те не са мой а приятели.... Движим се на равно не 1 да води другите да следват :ad: За някой приятели обаче това не беше така .... Водиха напред и подемаха с опашка... КАкто и да е :ad:

А Coluber кроко като порасне още 20-30 санта не ти бих блазял... Къв акватерариум трябва да му леиш от бетон за дан го чупи и къса :ad: :ag:

Милчев, аз ти създавам образ на хайдутин-национален герой. А като такъв трябва да си водач. Не може да си толкова демократичен, не може... За 78-те, може и да ги намалим, все пак хайдушки чети е имало и с по 5 човека, ама за водача - оставаш си! това е.
Чародей
В стадото

Мнениеот Чародей » Пон Сеп 01, 2008 5:37 pm

" С поста си исках да кажа че има разлика между различните крокодили по отношение на агресията и опасността което представляват за човека . Естествено има и изключения ... "

А аз просто казвам, че крокодил ли е - опасен е. Т.е. аз излизам отвъд конкретното и правя общо, полезно заключение.

"Няма нужда да казвам че за да отглежда подобно животно човек трябва да е с достатъчно голям опит и познания в сферата. И отговорност. В такъв случай едва ли ще имаш проблем да познаеш кога животното е изнервено,уплашено и тн."

А тя има ли?

"А за питоните някак си не го разбрах? Като имам условията да отглеждам 8-9-10 метров питон дори, защо да не го правя, ако ще и в блок с още 200 души в него"

Казах, ТОЧНО ТОВА, че Крокито й е опасно горе-долу колкото един питон, та, ако се гледа по оптимален начин, няма да има проблеми. Милчев вече ви обясни за бетона и какво що :ag:
Чародей
В стадото

Мнениеот Чародей » Пон Сеп 01, 2008 5:49 pm

COLUBER написа:Едвам прочетох постовете, въпреки че не бяха толкоз много... спи ми се да коментирам, а утре пак ще пътувам така че на кратко:

ViCToRy ; както винаги smiley24 smiley24 smiley24 (само да ти вметна, че гавиалите са бая агресивни, алигаторите са най-кротки, а кайманите най-лоши)
mommovet smiley24 smiley24 smiley23
Чародей smiley23 не подценявам възможностите на различните видове крокодили, но преувеличаваш

Това ми звучи като габровеца, дето яде сапун, понеже е платил за него като за шоколад, ама се е минал и вика- "Пениш се не пениш се - ще те ям!"... Разбирам, че след такава инвестиция няма как да кажеш, че е опасно и ще гледаш само позитивните страни на нещата, поне пред хората. (Е, насаме, може и вече да си си поставяла и по-трудния въпрос - КОГАТО ПОРАСТНЕ,ТОГАВА...?) ...
Така или иначе аз съм фен на динозаврите и родствените им влечуги, и птици. Намирам животинката ти за сладка, а на тебе ти желая здраве с нея :)
Чародей
В стадото

Мнениеот COLUBER » Вто Сеп 02, 2008 7:00 pm

Чародей написа:Разбирам, че след такава инвестиция няма как да кажеш, че е опасно и ще гледаш само позитивните страни на нещата, поне пред хората. (Е, насаме, може и вече да си си поставяла и по-трудния въпрос - КОГАТО ПОРАСТНЕ,ТОГАВА...?) ...

Инвестицията не е кой знае каква, не гледам само позитивните неща, знам че е опасно, казвала съм го на хората, които са ми казвали, че искат и те. Въпроса за когато порасне не съм го обсъждала само насаме. Още отначало ти казах - прочети цялата тема, па тогава се изказвай ПОДГОТВЕН. С риск да се не повторя ами потретя или повече - дълго мислих какво да взема нилски крокодил или кайман. Малките нилски са по малко агресивни, но порастват по-големи, докато кайманите - обратното. Взех кайман защото ще имам възможност да го гледам. Не съм от хората, които първо зимат животни после се чудят кво да ги правят.
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот COLUBER » Вто Сеп 02, 2008 7:01 pm

jordanmilchev написа:А Стив наистина много може да се научи от неговите познания!!!!!!!

Абсолютно! smiley24 smiley24 smiley24
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот Чародей » Чет Сеп 04, 2008 7:30 am

COLUBER написа:
Чародей написа:Разбирам, че след такава инвестиция няма как да кажеш, че е опасно и ще гледаш само позитивните страни на нещата, поне пред хората. (Е, насаме, може и вече да си си поставяла и по-трудния въпрос - КОГАТО ПОРАСТНЕ,ТОГАВА...?) ...

Инвестицията не е кой знае каква, не гледам само позитивните неща, знам че е опасно, казвала съм го на хората, които са ми казвали, че искат и те. Въпроса за когато порасне не съм го обсъждала само насаме. Още отначало ти казах - прочети цялата тема, па тогава се изказвай ПОДГОТВЕН. С риск да се не повторя ами потретя или повече - дълго мислих какво да взема нилски крокодил или кайман. Малките нилски са по малко агресивни, но порастват по-големи, докато кайманите - обратното. Взех кайман защото ще имам възможност да го гледам. Не съм от хората, които първо зимат животни после се чудят кво да ги правят.

Просто позициите, които изказваш са доста амбивалентни и аз се изказвам РЕЦИПРОЧНО по тях, което, повярвай, е в резултат на доста подготовка в научното поприще. Сега, моля те, обобщи си позицията, за да се смали и амбивалентността и видимостта, че аз не съм се подготвил :

-Какво ще правиш Крокито като порастне голямо и (потенциално) започне да проявява опасни реакции (не дай си боже - проакции!) ? Познаваш ли други стопани на вече порастнал екземпляр и какво казват те ? (Аз не познавам и ще ми е интересно да науча, но от стопани, не от хора, които се занимават с продажбата на рептилиите.))

И лично - надявам се, даваш си сметка, че така поднесени реакциите на по-загрижените от нас се базират на това, че животното е особено, а не на това, че имаме нещо против тебе. Ако беше писала, че си си купила антилопа или даже Тибетски як, нямаше да има чак такива " :ai: " .
Чародей
В стадото

Мнениеот COLUBER » Чет Сеп 04, 2008 12:49 pm

Абе за тибетски як пак щеше да има готини реакции и въпроси като къде ще го гледам :ag:
Да, познавам стопанин на крокодилов кайман, на който даже е по-голям от моя. Въпросния човек си отглежда също и разни големи змии и костенурки и кво ли не. Много съм си говорила с него преди и след като взех кайманчо и знам какво ще последва когато порасне. Питаш къде ще го гледам. Имам щастието да живея в къща, а не апартамент и мисля да му отделя цяла стая на третия етаж за през зимата, а през лятото ще стои в изкуственото езерце, което вече имаме на двора. Преди извесно време, когато вече го бях взела баща ми ме огря, че в планината, където си отглеждаме конете и още разни животни можело да се направи голямо заграждение за него за зимата и лятото. Тогава го гледах ето така :ai: защото ако ми го беше казал по-рано щях да си взема нилски крокодил! Умрях от яд но какво да се прави вече се привързах и не мога да го продам. По натам може и нилски да си зема, но за сега съм добре с този :ab:
Когато аз питам хората с нилси крокодили къде ще си гледат тяхните любимци като пораснат, те казват че това ще стане след много време и няма смисъл от сега да се мисли. Това, според мен, е изключително безодговорно и аз няма да направя грешката да си взема животно, за бъдещето което не съм помислила предварително.
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот ViCToRy ; » Чет Сеп 04, 2008 8:30 pm

Хич да не те е яд , кайманчето е много по добър избор от нилски :ab: :ay: Отделно от това че лично мен много по ме кефят и като външен вид и като поведение :ab: :ap:
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот COLUBER » Чет Сеп 04, 2008 9:13 pm

icon_smiwle
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот Чародей » Пет Сеп 05, 2008 8:44 am

COLUBER написа:Абе за тибетски як пак щеше да има готини реакции и въпроси като къде ще го гледам :ag:
Да, познавам стопанин на крокодилов кайман, на който даже е по-голям от моя. Въпросния човек си отглежда също и разни големи змии и костенурки и кво ли не. Много съм си говорила с него преди и след като взех кайманчо и знам какво ще последва когато порасне. Питаш къде ще го гледам. Имам щастието да живея в къща, а не апартамент и мисля да му отделя цяла стая на третия етаж за през зимата, а през лятото ще стои в изкуственото езерце, което вече имаме на двора. Преди извесно време, когато вече го бях взела баща ми ме огря, че в планината, където си отглеждаме конете и още разни животни можело да се направи голямо заграждение за него за зимата и лятото. Тогава го гледах ето така :ai: защото ако ми го беше казал по-рано щях да си взема нилски крокодил! Умрях от яд но какво да се прави вече се привързах и не мога да го продам. По натам може и нилски да си зема, но за сега съм добре с този :ab:
Когато аз питам хората с нилси крокодили къде ще си гледат тяхните любимци като пораснат, те казват че това ще стане след много време и няма смисъл от сега да се мисли. Това, според мен, е изключително безодговорно и аз няма да направя грешката да си взема животно, за бъдещето което не съм помислила предварително.

Само едно не ми хареса - това езерце на двора - какво става, ако крокодилът изпълзи нататък или просто скочи на някоя котка, дето отива там да близне малко вода, и се оказва, че е примерно, скъпата ангорска котка на съседите? Т.е. езерцето може ли да се изолира тотално с някакви мрежи?
Останалото - звучи добре.
Чародей
В стадото

Мнениеот COLUBER » Пет Сеп 05, 2008 10:12 am

Радвам се, че най после и на теб ти звучи добре всичко [applauseuu.gif] значи мога всеки да убедя, че няма да имам проблеми. :ag: Ще се изолира с мрежи да, това е идеята :bs: нали и аз имам тичащо из двора куче, което обича да пие вода от там. А коткИТЕ на съседа наистина много често влизат в нашия двор. Може би ще сложа мрежа и за капак освен ограждението :ag: виждала съм как котките си се катерят по телена мрежа. Нищо не ги спира :ac:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот Чародей » Пет Сеп 05, 2008 3:36 pm

COLUBER написа:Радвам се, че най после и на теб ти звучи добре всичко [applauseuu.gif] значи мога всеки да убедя, че няма да имам проблеми. :ag: Ще се изолира с мрежи да, това е идеята :bs: нали и аз имам тичащо из двора куче, което обича да пие вода от там. А коткИТЕ на съседа наистина много често влизат в нашия двор. Може би ще сложа мрежа и за капак освен ограждението :ag: виждала съм как котките си се катерят по телена мрежа. Нищо не ги спира :ac:

Аватарът ти е много показателен за това какво става с котка, която се катери по телената мрежа...Кроки скача и после...ИМАЛО КОТКА ЕДНО ВРЕМЕ... :ag:
Чародей
В стадото

Мнениеот Glas » Пет Сеп 05, 2008 5:19 pm

Необходимо ли е собствениците на крокодили и едри змии да са регистрирани и/или да имат някакъв лиценз? Питам, защото виждам, че в някои магазини/ в т.ч. в интернет/ се предлага доставка на крокодили, отделно различни змии се продават и разменят. Говорим за неотровни - известно ми е , че е забранено отглеждането на отровни. ДВСК има ли статистика за такива влечуги в частни домове?
Аватар
Glas
В ятото

Мнениеот COLUBER » Пет Сеп 05, 2008 5:53 pm

Независимо какъв вид е влечугото, то трябва да бъде регистрирано и да има необходимите документи доказващи, че не е контрабанда, а е внесено или развъдено и продадено по законен път.
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот ViCToRy ; » Пет Сеп 05, 2008 6:12 pm

Не е задължително за всички влечуги документи :ad:
А да спомена и че кайманите не изскачат като гребенестите (на Стив) :ad: И също - оградата на езерото е 100% задължителна ако искаш да нямаш проблеми :ad: Освен преминаващите животни не е изключено и някой да реши да го... краде :bu: А дори и да не успее и бъде нахапан възможно е пак ти да си го отнесеш - ако реши да те съди? а и естествено ще го разтръбят по всички възможни медии icon_crazy А да не споменаваме и факта че ако тръгне на разходка и случайно излезе от двора пак ще стане медиина звезда :av: А това освен на теб и на каймана ще се отрази да не кажа пагубно на тераристиката като цяло както каза момовет по нагоре [dontuu.gif] И не на последно място това е до някаква степен териториално животно, което означава че дори и да не иска да те яде може да атакува ако преминеш близо до водата (или майка ти, баща ти,кучето ти - все едно) :ad:
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот Чародей » Пет Сеп 05, 2008 9:47 pm

ViCToRy ; написа:Не е задължително за всички влечуги документи :ad:
А да спомена и че кайманите не изскачат като гребенестите (на Стив) :ad: И също - оградата на езерото е 100% задължителна ако искаш да нямаш проблеми :ad: Освен преминаващите животни не е изключено и някой да реши да го... краде :bu: А дори и да не успее и бъде нахапан възможно е пак ти да си го отнесеш - ако реши да те съди? а и естествено ще го разтръбят по всички възможни медии icon_crazy А да не споменаваме и факта че ако тръгне на разходка и случайно излезе от двора пак ще стане медиина звезда :av: А това освен на теб и на каймана ще се отрази да не кажа пагубно на тераристиката като цяло както каза момовет по нагоре [dontuu.gif] И не на последно място това е до някаква степен териториално животно, което означава че дори и да не иска да те яде може да атакува ако преминеш близо до водата (или майка ти, баща ти,кучето ти - все едно) :ad:

Всичко е точно, само дето не съм съгласен, че кайманът не може да скача. Гледал съм даже как се бие с ягуари, колкото за една котка ще скочи и ще я изеде като предястие! Така че оградата не върши добра работа, при положение, че котките сноват там и то, съседски. Кайманът даже и да е сит, по рефлекс, може да си папне поне една котка и...става мазало!
Чародей
В стадото

Мнениеот COLUBER » Съб Сеп 06, 2008 12:21 am

Ама вие сте забавни :ag: за да се стигне до тоя кайман, заграден в езерцето на двора човек трябва да се справи с по-голямата опасност, която се изразява в кучето ми :ag: Колкото и да порасте тоя кайман не би бил заплаха за такова голямо куче. Дори да го захапе то все ще се отърве. А крадеца на каймани ако изобщо се пребори с Рой че да стигне до гущера няма да може да ме съди защото той няма работа в двора ми icon_crazy а и котките също не знам как ще минат през кучето... за сега го уча да не ги яде но знам ли какъв ще стане като порасте. icon_dontknow

ViCToRy ; написа:Не е задължително за всички влечуги документи :ad:
А да спомена и че кайманите не изскачат като гребенестите (на Стив) :ad:

Не изкачат ли? Кажи го на моя защото той явно не знае :ag: е вярно че не изкачатпо няколко метра, но това е защото те самите не порасват толкова.
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот ViCToRy ; » Съб Сеп 06, 2008 12:56 am

Не е точно така , защото и да се отскубне кучето нищо чудно да загуби някой крак примерно - надявам се знаеш че ако те захапе не трябва да се бориш защото почти нямаш шанс да се отскубнеш :ad: А инече аз познавам един на който му откраднаха амазоната от воалиерата в двора :bu: за това го споменах :ad: А особенно ако е някой мангаа.. нищо чудно да е достатъчно нагъл и проблем да ти прави после ,въпреки че е в твоя двор tongue
Инече то ясно че изкачат, но имах предвид че не се изстрелват във въздуха като гребенестите - един кайман не може да направи това от аватара ти :ad: А отделно че гребенестите изкачат и вертикално във въздуха, стига да имат нужната дълбочина за засилка :ap:
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот COLUBER » Съб Сеп 06, 2008 1:00 am

Знам, че не трябва да се съпротивляваш като те захапят, само кучето ми едва ли го знае. :ap: Са недей да говориш такива работи, и аз имам амазона във волиера на двора :ac: не искам да изчезне. И пак не знам какво им пречи на кайманите при необходимата дължина да се научат да се изстрелват вертикално нагоре icon_dontknow имат си същата дълга мускулеста опашка като гребенестите крокодили.
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот ViCToRy ; » Съб Сеп 06, 2008 1:29 am

Амии основно размерът им пречи - дори и при гребенестите доколкото знам само големите парчета го правят този номер :ad: Също мисля че има и нещо общо с повезението им , гребенестите са доста по настървени когато нападат ако може така да се каже :ap: А за гадинките в двора не знам, не съм имал за цел да те плаша, просто ти казвам да имаш едно на ум :ad:
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот COLUBER » Съб Сеп 06, 2008 11:11 am

ViCToRy ; написа:А за гадинките в двора не знам, не съм имал за цел да те плаша, просто ти казвам да имаш едно на ум :ad:

Ще имам icon_smiwle
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот sasin » Пон Сеп 08, 2008 6:58 pm

Аз може ли скромно да запитам, как може да се премести голям крокодил от езерото на двора в стаята на третия етаж.. Малко ми е трудно да си го представя icon_dontknow
офис без хартия е химера в болното въображение на консултантите по фирмено управление
sasin
Пчела майка

Мнениеот Чародей » Пон Сеп 08, 2008 8:31 pm

sasin написа:Аз може ли скромно да запитам, как може да се премести голям крокодил от езерото на двора в стаята на третия етаж.. Малко ми е трудно да си го представя icon_dontknow

A TAKA!!! Eто такива въпроси уважавам! Нека да се замисли. Ако отговори правилно, значи че всичко ще е наред и с нейния любимец, и със семейството й, като цяло!
Успех!
Чародей
В стадото

Мнениеот ViCToRy ; » Пон Сеп 08, 2008 9:25 pm

Аз мога да обясня, но щом искате ще изчакаме колубер да каже как смята да процедира :ay:
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот COLUBER » Вто Сеп 09, 2008 1:01 am

:ag: :ag: :ag:

Ами смятам, че всички сме гледали пича по Анимал Планет как го прави :ajaweki: разбира се, моя крокодил няма да е толкова голям и ще мога сама да се справя с него. Както Стиво казва, за 3-метров крокодил стигат двама човека, за по-малък може двама или един. Моя повече от 2,5м няма да стане! Даже едва ли точно моя ще е рекордьор :ag: Но аз не разчитам на "едва ли" и съм помислила за това още преди да го купя tongue мяташ на кайманчо одеалце или парцал на главата да не скивта и го почваш. А и евентуално някво въже ще има на горната муцуна, което или ще го държи някой или ще се завърже за някъде (ограда, търво и тн). И вече като е вързан колкото и да се мята ще го занесем до където трябва.

Искам да чуя и идеята на ViCToRy ; :ab: може да се вдъхновя :ag:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот sasin » Вто Сеп 09, 2008 9:50 am

Ама аз нямам тая програма icon_dontknow icon_bawling Нищо не съм гледалааааааа :ajaaski: [mood_feelings_hurt.gif] И сега се излагам тука..
А той колко всъщност може да тежи, еле па ако стане рекордьор..
И още едно тъпо въпросче (че аз сега покрай тия ремонти и мебелиране..) няма ли да е твърде обемен, за да премине през стълбището, особено в чупките.. Сигурно не е чак толкова широк колкото си го представям, пък и нали се огъва.. :ah:

Що си бях наумила че може да е стрес за него - надали е по-различно от това аз да мъкна хамстерката си на ръка.. Те големи животни улавят, мъкнат, пренасят лекуват, а този от малък ще е свикнал с хората..
офис без хартия е химера в болното въображение на консултантите по фирмено управление
sasin
Пчела майка

Мнениеот Чародей » Вто Сеп 09, 2008 9:50 am

Лелееее, одеалце на главата и...отвличане! Това му се вика "Мечка",...Кроки ще си вика : "Отвличат ме за откуп..."

:ai:

:ajaweki:
Чародей
В стадото

Мнениеот COLUBER » Вто Сеп 09, 2008 11:16 am

:ajaweki: Отвличането се надявам, че ще се налага не по често от 2 пъти в годината, което е на пролет и на есен. Все пак си е стрес за него, но не чак като на див кайман...
Сасин ще ме скъсаш :aja5tki: :aja5tki: icon_bowdown крокодила няма да порасне толкова, че да е по-широк от слтълбището ми :ag: в много краен случай (какъвто няма да има) може да го телепортираме от двора директно в стаята му на 3тия етаж през прозореца с въжета (прозорците в нас са по-големи от вратите) smilie8 :ag: :ajaweki:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот ViCToRy ; » Вто Сеп 09, 2008 4:16 pm

Има едни примки на прът, които са много удобни за случая -използват се за залавяна на кучета и други подобни - в щатите ловят алигаторите с такива :ap: И с това го изърпваш на сушата, докато някой друг примерно го държи с примката ти хвърляш някаква кърпа на главата, минаваш отзад, хващаш го за врата,сядаш върху него, залепваш устата и готовоо :ap: Обаче ми се струва във всеки случай ще трябват поне 2ма души, сам човек трябва да е с много опит в областта за да се справи, Стив например сам и 4-5 метрови залавяше icon_bowdown И за пренасянето е добре да има поне двама - единия държи главата и предната част,другия задната част и опашката - и тя не трябва да се подценява, един 2 метра кайман без проблем ще те събори ако те блъсне с опашка :ad:
А за освобождането го потопяваш наполовина в водата, държиш му муцуната с две ръце докато някой махне лепенката и като я махне вече с едно движение го буташ назад и му пускаш устата :ab: Няма да тръгне към теб, щом е усетил вече накъде е водата ще предпочете да избяга :ay:
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот COLUBER » Вто Сеп 09, 2008 5:55 pm

ViCToRy ; вярно, че ги имаше и тея металните пръчки за кучета, глей как нямаше да се сетя за това :ap: даже е по-лесно. Със сичко съм съгласна освеееен, че крокодила няма да се обърне докато го пускаш. Често се случва крокото да се обърне като усети по-малкия натиск, да не говорим за агресивно влечуго като кайман! Предполагам вероятноста да се завърти щом е във водата е по-малка, но винаги ще имам предвид че може и да се обърне. А докато четох поста ти си помислих, че мога да го пускам както го хващам - пак с пръчката щом сме махнали въжето от устата. По-безопасно си го представям :ay: А ако земе да порасне твърде много ще те викам теб да ми помагаш да го местим :ag:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот ViCToRy ; » Вто Сеп 09, 2008 6:18 pm

Имах предвид докато го пускаш той да е с гръб към водата (опашката и задните крака да са потопени) и с глава към сушата (към теб) :ad: И като го избуташ той направо ще се потопи и ще си отпраши без да се занимава с теб :ad:
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот COLUBER » Сря Сеп 10, 2008 12:46 am

Ааааааа. Емии деа знам. Дай да стигнем до там пък ще видим.
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот vikito40491 » Сря Сеп 10, 2008 9:22 am

Колубер, можеш да направиш филм и да го пуснеш тука :ag: "Надя, ловеца на крокодили" :ajaweki: Ти ще си Стийв, Виктори ще е Уес и трябва да си намерите оператор (аз ще бъда доброволец!!!). Хихихи ще бъде забавно :ag: Само че направи 2-3 кавака напред-назад да има повече екшън! :ay:
You're watching your dog chase its tail and think that dogs are easily amused, right then you turn around look at the time and realise you just watched your dog chase its tail for 10 min...
Аватар
vikito40491
В пасажа

Мнениеот COLUBER » Сря Сеп 10, 2008 3:19 pm

:aja5tki: :aja5tki: :aja5tki: icon_bowdown
Трябва и куче да имаме - моето няма много да прилича на Суи ама ще мине номера, :ag: Готина идейка ама нали се сещаш, че тоя кайман ако изобщо чукне 2м ще е след около 10тина години :ag: трябва да намерим крокодил, вече пораснал :ad:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум