Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Подходящ ли е Brachipelma shmithi за първи паяк

Подходящ ли е Brachipelma shmithi за първи паяк

Мнениеот ivko02 » Вто Май 03, 2016 3:35 pm

Здравейте, нов съм във форума, но много се запалих и вече прочетох почти всичко, което пише в сайта. Вече мисля, че съм готов за първата си тарантула *dancer* , но ще ви помоля да ми помогнете с избор на вид. В момента съм се ориентирал към Brachypelma smithi. Имам няколко въпроса, ако може да ми помогнете:
1. Колко често се хранят?
2. Колко са активни и към колко часа се раздвижват повечко?
3. Обичат ли да се крият?
4. Подходящи ли са начинаещи?
5. Нрав?
6. Лесно ли се намират?- от Русе съм
7. Вие нещо да кажете за вида?
Ще съм ви благодарен, ако ми отговорите бързо, че вече нямам търпение. Този избор ще е окончателен тъй като няма да мога да си взема втори паяк. Трябва да склоня родителите си и за първия. Благодаря ви предварително за отговорите!
Аватар
ivko02
Животинче с въпрос

Re: Подходящ ли е Brachipelma shmithi за първи паяк

Мнениеот ivko02 » Пет Май 06, 2016 11:23 am

Никой ли няма да ми помогне?
Аватар
ivko02
Животинче с въпрос

Re: Подходящ ли е Brachipelma shmithi за първи паяк

Мнениеот spinus98 » Сря Май 11, 2016 9:18 pm

Брахипелмите са идеални за нащинаещи. Какъвто и да е вид от този род да вземеш, няма да сбъркаш :ab: Също можеш да си вземеш Acanthoscurria geniculata тя, също е подходяща и расте малко по-бързо от Брахипелмите.
А на въпросите:
1 Малките се хранят на 4-5 дни, големите на 5-10 дни. Но могат да издържат много и да не се хранят с месеци (понякога отказват храна).
2 Брахипелмите са сравнително активни през и през деня и нощта.
3 Като малки се крият повече, но иначе не много (по мои наблюдения.. Моята от години не съм я виждал да се крие).
4 Да.
5 Спокойни, слаба отрова..
6 Не знам за Русе, аз моите ги взимам от Велко - http://tarantulas-bg.com/node/3 ,Той ги праща в цялата страна.
Ето тук има инфо за вида http://tarantulas-bg.com/node/1478 :ay:
Im on the Highway to Hell
Аватар
spinus98
В ятото

Назад към Общ форум