Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Документи?

Документи?

Мнениеот ViCToRy ; » Съб Май 10, 2008 5:32 pm

Здравейте! Имам един въпрос относно документи CITES за Boa с. constrictor . Имам змията от около година , обаче съм загубил документите които ми дадоха когато я купих... :bu: Някой знае ли как мога да си извадя нови и има ли нужда изобщо? Доколкото знам биха ми трябвали ако искам да я продам , но за сега нямам такова намерение :ab:
:az:
Но никой не знаеше какво прави Ставри, че тайно в избата си гледа динозаври :)
ViCToRy ;
В глутницата

Re: Документи?

Мнениеот COLUBER » Съб Май 10, 2008 5:46 pm

Могат да ти потрябват и ако направиш див купон вкъщи и съседите викнат полиция да ви изкърти оредбата, обаче те земат че видят змията... тогава ще трябва да доказваш, че е твоя :ad:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот ViCToRy ; » Съб Май 10, 2008 6:00 pm

Вече в такива случаи оставям гадините при една съседка.
Щото не им се отразява добре шума и многото хора :av: Даже на миналия ми рожден ден един глупак за да се направих на интересен се опита да извади питона (мрежест) от терариума му. Така хубаво беше нахапан (предимно по лицето и ръцете)
че едва ли ще се опита отново да го направи :ag: Но за жалост змиичето после
не искаше да яде 2 седмици fing23 fing23
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот COLUBER » Съб Май 10, 2008 6:12 pm

Ууууу имаш мрежест питон :ajatki: колко е голям? С какво го храниш? А със сигурност ще е хубаво да имаш документи за такива животни. Според мен иди в ситес и се опитай да си изкараш нови. И ъм...нали знаеш, че шума не пречи на змийте? :ac: И ако никой не ги вади от терариумите са си ок :ab: ама много хубаво правиш, като ги даваш на някой др когато събираш хора. Аз не се бях сетила за този вариант :ajaweki:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот ViCToRy ; » Съб Май 10, 2008 6:34 pm

За всичко си имам документи само за боата нямам [smile3537.gif]
А мрежестия е малък още... Малко под 2 метра , но е доста по слаб отколкото трябва... Декември успя да избяга и го нямаше 2 месеца и нещо :bu: :ac: Тъкмо го бях отписал и се появи върху терариума си адски слаб и много мръсен (нямам никаква идея къде е бил). Обаче от тогава е напълно различен icon_crazy Стана много страхлив и при най малкото движение подскачаше icon_dontknow После още 1 месец се опитвах да го захраня без успех :bu: :at: Накрая прояде ама пак с много зор - само живо ядеше и то доста малко. Освен това беше много срамежлив по време на ядене и дори не поглеждаше храната докато бях в стаята :ac: Наблюдавах го с една уеб камерка за да съм сигурен че всичко е наред :ag: За щастие началото на април прояде както трябва и вече яде по 3 плъха на седмица :ay: :bi: :bp: От тогава порастна с 15 санта и качи почти половин кило :bi:
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот COLUBER » Пон Май 12, 2008 10:52 am

Хах как се е изтормозил и се е прибрал обратно вкъщи :ag: радвам се, че вече е добре. Нормално да е бил слабичък, явно нищо не си е намирал да яде. А и два месеца без стопанин той е отвикнал от хора, нормално и да го е страх повече :ab: И аз много исках голяма змия и за малко да си взема, но не ми се иска да я храня с зайци, пилета, че и кози когато порасне :ac:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот Georg » Пет Май 16, 2008 12:10 am

Напълно нормално е след двумесечно гладуване питона ти да не иска да яде. Те имат интересното свойство да контролират активността на храносмилателната си система. При периоди на глад стомаха им и червата се редуцират до минимални размери. При подобряване на условията и наличието на хранителна база възстановяват храносмилателния си тракт. Това става бавно, а не отведнаж. Възрастен Тигров питон примерно може да гладува около 700 дни без това да се отрази сериозно на здравето му. За документи на боата отиди в РИОВС и попитай. Там се издават нови регистрационни документи за екзотични животни подлежащи на регистрация.
Жоро
Аватар
Georg
В глутницата

Мнениеот borizul » Сря Май 28, 2008 4:43 pm

Няма как да извадиш нови,знам от опит.
#Boa c. constrictor(Ханибал и Ева)1.1.0#Python molurus bivittatus albino(Максимус)1.0.0#
borizul
Животинче с въпрос

Назад към Общ форум