Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Крокодил от Нил живее в Стара Загора

Крокодил от Нил живее в Стара Загора

Мнениеот zoomaniak » Нед Юни 29, 2008 10:06 pm

Нилски крокодил отглеждат старозагорци в дома си в центъра на Стара Загора. Влечугото е домашен любимец на младо семейство, което, по разбираеми причини, не желае да оповестява самоличността си.
Влязъл в дома им за Коледа, когато стопанинът го получил за подарък. Неговата слабост към влечугите е известна, харесва му всичко, което наподобява динозаври и праисторически животни...
Крокодилчето в момента е в бебешка възраст - само на 2 години, и все още не показва същинската си природа, макар че вече дава заявка за нрава си.
Беше го ухапала оса и бръкнах в устата му, разказва стопанката на дома. Ухапа ме здраво по пръста. Но буйства само ако е гладно. Все пак не знаем как ще реагира в различни обстоятелства. Като е нахранено добре, търси припек и си лежи, без да помръдва. Дължината му е около 50 см, а теглото - към 1 кг. Ще ни надживее, смеят се стопаните му и припомнят, че нилският крокодил в естествени условия става много голям - до 7 м. Екземплярът в Стара Загора обаче не се очаква да надхвърли 2-3 м. Сега нилският крокодил на старозагорците най-често е в терариум на двора. Много обича да плува, отличен плувец е, а и му харесва да лови рибки - стопаните му пускат японски шаранчета и пъстърви, които той хваща в движение и изяжда, пише вестник Национална бизнес поща.
Обича да му е топло и през зимата вкъщи скъпа ултравиолетова лампа постоянно му доставя нужната температура и светлина. Като типичен хищник, влечугото се храни само с месо - пиле и риба.
Нилският крокодил е най-едрият от трите вида крокодили в Африка и един от четирите вида най-големи крокодили в света, заедно със соленоводния крокодил, гавиала и черния кайман.В близкото минало са били сериозно избивани и популацията им не е голяма, въпреки че се е увеличила през последните години благодарение на природозащитни организации.
В периода 1982-1999 г. в Уганда са регистрирани рекорден брой нападения на крокодили над хора. Дълго време не е била ясна причината, но се оказало, че е човешка грешка, нарушила състоянието на екосистемата в езерото Виктория - най-голямото африканско езеро, на чиито северни брегове е Уганда. От Южна Америка в езерото било внесено рядко водно растение, което в родината си служи за храна на много насекоми и влечуги. На африканския континент липсват такива животни и затова то масово се разпространило в езерото, но изпускало отровни вещества във водата, убило много риби и други водни животни. Така плячката на крокодилите намалявала, а лишени от храна, нилските крокодили започнали да излизат непрекъснато на брега и тяхна жертва ставал почти всеки, доближил водния басейн. През 1997 г., за да възстановят екосистемата, учени внесли от родината на растението-убиец - Бразилия, насекоми, които се хранели с листата на това растение.
Нилският крокодил достига дължина понякога и над 7 м и тегло над 500 кг, като отделни екземпляри достигат и до 800 кг. За рекорден се счита уловеният през 1973 г. крокодил в Руанда, дълъг 7,5 м с тегло 1300 кг, както и крокодил от река Итури в Конго със същите размери. Нилските крокодили живеят средно между 70 и 90 години.

Освен Колубер или Сасин си е взела кроко или гребчо и гламчо или кризия :ai: :ag: :ag: :ai: :ba: :ba:
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Re: Крокодил от Нил живее в Стара Загора

Мнениеот hyla » Нед Юни 29, 2008 10:14 pm

Хаха браво. Възлагаме мисия на Старозагорци да издирят притежателите на крокодилчето и да ги поканят тук :ag: :ag:
И Колубер ще има конкуренция в конкурса за най-сладък кроко :ajaweki: :ajaweki:
Ако видите да се продават червенобузи костенурки в зоомагазин или другаде сигнализирайте на РИОСВ. Продажбата им е забранена!
hyla
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Нед Юни 29, 2008 10:16 pm

Аз бас фащам, че крокодила е у сасин и сега го гласят за конкурса....... :ag: :ag: :ag: :ag: :ag:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот drebcho i glamcho » Нед Юни 29, 2008 10:33 pm

Не сме ние.
У нас много влечуги ще станат, ще вземе да си пречиме. :ajaweki:
Ама от сега пускаме разузнаването - то колко град сме 200-250 хил. селяни, бързо ще ги открием :ag: :ag: :ag:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот sasin » Нед Юни 29, 2008 10:54 pm

В нашта къща от влечугите и зъбатковците само мен обичат :ag: Мъжо е хващал змия, ама ми е рекъл че не ще да ни е домашен любимец :ad: Пък и аз конкуренция в зъбенето и хапането не щъ :ajaweki:
офис без хартия е химера в болното въображение на консултантите по фирмено управление
sasin
Пчела майка

Мнениеот drebcho i glamcho » Нед Юни 29, 2008 10:58 pm

sasin написа:В нашта къща от влечугите и зъбатковците само мен обичат :ag: Мъжо е хващал змия, ама ми е рекъл че не ще да ни е домашен любимец :ad: Пък и аз конкуренция в зъбенето и хапането не щъ :ajaweki:

Да си пазиш отровните зъби :ag: :ag: :ag: :ag:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Нед Юни 29, 2008 10:59 pm

Аз се уреждам да ви идвам на гости - вие само за зъби и отрови лафите [mood_feelings_hurt.gif] :ag: :ag: :ag: :ag:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот drebcho i glamcho » Нед Юни 29, 2008 11:10 pm

zoomaniak написа:Аз се уреждам да ви идвам на гости - вие само за зъби и отрови лафите [mood_feelings_hurt.gif] :ag: :ag: :ag: :ag:

Ние си вземаме само превантивни мерки. :ag:
Като стана дума за отрови - обичаме да готвим често гъби.
Ама тогава може да умрете от удар, ако нещете да ядете от гъбите fing23

Между другото на малки котенца не се дава за закуска люти чушки, че гледай му дупенцето как е пламнало :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот ViCToRy ; » Пон Юни 30, 2008 12:02 am

Има и други хора които отглеждат крокодили и каймани,колкото и да не ви се вярва :ag: :ad:
Но никой не знаеше какво прави Ставри, че тайно в избата си гледа динозаври :)
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот COLUBER » Пон Юни 30, 2008 10:26 am

ViCToRy ; написа:Има и други хора които отглеждат крокодили и каймани,колкото и да не ви се вярва :ag: :ad:

Аз знам, че има, но не познавам лично никой icon_bawling много искам да познавам някой който има някъв крокодил :ab:

А колкото до статията - очудващо малко грешки има, даже почти всички написани факти са правилни! :ai: Само тва дето си мислят, че домашния нилски крокодил няма да стане повече от 2-3 метра е много забавно :ag: също и че нилски крокодил на 2 години няма начин да е 50см освен ако не го мерят без опашката. И много ме дразни как са написали това "Нилският крокодил достига дължина понякога и над 7 м и тегло над 500 кг, като отделни екземпляри достигат и до 800 кг." ами те всички крокодили над 6 и 7 метра са ПОНЕ по 1 тон :ajaweki:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Пон Юни 30, 2008 4:57 pm

Посмали Манго.... 1000кг :ag: tongue
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот drebcho i glamcho » Пон Юни 30, 2008 5:31 pm