Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Терариумът във Варна изгоря - помогнете

Re: няколко любопитни новини от света

Мнениеот meri » Вто Авг 12, 2008 12:25 pm

Пожар изпепели варненския терариум
11.08.2008 15:47

Пожар, който е избухнал около 3,30 ч. тази сутрин, изпепели варненския терариум.

При инцидента в Морската градина са изгорели и част от обитателите на терариума. Сред тях е и саванният варан.

Все още не е ясно каква е причината за огнената стихия.

Очевидци разказаха, че част от влечугите са останали живи, но има и обгазени студенокръвни, чиято съдба все още не е известна.

Собственикът на терариума Ростислав Траянов заяви, че част от обитателите на атракциона ще бъдат преместени в помещение до Аквариума, други ще бъдат дадени за отглеждане при доброволци, а останалите той ще прибере в дома си.

Троянов разказа още, че слуховете за плъзнали из Морската градина влечуги е неверен и изключи палежът да е умишлен.

Според него най-вероятно причината за пожара е повреда в електрическата инсталация на терариума.

В момента на мястото на инцидента са експерти и дознател от ІІ РПУ във Варна, които извършват оглед и ще изготвят пожаротехническа експертиза.

http://www.dnes.bg/article.php?id=55541
Аватар
meri
Пчела работник

Re: няколко любопитни новини от света

Мнениеот ocean_lover » Вто Авг 12, 2008 2:12 pm

Жалко за животинките... [mood_feelings_hurt.gif]
ocean_lover
Животинче с въпрос

Терариумът във Варна изгоря - помогнете

Мнениеот Emma-arbg » Пет Авг 29, 2008 10:03 pm

Не знам колко от вас са чули по новините, че на 11.08.08 терариумът във Варна избухна в пламъци и 1/3 от животинките там умряха. Другите 2/3 са прибрани в къщата на собственика Ростислав Траянов или при негови приятели. Аквариумът във Варна взеха само водните костенурки. Днес лично се обадих на Ростислав, за да го попитам каква е ситуацията в момента. Слава Богу оцелелите 2/3 животинки са все още добре. За възстановяване на сградата на терариума са нужни 100 000 лв. Направили са банкова сметка, на която да събират дарения. Ето я и нея:
ДА ПОМОГНЕМ!
Пожар избухнал около 3,30 ч. на 11.08.2008г., изпепели варненския терариум.
Една трета от животните са загинали, още толкова са пострадали - обгорени и обгазени.
Централна Кооперативна Банка
IBAN: BG11CECB97901074652800
BIC: CECBBGSF
титуляр: Георги Младенов Кръстев
основание : терариум

Знам, че всеки се грижи за доста животни и помага колкото може, знам че на всички им е трудно, но знам и че ако всеки даде дори само по 5 лв и разпространи на познати, скоро ще могат да се съберат нужните пари за ремонт на сградата и животните да отидат обратно в дома си. Не знам колко от вас са посещавали терариума във Варна когато все още беше читав. Аз лично всеки път като отида във Варна това е първото място, на което отивам, и винаги съм се възхищавала с каква любов хората там се грижат за животните. И в един момент избухва пожар и слага край на всичко! Просто съм потресена! Моля нека помогнем на животните и на един прекрасен човек!
Emma-arbg
Животинче с въпрос

Re: Терариумът във Варна изгоря - помогнете

Мнениеот mommovet » Сря Сеп 03, 2008 10:27 pm

Загинали са доста повече от 1/3 от животните и вероятно още много ще умрат заради обгазяването. Ако можете помогнете им.. Идва зима, а те нямат дом и в момента живеят по кутии и подръчни терариуми по домовете на разни хора.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот sasin » Чет Ное 13, 2008 4:33 pm

Някой няма ли информация каква сума е събрана досега?
офис без хартия е химера в болното въображение на консултантите по фирмено управление
sasin
Пчела майка

Мнениеот StR » Чет Ное 13, 2008 5:23 pm

sasin написа:Някой няма ли информация каква сума е събрана досега?

По думите на Гого има още доста работа.Рости ми каза,че за следващото лято иска да отвори пак терариума.За празниците ми каза,че ще внася животни...
Исках да напиша нещо умно за онази тема с аватара си и нещото си,но не измислих нищо
StR
В глутницата

Назад към Общ форум