Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Санкция щеше да има, ако животното бе от местен защитен вид

Санкция щеше да има, ако животното бе от местен защитен вид

Мнениеот zoomaniak » Чет Ное 27, 2008 9:58 pm

Труп на питон изпадна от боклукчийски камион на сметището в Разград. В региона няма регистрирано подобно животно като домашен любимец, категорични бяха от екоинспекцията в Русе, които извършват регистрациите. Според Закона на биологичното разнообразие те нямат ангажимент да издирят собственика, санкция щеше да има, ако животното бе от местен защитен вид.

Около пет метра е дълъг тигровия питон, чийто труп изпадна от боклукчийски камион на сметището в Разград. Животното е било албинос – цветовете му са бяло и светло жълто. Тялото е изместено в края на сметището и нито обикалящите наоколо кучета, нито прелитащите гларуси го доближават. Служителите на депото за отпадъци го видели в понеделник, предполага се, че е от контейнер на ул. “Южен булевард“ в Разград.

Собственикът на нелегално отглежданото животно обаче е неизвестен. Според младши експерта от РИОСВ-Русе Емил Стойчев в Разград няма регистрирани никакви змии като домашни животни, каквито са изискванията на Закона за биологичното разнообразие. Конфискация и глоби между 100 и 5000 лв. са предвидени за нелегално отглеждане на местни защитени животни, нормативната база обаче не определя санкции за екзотични животни, които не са местни, затова екоинспекцията няма ангажимент да издири собственика на питона.

DarikNews
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Re: Санкция щеше да има, ако животното бе от местен защитен вид

Мнениеот ViCToRy ; » Чет Ное 27, 2008 10:54 pm

Кофти за змииката... Щом е станало 5 метра, явно все пак добре е гледано животното icon_dontknow Като се замисля не е изключено и да е избягал, да е излезнал на студа и за да се скрие някъде да се е заврял в кофата... като естествено на тези температури не е издържал повече от час... :ac: Не ми се вярва някой, който е отглеждал това животно с години, просто да го хвърли на боклука ако умре.... ако беше малко по става... ама все пак щом е 5м е поне 40-50-60кг... някак не си го представям icon_dontknow Инече в Русе аз доколкото знам има поне един тераристи с големи удушвачи :ad:
Но никой не знаеше какво прави Ставри, че тайно в избата си гледа динозаври :)
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот COLUBER » Чет Ное 27, 2008 11:56 pm

5-метров питон ако е мъжки може и от старост да е умрял. А 50 кила един възрастен мъж трябва да може да вдигне. Е не е изключено да е избягал разбира се, но сякаш е по-вероятно да му е дошло времето. :ac: smilie8

ПС: И ква е тая тъпа реклама на постовете ни?!?!
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот drebcho i glamcho » Пет Ное 28, 2008 2:59 pm

За питона в гаража или за комшулука

28 ноември 2008 12:42

Не познавам питона на фолкпевеца Константин, оня, дето гледал в гаража. Обаче живея в един и същ град с някой, който си е гледал питон в гаража и комшията му не е знаел за това. Бих предпочела да не съм била аз тоя комшия, защото изтръпвах само, докато на разградското сметище се доближавах до трупа на своя бивш съгражданин – един на бели и жълти петна, за да го снимам. Тигров питон албинос му била породата. Дълъг е към 5 метра. И собственикът му толкова го е обичал, че си го е гледал тайно у дома, някъде в 35-хиляден Разград. Никой не знае колко е продължило това, обаче, питоните живеят между 15 и 25 години, а този не ми изглеждаше да е умрял от насилствена смърт, от старост ще да беше, ама знам ли.

Знам само, че ме ужаси фактът, че никой не знай как се е появил тоз питон в родния ми град, нито някой ще понесе отговорност за това, че вероятно на метри от него в блажено неведение съседите на собственика му са отглеждали децата си. Не е отровен, много хубаво, ама що не ми го обясните, когато някой негов роднина се увие около вас? Аз не знам какво би го предизвикало да покаже по този начин любовта или яростта си, няма как и съседските на чорбаджията му деца да знаят.

Сигурно има люта тръпка да си гледаш питон вкъщи, ама не я разбирам. Пък ако и тайно си го гледаш – хептен.

И още. Ясно, че няма как, пък и защо, да има закон за опазване на хората от змиите и за обискиране на хорските къщи за наличие на влечуги, ама дали някак не може, поне постфактум, да се провери кой аджеба е тоз човек-питонособственик, и нещо така забележка да му се направи. Защото се оказа, че няма такъв закон, щели били да му конфискуват животното и да го глобят между 100 и 5000 лв., ама само ако животното било местно и защитено, каквото питонът не е. Поне тъй рекоха от екоинспекцията в Русе, където се регистрирали екзотични животни.

И тъй ще си изгние нашия албинос на сметището край Разград, заобикалян и от скитащите кучета и прелитащите гларуси. Всъщност и това беше от нещата, които ме потресоха: като ти е бил толкова любим любимец домашен тоз питон, погреби го, скъпи ми съгражданино, отдай му някаква почит, защо го хвърляш на боклука, той и там си остава чужденец, преместили са го встрани от сметта да гние сам. А можеше да е в зоологическата градина или в родната си Южна Азия, пък ти да майсториш нещо по колата в гаража, той не е ли затова?

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=308868
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Пет Ное 28, 2008 3:08 pm

[mood_feelings_hurt.gif]
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот COLUBER » Пет Ное 28, 2008 9:39 pm

drebcho i glamcho тая е супер зле дето ги е писала тея глупости?!?! Тя не знае ли, че в Разград няма само един човек, който да гледа питони?? И нямало признаци на насилствена смърт?? То ясно се вижда на снимката, че питона е прегазен ама карай... като не разбира може да си задържи тъпите коментари.
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот OT6ELNIK » Нед Дек 07, 2008 4:27 am

:ag: :ag: ggg
OT6ELNIK
В ятото

Назад към Общ форум