Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

..Нека и аз да се похваля :)..!

..Нека и аз да се похваля :)..!

Мнениеот 4o4incety » Нед Яну 04, 2009 6:27 pm

Вчера си взех 2-те Огненокоремни бумки(жабки).Страхотни и много красиви животни!Днес им сложих 3 щурчета и както винаги мъжът гепи 2 от тях :ag: !Нещото,което ме удивява обаче,е че още откакто доидоха започна една..копулацияяя!Във всички информационни "листчета",които съм чела пише,че размножителният им период е през лятото и се чудя това нормално ли е?

А ето и малко техни снимки,Съжелявам,че са с такова лошо качество,но през 2 стъкла не е лестно да се снима!:

http://www.snimka.bg/album.php?album_id ... id=9781342

Специални благодарности на Georg и Иво!!
Падна? Всички падат, важното е да можеш да се изправиш!
4o4incety
В пасажа

Re: ..Нека и аз да се похваля :)..!

Мнениеот zoomaniak » Нед Яну 04, 2009 6:34 pm

:az:
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот AdincetO » Нед Яну 04, 2009 6:47 pm

Много са хубави! Сладури tongue :ag: ! [friendship.gif]
AdincetO
В пасажа

Мнениеот StR » Нед Яну 04, 2009 9:28 pm

4o4incety написа:Вчера си взех 2-те Огненокоремни бумки(жабки).Страхотни и много красиви животни!Днес им сложих 3 щурчета и както винаги мъжът гепи 2 от тях :ag: !Нещото,което ме удивява обаче,е че още откакто доидоха започна една..копулацияяя!Във всички информационни "листчета",които съм чела пише,че размножителният им период е през лятото и се чудя това нормално ли е?

А ето и малко техни снимки,Съжелявам,че са с такова лошо качество,но през 2 стъкла не е лестно да се снима!:

http://www.snimka.bg/album.php?album_id ... id=9781342

Специални благодарности на Georg и Иво!!

Естествено,че размножителния им сезон е през пролетта* и лятото.Това е само да убиват време.Няма да снесат нищо,ако не ги зазимиш сега.Защо мислиш,че моите в момента са в една кофа лед :ag: :ag:
Исках да напиша нещо умно за онази тема с аватара си и нещото си,но не измислих нищо
StR
В глутницата

Мнениеот 4o4incety » Нед Яну 04, 2009 9:33 pm

Как така в една кофа лед лелел str ти ме стресна!Я опиши процеса,ако може?

А днеска единият тоест мъжкия изяде 2 щуреца и сега лежи?Да не би да му е станало нещо?
Падна? Всички падат, важното е да можеш да се изправиш!
4o4incety
В пасажа

Мнениеот StR » Нед Яну 04, 2009 10:41 pm

4o4incety написа:Как така в една кофа лед лелел str ти ме стресна!Я опиши процеса,ако може?

А днеска единият тоест мъжкия изяде 2 щуреца и сега лежи?Да не би да му е станало нещо?

Внимай,че те не ги ядат,а само поглъщат-хранисмилат ги живи.Ами в хладилника не беше точно и сега регулирам температурата за да ги върна там.
Исках да напиша нещо умно за онази тема с аватара си и нещото си,но не измислих нищо
StR
В глутницата

Мнениеот Georg » Пон Яну 05, 2009 2:47 am

При жабите няма истинска копулация. Това, че мъжкия държи женската през кръста не значи нищо. Оплождането на "хайвера" става външно, когато вече е снесен във водата. Мъжкият само се държи за женската, за да е в играта. По този начин я стимулира да започне да снася, ако има готови за това яйца. Сега женските нямат гови яйца за снасяне, ама мъжките нещо ги гони хормона...
Относно зимуването - млади земноводни и влечуги от умерения географски пояс могат да се приучат да не го правят. След 1-2 сезона вече не изпадат в зимен сън. За възрастните уловени от природата, е добре да се зазимяват, особено такива, които се подготвят за размножаване.
Тези жаби са едни от най-непретенциозните в това отношение и не смятам за абсолютно наложително зимуването, но нямам собствен опит. Руснаците, които са доста напред в размножаването и отглеждането им, препоръчват за по-сигурно да се зазимяват. На моите, които ще оставям за размножаване, смятам да им приложа една кратка процедура от около месец общо. Сега са нахранени, но като огладнеят след седмица ще ги местя на хладно. До края на февруари смятам, че ще съм приключил, а през март след обилно хранене и увеличен светлинен ден се надявам да имам готови за размножаване чифтове.
Жоро
Аватар
Georg
В глутницата

Назад към Общ форум