Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Шиба ину

Шиба ину

Мнениеот love PET » Пон Май 10, 2010 2:25 pm

Толкова ми харесва тази порода затова и направих темичка.
Извинте ако се повтаря темата (това го пиша в всяка тема).
КАК изглеждат ШИБА ИНУ
Те са компактни кучета, със здрава костна система и добре развита мускулатура, с леки и пъргави, енергични движения. Височината на кучетата при холката е от 37 до 42 см при мъжките и 34 - 39 см при женските. Съотношението между височината при холката и дължината на телцето им трябва да бъде 10 : 11. Теглото им варира от 8 до 10 кг. Радват се на чудесно здраве, живеят от 12 до 15 години. Макар и сходни като ръст и тегло, винаги можете да различите с лекота мъжките и женските шиба ину. Мъжкарите са наистина мъжкари, по-здрави и набити, но без нищо грубо в тях, а женските са по-изящни и нежни,
но без никакъв признак на слабост. От умната им закръглена главица
с ясно изразен стоп с лека бразда в средата на челото към вас поглеждат тъмно кафяви очи, в които често проблясват искрици смях.
А триъгълните им леко приведени напред островърхи уши внимателно се вслушват в звуците наоколо.
Козината им по тялото им е водоустойчива, права и твърда, къса и равна по муцунката, ушите и крайниците, а подкосъмът й – мек и плътен. През зимата тя е до около 5 см. Козината на опашката е малко по-дълга и стърчаща като четка. Окраската на козината на шиба ину може да бъде червена, черна с подпали или „сезами” (червена с черни ивици), а подкосъмът – сметанов, тъмно жълт или сив.

Шиба ину може да има и сметанова окраска, но този цвят се счита за недостатък и не се допуска до развъждане защото необходимите петна и отметки, известни като „ураджиро” не се виждат. „Ураджиро” се превежда като „бяло от вътрешната страна” (сметаново до бяло) и се препоръчва да се вижда при всички окраски на козината отстрани на муцунката, на бузите, по вътрешната страна на ушите, под долната челюст, горната част на гърлото и вътрешната част на крайниците, по корема, около основата на опашката. При кучетата с червена окраска на козината (най-често срещаната) сметаново – бялото трябва да се среща по гърлото, предната част на врата и гърдите.
Козината на шиба ину не се нуждае от особени грижи. Единствено през лятото неудобство може да създаде пухкавият подкосъм, който линее (защото неговата функция е да предпазва кучето при температури
под нулата), но четкането му всеки ден ще разреши този проблем.
http://dogbg.net/index.php?sta=391&catid=3
В сайта има още информация.
Изображение
Изображение
Всеки ден може да си известен, за това днес бъди себе си!
Аватар
love PET
В пасажа

Re: Шиба ину

Мнениеот zoomaniak » Пон Май 10, 2010 2:47 pm

Тея са като лисици кучета :ag: :ai: :ag: на последната изложба даже галих едно - луди са за 100 села. А дребни. Като се заборят помежду си - поводите се уплитат за секунди :ag: :ag: :ag:

Изображение

Изображение
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот love PET » Вто Май 11, 2010 1:40 pm

Някой има ли снимки на тези кучета?
Аватар
love PET
В пасажа

Мнениеот zoomaniak » Вто Май 11, 2010 1:43 pm

Да фееееееее :ag: нали съм ги сложил над твоето мнение - правени са от мен или съпругата ми :ag:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот love PET » Вто Май 11, 2010 1:51 pm

Виждам бе, млада съм още не съм сляпа! :ag:
Освен твойте (знаех си,че ти ще имаш).
Аватар
love PET
В пасажа

Мнениеот zver4eto_kari » Съб Май 15, 2010 9:21 pm

В Русия едни приятели имат куче от тази порода.Тича като лудо,без да се уморява,по цял ден. :ag: Ние в момента сме много заинтересувани от тази порода.
Мопсовете са много разпространени в България и вече не е актуално да ги развъждаш.Много трудно намерихме стопани за първото кучило/скоро,може би,ще има и второ/,затова сега мислим за нова порода.
Чудим се между басенджи и шиба-ину.Мисля,че скоро много хора ще проявят интерес към тези две породи,но засега не виждам някой да се интересува.Трябва да се пробва. :bs:
Изображение
zver4eto_kari
В ятото

Мнениеот love PET » Вто Юни 15, 2010 8:28 pm

Темата заспа! icon_dontknow
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
love PET
В пасажа

Мнениеот Maritoo6 » Вто Юни 15, 2010 8:40 pm

Ама тия кучета са много яки :ajatki: :sunny:
Even death can't cure an idiot.
Аватар
Maritoo6
Пчела майка

Мнениеот Bunny Boo » Вто Юни 15, 2010 9:16 pm

А каква е разликата между шиба и акита :ab: Страхотни са кучетата :ab:
ИзображениеИзображение
Bunny Boo
В пасажа

Мнениеот sisity » Вто Юни 15, 2010 9:21 pm

Bunny Boo написа:А каква е разликата между шиба и акита :ab: Страхотни са кучетата :ab:

Не съм сигурна, но едното май е американска порода, а другото японска.
Готини кучета са, но съм чела, че не стават за апартамент. Ние се бяхме насочили към тях, но като прочетох това и всичко се срина.
Аватар
sisity
В глутницата

Мнениеот love PET » Вто Юни 15, 2010 9:34 pm

Разликата е в големината.
Аватар
love PET
В пасажа

Мнениеот love PET » Съб Юни 26, 2010 8:12 pm

zver4eto_kari написа:В Русия едни приятели имат куче от тази порода.Тича като лудо,без да се уморява,по цял ден. :ag: Ние в момента сме много заинтересувани от тази порода.
Мопсовете са много разпространени в България и вече не е актуално да ги развъждаш.Много трудно намерихме стопани за първото кучило/скоро,може би,ще има и второ/,затова сега мислим за нова порода.
Чудим се между басенджи и шиба-ину.Мисля,че скоро много хора ще проявят интерес към тези две породи,но засега не виждам някой да се интересува.Трябва да се пробва. :bs:

Аз с удоволствие бих си взела едно шиба ину,ако ми разрешат!
Аватар
love PET
В пасажа

шиба ину

Мнениеот Весс » Сря Дек 22, 2010 4:21 pm

Здравейте!
Търся за да купя куче, шиба ину или японска малка лайка .Ще ми е необходима и информация за цената.
Благодаря предварително!
Весс
Животинче с въпрос

Мнениеот love PET » Сря Дек 22, 2010 5:06 pm

http://en.wikipedia.org/wiki/Shiba_Inu
Ето има и картинки!
Аватар
love PET
В пасажа

Мнениеот Animals_huggie » Сря Дек 22, 2010 8:42 pm

Мале наистина са мн яки ... Много харесвам кучетата подобни на хъскита .. И хем че сладко,хем малко :bp: :ag: Ама не съм виждал обяви или ръзвъдници(БГ) за Ш.Ину :ac:
Аватар
Animals_huggie
В пасажа

Мнениеот gabrielabonbon » Сря Дек 22, 2010 9:45 pm

Много са сладки тез дребосъци. :ba: :ax:
I'm not afraid of the dark. I'm afraid of what I'll find once I turn on the lights.
Аватар
gabrielabonbon
Пчела майка

Мнениеот atina » Чет Дек 23, 2010 10:34 pm

Здравейте, направих си труда и се обадих в Русия да питам за малки и по точно за цената- казаха ми 1500 евро. Така че, който иска да действа, имат и малки в този развъдник-http://angel-dog.ru
А ето и писмения му отговор:
Здравствуйте! Спасибо. Стоимость мальчика Сиба ину шоу и брид класса 1500 евро.
С наступающим Вас Рождеством и Новым Годом!
Wed, 22 Dec 2010 16:45:47 -0000

Дано съм помогнала с нещо!
atina
В стадото

Мнениеот viktoria981 » Пон Яну 03, 2011 12:59 pm

Много са красиви.... :ba: :ax:
Аватар
viktoria981
В глутницата

Мнениеот love PET » Пон Апр 25, 2011 4:00 pm

Изображение
Изображение
Божее какъв лисичи поглед ^^
Изображение
Изображение
^^ :ba: :ah:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
^^ Зайек xD :ajaweki:
Аватар
love PET
В пасажа

Мнениеот love PET » Пон Апр 25, 2011 4:03 pm

Като напишеш шиба ину на китайски ( :ai: ) излизат много резултати!
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
love PET
В пасажа

Мнениеот nikineli » Нед Ное 16, 2014 11:22 pm

[quote="zoomaniak"]Тея са като лисици кучета :ag: :ai: :ag: на последната изложба даже галих едно - луди са за 100 села. А дребни. Като се заборят помежду си - поводите се уплитат за секунди

Ооооооо много си прав.Прави ни диви и щастливи.МАКС на два месеца и..... скоро ще стане на три и като се ухапе пчелата за задника(това ми е лафа за лудостта му) се започват едни тигели напрад, в кръг,нагоре,надолу,по дивана,под масата,на леглото,долу до коридора и пак и пак.Като хала е.Спукваме се от смях.Толкова е барз,че ми се завива свят докато го гледам.
nikineli
В ятото

Мнениеот nikineli » Нед Ное 16, 2014 11:48 pm

[quote="nikineli"][quote="zoomaniak"]Тея са като лисици кучета :ag: :ai: :ag: на последната изложба даже галих едно - луди са за 100 села. А дребни. Като се заборят помежду си - поводите се уплитат за секунди

Ооооооо много си прав.Прави ни диви и щастливи.МАКС на два месеца и..... скоро ще стане на три и като се ухапе пчелата за задника(това ми е лафа за лудостта му) се започват едни тигели напрад, в кръг,нагоре,надолу,по дивана,под масата,на леглото,долу до коридора и пак и пак.Като хала е.Спукваме се от смях.Толкова е барз,че ми се завива свят докато го гледам.
http://nikineli.snimka.bg/animals/maks.842851.34372944 - от един час е вкъщи и е на 51 дена
http://nikineli.snimka.bg/animals/maks.842851.34372959- с другият домашен любимец
http://media.snimka.bg/s1/4064/034372951.jpg?r=0 - кацнал на едно дърво
http://media.snimka.bg/s1/4064/034372961.jpg?r=0- вече с изправени ушета преди една седмица
На 21,11 ще направи три месеца.
http://media.snimka.bg/s1/4064/034372962.jpg?r=0- изядената стена от Макс
nikineli
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Вто Ное 18, 2014 8:38 pm

Как се сдобихте с него... :ag: :ba:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот nikineli » Чет Ное 20, 2014 8:36 am

Докараха ни го от Словакия.Без родословие,защото не можех да си позволя да е със.Аз и така трудно си го позволих.Похарчих едни пари и сега трябва да си ги възтановя,че едното ми дете ще остане без шофьорска книжка :ag: .Близо 2 месеца опипвах почвата,да не остана измамена.Намерих човек,който беше докарал куче от Словакия и хората бяха доволни.Аз използвах също неговите услуги и също съм доволна.
nikineli
В ятото

Мнениеот Anji » Чет Яну 29, 2015 11:42 am

Може ли да ми дадете координати на вносителите на кученца шиба ину, защото и аз искам да си взема, много предлагат да ти докарат, но изглеждат съмнителни.
Аватар
Anji
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Чет Яну 29, 2015 6:46 pm

Купете си от чужбина... по-лесно и правилно е.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Anji » Съб Фев 07, 2015 12:42 pm

С голяма радост да се похваля докараха ми от чужбина малка женска шиба ину на 2 м и 1 седмица. Чакахме я с нетърпение, дъщеря ми събира повече от година пари. Като я взехме вечерта трепереше,много беше пътувала и много беше стресирана. Нормално. Завря се в ъгъла, в който й бяхме сложили леглото... И така е вече пет дни, свряна в ълъла, не пие вода( само вечер като остане сама в стаята), не яде( само от ръка през деня и вечер като остане сама,ако има храна в купичката), не пишка и не ака (само вечер ,като ни няма), не се заиграва с нищо и всеки шум я плаши, от нас също се страхува и тялото й издава всички признаци на страх. Не й висим постоянно отгоре само по 3-4 пъти на ден (за да я храним, да й слагам какпи в очите ,че има възпаление , и за да я изкараме от ъгъла в другата част на стаята и да се опитаме да я заиграем),за да не я стресираме уж повече. Ветеринарят я прегледа, обезпаразити и каза,че е напълно здрава. Само лежи в ъгъла .Много е страхлива. Не знам как да я стимулирам да общува с нас и да излезе от ъгъла, като нито храна, нито играчки я вълнуват. Не знам какво е преживяла и дали ще го превъзмогне...
Аватар
Anji
Животинче с въпрос

Мнениеот Kiara~Wilson » Чет Мар 19, 2015 6:16 pm

Аз МНООГО обичам тази порода.. В момента имам едничко на 2 месеца.. Женско е.. Искам да кажа, че това е прекрасна порода куче, която става дори и за гарсионера. Но не са много добри компаньони.. :ba: :ba: Понякога са агресивни към други домашни любимци.. Аз имах и един булдог, но те не се споразумяха и затова се наложи да заведа булдога на селото ми. :ab: Шибата ми се казва Киара Уилсън. (странно, но яко) .. Аз много си я обичкам и ако някой иска може да му покажа една обява. (за жалост се поръчва). ТЕЗИ, КОИТО ТЪРСЯТ КУЧЕ ПРОСТО ЗА РАЗВЛЕЧЕНИЕ - ШИБА ИНУ .. Недостатъците на тази порода са това, че се нуждае от доста грижа за козината, не обича маниполацията от малки деца, трудна е за дресиране. Най-добрите качества на породата са това, че е много чиста порода, любовта към стопанина е невиждана и техния интелект (несвързан с дресинг).
Аватар
Kiara~Wilson
Животинче с въпрос

Мнениеот nikineli » Чет Мар 19, 2015 8:32 pm

От къде толкова впечетления само за двумесечно куче?За някои неща мога да поспоря.Например не се нуждае от особена грижа за козината,научи доста неща много бързо.Да своенравни са,но умни.
nikineli
В ятото

Мнениеот Kiara~Wilson » Нед Мар 22, 2015 4:07 pm

Еми.. Имам го от новородено, защото е малкото на другото ми куче и доста неща разбрах, а и не ми е за пръв път да гледам Шиба Ину. Даже имах преди няколко години едно, което стана лошо и се наложи да го приспя. Още ми е мъчно. Веднъж като си вземеш Шиба ину, искаш пак. :ba: Прекрасни са! :ba:
Аватар
Kiara~Wilson
Животинче с въпрос

Мнениеот nikineli » Вто Мар 24, 2015 3:12 pm

Kiara~Wilson написа:Еми.. Имам го от новородено, защото е малкото на другото ми куче и доста неща разбрах, а и не ми е за пръв път да гледам Шиба Ину. Даже имах преди няколко години едно, което стана лошо и се наложи да го приспя. Още ми е мъчно. Веднъж като си вземеш Шиба ину, искаш пак. :ba: Прекрасни са! :ba:

Колко точно лошо е станало и с какво се е характеризирала лошотията,че да се стигне до там?Сега нали има специалисти-треньори,които помагат за разрешаването на различни поведенчески проблеми.
Моето не изисква особени грижи за козината и както вече споменах го научихме над оста неща.Сега съм го записала на училище,за да изгладим поведението в градска среда.
Хормоните му бушуват и както казва ветеринаря,сега е тийнеджър и от известно време ми се заяжда за някои неща,като се хвърля да хапе.Ще видим дали е временна проява,но така или иначе е ученик и мисля,че ще успеем да се справим или по скоро се надявам.
nikineli
В ятото

Мнениеот Kiara~Wilson » Нед Апр 05, 2015 8:58 am

Еми.. Започна да хапе и хората, и кучетата.. И затова така решихме, че ще е най-добре. Много трудно се открива тази порода. Даже като ни донесоха майката на сегашнотот ни кученце, тя имаше бълхи, глисти, проблем с очите и дори са ѝ рязали опашката и имаше възпаление. Имаше шанс да умре, но се справихме. :ba:
Аватар
Kiara~Wilson
Животинче с въпрос

Мнениеот nikineli » Вто Апр 07, 2015 3:01 pm

Kiara~Wilson написа:Еми.. Започна да хапе и хората, и кучетата.. И затова така решихме, че ще е най-добре. Много трудно се открива тази порода. Даже като ни донесоха майката на сегашнотот ни кученце, тя имаше бълхи, глисти, проблем с очите и дори са ѝ рязали опашката и имаше възпаление. Имаше шанс да умре, но се справихме. :ba:

Мисля,че треньорите могат да се справят с агресията,ако се хване навреме.
Как така се открива трудно тази порода?В Словакия има доста,в Украина,в Русия,а може и Италия и Сърбия и Чехия.
Аз нямах никакъв проблем.Явно съм имала голям късмет.Кучето ми беше от здраво ,по-здраво.Нито глисти,нито бълхи,нито очни възпаления-нищо.Здраво и добре гледано охранено кутре.
Миналата седмица избяга.Едвам го намерихме.Една жено го беше приютила,улично куче го беше ухапало,ама всичко е ок.
Вече е ученик от може би месец.
nikineli
В ятото

Мнениеот Kiara~Wilson » Вто Апр 07, 2015 5:59 pm

ние много трудно открихме развъдник за Шиба ину.. 2 месеца търсехме и после 1 месец чакахме. Ние вече продадохме малките на кучето ми и си оставихме едничко. И за лошотията.... Нямаше някой, който да може да се доближи до нея без да бъде ухапан.
Аватар
Kiara~Wilson
Животинче с въпрос

Мнениеот nikineli » Пет Апр 10, 2015 9:09 pm

Kiara~Wilson написа:ние много трудно открихме развъдник за Шиба ину.. 2 месеца търсехме и после 1 месец чакахме. Ние вече продадохме малките на кучето ми и си оставихме едничко. И за лошотията.... Нямаше някой, който да може да се доближи до нея без да бъде ухапан.

На каква възраст се появи тази агресия?
Моето не е от развъдник с родословие.
nikineli
В ятото

Мнениеот Kiara~Wilson » Съб Апр 11, 2015 10:17 pm

М/у 1вата и 2рата год. някъде..
Аватар
Kiara~Wilson
Животинче с въпрос

Мнениеот Tiyana_Teodorova » Сря Сеп 02, 2015 9:44 pm

Здравейте! Надявам се, все още да отговаряте по тази тема! Тъй като се каня да си взимам кученце smile322.gif от тази порода, ме интересува в каква възраст би било най-нормално да си го взема? А също така, някой да предлага японски имена, аз вече съм си избрала едно - Хачико-Хачи, но ме притеснява, че няма "Р", затова може ли помощ?
Аватар
Tiyana_Teodorova
Животинче с въпрос

Мнениеот nikineli » Чет Сеп 03, 2015 1:04 pm

След първа ваксина ,а може и по-късно,стига да имат в наличност.На мен ми предлагаха и едно по-голямо от развъдник и с хигиенни навици,но седем месечно куче не ми се взимаше.Исках си го от малко.
В нета изпиши -имена за кучета и ще ти излезнат по азбучен ред много.
И моят няма Р,но и с него и без него мвай е все тая.
Прочети добре за породата.Голяма лудетина е.Моят без повод е за никъде.Не съм го свикнала и като избяга,няма връщане.Прави си каквото иска щом усети,че е на свобода.Имай предвид,че ходим на училище,но аз може би и късно го записах,не знам.С повод ли е, слуша.Без повод ли е НЕ слуша
nikineli
В ятото

Мнениеот Tiyana_Teodorova » Съб Сеп 05, 2015 11:07 am

Много Ви благодаря за отговора. [dalmatinek2.gif] И аз го искам от малко, но много хора ми казват, че е най-добре да си го взема на 3-тия месец. Аз искам веднага, щом бебето няма толкова голяма нужда от майката. :ba: Като го гледам на снимки не ми изглежда чак толкова малко, но всъщност е някъде около 40 см. Не знам с коя порода мога да го сравня. Може би с бигъла. :ay: . А за името - щом не е чак толкова притеснително, значи мога и без "Р".
Аватар
Tiyana_Teodorova
Животинче с въпрос

Мнениеот nikineli » Чет Сеп 10, 2015 9:19 am

Аз го взех на 51-52 дена,но явно са бързали да го продадат.Всъщност му беше бита първа ваксина след 45 дена и хоп при мен.Много,ама много са своенравни.Правят нещата,когато те си решат.Представи си едно малко дете,което му е интересно всичко около него и ти го викаш или му казваш да направи нещо,а то си прави оглушки.Ние ходим на групови тренировки и е ужас.Първите 15 мин. е горе-долу,но после му писва.Всичко го разсейва,започва да скимти(в случая го хваща лудата да стои на едно място),разконцентрира се много бързо
nikineli
В ятото

Мнениеот nikineli » Вто Яну 19, 2016 8:59 pm

Нещо не мога да кача снимки.Помощ!
nikineli
В ятото

Мнениеот nikineli » Вто Яну 19, 2016 10:29 pm

nikineli написа:Нещо не мога да кача снимки.Помощ!

http://media.snimka.bg/s1/5125/036494845.jpg?r=
Стана.Ето го и Макс на снега.Вече на 1г и 5 месеца
nikineli
В ятото

Мнениеот Ogi-Bela » Сря Фев 10, 2016 9:11 pm

Здравейте и от нас! Отскоро и ние сме горди собственици на шиба ину - един красавец на 4 месеца :-) Dog456
Обаче вече се сблъскахме с "особеностите" на породата - своенравност.
При възпитанието стигнахме до 3 команди и половина и зациклихме. Стигнахме до заключението, че трябва да се запишем на училище. Бихте ли ни препоръчали подходящо? Какви са цените? Дали е добре да е в група или предвид характера ще е по-добре да се обучава самостоятелно?
Аватар
Ogi-Bela
Животинче с въпрос

Мнениеот nikineli » Сря Фев 10, 2016 10:57 pm

Ogi-Bela написа:Здравейте и от нас! Отскоро и ние сме горди собственици на шиба ину - един красавец на 4 месеца :-) Dog456
Обаче вече се сблъскахме с "особеностите" на породата - своенравност.
При възпитанието стигнахме до 3 команди и половина и зациклихме. Стигнахме до заключението, че трябва да се запишем на училище. Бихте ли ни препоръчали подходящо? Какви са цените? Дали е добре да е в група или предвид характера ще е по-добре да се обучава самостоятелно?

Първо честито сладурче!Чакаме снимки.Второ от къде сте?Няма как да ви се препоръча нещо,ако не се знае от къде сте.
Оооооо своенравност,твърде познато ми звучи.Нашият знае много неща,но ги прави,когато си иска или трябва да му повториш няколко пъти.Мъжът ми му казва "Ей,тъпанар",а той не е тъп и аз много се дразня.Ние ходихме на училище,но го записах доста късно.Някъде около 6-7 месеца,но ми беше от полза за някои неща,но пак се случват с мъка.До ден днешен не мога да го пусна да тича без повод.
Те не са кръвожадни, за да се обучават самостоятелно.Препоръчвам в група.Нашият като беше малък си играеше с всички,но откакто го хвана пуберитета не понася мъжки.Може би трябва да се среща повече с кучета от малко,а при нас това липсваше.
nikineli
В ятото

Мнениеот Ogi-Bela » Чет Фев 11, 2016 9:37 am

Благодаря!
Моя грешка - забравих да напиша, че сме от София. Ще бъдем благодарни, ако някой може да ни препоръча училище.
Иначе нашето момче го пускаме без повод малко да потича, но веднага намира всякакви боклуци, които се чувства длъжен да изяде! Не знаем как да го отучим. Надявам се с времето това да се случи, все пак от едва две седмици започнахме да го извеждаме, но той постоянно е гладен и сигурно ще е трудно :-).
Аватар
Ogi-Bela
Животинче с въпрос

Мнениеот elinito » Пет Фев 12, 2016 3:08 pm

Здравейте приятели,
От скоро и ние сме собстеници на малко бебе Шиба ину - казва се Ирей. :sunny:
Взехме го от развъдних в Чехия (Прага) - чистокръвен с родословие. За тези които се интересуват от цената -> 800 евро.
Много лесно се научи на няколко команди (препоръчвам клипчета в youtube за тази цел): седни, горе, дай лапа, дай 5 ( дава 2те лапички седнал).

Бих искала да попитам дали в София има други кученца Шиба Ину и дали собствениците им биха искали да запознаем малките зверчета :)
Ето и малко снимки на малкия:
Изображение
Изображение
Изображение

Поздрави!
Аватар
elinito
Животинче с въпрос

Мнениеот nikineli » Пет Фев 12, 2016 4:21 pm

Малък ,сладък бонбон!
nikineli
В ятото

Мнениеот Ogi-Bela » Пет Фев 12, 2016 8:36 pm

Опитвам се да кача снимки на Хачи, но не мога да се оправя тук. Помагайте
Аватар
Ogi-Bela
Животинче с въпрос

Мнениеот elinito » Пет Фев 12, 2016 9:13 pm

Ogi-Bela написа:Опитвам се да кача снимки на Хачи, но не мога да се оправя тук. Помагайте

В полето което пишете, горе, отлято на падащото меню за шрифта има иконка на която пише img. Кликате на нея и пействате линка на снимката.
Аватар
elinito
Животинче с въпрос

Мнениеот Ogi-Bela » Пет Фев 12, 2016 9:47 pm

Благодаря, обаче нещо не ми се отдава :bu:
Ние засега ще сме без официална снимка в интернет пространството.
Аватар
Ogi-Bela
Животинче с въпрос

Мнениеот nikineli » Съб Фев 13, 2016 9:24 am

Ogi-Bela написа:Благодаря, обаче нещо не ми се отдава :bu:
Ние засега ще сме без официална снимка в интернет пространството.

Качи снимките първо в снимка.бг и тогава ще можеш по описания по-горе начин да ги прехвърлиш тук.
nikineli
В ятото

Мнениеот elinito » Пон Фев 15, 2016 8:52 am

Страхотеееен е ! :) Да Ви е жив и здрав и много много да Ви слушка малкия сладкиш :)
Аватар
elinito
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пон Фев 15, 2016 11:34 am

Хубаво е да не го пускате където ви падне или просто на Автоматичен повод.

Яденето на неща то земята често води до смърт от отрова най-малкото вече има доста хора, които разпръскват отровни примамки за бездомни или домни кучета.

Много хора вече мразят кучетата и лайната им в парковете - имайте го това в предвид - автоматичен повод е спасението и преценка на какво място да се води и се наблюдава кучето.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Mika Inu » Нед Мар 27, 2016 5:00 pm

Здравейте,
Ние имаме женска вече от 2 години. Гледаме я в апартамент, но я разхождаме задължително поне по 1-2 часa интензивна разходка, независимо дали вали или е -15 градуса. В началото беше малко зверче- правеше много бели, не обичаше да я пипат, навън беше много непослушна. Сега вече е ангелче :) След като поотрасна спря да прави бели, понаучихме я много лесно на команди срещу наградки (Седни, Легни, Стой на място, Дай лапа... другата, двете; Стани, само с Ела имаме все още проблем когато сме навън). Вече е много гальовна, но само с познати. Има си приятелчета и си играе с тях всеки ден. Смятам че кучето с времето заприличва на стопаните си :) Ходили сме на море с нея, обича да пътува, нямаме проблем в колата. Много си я обичаме...качвам малко снимки и ще се радваме да се срещнем с други от породата (ние живеем в Ботевград).
http://pivasileva.snimka.bg/animals/mika.903239.36753628
Аватар
Mika Inu
Животинче с въпрос

Назад към Породи