Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

От къде мога да си взема куче Австралийска овчарка

От къде мога да си взема куче Австралийска овчарка

Мнениеот jujko » Сря Яну 04, 2017 6:52 pm

Здравейте, дали някой може да ми каже, от къде мога да си взема куче от породата Австралийска овчарка? Видях, че има в развъдник Перфект, намиращ се в с. Извор. Ще се радвам ако някой може да ми даде информация и за тях. Благодаря
Аватар
jujko
Животинче с въпрос

Re: От къде мога да си взема куче Австралийска овчарка

Мнениеот meri » Сря Яну 04, 2017 7:13 pm

Не знам колко е развъдник, но много внимавай с тия обяви, почти винаги са лъжливи, условията лоши, животните болни и т.н. Не се лъжи също по евтините обяви...Също така имай предвид, че много често всякакви документи и ветеринарни паспорти се фалшифицират редовно и след това кучетата се оказват неваксинирани и болни, въпреки обратното твърдение на развъждачите. Най-сигурно е чрез познат да си намериш или човек, който отглежда такива кучета, поне може да ти каже за сигурен човек. Много често животните преди чифтосването не са преглеждани здравословно, да не говорим за генетичните заболявания, които се проявяват след това. А това, че можело да се върне кученцето след това.... мога да ти кажа, че ги евтаназират или пробутват на друг, и така се процедира...да върви търговията. Не се заблуждавай по писаниците по сайтовете им.Или си води човек с теб, най-добре ветеринар, за да огледа малките, родителите, условията...много често те се крият, представят се други или не отговарят на истината, снимките, също. Както виждам в другия форум са ти отговорили...
Аватар
meri
Пчела работник

Назад към Породи