Имам проблем относно кокерите

Имам проблем относно кокерите

Мнениеот nati_dn » Пон Мар 16, 2009 3:43 pm

Здравейте, казвам се Наталия, и също като Вас харесвам кокерите.Много искам да си взема, но преди това исках да се допитам и до Вашето мнение.В момента съм ученичка, и ми се налага да ставам сутрин в 05:00.Прибирам се към 14:30 - 16:00 часа.При тези обстоятелства ще мога ли да отгледам нормално малко кокерче? Готова съм на всичко! Благодаря
nati_dn
Животинче с въпрос

Re: Имам проблем относно кокерите

Мнениеот kokerka » Пон Мар 16, 2009 6:33 pm

АКо това ви е единственият проблем, да, ще можете. Разбира се при положение, че сте решили всички други проблеми и сте осигурили всичко нужно. А, и че след 16.00 все пак му обръщате внимание повече от 10 мин ;)

А защо точно кокер? smilie8
Животните са По-добрите приятели на човека!
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот nati_dn » Пон Мар 16, 2009 11:04 pm

Кокерите ми допадат като характер.Мисълта ми беше, дали ще издържи толкова време само, без да прави бели, защото ще е найстина само? [mood_feelings_hurt.gif] И дали няма да се почувства самотно? icon_bawling
nati_dn
Животинче с въпрос

Мнениеот vlado zoo » Вто Мар 17, 2009 12:44 am

A сигурна ли си, че ти допада като характер. Доминантно, често арогантно, много енергично куче? Подготвена ли си за това или щото е "миличък"?
vlado zoo
Животинче с въпрос

Мнениеот bu6i » Вто Мар 17, 2009 12:58 am

:ab: Характера нищо му няма :ab: .....как го научиш ,такова ще е smiley24 .....но това не и е проблема на Наталито :ab:
.....ако наистина мислиш да оставиш малко куче съвсем само по 7-8 часа на ден.....ще ти се стъжни....по-добре изчакай ваканцията и тогава го взимай smiley24 ....да можеш да му отделиш достатъчно много време и да си го научиш да стои само smiley24
bu6i
Пчела майка

Мнениеот kokerka » Вто Мар 17, 2009 2:43 pm

О, Буши, вервай ми има проблем с характера. Поне от моята позиция мога да извадя една сносна статистика.... която сочи, че само двама, от всички които са си взели кокер са били подготвени за характера му. А вярвай ми под всички визирам не малък брой хора.

А проблема ако е правене на бели, то трябва да е ясно, че няма бебе куче, което и със и без човешко присъствие ЩЕ прави бели и ЩЕ трябва да му се ходи по задника, докато не се обучи и научи. Който си въобразява, че има куче, което като бебе не прави бели - да си вземе плюшено :bs:
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот nati_dn » Сря Мар 18, 2009 6:41 pm

Благодаря за отговорите! :bs:
nati_dn
Животинче с въпрос

Мнениеот vlado zoo » Чет Мар 19, 2009 12:58 am

nati_dn написа:Благодаря за отговорите! :bs:

Пак заповядай smiley24
vlado zoo
Животинче с въпрос

Мнениеот gabriela-roni » Пон Юни 15, 2009 12:35 pm

аз имам кокер.едва ли толкова харесваш характера му.кокерът е често дружелюбен много своенравен и дори може да се сърди.сигуна съм че ще издържи толкова времесам.но проблемът е че кокерът може да бъде много привързан.затова дори да си много уморена трябва да оставиш малко сила да прегърнеш кучето си докато то приготвя почетното ти посрещане.успех :ay:
gabriela-roni
В стадото

Мнениеот anthurium » Нед Авг 23, 2009 4:12 pm

Защо да са проблемни ,моята е вече стара на 10 г а я взех на 6 от чужди хора сменяла е стопанини 2 пъти ,но е много привързана и игрива Animals_527 навън не мога да я фокосирам като стрела , но винаги се оглежда и те търси на всеки 5 мин. soppy_eyes досега не съм имала проблем и с къпането ,ресането,а когато я постригват направо са учудени колко е кротка,дори и кастрацията не повлия на настроението и продължава да се държи като пале :ag:
anthurium
Животинче с въпрос

Мнениеот kokerka » Нед Авг 23, 2009 5:05 pm

Защото е женска, защото сте я взели чак на 6 и защото просто личният й характер е такъв. По принцип като цяло кокерите са доминантни, трудно се обучават, особено когато стопаните решат, че като бебета са страшно сладки и не можели да причиняват такова нещо на толкова сладко бебе. На 1 година се получава бушуващ ураган у дома, който вече много по-трудно се възпитава. Друг е въпорса кой какво намира за нормално. Наскоро няколко собственици на кокери след сума ти месеци и години гледане осъзнаха, че кучето да им ръмжи било проблем.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот anthurium » Нед Авг 23, 2009 5:28 pm

Може , :bs: нямам опита само това куче от тази порода съм гледала ,можеби защото предното беше питбул и затова да ми се струва добричка [wo1rry.gif]
anthurium
Животинче с въпрос

Мнениеот nati_dn » Вто Авг 25, 2009 11:21 am

Благодаря Ви страшно много за отделеното време. :thankyou: Послушах съветите Ви, срещнах се с мой приятели които също са имали кокери и са се "видяли в приключение".Разбира се имаше и такива които казаха много хубави думи за тях, но пак не ми ги препоръчваха. Питах ги, като за моя характер, кое куче най-много ще ми подхожда, и те казваха дакел.Вие какво можете да ми кажете за тази порода, защото страшно много искам да дам любов на някое кутре, но и поне малко да получа от него (мисълта ми е да се разбираме по характер,то е ясно кой ще дава повечето любов :ag: ).Благодаря отново. icon_bowdown
nati_dn
Животинче с въпрос

Мнениеот archy » Вто Авг 25, 2009 11:42 am

Дакел според мен не става.Братовчедите ми си взеха и тетака нямаха време и като беше само кучето изяде тапети,килими,дрехи абе всичко до което се докопа . :av: не ти го препоръчвам
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот nati_dn » Вто Авг 25, 2009 9:54 pm

Ясно, но тогава как мога да разбера коя порода е най-подходяща за мен :bu: icon_dontknow
nati_dn
Животинче с въпрос

Мнениеот kokerka » Сря Авг 26, 2009 11:02 pm

Като прочетете стандартите на породи, които отговарят на някакви ваши изисквания за козина, големина и подобни. В стандарта освен мерки и цвят на козината пише и какъв е характера на породата. След това ако сте си харесали някоя или повече от една породи влизате във тема на куче от тази порода и питате собствениците за подробности. Накрая решавате какво сте си харесали.
Не се оставяйте някой друг да ви казва какво би ви отивало, защото нито хората познават вашите интереси и нужди, нито явно изискванията на кучетата.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот anthurium » Чет Авг 27, 2009 10:47 am

:ay:
anthurium
Животинче с въпрос

Мнениеот nati_dn » Пет Авг 28, 2009 8:54 am

Благодаря icon_bowdown
nati_dn
Животинче с въпрос

Мнениеот ku4ence=] » Пет Авг 28, 2009 9:16 am

nati_dn написа:Ясно, но тогава как мога да разбера коя порода е най-подходяща за мен :bu: icon_dontknow

Ами да ти кажа голдъните са много спокойни игирви са,но като цяло да умни кучета и много обичливи.
За кокерите:да вярно-много са игриви и своенравни.Имаме 4 кокера едната от тях е много самостоятелна,по-злобна е и си прави оглушки :ag: ,но пък кокерката за която се грижа само аз е много послушна като излезем на разходка пусна я отива да си свърши работата и се връща като върви наред без да съм и казвала.Но пък вярно е че понякога се сърди забелязала съм го.. :ag: :ajaweki:
[smile096.gif]
ku4ence=]
В глутницата

Мнениеот Сарка Попарка » Пет Авг 28, 2009 2:11 pm

nati_dn написа:Благодаря Ви страшно много за отделеното време. :thankyou: Послушах съветите Ви, срещнах се с мой приятели които също са имали кокери и са се "видяли в приключение".Разбира се имаше и такива които казаха много хубави думи за тях, но пак не ми ги препоръчваха. Питах ги, като за моя характер, кое куче най-много ще ми подхожда, и те казваха дакел.Вие какво можете да ми кажете за тази порода, защото страшно много искам да дам любов на някое кутре, но и поне малко да получа от него (мисълта ми е да се разбираме по характер,то е ясно кой ще дава повечето любов :ag: ).Благодаря отново. icon_bowdown

Кокерите са многократно по-симпатични от дакелите. Това е куче, с което наистиа, ама наистина можеш да си общуваш и то да те гледа с големите си умни очи като на тюленче и да ти казва през цялото време колко те обича. Просто няма друго такова куче, което така да стопля душата. От около три месеца близо имам в дома си женско куче порода английски кокер шпаньол като преди това сме отгледали три немски овчарки в семейството. В началото бяхме меко казано отчаяни, защото след немските овчарки незнаехме как да превключим на огнения испанско-английски темперамент. Дори имаше дни, в които си мислех, че е или глуха, или глупава. Само гальовността й я спаси да не я върнем през първите две седмици. Но то животинчето беше толкова изстрадало, че на практика се е адаптирало и се е борило със старите лоши навици. В семейството, където е израснала грижите за нея са били доста занемарени, като дори е била тормозена от едно от децата със запалка. Въпреки това жизнерадостта на кучето не е изчезнала. В началото, подведени от стария си опит се държахме с нея като с немска овчарка :ag: и се възмущавахме как командите "седни" и "легни" за нея нищо не значат. Но за сметка на това сега сме изработили с нея собствен набор от команди: "марш в къщи"- при което тя тръгва пред мен проследена от смаяните погледи на всички съседи и изнервени кучкари си застава пред нашата входна врата и с махане на опашка чака да й отключа; КОМАНДА "НЕ ДОСАЖДАЙ"- което означава веднага се махай от тези хора; команда "ЧАО"- което означава, че излизаме без нея и тя ни съпровожда с леко разочарован поглед, но без да се вре в краката ни и ние нервно да затваряма вратата за да не изскочи навън; команда "АЙДИ"- което означава, че е свободна да бяга наоколо; пресичаме улицата без повод, като тя се взира изпитателно в очите ми докато аз оглеждам за коли, накрая казвам "СЕГА БЪРЗО" и тя като стрела се впуска през улицата :ay: , но ако е нямало коли и аз вървя бавно след ней, тя се спуща със скимтене към мен и със движения ме подканва също да побързам :ag: , Научихме я да играе с пръчка - не да я носи, а да я хваща в уста и с гордо развяти уши чака да я гоним; Играем си на криеница, като я караме да ни търси в храстите, и накрая тя също клекна под един храст и надничаш отстрани дали я търсим, а ние изпопадахме от смях. В момента е разгонена и ходи с едни ярко сини бикини из къщи като върти гюбеци много смешно. Веднъж се връщат от разходка и тя пристига без гащите. Аз викам: "Сарка, къде са ти гащите пиле? Марш бързо да си обуеш гащите!" Пред смаяните ни поглед с дъщерята тя бързо излезе от стаята сякаш наистина ме разбра и застана пред мъжа ми, да й обуе гащите. И кво ще ми разправяте за тая порода? Всичко си зависи от стопаните и отношението. С дисциплиниране като при немските овчарки нищо не става. Обучението е с много поощрения и гушкане, с много подскачане и радване. Аз те поощрявам да си взимиш кокерче :ay:
Сарка Попарка
Животинче с въпрос

Мнениеот nati_dn » Пет Авг 28, 2009 7:26 pm

Благодаря за съвета :bs: . А каква е разликата (в характера) между американския и англииския кокер шпаниол? :ac:
nati_dn
Животинче с въпрос

Мнениеот kokerka » Пет Авг 28, 2009 7:32 pm

И двете кучета /по стандарт/ са енергични, мили, общителни, любопитни, весели, жизнерадостни. Англисйкият е малко груб и по-спортен от американския, което в никакъв случай не значи, че американския е спокойно куче. За съжаление в България няма родословни английски кокер /все още/ а американските са малко. Поради този факт какъв ще е характерък на кучето което евентуално можете да си взмеете зависи от това какви са родителите му и как се обучи. Извънклубното плодене на кучета се прави без тестове за характер, поведение и прочие, и свободно се размножават дори агресивни кучета. Така че, ако при родослвен английски и американски кокер е почти абсурдно да се случи агресивно кученце, в останалите случаи всичко е възможно.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот deska66 » Пет Дек 11, 2009 11:07 pm

Здравейте! Казвам се Десислава и имам голям проблем с моето кокерче.Тя е на 5 месеца и неможехме да я изкарваме преди да и бием всички ваксини.Купихме й котешка тоалетна и я научихме там да си пишка и ака но тръгнахме да я изкарваме но времето захладня, не се получи - изкарвах ме я, не правеше нищо навън. След като я приберем - в нейната тоалетна върши всичко. но сега имам друг проблем който също не мога да оправя, защото когато се прибираме всички в къщи, тя е сама само следобяд и вечерта когато се прибираме, започва да ни се радва и припиква навсякъде, така също когато и говорим и се радваме докато влизаме у дома, отново припиква - и и дадваме да яде. и при това ние и се караме за това което прави, и тя по същия начин продължава да припиква, дали от радост или от по строго отношение- какво да правя. нещо непоносимо е у дома. постигнахме успех с тоалетната в къщи - големи усилия положих. сега това, че не можем да я научим навън, проблем че препиква когато се прибираме всички- дайте ми съвет какво да направя. моля ви помогнете спешно е ..чакам отговор бързо! Благодаря предварително!
deska66
Животинче с въпрос

Мнениеот bu6i » Пет Дек 11, 2009 11:17 pm

:ab: Да ти имам проблемите :ag: :ag: :ag: .....значи....кученцето ти е малко още и има време .....какво те бърка за момента къде ще ходи по нужда ..нали си ходи ,където сте го научили...малко по- малко ще го научите и навън да ходи smiley24 ....за припикаването.....ще се оправи със времето....ама ако искаш сега да го научиш да не припикава.... като се връщате в къщи,не му обръщайте никакво внимание smiley24 ..се едно го няма.....и след като се успокои тогава му се радвай или му се карай или там квот си решиш....може да почнеш да го учиш с по-малки интервали на отсъствие......всмисъл ..излизаш за час ..връщаш се и никакво внимание....и така докато се научи ,че връщането не е празник и повод за превъзбуда smiley24
bu6i
Пчела майка

Мнениеот deska66 » Пет Дек 11, 2009 11:54 pm

Много благодаря.. :)
deska66
Животинче с въпрос

Мнениеот gerincetoooy » Вто Мар 02, 2010 8:21 pm

Виж сега... Това с кокерите направо го зарежи.. казвам ти го от личен опит щото май нямаш много време да стоиш в къщи.. Аз имам кокер... и те са много диви,своенравни,отмъстителни и обичат да си налагат мнението и да наказват.. просто такава им е породата icon_dontknow
♥ Miley Cyrus forever ♥
Аватар
gerincetoooy
В стадото

Назад към Породи