Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Взех си кученце .... но каква порода?

Re: Взех си кученце .... но каква порода?

Мнениеот bu6i » Пон Окт 12, 2009 7:59 pm

bgpro написа:Мерси за съветите :) Влязох и в този форум който каза ... има наистина доста информация. Имам още едно въпросче. Някой може ли да ми каже основните команди(като седни, легни, на място, при мен(ела) и тн...)) на немски. Прочетох някаде, че е по-добре да са на чужд език "командите" за да не се бърка кучето в ежедневието. Благодаря :)

:ag: Аве ти на колко си години :ap: ...сериозно питам.....и на патагонски да му ги казваш командите се му е тая на кучето..немския е за служебни кучета и за състезания...едва ли те касаят тези двете неща :bs:...що си усложняваш живота с излишни неща icon_dontknow ...не е важно на какъв език ще са командите, важното е да ги изпълнява smiley24
bu6i
Пчела майка

Мнениеот navar » Пон Окт 12, 2009 9:11 pm

Марио,липсваше ни..на мен особено ,писна ми сам да дразня хората ..добре дошъл
ако си вълк хората ще те мразят,ще стрелят по теб,а кучетата ще те лаят-но ще си свободен...ако си куче-ще правиш каквото ти казват хората и ще махаш с опашка,за парче хляб, аз съм от първите...
Аватар
navar
В ятото

Мнениеот bu6i » Пон Окт 12, 2009 9:34 pm

navar написа:Марио,липсваше ни..на мен особено ,писна ми сам да дразня хората ..добре дошъл

icon_wavey Добре заварил :ab: ....ама гледам успешно ги дразниш smiley24 :ag: :ag: :ag: ...не можахме да се видим с теб на гьола това лято ,да се надяваме ,че в Филибето ще се засечем smiley24
bu6i
Пчела майка

Мнениеот bgpro » Вто Окт 13, 2009 9:58 am

На 19 години съм. Вчера изчетох доста от това което ми каза (дог.бг) и там намерих това:
Наричайте го както искате, ако думата команда ви е неприятна, това е просто съчетанието от звуци, с което казваме на кучето какво искаме от него. По ваш избор го учете на български, немски или английски. Лично аз препоръчвам немски по няколко причини:
Думите са кратки, звучни, едносрични. Кажете "седни седни седни" и "зиц зиц зиц". Кое е по-лесно? Имайте предвид, че ще повтаряте тези думи много, много пъти.
Ако използвате команди на български, добре обученото куче ще реагира на тези думи и във ваш обикновен разговор, например идва ви гост и му казвате "заповядай, седни". Кучето се обърква.
На български окончанията са еднакви - седни, легни, стани. Добре обученото куче ще слуша вашите команди и от 200 метра разстояние и тогава ще чуе само едно "ни" и ще се обърка. Така че ако изберете български използвайте примерно "седни" и "лягай". Не въвеждайте "хайде" като команда в никакъв случай - твърде често използваме тази дума в ежедневния език.

Та затова питам ...
bgpro
Животинче с въпрос

Мнениеот navar » Вто Окт 13, 2009 10:57 am

bu6i написа: icon_wavey Добре заварил :ab: ....ама гледам успешно ги дразниш smiley24 :ag: :ag: :ag: ...не можахме да се видим с теб на гьола това лято ,да се надяваме ,че в Филибето ще се засечем smiley24

ами аз тази година така и не стигнах до слънчев бряг,въпреки че от равда са само 2-3 километра...ама в пловдив засичането трябва да е умишлено ,и свързано с бира и лимонада...
ако си вълк хората ще те мразят,ще стрелят по теб,а кучетата ще те лаят-но ще си свободен...ако си куче-ще правиш каквото ти казват хората и ще махаш с опашка,за парче хляб, аз съм от първите...
Аватар
navar
В ятото

Мнениеот bu6i » Вто Окт 13, 2009 8:53 pm

smiley24 Е на... и "форумска среща ще има ве navar....ще се видим на изложението smiley24 че и след него :ag: :ag: :ag:
...сега по другия въпрос :ap: ...за езика на обучението :ag: :ag: :ag: ...та бгпро...ти колко пъти си казал на гостите ти "заповядай седни" :ag: ....аве нали ти писах да мислиш като четеш и да мислиш като куче :ap: ..не се занимавай с глупости smiley24 ..се е тая какви думички ще му казваш..ако искаш ти си ги измисли..кат ти е кеф на немски го учи....важното е да го научиш....ама като гледам кави неща те вълнуват от обучението ме съмнява резултата :ag:
...да на български окончанията са еднакви....затова се акцентира на първата сричка...СЕД-ни,ЛЕГ-ни....разбираш ли...ни-то заглъхва smiley24 ....и в крайна сметка само при тези двете команди е така..кво си се хванал за тях...като искаш и "хайде " не му казвай smiley24
bu6i
Пчела майка

Мнениеот navar » Вто Окт 13, 2009 10:19 pm

аз моите ги уча на турски-бурда,дур,отур..такива неща..ама вие не гледате ли турски сериали?
Аватар
navar
В ятото

Мнениеот bu6i » Вто Окт 13, 2009 10:33 pm

navar написа:аз моите ги уча на турски-бурда,дур,отур..такива неща..ама вие не гледате ли турски сериали?

:ag: йок,марш....оолду... :ag: :ag: :ag:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот Fabregas » Вто Окт 13, 2009 10:39 pm

Абе на моята като й кажа ''Дур'' и сяда и то без да е учена. :ag: Има турска жилка. :ajaweki:
Fabregas

Мнениеот drebcho i glamcho » Вто Окт 13, 2009 10:50 pm

Като почнат пак венецуелските, ще ви питам тогаз :ajaweki:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот bgpro » Сря Окт 14, 2009 2:23 pm

Ето няколко снимки на които се вижда по-ясно кученцето :)

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
bgpro
Животинче с въпрос

Мнениеот bu6i » Сря Окт 14, 2009 8:00 pm

:ag: :ag: :ag: ако това което е пуснал bili е "датски сетер"...и изобщо има такава порода :ag: ...щото и аз не съм я чувал ,ама нищо чудно да има :ab: ...то и в Дания не са чували за "лудогорско гонче" ама :ag: ........та всичкото това "АКО" ......ами прилича си на него....ама според мен вероятноста е 1%.....а иначе -хубаво мелезче, което носи сетерски ген :ab:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот Aislin_f » Вто Окт 20, 2009 12:37 am

кучето в порода английски пойнтер, но най-вероятно не е чистокръвно..но според мен това му е породата
Характерът е онова, което придава моралната мощ на човека. Ж.ЛАКОРДЕР
Aislin_f
В стадото

Мнениеот navar » Вто Окт 20, 2009 8:10 am

Aislin_f написа:кучето в порода английски пойнтер, но най-вероятно не е чистокръвно..но според мен това му е породата

стига бе??честно??? а пойнтер наживо виждал ли си ,или само предполагаш...
стига сте търсили под вола теле-кучето си е мелезче,което не му пречи да бъде готино..гледай си го със здраве
Аватар
navar
В ятото

Мнениеот Aislin_f » Сря Окт 21, 2009 12:21 am

navar, Това си е мое мнение..не търсим под вола теле, а се опитваме да помогнем....този форум е създаден да се изказват мнения и да се потърси помощ,а не да се критикуваме...не казвам че много ги разбирам...но както казах мнението си е мое...и да да ти кажа виждала съм пойнтер...но стопанина най-добре може да прецени каква порода му е кученцето,защото си го познава...кученцето е мн хубаво....естествено че ще си го гледа със здраве, просто извинявай ама изказването ти "ти пойнер виждала ли си" звучи много грозно...и да ти кажа не ти отива...и още нещо...ако искаш хората да се отнасят с уважение към теб, ти също трябва да ги уважаваш...не прави такива изказвание защото правиш лошо впечатление...тука вече не говорим за нещо незначително, а за морални ценности...съжалявам просто изказването ти ме обиди..не си мисли че се заяждам...не го правя...нямам такава цел :av:
Aislin_f
В стадото

Мнениеот navar » Сря Окт 21, 2009 8:31 am

1. не се заяждам-костатирам,като се заяждам си личи
2. защо всяко мелезче трябва да бъде някаква порода-е не е ,не всички кучета са породисти както и това.всеки се мъчи да убеди себе си и другите че мелзчето му е някаква порода.ако не е породисто кво-нещо лошо ли е? секънд хенд ли е ?? или просто някой не иска да приеме факта че има непородисто куче? срамно ли е,че задължително трябва да бъде порода..да има порода-квартална подобрена,улична превъзходна...още имена отградския жаргон да дам ли??
3. в кучето няма АБСОЛЮТНО НИЩО пойнтерско,сетерско може би..затова попитах виждала ли си пойнтер
за да бъде дадено куче от една порода има няколко врътки.
1. има родословие-100% сигурност
2. родителите му имат родословие-това не значи че и то ще има,поради едни причини които сме дъвкали доста-но е гаранция че кучето е породисто-100%
3.няма родословие но носи всички белези на породата,и няма белези на други такива -да речем 75% сигурност

та би ли ми обяснила кое от трите условия е изпълнено при това куче,и ш черпя бира...
Аватар
navar
В ятото

Мнениеот valnata » Сря Окт 21, 2009 8:49 am

Няма нищо общо с изброените породи. Много е готино. :ab:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот Ico_zooman » Нед Яну 03, 2010 3:55 pm

мен малко ми прилича на Big Dane ама не знам
I LOVE MY PET
Ico_zooman
В ятото

Мнениеот espinoza » Пет Яну 08, 2010 9:38 pm

Със сигурност е Далматинец... (някой от 101-те)... Абе това Big Dane няма ли си аналог на български?... Все пак някой хора сме от село и не разбираме чуждестрански... не може да сме все начетени.
След като не е позволено да караш кола след като си пил, защо има места за паркинг пред баровете?
espinoza
В ятото

Мнениеот Aislin_f » Сря Яну 20, 2010 12:27 am

navar написа:1. не се заяждам-костатирам,като се заяждам си личи
2. защо всяко мелезче трябва да бъде някаква порода-е не е ,не всички кучета са породисти както и това.всеки се мъчи да убеди себе си и другите че мелзчето му е някаква порода.ако не е породисто кво-нещо лошо ли е? секънд хенд ли е ?? или просто някой не иска да приеме факта че има непородисто куче? срамно ли е,че задължително трябва да бъде порода..да има порода-квартална подобрена,улична превъзходна...още имена отградския жаргон да дам ли??
3. в кучето няма АБСОЛЮТНО НИЩО пойнтерско,сетерско може би..затова попитах виждала ли си пойнтер
за да бъде дадено куче от една порода има няколко врътки.
1. има родословие-100% сигурност
2. родителите му имат родословие-това не значи че и то ще има,поради едни причини които сме дъвкали доста-но е гаранция че кучето е породисто-100%
3.няма родословие но носи всички белези на породата,и няма белези на други такива -да речем 75% сигурност

та би ли ми обяснила кое от трите условия е изпълнено при това куче,и ш черпя бира...

ами аз бира не пия, но въпреки всички мнения който се изказаха по тази тема мога да кажа на стопанина само едно-да му дава любов и то ще му отвръща.Извинявай ако съм те обидила, просто казах това, което мисля
Aislin_f
В стадото

Мнениеот HERITA » Пон Яну 25, 2010 12:06 pm

Абе има ли значение какво е? Човека попита и разбрахме,че по
снимките неможе да се разбере!Важното е,той си го харесва!
Да ти е живо и здраво!Много да те радва! :bi:
HERITA
В ятото

Мнениеот RaPuNtSeL » Нед Яну 31, 2010 9:50 pm

Ico_zooman написа:мен малко ми прилича на Big Dane ама не знам

Ico_zooman-> Big Dane на английски наричат Немския Дог :bs: Никой незнае от къде им е щукнало да викат на немския дог "Dane", след като няма нищо общо с Дания, но така си е останало името. :sunny:

А относно кученцето - най-вероятно не е никаква порода, но е много сладко и вярвам хората ще си го гледат с любов. То дори си има пето пръстче на задните лапички..
RaPuNtSeL
Животинче с въпрос

Мнениеот navar » Сря Фев 03, 2010 11:41 pm

Big Dane на английски наричат Немския Дог :bs: Никой незнае от къде им е щукнало да викат на немския дог "Dane", след като няма нищо общо с Дания, но така си е останало името. :sunny:

А относно кученцето - най-вероятно не е никаква порода, но е много сладко и вярвам хората ще си го гледат с любов. То дори си има пето пръстче на задните лапички..

в Англия немския дог,навлиза от Дания и оттам остава big или great dane..
въпреки че има и датски дог- брохолмер (315 FCI)
Аватар
navar
В ятото

Мнениеот sisity » Чет Фев 04, 2010 12:19 am

espinoza написа:Със сигурност е Далматинец... (някой от 101-те)... Абе това Big Dane няма ли си аналог на български?... Все пак някой хора сме от село и не разбираме чуждестрански... не може да сме все начетени.

Какъв далматинец те гони пък теб... :ajaweki:
Аватар
sisity
В глутницата

Назад към Породи