Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Новородено..

Новородено..

Мнениеот nixon » Вто Яну 25, 2011 3:20 pm

Имам 4 джербила - 3 женски и 1 мъжки. Вчера разбрах, че една от женските е родила, но не знам коя точно. Четох информация за джербилите - пише, че новородените са около 3 см, но моето изглежда по-малко (най - много 2 см). Малкото беше нападното и го отделих. Има малка раничка на главата. Какво да правя сега? Не знам как да разбера коя е майката и ме е страх да не бъде убито..
nixon
Животинче с въпрос

Re: Новородено..

Мнениеот Koset0 » Вто Яну 25, 2011 4:11 pm

Не знам дали е правилно това, което ще ти кажа, но ако джербилите ти са добри прегледай зърната на женските ти :ag: . Според мен на майката трябва да са по- големи и набъбнали :ajaweki: Спецовете да кажат :ad:
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот nixon » Вто Яну 25, 2011 5:04 pm

Пробвах да отделя най-дебелета и мъжкия с малкото, но дебелата го нападна..
nixon
Животинче с въпрос

Мнениеот Koset0 » Вто Яну 25, 2011 5:13 pm

Абе не дебелаа [smile3537.gif] Виж какво съм ти написал.. В момента даже сигурно е слаба :ad:
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот nixon » Вто Яну 25, 2011 5:22 pm

Изобщо не можах да видя зърната, били те набъбнали или нормални.. За това реших да пробвам с дебелата.
nixon
Животинче с въпрос

Мнениеот Koset0 » Вто Яну 25, 2011 5:30 pm

Е все някоя ще е. Пробвай ги всичките :ajaweki:
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот nixon » Сря Яну 26, 2011 4:47 pm

Мисля, че никоя от женските не го иска.. Има ли шанс да оцелее само? Давам му прясно мляко напоено в клечка за уши и го държа на топло. Ако някой предложи нещо друго.. Бих опитал всичко.
nixon
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Сря Яну 26, 2011 5:03 pm

Хранене на малките

Когато майката внезапно умре или нападне децата си,или опитайте да ги поставите при друга женска,или ги хранете вие.

Храненето не е толкова просто,особено ако малките са на няколко дни.През първите дни те получават майчино мляко,съдържащо антитела,мазнини и витамини за имунна защита.Ако малките не получат първо мляко, преживяемостта им е ниска.В такава ситуация най-добре поставете малките при друга кърмеща женска.

Малките се нуждаят от хранене на всеки 2 часа, което отнема доста време.Трябва да се научите да разпознавате езика на тялото на малките,за да знаете кога са в неудобна позиция или искат почивка след ядене.
Ако малките са студени при допир,трябва да се затоплят, да се стимулират за уриниране и дефекация.

Мястото на отглеждане на малките трябва да бъде достатъчно голямо и приспособено за тях, за да могат спокойно да се местят, страните да бъдат достатъчно високи, за да не избягат,но да има добра вентилация.
Много малките,без козина джербилчета имат малка способност към саморегулация на температурата и са склонни към хипотермия, хипертермия и изгаряния.
Малка спринцовка или капкомер, медицинска ръкавица или кърпа използвайте за хранене на малките.

Заместители на млякото: Козе мляко
Заместител на мляко за котенца или заместител на мляко за малки бозайници.

Първото хранене трябва да бъде в малки количества,за да можете да проследите реакцията на храносмилателната система.Какъвто и заместител да използвате не променяйте различните формули на млякото,това ще повлияе на храносмилането на малките и ще причини разстройство.Заместителя на мляко трябва да се загрее до телесна температура плюс два градуса.Преди хранене проверете температурата на млякото.

Новородени:
От 1 мл заместител на мляко до 10-20 хранения на ден, докато не достигнат възраст 7-9 дни.

Ден 9-20
2-4 мл заместител на мляко
4-8 хранения на ден

След 15 дни в храната могат да се включат твърди частици

Ден 20- отбиване

От 4 мл заместител на мляко и 1-3 допълнителни хранения на ден плюс твърди частици.Заместителя на млякото може да бъде напоен в хляб като подход към отбиване,заедно със сух хляб, зърнените храни се смесват с нормална храна за възрастни.

Основното в технологията на хранене е да попадне капка мляко на устните,докато не започне да се храни само.

Дефекация: малките джербилчета изискват стимулиране след хранене.Това може да се направи с помощта на влажен тампон.Това спомага за дефекацията и уринирането, трябва да се направи след всяко хранене,докато не се научи да се изхожда самостоятелно.

Колко бързо растат, настъпва момента когато трябва да помислите какво да ги правите.Можете да ги подарите на приятели или да пуснете обяви.

Аватар
meri
Пчела работник

Назад към Джербил