Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Хапани ли сте от джербили?

Хапани ли сте от джербили?

Мнениеот elidilidjova » Пет Апр 11, 2008 10:46 pm

От 4 месеца и половина имам джербили,хранят се от ръката ми, но не смея да ги хващам, защото имам чувството, че ще ме ухапят.Когато си задържа ръката, оставам с впечатлението, че искат да ме заръфат.Някой хапан ли е от джербил?Четох, че уж не хапели.
Мисля,следователно съществувам.
Аватар
elidilidjova
В глутницата

Re: Хапани ли сте от джербили?

Мнениеот zoomaniak » Пет Апр 11, 2008 11:02 pm

еми хапан съм - ама коф е проблемоса - пуска се малко кръв - тя спира и живота продължава - ама станах хитър и ги ловим с ръкавици :ag: :ag: :ag:
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот bu6i » Пет Апр 11, 2008 11:16 pm

Аве не хапят кой знае колко :ap: ....лекичко ще те поръфат, да те проверят ставаш ли за ядене :ag: пробвай, не боли..... много :ab: А за да свикнат да ги хващаш и галиш ще ти трябва търпение....ама пак ще те похапват помалко :ab:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот ogun » Съб Апр 12, 2008 12:42 pm

ръкавиците са спасението :D
ogun

Мнениеот COLUBER » Съб Апр 12, 2008 1:30 pm

Джербил не, но катерица да! И то не веднъж. Ръкавиците са само за психическо спасение, докато не ви ухапе и не видите изпод разкъсаната ръкавица още по-разкъсаната си ръка icon_bawling
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот marabu » Пет Май 23, 2008 12:07 pm

Джербилите могат да се опитомят до една задоволителна степен,ама се иска време и постоянство.Когато започнах да ги отглеждам имах много свободно време,с часове можех да си вися над къщата им с ръка мушната вътре.В началото ме опитваха дали ставам за ядене,после започват да приемат ръката като част от интериора или нещо такова.Сега като посегна към някой джербил,той лекичко прикляква,щото знае,че ще го вдигна.Някои не обичат да ги вадя от дома им и правят слаби опити да избягат,но не са страхливи,любопитството към околния свят надделява.Въобще това тяхно любопитство може да се използва много добре.По едно време лидерката на групата толкова искаше да излиза,че като си мушнех ръката се покатерваше по нея светкавично и се впускаше в завоевания на територии.

Била съм ухапвана веднъж по-сериозно,защото се намесих в един бой,иначе при лечения-даване на лекарства или промиване на рана ме гризкат съвсем леко,предупредително,все едно ми казва,че боли.
marabu
Животинче с въпрос

Ухапване от джербил

Мнениеот sisity » Пет Апр 24, 2009 9:11 pm

Днес ми повериха две джербилчета за няколко дена и едното ме ухапа. Това какво значи, че ме харесва или точно обратното. И също така да попитам само сено или и прясна трева мога да им слагам hsuh

Задавайте си въпросите в подходящите теми - viewtopic.php?f=108&t=5146&p=105168#p105168
Модератор
Аватар
sisity
В глутницата

Мнениеот diva21 » Съб Апр 25, 2009 8:15 am

Определено не ядат само трева и сено. :ajaweki:
Взоомагазина продават храни за гризачи пък и плодове и зеленчуци не биха отказали.
А за хапането определено джербилите така са ме хапали,че два месеца ме болеше . :ag:
Аватар
diva21
В глутницата

Мнениеот ИНА » Нед Апр 26, 2009 4:06 pm

Джербилите са различни като всяко живо същество.Едните хапят другите не.Мойте са от добрите,но се изисква търпение,за да се постигне взаимно доверие.Към тях трябва да се подхожда със спокойствие и лакомства.Да се пипат бавно и нежно и след време ща постигнете успех. [smile012.gif]
Аватар
ИНА
В пасажа

Назад към Джербил