Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Ако изпусна джребил от 1 метър какво ще стане

Мнениеот bisaka » Чет Ное 13, 2008 1:15 am

Имам 2 джербилчета от скоро и имам един въпрос-като ги взимам в ръката те скачат и ме е страх,ако ги изпусна какво ще им стане в смисъл примерно от един метър и нещо? :ac:
Колкото повече,толкова повече.
bisaka
В стадото

Re: Скачане

Мнениеот zoomaniak » Чет Ное 13, 2008 1:27 am

Ще отидат в рая...
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Re: Ако изпусна джребил от 1 метър какво ще стане

Мнениеот N`Zogbia » Чет Ное 13, 2008 1:36 am

Пробвай и ще разбереш може да не утиде в рая. :ab:
N`Zogbia

Мнениеот sasin » Чет Ное 13, 2008 1:52 am

И аз съм съгласна да пробваме.. ама с N`Zogbia - ще го пуснем от.. (170 санта горе-долу делено на 10 санта за джербила равно на 17, начи умножаваме 1 метър по 17).. от 17 метра височина, да видим ще оцелее ли.
офис без хартия е химера в болното въображение на консултантите по фирмено управление
sasin
Пчела майка

Мнениеот ViCToRy ; » Чет Ное 13, 2008 2:04 pm

Най вероятно ще уживее и ще избяга като пич :ap: Е, естествено не ви препоръчвам да ги хвърляте, тъй като има не малък риск - зависи как ще падне , на какво ще падне...
При мен един джербил скочи от терариума на боата ( към метър и половина височина) , огледа се и побегна :ap: Нищо му нямаше като го хванах, даже още е жив и здрав [wo1rry.gif]
Но никой не знаеше какво прави Ставри, че тайно в избата си гледа динозаври :)
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот sasin » Чет Ное 13, 2008 2:29 pm

Най-вероятно ще оживее и ще избяга като пич :ap: Е, естествено не ви препоръчвам да ги хвърляте, тъй като има не малък риск - зависи как ще падне, на какво ще падне...
Eee аз реших че за нашия съфорумец говориш :ag:
офис без хартия е химера в болното въображение на консултантите по фирмено управление
sasin
Пчела майка

Мнениеот ViCToRy ; » Чет Ное 13, 2008 2:57 pm

:ag: :ag: :ag:

Един път на балкона ми се беше качил един плъх - нямам си идея как , но като ме видя и се метна от перваза :ai: Видях го как падна ,отскочи и избяга :ajaweki: А имайте предвид че живея на 6ти етаж...
Но никой не знаеше какво прави Ставри, че тайно в избата си гледа динозаври :)
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот N`Zogbia » Чет Ное 13, 2008 3:15 pm

Мда много зависи как ще падне според мен ако падне по-гръб вероятноста да посети свети петър е по голяма. :ag: :ag:

Sasin какъв е проблема? icon_dontknow
N`Zogbia

Мнениеот sasin » Чет Ное 13, 2008 3:56 pm

А стига бе Виктори, и аз съм на същия етаж и също съм виждала плъхове да се катерят по фасадата на блока, но явно не съм толкова страшна като теб, защото те по-скоро биха ме нападнали, отколкото да избягат :ap: Или пък се носят слухове сред плъховото царство, че си имаш змийчета и може да ги насъскаш срещу тях :ag:

N`Zogbia, извинявай, не целя да те нападам, ако съм те засегнала си връщам думите назад - само исках да подчертая че не е хубаво да се правят експерименти с животни, така както не бихме експериментирали със самите себе си.. Но като цяло знам че мъжете имат малко по-черен хумор от нас жените, просто разлика в половете.
sasin
Пчела майка

Мнениеот maia_corni » Нед Ное 23, 2008 2:57 pm

Според мен не си правете експерименти
maia_corni
В стадото

Мнениеот COLUBER » Нед Ное 23, 2008 9:38 pm

ЩЕ ПАДНЕ! Недей!
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот sasin » Пон Ное 24, 2008 1:41 am

Това се казва житейска философия :ad:
Колубер ме кефи - кратко и ясно :ay:
sasin
Пчела майка

Мнениеот snuffed » Пон Ное 24, 2008 12:13 pm

Няма нищо да му стане . Дори хамстера ми често скача от шкафа и се крие по хола , та вече като му чистя коптора го затварям за 5 минути в шкафа , че иначе 1 час гоненица следва

:ajaweki:
snuffed

Мнениеот cartmen » Пон Фев 09, 2009 4:20 am

Боже!!! Нищо няма да им стане аз моите съм ги изпусквал много пъти,като паднат ше се огледат умно и мак ше тръгнат :ag: :ag: :ag:
cartmen
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пон Фев 09, 2009 6:59 am

Абе.......... [mood_feelings_hurt.gif] всеки съди от своето животно - а това е супер погрешно [mood_feelings_hurt.gif] :bu: [mood_feelings_hurt.gif]
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот StR » Пон Фев 09, 2009 9:25 am

zoomaniak написа:Абе.......... [mood_feelings_hurt.gif] всеки съди от своето животно - а това е супер погрешно [mood_feelings_hurt.gif] :bu: [mood_feelings_hurt.gif]

Ето казаха ви го. Никой от тези, чиито хамстери или джербили са паднали на е казал точно от каква височина и върху какво са паднали...
Исках да напиша нещо умно за онази тема с аватара си и нещото си,но не измислих нищо
StR
В глутницата

Мнениеот mimmy » Пет Апр 24, 2009 7:20 pm

Освен ако не го хвърлиш,животното само ще си прецени кога е опасно да скочи и кога не е- имат инстинкт за самосъхранение. Моите понякога от леглото ги е страх да слязат на земята :ap: ,а понякога предприемат такива дръзки скокове,че чак ме изумяват.
Зоо правилно каза,че явно всеки си съди от собтвеното животно,но според мен ако падне от метър примерно на легло или килим (не на онея пътечки ,дето бабите ни са ги тъкали преди 50-60 години) няма да му се случи нещо фатално,освен ако не е в напреднала бременност :ag: . Все пак е силно препоръчително това да не се случва,но понякога такива инциденти се оказват неизбежни. Наша работа е да пазим максимално любимците си.
P.S в отговор на STR докладвам моите как са падали или по точно скачали- метър и нещо на килим, метър и нещо на теракот (което силно ме притесни тогава,но малката много се изплаши от някакъв шум на вън) и ония ден дребната ми скочи от ръцете (горе долу метър) на балатума. Изобщо не можах да се усетя какво се случи все едно имаше пружинки на крачетата и докато реагирам беше някъде в неизвестното под леглото :ap:
Последна промяна mimmy на Пет Апр 24, 2009 7:26 pm, променена общо 1 път
mimmy
В ятото

Мнениеот hammy96 » Пет Апр 24, 2009 7:22 pm

Първо пльок и после icon_bawling
Аватар
hammy96
В пасажа

Мнениеот GattaNegra » Пон Сеп 28, 2009 12:58 pm