Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Дегу

Дегу

Мнениеот agripina » Пет Фев 25, 2005 2:04 pm

1. Дегуто е симпатичен малък гризач,на пръв поглед може да се вземе за плъх или мишка,но то няма нищо общо с тези гризачи.
2. Въпреки че го наричат"дървесен плъх" и го причисляват към семейството на "лъжливите плъхове",дегуто има нещо общо с плъховете толкова,колкото морското свинче с прасето и тюлена с кучето.
3. Анатомията му показва, че е родственик на морското свинче.
4. На науката са познати три вида дегу.
5. Същинския вид/ Oktodon degus / в превод означава- осмозъб,името идва от формата на кътните зъби,които погледнати отгоре напомнят цифрата 8.
6. Приликата с плъха идва от дългата опашка,закръглената глава със сплескан нос и големи уши напомнят за чинчилата.
7. Вратът е много къс и дебел и главата изглежда,като поставена направо върху раменете.
8. Със своята набитост ,силно извита линия на гърба,както и късите предни и задни крака те напомнят за зайчето.
9. Опашката дълга колкото тялото,не е гола ,а покрита с къси четенисти косми,на върха стават по-дълги и образуват рехав пискюл.
10. Тя има една особеност, "място на предвидено скъсване",подобно на опашката на гущера.

ЗАПОМНЕТЕ: ДЕГУТО НИКОГА НЕ СЕ ХВАЩА ИЛИ ДИГА ЗА ОПАШКАТА!

11. Оформените като длето зъби са покрити от предната страна с оранжевожълт слой много устойчив зъбен емайл,той прави зъбите още по-здрави.
12. Ако дегуто е лишено от възможността да гризе нещо,предните зъби израстват много и то не може да се храни.
13. Обонянието,слухът и зрението са много добре развити.
14. Средната дължина на дегуто е 15 см.,като 12 от тях са за опашката.
15. Нормалното тегло е около 200-220гр.
16. Окраската на гърба от сиво кафява плавно преминава в светло сиво по коремната страна на тялото.
17. В своята родина Чили те заемат същата екологична ниша,като нашите диви зайци.
18. Те са социални животни и живеят в семейни групи от 5-10 животни.
19. Винаги един член от семейството стои на пост,докато другите търсят храна.

ЗАПОМНЕТЕ: ДЕГУ НЕ БИВА НИКОГА ДА СЕ ОТГЛЕЖДА ПОЕДИНИЧНО

20. Тяхната общителност и социалност ги прави подходящи за домашни любимци.
21. Единственият недостатък е неговият силен гризачески инстинкт.
22. Без проблем прегризват пластмасовото дъно на клетката,затова е най-добре да се гледат в терариуми или аквариуми.
23. Средната продължителност на живота им е около 7 години.
24. Дегу са дневни животни,много обичат поне веднъж на ден да правят слънчеви бани.
25. Терариума не бива да се държи на пода,за тях хората по този начин изглеждат "великани" и трудно се опитомяват.
26. Обичат да се къпят в пясъка.
27. Ежедневно поставяйте за 15 минути съд с пясък,не е подходящо да стои винаги,защото го изравят.
28. Настилката е подходяща да бъде от рендосани стърготини.
29. Направете им скривалище,за уюта те сами се грижат,като устройват гнездото си според техните представи.
30. Зърнения фураж е основна храна,давайте го в съд който не може да се гризе.
31. Порцелана и фаянса са най-подходящи.
32. Купичката трябва да е стабилна,защото те обичат да сядат в нея докато се хранят.
33. Поилката за вода е проблем,защото могат да я прегризат.
34. Дегу могат да минат без вода,ако им се дава достатъчно сочен фураж.
35. Обикновено за животно на ден е достатъчно морков с големината на човешки пръст или четвърт ябълка.
36. Те нямат така силна миризма,като свинчетата,но трябва поне веднъж в седмицата да се сменя настилката,защото крият храна а тя започва в един момент да се разваля.
37. Фатални болести за човека и самите тях не са познати,по скоро болести в следствие на неправилно отглеждане.
38. Те са изключително гласовити животни.
39. Мъжките дегу живеят в йерархическа система, често има "боеве" за надмощие.
40. Не толкова познати до сега тези симпатични животинки стават все по-често страхотни домашни любимци.
41. На пазара вече има литература за тяхното отглеждане.

Успех на всички,които решат да се захванат с това предизвикателство- "АЗ ЩЕ ГЛЕДАМ У ДОМА - ДЕГУ
Това което не ни убива ни прави по-силни!
Аватар
agripina
В стадото

Мнениеот veronika_l » Пон Яну 14, 2008 10:31 pm

Няма ли тук собственици на дегу.
Аз имам две Тара и Тими.
Ще ми бъде приятно да споделям инфо с др. притежатели на тези сладури
veronika_l
В стадото

Мнениеот mommovet » Пон Яну 14, 2008 10:50 pm

Аз пък търся жена за моя изрод! Той е самотен, приема всичко от женски пол. Казва се Тил, на 7 месеца е, имаше някъде две негови снимки във форума...
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот veronika_l » Вто Яну 15, 2008 9:44 am

знаеш ли дали трябва да им се дава мин камъче, солено и калциевите камъчета :?:
veronika_l
В стадото

Мнениеот mommovet » Вто Яну 15, 2008 1:08 pm

Дава се само минерално камъче.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот veronika_l » Вто Яну 15, 2008 8:22 pm

aми аз им давам калциеви камъчета пречи ли ??/
veronika_l
В стадото

Мнениеот mommovet » Вто Яну 15, 2008 8:31 pm

Всъщност пречи. Дегуто почти не пие вода и бъбреците му са устроени да пропускат минимално количество течности. Калцият нормално се отделя с урината, а при дегуто поради споменатите причини има опасност от прекомерно натрупване на калций и развитие на бъбречни или уринарни камъни.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот veronika_l » Вто Яну 15, 2008 9:03 pm

Dобре че ми каза много благодаря въпреки, че моите дегу пият постоянно вода. Ти явно знаеш много за тях разкажи още нещо :)
veronika_l
В стадото

Мнениеот veronika_l » Нед Яну 27, 2008 9:50 pm

Moже ли да ми каже някой-женското ми дегу до носа между очите има малко плешив очастък от какво й се е получило и как да я излекувам?
veronika_l
В стадото

Мнениеот mommovet » Нед Яну 27, 2008 10:39 pm

Най - често е поради навика им непрекъснато да гризът - пъхат си главата между пръчките на клетката и се протриват - дай му някакви клонки или широколистно пънче. Другата най-честа причина са гъбичните инфекции... Ако петното се увеличава, кожата не е нормална отдолу или не е само на носа го заведи на лекар.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот veronika_l » Пон Яну 28, 2008 10:46 am

мерси за бързия отговор и аз си мислих че сигурно се е протрила ама все пак да питам иначе вътре в клетката си имат неща за гризане обаче женската все си пъха носа да избяга ли се опитва незнам
veronika_l
В стадото

Re: Дегу

Мнениеот veronika_l » Нед Фев 17, 2008 8:12 pm

Немога да намеря никъде в плевен пясък за чинчили за да дегутата ми трябва.
Изнамерих обаче един магазин в който имат пясък за папагали Въпроса ми е става ли за дегутата ми???
veronika_l
В стадото

Мнениеот mommovet » Нед Фев 17, 2008 10:45 pm

Не става, пясъкът за папагали е едър. На чинчилите и дегутата им трябва кварцов ситен пясък за къпане. Поръчай си в някой зоомагазин - при следващата доставка на стока ще ти докарат пясък.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот veronika_l » Пон Фев 18, 2008 4:51 pm

pora4vam si ve4e v nqkolko magazina no fseki pat se opravdavat i ne mi karat ot toq proslovut pqsak dori ka4estveno seno nqma v pleven degutata ne6at da qdat nekvi slamki a treva kakwato v pleven ne dokarvat ve4e mnogo se qdosah nqkoj da moje da mi pomogne
izvinqvam se za pisaneto no nqmam balgarski
----------
поръчвам си вече в няколко магазина но фсеки път се оправдават и не ми
карат от тоя прословут пясък дори качествено сено няма в плевен
дегутата нешат да ядат некви сламки а трева каквато в плевен не
докарват вече много се ядосах някой да може да ми помогне
извинявам се за писането но нямам български

Срамота icon_bawling
veronika_l
В стадото

Мнениеот zoomaniak » Пон Фев 18, 2008 5:07 pm

Изображение

Xtra Vital Degu – вкусна и балансирана храна за Дегу без съдържание на захар и с ниско съдържание на мазнини. Премиум клас!

Дегу са стриктни вегетарианци със специални хранителни нужди. В природата Дегу се хранят с треви, клонки, кори от върба, зеленчуци, листа , зърно и семена. Храната съдържа хелатни минерали с протеинова обвивка за бърза абсорбция в тялото.

Съдържа Echinacea за повишаване устойчивоста на тялото и за здрава кожа и козина. Съдържа и допълнително твърди гранули за здрави зъби. Добавени са FOS – Фруктоолигозахариди за бърз растеж и здрава чревна флора и MOS - Мананолигозахариди за здрав храносмилателна система.
Съвети за хранене: В началото смесвайте Xtra Vital със старата храна и постепенно преминете към новата. Никога не давайте фъстъци, стафиди или храна съдържаща захар.Нормално Дегу се нуждаят от 20-25 гр.храна на ден.

Съдържание: пшеница, соя, екструдирани фибри, грах, люцерина, рожкови, царевица, флейкс от моркови, соево масло. Анализ: протеин 17.2 %, мазнини 2.5%.

--------

Искаш ли такава
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Пон Фев 18, 2008 5:10 pm

Изображение

Пясъчната баня за чинчили осигурява здравата и чиста козина на Вашата чинчила. Тя абсорбира секретираните мазнини и влага. Пясъчната баня е със ситна и твърда структора и затова пада свободно през козината и остава много малко прах.

Дозировка: по 2-3 см на дъното на съд, който играе ролята на "баня"
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Пон Фев 18, 2008 5:11 pm

Какво за сеното :ag:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот veronika_l » Пон Фев 18, 2008 8:11 pm

пясъка как може да ме сдобиеш с него
а за сеното казах че няма в плевен качествено вътре в пакета вместо сено някакви болкуци ако може и сено да препоръчаш, също търся и голяма желязна въртележка за тях
veronika_l
В стадото

Мнениеот zoomaniak » Пон Фев 18, 2008 8:13 pm

stamen.stamenov@gmail.com
пиши ми на мейла какво точно искаш и ще ти дам оферта - да не пълним темата с ОФФтопикс
по куриер - за твоя сметка :ax:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот mommovet » Пон Фев 18, 2008 8:55 pm

Дегутата не харесват колелата. На тях им трябват тунелчета, укрития, катерушки.. всичко да е дървено, за да могат да си го унищожават на воля.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот veronika_l » Пон Фев 18, 2008 9:07 pm

сигорен ли си за колелото че четох в един сайт че трябва да има ще надебелеят много :ab:
veronika_l
В стадото

Мнениеот mommovet » Пон Фев 18, 2008 9:44 pm

Просто дегутата не са от най-спортните натури. Все едно да качиш морско свинче на колело - не го харесват просто. Направи им разни препятствия за катерене и скачане - така ще им е по-добре.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот mita » Чет Мар 20, 2008 1:09 pm

Мога ли да видя такъв хайван някъде в Пловдив? И знаете ли кви кинти се движат?
mita
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Чет Мар 20, 2008 2:07 pm

mita написа:Мога ли да видя такъв хайван някъде в Пловдив? И знаете ли кви кинти се движат?

Обиколи зоомагазините де
5-15лв според зависи
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот mita » Чет Мар 20, 2008 3:37 pm

Ми днес обиколих. Мойта мацка иска някъв гризач, та се поразходих по магазините. Преди години гледах много животни - сума риби, раци, тритони, гущери, папагали, хамстери, че и прилеп за 2-3 месеца. Тогава магазините бяха малки схлупени помещения, миришещи отвратително. Еми - все още е така, баси. Има главно рибки, папагали, хамстери (нормални и някви нови за мен - мини хамстери), зайци, тук-таме някоя чинчила и това е. Ако някой знае някакъв по-голям магазин с избор на гризачи - да казва. Аз първоначално търсех нещо което съм виждал у един приятел, бяха му го внесли от Русия. Та това бяха две животинки - поразително приличащи на тези от филмечо на Дисни "Чип и Дейл". Супер готини. Ама никъде не видях такова нещо тук...
mita
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Чет Мар 20, 2008 3:47 pm

mita написа:Ама никъде не видях такова нещо тук...

Мога да ти уредя внос на всякакви животни с документи - отнема около 30 дни - изисква капаро и търпение и да знам какво точно искаш - за да ти дам оферта - ако ти се занимава пиши ми на ЛБ да не спамим темата, че Админа и модераторите са много зли и само се карат с нас добрите форумци? Срамота? :ag:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот COLUBER » Чет Мар 20, 2008 3:55 pm

Много полезна информация с изключение на някои противоречия:

agripina написа:9. Опашката дълга колкото тялото...
...
14. Средната дължина на дегуто е 15 см.,като 12 от тях са за опашката.
15. Нормалното тегло е около 200-220гр.

:ai: Само на мен ли ми се струва странно, че животно дълго едва 3см тежи 200гр? hsuh Да не би самата опашка да е толкова? icon_rofl
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот monikola » Чет Мар 27, 2008 1:07 am

Здравейте,аз имам 2 Дегу от няколко месеца.Един приятел ми ги подари и даже незнаеше какво е животното.Много търсих докато ги намеря какъв им е вида.Незнам даже какви са-мъжки или женски. :ay:
Искам да ги дам на някого защото нямам време да ги гледам,отсъствам често и няма на кого да ги оставям.Ако някой се интересува да ми пише.
monikola
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Чет Мар 27, 2008 1:09 am

monikola написа:Здравейте,аз имам 2 Дегу от няколко месеца.Един приятел ми ги подари и даже незнаеше какво е животното.Много търсих докато ги намеря какъв им е вида.Незнам даже какви са-мъжки или женски. :ay:
Искам да ги дам на някого защото нямам време да ги гледам,отсъствам често и няма на кого да ги оставям.Ако някой се интересува да ми пише.

Взимам ги :)
Дано си от София :ag:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот botev_1912g » Чет Мар 27, 2008 4:37 pm

monikola написа:Здравейте,аз имам 2 Дегу от няколко месеца.Един приятел ми ги подари и даже незнаеше какво е животното.Много търсих докато ги намеря какъв им е вида.Незнам даже какви са-мъжки или женски. :ay:

абе ти подаряваш ли ги? защото много търся и много ще се радвам да си намеря най-накрая :bp: ама и друг проблем има от Пловдив съм а ти откъде си ? hsuh а ти знаеш ли на колко години са, защото търся млади животинки за да не умрат бързо hsuh hsuh hsuh абе хайде пиши ми на ЛС :bv: :bv: :bv: че там ще ми е по удобно ....!!! forum_simp0065
botev_1912g
В ятото

Мнениеот cheese » Вто Апр 29, 2008 12:14 am

Привет на всички! За първи път пиша тука.

Имам въпрос ! Посочената по-горе цена от 5-15 лв. за едно Дегу актуална ли е ?? На мене ми се вижда странно ниска. Не че имам против да е такава, ама... Купувал ли е някой скоро от магазин в Пловдив?
cheese
В стадото

Мнениеот veronika_l » Вто Апр 29, 2008 11:29 pm

Здравейте
Да ви се похваля родиха ми се дегута :) вчера, много са сладки.
Имам един въпрос женската съм я забелязала отдавна че има секрет на очетата някаква бяла течност, трябва ли да се тревожа.
veronika_l
В стадото

Мнениеот cheese » Сря Апр 30, 2008 9:19 am

Честито! Бащата почерпи ли вече :ag:
Кажи повече подробности около събитието, моля, че и ние в къщи сме се навили да гледаме такива животни!
cheese
В стадото

Мнениеот veronika_l » Сря Апр 30, 2008 11:49 am

Родиха се сутринта, мъжкия седеше пред къщичката и пищеше като заклещен цял ден. Бяха шест но едното беше мъртво и женската беше започнала да го яде. Махнах го веднага да не плъзне някоя зараза. Имаше и един истърсак който много исках да оживее но вчера вечерта почина и женската пак почна да го гризе. По принцип не трябва да ги гризе понеже не е канибал незнам. Иначе мъжкия много помага понякога дори прекалява и женската му се кара. Когато женската яде той ходи да ги топли. Понякога спи при тях но повече спи отгоре на къщичката. И си пази рожбите. Малките са много добре развити с отворени очички, козинка имат много големи уши :bs:
veronika_l
В стадото

Мнениеот cheese » Сря Апр 30, 2008 3:10 pm

Хе хе, то голям купон се е заформил у вас :ag:

Колеги, оказа се, че в Пловдив дегутата нещо са кът. Купих едно, и не мога да му намеря дружинка.
Да знае някой къде има ???
cheese
В стадото

Мнениеот lucy60 » Сря Апр 30, 2008 3:32 pm

Ееее хайде честито! :bp: Да са живи и здрави! Пази ги много, че вече се редим на опашка кой да ги вземе :ajaweki:
lucy60
Животинче с въпрос

Мнениеот cheese » Сря Апр 30, 2008 4:51 pm

А снимки кога ще видим??
cheese
В стадото

Мнениеот veronika_l » Сря Апр 30, 2008 10:20 pm

ами мога да ги снимам но снимките няма да са качествени понеже нямам фотоапарат и с телефона а той от няколко дена ми прави номера и не смина хубаво. Ако искате ще се пробвам да сложа, ама не обещавам че малко съм скарана с блутута.
Мерси за пожеланията :thankyou:
veronika_l
В стадото

Мнениеот lucy60 » Чет Май 01, 2008 1:28 am

Сигурно приличат на това :ab:
lucy60
Животинче с въпрос

Мнениеот veronika_l » Чет Май 01, 2008 11:02 am

Абсолютно същите са само че по малки е днес не съм ги видяла още може да са пораснали :ag:
veronika_l
В стадото

Мнениеот cheese » Чет Май 01, 2008 7:10 pm

cheese
В стадото

Мнениеот veronika_l » Чет Май 01, 2008 8:03 pm

сладурчета
Мойте вече си ги пипам повече . Нали може?
veronika_l
В стадото

Мнениеот asita » Пет Май 02, 2008 7:25 pm

много бих искала да имам дегута ,но са доста скъпички и не мога да си ги позволя затова ако някой подарява....
asita
Животинче с въпрос

Мнениеот botev_1912g » Пет Май 02, 2008 8:43 pm

asita написа:много бих искала да имам дегута ,но са доста скъпички и не мога да си ги позволя затова ако някой подарява....

sorry мила, но дегу са скъпички и ако не си купиш няма кой да ти подари може само да ти продаде тук всички продават, а не подаряват ако подаряваха дося да съм се сдобила с женски ама не.... :ad:
botev_1912g
В ятото

Мнениеот cheese » Съб Май 03, 2008 12:32 am

Бе аз нямам против и да купя женска, ама няма. Дефицитни се оказаха тия животни !
cheese
В стадото

Мнениеот asita » Съб Май 03, 2008 10:42 am

ЗА колко пари ще ми продадете двечки
asita
Животинче с въпрос

Мнениеот botev_1912g » Съб Май 03, 2008 1:30 pm

asita написа:ЗА колко пари ще ми продадете двечки

еми трябва да питаш форумците ама 2-ве ше ги илязат от 30 до около 50 лева някъде незнам поразпитай др ... :ad:
botev_1912g
В ятото

Мнениеот asita » Съб Май 03, 2008 2:24 pm

благодаря ти за информацията
asita
Животинче с въпрос

Мнениеот veronika_l » Съб Май 03, 2008 4:36 pm

Aми аз мойте ако ги продавам изобщо, ще са по 15 а може женските и повече защото са голяма рядкост. Но си мисля женските ако има такива да си ги оставя поне засега.
veronika_l
В стадото

Мнениеот asita » Съб Май 03, 2008 9:17 pm

ако ги продаваш,пиши ми
asita
Животинче с въпрос

Мнениеот veronika_l » Нед Май 04, 2008 7:07 pm

ok само че съм от Плевен
veronika_l
В стадото

Мнениеот asita » Нед Май 04, 2008 9:13 pm

все ще измислим нещо ти само кажи че продаваш
asita
Животинче с въпрос

Мнениеот veronika_l » Нед Май 04, 2008 9:32 pm

добре ще съобщя
А иначе малките почнаха да се катерят по клетката много са сладки.

Купих вчера на мама и тати минерално камъче, но нещо не им харесва не го гризат, какво да направя ?
Взех им зелена саладка от село много я харесаха, колко често да им давам защото те са ненаситни да не им стане нещо ?
veronika_l
В стадото

Мнениеот cheese » Вто Май 06, 2008 10:56 am

А бе, банда, няма ли дегу в Пловдив !???? Утрепах се да търся женска, няма и няма.
cheese
В стадото

Мнениеот veronika_l » Вто Май 06, 2008 11:12 am

Еми може да има някъде :ag: Ще намериш все някъде. В плевен само един зоомагазин ги продава и има само един мъжкар. Уж вика все че ще и докарат ама нещо нямааааа. Тя иска моите да вземе ама много малко пари дава ще си ги продам на хора не на зоомагазина.
veronika_l
В стадото

Мнениеот elidilidjova » Вто Май 06, 2008 11:59 am

cheese написа:А бе, банда, няма ли дегу в Пловдив !???? Утрепах се да търся женска, няма и няма.

И аз се оглеждам, но никъде не мога да видя. Ако видя някъде, ще ти пиша.
Мисля,следователно съществувам.
Аватар
elidilidjova
В глутницата

Мнениеот veronika_l » Вто Май 06, 2008 1:56 pm

Днес много се смях на мъжкия . Значи адски много му се спи и тия малките все се завират под него и той за да ги предпази седи почти на нокти за да не ги смачка обаче те като се махнат той пак така седи толкова му се спи че не може да се осъзнае :ajaweki:
veronika_l
В стадото

Мнениеот elidilidjova » Вто Май 06, 2008 2:06 pm

veronika_l написа:Днес много се смях на мъжкия . Значи адски много му се спи и тия малките все се завират под него и той за да ги предпази седи почти на нокти за да не ги смачка обаче те като се махнат той пак така седи толкова му се спи че не може да се осъзнае :ajaweki:

Не е лесно да си татко!
Мисля,следователно съществувам.
Аватар
elidilidjova
В глутницата

Мнениеот cheese » Вто Май 06, 2008 3:08 pm

Ако искате ДЕЙСТВИТЕЛНО голям цирк, дайте на дегуто един лешник с черуктата! Битката е епична, вервайте ми :ag:
cheese
В стадото

Мнениеот veronika_l » Вто Май 06, 2008 8:00 pm

аз им давам орех с черупка и наистина битката е просто......... нямам думи. Женската по бързо изгризва черупката и стига до ореха а мъжкия само се мъчи и накрая мъжкия ходи да краде на женската ореха и става големия бой :) :ajaweki:
veronika_l
В стадото

Мнениеот cheese » Сря Май 07, 2008 12:06 pm

С лешника дегуто не можа да се справи. По-скоро поради мързел или неумение, отколкото поради недостатъчно здрави зъби.
Орехи не ща да му давам, защото един цял орех на едно ядене е много мазнина за такова малко животинче.
Дадох му с експериментална цел бадем, с неговата черупка се справи. Ама повече от една ядка на седмица не мисля, че е добре да му се дава. Така казват спецовете, така пише и по дебелите книги.
cheese
В стадото

Мнениеот mimmy » Чет Май 08, 2008 11:09 pm

и са прави спецовете.Особено орехите са адски мазни за тях,макар че ги ядат като луди
mimmy
В ятото

Мнениеот veronika_l » Пет Май 09, 2008 2:32 pm

значи вече няма да им давам орехи. А иначе моите дегута само такива мазнотиики ядат ще трябва да ги спра.
veronika_l
В стадото

Мнениеот cheese » Пет Май 09, 2008 4:20 pm

Мда. Може по някое малко късче орех, но само при тържествени случаи - сватби, кръщенета, рождени дни ... :ajaweki:
cheese
В стадото

Мнениеот mimmy » Пон Май 12, 2008 5:52 pm

ето снимка на моето щастливо семейство-Шушона,Генади и малкия Крум
mimmy
В ятото

Мнениеот botev_1912g » Пон Май 12, 2008 10:17 pm

mimmy написа:ето снимка на моето щастливо семейство-Шушона,Генади и малкия Крум

сладури да са ти живи и здрави :ajatki:
botev_1912g
В ятото

Мнениеот mimmy » Сря Май 14, 2008 12:08 am

мерси за пожелянието :ajatki:
mimmy
В ятото

Мнениеот botev_1912g » Сря Май 14, 2008 4:28 pm

mimmy написа:мерси за пожелянието :ajatki:

моля :ad:
botev_1912g
В ятото

Мнениеот veronika_l » Сря Май 14, 2008 11:54 pm

Много са сладки как си ги снимала аз мойте само да им отворя вратата и всички се струпват пред нея големи са любопитковци. А днес направо ...... мъжкия се разгони нещо и само преследва женската, а един от малките мъжлета и той се качва върху мацките много е смешен от баща си ли гледа, голяма оргия е в клетката цвичене, гонене :ag: А иначе вече знам пола на бебетата две са мъжки и две женски :bs: Това е засега от мен.
veronika_l
В стадото

Мнениеот cheese » Пет Май 16, 2008 11:46 pm

O, tempora, o, mores !!!! Това шеговито за животинките и тяхната "оргия"!

Инак!!!!
veronika_l, умолявам те да се учиш още по-добре по отношение ГРАМАТИКАТА НА БЪЛЛГАРСКИ ЕЗИК !!!!!!!!!!!!!!!!!
cheese
В стадото

Мнениеот sasin » Съб Май 17, 2008 1:51 am

Ама както сте им постелили, все едно са в хотел Хилтън :ag:
Офтопик:
чийз, хубаво си сторил че си подчертал думичката "още", защото момичето завидно добре си се справя с граматиката :ad:
Обаче ти защо си решил да философстваш на мястото на "Животни", вместо в подписа си :ajaweki:
офис без хартия е химера в болното въображение на консултантите по фирмено управление
sasin
Пчела майка

Мнениеот veronika_l » Пон Май 19, 2008 3:27 pm

Yжасссс. Женската започна да оплешивява около окото. Какво да правя???
veronika_l
В стадото

Мнениеот mimmy » Вто Май 20, 2008 8:47 pm

Въобще не оплшивява миличка.Просто те се скубят по този начин едно друго,това се получава от скука или стрес. И аз моите като ги купих бяха с този проблем и даже си мислех,че нещо са болни,но видях как едно друго наистина си дърпат козинката и оставят плешиви петна. Само да му порасте козина на единия и другия веднага отива и го окосява. Този навик може да им остане дори когато причината за стреса се отстрани или им се разнообрази ежедневието (както при моите остана). Най-лошото е ,че сега моите бебето си скубят и горкият Крум едва прилича на дегу вече-целият е плешивичък. Опитай се да разбереш къде точно е проблема и го отстрани преди това скубане да се превърне във вреден навик
mimmy
В ятото

Мнениеот botev_1912g » Сря Май 21, 2008 8:23 am

veronika_l написа:Yжасссс. Женската започна да оплешивява около окото. Какво да правя???

мила да не те стряскам но може да не е от скубане еми да е косопас за да не се притесняваш ги заведи на вет. най сигурно е :ad:
botev_1912g
В ятото

Мнениеот veronika_l » Нед Юни 08, 2008 8:09 pm

Женската и се оправи очето но пак е омърлушена.
Междо другото пускам 2 мъжки дегута за продан родени на 28.04.2008г. за 20 лв. Честно казано не ми се продават че са много кротки женските са по диви, ама какво да се прави,иначе ще стане много пренаселено. А и да кажа че съм от Плевен.
veronika_l
В стадото

Мнениеот stam85 » Чет Юли 03, 2008 2:01 am

Жалко че си от Плевен можеше да се замисля дали да ги взема.
Малкия порасва и не искам кръвосмешения.
А 2 другарчета ще му дойдат супер :ab:
My blog sites at: http://stamen-tonchev.blogspot.com
My hi5 profile at: http://tonchev.hi5.com
I found it: precious,little and charming-the degu-the most adorable animal on the planet!
stam85
В ятото

Мнениеот veronika_l » Чет Юли 03, 2008 11:25 pm

дегутата вече са по 15 лв и са едно мъжко и едно женско.
veronika_l
В стадото

Мнениеот veronika_l » Пон Сеп 08, 2008 10:46 am

Да ви се оплача дегуто ражда бебетата мъртви. Какъв е проблема, иначе са големи износени, но мъртви. Преди няколко дена роди 3 бяха мъртви. Днес пак роди едно и то е мъртво, много ми е гадно да я гледам имам чувството че страда :ac: [mood_feelings_hurt.gif]
veronika_l
В стадото

Назад към Дегу